Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat[ Scriitorul cu chip de luna

#21
Capitolul lX


A doua zi Sousuke pleca in cautare de informatii despre Aizawa Myagi. Vroia neaparat sa afle daca aveau legatura cu familia lui. Ajungand acolo descoperi ca locuinta a fost transformata in muzeu asa ca si-a cumparat un bilet si intreba unde il poate gasi pe administrator. Aleea lunga ce ducea spre intrarea in muzeu nu era tocmai in stare buna. Copacii batrani, florile ofilite si tufisuri de arbusti parca tipau sa fie curatate, sa respire aer curat. Aerul sinistru al casei il inspaimantase. Construita din blocuri mari de piatra cenusie, cu camine grosolane si ferestre mari dadeau privitorilor o senzatie apasatoare. Merse grabit spre intrare. Usa era deschisa. Sousuke intra intr-o sala placata cu dale albe si negre. Era frig si aerul mirosea a inmormanatare. Un batran veni sa-l intrebe daca are bilet. Tanarul ii spusese ca vrea sa afle cateva informatii despre aceasta familie. Btranul ridica indiferent din umeri si-i spuse ca poate gaseste ceva in biblioteca.
-Aceasta casa va fi in curand inchisa, spuse batranul.
-De ce?
-Pentru ca aceasta casa este vrajita, este blestemata, murmura batranul inchizand usa. Sousuke se intoarse sa-l priveasca, dar ramase incremenit cand deasupra usii vazu un tablou. Isi inabusi tipatul cu mana, era ca si cum s-ar fi privit in oglinda. Baiatul din tablou trebuia sa fie Aizawa Myagi. Asemanarea era uluitoare, doar culoarea ochilor era alta. Tanarul din tablou parca avea pietre in ochi, ochii lui erau gri si batrani pentru o fata asa tanara. Se stradui sa intoarca spatele tabloului si se apuca sa citeasca sperand ca va afla mai multe despre familia fostului sot al lui Roy. Termina de studiat pe la ora sapte. Aflase multe despre familia care a locuit in aceasta casa, dar nimic despre mama lui. Btranul il anunta ca este ora inchiderii si-l sfatui sa mearga catre casa Mikai.
-Puteti sa-mi aratati drumul?
Casa doamnei Mika era micuta si aproape acoperita de trandafiri. Suna la usa si-i raspunse o femeie inalta, slaba care-l privea banuitor si exclama:
-Sunteti fiul Selenei Haruno?
Inima tanarului incepu sa-i bata cu putere.
-Poate vreti sa spuneti Selena Myagi, pe bunica o chema Haruno.
-Si pe mama ta de asemenea, dar e o poveste trista. Fratele mai mare al bunicului lui Aizawa, era tatal mamei tale si cum erau o familie aristrocrata fiin neam cu imparatul Japoniei, i-a pus acest nume dorind sa nu se afle ca este un copil nelegitim. Dar numele adevarat al mamei tale este Haruno.
Tanarului nu-i venea sa creada ce aude. Mama sa, copil nelegitim?
-Bunica ta a fost singura vinovata, ea a incercat sa acopere nasterea fiicei sale si printr-o escrocherie a luat numele care l-a vrut. Bunicul tau era foarte labil, a murit intr-un accident de vanatoare. De atunci fericirea a parasit familia Myagi si a urmat o alta tragedie, zise doica ce a luat in mana o fotografie in care era Roy si Aizawa imbratisati zambind fericiti.
-Exista doar un om ce va poate ajuta mai departe si acela este Roy Misouri.
-Il cunoasteti? intreba mirat Sousuke.
-Da, il cunosc, credeam ca langa el Aizawa va fi fericit si in siguranta, dar el era prea puternic pentru scumpul meu Aizawa. Sunt sigura ca a incercat sa-l iubeasca, dar nimeni n-a reusit sa-l iubeasca asa cum merita. Roy are si el de luptat cu multe probleme deoarece si el este copil nelegitim, dar spre deosebire de bunicul tau, tatal vitreg al lui Roy este mai bun si s-a ingrijit de el ca de propriul sau copil.
-Dar ce este cu Daisuke?
-El este fiul conjugal. Mia a fost o perioada logodita cu el, dar dupa ce a aflat ca Roy este liber i-a dat papucii lui Daisuke. Toata aceasta discutie ii provoca o mare durere si decise sa plece. Ajungand acasa, a ramas pe scaun ore in sir plangand, gandindu-se la Roy. Il iubeste pe acesta sau doar il doreste cum i-a spus si el? Simti iarasi sarutul lui, caldura trupului care ii trezea aceea betie a simturilor si adormi gandindu-se la cum ar fi daca ar adormi in fiecare noapte in bratele scriitorului.
In urmatoarele saptamani se stradui sa-l uite, dar tentativele lui dadura gres. Absenta scriitorului nu-l ajuta deloc, dar cand incerca sa iasa din camera il zari mergand spre camera lui.
-Nu ma asteptam sa te intorci asa de curand, spuse tanarul.
-Nici eu, raspunse sec scriitorul.
-Mi-ai spus ca te vei relaxa alaturi de o femeie incantatoare. Ce s-a intamplat a refuzat marinimoasa ta oferta?
-Nu ea, ci tatal ei.
Sousuke se gandi ca poate Roy vroia o consolare asa ca se grabea sa termine discutia.
-Deci tatal Miei ti-a incurcat planurile.
-Da, a facut-o, dar nu vad de ce te-ar interesa?
-Nu am intrebat de ce a facut-o si nici nu o sa intreb pentru ca nu ma intereseaza. Tanarul vroia sa se lupte cu el si sa castige.
-Am sa-ti fac o propunere. Te casatoresti cu mine?
Tanarul il privea uimit, crezand ca e un vis frumos, dar nu era, e adevarat deci nu delireaza. Privi fata lui Roy, era lipsita de orice expresie. Sousuke era nesigur, credea ca vrea sa se insoare pentru a avea copia fostului sot.
Roy parca ii citise gandurile, de aceea spuse:
-Vreau sa ma casatoresc cu tine, nu cu altcineva si in plus daca nu o fac pana la treizeci de ani, tatal meu ma va dezmosteni, va trece averea mea in mainile altcuiva, ceea ce nu vreau. Sousuke deja visa, visa ca vor dormi in acelasi pat, ca mainile lui il vor mangaia in fiecare noapte, mereu...
-Daca m-as casatori cu tine as avea de suferit. Nici macar nu crezi in dragoste, ii spuse tanrul cu durere in glas.
Roy veni si-l imbratisa brusc, cu pasiune facandu-l sa-i simta corpul infierbanata. Fara sa vrea il coplesi o imensa excitatie.
-Spune da, stiu ca si tu ma doresti cum te doresc eu.
-Nu ma voi casatori cu tine.
-Si daca-ti voi spune ca te iubesc o sa te casatoresti?
-Da, oh da, spuse tanarul stergandu-si lacrimile. Roy il privi si-l intreba:
-Tu te-ai indragostit de mine?
-Da, este adevarat.


Atat pentru astazi, maine vine partea a doua. Sper sa va placa si sper ca nu am multe greseli. Ne vedem mainepupic

#22
sincer da astazi dupa cum ti-am zis am avut o zi proasta si am privit totul cu ura...hmm dar asta nu am de gand sa ma fie asa...in fine nici eu nu mai inteleg ce prostii vorbesc, deci a fost super fain deci mie mia placut desi ai grabit olecutzica (mhoma ce fel vorbesc)actiunea...totul a fost ok insa trebuia un pic mai detaliat.....uite cine vorbeste o idioata in actiune...ok nu ma lua in sema pe mn si pe vocea mea idioata...normal dak te ia in seama saraca fata o se creada k esti nebuna nu ca nu ar fi adevarat....asa si cum iti ziceam mi-a placut desi nu stiu roy e cam schimbator, hmm face totul din cauza averii hmm nesimtitu cum poate fi asa....k asa sunt oameni deaia desteapto...oo da eu si constiinta mea de badem rau de tot21)....spar sa nu te aiuresc ca deja eu is foarte aiurita...a fost super ast nexu cant de curand4Smilepupic bye si kiss:Xpupic
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#23
Oh, God!!!! Ce capitol cool! Esti TRUE, Love_Anime! Iti dau o avere cat a lui Roy (cand o-i face si eu atatia bani) daca-i casatoresti p-astia doi si sunt fericiti 21
Deci nu mai am aer!!!!!! I can't breath, guys!! Ma sufoc de la capitolul asta cool (dar a little bit hot in final)!
Si nu, nu ma intereseaza daca ala vrea sa-l ia pe Sousuke din cauza averii deoarece sunt 100% sigura ca se vor indragosti pana la urma.

So, see you la next si pune-l mai repede ca imi pierd aerul aici, mai!

#24
Capitolul X


-M-am indragostit de tine, nimeni nu a trezit in mine senzatiile si sentimentele pe care le-ai trezit tu.
-Tu doresti sa auzi doar doua cuvinte ca sa devii domnul Misouri. Sunt fericit Sousuke, te voi face fericit. Iit voi pune la picioare tot ce-ti doresti, apoi il stranse in brate cu pasiune sa simta cum il cere corpul lui.
Vreau sa fiu al lui! Aici si acum! Invaluiti de parfumul trandafirilor managaiati de ultimele raze ale soarelui. Dorea sa simta mainile scriitorului alunecandu-i pe tot corpul, vroia sa fie acoperit cu corpul lui fierbinte si tare. Vroia sa-i daruiasca inima lui asa spera sa-l faca pe Roy sa creada in iubire.
-Multumesc, iubitule. Vin sa te iau la cina si apoi vom vorbi de nunta noastra. Peste cateva ore Roy il conduse in biblioteca pentru ca tatal lui vitreg vroia sa vorbeasca cu ei. Cand tanarul intra in incapere, vazu ca ochii batranului inotau in lacrimi.
-Ai facut un om batran fericit. Esti potrivit pentru Roy. Il iubesti?
-Da, il iubesc foarte mult.
Roy veni si-i prinse mana, apoi ii puse pe deget o verigheta din aur alb si aur galben gravata cu cuvintele: Roy si Sousuke in cautarea iubirii. Apoi ciocnisera toti trei fericiti. Un glas cunoscut ii intrerupse.
-Abia acum am aflat. Fericire amandurora, zise Mia dand peste cap un pahar cu lichior. Vreau sa-mi faci placerea de a te ajuta sa-ti alegi costumul de nunta. Sper ca voi fi si eu invitata la nunta.
-Bineinteles, spuse Roy. Tu si cateva cunostiinte. Nu vreau o petrecere mare.
Sousuke isi privi verigheta. Roy vrea sa scape cat mai repede de aceasta casatorie. Oare va respecta ce mi-a promis, gandi tanarul cu ochii in lacrimi. Sousuke impreuna cu Mia ajunsera la un magazin, iar in vitrina vazu un costum splendid.
-Ne cerem scuze, dar aceste costume sunt create pentru imparatul Japoniei. Dar cred ca as putea sa vand unul pentru sotul lui Roy Misouri. In ziua dinaintea nuntii era agitatie mare in resedinta familiei Misouri.
-Roy nu poti pleca. Este vorba despre nunta ta, spuse tatal sau. Cum crezi ca se va simti Sousuke?
-Se va obisnui, am ceva important de rezolvat asa ca nu ma asteptati.
-Dragul meu Sousuke, seara aceasta, zise din nou batranul fiind sigur ca pentru tanar seara era deia stricata.
Dimineata nuntii era rece si soarele inca nu zambea de pe cer. Mia veni si-i dadu cadoul de nunta.
-Te potrivesti cu Roy. El e un barbat atractiv, are multi bani, dar uneori poate fi un monstru, iar tu esti frumos, neinteresat de bani si ai multa iubire de oferit. Poate ca iubirea ta il va imblanzi pe Roy.
Aparu Roy surprinzandu-i pe cei doi imbratisati.
-Scuza-ma Mia, dar te rog sa ma lasi putin singur cu viitorul meu sot. Imi pare rau ca am plecat aseara, dar vroiam sa-ti aduc ceva si scoase o cutie neagra de catifea. Cand deschise cutia lui Sousuke i se taie respiratia. O bratara, e superba. Opalele straluceau ca o mare de diamante.
-Este splendida. A fost a lui?
-Nu are importanta. Vreau sa le porti.
-Nu o vreau. Nu stii ca opalele aduc ghinion? A purtat-o la casatoria voastra? Vrei sa se intample si cu mine la fel?
Din cativa pasi Roy fu langa el si-l imbratisa puternic. Ii cuprinse buzele si i le zdrobi cu gura. Parca a fost ultimul sarut dinaintea unei lungi despartiri, ii mangaie parul cu disperare, apoi se ridica si il scutura violent.
-Nu ai dreptul sa vorbesti asa. Tu nu stii ce s-a intamplat.
Pe la ora unu intra Mia in camera tanarului.
-Tu arzi. Ai febra. Nu te simti bine? il intreba fata cu un pahar de vodca in mana.
-Cred ca sunt prea emotionat.
-Uite ia o gura din vodca mea. Iit va face mai bine.
Sousuke o lua in brate pe Mia si o saruta pe obraz.
-Mia ai fi putut tu sa te casatoresit cu el. Imi pare rau, iarta-ma, suspina tanarul sorbind din vodca.
Mia il privi compatimitor.
-Nu ai de ca sa-ti ceri iertare. Nu ne-am fi potrivit si apoi m-a surprins cu Daisuke...
-Te-a surprins cu el? Mie mi-a spus ca tatal tau nu a fost de acord cu casatoria voastra.
-Adevarat? M-am jucat cu focul si mi-am ars degetele. Roy ne-a surprins si m-a parasit. Gata uita ce am vorbit e nunta ta si trebuie sa fii fericit. Dupa ceremonia nuntii s-au ocupat de musafiri. Mia zbura ca un inger printre ei avand grija sa nu le lipseasca nimic. Cand petrecerea se apropie de sfarsit, Sousuke il cauta pe Roy sa imparta tortul. L-a gasit in gradina sarutandu-se cu Mia. Simti ca ii fuge pamantul de sub picioare.
-Sousuke, tu nu cunosti acest joc inca? Trebuie sa te prefaci ca nu-i vezi, sau trebuie sa te revansezi, spuse Daisuke cu durere in glas. Il lua in brate si-l saruta.
-Regret ca va deranjez. Cred ca suntem asteptati dragul meu.
Sousuke se retrase alb ca si costumul pe care-l purta. Dupa ce terminara de taiat tortul, tanarul se retrase inainte ca nimeni sa nu apuce sa-i reproseze ca nu a gustat tortul.
Ajuns in camera simti ca nu era singur. Mia il astepta langa oglinda.
-Nu era ceea ce parea. Tocmei l-am felicitat pentru minunatul sot pe care l-a ales.
-Nu ma minti si inceteaza sa ma crezi mai prost decat sunt. Mia il privi trista si iesi din camera fara sa mai zica nimic, apoi iesi. Musafirii au condus tanara pereche la masina, iar Mia sarutandu-l pe obraz pe tanar i-a spus inca o data ca nu mai are nimic cu Roy. In urma lor au zburat mii de confetti.Proaspetii casatoriti stateau in compartiment ca doi straini.
-Nu vrei sa stii unde vom calatori? sparse tacerea Roy. Vom calatori intr-o Alaska plina de zapada. Sousuke simti o lovitura dureroasa in inima. Era excursia care a pregatit-o pentru el si Mia. Spera ca pentru luna lor de miere sa aleaga o destinatie exotica.


Maine voi reveni cu detalii din luna lor de miere si va rog sa nu o urati pe Mia pentru ca am transformat-o intr-un personaj bun deoarece il va ajuta mult pe Sousuke pe viitor.

#25
Mai, mai.... ce nebunie de nunta si apropo... ai cam grabit actiunea!
Dar nu e nimic si tot imi place cum scri desi trebuie sa recunosc ca Roy e cam idiot... si... cam bolnav.. si cam in mai multe feluri pe care mi-e lene sa le descriu.
Gambate cu nextu, anyway!

#26
ok da...ma bucur k s-au casatorit insa...mhoama Roy idiotule ce pana mea ai?21
Deci ma enerveaza sa comporta ca un fraier, hmm e un imbecil!!!
Asa deci maine ne aduci detalii super:X4 si ai grija ce faci cu dragutzu de Sousuke...
Hmm deci ai grija k de nu te vezi la spital pe un pat cu numaru 13 21....
Bafta si spor la scris4Smile
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#27
Capitolul Xl


Hotelul in care s-au cazat era foarte modern si luxos. Vremea era rece in Alaska. Incepuse sa ninga. Sousuke privea ninsoarea.
-Am comandat haine de la un magazin, dar stiu ca tie nu-ti plac darurile mele asa ca prefer sa nu fiu aici cand o sa vina. Peste o ora lucrurile venira, Roy comandase si costume elegante, nu doar de schi. Voia sa schieze, dar era prea obosit. Se simtea ca si cum nu ar fi dormit toata saptamana. S-a intins pe pat, dar peste cateva minute Roy il batu incet pe umar.
-Vom pierde cina daca nu te grabesti. Am o foame de urs, zise talentatul scriitor.
Sousuke il privea pe sotul lui, care inca avea parul ud. Oh, cerule, cat il dorea. Vroia sa ia totul de la capat, nu putea sa-si opreasca privirile care mangaiau corpul lui Roy si chipul atat de drag lui Sousuke. Ghicindu-i dorinta, ochii scriitorului scanteiara, simtea si el ca vrea sa faca dragoste cu sotul lui pana la epuizare.
-Roy te rog...
-Te rog da, sau te rog nu?
Sousuke inchise ochii simtinudu-i buzele fierbinti mangaindu-i gatul. Sangele tanarului pulsa fierbinte, isi striga dorinta, il chema pe Roy sa-l iubeasca, sa stinga setea si focul din el. Vazu pumnii scriitorului stransi si incheieturile albe. Tremura ca si el. Pantalonii stramti lasau sa i se vada coapsele incordate. Buzele tanarului se jucau cu cele ale brunetului, mainile fine se plimbau pe corpul acestuia, fiecare celula a lui Sousuke dorea sa se contopeasca cu cea a scriitorului. Desi il dorea, tanjea dupa o ora de iubire, ii era teama. Nu vroia sa-l inlocuiasca din nou pe fostul sot. Roy simtise ezitarea lui zicandu-i:
-Ma doresti la fel de mult cum te doresc si eu, dar vreau sa faci dragoste cu mine cand esti pregatit. Dupa aceea cei doi plecara sa cineze. Sousuke era cuprins de ganduri negre si ingrozitoare care hraneau indoielile lui. Oare Roy cand ma saruta, pe mine ma saruta sau se amageste cu amintirea lui Aizawa. Cand ma numeste sotul meu se gandeste oare la el. Ma vrea pentru ceea ce sunt sau pentru ca-i amintesc de primul sot. Starea tanarului de spirit nu s-a imbunatatit, ba din contra se inrautati cand ajunse in restaurant. Isi aminti apoi de anii trecuti cand schia cu prietenii lui. Schiau ziua intreaga si seara manacau pizza, beau vin si spuneau bancuri, apoi privi cuplurile care dansau fericite. Ar fi fost si ei la fel daca scriitorul l-ar fi iubit. Se juca cu paharul gandindu-se cum l-ar putea face sa-l iubeasca. Linistea dintre ei era mormantala, iar Sousuke nu stia ce subiect sa deschida, ii era ciuda ca Roy nu spunea nimic, nu dadea nici o dovada de interes in afara de cea sexuala.
-Roy, ce-ar fi sa discutam putin?
-Poftim?
-Sa vorbim despre noi, despre viitor. Patul nu e un loc pentru discutii. Acolo sunt alte forme de comunicare. Stii cand o pereche nu discuta problemele fiecaruia, nu exista incredere si fara incredere nu se poate construi o casnicie.
-Incredere? Dar cum numesti atunci cand corpurile noastre vorbesc aceasi limba?
Sousuke strangea paharul de nervi si de durere. Naiba sa te ia si pe tine si ziua in care ai aparut in viata mea. De cand te cunosc nu mai stiu ce e fericire. Blestemat sa fii ca nu vrei sa ma apropi de tine si ca nu te interesezi de mine si blestemata sa fie alianta care ma face sa seman cu fostul tau sot.
-Vrei sa mergem sa dansam sau ai de gand sa strangi paharul acela toata seara? intreba Roy privind ringul de dans. Tanarul il urma in ringul de dans, iar scriitorul trebuia sa-l stranga in brate din cauza aglomeratiei astfel excitatia puse stapanire din nou pe cei doi. Era un chin sa-l simta asa aproape, atat de fierbinte, buzele lui se apropiau innebunitor de incet de cele ale scriitorului.
-Roy, dragule nu pot crede ca esti aici? ii intrerupse un glas de femeie. O femeie blonda cu glas lingusitor si rochie aramie se apropia.
-Ayaka! exclama Roy surprins. Sousuke il simti cum se relaxeaza.
-E o surpriza placuta ca te intalnesc. imi salvezi vacanta asta plictisitoare.
-Vreau sa ti-l prezint pe Sousuke Misouri, sotul meu.
Pe fata Ayakai se putu citi ca dintr-o carte mai intai a fost surprinsa, apoi socata si in cele din urma deceptionata.
-Tu nu citesti corespondenta?
-Imi pare rau, dar arunc toate plicurile crezand ca sunt facturi si e mai bine ca sotul meu sa nu le vada.
-Tipic pentru tine, spuse Roy razand, uitanad ca are un sot care e alaturi de el.
-Daca nu am dansat la nunta ta, ce-ai zice sa dansam aici?
Cei doi au dansat mult, nesfarsit de mult. Sousuke se intreba daca nu e cazul sa plece, dar ii era teama ca picioarele nu o sa-l tina pana la usa. Cand, in sfarsit s-au intors la masa orchestra a inceput un nou cantec.
-Roy, trebuie sa dansam si melodia asta, este cantecul nostru, iti amintesti?
-Stii ca nu refuz niciodata o femeie frumoasa. Apropo in ce camera stai?
-N-am locuit niciodata la acest hotel, nu se gaseste o camera si pentru mine, spuse Ayaka imbufnata.
-Sunt sigur ca daca vorbesc cu patronul o sa-ti gaseasca o camera. Poate ramai chai acum, aici.
-Va pot imprumuta eu locul meu noaptea. Si asa nu-l folosesc, spuse Sousuke.
-Este dragut din partea ta Sousuke, dar astept un telefon de la sotul meu. Cum as putea sa-i explic de ce nu sunt la mine in camera.
-Atunci te conduc la hotel, se oferi bucuros Roy.
Sousuke se ridica atat de brusc incat rasturna scaunul, dar scriitorul era preocupat cu altceva ca sa observe.
-Ce dragut din partea ta ca-mi imprumuti barbatul, zise Ayaka privindu-l compatimitor.
-Nu ma astepta, iubitule!
-Fii fara grija, asta nu am facut-o niciodata dragule. Cand usile liftului s-au deschis Sousuke inchise ochii nefericit. Stia ce se intampla cand un barbat conduce o femeie la un hotel. A luat in fuga o decizie. E mai bine asa, gandi el. Roy nu s-a casatorit cu mine din iubire, ci din disperare trebuia sa-si salveze averea. Telefona la receptie.
-Imi puteti spune, va rog, cand e primul zbor spre Japonia? Nu trebuia sa ma casatoresc cu el. Stiam ca nu ma iubeste, dar ca orice om am crezut ca-l pot face sa ma accepte pentru ceea ce sunt, nu pentru ca seaman cu un mort.



Yaku-chin mai ai putina rabdare inainte de a ma baga in spital. Urasc spitalele si urasc sa-l fac pe Sousuke sa sufere, dar promit ca o sa ma revansez.

#28
Capitolul Xll

In Japonia era o vreme ploioasa si rece. Sousuke avea biletul de plecare spre Thailanda. Poate calatoria asta ma va ajuta sa uit toata durerea, gandi baiatul. Barbatul de la receptie il anunta ca urmatoarea cursa spre Thailanda este luni.
-Asa este intotdeauna la sfarsit de saptamana. Toate aeroporturile au anulat zborurile pana luni. Doriti sa va rezerv un bilet pentru zborul de luni?
-Da, va rog!
-Bine aveti loc la zborul 368. Avionul decoleaza luni la ora patru jumate. Numele dumneavoastra, va rog.
-Sousuke Naegino Myagi. Tanarul nu-si trecuse numele lui Roy, observa ca inca mai poarta inelul. Il va trimite tatalui lui Roy impreuna cu un biletel.
-La Tokio Hotel, spuse el soferului. Langa acel hotel a mancat cu Roy cand au facut cumparaturile pe vremea cand lucra la cartea lui in acel sat de langa Tokio. Cand taxiul opri auzi o voce cunoscuta:
-Sousuke! Nu pot sa cred! Ce-a patit regele schiurilor de te gasesc aici? Vino inauntru sa bem ceva, de o ora o astept pe Mia. Daisuke vazand bagajele pe care soferul i le cobora intreba:
-Locuiesti aici?
-Daca gasesc o camera libera.
-Nu este nici o problema, spuse Daisuke indreptandu-se spre receptie. O camera pentru domnul Misouri.
-Ma scuzati, dar nu semanati cu acel domn Misouri, scriitorul.
-Este sotul dumnealui.
-Imi pare foarte rau, sunteti binevenit. Si sotul dumneavoastra?
-El nu vine, spuse incet Sousuke.
Daisuke era un om calculat si politicos neexteriorizandu-si mirarea. Il stranse discret de brat si tanarul ii fu recunoscator, apoi dadu un bacsis generos baiatului care ii ducea bagajele in camera lui. Merse impreuna cu varul lui Roy la barul hotelului care era gol.
-Acum povesteste-mi totul!
Sousuke ezita, apoi ii spuse:
-Totul a fost o greseala. Nu ma iubeste si nici nu da semne ca ar face-o vreodata. M-a lasat singur si a plecat cu alta femeie. Lacrimile incepura sa-i curga, iar Daisuke il indemna sa bea ceva, mangaindu-l protector pe brat.
-Pe cine avem aici?
Sousuke auzi glasul Miei. De la sarutul de la nunta nu mai vroia sa o intalneasca, insa cand o privi isi dadu seama ca nu a mintit in ziua nuntii. Nu era nimic intre Roy si ea, dar ce mai conta oricul l-a pierdut.
Sousuke ii zambi si o imbratisa. Mia se aseza langa el.
-L-a parasit, spuse Daisuke.
-Asa deci, povesteste-ne!
-Nu e mult de povestit! L-am parasit si luni ma voi duce in Thailanda, pana luni nu zboara nici un avion.
-Bine, eu si Daisuke te vom sprijini si ajuta cu ce putem. Va trebui sa gasim o posibilitate sa pleci.
-Puteti lasa in seama mea grija de a-mi opri sotul sa plece, spuse Roy. Sousuke se ridica palid de pe scaun, Roy ii zambi si il lua de brat.
-Ce dracu a fost in mintea ta? il intreba Roy.
-Lasa-l in pace! Vroiam sa bem ceva si tu reactionezi asa...
-Imi pare rau ca va stric petrecerea, dar eu si sotul meu vom pleca.
-Unde mergem?
-Ai inchiriat o camera aici si trebuie sa o folosim.
Tacut si inspaimantatil privi cum agata placuta cu " Nu deranjati". Pentru un minut a crezut ca il va bate, dar el isi scoase camasa lasand-o sa cada pe fotoliu. Sousuke incerca sa ramana calm.
-Pentru cateva zile am incercat sa joc rolul sotului tau, dar m-am pacalit.
-Tu nu esti sotul meu, dar vei fi inainte de a parasi aceasta camera.
-Nu trebuia sa ne casatorim. O sotie ca Ayaka ti-ar fi trebuit.
-Las-o pe Ayaka, nu am iubit-o niciodata, dar ce-i cu Daisuke? De fiecare data cand vin neanuntat te vad cu el?
-Asta e o absurditate. Tu stii ca intre noi nu e nimic.
-Nu stiu nimic si nu suport sa te atinga altcineva in afara de mine.
-Iar eu nu vreau sa aud nimic. Avionul meu decoleaza luni si daca va fi nevoie voi dormi in toaleta avionului. Nu ma poti obliga sa raman aici.
-Eu nu, dar corpul tau da. Trupurile noastre sunt facute unul pentru celalalt. Furios il lua in brate si-l arunca in pat, lasandu-se violent peste el. L-a imobilizat cu mana si cu cealalta s-a dezbracat pana a ramas in boxeri. Acum voi face dragoste cu tine, micul meu sot.
Toate simturile lui Sousuke erau incordate, nu putea sa se apere, simti sarutarile scriitorului delicate pa obraji, pe gat, pe piept. Ii mangaie coapsele. Dintr-o miscare il patrunse, o durere il strafulgera pana in inima. Totul decurgea prea repede, dar nu conta. Era barbatul pe care-l iubea. Durerea trecuse, vroia mai mult simtea ca nu mai poate trai fara Roy. Sousuke uita ca il obligase sa faca dragoste cu el, simtea ca lumea inconjuratoare a disparut, ca existau doar doi oameni pe lume: el si preaiubitul lui sot. Corpurile lor se uneau din ce in ce mai rar, mai lung si mai adanc. Sousuke se agata tipand de umerii lui Roy, incolacindu-i talia cu picioarele. Totul era desavarsit. Lumea exploda cand il auzi pe Roy soptindu-i numele. Scriitorul il conduse apoi la masa Miei. Aceasta vazandu-l nefericit il ruga sa mearga cu ea la cumparaturi.
-Multumesc! Mi-ai citit gandurile, chiar vroiam sa plec de la masa.
-Mia de ce s-a casatorit cu Aizawa?
-Pentru zestre.
-Ce spui? intreba Sousuke uluit.
-Aizawa si-a trait copilaria intr-un sanatoriu. Tatal lui era prea batran ca sa-l mai ingrijeasca. Roy s-a insurat cu el si toti banii i-au revenit lui.
-Si crezi ca va trebui sa-l infrunt?
-Da, dragul meu. Greseala ta e ca-l lasi sa inteleaga cat de mult inseamna pentru tine. Ne vedem deseara la opt la restaurant si fa-te frumos.
Ajungand la hotel Sousuke deschise usa camerei, era goala, isi cautase haina, dar nu o gasise. Pasaportul, biletele, banii toate erau in ea.
Auzi un zgomot se intoarse si-l vazu pe Roy care-l privea vesel.
-Mia si Daisuke vor sa petreaca seara cu noi. Unde e haina mea?
-Nu ai nevoie de ea, iti voi cumpara alta.
-Nu te face mai prost decat esti! Banii, biletele de avion, pasaportul erau toate in ea.
-Imi pare rau, Sousuke, stiu ca am inceput rau, dar hai sa mai acordam o sansa casatoriei noastre.
-Refuz sa parasesc camare pana nu-mi inapoiezi lucrurile, Sousuke tremura de furie. Vrei sa ma aduci in aceasi stare ca pe fostul tau sot.
-Da, este adevarat, era bolnav, a trecut prin multe spitale, a facut terapie prin socuri timp de sase ani. Am fost fascinat de el, era frumos, fragil, sincer , gingas, Asa nebun cum era, era al meu si-l iubeam. Roy tacu, ochii ii tradau durerea. Am crezut ca il voi salva, ca-l voi face fericit, ca-i voi oferi un motiv sa zambeasca, dar l-am ucis. EU si dragostea mea. Stia ca avionul nu are combustibil si tot s-a urcat in el. Ma iubea la randul lui prea mult si nu vroia sa fie o povara pentru mine. Acum tot ce vreau e sa fi murit si eu cu el, sa ne iubim si dincolo de moarte si poate e mai bine si pentru tine sa pleci. Nu vreau sa mori ca si el.
Cerule, cat a suferit Roy si cat suferea, credea ca iubirea este distrugatoare, de aia refuyza sa mai iubeasca. Inima incepuse sa-i bata cu putere, ii spuse indirect ca-l iubeste.: Poate e mai bine sa pleci. Nu vreau sa mori si tu" Deci Roy era speriat ca-l va pierde? Il iubea? Niciodata in viata nu se simtise mai fericit ca acum. Usa de la baie se deschise si Roy aparu purtand doar un prosop in jurul taliei.
-Trebuie sa-mi iau lucrurile din baie si poti merge si tu.
-Eu... eu... te vreau. Putem incerca totul din nou?
-Sousuke, te rog nu ma privi cum m-ai privit in tren, stii ca nu pot rezista, zise Roy, apoi il stranse puternic in brate, cu pasiune si disperare. Ii cerceta gustul fiecarei portiuni de piele, il adora cu mainile si gura, coborand pana la zona sensibila a tanarului. Cand isi simti virilitatea agresata de gura scriitoruluitipa, il privi apoi aluneca incet inauntru lui. Gemura fericiti amandoi, incepura sa se miste salbatic, se inlanuiau chinuiti de pasiune, apoi Roy incepu sa-l iubeasca bland si duios ca si cand o facea pentru ultima oara, Il stranse puternic si se elibera odata cu tanarul. In intunericul camerei ii sopti:
-Cat de frumos esti, sotul meu. Ma bucur ca ai inteles ca o casatorie cladita pe dragoste nu e buna, poate nici nu exista. Sexul si relatiile traite de corp sunt baza intr-o casatorie. Ma bucur ca ai inteles ca nu pot iubi alt barbat in afara de fostul meu sot.
-Asta este... Nu poti vorbi serios.
-Asta este ce cred eu, acum sa coboram la Mia si Daisuke am o alta foame acum.
Nu se poate cu cateve minute in urma era cel mai fericit om din Univers si acum se simtea aruncat din nou la podea. Singurul lucru care i-a mai ramas era sa-l paraseasca cat mai repede. Nu avea sens! Roy nu va intelege niciodata ca-l paraseste tocmai pentru ca-l iubeste.


Am pus continuarea tot acum deoarece maine nu cred ca am timp, daca am, postez restul. Sper sa va placa si va rog nu ma omorati.

#29
Saracu' Sousuke! Love_anime, nu-l mai tortura!
Si app de tortura... nu ne mai tortura ochii cu atatea greseli de ortografie, ok?
Good... cam asta a fost tot ce-am avut de obiectat si acum mi-am dat si eu seama de ce e Roy asa de idiot si is de-acord cu Sousuke. E mai bine sa-l paraseasca deoarece Roy nu prea cred ca-l va iubi vreodata.

Anyway, that's all far now and gambate cu nextu', girl!

#30
ok mai pe seara te vezi in spital, parca miai zis k ai de gand altceva? 20 reao!!! deci esti rea, saracul roy, da am zis saracu roy, deoarece e naspa si in situatzia lui deoarece e un idiot si idiotii nu gandesc, cum o face el....oh imi pare tare rau pt sousuke dar dupa ploaie apare si soarele in viatza sa....sau macar asta sper eu4Smile ok astept sa vii cu nexu
Si sa stii k mai astept un capitol sa vad ce ai de gand si dak tot asa o tii ajungi sub 2 metrii de pamant4Smile asa de la mn pt tnpupic
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)