Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat[ Scriitorul cu chip de luna

#31
Gata fetelor, dupa acest capitol sper si eu sa nu-l mai fac pe Sousuke sa sufere, dar nu promit ca nu stiu ce o sa-mi mai treaca prin minte.


Capitolul Xlll


Erau la restaurant. Roy era intr-o dispozitie fascinanta, nici nu parea sa observa ca Sousuke era foarte abatut. Aceasta e dovada ca nu avem nici un viitor impreuna. Daca Roy nu intelege cat sufar cum vom putea fi fericiti? Tanarul se uita la manvare fara sa poata inghiti nimic. Dupa ceva timp merse la teatru, apoi au mers sa danseze.
-Dansezi cu mine Sousuke? intreba Mia, apoi adauga: Daca nu se supara celebrul nostru scriitor.
-Cu placere, el nu are de ce sa se supere si nu ai nevoie dde aprobarea lui ca nu este paznicul meu.
Dansara amandoi tacuti, Sousuke nu stia cum sa-i spuna ca i-a luat pasaportul, banii, biletul.
-Vreau sa-l parasesc, dar daca nu ma ajuti nu voi putea. Mi-a luat pasaportul, banii, tot.
-Asta e complicat, dar daca ma gandesc mai bine Daisuke ti-ar putea da pasaportul lui. Cu o peruca bruneta nu ai putea avea probleme. Problema grava este ca aici aeroporturile sunt verificate meticulos. Trebuie sa iei trenul pana in Malaezia, acolo nu sunt controale asa riguroase, iar de banii nu-ti fa probleme. Te imprumut eu.
-Multumesc din suflet, ma ajuti foarte mult, promit ca o sa-ti inapoiez banii. Tanarul isi simtea sufletul pustiit, il iubea si-i era greu sa-l paraseasca. Am incercat din rasputeri sa-l fac sa ma iubeasca, nici macar pentru faptul ca seaman cu Aizawa nu ma iubeste.
-Dimineata la ora sase este un tren. Dormi voi rezolva eu pentru tine.
Era ora trei noaptea cand s-au inapoiat in camera. Sousuke se puse trist si tacut in pat.
-Nu e nevoie sa dormi imbracat! Nu am nici un chef sa facem dragoste si vad ca nici tu. Nu-mi pot da seama cu ce am gresit, spuse scriitorul. Vazand ca nu primeste nici un raspuns pleca in baie.
Se intoarse imbracat doar in boxeri, se puse langa sotul lui in pat. Sousuke astepta pana cand respiratia acestuia a devenit regulata, apoi se ridica din pat si merse sa faca un dus. Isi lua lucrurile si pasi usor in baie. Sub dus amintirile ii revenira, isi simti lacrimile amestecandu-se cu apa. Apoi simti mangaierile tandre ale scriitorului.
-Tu esti sotul meu. Imi apartii, ii murmura tanarului la ureche printre stropii de apa.
Isi simtea corpul lipit de cel al lui Roy.
-Roy! Roy, te iubesc.
El nu-i raspunse nimic, dar continua sa-l mangaie si sa-l sarute. Nu se mai chinui sa-i auda glasul spunandu-i ca-l iubeste si i se darui total.
Se aseza in pat incercand sa nu-l trezeasca, apoi se gandi sa-i lase un mesaj. Mai bine nu!
La ora cinci s-a ridicat din pat si s-a imbracat in baie. Cu cata dragoste i-ar fi dat un sarut de adio, insa il parasi fara sa-l priveasca. Daisuke si Mia il asteptau la receptie.
-Nu te-ai razgandit. Vino afara este un taxi pregatit.
Daisuke il privi ingrijorat.
-Esti sigur ca nu vrei sa ramai?
-Nu, e mai bine sa plec. Si pleca lasandu-l pe scriitor adormit. De acum nu ne vom mai vedea iubitul meu sot, spuse Sousuke fara sa banuiasca ce surpriza ii va rezerva viata.


Este cam scurt, dar nu am avut timp sa-l fac mai lung pentru ca trebuie sa plec peste cateva minute. Daca vreti mai repede continuarea spuneti-mi si o postez deseara. Pa papupic.

#32
off sincer deja ma satur sa il vad suferind atata, sa il dea in puii mei de scriitor amar, dak nu il iubeste soarta, gata , deci mam enervat rau pe roy deci e un bou mare!!!!!1
so...viitorul ii pregateste multe nu? hmm sa sperm k nu il vei mai face sa sufere k de nu...hmmm fac urat21
ok ast sa vii cu nexu cat de curandSmile
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#33
Oh, mai! Saracu' Sousuke... si totusi e mai bine sa plece si sa-si faca o noua viata pentru ca cine stie... poate chiar va intalni dragostea adevarata candava... daca nu a intalnit-o deja 21 (sincer nu cred ca cei doi ar avea vreun viitor impreuna insa cred ca ar face o pereche minunata daca ar exist dragoste din partea amandorura)

Anyway, atat am avut de comentat si ne auzim la next. Bye!

#34
O sa continui capitolul precedent deoarece e prea scurt.


-Daisuke iti doresc sa fii fericit alaturi de Mia si multumesc din suflet pentru ajutor.
-Nu trebuie sa-mi multumesti. Toate cele bune.
Sousuke simti ca nu-si mai poate stapani lacrimile.
-Acum trebuie sa plec, sper sa-ti gasesti si tu fericirea, daca nu alturi de Roy macar de altcineva. Daisuke parasi compartimentul. Sousuke ramas singur isi acoperi fata cu mainile si dadu frau lacrimilor. Nu a simtit cand trenul a parasit gara. A ramas mult timp si a plans. Inchise ochii incercand sa-si aminteasca momentele petrecute cu Roy, ziua in care s-au cunoscut. Brusc un ciocanit in usa compartimentului s-a auzit o ciocnitura.
-Intra, spuse Sousuke, zambind crezand ca e controlorul de bilete. Zambetul ii ingheta pe buze, cateva minute nici macar nu a putut vorbi.
-Roy... de unde vii? intreba el incet.
Scriitorul nu-i raspunse, il privi cu ochii coplesiti de durere si disperare. Sousuke inchise ochii.
-Te rog, Roy trebuie sa vorbim. Imi pare rau, Roy.
-Doamne, te rog nu! Eu sunt cel care sa-ti ceara in genunchi iertare, pentru cat te-am facut sa suferi spunandu-ti ca nu te iubesc, ca-l inlocuiesti pe fostul meu sot. Sousuke, imi era frica sa nu te ucid cu dragostea mea asa cum am facut cu Aizawa.
-Dragul meu, am gresit amandoi. Nu tu l-ai ucis, era bolnav nu aveai ce sa-i faci. Mai infuriat, te iubeam atat si credeam ca si tu...
-Ca si eu te iubesc? Te iubesc, iubitul meu din prima clipa in care te-am vazut in tren. Te iubesc cu fiecare celula si fibra a corpului meu. Te iubesc foarte mult.
-Si eu.
-Iubitul meu, cand iubirea mea te va incatusa nu te voi obliga sa ramai cu mine.
-Nu voi mai pleca niciodata, daca ai stii cat de greu mi-a fost sa te parasesc.
-Hai sa incepem din nou luna de miere! Sousuke vreau sa fac dragoste cu tine... Te iubesc.
-Spune-mi inca o data?
-Ce iubitule? Ca te iubesc? Sousuke te iubesc, te iubesc. Nu ma privi asa ti-am mai spus ca nu pot rezista.
Il saruta, acesta e barbatul pe care il iubea, sotul lui caruia i se daruise patimas.


Acesta e sfarsitul capitolului Xlll.

#35
Yay! Ce capitol frumos!! Mi-ai infrumusetat ziua, Love_anime!!
Ce mult imi plac astia doi... le sta asa bine impreuna, asa fericiti si iubindu-se! M-am indragostit de fik-ul tau si sper ca Sousuke nu o sa mai sufere de acum inainte si daca mai sufera... sa treaca peste cu ajutorul lui Roy.

Anyway, asta a fost tot deocamdata si ne vedem la next!

#36
hmm fain capitolul, insa prea repede la iertat, si si-a mai cerut si primu iertare mama ce...omg ma abtin k de nu izbucnesc4
Asa deci se iubesc...bun bun bravo lor
SI acu ce ai de gand( nu k nu as banuii k mia soptit o pasarica mik mik)
Asa deci ast nexu k suntem in vacantza ce Dumnezeu
SUcces si bafta4Smile
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#37
N-am mai trecut de mult pe aici, desi am citit in fiercare seara.Dar nu am avut chef sa comentez..lenea..
In fine..nu vreau sa te critic, insa este absolut necesar..
Cum spuneam..ai o porblema cu trecerea brusca de la o actiune la alta.
Citat:El nu-i raspunse nimic, dar continua sa-l mangaie si sa-l sarute. Nu se mai chinui sa-i auda glasul spunandu-i ca-l iubeste si i se darui total.
Se aseza in pat incercand sa nu-l trezeasca, apoi se gandi sa-i lase un mesaj. Mai bine nu!
A doua fraza in cazul asta zici ca e picata din pom.Adica faceau sex si in urmatoara propozitie deja incerca sa nu-l trezeasca? Trebuia neaparat sa mai bagi ceva...puteai sa descri sentimentele lui Sousuke, dar asa hop top treci de la un subiect la altul, nu merge.
Cam asta ar fi ideea de baza.ma bucur ca i-ai impacat pe cei 2 ca in ultimul timp prea i-ai facut sa sufere.
Astep urmatorul capitol Smile
bye bye :bye:
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#38
Multumesc fetelorpupic.


Capitolul XlV


Ritmul alert cu care mergea trenul facea concurenta cu ritmul in care corpurile celor doi soti se uneau. Au continuat sa faca dragoste si sa se saruta pana au ajuns in Malaezia. Ajunsi acolo Roy si-a cumparat si el bilet de avion pana in Thailanda, unde s-au cazat la Royal Palace Hotel. Cateva ore mai tarziu ei luau masa in terasa hotelului. Intr-o atmosfera eleganta ei luara cina, fructe de mare stropite cu vin. Mai spre seara un grup de dansatori thailandezi au aparut in mijlocul gongurilor. Purtau bijuterii grele si mult lucrate, costume de brocart si mastii cu desene vechii, datand de mai multe secole.
-Sunt balete clasice, ii spuse Sousuke scriitorului. Aceasta versiune este faimoasa epopee indiana Ramayana.
-De unde stii iubitule? intreba Roy privind picioarele goale ale balerinelor, care alunecau in ritm, bratele care faceau miscarii serpuitoare si gesturile lor foarte senzuale.
-Am si eu secretele mele, amintirile mele. Aici am venit cu unchiul Myagi si cu o fata, dupa ce mi-au murit parintii.
Pe Roy il strabatu un curent de gelozie cand auzi ca a fost aici cu o fata. Era dezamagit pentru ca nu descoperea misterele Tarii Surasului impreuna cu el.
-Dragul meu, acest Rama a existat intr-adevar?
-Da, a fost primul rege al Siamului, era atat de venerat incat totii regi poarte numele de Rama dupa numele lui.
Roy traia un vis. Totul era magic: sa fii asezat la marginea apei in somptuasa gradina tropicala cu acesti dansatorii minunati, cu aceasta muzica stranie si acesta epopee care se termina cu moartea dusmanului regelui si ce este mai important e faptul ca barbatul cu cei doi astrii importanti ai pamantului impletiti in parul lui dand o culoare blond-rosiatica si cu un camp intreg de flori de Nu-ma-Uita in privire este cu el si-i ofera dragostea lui in fiecare secunda, chiar si in vis. Dupa spectacol cei doi s-au dus sa danseze. Dansau cu inimile palpitand, cu gratie desavarsita. Cine ii privea putea sa spuna ca cei doi zburau. Dansau cu o senzatie exotica invaluiti de muzica, de parfumul florilor, de frunzele palmierilor care frematau in noaptea clara.
-Iubitul meu, aceasta este adevarata noastra luna de miere, spuse Roy.
-Ai dreptate, de cand m-am casatorit cu tine visam la o luna de miere, in care sa ne privim tandru, sa ne soptim cuvinte de dragoste mana in mana, obraz in obraz si la aceasta ora a noptii doua inimi batand la unison. Inapoindu-se in camera, au adormit fericiti tinandu-se in brate. A doua zi mersera cu vaporul pe la ora opt, petrecandu-se toata ziua vizitand ruinele Siamului. Roy si Sousuke se plimbau prin ruinele a trei sute si ceva de temple construite in cinstea lui Budha, apoi au vizitat Budha de aur, construi din trei mii de tone de aur, apoi plecara sa viziteze Budha de smarald. Cand au ajuns acolo descoperi ca Budha de smarald nu era din smarald, ci din jad translucid. Scriitorul observa niste femei ingenuncheate tinand batoane de tamaie si inclinau capul in fata statuii.
-Sousuke, ce fac ele?
-Muguri de lotus, in Thailanda lotusul e sacru, in fiecere an este consacrata o sarbatoare pentru aceasta floare care creste in iazuri si lacuri. Ei au fost ocupati in toate zilele, au vizitat temple, au navigat pe rau, au facut cumparaturi, au fost in padurea virgina cu masina si merse la munte sa vada cascada. Vederea era spectaculoasa, vegetatie salbatica, fori exotice, orhideei... Dar pentru Roy momentul cel mai exaltant a fost la templul Amaliei, o zeita a iubirii cum era si Afrodita. In acel templu ei si-au jurat iubire. Ultima seara si-au petrecut-o alaturi de thailandezi punand ofrande pe rau si invatand dansurile populare thailandeze. Se inapoiara in camera de hotel foarte tarziu.
-Iubitule, asa fericit nu am fost niciodata. Iti multumesc pentru ce esti alaturi de mine si ma iubesti. Nu exista cuvinte si nici timp de trait ca sa-ti pot cere iertare pentru ca te-am facut sa suferi atat de mult.
-Roy, esti motivul pentru care traiesc. Daca nu-ti simt corpul mi-e frig, daca nu te vad inima mea te striga, daca nu-mi zambesti ma ofilesc ca floarea fara apa. Simt ca vreau sa traiesc doar cand esti cu mine, astfel existenta mea e saraca, anosta si nu are nici un sens. Respir prin tine, traiesc prin tine, daca tu esti fericit sunt si eu....
-Ahh, iubitule, nu mai vorbi. Nu stii ce efect au cuvintele tale asupra mea, spuse Roy imbratisandu-l de parca vroia sa-i patrunda in suflet. Vreau sa fiu cu tine pana la adanci batraneti, sa mor in bratele tale. Oare cum vom fi peste treizeci de ani? Doi batranei care se iubesc la fel de mult ca acum.
-Eu cred ca tu vei fi cel mai renumit scriitor din toate timpurile, cu numeroase premii pentru literatura, iar eu un cerber, scund, burtanos si poate chel. Roy rase amintindu-si prima lor conversatie telefonica. Orele zburau si ele fericite de fericirea celor doi barbati. Sousuke trasa cercuri de foc pe pieptul scriitorului, iar Roy ii dezmierda spatele cu dragoste, apoi isi unira gurile din ce in ce mai pasional imbratisandu-se. Somnul ii gasi imbratisati si cu un mic zambet, dovada ca cei doi au avut un moment tandru si fericit.

#39
Oh, God! Imi vine sa plang de fericire, Love_anime!
Mai vreau.... vreau in Thailanda.... vreau.... vreau un alt capitol si.... ma topesc... ahh 21

Acum pe bune ca a fost un super-capitol si ca a trebuit sa sti o gramada de lucruri ca sa descri totul la perfectie deci e bine; chiar foarte bine si gambate repede cu nextu', da?

#40
..Frumoasa calatorie.....si cate au vizitat21) .....fain...se iubesc? bv lor,atunci sa se iubeasca pana ajung batrani...21
Deci sper sa vii cu nexu cat de curand....sa vedem ce se mai intampla...
Bafta si spor la scris4:Smile
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)