Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Spirit Crisis

#31
Never Give Up!

#32
~Capitolul 22~
~Start!~

Intalnirea dintre numarul unu din clasamentul international si Aron tocmai s-a produs. Oare ce se va intampla?
-Il cunosti pe Legion?(intreaba Aron)
-Este un fel de a spune. Suntem ca sarea si piperul. (spune Sterlink razand)
-Chiar n-am chef de glume. (spune Aron)
-Tu trebuie sa fii Aron, nu? (intreaba Sterlink)
-De unde imi stii numele?! (intreaba Aron mirat)
-Legion povesteste tot timpul de tine. Cateodata chiar exagereaza si devine enervant. Adica cine ar vrea sa stie ca tu ai un semn din nastere in forma de iepure pe glezna, sau ca sforai foarte tare. (spune Sterlink)
-Lasa asta. Daca il cunosti pe Legion, spune-mi unde este. (spune Aron)
-Asta nici macar eu nu stiu, dar stai linistit, va aparea el. Nu e stilul sau sa rateze asa ceva.(spune Sterlink)
-Ai spus ca te cheama Sterlink. Imi suna foarte cunoscut. (spune Aron)
-Asta pentru ca eu sunt pe locul intai in clasamentul international. (spune Sterlink)
Fara sa mai stea sa gandeasca, Aron scoate sabie si intra in nijuu, atacadu-l puternic pe Sterlink cu o lovitura, dar acesta se fereste usor.
-Ce te-a apucat? (intreaba Sterlink)
-Vreau sa imi testez puterea, si ce cale mai buna decat contra celui mai bun om din clasamentul international. (spune Aron)
-Esti exact cum te-a descris Legion. Foarte bine, vrei o lupta? O lupta o sa ai. (spune Sterlink disparand)
-Ce?! Unde a disparut? (intreaba Aron)
Stelink apare in spatele lui Aron si isi pune mainile pe el.
-Spirit Gun! (un val mare de energie il arunca pe Aron intr-o stanca si il scoate din nijuu)
-Poftim?! Tipul asta ma scos din nijuu doar cu kisai?! Nici macar nu a fost nevoie sa se uneasca cu spiritul sau. (spune Aron)
-Mai ai multe de invatat, tinere. Iti dau un sfat. Stai mai in spate in bataliile care vor urma. Sunt mult peste nivelul tau. (spune Sterlink disparand)
-Stai! La naiba! (spune Aron nervos, dupa care face o taietura cu sabia si distuge niste roci din fata lui)
Crimson ii apare in fata.
-Crimson?!
-Calmeaza-te! Adevarata provocare acum urmeaza, nu irosi energie pretioasa. Lumea se va schimba radical. (spune Crimson, dupa care dispare)
-Ai dreptate. (spune Aron calmadu-se)
Din departare se aud niste sunete de sabii.
-Huh! (spune Aron mergand sa verifice)
Acesta merge cativa pasi si vede un om mascat, cu o pelerina si o sabie care se bate cu patru demoni. Aron se ascunde dupa o stanca si priveste lupta.
-Sa il terminam pe amartul asta. (spune un demon si toti patru sar sa il atace pe mascat)
-Esenta neagra! Sabia intunericului, "Hades", arata-te! (spune Mascatul, iar o sabie neagra, frumoasa se arata in fata lui)
Acesta intinde sabia si din ea se formeaza o bila mare de energie care distruge demonii si lasa doar unul in viata, dar ranit.
-Ai mila! (spune demonul)
Mascatul il taie in doua, dupa care un demon apare in spatele sau.
-Poftim?! Si el foloseste tot un demon! (se mira Aron)
O sirena puternica se aude in locul in care se afla Aron, semnal ca trebuie sa se adune.
-Trebuie sa plec, dar mascatul ala. (Aron se uita la locul unde era Mascatul, dar acesta a disparut)

Langa baza, Vasto incearca sa il consoleze pe Boy, care era foarte suparat.
-Hey, Boy! Inveseleste-te si tu putin, poate este el mai puternic dar tu esti frumosul familiei. (spune Vasto)
-A castigat titlul asta la 17 ani. Sunt un ratat. (spune Boy)
-Nu credeam ca va veni ziua asta, dar sunt perfect de acord cu tine. (spune Aron)
-Aron! (spune Vasto)
-La naiba cu voi. (spune Boy, in continuare suparat)
-Se pare ca incepe. (spune Lucy, care apare cu Zane)
-Ce incepe? (intreaba Vasto)
-Ne vor spune de ce am fost chemati aici. (spune Zane)
-Sa ascultam.(spune Lucy)
Toti se aduna, iar Primul Minstru incepe sa vorbeasca.
-O sa fiu cat se poate de scurt. Cu totii stim de ce suntem aici. Regele Demonilor va aparea in decursul acestei zile. Nu se stie cu precizie locul, stim doar ca e pe o raza de 5km de la locul acesta. As dori ca toti sa patrulati si la cel mai mic semn ca un demon apare, sa faceti un semn. Printre noi se afla si Vasto, cel care il controleaza pe Astral, asa ca sansele noastre sunt foarte mari de a invinge. (spune Primul Ministru Adolf)
-Da sigur, buna gluma. (spune Aron)
-Hey! (spune Vasto)
-Nu mai am nimic de spus. Voi sunteti cei mai buni, incepeti sa patrulati si la cea mai mica miscare, dati un semnal in aer ca sa poata sa fie vazut. Sunteti liber. (spune Primul Ministru)
-Aron, pe unde vrei sa mergem? (intreaba Vasto)
Aron se uita si il vede din nou pe mascat.
-Cine e tipul ala? (intreaba Aron)
-Nu stiu, pare misterios. (ii raspunde Vasto)
-El este o legenda prin locurile acestea. I se spune "Taisul Noptii". (spune Gregor, venind din spate.)
-Gregor! (spune Vasto)
-Ce loc ocupa in clasament? (intreaba Aron)
-Nici unul. (spune Gregor)
-Cum nici unul? Cum poate fi o legenda daca nici macar in clasament nu apare. (intreaba Vasto)
-Tu crezi ca toti luptatorii buni sunt in clasament? Clasamentul reflecta doar cat ajuti tu omenirea distrugand demoni. Ca sa fi ales pentru clasament trebuie sa raportezi fiecare demon pe care l-ai ucis, insa sunt multi care nu fac asta si sunt extrem de puternici, iar el este unul dinte ei. Este recunoscut pentru faptul ca a ucis cei mai multi demoni. Se spune ca a ucis peste 10.000 de demoni. (spune Gregor)
-Ce?! (se mira Aron, Zane si Lucy)
-Cum este posibil asta? (intreaba Vasto)
-Nu stie nimeni. Se zvoneste ca are o putere speciala cu care detecteaza demoni. Si alt aspect important, este faptul ca nimeni nu i-a vazut vreodata spiritul. (spune Gregor)
-Incredibil. (spune Lucy)
-Cred ca are un frate mai mic pe care il eclipseaza si de care isi bate joc. (spune Boy trist)
-Ar fi bine sa mergem sa patrulam. (spune Gregor)
-Ai dreptate, noi am plecat. (spune Zane, plecand cu Lucy)
-Pa! (spune Lucy)
-Gregor, vii cu noi? (intreaba Vasto)
-Sigur. (spune Gregor)
-Boy, tu ce faci? (intreaba Vasto)
-Ma duc sa ma sinucid. (spune Boy tarandu-se din loc)
-Perfect! Sa mergem.(spune Aron)

Zack si amicii sai patruleaza prin zona si se prostesc.
-Si atunci i-am dat un sut in oua, de au iesit pe gura. (spune unul dintre amicii lui)
-Tare faza! (spune Zack razand)
Dintr-o data, se produce o explozie si se face fum.
-Sunteti bine? (intreaba Zack tusind)
Fumul se risipeste, iar amicii lui Zack sunt lesinati.
-Ce naiba? (intreaba Zack)
-Tu esti urmatorul. (spune Seion, unul dintre gardieni, aparand in fata)
-Sa te vad! (spune Zack)


In alta parte, Sterlink sta fata in fata cu Typhon, alt gardian.
-Stelink, imi pare bine. (spune acesta)
-Mori! (spune Typhon atacand)


In alta Zona, Boy se taraste, cautand un copac ca sa se spanzure.
-Unde naiba sunt copaci pe aici? Si ei fug de mine.
-Mai, mai, daca nu e micul baiat-diamant.(spune Festus, aparand in fata)
-Tu! (spune Boy)
-Esti surprins sa ma vezi? (intreaba Festus)
-Omoara-ma! (spune Boy, sarind in fata lui Festus)
-Ce?! (se mira demonul)


La cativa kilometrii de baza, sase din cei 12 gardieni stau in cerc si recita o incantatie, intr-o limba ciudata.
-Curand, stapanul nostru va fi eliberat din adancuri si toti vor cunoste furia lui Xevozzez! (spune Mest, unul dintre ei)
La final, mana lui Xevozzez, liderul gardienilor iese din pamant.

Va continua in capitolul 23:"Trezirea!"
Never Give Up!

#33
My natural-born sarcasm,
when it's unimpeded, can be a bit overbearing
at times and I'm the first to admit that.

#34
@Mon friend, who secretly claims that he is a girl
Da-o naibii de gramatica, nu gramatica aduce paine pe masa. Ei bine, poate in unele cazuri da. M-am uitat peste cateva deja de 2-3 ori. Mai corect de atat nu's in stare :)) It is beyond my abilities
N-am nevoie exclusiv de critici. Pareri, vorbe, intrebari, comentarii , etc de toate accept >:D<


~Capitolul 23!~
~Trezirea!~

Ritualul de trezire a liderului celor 12 Gardieni s-a incheiat. Din pamant, Xevozzez incepe sa isi scoata o mana, iar sase din cei 12 Gardieni, stau si asteapta nerabdatori ca acesta sa iasa la suprafata.
-Sssvine! (spune Res)
-Dupa atata timp, liderul nostru a fost trezit din somnul sau de 10.000 de ani. Ridica-te Xevozzez! (spune Strife, gardianul care se afla la conducere in lipsa lui Xevozzez)
-Insfarsit. (spune Larus, un alt gardian)
Pamantul incepe sa se cutremure si sa se crape in zone unde stau gardienii, cand deodata, din scoarta mamei pamant, sare afara Xevozzez, un demon de doi metri, de culoare rosie, care purta dupa el un topor urias ce se putea transforma intr-o chitara.
-O, marite Xevozzez! Bine ai revenit! (spune Ollo)
-Suntem aici ca sa te servim. (spune Mest)
-Bine te-ai intors, maestre. (spune Strife)
Xevozzez se uita putin in jur, fiind mirat de cele ce se petrec si se pregateste sa spuna ceva.
-Fi-ti atenti, liderul nostru va vorbii. (spune Larus)
-Care sunt ordinele tale, mare Xevozzez? (intreaba Strife)
-Unde este baia? Trebuie sa ma usurez. Credeti ca e usor sa stai 10.000 de ani sub pamant? (spune Xevozzez, tinandu-se de vezica)
Auzind aceste vorbe, toti gardienii raman incremeniti, iar Xevozzez merge dupa o stanca.
-Ma bucur sa vad ca nu s-a schimbat! (spune Hort)
-Oh, da! Ce bucurie! In sfarsit ma usurez, toata lumea e fericita si eu expectorez. Oh, da, Xevozzez! (incepe demonul sa cante de dupa stanca, la care Strife isi da o plama peste fata)
-Sper ca ssnu face sssceea ce cred sssca face. (spune Res)
-La naiba! (spune Ollo)
-Va-ati terminat, domnule? (intreaba Mest)
-Mai am un pic. (spune Xevozzez)
Demonul isi termina treaba si sare sus pe stanca.
-Acum ca sunt gata, e timpul pentru rock!
Xevozzez isi transforma topotul intr-o chitara si incepe sa cante:
"Stiu ca va fost dor de asta, deci sa incepem.
Xevozzez, eu cel mai cel,
Am coarne de purcel
Si copite de Miel
Oooo, Xevozzez!
Haideti ,toata lumea sa cante cu mine!
Xevvozez, cel cu fata de catel
Si cu inima de leu.
Nu va aud...."
-Oooo Xevozzez!(incepe Mest sa cante dupa care este lovit de Strife)
-Ce este? Te prinde melodia. (spune Mest)
-Sa petrecem pana dimineata! (striga Xevozzez)


In timp ce Aron si Gregor cauta demoni, Vasto se indoieste serios de abilitatile sale.
-Ce este cu tine piciule? Nu te-am vazut niciodata asa tacut? (intreaba Aron)
-Este toata chestia cu Astral. Lumea se asteapta ca eu sa ii salvez pe toti, dar eu nu sunt inca pregatit. (spune Vasto)
-Daca te ajuta la ceva, eu nu ma astept sa salvezi pe nimeni. (spune Aron)
-Toata faza este ca nu vreau sa dezamagesc pe nimeni, dar nu sunt destul de bun inca. (spune Vasto)
-Nu te descuraja, Vasto. Ai un spirit extrem de puternic, iar bunatatea ta este arma ta suprema. Nu ai nevoie de nimic mai mult, doar crede in tine. (spune Gregor)
-Usor de zis. (spune Vasto)
Deodata, Crimson apare in fata celor trei, simtind energia uriasa emanata de Xevozzez. Acesta se uita in directia lui si spune:
-Avem probleme.
-Ce fel de probleme, Crimson? (intreaba Aron)
Crimson nu ii raspunde si incepe sa se duca in directia lui Xevozzez.
-La naiba! (spune Aron)
-Asteapta-ne! (spune Vasto, plecand dupa el cu Gregor)


In alta parte a zonei de cautare, lupta dintre Zack si Seion era la maximum. Zack avea mana inghetata si era inconjurat de fum.
-La naiba! Tipul este puternic. (spune Zack)
Seion aluneca pe o bucata de gheata, exact ca pe un snowbord.
-Am sa imi razbun amicii! (striga Zack)
-Esti mult prea slab. Ice Lance! (striga Seion facand o lace de gheata, pe care o arunca catre Zack)
-Perdeaua de fum! (spune Zack, iar o perdea mare de fum il inconjoara si devine de nevazut)
-Poti sa te ascunzi cat vrei, caci eu tot te voi gasi. (spune Seion)
Din fum, sare Zack exact deasupra lui Seion.
-Nu vreau sa ma ascund. Vreau sa te omor! (spune Zack, iar in jurul mainilor sale se fac doua manusi mari de box din fum, cu care il loveste puternic pe Seion, iar demonul este aruncat jos)
-Se pare ca te-am subestimat. E timpul sa devin serios. (spune Seion incepand sa se transforme)
-Ce naiba?! (se mira Zack)
Corpul lui Seion se mareste, iar forma lui se schimba.
-Ce este asta? (intreaba Zack)
-Asta este adevarata mea forma. Inghite asta! (spune Seion aruncand niste energie neagra in Zack)
Zack este lovit si cade jos fara puteri.
-Lupta abia acum incepe. (spune Seion)


Typhon si Sterlink isi continuau si ei lupta, la un nivel extrem de ridicat.
-Omule, esti foarte bun. (spune Typhon, aruncand un val de apa asupra lui Sterlink)
-Pentru un demon nici tu nu esti rau. (spune Sterlink distrugand valul doar cu kisai)
-Ne luptam de ceva vreme si totusi tu nici macar nu ai intrat in ijuu. Ti pasul cu mine doar folosind kisai. Asta este remarcabil. (spune Typhon)
-Ma bucur ca zici asta, dar nu am sa te inving daca continui asa. Trebuie sa intru in ijuu. Tu esti primul demon cu care m-am luptat si m-a fortat sa intru in ijuu. (spune Sterlink)
-Inteleg! (spune Typhoon)
-Esti cel mai puternic demon cu care m-am infruntat pana acum, gardianule! (spune Strelink)
-Sunt un gardian de nivel tri, cristalele mele au culoarea albastra. Sunt unul dintre primii patru Gardieni. (spune Typhoon)
-Spiritul Calaverului Pierdut! (spune Sterlink, dupa care este inconjurat de o lumina puternica)
Lumina se risipeste, iar Sterlink ramane intr-o armura de calaver alba si cu o lace in mana.
-Sa te vad! (spune Typhon, dand cu o raza de energie neagra in Sterlink)
Acesta doar intinde lancea si opreste raza de parca ar fi un nimic.
-Imposibil! (se mira Typhon)


Lupta lui Boy este mai usoara decat pare, pentru Festus. Boy il fugareste intruna pe Gardian, implorandu-l sa il omoare.
-Distruge-ma! (spune Boy fugind dupa Festus)
-La naiba! Nu mai fugii dupa mine. (spune Festus fugind de Boy)
-De ce nu ma omori? (intreaba Boy)
-Copile, stai locului ca ma sperii deja! Crezi ca nu te-as omori? Dar daca ma tot urmaresti nu am cum. (spune Festus)
Boy se opreste si spune:
-Acum fa-o!
-Este placerea mea. (spune Festus facand o raza de energie neagra)
Festus arunca cu raza in Boy si se produce o explozie.
-Ratatul! Ma intreb, ce l-o fi apucat? (spune Festus usurat ca a scapat de Boy)
Fumul se risipeste, iar Festus se uita mai atent si vede ca Boy nu are nimic.
-Poftim!? (se mira Fetust)
-Cum de mai sunt in viata? (intreaba Boy)
-Ai grija, Boy! Demonul acela te putea distruge. (spune Aoura, unul dintre fratii de la academie, care a fost alesi pentru misiune)
-Aoura, tu ai fost! De ce? (intreaba Boy)
-Cum de ce? Doar esti de-al nostru. Lasa toata mascarada cu sinucisul si lupta ca un adevarat barbat. (spune Aoura)
-Tu cine naiba mai esti? (intreaba Demonul)
-Moartea ta. (spune Aoura)
-Unde este fratele tau? (intreaba Boy)
-Chiar aici. (spune Asond, fratele lui Aoura aparand langa Festus)
Acesta il loveste puternic cu piciorul pe Festus si il arunca in aer.
-Jocul acum incepe! (spun Aoura si Asond)


In tot acest timp, concertul rock a lui Xevozzez continua.
"Sunt un demon rauuuuu,
Distrug orice tanatalauuuuuu,
Sunt un dulauuuuu,"
-Impuscati-ma! (spune Hort)
Deodata Xevozzez se opreste, simtind ceva la orizont.
-Ce s-a intamplat? (intreaba Strife)
-Se pare ca o sa avem niste vizitatori. (spune Xevozzez)
-Atunci sa ii nimicim. (spune Mest)
-Nu, ii iau eu. Regele vine curand, misiunea voastra este sa distrugeti tot ce sta in calea lui. Strife tu esti la comanda. Mergeti si pregatiti terenul pentru rege, ma ocup eu de cei care vin. (spune Xevozzez)
-Foarte bine. Urmati-ma cu totii! (spune Strife calarind o pasare soparla, numita grigon)
Gardienii pleaca catre baza, toti calare pe cate un grigon si il lasa singur pe Xevozzez. Acesta nu sta mult ca Aron, Gregor si Vasto ajung langa el.
-Cine naiba e asta? (intreaba Aron)
-Sunteti gata de rock? (intreaba Xevozzez, pregatindu-si chitara)

Va continua in capitolul 24: "Fumul!"
Never Give Up!

#35
~Capitolul 24~
~Fumul~

Xevozzez, liderul Gardienilor care il pazec pe rege, se afla fata in fata cu Aron, Vasto si Gregor. O lupta apocaliptica este pe cale sa inceapa.
-Un demon! (spune Vasto speriat)
-Ce naiba?! (spune Aron)
-Baieti, simt ceva diferit la demonul asta. O putere terifianta. (spune Gregor)
-La fel si eu. (spune Aron)
-Si unu....Si doi...Si Trei....Haideti sa incepem! O dedicatie speciala pentru prietenii mei, Crimson si Astral! (striga Xevozzez, iar Crimson si Astral se arata in fata lui)
-Crimson! (spune Aron)
-Astral! (spune Vasto)
-Trebuie sa fugiti. (spune Crimson)
-Ce spui? (intreaba Aron)
-In fata acestui demon nici unul de aici nu are sanse. (spune Astral)
-Astral! (spune Vasto)
-Tu glumesti cu mine? Nu imi pasa cat de puternic este, nu am sa pierd in fata unui idiot ca si el. (spune Aron)
Deodata, Xevozzez canta un acord la chitara, iar sunetul produs este atat de puternic incat face un zgomot infernal.
-Sunetul asta este atat de puternic. (spune Gregor)
-La naiba! (spune Aron)
-Sa incepem.....Demon Salbatic, Demon Salbatic, Tu esti Misterios, Regele Sufletelor, Demon Salbatic! (canta Xevozzez)
Aron ia sabia in mana si il ataca cu un Laido Slah pe Xevozzez.
-M-am saturat de mascaricul asta. (spune Aron)
Atacul il paleste pe Xevozzez in chitara si ii rupe o coarda.
-Copile, mi-ai distrus chitara! Te poti lega de mine, te poti lega de regele meu, dar nu te legi de chitara mea. (sune Xevozzez cu o voce infricosatoare de demon)
-Nu mai spune. (spune Aron)
-Aron, nu il enerva. (spune Vasto)
-Acum ce ai sa faci? Fugi acasa la mami? (intreaba Aron)
Xevozzez vine cu o viteza uimitoare si ajunge in fata lui Aron.
-Ce?! (se mira acesta)
Demonul intinde mana in fata si pregateste un atac cu energie neagra.


Prin alte parti, lupta dintre Zack si Seion incepe sa se apropie de final, insa nu cum si-ar dori Zack. Acesta este intins pe jos si plin de vanatai si zgarieturi, iar Seion il ridica sus si il prinde de gat.
-Pana aici ti-a fost omule! (spune Seion inghetandu-i corpul lui Zack)
Gheata incepe sa ii cuprinda corpul, de la picioare, dupa care tot urca.
Zack deschide gura, iar din gura lui iese un fum puternic, ce il inconjoara pe Seion. Demonul incepe sa tuseasca si ii da drumul baiatului.
-Firar! Ce este cu fumul asta? (spune Seion tusind)
-Fumul asta are un continut mai special. Este format din niste substante care te fac sa tusesti fara oprire. (spune Zack, spargand gheata formata in jurul picioarelor sale)
-La naiba cu tine! (spune Seion pasind afara din perdeaua de fum)
Zack isi aduna puterile si face un ciocan urias de fum cu care il ataca pe Seion. Seion opreste ciocanul cu o mana.
-Interesanta putere, cum faci ca fumul sa devina solid? (intreaba Seion)
-Asta e farmecul puterii mele. (spune Zack iar ciocanul de fum devine din sold, gazos si il cuprinde pe demon)
-Ce! (se mira Seion)
Dupa ce fumul il cuprinde pe demon devine iar solid si il imobilizeaza.
-"Fumul", abilitatea mea de modifica starea de agregare a fumului din gazos in solid. (spune Zack)
-Interesant. (spune Seion, distrugand fumul care il inconjoara, doar prin forta bruta)
-Poti distruge fumul de cate ori vrei tu, acesta se va intoarce mereu la tine. (spune Zack plutind in aer, pe un nor format din fum solid)
Seion sparge din nou bariera de fum care il cuprinde si arunca cu un turture urias de gheata catre Zack. Acesta face un perete de fum si opreste turturele.
-Vrei sa continuam cu joaca asta la nesfarsit? Fumul tau este nimic pe langa puterea mea. (spune Seion pregatind inca un turture)
-Desi mi-ar placea, trebuie sa terminam lupta asta. Ridica-te si umbla Colos de Fum! Scumbag! (spune Zack, i-ar un urias de fum se face langa el)
-Asta este spiritul tau! (spune Seion mirat)
-Da, spiritul meu este facut din fum, dar avand abilitatea de a face fumul solid pot sa imi materializez spiritul in lumea asta si pot sa il fac cum vreau eu. (spune Zack afisand un zambet arogant)
-Esti plin de surprize. (spune Seion lansad mai multi turturi uriasi de gheata catre colosul de fum)
-Nu va functiona, pot sa ii schimb starea de agregare inapoi in gazos cand vreau. (spune Zack)
-Ce?! (se mira Seion)
Turturii lui Seion trec direct prin Colosul de fun, fara sa il raneasca.
-A sosit timpul sa platesti. (spune Zack)
-La naiba! (exclama Seion)
Colosul ii da un pumn lui Seion, dar acesta ii opreste pumnul enorm cu mainile. Spiritul lui Zanck, il loveste si cu al doilea pumn si il arunca intr-o stanca pe demon, dupa care incepe o serie de lovituri fara mila, pana cand distruge complet stanca in care l-a aruncat pe Seion.
-Asa iti trebuie. (spune Zack mandru de sine)
Din fumul de jos, ies doi turturi uriasi care il lovesc pe Zack. Unul ii strapunge bratul iar altul piciorul.
-La naiba! (spune Zack cazand jos de pe nor)
Fumul se risipeste, i-ar Seion mai rezista, dar si el este foarte ranit.
-Esti un pusti enervant. (spune Seion gafaind)
Demonul a incasat-o si el destul de rau si se afla intr-o stare la fel de prosta ca si Zack. Este plin de vanatai si abia mai are energie. Colosul incearca sa il lovesca pe demon, dar acesta face un atac de energie neagra si ii distruge mainile.
-Furtuna de gheata! (striga Seion si incepe sa sufle puternic)
Suflul sau ingheata colosul de fum.
-Acum nu il mai poti folosi. (spune Seion fericit)
-Nici nu am nevoie de el. (spune Zack, i-ar o perdea de fum se lasa asupra locului in care se afla cei doi)
-Crezi ca putin fum te va ajuta? (intreaba Seion)
Deodata, Seion se trezeste cu un topor in cap, care ii sparge unul dintre cristale. In urma acestui lucru el revine la forma lui initiala.
-Cristalul meu! Dar cum ai stiut? (intreaba Seion mirat)
-Cine ar fi crezut ca sfaturile lui vor fi de folos. (spune Zack)

*Flashback, inapoi in nava, cand cei de la academie veneau catre baza guvernului.
-Domule Prim Ministru! As dori sa fac un anunt. Imi permiteti? (spune Aron)
-Desigur tinere. Ce anunt? (intreaba Primul Ministru)
-Va rog sa fiti toti atenti la mine o clipa. (spune Aron)
-Eu sunt mereu atenta la tine. (spune Aisa)
-Prefer sa mor. (spune Boy oftand)
-Mai mult ca sigur ne vom infrunta cu cei 12 gardieni ai regelui. Gardienii sunt foarte puternici si nu cred ca o sa ne fie usor cu ei, dar au o slabiciune uriasa. (spune Aron)
-Uimeste-ne inteleptule! (spune Zack pe un ton ironic)
-Cristalele de pe fruntile lor sunt cheia. Daca le distrugeti pe ele, veti distruge si gardienii. (explica Aron)


-Deci avea dreptate. Cristalele sunt sursa voastra de putere. (spune Zack facand din fum doua sabii)
-Nu ai sa ma invingi asa usor, mai am unul. (spune Seion facand si el doua sabii de gheata)
Cei doi pornesc cu viteza unul catre celalat. Seion incearca sa il taie pe Zack, dar acesta se fereste si ii distruge si ultimul cristal de pe frunte.
-Pana aici ti-a fost. (sune Zack)
-Nuuu! (urla Seion, dupa care este ars de un foc negru)
Epuizat si grav ranit, Zack se prabuseste la pamant si isi pierde cunostinta.


Meciul dintre Sterlink si Typhon este si el unul destul de strans.
-Lancea Alba! (spune Sterlink, i-ar o lumina alba iese din lancea lui si il loveste pe Typhon, care cade jos)
-Esti mult mai bun decat am crezut. (sune Typhon)
-Nici tu nu esti rau (Spune Sterlink, avand jumatate din armura distrusa)
-Dar de acum voi lupta si eu serios. Este timpul sa imi arat adevarata putere. (spune Typhon, pregatit de transformare)
Demonul incepe sa se transforme, dar unul dintre cristale i se sparge si acesta pierde controlul puterilor sale.
-Poftim! (se mira demonul)
-Acel ultim atac, ti-am tintit cristalul. Stiu despre slabiciunea gardienilor. Nu m-am nascut ieri. Nu voi permite sa te transformi. (spune Sterlink)
-Esti intr-adevar un luptator formidabil. Dar un luptator al marilor nu renunta niciodata. (spune Typhon facand un sarpe urias de apa)
-Lupti cu onoare si asta apreciez la tine. Pentru asta am sa iti ofer un sfarsit rapid si fara durere. (spune Sterlink)
-Multumesc mult! (spune Typhon trimitand sarpele de apa catre Sterlink)
-White Lance! (spune Sterlink, aruncand cu o raza de energie alba din lancea sa)
Atacul luptatorului trece direct prin sarpe si ii distruge toate cristalele lui Typhon, care dispare.
-Ai fost un adversar pe masura. Daca un Gardien cu trei cristale este atat de puternic, nu vreau sa fiu unul dintre acei ghinionisti care il intalnesc pe cel cu patru. (spune Sterlink)


Xevozzez loveste un o bila uriasa de energie si distruge tot la 100 de metri in fata lui.
-Aron! (spune Vasto speriat)
-Te-am prins eu. (spune Gregor, fiind cu Aron in spatele lui Vasto)
-Cum ai? (intreaba Aron)
-Nu am timp de explicatii. Fugiti de aici, ma ocup eu de demonul asta. Vizer, sa mergem! (spune Gregor, i-ar un spirit de lumina se arata in spatele sau)
-Aron sa plecam. (spune Vasto)
-Nijuu! (striga Gregor)
Gregor intra in nijuu, o armura galbena si stralucitoare ii cuprinde corul, i-ar picioarele lui primesc niste aripi si o sabie galbena ii apare in mana.
-Spiritul Luminii, Vizer! (spune Gregor lansad o raza de lumina catre demon)
-Am stiut eu ca Gregor este puternic, dar nici chiar asa. (spune Vasto)
-Incredibil! (spune Aron mirat)

Va continua in capitolul 25: "Ying si Yang"
Never Give Up!

#36
~Capitolul 25!~
~Ying si Yang!~

Gregor il ataca cu tot ce are pe Gardianul suprem, Xevozzez. Luptatorul intinde mainile in fata si face un atac de energie galbena, pe care il trimite catre demon. Xevozzez doar deschide gura si ii inghite atacul, fara prea mare efort. Atacul lui Gregor ii explodeaza in gura deomului, i-ar putin fum iese din acesta.
-Gustos. (spune Xevozzez)
-Tu chiar esti scarbos. (spune Gregor)
-Este timpul pentru sinfonia a doua. (spune gardianul, ducand o mana langa coarda de chitara rupta)
In jurul maini sale apare o aura neagra, i-ar coarda se reface la loc, de parca nici nu ar fi fost lovita de Aron.
-Ce?! (se mira Gregor)
Xevozez incepe sa cante cateva acorduri la chitara, i-ar sunetele sunt atat de puternice incat Gregor este nevoit sa se prinda de urechi si sa lase garda jos pentru un moment. In acel moment de ezitare, Xevozzez il loveste cu chitara si il arunca intr-o stanca.
-Gregor! (spune Vasto fiind speriat)
-Nijuu! (spune Aron intrand in forma a doua de lupta, cunoscuta ca si Nijuu)
Acesta isi activeaza puterea speciala, ochii lui Crimson Demon si se uita cu ei la Xevozzez. Acesta patrunde cu privirea in sufletul demonului, dar tot ce reuseste sa vada este o mare campie de sange cu copacii negrii, fara viata si o multime de suflete care sufera si tipa in acel loc. Deodata o voce stranie se aude in capul lui Aron.
"O sa te devorez" - ii spune vocea baiatului.
-Nu se poate. (spune Aron tremurand de frica)
-Aron, esti bine? Nu te-am vazut niciodata tremurand in halul acesta. (spune Vasto, prinzandu-l pe baiat de haine)
-Demonul acela nu este normal. (spune Aron neputand sa miste un muschi, din cauza terorii pe care a vazut-o in sufletul lui Xevozzez)
Gregor isi revine repede dintre stancile in care a fost aruncat si se ridica in aer.
-Esti rapid. Ai spiritul luminii. (spune Xevozzez)
-Este ceva in neregula cu asta? (intreaba Gregor)
-Imi va face placere sa il devorez. (spune Xevozzez, lingadu-si buzele ascutite)
-Nu am sa te las. Ploaia de Lumina! (spune Gregor si oploaie de lumina se abate asupra demonului)
Xevozzez isi transforma chitara inapoi in sabie, i-ar o aura neagra ii inconjoara corpul. Pamantul din jurul lui se crapa din cauza presiunii care o emana si orice forma de viata din apropierea lui se stinge.
Xevozzez bareaza ploaie de lumina a lui Gregor cu un val de energie neagra, pe care o arunca din gura. Atacurile se intalnesc si se opresc intre ele. In tot acest timp, Aron a inceput sa isi revina din starea de frica care i-a fost transmisa la vederea sufletului demonului.
-Vasto, asculta la mine. Daca vrem sa invingem acest demon va trebui sa lucram ca o echipa, nu il putem lasa pe Gregor singur acolo. (spune Aron fiind pregatit de lupta)
-Dar eu nu sunt pregatit. (spune Vasto)
-Aici nu mai este vorba de cat de pregatit esti tu sau nu. Tot ce conteaza acum este sa scapam vii de aici. (spune baiatul pe un ton serios, dar totusi, brazdat de putina teama)


La o distanta nu foarte mare de locul unde Xevozzez poarta lupta cu Gregor, fratii de la academie, Aoura si Asond, ii tin piept lui Festus, i-ar Boy priveste lupta fara sa se amestece.
-Presiune! (spune Aoura, i-ar mana lui este invaluita de kisai)
La un moment dat, tot acel Kisai adunat in mana lui porneste catre Festus si il loveste in piept. Demonul simte lovitura, care il doboara de pe picioare. Deasupra lui, Asond, fratele geaman a lui Aoura, arunca o sulita incarcata de kisai, ce ii strapunge inima lui Festus.
-Asta ar trebui sa il rezolve. (spun cei doi frati, fiind foarte increzatori in reusita lor)
-Prostilor! Nu va bucurati atat de repede, va trebuie mult mai mult de atat ca sa ucideti un Gardian. (striga Boy)
-Ce spui?! (spun cei doi frati)
-Muhahahaha! (se aude rasul sadic a lui Festus, care se ridica de jos, de parca nu ar fi fost lovit de nimic)
-S-a ridicat. (spune Asond, fara sa ii vina sa creada ce vede in fata ochilor sai)
-Nu poti ucide un gardian asa usor. Este nevoie de mult mai mult. (spune Festus etalandu-si energia neagra in jurul corului)
-Cum il putem ucide pe acest monstru? (intreaba Asond)
-Amintiti-va ce a spus cap secul ala de Aron in drum spre baza. Ca sa il distrugeti, trebuie sa ii spargeti cristalele de pe frunte. (spune Boy)
-Asa este, mi-am amintit. (spune Aoura, recapatand din nou increderea in tonul vocii sale)
-De parca am sa va las sa ajungeti la cristalele mele atat de usor. (spune Festus aruncand cu doua bile de energie neagra catre cei doi frati)
Acestia sar in aer folosind kisai si se feresc fara probleme de atacurile demonului.
-Voi doi o sa folositi kisai toata ziua? Inca astept sa intrati in ijuu. (spune Festus)
-Noi nu luptam asa. (spune Asond)
Asond se duce jos si isi ia sulita, in timp ce Aoura isi concentreaza kisai-ul in brate si il loveste pe Festus. Cei doi incep un schimb de pumni si picioare, Aoura folosind kisai, i-ar Festus energie intunecata.
-Sunt bunicei. (spune Boy)
Aoura incearca sa ii nimereasca cristalele lui Festus, dar acesta se tot fereste si intr-un moment de neatentie din parte oponentului sau, reuseste sa il loveasca cu pumnul si sa il arunce cativa metri. Nici bine nu termina cu unul dintre frati, caci Asond apare si il si il ataca cu sulita incarcata de kisai. Festus fiind obosit din cauza efortului continuu, isi pierde putin atentia, i-ar Asond ii strapunge burta cu sulita, dupa care il ridica in aer.
-Lasa-ma jos. (striga demonul)
-Cu mare placere. (spune Asond)
Asond sare in aer si incepe sa se invarta. La un moment dat, baiatul se opreste, i-ar Festus zboara de pe sulita si aterizeaza cu capul de pamant.
-Presiune Multipla! (spune Aoura, care se afla in dreapta demonului)
Mai mult kisai se aduna in mainile baiatului, i-ar energia acumulata porneste catre Fetus, ca o mitraliera. Demonul este lovit de atacurile multiple, dar gaseste energie sa se puna pe picioare, fiind destul de obosit.
-Am terminat cu joaca de copii. Este timpul sa ma transform. (spune Festus)
-Ce vrea sa faca? (intreaba Asond)
-Nu stiu. (spune Aoura)
-Terminati-l acum, pana nu se transforma! (striga Boy)
-Ce? (intreaba fratii)
-Daca se transforma, nu veti mai avea nici o sansa. (spune Boy)
Masa musculara a lui Festus incepe sa creasca, i-ar forma corpului sa se schimbe, pana cand transformarea devine completa. Demonul este inconjurat de o putere covarsitoare si se pregateste de atac.
-Am incurcat-o. (spune Asond)
Intr-o clipita, Festus ajunge langa frati si ii ia de cap, dupa care ii da cap in cap si ii arunca pe fiecare intr-o stanca.
-Kisai-ul nu va mai ajuta acum. (spune Festus)
-Trebuie sa intervin si eu. (spune Boy, ridicandu-se si fiind pregatit de lupta)
-Lasa treaba asta in seama noastra. (spune Aoura revenind dintre stanci)
-Abia ne-am incalzit. (spune Asond)
-Pana acum ne-am jucat cu tine. Este timpul sa ne vezi adevarata putere. (spune Aoura)
-Surprindeti-ma. (spune Festus)
-Vezi tu, motivul pentru care noi nu am intrat in ijuu si am folosit mai mult kisai in lupta, este acela ca noi in ijuu nu avem nimic special. Nu primim nici o putere speciala. Sa iti aratam. (spune Aoura)
-Spiritul Yang! (Spune Asond si intra in ijuu dar nimic nu se intampla)
-Spiritul Ying! (spune Aoura facand la fel si avand acelasi rezultat)
-Ce rost are sa ai spirite daca ele nu fac nimic? (intreaba Festus)
-Separat nu fac nimic. Dar cand suntem impreuna putem face asta.....(spune Asond)
-Nijuu, spiritul Ying-Yang! (spun fratii, i-ar o lumina puternica se produce)
Dupa cateva secunde, lumina dispare si in fata demonului apare un singur luptator imbracat in haine albe, pe care avea increstate semnul ying-yang si avand o sabie alba in mana, cu acelasi semn pe ea.
-Nijuu-ul nostru ne permite sa fuzionam ca sa dam nastere razboinucul Ying-Yang! Numele meu este Ang! (spune luptatorul)
-Nu imi pasa ca ati fuzionat. O sa imi fie mai usor sa va prind acum. (spune Festus)
-Ce? Au fuzinoat? Ce este cu tipii astia? (spune Boy, mirat de puterea fratilor)
-Imi pare rau, dar nu ne poti invinge. (spune Ang, sarind in aer)
-Asta mai vedem noi. (spune Festus sarind dupa el)
In aer cei doi ajung aproape unul de celalalt si se pregatesc sa atace, Festus cu un atac de energie neagra i-ar Ang cu sabia.
-Taisul Ying-Yang! (spune Ang lovind cu sabia gatul lui Festus si decapitandu-l pe acesta)
Capul lui Festus cade jos, impreuna cu corpul.
-Cata putere! (spune din nou Boy)
-Mai vrei? (intreaba Ang)
-Nu sunt mort. (spune Festus, i-ar capul i se reataseaza din nou de corp)
-Este prea greu sa iti tintesc cristalele, asa ca voi face altceva pentru a te invinge. (spune Ang)
-Nu exista altceva. (ii da replica demonul)
-Ai sa vezi.
Ang intinde mainile in fata si recita o vraja intr-o limba necunoscuta.
-Ce vrei sa faci? (intreaba Festus)
O poarta in forma de Ying-Yang se deschise si incepe sa absoarba cu putere tot ce se afla in fata lui.
-Te voi arunca in dimensiunea Ying Yang, unde vei putrezii pe vecie. (spune Ang)
-Nuuuu! (striga Festus, care este tras catre poarta. Cu ultimele puteri demonul reuseste sa se tina de pamant.
-Presiune! (spune Ang si il loveste pe demon cu un val de Kisai, care il faca sa piarda prinsoarea)
Festus este tras si absorbit in portal, dupa care aceasta se inchide.
-Misiune incheiata. (spune Ang revenind la normal)
-Incredibil! Voi idiotilor, char ati invins! (spune Boy)
-Tu ce credeai? (intreaba Aoura)
-Normal ca am invins. (spune Asond)


Gregor si Xevozzez se lupta in aer de la egal la egal. Ambii se lovesc cu sabiile si isi bareaza unul altuia loviturile. Gregor il ataca pe demon cu raze de energie galbena, acestea reprezentand puterea spiritului luminii, dar demonul nu este afectat de ele. Xevozzez loveste in pamant cu sabia lui si o multime de roci cad in directia lui Gregor. Acesta se fereste de cateva, dar este lovit de o stanca si cade jos. Nu apuca bine sa isi revina ca Xevozzez apare desupra lui si se pregateste sa il loveasca cu pumnul.
-Melodia vietii tale a ajuns la sfarsit. (spune demonul)
-Macar am dat tot ce am avut mai bun. (spune Gregor, fiind impacat cu sine)
-Demon Bomb! (spune Aron, lansand cel mai puternic atac al sau asupra lui Xevozzez)
Raza de energie il loveste pe demon si il arunca, i-ar de sus vin niste meteoriti care se abat asupra lui.
-Aron! Vasto! (spune Gregor, privind sus catre Aron si Vasto, ce erau gata de lupta)
-Nu o sa te lasam de izbeliste. (spune Vasto)
-Daca vrem sa castigam, atunci trebuie sa luptam impreuna. (spune Aron)
-Aveti dreptate. Sunt gata de lupta. (spune Gregor, i-ar cei trei se pregatesc pentru ce este mai rau)
Xevozzez isi revine si incepe sa urle cu putere. Tot pamantul din jur se cutremura si se crapa, i-ar magma tasneste din crapaturi. Muschii demonului cresc considerabil, acesta devenind mai puternic ca niciodata.
-Gata cu joaca insectelor, pana acum v-am testat puterea. Nu va comparati nici unul cu mine. (spune Xevozzez, luptand la putere maxima)

La cateva minute de locul unde se poarta batalia, Res se infrunta cu luptatorul mascat. Res se afla in forma a doua, in care este un sarpe gigant si se pregateste sa il atace pe luptator.
-Snu vei sajunge l-a sliderul snoastru. (spune Res, atacadndu-l pe mascat)
-Sabia Intunecata! (spune acesta si ii sparge cristalul lui Res in doua secunde)
Focul negru il cuprinde pe gardian si se evapora. Luptatorul mascat isi pune sabia in teaca si porneste catre locul in care se afla Aron si ceilalti.

Va continua in capitolul 26: "Puterea terzita! Planul lui Strife!"
Never Give Up!

#37
~Capitolul 26!~
~Puterea trezita! Planul lui Strife!~

Chiar daca a fost paralizat de frica, Aron si-a luat inima in dinti si a realizat ca singura lor sansa de a scapa vii din fata demonului, este sa lupte cu totii impreuna.
Baiatul il ataca pe Xevozzez cu un Laido Slah, dar demonul incaseaza lovitura de parca ar fi un nimic.
-Cat de rezistent poate sa fie? (se intreaba baiatul)
Xevozzez sare dupa Aron si aruca din gura o raza uriasa de energie neagra, care il loveste direct in piept pe Aron si il arunca jos, la pamant.
-Aron! (spune Vasto speriat)
-Nu iti pierde concentrarea. (ii spune Gregor)
-Este responsabilitatea mea sa scap lume de voi. (spune Vasto, atacand demonul cu un Star Puch)
-Nu fi nesabuit. (striga Gregor)
Disperarea se putea citi in ochii baiatului, care nu mai stia ce sa faca. Adrenalina l-a impins sa faca un gest nebunesc si sa atace demonul direct.
-Ma asteptam la mai mult de la Astral. Stramosul tau a fost cu mult mai bun ca tine. In posesia ta, acest spirit nu este decat un duh slab si fara nimic special. (spune Xevozzez)
Energia neagra din jurul demonului incepe sa capete culoarea rosie, i-ar acesta se avanta catre micut.
Vasto incearca sa il loveasca pe demon, insa acesta este mai rapid si ii da el un pumn in burta baiatului. Lovitura este atat de puternica
incat il scoate pe Vasto din ijuu, i-ar baiatul incepe sa scuipe sange. Xevozzez ii mai da un picior in gura si il arunca intru-un zid.
Din spate, Gregor vrea sa il strapunga pe Xevozzez cu sabia lui, dar cand sa ii bage sabia in spate, aceasta ramane blocata in pielea demonului.
-Poftim!? (se mira Gregor)
-Ti-am spus ca am terminat cu joaca. (spune Xevozzez, intorcandu-se si lovindu-l pe Gregor cu pumnul)
Gregor incaseaza lovitura, dar se tine bine pe picioare. Xevozzez dispare si reapare in spatele lui Gregor, avand pregatit in palma o sfera de energie rosie, malefica. Demonul isi duce palma in directia lui Gregor, dar acesta isi foloseste viteza si dispare de acolo. Tanarul reapare in spatele demonului, pregatind un atac de lumina.
-Taisul Luminii! (spune Gregor)
Acesta se misca cu o viteza extrem de mare si il taie pe Xevozzez in zona burtii cu sabia. Demonul se enerveaza si incepe sa arunce cu raze de energie in toate directiile. Gregor fiind extrem de rapid reuseste sa se feresca. In spatele demonului se furiseaza Aron si il prinde cu mainile sale uriase, pe care le face din aura sa.
-Acum te-am prins. Gregor, termina-l! (striga Aron)
-Cu mare placere. (spune Gregor)
Gregor intinde mainile deasupra capului si face o bila gigantica de energie.
-Aron, la trei lasa demonul si fugi. Ai inteles? (intreaba Gregor)
-Da. (spune Baiatul)
-Crezi ca mainile acestea ma pot tine? (spune Xevozzez, dupa care se elibereaza din stransoarea lui Aron si ii distruge aura)
-Trei! (striga Gregor si lanseaza atacul)
Aron fuge de langa demon, care este nimerit in plin de lovitura lui Gregor.
-Asta ar trebui sa ii puna capac. (spune Gregor)
-Ma indoiesc. (adauga Aron)
Fumul se risipeste, dar Xevozzez ramane intact, fara nici cea mai mica zgarietura pe corp.
-Nu se poate! (se mira Gregor)
-Sa mergem. (spune Aron atacand creatura)
Baiatul se duce cu sabia catre demon, dar acesta isi foloseste viteza si ii da un pumn, aruncandu-l pe pamantul rece si tare.
-Aron! (spune Gregor)
Xevozzez apare deasupra lui Gregor si il loveste cu bratele, aruncandu-l in acelasi loc. Jos, de printre daramaturi, Vasto se ridica cu greu si priveste cum Aron si Gregor sunt nimiciti de catre demon.
-Aron! Gregor! Nu ii pot lasa asa. Trebuie sa fac ceva. (spune Vasto incepand sa planga)
Astral apare in spatele sau si i se rupe sufletul cand il vede pe Vasto plangand. Spiritul ii pune mana pe umar baiatului sii spune:
-Hai sa ne folosim puterile asa cum nu am mai facut-o niciodata si sa ii salvam. (spune Astral)
-Da, ai dreptate. Am sa ii salvez pe toti. (striga Vasto cu putere)
Baiatul intra in ijuu dar o aura extrem de puternica il inconjoara. Pamantul se crapa in preajma lui, i-ar ochii ii devin albi si fara viata.
-Vasto! (spune Aron mirat)



Aproape de baza guverului, Strife isi conduce echipa.
-Ce vrei sa facem, Strife? (intreaba Ollo, unul dintre gardieni)
-Aceea este baza lor. Daca o distrugem ,o sa ne fie mult mai usor in misiunea noastra de ai elimina. (spune Strfe, fiind calare pe un Grigon, deasupra bazei Primului Ministru cu Ollo)
-Atunci ce mai asteptam? (intreaba Ollo)
-L-am trimis pe Mest in interiorul bazei sa vada cu ce avem de-aface. Trebuie sa se intoarca deindata. (spune Strife)
Deasupa celor doi gardieni, apare o masca, dupa care se arata si Mest.
-Ei bine, ce ai vazut? (intreaba Strife)
-Sunt doar doi luptatori ai spiritelor acolo si restul sunt oameni. Se pare ca toti au fost trimisi sa patruleze. (spune Mest)
-Asta ne va face misiunea mult mai usoara. (spune Ollo)
-Foarte bine. Eu Strife, regele cerurilor voi cuceri baza aceia. (spune Strife, pornind sa atace baza in care se afla Primul Ministru, impreuna cu echipa sa)


In zona de patrulare, Larus, un alt gardian isi facea de cap cu luptatorii din zona. Demonul ii ataca pe mai multi luptatori cu energie neagra si acestia mor arsi de vii.
-Ce ne facem? (intreaba un luptator speriat)
-Nu putem invinge un gardian. (spune Altul)
-Hahahaha! Sunteti o rusine, luptatorilor. (spune Larus razand malefic)
-Hei, fata de peste! (se auzi o voce)
-Cine a indraznit? (intreaba Larus)
Cu totii se uita in departare, de unde vine un barbat masiv, purtand o vesta alba si o caciula stransa, neagra, i-ar o tigara fumega din gura lui.
-Este Leo! (spune unul dintre luptatorii infrati)
-Este locul trei in clasamentul international. (spune altul)
-Cine esti tu? (intreaba Larus)
-Numele meu este Leo, gardianul savanei. Am sa te nimicesc. (spune Leo)
-Ce gluma buna. Ia de aici. (spune Larus, aruncand niste bile de energie neagra catre Leo)
Leo se fereste usor de atacurile gardianului, care are doar un singur cristal, fiind unul dintre cei mai slabi si se avanta asupra lui.
-Spiritul Leului! Strigatul savanei! (spune luptatorul)
In jurul mainilor sale apare un cap de leu, cu care il ataca pe Larus si ii distruge cristalul. Dupa aceasta, focul negru il cuprinde pe demon si il arde de tot.
-Este incredibil! A castigat atat de usor. (spun luptatorii din jurul sau)
-Demon prost. (spune Leo tragand un fum din tigara)

La periferia zonei de cautare, Aisa impreuna cu amicele sale sunt invise si cad prada unui demon foarte periculos.
-Am pierdut. Imi pare rau domnule Prim Ministru. (sune Aisa lesinand)
-Nimeni nu se poate pune cu focul meu. Eu sunt marele Ignir, gardian de nivel trei. (spune Ignir, stand in fata fetelor, care erau lesinate)
Demonul se pregateste sa le arda trupurile fetelor si sa termine odata pentru totdeauna cu ele.
-Este timpul sa fiti incinerate. (spune Ignir, aruncand cu un val de foc catre fete)
Deodata, in fata demonului apare fratele lui Boy si ii da un cap in gura demonului, oprind atacul.
-Cine esti tu? (intreaba Ignir)
-Cum poti sa lovesti asemenea domnisoare frumoase? Numele meu este Keith si jur ca am sa te opresc. (spune fratele mai mare a lui Boy)
-Sa te vad. (spune Ignir, izbugnind in flacari)

In baza, Primul Ministru inspecteaza situatia.
-Cum stam? (il intreaba Primul Ministru, pe un savant)
-Se pare ca inca un gardian a fost distrus. (spune savantul)
-Cine l-a omorat? (intreaba politicianul)
-Leo, domnule! (spune savantul)
-Nu ma asteptam la mai putin din partea lui. (spune Primul Ministru)
Deodata, cortul in care se afla Primul Ministru si echipa lui, este luat pe sus de o rafala puternica de vant, i-ar Strife si Ollo se arata in fata lor, calare pe cate un Grigon.
-Cine sunteti voi? (intreaba Primul Ministru)
-Numele meu este Strife si am sa va distrug. (spune demonul)
-Nu prea credem. (spun doi luptatori, care il ataca pe Strife)
Demonul face doua bile de energie neagra cu care ii loveste pe luptatori si ii omoara.
-Nu! (spune Primul Ministru, fiind speriat)
-Tu trebuie sa fi creierul acestei operatiuni. Pe tine trebuie sa te distrugem. (spune Strife)
Strife se pregateste sa il omoare pe Primul Ministru, cand un dragon urias de foc trece prin fata lui si il opreste.
-Ce naiba? (intreaba Strife)
-M-am gandit eu ca o sa incercati sa atacati baza. (spune Zane cu Lucy, facandu-si intrarea)
-Zane! (spune Primul Minsitru)
-Stati in spate domnule. Ne ocupam noi de demonul asta. (spune Lucy)
-Te crezi puternic, omule? (intreaba Strife)
-De ce nu vi sa iti demonstrez. (spune Zane cu un zambet smecheras)


Vasto s-a infuriat puternic cand si-a vazut prietenii batuti de catre demon si a intrat in ijuu, dar de data asta parca o putere supranaturala a pus stapanire asupra lui si baiatul este incarcat de o energie foarte mare.
-Se pare ca te-am subestimat, baiat care il detii pe Astral. (spune Xevozzez)
-Vasto, ce vrei sa faci? (intreaba Gregor)
-Nu imi vei mai ranii niciodata prietenii. (striga Vasto cu putere)
Baiatul intinde mainile in aer si deschide o gaura neagra deasupra lui Xevozzez, care incepe sa il absoarba.
-Ce? Nu! (striga demonul fiind ridicat in aer)
-Incredibil! (spun Aron cu Gregor)
Xevozzez este absorbit de gaura neagra, dupa care aceasta se inchide si Vasto isi revine la normal. Baiatul cade jos, dar apare Aron si il prinde in brate.
-Ce ai facut tu acum? (intreaba Aron)
-Nu stiu. Cand v-am vazut cum sunteti batuti, parca o forta supranaturala a pus stapanire pe mine. (spune Vasto)
-Aceea a fost o gaura de vierme. Ai absorbit demonul in ea si l-ai aruncat altundeva. Nu am scapat de el. Tu doar i-ai schimbat pozitia. (spune Gregor)
Deodata Crimson apare in fata celor trei.
-Are dreptate, inca ii mai simt puterea covarsitoare. Nu e la mare distanta de aici. (spune Crimson)
De pe o stanca, Luptatorul Mascat statea si privea toata scena. Aron se intoarce si il vede.
-Hei, tu! Stai putin. (spune Aron incepand sa fuga dupa luptator)
Luptatorul vazand ca Aron vine dupa el, incepe si el sa o i-a la fuga.
-Aron unde mergi? (intreaba Vasto)


La cativa kilometrii departare, o gaura de vierme se deschide si il arunca pe Xevozzez intr-o padure.
-Unde sunt? Baiatul acela chiar are potential. Ei bine, a doua oara nu il voi mai subestima. Dar cum ajung inapoi? Ma rog, cand esti ratacit in padure poti sa faci un singur lucru. Sa cati! (spune Xevozzez, incepand sa cante l-a chitara si sa se plimbe prin jur)


Va continua in capitolul 27: "Zane VS. Strife!"
Never Give Up!

#38
Never Give Up!

#39
Never Give Up!

#40
Never Give Up!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Amor si Spirit Flash 28 22.531 10-04-2009, 09:04 PM
Ultimul răspuns: Elina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)