Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Temerile voastre

#51
Cea mai mare frica a mea este o nota proasta,adica de la 9 in jos.A fost mereu si v-a continua sa fie cel mai urat cosmar al meu,atunci cand astept tezele si ma gandesc "Oare am gresit acolo?Oare cat se scade?"In rest, frica de propria umbra [dupa ce m-am uitat la un film de groaza,frica de priza dupa ce m-am uitat la Final Destination,frica de tantari,inamicii mei de-o viata de care incerc sa scap,dar nu pot! MA urmaresc oriunde.Apoi mai vine si frica de profa de civica(o urasc pe femeia aia) si frica de intuneric,urmata,desigur de frica de super-tacerea care te face sa te gandesti "E totul OK in casa ?"
In rest,tocmai mi s-a schimbat automat calculatorul de la o tema de pe desktop la alta fara sa-i fi dat eu comanda.Si acum cred ca o sa-l inchid si daca-l deschid se face iarasi la loc,ma credeti? Cred ca acum imi aminteste de un film de groaza,deci se pune la temeri.Acum trebuie sa ies ca-mi bate inima de fac infarct.Credeti ca un calculator poate fi bantuit ????
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#52
Fobia mea?21 Fluturii21 Da fluturii, "cele mai gingase si frumoase creaturi" Bleah. N-am pus niciodata mana pe un fluture, dar ma gandesc ca e scarbos. Adica nu ma deranjeaza sa-i vad cum zboara departe din floare in floare si alte chestii, nu-mi place cand vin spre mine si ma infioara gandul ca as putea fi inchisa intr-o camera plina de fluturi. Si creaturile care imi provoaca cea mai mare scarba si mellci. Mai alex aia fara cochilie21
[Imagine: universul1.jpg]

#53
Ador ce oamenilor le e frică sau scârbă de ceva.
Mie frică de lucruri care oamenilor li se par normale.
Mie frică de oameni.Aglomeratie.Zgomot.Simt când voi fi sau sunt în pericol.Nu am nimic cu sângele,mortii,chestiile scârboase.Chiar sunt interesante.Dar când vine vorba de prea multă dragoste,fericire,zâmbete,râsete,zgomot,oameni mi se face frică.Mă pierd şi nu ştiu ce să fac.Aud conversatii în capul meu şi am halucinatii21.NU BEAU;NU FUMEZ;NU MĂ DROGHEZ21).Cred că am nevoie de un psiholog,dar parcă şi de ăla mie frică21.Mamei nu i-am spus de frica mea fiindcă mă va crede o ciudată 21:

#54
Fobie, fobie, fobie. PAIANJENI ! DETEST PAIANJENII LA MAXIM !

Stiu ca e o fobie prea-intalnita, dar defiecare data cand vad un paianjen imi ies din minti si incep sa tip, ies din camera si-l chem pe tata sa-l omoare. Daca sunt singura acasa e dezastru, ies din camera si nu mai intru pana nu vine cineva acasa sa-l omoare. Daca e unul pe mine, domane, tampesc nu alta. Tip pana cineva mi-l da jos. O alta fobie a mea sunt gandacii aia mari sio urati, dar cam tot aceeasti poveste se intampla si la ei.
[Imagine: Hm757.png]





#55
Temerile mele? Sa ma gandeesc...

Intuneric! Vesnica mea fobie, intunericul! Nu pot sta intr-o camera cufundata in bezna daca nu este cineva cu mine in care am deplina incredere.
Orice tine de paranormal, desi ma uit la filme horror si citesc povesti de groaza fara limita! Imi este frica sa stau intr-o camera in care este intuneric, sa nu se auda absolut nimic si mnah... ma simt ca si cum cineva ma urmateste. O_o

Frica de teste/examene/teze etc...

Frica de profa de fizica, da la noi ca la fasole! >.> Am luat-o si eu odata de la ea cu batul.
Clovni. Urasc clovnii, urasc sa stau singura in baie cat timp nu e nimeni in casa, e infricosator.

[Imagine: empty.gif]

#56
Pfffft am o gramada de temeri

Cea mai mare cred ca e sa raman fara dinti, asta pentru ca am tot timpul cosmaruri in care mi se misca un dinte, mi-l scot, apoi incep sa-i scuip pe toti ceilalti pe rand 20 groaaaaaznic. De aia ma spal ca nebuna pe dinti 4 Alta ar fi serpii, they freak me out....Imi mai e frica de sange, sau sa vad pe cineva ranit. daca trec pe langa un cersetor care are vreun membru lipsa.... ma ia durerea de stomac si parca ma trec fiorii, nu ca mi-ar fi sila, ci parca ma doare 2 vai ce topic deprimant 21

#57
Da pai presupun ca fiecare se teme de ceva, asta-i clar. Eu, personal, ma tem de insecte. Nu cele mici cum ar fii mustele sau fluturii etc, dar ma tem al naibii de chestiile care au mai mult de 4 picioare. Sincer sunt scarboase si fac tare urat cand le vad... ma trec totii fiorii pe sira spinarii cand ii vad ca se plimba de colo colo, dar imi face o deosebita placere ca infig un ac in chestia aia care se numeste ' corp '
Si nu, nu sunt sadica21
[Imagine: b8f65f542abd0505e12f6004548c5ee1-d3li7a9.png]


#58
Temerile mele nu sunt foarte multe . Totusi imi este frica de paianjeni. Cred ca asta este singurul lucru de care imi este frica.
De fapt imi mai este putin frica de viermi, cred ca de majoritatea insectelor in general.
Nu am avut niciodata probleme cu intunericul sau filmele horror.
[Imagine: XD-18.png]

#59
Frica, frica... mi-e frica de intuneric, mi-e frica de vaza de bruxelles, mi-e frica de faptul ca iederea din gradina o sa ma sugrume in somn! 21

Seriously now, I'm terrified by elevators. Nu e ca si cum nu folosesc liftul din bloc sau fug de ele ca diavolul de tamaie. Dar cred ca daca noua din zece cosmaruri au cate un lift scapat de sub control prin peisaj, atunci este o friica. Problema cu lifturile din vis e ca nu pot sa le controlez si stiu ca cel mai probabil o sa mor. Iar aici conlucreaza si cealalta spaima a mea si anume inaltimile. Da, pot sa zbor cu avionul si da, pot sa ies pe balcon, but that would be all. However, I'm working on it. It's not like it's changing my behavior in any way, but I'd like to get rid of those strange feelings I have.
River! Make her blue again!

#60
arahnofobia ar fi prima temere de care-mi aduc aminte. nu stiu cand a aparut prima data, dar mi-e frica de moarte de paianjeni. cand ii vad in poze n-am nicio problema, deoarece nu se afla langa mine. dar daca vad un paianjen, oricat de mic (bine, inafara de pui) intepenesc si ma indepartez usor de locul unde sta. sunt norocos ca inca stau cu parintii si vine cineva sa omoare paianjenul pentru mine, dar cand am sa fiu plecat, probabil am sa ard locul in care stau din cauza paianjenului. cea mai traumatica experienta a fost acum opt ani, intr-o dimineata, cand am dat sa aprind becul de la baie si era un paianjen mare si negru si cam paros (cred) langa intrerupator... nu stiu cum de n-am tipat, dar stiu sigur ca m-am trezit bine si am chemat pe cineva sa-l omoare.

cred ca am rau/frica de inaltimi, dar doar in locuri deschise. am zburat cu avionul si m-am uitat peste balustrade din cladiri inalte, dar mi-e frica sa fiu pe un munte inalt sau pe acoperisul unei cladiri si sa ma uit in jos sau sa ma gandesc la ce inaltime are structura respectiva. mi-e si mai frica atunci cand sunt impreuna cu alte persoane; am impresia ca o sa se ingramadeasca pe langa mine si o sa ma impinga si-am sa cad.

am diferite temeri legate de situatii sociale si alte chestii, despre care nu-mi prea place sa vorbesc, dar exista.
[Imagine: nDIKwXJ.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Theme Song-ul vietii voastre Nith 10 6.167 20-03-2015, 02:04 AM
Ultimul răspuns: Ozymandias


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)