Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] The Way We Are [yaoi]

So... This is the last one ^^ hope ya like it...

Capitolul 31

Mergand cu totii spre restaurant, eram ingramaditi in BMV-ul nostru X5 negru, cu Romeo care conduce, Strify in dreapta lui, iar noi, restul pe bancheta din spate. Cu totii aveam cate un subiect de discutat, inafara de papadia care parca avea un calus la gura.
-Strif'! Ce e cu tine de nu spui nimic? E ciudat sa nu te aud vorbind. Parca esti tot cazut pe ganduri, a spus Kiro, aplecandu-se spre bancheta pe care cantaretul nostru sta asezat.
-Nu am nimic. Chiar ma gandeam doar... la niste versuri poate pentru o noua melodie, se scuza el, mimand un zambet.
Da... Probabil e vorba de mine. Ce versuri? Nu s-a mai gandit la vreun vers de cateva luni, de fapt daca stau sa ma gandesc mai bine, inca de la concertul pe care l-am sustinut in Vegas, cand l-am sarutat pentru prima oara pe scena. Sigur, poate iar se preface ca nu s-a intamplat nimic. Ramane de vazut...
Cum am ajuns la restaurant, ne-am asezat la una din mese, comandand imediat dupa ce am primit meniurile.
-Uh... Stiti, astazi mai avem un interviu, rostese Strify, fara a-si scoate capul din meniu. La sapte, adauga pe urma.
-Da, stiu, dar mai avem doua ore pana atunci, am intervenit eu, privindu-l fix.
El da afirmativ din cap, coborandu-si din nou privirea pe randurile din meniu, desi cu totii stiam ca nu mai avea sa comande nimic. E totusi o ocazie rara, pentru ca nu are sa debiteze timp de cateva ore, ca de obicei.

Dupa ce am terminat de mancat, ne-am intors la hotel, pentru a ne pregati, timp in care Strify inca nu a mai scos niciun cuvant din gura. Dupa ce m-am imbracat cu alte haine, am intrat ca o furtuna in camera lui, cautandu-l cu privirea, cand l-am vazut in fata oglinzii imense de pe usa dulapului.
-Ce naiba e cu tine? Iar am facut eu ceva? Iar ai de gand sa negi totul? am intrebat eu usor rastit, apropiindu-ma de el.
Pot spune ca sunt destul de confuz, adica pe ce motiv nu mi-ar vorbi? nici macar nu ma priveste, de parca am dat-o in bara cu ceva.
-Nu... nu ai gresit cu nimic, si nu neg nimic. Doar ca... nu stiu. Ma simt ciudat. Ma tot gandesc... la noi.
-Deci pana la urma chiar ti se pare ciudata relatia noastra, hm?
-Normal! cui nu i s-ar parea?! Yu, suntem amandoi barbati, ce naiba! tie ti se pare normal? Nu... nu ma intelege gresit. Nu am mintit cand mi-am aratat sentimentele fata de tine... dar daca s-ar afla...
-Daca s-ar afla, ce? Fiecare are dreptul de a alege, asta din cate stiu eu. Tu, care spuneai ca nu te intereseaza parerile celorlalti, acum te contrazici singur. In fine, incheiem discutia si ne vedem in masina. Grabeste-te!
Am iesit din incaperea lui, coborand in graba scarile, nu pentru ca nu merge liftul, ci pentru ca nu am chef sa stau nemiscat. Am un sentiment ciudat in legatura cu Strify, si chestia asta ma enerveaza la culme! Am ajuns in holul hotelului unde eram asteptat de Shin si Romeo, apoi m-am aruncat pe un fotoliu injurand printre dinti. Amandoi stau si ma privesc ca pe o masina straina, probabil neintelegandu-mi atitudinea, dar nici nu indraznesc sa vina sa ma intrebe ce am. Dau agitat din picior, probabil si acela e un semn de "Stai departe de mine!", si privesc in jur ca o pisica intr-un spatiu necunoscut. Ah, dar sentimentul asta e absolut groaznic!
Mi-am inchis ochii, incercand sa ma calmez. Pana la urma de ce sunt asa agitat? Habar n-am! In scurt timp sosesc Kiro si Strify, moment in care m-am ridicat, indreptandu-ma spre limuzina. De cum ne-am urcat cu totii in automobil, s-a asternut o liniste apasatoare... chiar enervanta. Oare eu sunt de vina? Probabil da. Nu aveam o privire prietenoasa, si probabil nici expresia de "Vai ce fericit sunt!".
-De ce dracu' taceti cu totii?! m-am rastit eu, fiind destul de stresat.
-Te vedem agitat ca naiba, si nu stim pe care vei lua la pumni daca spunem ceva nepotrivit. Ce dracu' e cu tine? ai o aura in jurul tau care spune "Greseste si te casapesc!", spune Romeo, punandu-si mainile in san, privindu-ma oarecum furios.
Bine ca macar drumul nu a fost atat de lung, iar de cum am ajuns in locul unde se ve tine interviul, m-am trantit pe canapea, asteptand doar ca totul sa se tremine. Shin se aseaza in partea mea dreapta, Romeo in stanga, Kiro langa el, si ca de obicei, Strify pe un scaun inalt. Incepe filmarea, iar intrebarile de inceput, plictisitoare, si mereu aceleasi, aproape ma fac sa casc, insa incerc sa ma abtin. Abia dupa ce prezentatoarea sare de la un subiect la altul, discutia devine... un pic diferita.
-Stiti, se aud multe zvonuri despre voi baieti, in special despre tine Strify si despre Yu, de atunci, de la primul vostru sarut pe scena, pentru ca multi spun ca nu am fost ceva planificat, ci spontan.
-Ah da? intreaba Strify inghitind in sec. Si cam care ar fi aceste zvonuri?
-Cum ca voi doi aveti o relatie. O relatie amoroasa, nu doar de prietenie.
Strify amutise, lucru care ma determina pe mine sa intervin, vrand desigur sa neg toate astea, ceea ce probabil Strify ar face, insa abia ce deschid gura, am fost brusc lovit ca de traznet.
-Da, asa e! Avem o relatie care nu se mai bazeaza de mult doar pe prietenie, a spus cantaretul, cu o expresie serioasa si sigura, lasandu-ne pe toti cu gura cascata... in special pe mine.
A spus el asta? Strify?! Nu imi vine sa cred, mai ales ca a spus-o direct fara ocolisuri. Dar daca nu a facut-o din proprie vointa, si doar pentru ca eu i-am reprosat faptul ca se contrazice? acum ma confrunt cu alta problema: Eu! Poate el nu voia sa se afle, si a spus-o doar ca sa imi faca mie in ciuda, cum obisnuieste. "Ah, Dumnezeule! Ce tampenie! a spus-o si gata! motivele se afla pe urma!" mi-am zis eu, dand apoi din cap pentru a ma reintoarce cu picioarele pe pamant. Nu realizez ca mi-a fost pusa o intrebare decat atunci cand ma loveste Romeo cu cotul, apoi mi-a fost adresata din nou:
-Este adevarat?
-...Da, da este! am raspuns eu privind-o pe prezentatoare.
-Si cat de departe a ajuns relatia voastra?
Intrebarea ne-a lovit pe toti ca un fulger! Eu am ramas mut, Romeo se face ca ploua, Shin isi tine capul in jos, punandu-si o palma pe frunte, Kiro se preface ca se uita la nasturii camasii sale, iar Strify isi ciufuleste parul, tinandu-si capul in partea opusa a camerelor. Vazandu-ne astfel, prezentatoarea se inroseste in obraji, si tresare dupa un scurt timp, spunand ca filmarea ia sfarsit. Am rasuflat toti usurati, ridicandu-ne prompt de pe locurile noastre. Un lucru bun a fost ca interviul nu a fost in direct, astfel probabil se vor scoate acele scene jenante. Am plecat cat mai repede cu putinta de acolo, iar cand am ajuns la hotel, nici nu mai intru in camera mea, ci il urmez direct pe Strify.
-De ce ai spus ca avem o relatie? am intrebat eu, inchizand usa camerei in urma mea.
-Nu ai spus tu ca data viitoare recunosti asta daca suntem intrebati? Ei bine, ti-am facut o favoare, mi-a spus el, zambindu-mi si introcandu-se pentru a ma privi. Nu era deloc furios sau agitat...
-Adica ai facut-o pentru mine? am intrebat pe urma, incercand sa prind ideea corecta.
-Am facut-o pentru noi...
Da, asta era... sentimentul asta. Asta voiam. Inima incepuse a-mi bate atat de repede, cand i-am auzit cuvintele. Sunt atat de al dracului de fericit! Nu credeam ca intr-un final se va ajunge chiar aici. M-am apropiat de el, inconjurandu-i talia cu bratele si lipindu-mi fruntea de a lui. A zambit, inchizandu-si ochii, apoi a inceput sa rosteasca incet niste versuri...
-"No hiding, no faking, this life can be amazing..."
-"Call it strange, this is the way we are... Far beyond your dreams..."
Am continuat versurile, lipindu-i si mai mult trupul de la meu. El si-a pus bratele in jurul gatului meu si m-a sarutat scurt.
-Yu... Te iubesc, a rostit el incet, parca usor timid, totusi sigur de ceea ce zice.
-Si eu, Strify... Si eu!
"Suntem atat de sus, dansam pe marginea unui nor, unde nimeni nu indrazneste sa mearga..." Asta imi imi vine mereu si mereu in minte, asta simt, si nu vreau sa se mai termine vreodata...

THE END

no hiding
no faking
this life can be amazing
-----
call it strange
this is the way we are
far beyond your dreams
----
(Suntem atat de sus,
dansam pe marginea unui nor,
unde nimeni nu indrazneste sa mearga...)
we are so high
we dance on the edge of the sky
where no one dares to go
_______
Toate acestea sunt versuri din "Cinema Bizarre- The way we are" ^^
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


WOW! Trebuie sa spun ca eu v-am urmarit ficul de cand am dat de zupp, dar pana sa-mi fac cont, aproape l-ati terminat: X. E minunat, absolut superb. Eu, eu. . . nu vroiam sa se termine20
De ceee? Viata nu e corecta.
La ultimul capitol am si plans. Nu stiu daca pentru ce ai scris, sau pentru faptul ca s-a terminat. Pai. . . cred ca pentru amandoua: ))
Minunat! Trebuie sa-ti spun ca-ti ador toate ficurile. Uneori ma intreb de unde poti avea atata imaginatie. Esti sigura ca nu vrei sa-mi dai si mie?21
Pai. . . astept un nou fic, chiar daca mai ai cateva. Nu ma pot satura de ele.
Bye si astept o noua creatie!
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

Gorgeous :X:X:X
Am ateptat finalul de ceva timp si ma bucur enorm ca l-am citit si bineinteles ca are un happy end 105 !!! Modul in care s-a terminat , e perfect. Bineinteles, YU trebuia sa se mai enerveze pe papadie, si papadia trebuia sa il lase cu gura cascata 21 nu se putea termina altfel. A mult prea frumos, sa fie doar un fic 21
Pot doar sa mai spun ca e superb, pacat ca e ultimul 2 dar daca mai citim in viitor alte fic-uri atat de superbe, te iertam 21
Felicitari 71
[Imagine: ak8THBQ.png]


Ca o persoana detestabila ce sunt am citit de la inceput si am postat doar la sfarsit.
Ficul a fost...super de la inceput si pana la sfarsit iar sfarsitul...mai aveam putin si plangeam(ceea ce nu s-a intamplat niciodata cand am citit sau am vazut ceva).
Chestia ca lumea a fost ca ficul nu a fost grabit, respectand cu totul tiparele mintii umane(isi da cu parerea psiholoaga din mine)
Au fost multe faze super romantice si multe super amuzante, astfel incat a iesit ceva echilibrat( nu suport chestiile foarte siropoase, ma fac sa dau in diabet)
cert e ca atunci cand a inceput ficul habar nu aveam cine sunt Cinema Bizarre si am inceput sa citesc doar pentru ca sunt o mega fana a yaoiului.Apoi, descoperind ca e vorba despre o trupa care chiar exista am facut un act de prezenta pe youtube si am ascultat una dintre melodiile lor(cred ca Tears in vegas sau Angel in disguise) si mi-a placut al naibii de mult, asa ca am inceput sa ii ascult din ce in ce mai mult, asa ca acu in timp ce citeam ficul ascultam cinema bizarre The way we are.

Super ficul, laudele mele.
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

Iar eu, ca a doua persoana detestabila, vin acum.

Am citit inca de la inceput, insa trebuie sa recunosc ca pe unele lucrurile de acolo le-am cam uitat. Oricum, ficul a fost extraordinar! Au fost unele scene la care eram rosie toata :3 , scene la care mai aveam putin si dadeam in lacrimi, un exemplu fiind sfarsitul, si scene in care imi ziceam ca vreau neapart sa vad ce se intampla mai departe. Imi place la nebunie faptul ca actiunea nu este repezita, ci din contra. Este lenta, precum valsul si la fel de frumoasa. Te-ai incadrat pe niste tipologii umane destul de cunoscut si pe reactii in concordanta cu tipologia persoanei. Nu stiu daca a fost instinctiv, sau voit, insa a iesit foarte frumos in rezultatul final.

Nu am vazut greseli gramaticale, poate ici colo o litera mancata de tastatura.
Ah si pentru ca eu o iau cu sfarsitul, anapoda, felicitari pentru alegerea personajelor. Si mie mi-au placut Cinema Bizarre.

Gata. Ba nu. Stai, nu e gata. Inca o data felicitari pentru tot. Acum e gata :3.
Daca nu imi place fata ta...
cu siguranta imi place spatele :3!
[Imagine: 9l8v3d.jpg]
Look how I look at you. Ieeeeee! Teoria pupazitului.

Ador acest fic:X:X:X...pacat ca l-ati terminat2020 mai vroiam20

Critici nu am....este perfect....cateva greseli de ortografie pe aici pe acolo dar e ceva normal3
Povestea e captivanta dea dreptul....pana sa citesc acest fic nici nu stiam de cei de la cinema bizzare dar acum ii ador:X:X:X

aveti talent fetelor...poate va ganditi sa mai faceti vreun fic3

Ajung tare tarziu...
Mi-a placut extrem de mult. Dar daca descriai mai mult sau nu stiu... nu il faceai sa se termine ar fii fost perfect. Dar stiu ca e imposibil. Imi place mult cum ai naratat si cum a decurs firul actiunii. Sper sa mai scrii si sa mai scrii! Iti urez succes in continuare!

ps. nu am fost atenta prea mut daca ai sau nu greseli de tastatura, nu le caut
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 51.383 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.074 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 131.219 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 68.830 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 57.774 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 124.729 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 111.065 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 49.928 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.303 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt
  [Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ] bastard_in_love 40 27.451 02-08-2008, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Ice_angel_234


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)