Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Pe cine ati vrea sa vedeti in seria a 3a? Sau ati mai vrea o serie a 3a?
Kaoru si Ren impreuna? si alte personaje noi ca sa fie mai interesant (optional sa apara si Ryo si Teru)
76.09%
35 76.09%
Kaoru si cineva nou...Ren cu cineva nou
0%
0 0%
sa moara Kaoru si sa ramana Ren cu altcineva
4.35%
2 4.35%
sa nu fie o a treia serie
0%
0 0%
sa fie cu totul alte personaje ..ca ne-am saturat de astea
0%
0 0%
sa termini ficul cu un happy ending si sa numai pui o continuare
10.87%
5 10.87%
sa termini ficul cu un sad ending si sa ne lasi in pace
8.70%
4 8.70%
Total 46 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] More than brotherly love [yaoi]

sa nu-mi zici ca...Yoh si Kaname...? Ce ciudat! Azi e vorba numai despre frati..fratele lu ryo, fratele lu Alice(as vrea yo sa fie fratele meu ca e super dragutz!)
Alice e de-a dreptu diabolica! De ce ,Doamne iarta-ma, nu o pui draq o data sa-si schimbe numele si sa se care in Franta unde sa-si gaseasca un boss cu care sa se marite si sa se duca naibii dupa aceea ca sa pot si yo sa dau teza si sa dorm noapte?
Yazuka? Si aici epar niste Yazuka puternici? Ce tare! Pun pariu ca, pe langa aspectul din poza Yoh are vreo trei straturi de muschi detasabile(imaginatia mea zburda!).......
Ador acest capitol si il astept cu nerabdare pe urmatorul! Gambate la scris and Kissu! Ja'!
P.S.: da, ar fi ideal s-o cheme altfel de fapt...nu de alta dar in dictionarul meu numele zice totul...si pe mine ma cheama Alice si, desi sunt si eu un pic diabolica, nu sunt chiar asa...daca vrei, din partea mea poate sa o cheme Diana(asta daca nu te cheama pe tine sau pe una dintre brietenele tale Diana....).....
daca te-am jicnit cu ceva...plz, zi-mi si editez!
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]

Gomene ca nu am mai comentat la ficul tau insa asta a fost din cauza ca a trebuit sa invat pentru teza la matematica, dar acum ca am scapat de ea am avut ocazia sa vad capitolele la care ai lucrat. Interviul a fost foarte dragut si se pare ca Ren si Kaoru au o relatie si in fic si in "realitate", iar a doua serie e superba. In primul rand Kaname e foarte dulce si frumos si sper ca Alice nu are de gand sa-i faca ceva ca altfel va trebui sa-mi dea socoteala si atunci nu o sa-i fie bine. Ren si Kaoru au ramas impreuna ceea ce ma bucura enorm si mai presus de toate sunt casatoriti si au un copil asa de dragut, pe Kana-chan. Imi place si faptul ca Ryo si Teru au ramas iubiti ca le sta bine impreuna4. In rest nu stiu ce as mai putea spune despre fic pentru ca cred ca sti si tu cat frumos l-ai facut si ca-mi place mult, so I wait for next chapter gambate pupic:bye:
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

Frumoasa continuare/... &_&
Citat:La aparenta parea sa fie un baiat cuminte si foarte inteligent insa de fapt era un barbat inteligent ,

mie nu prea imi suna bine aceasta propozitie si nici nu prea o inteleg... poate vroiai sa subliniezi aspectul baiatului sau nu stiu ce... cred c-ar trebui sa refaci fraza asta.. nu te supara 4..

In rest capitolele sunt delicioase.. 21 Zuppy07

Astept urmatoarele cap.. pa..

sunt mai mult decat suparata si dezamagita.
lipsa de commentarii ma face sa cred ca nu ar fi trebuit sa continuui acest fic si sa il las asa.
in fine. asta e ultimul capitol pe care l-am scris. dak numai aveti chef de MTBL va rog sa imi spuneti si ma opresc.

4.
Encounters


[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

Buna am venit si yo cu un mic comm.
1.Nici sa nu te gandesti sa renunti la acest fic :X.
2.Am citit toate capitolele si sunt excelent.Si acesta e...am ramas fara cuvinte.Nu pot sa cred ca Ren ar face ceva asa de rau , nu are voie...Da stiu eu sigur ca el il iubeste mult pe Kaoru si nu ar vrea sa il raneasca.Si nenea Yoh e rau de ce e tot el ala nervos?
Astept urmatoru capitol , spor al scris si te rog nu renunta pupic

Woah! Ce lung e! Am avut ce citi :]
Inca nu-mi vine sa cred ca Ren l-ar putea insela pe Kaoru :o Sper sa fie doar o tentativa 2 Sincer nici nu stiu ce sa zic... >.>"
In fine... partea cu Yoh si Kaname a fost... ahem, yummy =p~ Nu prea mi-a placut cum l-a tratat de dimineata, dar cred ca era de asteptat... 29

Deci, mie una imi place MTBL si vreau sa continui... Faptul ca nu primesti suficiente comentarii nu ar trebui sa te descurajeze sau dezamageasca hug
Astept urmatorul capitol! Spor la scris pupic

Ador si acest capitol dar urasc ca te-ai gandit macar o clipa sa renunti la fic!!! SI...wow! Ce capitol lung!
Poftim? Ren iar e bou, idiot, prost si fraier? Cum adik...dupa tot ce au indurat in trecut...il inseala pe Kaoru? Omg! Asta nu se poate! Zi-mi ca glumesti! Zi ca nu stii ce ai scris! Spune o data ca nu-i adevarat!
Asa, Kaname! Adik nu asa! Nu ii zice lui Kaoru! Spune-i lu Ren!...constrange-l pe Ren sa renunte sau macar sa-ti zica...daca e adevarat! Nu-i zice lu Kaoru, te rog!
Yoh e dragutz!Si Kana-chan e indragostit!!! Ce tare! Nu-i asa ca si Yoh in iubeste? Zi-mi ca si Yoh il iubeste si ca nu vrea sa-l lase sa plece inapoi in New York si ca nu o va mai lasa pe scorpia de Alice (carea totusi ar trebui sa-i schimbi numele pana nu ma enervez! si pe care, deasemenea, ar trebui sa o arunci in mare pana nu o ucid eu cu mainile goale...!) sa-i faca nimic! Si mai spune-mi ceva: nu-i asa ca atunci cand l-a vazut pe Kaname semidezbracat pe canapea si s-a gandit ca a facut-o cu sora lui (sora lui Yoh), nu-i asa ca Yoh a fost gelos? Te rog, aproba ca asa a fost!
Crititci:
aia avut vreo trei greseli de tastare:
vasa-vaza
si mai sunt doua dar, capitolul fiind lung, imi e greu sa le gasesc.
app...am observat ca inlocuiesti unele cuvinte(astfel repetandu-te) cu "vreoceva".
de exemplu, in capitolul de mai sus ai scris:
"fara sa-i faca/sa-i zica vreoceva" nu mai stiu despre ce era vorba....
cred ca era mai corect " fara sa-i faca/sa-i zica ceva/nimic"...si am mqai vazut aceasta repetitie...
in respt, totul e perfect! iti repet: ador acest fic!!!!!!
Gambate la scris and Kissu! Ja'!
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]

Cum aduca sa renunti la acest fic? Cred ca glumesti... 45
Si cum adica Ren il inseala pe Kaoru? Tot nu imi vine sa cred, adica ei doi se iubesc si Ren il inseala? Si sper ca si Kaname sa nu ii spuna nimic lui Kaoru, sa ii spuna lui Ren, si sa vorbeasca despre ce a vazut. Si sunt de acord cu el, Ren nu are dreptul sa ii ceara socoteala pentru ca a venit tarziu, fiindca si el il inseala pe Kaoru. Iar Yoh cu Kaname, :X:X frumos, dar 3 ore totusi cred ca ii mult pentru el, chiar daca e prima oara, e mult. Dar a fost frumos, prea frumos. :perv: :X Sper ca Alice aia sa il piarda pe Kaname prin faptul ca a vazut-o cu alticineva, iar el sa nu mai creada in ea, facandu-i pe acestia sa se desparta.
Greseli, nu le mai zic ca le-a zis Adyna, iar cele pe care nu le-a zis ea, nici eu nu le mai gasesc. Capitolul mi-a placut la nebunie, fiindca a fost lung si "siropos", mai lipsea popcornul si atunci puteam citi si mai bine capitolul. Gambate la scris si astept continuarea, iar eu sper sa nu incetezi sa scrii. Ja ne! *Chuu*pupic:bye:
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

Wow...se pare ca micutul kaname a aflat deja ce inseamna dragostea de la Yoh si chiar mai mult de atat. Ma intreb insa de ce s-a comportat atat de diferit blondul dupa ce s-a trezit Kana-chan. nu vreau sa-l faca sa sufere pentru ca e asa de dulce si de dragut incat nu merita asta. Poate ca ar trebiu sa fie impreuna chiar daca e asa de mare diferenta dintre varstele lor. Dar ce-i cu Ren? Il inseala pe Kaoru? Nu poate fi adevarat! Spune-mi ca la gara era de fapt cineva care se costumase in Ren, dar nu pot sa cred ca-l inseala pe kaoru :99: Mi-a placut mult capitolul ca de fiecare data si astept continuare pe care as vrea s-o pui cat mai repede. Sper ca nu esti suparata pe mine pentru ca e adevarat ca uneori nu comentez dar asta din cauza lipsei de timp nu pentru ca nu mi-ar placea, so ja nepupicbye
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

waw ce capitool :X
am asteptat 2 sau 3 zile 7 ( nu mai stiu exact ) dar a meritat din plin :X
abia astept sa vad ce se intampla mai incolo mai ales cu ren si kaoru 2 tot nu inteleg cum adica il insela?2 da ei se iubesc si le sta atat de bine impreuna 2...
oricum capitolu asta a fost frruumooossss si luung
abia astept urmatoru capitol pls scriel cat mai repede ^_^ ja ne



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.851 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 27.872 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 165.322 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.135 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.807 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 132.951 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.770 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.832 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.864 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.358 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)