Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat[ Scriitorul cu chip de luna

#51
Kesidi ma bucur sa te vad si pe la ficul meu, iar voua fetelor va multumesc ca sunteti cu mine in continuarepupic.


Capitolul XVlll


Cand Sousuke a ajuns acasa l-a gasit pe scriitor dormind cu perna ce i-a facut-o cadou de Ziua Indragostitilor in brate. Fara sa faca zgomot isi facu bagajul. O vreme tanarul a stat si a privit usa. Subit a inceput sa tremure din tot corpul si a renuntat la ideea de a mai pleca. Tremurand incontrolabil s-a invelit cu bratele in jurul in jurul corpului si a stat nehotarat in mijlocul camerei. Nervii lui ajunsesera pe punctul de a exploda. Va putea sa-l convinga de nevinovatia lui? Intrebarile se succedau la nesfarsit, in timp ce Sousuke privea plangand cu ochii larg deschisi in intuneric.
Cand lumina diminetii a colorat palid draperiile, Roy s-a trezit gasindu-si sotul dormind in mijlocul camerei cu valiza pregatita. Vrea din nou sa ma paraseasca, vrea sa ma lase sa mor din lipsa de iubire. Deschide ochii iubirea si spune-mi adevarul. As vrea sa te cred, dar cunoscand-o pe Mia stiu ca lucrurile nu se vor opri aici. Ti-am promis ca vom lupta impreuna, dar e mai bine sa te las sa-ti decizi tu soarta. Te-am facut sa suferi si inca te mai fac asa ca esti liber sa ma parasesti. Sunt furios, e mai bine sa pleci pana nu-ti spun lucruri care te vor rani. Asta am facut de cand te-am cunoscut, te-am ranit stiind ca ma iubeai. Inima ta fragila a soportat toate vorbele grotesti ce ti le spuneam. Vroiam sa te iubesc, dar nu stiam cum sa o fac, gandea scriitorul, apoi injurand incet l-a luat si l-a pus in pat. Privea cu ochii incetosati de lacrimi chipul barbatului pe care il adora. Intre timp tanarul se trezi. Tensiunea dintre ei era evidenta si Sousuke simti ca-i vine sa planga. Ce se intamplase cu iubirea si senzatia minunata pe care le impartaseau cand corpurile lor se atingeau si se uneau? Stia ca si scriitorul le simtea, dar acestea s-au destramat ca o tesatura fina agatata de o bucata de sarma ghimpata. Nici unul nu spunea nimic. Stateau amandoi inconjurati de o tacere mortuala, invaluiti de fiorii suferintei si hartuiti de ganduri negre. Era o scena de inmormantare, durere in ochii lor, suferinta in inimile lor si o liniste aidoma mortii. Singurul lucru ce a indraznit sa prinda viata a fost telefonul. Roy se duse sa raspunda, apoi spuse sotului sau:
-Se pare ca deseara familia mea da o petrecere. Ai ocazia sa o vezi din nou pe Mia.
-Nu se poate, crezi intr-adevar ca as fi distrus iubirea noastra. Habar nu ai cate am suportat ca sa ma iubesti, cate noptii am plans si cat m-a durut cand a trebuit sa inlocuiesc un mort care din nefericire e cauza suferintei noastre.
-Taci. Nu-l vorbi de rau pe Aizawa. Cu ce e el vinovat? Ai vreo dovada la ceea ce susti?
Figura lui Roy era inchisa si distanta si Sousuke se simti infrigurat. Cei doi au plecat la petrecere. Sousuke a mancat, a dansat, a glumit, dar toate erau de fatada. Inima lui murea cu fiecare minut in care Roy nu era langa el, sentiment pe care il traia si scriitorul. Tanarul era epuizat psihic si fizic. Simti nevoia sa ia o gura de aer proaspat. Privea lacul la care s-a dus de multe ori cand suferea, il transforma-se intr-un martor al suferintei lui. Vazu o silueta venind spre el. Spera din tot sufletul sa fie scriitorul, dar descifrand mai bine si-a dat seama ca e o silueta de femeie. Sousuke a oftat dezamagit. Era Mia care abia se mai tinea pe picioare.
-Ce faci te-am cautat peste tot, se vaicari ea, inconjurandu-i talia baiatului cu mana.
-Am iesit sa iau o gura de aer, ii raspunse acesta dandu-i dezgustat mana la o parte.
Faptul acesta nu a descurajat-o deoarece ea incepuse sa-l sarute si sa-si plimbe mainile pe corpul baiatului. Toata scena era surprinsa de Roy care isi strangea maxilarul dorind sa-i bata pe cei doi vinovati. De data asta nu mai e nici o indoiala. Sousuke o saruta si o imbratiseaza. Dezgustat de ce vedea pleca inauntru si se ciocni cu Daisuke.
-Ce ai patit, intreba acesta vazand furia si durerea verisorului sau.
-Nimic important. Iubitul meu sot se saruta cu Mia. Nu are de ce sa-mi pese, spuse Roy indiferent dupa care izbucni in plans.
-Roy ceea ce iti voi spune te va ajuta mult. Nu am vrut sa-ti spun deoarece o iubesc pe Mia, dar vad ca e necesar. Am auzit-o intr-o seara vorbind la telefon despre un plan sa va desparta. La inceput nu a vrut, dar dupa aceea a cedat. Cel mai ciudat e ca Aizawa i-a facut propunerea.
Chipul scriitorului se schimonosi de durere. Cand Sousuke mi-a spus i-am luat apararea lui Aizawa. Sunt un prost si un idiot. Nu merit Doamne sa ma iubeasca.
-Multumesc ce mi-ai spus e foarte important si stai linistit Mia nu va afla ca de la tine stiu, spuse Roy imbratisandu-si calduros verisorul. Acum stiu ce trebuie sa fac. Sper ca dupa asta sa fim fericiti. O sa-i fac o vizita lui Aizawa, gandi scriitorul.
Intre timp Sousuke abia reusi sa o dea pe Mia la o parte si pleca intalnindu-se cu Roy, care era adancit in ganduri. Planuia intalnirea cu Aizawa.


Atat pentru azi. Cred ca o sa mai fac un singur capitol. Am citit ultimele capitole si am dat-o in prosteala asa ca cel mai bine e sa-l termin. Am mai multe idei cu Aizawa si Daisuke, dar nu stiu daca o sa va placa asa ca daca mai vreti cateva intrigi o sa-l continui, daca nu maine va fi ultimul capitol.

#52
Ufff... mi s-au terminat injuraturile... dar tot trebuie sa exclam cat de credul si prost poate fi Roy! Dar totusi... sper sa mai bagi si ceva frumos la urmatorul capitol (baca si tu ceva cu Roy si Sousuke ca ne plictisim)

So, gambate cu nextu' si fa-l frumos si plin de dragoste si pace ca doar suntem in saptamna Mare.

P.S. Daca termini frumos cu Roy si Sousuke poti sa faci si cu Aizawa si Daisuke.

#53
Asa imi place de var, sa o demaste pe idioata aia21 mahma ce idioata, sa mai dat si prietena lor pe deasupra
Aizawa imi placea numele pana acu dar acu imi lasa un gust amar cand il pronuntz21)
Ma bucur macar k Idotul de Roy a aflat.mhoama dar e bou rau de tot
EU ast nexu care sper sa vina curand, Potzi sa ii dai niste pumni si picoare lui aizawa pls4Smile5
Spor la scrissSmile
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#54
Frumos capitolul ca si celelalte.Asa....pai io in locu lui Sousyke o luam frumos pe Mia de par si o plesneam de nu se vede.Eh a dat si Roy dovada de inteligenta prin faptul ca merge sa discute cu Aizawa(ramane de vazut daca doar vor discuta sau vor face si alte lucruri).Astept sa pui continuare.Ja-ne si spor la scris!
I'm Kira.

#55
Ultimul capitol


Roy isi privi sotul si vazu cu usurinta suferinta care i se citea pe chip. Ochii sai altadata atat de albastri si stralucitori erau intunecati si incetosati de lacrimi, prizonieri ai cearcanelor mari si negre din jurul lor, seninatatea si zambetul lui radios au murit pe fata sa palida ca ceara, mersul si statura sa inalta si semeata s-a garbovit, starea lui de spirit intotdeauna vesela, optimista e doar o amintire frumoasa. Acum a incetat sa mai spere, sa fie fericit, a uitat pasiunea care o simtea cand era imbratisat de Roy. Desi erau fata in fata pareau doua umbre facute scrum pe care destinul le-a facut din nou sa se reintalneasca. Scriitorul privindu-si sotul nu a mai putut rezista si se duse agale spre acesta, care intre timp se intoarse cu spatele. Deodata simti atingerea calda a mainii scriitorului si se intoarse cu fata la el, citind in ochii acestuia aceasi suferinta, acelasi dor de a se iubi care ii mistuia pana la durere, corpurile lor isi cerseau atingerea, buzele lui tanjeau dupa ale sotului sau. Scriitorul era si el la randul sau drogat cu un drog pe care doar trupul sotului sau il emana, drog ce ii insenina zilele, ce ii incalzea noptile, ce ii racorea trupul, un drog care il tinea in viata si care nu-i facea rau, ci dimpotriva ii dadea viata.
-Iarta-ma, te implor iarta-ma. Te-am amagit spunandu-ti ca vom deveni aceasi fiinta care va lupta pentru iubire, dar tot ce am facut a fost sa te acuz si sa te indepartez de mine, spuse scriitorul cu voce joasa si tremuranda.
-Iubitul meu nu mai conteaza nimic atata timp cat esti cu mine. Nu spune nimic doar tine-ma in brate si incalzeste-ma cu trupul tau. Ochii tai vreau sa-i vad de fiecare data cand ma trezesc, vocea ta ragusita din cauza pasiunii vreau sa o aud in momentele noastre intime, iar corpul tau sa-l simt la nesfarsit. Te iubesc, iubirea mea respir prin tine, ochii mei vad doar daca sunt luminati de tine, pasii mei intotdeauna se vor indrepta spre tine, gura mea striga dupa atingerea buzelor tale, iar corpul meu vrea sa-ti soarba transpiratia in timp ce practicam ritualul erotic al iubirii noastre. Scriitorul incepu sa planga ascultand cuvintele de iubire ale sotului sau mult iubit, apoi isi trecuse limba pe buzele lui, ii saruta colturile gurii, cobora spre gat unde facea tot felul de figuri geometrice cu limba innebunindu-si sotul care era deja excitat. Il stranse mai tare in brate astfel simtindu-i excitatia. Mana sa se juca in parul tanarului, cobora pe gat, apoi pe piept si tot mai jos pana ii cuprinse lui Sousuke virilitatea, acesta fiind cuprins de fiori de extaz. Il duse in cea mai apropiata camera si-l aseza cu tandrete in pat fara sa intrerupa sarutul din care cei doi isi luau portia de oxigen si de viata. Il dezbraca complet si-i saruta tot corpul facandu-l pe acesta sa geama si sa vrea mai mult. Insista mai mult asupra zonei sensibile a tanarului pentru a-l duce la limita in care pasiunea devine suferinta. Simtind tremurul de nerabdare al sotului sau il patrunse incet continuand sa se joace cu virilitatea sotului sau pentru a-l excita mai tare. Nemaiputand rezista valului de placere corpurile lor incepura sa se miste cu frenezie, gurile lor faceau dragoste, iar limbile lor dansau dulcele vals al iubirii. Au atins apogeul in acelasi timp, iar dimineata i-a surprins imbratisati si uniti. Primul care s-a trezit a fost Sousuke care vazandu-si sotul deasupra sa a zambit fiind cuprins din nou de dorinta, dar nu a facut nici o miscare pentru a nu-l trezi. Incet, incet se trezea si Roy. Deschise ochii constatand cu bucurie ca tristetea din privirea lor a disparut si ca stralucirea lor deosebita a revenit. Atunci si-a dat seama ca si sentimentele lui Sousuke sunt asemanatoare cu cele ale lui.
-Buna dimineata dragul meu, spuse Roy zambind. Ce pasional poti fi aproape m-ai devorat azi noapte. Sousuke zambi strengareste si incepu sa se fataie.
-Ahhhhhhh, gemu scriitorul care inca se afla in interiorul sotului sau. Stai potolit sau te posed din nou.
Daca ai stii cat de mult vreau o reluare a noptii noastre de dragoste, gandi tanarul fataindu-se din nou pentru a-i atata simturile sotului sau, care cuprins de aceasi dorinta mistuitoare care i-a devorat trupul si noaptea trecuta incepu sa-si sarute sotul si sa se miste inauntru lui intr-un mod care lui Sousuke i se parea unic. Se oprira dupa doua ore de pasiune si Roy renunta la decizia lui de a se duce la Aizawa. Dupa ce trupul si iubirea sotului meu m-a purificat nu vreau sa ma manjesc cu ura lui. Nu vreau sa intinez amintirea furtunoasei noastre nopti de dragoste cu simplul fapt de a ma afla si a vorbi cu o persoana care a decazut atat de mult asa ca o sa-i trimit o scrisoare la vila doicii sale unde am aflat ca locuieste. Asta fiindca imi respect sotul, isi spunea Roy.
-Iubitul meu, acum ca ai terminat cartea ce titlu o sa aiba?
-Nu stiu, nu m-am gandit.
-Ce zici de Scriitorul cu chip de luna?
-De ce tocmai numele acesta?
-Pentru ca trasaturile tale sunt unice, perfecte si frumoase ca ale lunii, pentru ca si tu asemenea ei la inceput pareai atat de rece si de departe incat imi era teama ca iubirea mea nu o sa ajunga la tine.
-Da iubitul meu, dar luna nu si-a intalnit niciodata iubirea, in schimb iubirea mea se afla chiar in bratele mele. Dragostea mea esti totul pentru mine, chiar in momentul acesta imi tin viata in maini, in brate, spuse Roy sarutandu-si sotul.
Casatoria poate fi ca un pat de trandafiri, dar in jurul lui exista o multime de spini, iar acest lucru l-au descoperit si cei doi barbati, care de acum inainte o sa lupte impotriva fiecarui obstacol ce va sta in calea iubirii si fericirii lor.
-Roy vreau sa mai spun ceva. Ce ar fi sa tiparesc si poezia de pe perna pe care ti-am facut-o cadou?
-E o idee minunata si poezia imi place foarte mult, spuse Roy si incepu sa recite:
" Inima ta si inima mea
Sunt doua stanci inflorite
Care impreuna. Curcubeul
-Asa este ai dat culoare vietii mele, care nu cunostea iubirea sincera si dezinteresata.
Inima mea si a ta
Sunt doua lumi in flacari
Care impreuna. Calea lactee.
-Esti steaua cea mai frumoasa si luminoasa pe care si ingerii impreuna cu Dumnezeu sunt tristi ca te-au lasat sa cazi pe pamant.
Inima mea si a ta
Sunt doua valuri ce zamislesc
Privirea nemururii."
-Iubitul meu, noi vom muri, dar dragostea noastra va dainui prin aceasta carte "Scriitorul cu chip de luna". Toata suferinta, fericirea, iubirea pe care cei doi eroi ai cartii le-au impartit, le-am impartit si noi si iti promit ca scopul existentei mele este acela de a te face fericit.
Te iubesc, fura singurele cuvinte rostite in cor de cei doi.

#56
ooo pai ce as mai putea zice????
A fost ffain acest fic:X pacat k sa terminat insa stiu ca ai inceput altu ce sunt sigura ca o sa fie super3
Un sfarsti foarte frumos8x si romantic.
"Casatoria poate fi ca un pat de trandafiri, dar in jurul lui exista o multime de spini" chestia asta mia placut la maxim:XSmile a fost superba idee
Love_anime eu iti urez succes de acum in colo si tot ce iti pot spune e: Nu te lasa balta k altfel te inec eu intr-o balta ok?21)
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#57
Tears are falling out of my eyes right now...

Offfffffff... ce final frumos si ce mult o sa imi lipseasca totul! O sa imi lipseasca fik-ul tau, o sa imi lipseasca Sousuke... pana si Roy si injuraturile din capul meu de la fazele urate imi vor lipsi, sa sti.

Anyway a fost un fik excelent si sper ca pe viitor sa ne incanti si cu restul operelor tale minunate.

So, (for the last time) Gambate cu celalalt fik and see ya'!

#58
Wow ce final fericit....totusi mai lasat total in ceata cu o chestie:Ce s-a intamplat cu Aizawa?gata a si disparut din peisaj.....s-a hotarat sa-i lase in pace...ehhh treaba ta oricum mie una mi-a placut mult capitolul la fel si tot ficul.Am vazut ca te-ai apucat de altul(pe care inca nu l-am citit dar promit ca incep sa-l citesc ^_^)Mult noroc la celalalt fic!Bye!
I'm Kira.

#59
a fost un fic superb...o sa imi lipseasca...ma fascinat de prima data cand l-am citit
ma bucur ca a avut un happy ending...si ce mai happy ending, unul superb
mult noroc incontinuare...love_anime sa nu te lasi de scris^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)