Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Pe cine ati vrea sa vedeti in seria a 3a? Sau ati mai vrea o serie a 3a?
Kaoru si Ren impreuna? si alte personaje noi ca sa fie mai interesant (optional sa apara si Ryo si Teru)
76.09%
35 76.09%
Kaoru si cineva nou...Ren cu cineva nou
0%
0 0%
sa moara Kaoru si sa ramana Ren cu altcineva
4.35%
2 4.35%
sa nu fie o a treia serie
0%
0 0%
sa fie cu totul alte personaje ..ca ne-am saturat de astea
0%
0 0%
sa termini ficul cu un happy ending si sa numai pui o continuare
10.87%
5 10.87%
sa termini ficul cu un sad ending si sa ne lasi in pace
8.70%
4 8.70%
Total 46 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] More than brotherly love [yaoi]

#11
u are the best!:bv: si capitolul asta m-a impresionat foarte mult, si sincer chiar mi-ar placea sa vad ce poate face mintea tao//o [perversa mai sunt] a fost tare faza cand l-a descoperit la usa spionandu-l pe fratele lui, dar mai tare a fost cand i-a vazut pe cei doi ca se saruta, chiar nu ma gandeam ca ii va intrerupe cineva. super, astept sa vad ce vor face cei doi, nu cred ca mai pot astepta:nh: gambate la scris si asptep next-ul:byepupicchuu*
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#12
Ok, that wasn't what I suspected from teh Yaoi FF section 39 Totally different and opposite. It surprised me in an unespectably good view.

Am citit fic-ul, şi pot zice că mi-a tresaltat inima de bucurie când am citit un raspuns dat unui user, cum că fic-ul e terminat; în principal, ideea e că mi-e ruşine, pe bune, că scriu un post atât de monoton pe care va trebui eventual să-l şterg pentru că nu are nici macar o idee critică ._. But I couldn't help it; since I read it, I felt I should leave a post.

Ce mai pot spune? E că abia aştept să citesc şi ceva relatat la pers. a treia scris de tine; dacă ai ajuns la nivelul ăsta la relatarea la pers. întâi, mai mult ca sigur că ai trecut de câteva stadii la celalalt mod de povestire xD

I guess that's it. Baftă în continuare ^^.

#13
haha..i glad u like the fact that i finished it. 21
nush ce anume asteptai...sper sa aflu cat de curand 4..nush la ce nivel am ajuns in ceea ce priveste scrisul la persoana a 3a dar se pare ca cat de curand o sa am ocazia sa imi arat " abilitatile"
aly-sama...i shall give u a piece of my mind... dar nu inca...las sa treaca putin timp..sunt cam rusinoasa de felul meu.

people...i await criticile voastre..... toate criticile voastre ::


Daca ar fi avut ocazia sa imi dea o bataie buna cred ca ar fi profitat de ea. Intelegeam perfect reactia lui dar in acelasi timp simteam ca e un pic prea exagerata. Intradevar, asta era intentia mea si ma refuzase dar apoi am facut prostia de a nu il opri pe Tachi cand a intrecut masura. In ochii lui aratam ca o persoana ce in momentul in care nu poate obtine ceva de la unul, se duce si cauta la altul.
Nu a mai spus nimic altceva dupa, pur si simplu m-a strans tare de par si a inceput sa ma sarute. Buzele lui au coborat pe gatul meu si in timp ce cu o mana imi tinea mainile mele cu cealalta imi descheia rapid nasturii de la camasa si de la pantaloni.
A fost prima oara cand am simtit pielea lui atingand-o pe a mea mai mult decat un minut. Degetele lui erau firave si lungi dar puternice si lasau urme adanci pe pielea mea. Buzele lui erau calde dar lasau pete de racoare pe pielea mea ca si cum lasau un gol in urma lor. M-am impotrivit insa nu mult timp. Am cedat aproape instantaneu saruturilor sale si la scurt timp am inceput sa particip activ la ele.
Primul moment cand am scancit din cauza durerii a fost cand doua dintre degetele lui si-au facut drum pe la spatele meu pana la dos si inauntru. Nu imi amintesc ce anume am facut sau am zis atunci dar el s-a enervat din nou si m-a apucat de gat. M-a intors cu forta cu fata spre perna si desi nu m-a eliberat din stransoarea lui , cu cealalta mana si-a facut loc pana intre picioarele mele.
Am strans din dinti si am incercat sa suport fiecare atingere indiscreta a lui si am crezut , ca orice naiv, ca atunci cand m-a eliberat ma va lasa si in pace. Mainile lui au coborat pe mijlocul meu si apoi am simtit o durere acuta. Ceva se sfasia , se rupea, ceva intra fortat inauntru si cand iesea lua cu sine bucati din carnea mea. Cateva lacrimi s-au revarsat pe obrazul meu , Xe a injurat , cateva picaturi de sange au cazut pe cearceaful alb , dar nu s-a oprit. Insa nu asta m-a facut sa ma simt cel mai prost.
Ceea ce m-a facut sa ma simt ca un nenorocit a fost faptul ca desi el facea lucrurile astea ca sa ma raneasca, mie incepea sa imi placa. Fiecare contact cu corpul lui ma facea sa vreau un altul, fiecare sarut ma facea sa astept un altul iar fiecare loc atins de mainile lui trebuiau sa fie dezmierdat de buzele lui.
Nu imi amintesc cum anume se simtea el sau care au fost reactiile lui in tot acest timp. Tot ceea ce stiam era ca ma simteam bine, doream mai mult, gemeam si scanceam pentru ca ma simteam bine si fiecare durere se transforma in ceva mult prea complicat sa explic. Am vrut ca atunci cand se opreste sa ma ia in brate sau macar sa ma sarute din nou dar nu.
Xe pur si simplu s-a ridicat in picioare si s-a imbracat la loc ca si cum nu facuse nimic. Nu se calmase, de fapt puteam jura ca era si mai furios decat inainte.
- Multumit? Ti-a placut? Sunt bun? Sau vrei sa incerci si cu Tachi?
- Xe..eu...
- Ti-am spus , nu? Ca inainte sa devii o c***a , mai bine te omor. Norocul tau e ca nu sunt nimic pentru tine pentru a avea dreptul sa fac asta. Vrei sa ajungi distractia orasului? Bine. Spune-mi macar ce ai de gand cu adevarat. In felul asta te pot duce la cei mai buni si nu va trebui sa apuci firimituri de la toate javrele de pe strada.
- Cu ce drept il faci pe Tachi o... stii tu! ? E viata mea si am dreptul sa fac ce vreau. Daca vreau sa ma culc cu jumatate de oras asta o sa fac. Nu esti nimeni sa imi spui ce sa fac, asa e! De unde stii ca e asa de rau sa fii o c***a?
- Pentru ca sunt una! La naiba!
A ridicat scaunul si l-a aruncat in geam spargandu-l dupa care a trantit usa si a iesit din casa. Am ramas neclintit nestiind ce sa zic sau cum sa reactionez. Lucrurile se puneau usor la un loc ca intr-un puzzle. Motivul pentru care era asa de degajat fata de sex si sarutat, de ce se intalnea cu doamnele acelea mai in varsta si mai bogate, de ce se sarutase cu tipul blond, de ce nu dorea sa ii cunosc prietenii, de ce nu ma dorea la locul lui de munca. Totul capata sens. Oamenii aceia erau clienti, prietenii lui probabil se ocupau cu acelasi lucru, Tachi la fel, Nari era sefa lor iar eu idiotul care am crezut ca viata lui e simpla cand de fapt era atat de complicata.
Avea acum mai mult sens si atitudinea lui fata de ceea ce vazuse intre mine si Tachi si adevaratul inteles din spatele cuvintelor lui iesea la iveala.
Ma simteam pustiu , prostit, ca si cum cineva imi jucase cea mai proasta gluma , sa ma tina o viata. Aveam o senzatie de amar in gura si un gol in stomac dar nu imi era scarba de persoana lui sau de atingerile lui. Nimic legat de el nu m-ar fi putut face sa imi fie scarba.
Pentru a justifica petele de sange de pe pat m-am taiat la mana in geam. Mamei nu i-a prea placut sa auda ca am spart geamul dar ce puteam sa spun? Adevarul in nici un caz. Xe nu a mai dat nici un semn de viata de parca a decis sa ma excluda complet din viata lui. Doua zile mai tarziu, in fata casei...ma astepta el...blondul.
- Kaoru presupun. Buna ziua. Eu sunt Jiro.
- Buna ziua.
- Xe nu e aici, nu?
Eram decis sa il ignor dar cand a pomenit de brunet m-am oprit brusc.
- Nu..nu e.
- Stii...poate ca e el dur la vedere..dar e foarte sensibil si..
- Ai venit sa imi spui ca nu il merit si ca ii e mai bine cu tine? Stiu ca nu il merit. Nu il cunosc deloc. De fapt...mai bine de jumatate din Tokyo il stie mai bine decat mine asa ca..
- Nu.
Zambetul lui m-a debusolat. Daca nu venea sa ma demoralizeze sau sa isi marcheze teritoriul...ce anume dorea de la mine?
- Presupun ca stii ce anume face pentru a obtine bani. Nici asta nu e vina lui. Nu vreau sa ii iau apararea sau sa il scuz, a fost prost cand a facut intelegerea cu Nari, dar nu ii place ceea ce face. A acceptat pentru ca trebuia sa plateasca imprumutul facut de tatal lui.
- Izumi-san a facut un imprumut?
- Da.. cand mama lui Ren a murit. Avea cancer, a trebuit sa faca chimoterapie iar toate costurile au ajuns la milioane bune. Presupun ca nu trebuie sa spun ca asta ramane intre noi. Nu ne-ar ierta pe niciunul dintre noi daca tatal lui ar afla.
- Jiro-san...de ce..? de ce imi spuneti asta?
- Timp de patru luni eu am fost motivul principal pentru care el plangea. Pentru ca eu eram cel care il invata sa se culce cu un barbat . Iar tu...ei bine..tu esti motivul pentru care ieri , inainte sa vina aici, s-a culcat cu mine ca sa ii dau o scutire de doua saptamani sa stea cu ochii pe tine. Eu sunt medic, il pot scuti de lucru din cand in cand.
- Deci..de asta venea aici cu niste cumparaturi...
- Uite astea. Adresa e scrisa pe breloc. Probabil il gasesti acolo.
Mi-a aruncat niste chei dupa care s-a urcat in masina si a condus mai departe. Nu cunosteam aceste aspecte din viata lui Ren. Nu stiam nici despre mama lui nici despre imprumut. Insa numai faptul ca dorea sa stea aprope de mine chiar si pentru a ma dadaci ca un frate mai mare conta mult pentru mine. Se culcase cu Jiro-san nu pentru ca il placea ci pentru ca el il putea ajuta. Viata lui era intoarsa pe dos , nu din vina mea , nu stiu sigur din vina cui dar nimic numai conta. Eram important pentru el , chiar si numai ca un frate , tinea la mine chiar daca nu ma iubea.
Am intrat rapid in casa , am salutat-o pe mama dupa care am fugit afara spre locul inscris pe breloc. Era un club foarte galagios chiar si in mijlocul zilei.
Inima mi s-a facut ghem in momentul in care l-am vazut dand pe gat pahar dupa pahar de bautura, gata sa cada de pe scaun. Toate sentimentele din inima mea, toate senzatiile, nevoia de a sti si de a il apropia de mine, de a ii simti trupul si sarutul...toate aveau un singur motiv.
Momentul in care s-a intamplat nu il stiu, probabil inca de cand l-am vazut in acea cafenea. A inceput sa se manifeste atunci cand mi-am dat seama ca nu e al meu si ca poate fi cu cine vrea. Il iubeam pe el , un baiat cu un an mai mare decat mine, cu o viata intoarsa peste cap si cu o ocupatie ciudata, dar il iubeam.
M-am apropiat de el si l-am strigat insa nu m-a auzit. L-am prins de mana si din greseala aproape l-am dat jos de pe scaun. Barmanul mi-a spus ca e bine ca in sfarsit a venit cineva sa il opreasca pentru ca timp de o noapte nu s-a oprit din baut. Era vina mea dar motivul pentru care doream sa il ajut si sa il scot de acolo era pentru ca il iubeam. Cu o viata ca a lui...ma intrebam daca iubirea mea ar fi suficienta pentru a il salva din lumea lui de cosmar. Poate ca nu reuseam sa il ajut , sa il inlatur de lumea aceea, sa ii platesc imprumutul sau sa il scap de femeia aia...dar intre timp..nu puteam prin iubirea mea sa ii fiu alaturi si sa il fac sa ma iubeasca la randul lui?
Cu iubirea mea....puteam macar sa ii ofer o mangaiere..?
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#14
capitolul asta m-a impresionat mult, viata lui Xe, cat a suferit el si prin cate a trecut. e incredibil, si sincer chiar nu ma asteptam la asta. a fost foarte frumos capitolul, desi partea cand cei doi s-au culcat impreuna a fost super:perv: (stiu, sunt perv) mi-a placut mult capitolul, iar greseli nu am vazut. oricum gambate in continuare :bv:si spor la scris *chuu* :bye:
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#15
Nu se poate!!! :yada: Mai vreau:pls: Desi nu e adevarat, mi s-a parut ca ai scris putin.Asta fiindca imi place foarte foarte mult! Nu mai am rabdare postezi capitolul urmator! Desi n-am postat,ti-am urmarit ficul ,defapt evolutia lui. Imi place foarte foarte mult. Si cel mai interesant este faptul ca folosesti pesoana 1 :chuu:Totemo kakoi!
Te exprimi ca un scriitoare profesionista,ca si prietena ta:bv: .App,cand pui continuarea la celalalt fic? Sunt foarte curioasa!Nu mai pot astepta!:cry: Gambate!
Take youre time ,we will be waiting :bye:
[Imagine: th9fcb4c781.gif] ~In fiecare suflet exista o parte colorata~


[Imagine: 1.jpg]

#16
nu stiu la care fic te referi... dak e breaking into pieces..nu vreau sa fac double posting
cat despre acest fic..ma bucur ca iti place dar nu sunt nici atat de scriitoare profesionista
multumesc mult pupic

aly-sama..makar nu sunt singura creatura perversa de aici 4


Barmanul mi-a aratat niste scari ce duceau spre etaj si cheile mi-au fost de folos pentru a deschide usa. Cel mai greu lucru a fost sa il ridic pe Xe de pe scaun si sa il duc tocmai pana in apartamentul acela ce pare sa fie al lui. Nu putea sa stea pe picioarele lui si daca il lasam sa mearga singur probabil ar fi mers in zig-zag sau ar fi cazut cu prima ocazie. Am reusit sa il fac sa intre inauntru, partea complicata era sa il conving sa se culce.
- Haide...trebuie sa dorm...
- Cte..ce cauzi aizi?
Nici nu vorbea prea coerent dar reuseam sa inteleg oarecum ce anume spunea.
- Conteaza? E mai important sa dormi acum.
- Dal.. eu...fii atenti..uite... vezi?
Facea pauze in timp ce vorbea si cand a spus “vezi” m-a tras de guler si mi-a aratat o vanataie pe care mi-o facuse cand ma stransese de gat.
- E in regula.. acum stiu de ce. Jiro-san mi-a spus.
- Jilo??hehe...a volbit cu sine..adica..cu tine..? Jilo e super. El m-a invasat tot. M-a spus...stai atza...fa atza...lespila atza... eu am fost lau..nu? vezi, vezi ce am facut, da?
Pe la mijlocul frazei il apuca rasul si se ineca dar cand termina de spus ceva devenea brusc foarte trist si foarte suparat pe sine. Felul in care vorbea imi amintea de copilul mic care inca nu poate pronunta corect si facea si fetisoara aceea bosumflata cand pronunta ultima sau prima silaba din cuvant. La inceput eram suparat pe el pentru starea in care a ajuns dar vazand-ul cum vorbeste mi s-a parut incredibil de adorabil si imi venea sa il sarut.
- Stiu si imi pare rau, Xe. Nu am realizat cata dreptate ai decat cand a fost prea tarziu. Nu sunt suparat pe tine si nici nu te urasc. Bine?
- Selios? Adica...nu... sau...pot sa mai vin? Pot, pot?
- Bineinteles. Daca acum te duci la culcare.
- Ne..dar ..a dulut ..nu?
Reusisem sa il pun pe pat dar de fiecare data cand dadea sa il intend, el se ridica inapoi si mai zicea cate ceva iar eu iar incercam sa il intend si el iar se ridica. La un moment dat am inceput sa rad amuzat de intreaga situatie si de comportamentul lui copilaresc. Insista cu intrebarea “ ma urasti?” si nu stiam cum anume sa ii dovedesc ca nu il urasc, ba din contra. In cele din urma am ales varianta cea mai usoara.
- Xe. Nu te urasc. Poti sa imi mai fac acel lucru de o suta de ori..tot nu te urasc.
- Dar..munca mea..e..
- Nu imi pasa. Poti continua sa faci asta. Poti sa te culci cu oricine, oricand , chiar si pe bani. Eu nu vreau corpul tau ,Xe. Eu vreau inima lui Ren. Bine?
Cand am spus asta s-a schimbat total la fata. Desi era deja rosu la fata , in acel moment a devenit si mai rosu. A facut ochii mari , a inchis gura total si a inceput sa clipeasca des din ochi. S-a uitat intr-o parte, apoi in alta...apoi s-a lasat pe spate continuand sa priveasca spre tavan. M-am asezat langa el si m-am aplecat sa il privesc dar atunci m-a prins de maini si s-a suit deasupra mea.
Imediat apoi s-a razgandit dupa care m-a privit din nou direct in ochi .Parea ca nu are incredere in ceea ce tocmai ii spusesem.
I-am mangaiat usor obrazul si am facut prima miscare, sarutand-ul.Era mirat de fapta mea dar m-a lasat sa il ating si sa il sarut in continuare. Inainte sa imi dau seama , a adormit in bratele mele , peste corpul meu. Ii simteam trupul perfect si m-am rosit si eu desi nu aveam nici un motiv.
M-am sculat pe la mijlocul noptii si m-am culcat la loc multumit sa il vad dormind linistit langa mine. Capatasem un obicei in a ma scula pe la mijlocul noptii pentru a ma asigura ca Xe e langa mine si s-a dovedit a fi folositor. Cand m-am trezit a doua oara numai era langa mine si m-am speriat. Stiam deja ca obisnuieste sa plece inainte ca celalalt sa se poata trezi chiar daca nu cunosteam adevaratul motiv. Am sarit ca ars din pat si am inceput sa il caut peste tot in apartament. Cand am deschis usa de la bucatarie strigand-ul , am lovit ceva si s-a auzit un pahar spargandu-se.
- La naiba..numai tipa asa... am auzit un scancet venind din spatele usii. Cand am privit mai atent l-am vazut adunand cioburile de pe jos. Il durea capul ingrozitor si eu il mai si lovisem din greseala.
- Xe...esti aici!! Am strigat foarte fericit aruncandu-ma in bratele lui reusind sa il trantesc la pamant. Inainte sa imi dau seama ce fac l-am sarutat , dupa care m-am retras brusc, rosu la fata. Ramase in stare de soc, la fel de rosu la fata. Mai mult ca sigur nu se asteptase sa fac asta. S-a ridicat incet de pe jos si a pus toate cioburile pe masa , dupa care s-a asezat pe un scaun sprijinindu-se in maini si privind tablia de pe bufet.
- Uhm...mersi...pentru ca m-ai adus sus...si scuze..pentru orice ti-am facut...chiar si pentru...stii tu..
- Ti-am zis ca nu conteaza.
- Cum sa nu conteze?! Ti-am facut si ti-am zis multe lucruri..
- Xe...stiu. Stiu si ce faci, si de ce, si ca nu vrei...nu imi pasa. Nu conteaza..am vorbit serios ieri.
- Adica?
Din expresia de pe chipul lui mi-am dat seama ca nu isi amintea nimic din noaptea precedenta as ca am zambit usor , putin fericit ca aveam ocazia sa ii repet de aceasta data cu el ascultandu-ma cu atentie.
- Stiu care e slujba ta. Jiro-san mi-a spus. Nu imi..
- Stai asa!! adica...? La naiba!
- Xe, nu simt scarba si nici nu te voi indeparta din cauza asta. Daca asta e singura solutie pentru a plati imprumutul e in regula cu mine. Eu vreau doar...ca tu sa ma iubesti..si sa fii alaturi de mine.
Privirea lui s-a schimbat complet. Pe o parte era rosu la fata si jenat de ceea ce se intampla , pe cealalta parte era speriat si derutat. Ceea ce tocmai ii spusesem nu putea sa nu il afecteze macar si putin.
- Chiar nu iti pasa? Ca ma culc cu oricine pentru bani?
- Nu. Si sincer as vrea sa ma lasi sa fiu alaturi de tine.
- Esti un frate al naibii de bun.
- Nu!
Am tipat hotarat. Nu asta doream de la el si daca nu intelegea intr-un fel aveam sa ii explic intr-un altul. M-am oprit in fata lui si l-am sarutat folosindu-mi de aceasta data si limba. I-am soptit apoi la ureche: Te iubesc...dar nu ca un frate.
Mi-a prins chipul in mana lui si s-a uitat direct la mine parca dorind sa afle daca eram sincer in ceea ce spuneam.
- Cand parintii nostrii se vor casatori oficial..tot vom deveni frati.
- Nu are importanta atata timp cat tii minte ca nu asta trebuie sa fie adevarata noastra relatie.
- Vom fi niste frati pacatosi daca facem asta..
- Asa sa fie atunci...nu ma deranjeaza.
- De fapt...eu o sa fiu fratele pacatos..pentru ca tu esti ispita.
Rosti incet apropiindu-si buzele de ale mele. M-a prins in bratele lui si m-a asezat pe genunchi lui dupa care a continuat sa ma sarute foarte tandru si dulce. Cand in cele din urma ne-am oprit , putina saliva mi-a curs pe barbie iar el a lins-o cu limba , sarutand-mi rapid barbia.
- Cum a..stii tu..cu imprumutul..?
- Prostia mea de acum patru ani. Nu stiam ce munca trebuia sa fac dar am acceptat sa lucrez in fiecare luna pana platesc imprumutul. Am stabilit o rata lunara si am ramas la ea. Din pacate lunar castig mai mult decat e rata stabilita. Si nu pot plati nici pe mai multe luni... practic m-am angajat sa lucrez o viata chiar daca strang necesarul intr-un deceniu. Stiu...am fost un prost..
- Hei...4 ani...asta inseamna ca nici nu aveai 15 ani..de unde era sa stii?
- Se poate si asa...insa e frustrant sa stii ca poti sa scapi de toate repede...dar in schimb sa fii nevoiti sa dai numai cate putin. Initial din ce aveam ramas am vrut sa imi cumpar o casa mie si tatei..dar apoi a cunoscut-o pe mama ta... banii ce imi raman fie ajung in cont la organizatii sau ...in contul meu personal. E stupid... as putea sa platesc restul imprumutului chiar acum dar nu pot. Asta ma deranjeaza cel mai tare.
- Xe... inteleg ca esti furios..dar pana acum erai singur..acum ma ai pe mine.
- Nu e deranjant pentru tine sa stii ca am acest trecut si ca va trebui sa mai fac asta pentru cateva luni bune?
Intrebarea lui era plina de durere si regret. Era ca si cum nu se credea merituos a ma avea aproape de el sau de a ma atinge, ca si cum era mult sub nivelul meu si lucrurile astea ar fi putut sa ma indeparteze de el.
- Hm... atata timp cat nu te mai culci cu Jiro-san..e in regula..
- Huh? De ce numai cu el nu? Esti gelos?
A ridicat din sprinceana cand a spus asta asa ca am rosit si mai tare. Nimerise sentimentele mele si asta ma facea sa ma simt foarte legat afectiv de el. M-a strans din nou in brate si m-a asigurat ca intre ei nu e nimic, nu am de ce sa fiu gelos, iar eu la randul meu i-am raspuns ca e la fel cu el si cei ce platesc pentru a se culca cu el.
- Lasand asta departe. Doua saptamani numai pentru mine?
Se inrosise din nou la fata. Explicatia lui m-a facut sa rad.
- Pai da..la felul tau de a fi..imi era frica sa nu te duci la oricine si sa ii ceri sa ce culce cu tine.. chiar si Tachi..
- Nu l-am rugat eu..a facut-o de unul singur. Xe, nu mi-a placut. Mie imi plac doar atingerile si sarutarile tale.
- Chiar si asa...recunosc ca ma deranja idea ca tu te vei culca cu cineva..
- Cu altcineva infara de tine...
Am completat eu strangand-ul in brate. Chiar daca nu dorea sa recunoasca intr-o anumita masura era si el gelos in ceea ce ma priveste.
Daca ideea ca eu as putea fi cu altcineva il deranja pe atat de mult pe cat ma deranja pe mine gandul ca s-ar putea indragosti de altcineva..atunci si el trebuia sa simta ceva pentru mine.
Problema era...ce anume simtea pentru mine?
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#17
smileBig GrinDaca scrii asa mult la un capitol si atat de corect si de interesant inseamna ca iti va lua mult pana vei pune continuarea? Nu am ce comenta.Este foarte frumos! As citi fara oprire ficul tau fiindca imi place insa ce-as vreu eu nu poate fiindca ma lovesc meru de sfarsitul capitolului .Si astfel astept cu inimioara cat un puricel ciontinuarea .Chiar ma vei tine pe jar? :pls: 21
Foarte frumoasa continuarea! Abia astept next-ul! Gambate! Smile
[Imagine: th9fcb4c781.gif] ~In fiecare suflet exista o parte colorata~


[Imagine: 1.jpg]

#18
Destul de frumos capitolul; glad they can finally breath in each other's hands, peacefully.

However ... am observat o greşeală: mi s-a parut putin cam prea rapid totul; sincer, mă aşteptam la o cu totul altă reactie din partea lui Xe 39 Ar fi fost parcă mai bine dacă lasai să curgă actiunea în continuare, fară să sufere schimbari personalitatea lui ._. Anyway, I guess this is only my opinion, 'cause I see others really like that they're finally together ^^"

So ... aştept cap. urmator. Baftă în continuare ^^

#19
se pare ca va trebui sa reorganizez ficul meu. nu prea inteleg eu care e schimbarea brusca in atitutidinea lui dar ma bucur ca ai observat greselile mele si mi-ai atras atentia.
o sa dureze putin pana postez noul capitol.... intre timp...pls.... lamureste-ma care e schimbarea brusca.... vreau sa fac un fic care sa va placa tuturor.

Side story: Izumi-san si mama.


Imi amintesc tristetea de pe chipul mamei cand a trebuit sa indentificam trupul mort al tatalui meu. Desi aveam doar 6 ani imaginea aceea mi-a ramas intiparita mereu in inima. Am crezut ca daca eu simt o durere atat de puternica in suflet, atunci mama mea trebuie sa fie distrusa in interior cu totul si ca nimic nu mai poate fi facut pentru a o salva. Insa mama mea a fost salvata.
Ani la rand si-a dedicat viata mie transformandu-se in ceea mai buna prietena a mea si persoana care imi cunostea toate secretele.
Lucrurile au inceput sa se schimbe pe masura ce cresteam si atingeam varsta critica de 13 ani. Atunci eu am devenit un adolescent ca toti ceilalti adolescentii si precum ne cere si varsta am fost rebel si neascultator. Totusi, in aceea perioada mi-am dat seama ca mama merita sa fie fericita si ea si am incurajat-o sa isi refaca viata.
Cateva saptamani la rand a incercat sa revina la viata ei de dinainte de a il pierde pe tata dar a fost greu. Colegele ei de munca veneau des pe la noi si incercau mai mereu sa o scoata din casa. Stilul ei de a se imbraca a devenit mai la moda, a inceput sa fie mult mai atenta la felul in care ii statea parul si in cateva luni de zile se intoarcea acasa cu un zambet pe buze.
Timp de aproximativ 10 ani mama mea a lucrat ca receptionera la Hotelul Hamilton. Mi-am imaginat ca in munca ei intalneste multa lume si e normal sa socializeze dar ceea ce nu stiam eu era de ce mama zambea zilnic.
Izumi-san era un functionar obisnuit care se intamplase ca intr-o zi sa se intalneasca cu un potential client la hotel. Din cate mi s-a povestit a fost mai mult o chestiune de intalnire neprevazuta. Cei doi nici macar nu trebuiau sa se intalneasca in aceea zi. Norocul a facut ca mamei mele sa i se acorde “misiunea” de a duce cateva cafele intr-o camera. Ajungand acolo s-a impiedicat si a varsat din greseala cafeaua iar persoana care a ajutat-o si a facut-o sa se simta bine a fost Izumi-san.
Ma asteptam ca mama sa ascunda de mine ceea ce se intamplase dar exact in aceeasi zi mi-a povestit despre intamplarea aceasta caruia nu i-am dat importanta la inceput. Mai apoi cei doi au inceput sa se vada zilnic, chiar si cand nu aveau motive si au ajuns sa se inteleaga foarte bine.
Imi amintesc si acum ziua in care mama m-a rugat sa iau un loc la masa si sa o ascult atent. Aproape imi venea sa rad de incercarile ei de a imi spune ca ii place si de alt barbat inafara de tatal meu.
A durat apoi alte cateva luni pana cand Izumi-san a inceput sa faca parte din viata noastra in mod mai direct , si s-au logodit. Mama mereu a fost frumoasa dar cand a fost ceruta in casatorie de el parca era mai frumoasa ca niciodata.
Logodna lor a durat cativa ani de zile dupa care in cele din urma s-au compromis sa se casatoreasca, au pus bani amandoi si au cumparat o casa impreuna. Atunci am aflat si eu ca voi avea un frate cu un an mai mare decat mine , si ca probabil va veni sa locuiasca cu noi. De fapt...atunci am aflat ca si munceste si ca probabil va dura o vreme pana voi ajunge sa il cunosc.
Acum..mama si Izumi-san sunt foarte fericiti impreuna, iar eu am devenit mai mult decat un frate pentru Ren.
Ma intreb daca relatia mea cu Ren va ajunge vreodata ca relatia mamei mele cu tatal lui... oare vom putea fi la fel de fericiti?
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#20
Well, în primul rând, cel putin mie, ca cititor, mi s-a parut că Xe va avea o atitudine opusă acelei ce-a avut-o [adică ... să ţipe la el, sau ... you know, things he done before]; adică a fost cam inmuiat [yeah, I had and still have this problem too ._. ] Nu ştiu cum să explic mai bine de atât so ... dacă mai sunt probleme, I have my id at profile, but I guess you can understand now 106 [anyway, I didn't say I didn't like the fic xD I damn like it, I just don't say it in so much words]

So, at the side story ... nu prea ştiu ce să comentez 106 Mi se pare bine, atâta timp cât nu trebuia să se întindă pe mai multe parti.

So, waiting for the next chapter ^^ Baftă în continuare.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.847 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 27.822 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 165.219 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.071 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.661 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 132.788 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.701 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.619 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.719 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.274 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)