Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Spirit Crisis

#21
Pot spune intr-un cuvant acest capitol? WOW....Gregor Moriaski! l-o batut pe Zane? :))...Este ziua mea norocoasa. Totusi personalitatea lui Vasto mi se pare prea baietel (fara suparare), adica sta si priveste spectacolul, le stie pe toate, insa nu indrazneste sa intre in actiune. Pe langa Aron care este cu capu' inainte, mi se pare o fetita (nu-mi vine sa cred ca am folosit cuvantul asta:))..)
In alta ordine de ideei, Gregor mi se pare un pic misterios, adica l-o batut pe Zane, dar nu a ridicat nici un deget sa-i bata pe alti elevi.
Ciudat....hmm.....si mor de curiozitate:))
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#22
~Capitolul 14~
~Iubiri incendiare!~

Soarele straluceste puternic in academie, pe o bancuta din curte, statea o fata inconjurata de o hoarda de baiati care erau dornici sa ii faca toate poftele. Printre acei baieti se numara si Gillian.
-Ce frumoasa sunteti Lady Aisa! (spune un baiat)
-Mai doriti ceva Lady Aisa? (intreaba altul)
-Suntem aici sa va satisfacem toate poftele.(spun acum baietii in cor)
-Vai,vai! Multumec mult baieti, nu stiu ce m-as face fara voi! O fata mititica si fragila ca si mine nu s-ar putea descurca in academia asta fara ajutor. (spune Aisa afisand o fata draguta)
-E atat de draguta! (spun baietii in cor)
-Cum te cheama, dragule? (il intreaba Aisa pe Gillian)
-Gillian! (spune acesta incepand sa ii curga sange din nas)
-Nu ai vrea te rog sa imi aduci si mie ceva de mancare de la bufet? (intreaba Aisa)
-Ba da, orice pentru tine. (spune Gillian)
-Dar problema este ca nu am nici un ban. Ai fi tu atat de dragut incat sa platesti masa? (intreaba Aisa prinzandu-l suav pe Gullian de barbie)
-Frumusetea ta valoreaza mai mult decat 1.000 de diamante. (spune Gillian incepand sa fuga dupa mancare)
-Vai, multumesc! (spune Aisa)
In spatele bancii apare Zack.
-Vad ca te distrezi pe cinste, Aisa. (spune Zack)
-Zacky, hai da-mi un pupic. (spune Aisa )
-Nu crezi ca exagerezi? (intreaba Zack)
-Vrei sa spui ca o fata ca mine nu are voie sa se distreze putin? (intreaba Aisa afisand din nou fata de catelus)
-Eh, chiar nu se poate intelege omul cu tine. (spune Zack)
-Lady Aisa sunteti cea mai frumoasa femeie de pe pamant. (spun baietii in cor)
-Mersi baieti! (spune Aisa lansad pupuci in aer)
-Sutem in rai! (spun baietii)
-Ma rog, eu am plecat de aici. (spune Zack intorcandu-se)
-Pa-pa! (spune Aisa facandu-i cu mana)
De sus se aude un zgomot de tun iar toti incep sa se uite.
-Ce se aude? (intreaba Zack)
O bucata imensa de gheata apare de sus si o loveste pe Aisa direct in cap.
-Lady Aisa! (sptriga un baiat)
-Nu, a murit! (spune altul)
-Ce ne vom face noi acum fara ea. (spune altul)
De jos se ridica Aisa, fiind foarte furioasa si luand un aspect de demon.
-Cine a facut asta? (intreaba Aisa furioasa)
Dintr-o parte apare Roger impreuna cu Misty, Aron si Vasto.
-Oi, sunteti bine? Catapulta mea cu gheata functioneaza. (spune Roger, care apare tragand o catapulta uriasa dupa el)
-Nu te bucura, idiotule. Puteai sa omori pe cineva. (spune Misty sugrumandu-l pe Roger)
-Ajutorrr! (exclama acesta)
-Ne pare rau daca v-am deranjat. Catapulta este o inventie a prietenului meu. Nu am vrut sa va facem probleme. (spune Vasto cerandu-si iertare)
-Ma rog, sa distrugem chestia asta. (spune Aron scotand sabia si distrugand catapulta cu ea)
-Iubirea mea! (spune Roger plangand)
Deodata Aisa isi revine la normal si incepe sa roseasca iar inima sa ii bata cu putere. Aceasta il priveste insistent pe Aron si o apuca transpiratile.
"Ce se petrece cu mine? In viata mea nu am mai simtit asa ceva. Cine este baiatul acela? Este ata de dragut" - isi spune Aisa in gand.
-Oh, nu tu din nou! (spune Zack oftand)
-17! (spune Aron pe un ton sec)
-Numele meu este Zack idiotule! (striga acesta)
-Zacky, il cunosti pe baiatul asta? (intreaba Aisa)
-Huh, de ce? (intreaba Zack)
-Fa-mi cunostinta cu el! E super dragut! (spune Asia avand ochii in forma de inima)
-La naiba, chiar de el te-ai indragostit acum. Daca vrei sa vorbesti cu el esti pe cont propriu, eu ma car de aici. (spune Zack plecand)
-Macar spune-mi cum il cheama. (spune Aisa)
-Aron, sau ceva de genul. (spune Zack)
-Atunci du-te si nu te mai intoarce. O sa il fac pe el sa vina la mine. Cupidon, spiritul iubirii! (spune Aisa iar un spirit mic cu un arc in mana apare in fata ei)
-Ce spirit dragut! (urla baietii)
-Cupid fa-l pe baiatul acela sa simta puterea dragostei. (spune Aisa)
Intre timp Aron si ceilalti pleaca, carand dupa ei ramasitele catapultei.
-De cate ori ti-am mai spus sa nu faci prostii de genul asta. (spune Misty nervoasa)
-A fost o idee geniala. (spune Roger)
-Baieti, terminati va rog. (spune Vasto)
Cupid lanseaza o sageata care se apropie de Aron, insa chiar cand sa il loveasca apare Crimson si o prinde in mana.
-Huh?! (spune Aron intorcandu-se)
-Ce se petrece? Spiritele nu ar trebui sa opreasca sagetile lui Cupid in felul acesta. (spune Aisa mirata)
-Asta pentru ca Crimson este un demon. (spune Aron)
-La naiba, ma observat! Ce sa fac acum? Calm, o sa il abordez cu vechea metoda, nimeni nu poate rezista trupului meu. (supune Aisa mergand senzuala catre Aron)
-E super buna! (spune Roger fluturandu-si limba pe afara)
-Ce frumoasa e. (spune Vasto rosiind)
-Buna, Aron! (spune Aisa facadandu-i cu ochiul)
-Lady Aisa, nu ne trada! (striga baietii plangand)
-Ma rog. (spune Aron)
-Sunt noua aici, nu ai vrea sa imi areti imprejurimile? (intreaba Aisa)
-Nu chiar. (spune Aron intorcandu-se)
-Ma refuzat! (spune Aisa ramanand stana de piatra)
-Aron imbecilule! Cum poti sa refuzi o asa fata? (intreaba Roger)
-Hmph! (spune Aron)
-Daca vrei iti fac eu turul. (spune Roger)
"Cred ca e timid, asta este problema" -isi spune Aisa in gand, ignorandu-l pe Roger
-Haide, nu fi timid. (spune Aisa sarind la bratul lui Aron)
-Lasa-ma! (spune Aron dar fara efect)
-Daca esti cuminte poate o sa te si raspaltesc. (spune Aisa inceracand sa il sarute pe Aron)
Pe masura ce aceasta se apropie, Aron roseste si incearca sa scape dar fara rezultat.
-Cine naiba se crede urata asta!? (spune Misty nervoasa)
Auzind asta, Aisa se opreste.
-Urata?! Pe cine faci tu urata, urat-o? (intreaba Aisa si mai nervoasa)
-Pe tine, curv-o! (spune Misty)
-Pana aici. Vrei sa ne luptam? (intreaba Aisa)
-Mi-ar face placere. (spune Misty)
-Chiar ca nu mai inteleg nimic. (spune Aron)
-Daca nu ai fi atat de mandru si arogant ai intelege. (sune Roger)
-Ce? (intreaba Aron)
-Nimic. (spune Roger)
-Aha, deci inteleg. Si ti-e iti place de el dar esti prea timida ca sa ii spui. (spune Aisa razand)
-Termina, nu-i adevarat! Nu imi place de el. (spune Misty rosiind)
-Pai uita cum facem. Ne luptam iar cine castiga meciul asta ramane cu Aron. Ce zici? (intreaba Aisa)
-De acord. Dar ca sa stie toata lumea nu o fac pentru Aron, fata asta m-a insultat si eu doar imi apar onoarea. (spune Misty)
-Sigur! (spun Vasto si Roger pe un ton sarcastic)
-Huh?! (se intreaba Aron derutat)
Misty si Aisa se aseaza fata in fata si se pregatesc de lupta.
-Mi se pare foarte cunoscuta fata asta, parca am mai vazut-o undeva. (spune Roger)
-Este posibil. Numele ei este Lady Aisa si ocupa locul 24 in clasamentul international. (spune Vasto)
-24?! Asta inseamna ca este destul de buna. (spune Roger)
-Iar clasamentul acela enervant? (intreaba Aron)
Pe margine, admiratorii Aisei s-au strans in numar mare, fiecare avand pancarde si banderole cu numele ei.
-Aisa! Aisa! Aisa! Aisa! (striga acestia)
-Vai, merci mult baieti! (spune Aisa trimitand un pupic urias)
-Huh?! La ce ti-l mai trebuie pe Aron daca ai atatia iubiti? (intreaba Misty)
-Ce, astia? Sunt nimic pentru mine, pe Aron il vreau pentru altfel de lucruri. (spune Aisa afisand un zambet pervers pe fata)
-Curv-o!(spune Misty iritata)
-Tocialar-o! (spune Aisa)
-Pana aici! Water Lance! (spune Misty si o lance uriasa de apa se formeaza si se duce spre Aisa)
Aisa intinde mainile in fata iar in jurul lor se creaza o inima foarte mare.
-Heart Bullet! (spune Aceasta iar din inima cea mare ies niste inimi mai mici care se duc si distrug lancea de apa, dupa care se indreapta cu viteza catre Misty)
-Water Shield! (spune Misty iar un scut de apa apare si o protejeaza)
-Nu vei scapa. (spune Aisa sarind in aer)
-Asta o sa mai vedem noi. Water Whip! (spune Misty facand un bici de apa cu care da dupa Aisa)
-Heart Bullet! (spune Aisa)
Cele doua atacuri se ciocnesc anulandu-se una pe cealalta.
-Heart Explosion! (sune Aisa)
Din inima creata iese o inima mai mare care se duce catre Misty iar cand ajunge langa ea explodeaza.
-Misty! (spune Vasto)
-Hmmm, Misty imi este prietena dar daca ea moare nu va mai fi nimeni care sa imi impiedice planurile malefice, iar Aisa este si frumoasa deci......Haide Aisa! (striga Roger dupa care este lovit de Aron cu un pumn in cap)
-Haide, Aisa o poti bate! (striga admitatorii ei)
Explozia terce iar Misty ramane acolo inconjurata de o bula de apa dar ranita putin.
-Unde e? (intreaba Misty)
De deasupra apare Aisa care o loveste pe Misty cu un pumn incarcat de kisai. In urma loviturii Misty cade jos si incepe sa sangereze pe frunte.
-La naiba! (spune Misty)
-Degeaba te zbati fetit-o, nu ma poti infrange. Aron va fi al meu! (spune Aisa)
-Numai peste cadavrul meu....ma vei infrange doar atunci. (spune Misty)
-Haide, cat vrei sa te mai ascunzi. De ce iti negi proprile sentimente? (intreaba Aisa)
-Am sa iti arat eu sentimente. (spune Misty)
In jurul lui Misty se produce un vartej de apa care ii invalue corpul.
-Water Jet! (spune Misty)
Misty se propulseaza fiind inconjurata de jetul de apa si o loveste pe Aisa in plin aruncand-o cativa metrii.
-Pana aici, acum chiar sunt nervoasa. Heart Explosion! (spune Aisa lansand atacul)
-Aqua Shark! (spune Misty)
Misty face un rechin mare de apa care se ciocneste cu atacul Aisei si il opreste. Dupa acest atac Misty cade in genunchi, fiind obosita si fara prea multa putere ramasa.
-Ti-ai atins limita. (spune Aisa dupa care Misty schiteaza un zambet)
Cerul incepe sa devina nergru si o ploaie torentiala se abate peste cele doua.
-La naiba! Parul meu, daca se strica Aron nu o sa ma mai iubeasca. (spune Aisa agitata)
-Hapciu! (stranuta Aron)
-Esti bine? (intreaba Roger)
-Da. (sune Aron)
-Datorita ploii nu mai trebuie sa imi folosesc eu energia, am toata apa de care am nevoie chiar aici. Am sa iti arat cel mai puternic atac al meu. (spune Misty ridicandu-se)
-Nu ma tem de putina apa. Daca tu lupti al maxim asa am sa fac si eu.
-Tsumani! (spune Misty adunand toata apa din jurul si transformand-o intr-un val urias care se abate asupra Aisei)
-Heart Explosion Gun! (spune Aisa iar din inima ei ies mai multe Heart Explosion-uri)
-Aron ma iubeste pe mine! (spune Aisa)
-Asta sa o crezi tu. (spune Misty)
Cele doua atacuri se ciocnesc si creeaza o explozie mare.
-Cata putere! (spune Vasto)
-Nu ar mai trebui sa o subestimez pe Misty niciodata. (spune Roger)
-Hmmm! (spune Aron)
-Lady Aisa! (se vaita admiratorii)
Explozia a trecut la fel si ploaia iar soarele bate pe fetele celor doua luptatoare care stau intinse si fara putere pe pamant.
-Pentru o rasfata care nu are nici un gust al modei esti destul de buna. (spune Aisa)
-Nici tu pentru o ciocanitoare enervanta. Deci cine a castigat? (intreaba Misty)
-A fost egalitate, asta inseamna ca amandoua avem sanse la Aron, dar sa iti fie clar, va fi al meu. (spune Aisa)
-Ma rog! (spune Misty)
Aron stranuta din nou.
-Frate, cred ca te-ai racit! (spune Roger)
-Nu-mi pasa! Eu m-am carat de aici. (spune Aron)

Va continua in capitolul 15: "Anualele!"
Never Give Up!

#23
Iubiri incendiare?...OOOooo...ceva diferit:> ... Bun si mi-o placut cum se cearta doua tate si Aron, nimic, tacut, nico treaba, nu-i prea pasa :))..Genial si ca Misty a negat faptul ca-l place...Oricum AIsa, nuai sanse la Aron...
Am ras de catapulta lui Roger si faptul ca o bucata din gheata i-o sarit in cap lui Aisa :)).... Aron o ramas al fel de indifernt, iar Vasto..hmmm..el este el..nu mai discut. Interesant capitol.... oricum (cu Heart Explosion si alte atacuri ale lui Aisa, ras..nu gluma)
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#24
~Capitolul 15~
~Anualele 1~


Este dimineata. Langa academie, in padurea cea deasa, un nou portal se deschide. Din acel portal iese un nou demon extrem de puternic, un nou gardian care a venit sa pregateasca pamantul pentru sosirea regelui.
-Uhm, nenorocitul ala de Astral! Oare i-a ieist? Suntem in viitor? (se intreaba Demonul)
Demonul priveste in jur si dupa simte ceva ciudat. Toata pielea lui se face ca de gaina.
-Hensou a fost aici! Il simt, dar e ceva ciudat, urma lui se opreste brusc. Nu imi spune ca.......
Demonul inchide ochii si intinde mana spre cer dupa care recita cateva incatatii intr-o limba straveche.
-Hensou eskuan agertzen da nire eskuan. Let izan zion ekarri bere mundu honetan presentzia. (iar in mana demonului apare cristalul lui Hensou)
-Acum inteleg. Ei ti-au facut asta. Spirit Fighterii, am sa te razbun. (spune demonul)
Deodata un zgomot puternic se auzi dinspre academie iar pe cer apar niste artificii.
-Ce se petrece? Ce sunt astea? Sa fie oare o vraja de protectie? (se mira demonul mergand in directia academiei)
Acesta ajunge aproape de intrare si vede academia in plina sarbatoare, multa lume adunata iar artificii si zgomote puternice impanzesc atmosfera.
-Perfect! (spune demonul)


In curtea scolii este o sarbatoare mare, de nedescris. Toata curtea este plina cu standuri de mancare.
-Veniti la vata pe bat in forma de spirit! (striga un vanzator din taraba lui)
Sunt chiar si niste carusele, precum si o casa a groazei.
-Vreti sa simtiti cum este sa ai parte de o experienta cu un demon adevarat? Daca da, atunci acesta este locul vostru. (striga un comerciant incercand sa artaga lumea)
Altii chiar faceau pariuri.
-Veniti la pariuri. Spune-ti cine credeti ca va castiga si puteti sa va imbogatiti.
Prin curte se plimba si Vasto care mergea nedumerit si fara sa stie ce se petrece.
-Ce se intampla aici? Este un fel de festival al scolii oare? Ei bine, trebuie sa il gasesc pe Aron. (spune Vasto )
La un moment dat acesta nu este atent si se loveste un om mare care vinde baloane si cade jos.
-Esti bine, fiule? (intreaba barbatul, ajutandu-l sa se ridice)
-Da, imi pare rau pentru ca v-am lovit. O sa fiu mai atent de acum incolo. (isi cere baiatul scuze)
-Oh, nu e nimic. Hey, nu ai vrea sa cumperi un balon cu fata lui Astral? (intreaba barbatul)
-Astral?! (se mira Vasto)
-Da, Astral pe o parte si maestrul sau Vasto pe cealalta parte a balonului. Sa stii ca se vinde bine. (spune omul aratandu-i lui Vasto un balon cu fata sa)
-Nu multumesc, trebuie sa imi gasesc prietenii. (spune Vasto luand-o la fuga)
-Tinerii din ziua de azi, toti sunt atat de grabiti. (spune barbatul stand cu balonul in mana)
La un moment dat acesta realizeaza cu cine a stat de vorba.
-Stai putin! Ala nu era............Ohhhhhhhhhhhhhhhh tocmai era sa ii vand un balon cu fata sa, lui VASTO! Acum ma pot lauda in fata familiei ca am intalnit o celebritate iar tata nu ma va mai considera un ratat. (spune barbatul plangand)

Vasto mai fuge cat fuge prin multimea care este neobisnuit de mare. Nu doar elevi ci si oameni normali care au venit sa vada academia.
-Mami, uite un demon! (spune o fetita aratand catre demonul care a aparut mai devreme)
-Nu e demon draga mea, este doar un om intr-un costum. Desi trebuie sa recunosc ca arata oribil, nici nu seamana cu un demon. (spune mama fetei luandu-o in brate)
-Oamenii astia ma calca pe nervi! De cand au devenit atat de impertinenti si de ce nu se tem de mine? Acum 10.000 de ani toti ar fi fugit rupand pamantul, dar asta nu conteaza acum. Trebuie sa il gasesc pe ucigasul lui Hensou si sa il razbun. (spune demonul)
-Hei, tu! (se auzi o voce iar demonul trasare)
-Asta e zona mea. Daca vrei sa faci pe demonul du-te in alta parte. (spune un grasan imbracat in demon)
-..............(demonul se uita la el insistent)
-Daca nu intelegi cu frumosul am sa te invat prin metoda grea. (spune grasanul incercand sa ii dea un pumn demonului)
-Nu inteleg de ce imi bat capul. (spune demonul plecand iar pe jos sta barabtul plin de vanatai si cu mainile si picioarele intr-o pozitia anormala)

In timp ce il cauta pe Aron, Vasto aude vocea lui Misty.
-Haide Aron! O poti face! (se auzi vocea fetei)
-Aceea a fost Misty? (se intreaba Vasto fugind in directia din care s-a auzit zgomotul)
La un moment dat ajunge in fata unui ring de lupte in jurul careia era adunata lume iar pe margine statea Misty.
-Wow, incredibil! Ce este locul asta? (intreaba Vasto)
-Ah, Vasto! Bine ca ai venit. Asa il putem sustine pe Aron impreuna. (spune Misty)
-Stai ,ce?! Ce se petrece aici? De ce sa il sustinem si unde este el? (intreaba Vasto)
-Nu stiai? Astazi este Festivalul academiei, o sarbatoare organizata odata pe an in care toata lumea este bine venita la academie si nu se fac ore. Ca sa nu mai spun se standuri si de carusele. A da! Si casa groazei, dar cel mai important lucru este evenimentul principal al acestui festival. (spune Misty)
-Ce eveniment? (intreaba Vasto)
-Meciul anual dintre Aron si Boy. (sune fata)
-Ceeeeeeeeee??!! (se mira Vasto)
-Acum un an in timpul festivalului cei doi au avut un meci pe cinste, in urma caruia Aron a castiagt. Dar lumea a vrut mai mult asa ca sefii scolii au decis ca in fiecare an de festival Aron si Boy sa se lupte. (spune Misty)
-Incredibil! Cum de nu stiam de asta? (se intreaba Vasto trist)
-Dar unde este Aron? (intreaba Vasto)
-Chiar aici, piciule. (spune Aron facand niste exercitii de incalzire in ring)
-Nu ma lua cu piciule! De ce nu mi-ai spus niciodata de festival? (intreaba Vasto nervos)
-Pentru ca nu ai intrebat niciodata. Oricum festivalul este doar o porcarie. O sansa sa ii dovedesc in fiecare an acelui inganfat bun de nimic ca sunt mai bun ca el. (spune Aron)
-La capitolul incredere vad ca stai bine. (spune Vasto)

Deodata niste trambite si fluiere se aud. Un elev imbracat in haine medievale apare, sufland la trompeta.
-Doamnelor si Domnilor acum isi va face aparitia in ringul de lupta marele, unicul, magnificul, minunatul, adorbilul.....
-Vrei sa anunti odata cine vine? (striga Misty aruncand cu o piatra in capul elevului)
-Desigur...Vi-l prezint pe marele Boy! (spune elevul avand un cucui in cap)
*nota Boy intra cu multi elevi dupa el
-Multumesc, multumesc! Apreciez foarte mult incurajarile vostre. (spune Boy dar nu este plaudat de nimeni)
-De ce nu aplauda nimeni? (il intreaba Boy pe elev)
-Ma scuzati! Aplaudati-l pe maestrul Boy! (urla elevul cu o fata infricosatoare, iar lumea incepe sa aplaude)
-Da, asa, va multumesc din inima! (spune Boy salutand lumea)
-Ce naiba este cu tipul asta? (intreaba Vasto)
-Este atat de narcisist. (spune Misty)
-Deci Aron, anul trecut ai avut noroc, dar anul acesta nu vei mai castiga pentru ca am o arma noua care o sa imi asigure victoria. (spune Boy razandu-i in fata lui Aron)
-Iti este dezlegat siretul. (spune Aron intorcandu-se)
-Ah, mersi! Hei, eu nu am sireturi! (spune Boy incercand sa isi lege siretul)

La marginea arenei apar Roger cu Gillian si Drew!
-Perfect! Inca meciul nu a inceput! (spune Roger)
-Baieti! (spune Vasto)
-Misty, iubirea mea, am venit ca sa te iau si sa mergem in lumea cea mare. (spune Gillian tinand-o de mana pe Misty)
-Sigur, cum zici! (spune Misty nedumerita)
-Am adus si niste gustari. (spune Drew iar niste scelete ies cu plase pline de gustari din pamant)
-Multumesc! (spune Roger luand gustarile de la schelet si incepand sa manace)
-Tu chiar mananci aia? (spune Vasto)
-Sper ca Aron sa castige si anul acesta. (spune Drew)
-Sigur el va castiga. Boy nu are cum sa il invinga. (spune Roger)
-Da, dar anul trecut a fost aproape. (spune Drew)
-Haide, Aron, dragul meu! Invinge-l pe ratatul ala si ia-ma de nevatsa. (se auzi o voca din spate)
-Cunosc vocea asta idioata! Aisa, tarfa mica, ce faci tu aici? (spune Misty nervoasa ducandu-se la Aisa care era cu o pancarda in mana pe care scria "Aron+Aisa=Love")
-Am venit sa imi sustin iubitul. Tu ai face bine sa stai cu prietenii tai deoarece Aron are sustinerea de care este nevoie chiar aici. (spune Aisa scotand limba)
-Nu am sa te las sa iei tu toti laurii. (spune Misty mergand langa Aisa si incepand sa strige)
-Haide Aron esti cel mai bun! (striga Misty)
-Aron esti cel mai bun, bun! (striga Aisa)
-Ba nu, esti cel mai bun, bun, bun! (striga Misty)
-Ba cel mai bun, bun, bun, bun (striga Aisa iar cele doua ce iau la cearta)
-Vrei sa incetati odata, ma enervati! (spune Zack aparand cu Gregor)
-Gregor, Zack! Ce faceti aici? (intreaba Vasto)
-Am hotarat sa vedem si noi marele eveniment. Se pare ca Aron lupta. (spune Gregor)
-Mda. (spune Vasto)
-Tipul ala nu are limite. Orice face se da in spectacol. Eu sincer sper sa piarda. (spune Zack)
-Nu spune asta Zack.....(spune Gregor incercand sa il calmeze)
-Vasto! Cine sunt amicii tai? (intreaba Roger)
-Ah, da! Nu v-am prezentat inca. Gregor si Zack, ei sunt prietenii mei Roger, Drew si Gillian. (spune Vasto)
-Wow! Tu esti Gregor Moriaski? Cel de pe locul doi din clasamentul international? (intreaba Roger admirandu-l pe Gregor)
-Da sunt eu, incantat de cunostinta. (spune Gregor)
-Hmph! Eu m-am carat de aici. Anunta-ma daca se petrece ceva interesat sau pierde Aron. (spune Zack)
-Nu vrei sa vezi lupta? (intreaba Vasto)
-N-am chef sa ii mai vad moaca. (spune Zack plecand)
-Ce este cu el? (intreaba Roger)
-Trebuie sa il scuzati, asa este el, dar nu a vrut sa spuna cuvintele acelea. Adevarul este ca Zack nu stie foarte bine codul bunelor maniere dar are un suflet bun. (spune Gregor)
Gillian sta langa Aisa si Misty si danseaza de fericire, ochii sai fiind in forma de inima.
-Doua fete, frumoase langa mine. Acum pe langa Misty mai este si Aisa. Ce zi frumoasa spune Gillian incercand sa le imbratiseze.
-Taci din gura. (spun cele doua lovindu-l pe Gillian)
-Gillian esti bine? (intreaba Vasto)
-Sunt cumva in rai? (intreaba Gillian)
-Va supravietui el. (spune Drew)
-Taceti! Incepe meciul. (spune Roger)

In ring apare Directorul Zancrow insotit de fratele sau.
-Dragii mei! Ma bucur sa va vad intr-un numar atat de mare la acest festival si sper din tot sufletul ca va-ti distrat si a-ti cheltuit mult. In continuare o sa aibe loc evenimentul mult astepta de voi. Marea lupta anuala dintre Boy si Aron. Acum sa ii prezint. In coltul din drepta. Cantarind 65 de kg si avand o inatilme 1,72 este Boy!
Acum lumea aplauda
-Iar in coltul din stanga, ce mai....este celalat tip. (spune Zancow)
Lumea aplauda.
-Haide Aron! (striga Roger)
-Stiu ca o poti face, iubire! (striga Aisa)
-Nu ii mai spune asa. (spune Misty)
-De ce? Esti geloasa? (intreaba Aisa)
-Nu doar ca il va distage de la meci. (spune Misty)
-Ultimele dorinte? (intreaba Boy)
-Ceva Mare. (spune Aron)
-Cum adica ceva mare? (intreaba Boy)
-Ceva mare cu care sa iti astup gura aia enervanta. (spune Aron)
-Tu....o sa regreti asta. (spune Boy)
-Sa inceapa lupta! (anunta Zancrow)

In cealalta parte a scolii se aude zgomotul de la arena.
-Ce se petrece acolo? (intreaba Demonul uitandu-se catre ring)

Va continua in capitolul 16: Anualele 2!
Never Give Up!

#25
~Capitolul 16~
~Anualele 2!~

Meciul anual dintre Aron si Boy tocmai a inceput, iar unul dintre cei 12 gardieni stravechi e pe urmele lui Aron. Situatia incepe sa se incinga.
Ambii luptatori stau in forma normala si isi pregatesc armele. Aron isi scoate sabia iar Boy isi tine bine toporul cu mainile, dupa care pornesc. Cei doi ajung in mijlocul ringului cu o viteza fantastica si isi ciocnesc armele ramanand pe loc. Aron impinge cu sabia dar Boy rezista si ii tine piept.
-Wow, cata putere! Si sunt doar in forma normala. (spune Vasto)
-Da, ca in fiecare an meciul acesta va fi interesant. (spune Roger)
-Crezi ca daca ai una dintre cele 7 arme apocaliptice esti mai bun ca mine? (intreaba Boy)
-Nu, cred ca as fi mai bun ca tine si fara sabie. (ii raspunde Aron)
-N-o fi toporul meu o arma legendara dar este facut de cei mai priceputi fierari din munti. Si asta este mai mult decat de ajuns ca sa te distrug. (spune Boy)
Aron sare in spate iar Boy il ataca cu toporul. Boy da mai multe lovituri insa Aron sare si se fereste de toate, dupa carei din aer intra in ijuu si face un laido slash asupra lui Boy.
-Hai sa nu ne mai prostim. Gata cu incalzirea. (spune Aron)
-De acord. (spune Boy stand in genunchi in urma loviturii)
-Spiritul muntilor, Berg! Da-mi puterea ta! (spune Boy iar Berg spiritul muntilor apare langa el iar cei doi intra in ijuu)
O lumina puternica se produce dupa care Boy apare, dar de data asta diferit. In ijuu lui Boy ii creste masa musculara cu mult, atingand 2 metri in inaltime si este compelt acoperit de roci.
-Uitasem cat de urat esti in ijuu. (spune Aron)
-Taci din gura! Acum pot folosi toporul la potential maxim. (spune Boy aruncand toporul in sus ca pe o bucata de lemn si dupa prinzandu-l fara nici o problema)
-Boy, Boy, Boy! Boy e cel mai tare si va castiga! (striga adeptii lui Boy de pe margine)
-Ce enervanti sunt. Nu pot sa taca? (intreaba Aisa)
-Este un monstru! (spune Vasto)
-Trebuie sa recunosti, arata destul de urat, insa este extrem de puternic. (spune Roger)
-Lipsa de frumusete este compensata prin putere si rezistenta. (adauga si Gillian)
-Uh, ce urat este! Haide Aron nu poti pierde in fata unui asa urat.(striga Aisa de pe margine)
-Nu sunt uart! (spune Boy suparat)
-Nu esti singurul care primeste brate puternice in ijuu! (spune Aron iar niste brate formate din flacari negre apar in jurul sau)
Cei doi se duc unul catre celalat si se prind de maini. Boy ii tine bratele din foc a le lui Aron. Ambele maini sunt uriase iar cei doi la forta sunt egali. Aron schiteaza un zambet.
-De ce zambesti? (intreaba Boy)
-Pentru ca am un avantaj fata de tine. (spune Aron scotand sabia cu mainile normale, in timp ce mainile din foc il tin pe Boy ocupat)
Aron face un laido slash care il nimereste pe Boy in plin dar colosul de piatra nu pateste nimic in urma loviturii.
-Ce? (se mira Aron)
-Aia numesti tu lovitura? Abia am simtit ceva. Nici un atac nu poate patrunde armura mea de piatra. (spune Boy ridicandu-l in aer pe Aron)
-La naiba! (spune Aron in aer)
Boy il arunca in zidul de langa ring.
-Ce monstru! Nimeni nu il poate atinge. (spune Drew)
-Este mult mai puternic decat anul trecut. A crescut atat in forta cat si in rezistenta. (spune Gillian)
-L-as putea folosi ca aliat pentru planurile mele. (spune Roger)
-Haide Aron! Nu poti pierde! (striga Misty de pe margine)
-Arata-i uratului cine e seful! (striga Aisa)
-Bun, schimbare de strategie. Este mult mai puternic si rezistent decat ma asteptam. (spune Aron revenindu-si putin)
Boy isi scoate toporul din ring, unde l-a lasat mai inainte si il ataca nebuneste pe Aron cu el. Aron se fereste rapid de lovitura lui Boy care era extrem de puternica .
-Cata forta. Trebuie sa ma gandesc la ceva rapid sau voi fi transat. Forta lui e incredibula, la fel si rezistenta dar trebuie sa aibe o slabiciune. Asta e! (spune Aron entuziasmat)
Boy continua cu loviturile si ditruge tot ce atinge cu toporul sau iar Aron se fereste cu greu. La un moment dat Aron intra in ijuu complet, aura se mareste si porneste cu putere catre Boy. Boy incearca sa il lovesca dar Aron se apleaca si face un Laido Slash asupra picioarelor lui Boy. Lovitura il nimereste atat de rau incat il arunca pe Boy in aer dupa care Aron il pinde cu mainile din aura negra si il tine suspendat in aer.
-Hei, ce faci? (intreaba Boy nervos)
-Asta este slabiciunea ta. Ai forta si rezistenta dar nu ai deloc viteza sau flexibilitate in forma asta. Cat timp te tin asa nu esti in stare sa faci nimic. (spune Aron)
-Da-mi drumul. O sa te fac bucatele. (spune Boy nervos)
-Sigur! (adauga Aron cascand)
-Asta da strategie, haide Aron! (striga Roger)
-Asa te vreau, acum distruge-l! (striga Aisa)
-Esti penibila deja. (spune Misty)
-Eu sunt penibila? Uitate la tine. (spune Aisa iar cele doua se iau la cearta din nou)
-Trebuie sa recunosti, asta este o strategie destul de buna. (spune Gregor)
-Gillian, ce faci? (intreaba Drew)
-Taci un pic. Aisa si Misty tocmai se bat pentru mine. (spune Gillian uitandu-se la cele doua certarete)
-Frate, as vrea sa traiesc in lumea lui. (spune Roger)
-Gata doamnelor, este destul Gillian pentru amandoua. (spune Gillian apropiindu-se de cele doua)
-Mai taci! (spun fetele lovindu-l din nou si de data asta Gillian zboara in cer cum faceau echipa racheta in Pokemon)
-Si ce vrei sa faci? Sa ma tii sus toata ziua? (intreaba Boy)
-Cam da. (spune Aron aruncandu-l in sus pe Boy)
-Tornado of Hell! (spune Aron iar o tornada uriasa de foc negru se formeaza si il arunca si mai sus pe Boy)
Dupa asta Aron isi concentreaza toata puterea si sare in sus facand un Laido Slah gigant care il loveste in plin pe Boy
-Nu! (urla Boy)
-Maestre Boy! (urla adeptii lui)
-A castigat. (spune Vasto)
-Nu cred. Cred ca Boy nu a aratat tot ce stie. (spune Gregor)
-Asa da iubire! Vin-o si ia-ti premiul, un pupic. (spune Aisa)
-Nu te bucura inca. Nu cred ca e gata. (spune Misty)
-Esti oarba? Dupa lovitura aceea nimeni nu se poate ridica. (spune Aisa)
-Am un sentiment prost in legatura cu asta. (spune Misty)
Fumul se risipeste iar Boy mai sta inca in picioare doar ca si-a revenit la normal. Armura lui de piatra incepe sa cada de pe el si Boy sa devina din ce in ce mai slabit.
Baiatul gafaie, la fel si Aron, care si-a folosit o mare parte din putere in ultimul sau atac.
-M-am fortat prea tare dar nu mai are mult si il termin. (spune Aron fiind obosit)
-Stapane Boy, stiam ca nu o sa patesti nimic. (striga adeptii lui Boy)
-Cum se mai poate tine pe picioare dupa o lovitura ca asta? (se mira Roger)
-A sosit timpul sa iti arat arma mea secreta. (spune Boy)
-Ce? Arma secreta!? Adica nu a luptat serios pana acum? (se gandeste Aron)
-Blufeaza, trebuie sa blufeze. (spune Roger)
-Ma tem ca nu. Se vede in ochii lui ca mai are ceva ascuns. (spune Gregor)
-Oh, nu! De ce nu vrea sa stea odata jos. (spune Aisa iritata)
-Ti-am spus eu. (spune MIsty)
-Ti-am spus eu. (o imita Aisa intr-un mod comic)
-Arma secreta? Nu ma face sa rad? Poti sa ai 1.000 de arme secrete ca tot nu ai sa ma bati. (spune Aron)
-Asta o sa mai vedem. Nijuu! (spune Boy dupa care este inconjurat de o lumina puternica)
-A spus cumva.....?!(se mira Aron)
-Wow, incredibil! (spune Vasto)
Lumina dispare si Boy apare inconjurat de diamante stralucitoare. Tot corpul sau este facut din diamante iar bratul drept este o sabie de diamant. Statura ii ramane normala. Boy ia toporul si il arunca cu putere departe.
-Nu mai am nevoie de asta. (spune Boy iar toptrul zboara cu o viteza foarte mare departe)
-Cata forta?! (se mira Roger)
-Este foarte puternic. Academia asta chiar are niste talente exceptionale. (spune Gregor)
-Ma tem ca Aron nu poate sa mai invinga. (spune Drew)
-Nu spune asta, trebuie sa o faca. (spune Misty )
-Nu esti singurul care stie Nijuu. (spune Aron intrand si el in nijuu)
-Huh!? Chiar si Aron? (se mira Gregor)
-Da, pana acum erau doar doi elevi in academie care stiau nijuu, Aron si Zane, dar acum vad ca sunt 3 cu Boy. (spune Roger)
Aron se uita la Boy cu ochii lui Crimson si spune:
-Inteleg! (spune Aron)
-Ce intelegi? (intreaba Boy)
-Tu iei meciul asta prea in serios si de aceea vei pierde. (spune Aron)
-Nu iau meciul in serios. Pentru mine meciul asta este mai valoros ca si viata. Am sa ma razbun cu orice pret pentru infrangerea de acum un an. (spune Boy)
Langa arena apare demonul care se uita si il vede pe Aron, deodata cristalul lui Hensou incepe sa straluceasca.
-El a fost? Cristalul imi arata ca el este cel care la ucis pe Hensou. Nu pot sa il lasa nepedepsit. (spune demonul)
Aron si Boy pornesc unul catre celalat in nijuu.

Va continua in capitolul 17: "Anualele 3!"
Never Give Up!

#26
OOOOooo..:))...Aron se lupta cu Boy, asta intampladu-se la festival, hai ca ii tare. Am ras...(nu ai cum sa nu razi cand iti imaginezi pe ei colanti stramti ca alea din filme, cu masti amuzante si pelerine ca super-eroii )
Anualele 1, poi se pare ca demonul il razbuna de cel care o fsot omorat de Aron, hhmmm, se pare ca tine la camaradul lui, eu ma asteptam la altceva....sa nu-i prea pese :))
In anualele 2 , bietul Gillian a fost arunca in aer ca echipa Racheta :)), la asta am ras ..., dar lupta dintre Boy si Aron tot penibila mi s-a aprut :)) , dar mi-a placut transformarea in nijuu a lui Boy, dragut, cu diamante...imi si imaginez cum arata...
Se pare ca monstrul l-o gasit pe Aron...
astept next-ul ^^
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#27
~Capitolul 17~
~Anualele 3!~

Lupta dintre Aron si Boy este pe cale sa fie dusa la un nivelul cu totul nou. Atat Aron cat si Boy au intrat in nijuu. Spre surprinderea tuturor, Boy a invatat cum sa foloseasca nijuu, iar din Golemul urat de piatra care era in ijuu a devenit un razboinic de temut facut din diamante. Totusi, problema principala este defapt demonul care la depistat pe Aron.
-Ai sa platesti pentru tot. (spune Boy mergand catre Aron)
Cei doi ajung in mijloc iar sabia lui Aron se ciocneste de mana de diamant a lui Boy.
"Acum vad ca pe langa putere si rezistenta are si viteza foarte mare. Nijuu-ul sau este mult mai puternic decat ijuu-ul, dar asta nu ma va opri" - isi spune Aron in gand
Cei doi isi lovesc sabiile dupa care se indeparteaza cu viteza unul de celalalt.
-Sunt egali ca si putere. (spune Vasto)
-Nu am mai vazut niciodata doi luptatori care sa abie puterile atat de echilibrate. (spune Drew)
-Nu cred ca sunt in echilibru. Sincer, cred ca Boy este in avantaj. (spune Gregor)
-Poftim?! (se mira toti)
-Gregor, retrageti cuvintele! Nimeni nu este mai bun ca si Aron. (spune Aisa)
-Ce vrei sa spui? (intreaba Vasto)
-Momentan ca si putere sunt egali, dar Boy are anumite avantaje. In primul rand Aron si-a folosit mult mai multa putere ca si Boy. A atacat de mai multe ori cu atacuri care il storc de energie, in timp de Boy a incercat sa isi pastreze pe cat posibil energia. (explica Gregor)
-Deci vrei sa spui Aron e mai sleit de puteri? (intreaba Roger)
-Da, si inca ceva ce ma ingrijoreaza la Boy este armura lui de diamant. Oricum ar fi, meciul acesta este unul foarte bun. (spune Gregor)
-Bazaconii! Aron o sa castige. (spune Aisa)
-Asa sper. (spune Vasto)
"Aron, fi bine te rog" - spune Misty in gand, fiind ingrijorata.
-Laido Slash! (striga Aron facand atacul si nimerindu-l pe Boy, dar acesta nu pateste nimic)
-Daca credeai ca armura mea de piatra e dura ai face bine sa stii ca armura mea de diamant este de 10 ori mai dura. Ba nu, de 100 de ori. Nu ai sanse. (spune Boy razand)
-La naiba! (spune Aron)
Boy se pregateste sa il atace pe Aron, dar din public este lansata o raza de lumina neagra si il opreste, dupa care demonul sare in arena.
-Hey, cine esti tu? Pentru autografe dupa meci. Si ce a fost cu artificile alea pe care le-ai aruncat? (spune Boy, deranjat de faptul ca demonul a intrat in arena)
"Parca l-am mai vazut undeva pe tipul asta" -gandeste Aron
-Ce se gandeste omul acela imbracat in demon ca face? (intreaba Roger)
-Nu imi miroase a bine. (spune Vasto)
-Hei, nu mai intrerupeti meciul. Doamne, ce este cu lumea din ziua de azi? (intreaba Aisa nervoasa)
Demonul merge direct la Aron si il intreaba.
-Nu te supara, pot sa te intreb ceva? (intreaba demonul)
-Ce vrei? (intreaba Aron pe un ton rece)
-Tu esti cel care l-a omorat pe Hensou, unul dintre cei 12 Gardieni? (intreaba demonul)
-Nu e treaba ta. (spune Aron)
-Am sa o iau ca pe un da, vroiam sa fiu sigur. (spune dmeonul dupa care cu o viteza uimitoare il loveste cu piciorul pe Aron si il arunca inafara arenei)
-Cine naiba esti tu? (intreaba Boy nervos)
-Numele meu este Festus si sunt unul dintre Cei 12 Gardieni ai Regelui, iar derbedeul acesta mi-a ucis fratele. (spune demonul nervos)
-Este un demon adevarat! (spune un om din public)
-Sa fugim! (striga o femeie)
Si asa o mare agitatie se creaza, iar lumea incepe sa fuga care incotro, in jurul arenei ramanand doar niste stundenti.
-La naiba, este un alt gardian! (spune Roger)
-Aron, nu! (spune Misty)
-Trebuie sa il ajutam. (spune Vasto, pregatindu-se)
-Atunci ce mai stam? (intreaba Gregor)
-Stop! Sa nu va prind pe nici unul ca va amestecati, asta este lupta mea si a lui Boy. (spune Aron)
-Dar Aron!? (spune Misty)
-Nici un dar, nu va amestecati. (spune Aron)
-Asta este o nebunie. Nu poti bate de unul singur un gardian. (spune Gregor)
-Am facut-o inainte si am sa o fac inca o data. (spune Aron revenind in ring)
-Bine atunci. (spune Vasto)
-Cum zici tu omule, doar sa fi atent. Vom sta pe tusa de data asta. (spune Roger)
-Chiar o sa il ascultati? (intreaba Aisa)
-Da, pentru ca noi avem incredere in Aron. (spune Misty)
-Asta este absurd. (spune Gregor mirat)
In spatele lui Vasto apar Absalom si Zancrow speriati.
-Apara-ne de demon, maestre! (spune Absalom)
-Nu va mai tineti de mine. (spune Vasto)
-Nu ne lasa. (spun cei doi plangand)
-Astia doi pot fi mai patetici de atat? (intreaba Aisa)
-Nu cred. (raspunde Misty)
-Acum, spirit fighter-ule, pregateste-te sa mori. (spune Festus mergand catre Aron)
Deodata din Aron iese Crimson si se pune in fata demonului cu mainile intinse in lateral, semn ca sa nu treaca mai departe.
-Crimson! (spune Aron)
-Crimson, esti chiar tu? Am auzit ca ai trecut de partea oamenilor. Esti o rusine pentru statutul tau. Nu meriti sa fi numit........(Festus nu termina de spus tot ce are deoarece Boy il ataca din partea opusa)
-Aron va fi invis doar de catre mine. (spune Boy)
Festus ii prinde sabia de diamant dupa care il ia pe sus si il arunca cu putere in Aron, ranindu-i pe amandoi.
-Nu am timp pentru viermi ignisifianti. (spune Festus)
-Huh, am aterizat pe moale! (spune Bot mirat)
-Da, ai aterizat pe mine. (spune Aron)
-Ce?! (spune Boy ridicandu-se)
-Hai sa il terminam pe tipul asta. (spune Aron)
-Deci te gandesti la acelasi lucru ca si mine? (intreaba Boy)
-Nu credeam ca am sa o spun vreodata asta dar, da. (spune Aron)
-Despre ce vorbesc acolo? (intreaba Aisa)
-Vor face echipa. (spune Vasto)
-Poftim?! Cum adica? (intreaba Aisa)
-E limpede ca nici Aron si nici Boy nu doresc sa le fie intrerupt meciul, asa ca vor face echipa sa il termine mai usor pe demon, dupa care isi vor relua meciul. (spune Roger)
-Este atat de tipic lor. (spune Drew)
-Remarcabil. (spune Gregor)
-Sa fie clar, fac asta doar ca sa ma asigur ca eu voi fi acela care te va distruge. (spune Boy)
-Crezi ca mie imi place? De indata ce il terminam pe tipul asta am sa te fac praf. (spune Aron)
-Tu esti maestrul lui Crimson? Sti macar cu cine faci pereche, pustiule? (intreaba Festus)
-Stiu destule despre Crimson incat sa am incredere in el. Plansul demonilor! 1.000 de taieturi! (spune Aron lansand mai multe lame de energie din sabie)
Demonul opreste usor atacul cu un scut format din energie neagra.
-Asta e nimic. (spune Festus)
-Cristalele din frunte. (spune Aron)
-Ce e cu ele? (intreaba Boy)
-Daca distrugi cristalele acelea o sa il distrugi si pe el. Asa l-am omorat pe primul insa acesta este diferit. (spune Aron)
-Cum adica diferit? (intreaba Boy)
-Adica mai puternic. Pe cel de dinainte atacul acesta aproape l-ar fi omorat. (spune Aron)
-Asta pentru ca eu nu sunt de acelasi rang cu Hensou. (spune Festus)
-Cum adica? (intreaba Aron)
-Vedeti voi, cristalul lui Hensou are culoarea violet, in timp ce cristalul meu are culoarea verde. Plus ca el avea doar un singur cristal, iar eu am doua. (spune Festus)
-Am priceput, va plac pietrele pretioase. (spune Boy)
-Noi suntem impartiti pe 4 ranguri difeite: Violet, Verde, Albastru si Negru. Violet este cel mai slab iar negru este cel mai puternic. Dupa violet vine verde, asta insemna ca sunt mai puternic decat Hensou si cu fiecare rang numarul de cristale creste. (spune Festus)
-Deci Hensou a fost unul dintre cei mai slabi?! (spune Vasto mirat)
-Nu imi vine sa cred. (spune Roger)
-Cui ii pasa de rangul vostru. Nu imi place ca sa se amestece nimeni in lupta mea, iar pentru asta am sa te distrug. (spune Aron pornid sa atace demonul)
Aron porneste in nijuu catre demon si il ataca cu sabia. Demonul se ferste, dar cu ajutorul ochilor lui Crimson Aron reuseste sa anticipeze ce va face demonul, dupa care il taie pe piept.
-La naiba! (spune Festus)
-Acum. (striga Aron)
De sus apare Boy care tinteste catre cristal insa Festus face repede o raza de energie intunecata si o arunca catre baiat. Boy fiind inconjurat de armura nu pateste nimic si isi continua atacul.
-Cum a rezista!? (se mira Festus)
-Nimic nu trece de armura mea. (spune Boy incercand sa lovesca cristalul dar demonul se ferste si este lovit in umar, dupa care se retrage)
Langa el apare Aron care sta cu fata in jos si il loveste cu picioarele in cap facand un vartej de flacari negre ce il ard rau pe demon.
-Este incredibil! Ei doi chiar inving un gardian. (spune Gregor mirat)
-Haide, Aron! Esti cel mai tare! (sptriga Aisa)
-Esti gata pentru inca o runda? (intreaba Boy, care sta cu Aron in picioare langa demon)
-Am sa va arat eu voua. (spune demonul si incepe sa se transforme, masa musculara ii creste, corpul i se schimba un pic iar energia din jurul sau devine incredibil de puternica)
-Ce se petrece? (intreaba Boy)
-Ei bine, poti sa spui ca distractia adevarata abia acum incepe. (spune Aron)
Never Give Up!

#28
~Capitolul 18~
~Masina de lupta perfecta!~


Lupta adevarata este pe cale sa inceapa. Festus a intrat in forma a doua iar puterea lui a crescut considerabil.

-Nu ma sperii tu pe mine! (spune Boy pornind sa il atace pe Festus)
-Boy, nu! (striga Aron)
Boy se apropie cu viteza de Festus care doar sta fara sa faca nimic. Boy se pregeteste sa il taie dar nici nu apuca sa clipeasca ca Festu ii da un pumn atat de puternic in fata incat il arunca direct in gardul scolii iar diamentele din jurul fetei cad lasad fata lui Boy dezgolita si plina de sange.
-Fata este punctul tau slab. Am observat ca in zona fetei stratul de diamante este mult mai subtire decat pe restul corpului. (spune Festus)
-Fiu de curva! (spune Aron vrand sa faca un laido slah pe demon)
Lovitura lui Aron se duce catre demon dar acesta bareaza cu mana, fara prea mari probleme.
-Uite cum se da o lovitura adevarata. (spune Festus facand o raza mare de energie din maini care il loveste in plin pe Aron si il arunca in zidul care protejeaza scoala)
-Incredibil! Acum cateva secunde pareau sa aibe ceva sanse dar acum roata s-a intors in favoarea demonului. (spune Drew)
-Eu ma duc, nu pot sta si sa nu fac nimic. (spune Aisa)
-Nu! Crezi ca noua ne este usor sa stam aici. Dar daca facem asta Aron o sa ne urasca toata viata. (spune Roger)
-Haide Roger, las-o sa se duca. Eu nu am nimic in potriva. (spune Misty cu un zambet viclean)
-Ce? Ca sa ma urasca pe mine toata viata? Mai bine te-ai duce tu. (urla Aisa)
Demonul se duce la Aron, care era pe jos si incepe sa il loveasca cu picorul puternic.
-Iti place? Cum e sa simti durerea? Aceiasi durere pe care tu i-ai provocat-o fratelui meu. (spune Festus razand malefic)
Dupa asta il ridica si incepe sa il lovesca cu pumnii pana cand acesta este plin de sange si pierde controlul lui Crimson.
Boy se ridica de jos si se duce catre Festus.
-Stai jos putin! Se pare ca amicul tau mai vrea sa se joace. (spune Festus aruncandu-l pe Aron jos)
-Daimod Path! (spune Boy iar pe jos se fac niste diamante mari care se dus catre Festus si il lovesc in plin)
Insa demonul datorita unei explozii de energie neagra distruge toate diamnatele.
-Nu se poate! (spune Boy)
Deodta Festus dispare.
-Unde a disparut?! (intreaba Boy uitandu-se in jur)
De sub pamant se aude un Zgomot iar Festus iese de acolo bagandu-l pe Boy in pamant pana la gat.
-Asta te va tine imobilizat. Acum sa ma intorc la nemerinicul care mi-a ucis fratele (spune Festus)
Festus se intoarce la Aron si il prinde gat ridicandu-l in sus.
-Ai sa platesti pentru ca mi-ai ucis fratele. (spune Festus)
-Fratele tau era un maniac insetat de sange exact ca si tine. Faptul ca l-am ucis a fost probabil cel mai bun lucru pe care l-am facut vreodata. (spune Aron)
-Cum indraznesti! (spune Festus nervos lovindu-l cu pumnul pe Aron)
Aron este aruncat jos dar se ridica.
-Voi Gardienii sunteti o adunatura de pamapalui care se cred mai buni decat toti. (spune Aron)
-Nu stii nimic. (spune Festus lovindu-l pe Aron cu energie neagra)
-AAAAAAAA! (striga Acesta)
O explozie se formeaza si il arunca pe Aron in aer.
-Nu mai pot privi. (spune Misty dandu-i lacrimile)
-Nici eu! (spune Aisa la fel)
-Ce face Aron? Daca il enerveaza o sa o pateasca mai rau. (spune Vasto)
-Parca ar incerca sa traga de timp. Dar ma intreb de ce? (spune Gregor)
-Hei, a-ti observat ca Crimson a diparut? (spune Roger)
Demonul continua loviturile asupra lui Aron iar Boy priveste lupta neputincios, fiind in pamant.
-La naiba! Eu trebuia sa fiu in locul demonului. Desi imi place sa vad cum sufera Aron nu il pot lasa sa moara pana nu ma razbun. Doar daca as putea iesi de aici. (spune Boy)
Deodata, in fata lui Boy apare o umbra mare.
-Tu esti?! Ce naiba cauti tu aici? (spune Boy mirat)
-Acum este timpul sa mori! (spune Festus pregetind o bila gigantica de energie neagra cu care sa il omoare pe Aron)
-Haide! (spune Aron stand neputincios si asteptand)
-La naiba, eu nu mai pot rezista! (spune Vasto intrand in ijuu)
-Nici eu! (spune Roger facand la fel)
-Trebuie sa face ceva....(spune Misty in ijuu)
-Altfel moare. (adauga Aisa la fel)
-Sa mergem! (spune Roger iar toti de acolo cu exceptia lui Gregor intra in ijuu si vor sa se duca sa il salveze pe Aron)
"Inredibil! Pana acum nu au facut nimic iar acum cand Aron este pe cale sa moara toti se duc ca sa il salveze!"
-Opriti-va chiar acolo. V-am mai spus sa nu va bagati! (spune Aron)
-Preferi sa fi facut bucatele? (intreaba Roger)
-Nu o sa se intample. Am un plan. (spune Aron)
-Ce plan? (intreaba Vasto)
-Doar aveti incredere. (spune Aron)
-Mori! (spune Festus tragand cu bila de energie)
Bila se aprope de Aron dar chiar arunci o umbra se observa si se produce explozia. Dupa ce fumul s-a ridicat Boy apare in fata lui Aron.
-Este bine! (spune Misty ieisnd din ijuu)
-Pana la urma nu aveam de ce sa ne facem griji. (spune Roger facand la fel)
Dupa asta toti se intorc.
"Incredibil! Astia se schimba mai repede decat viteza luminii" - isi spune Gregor in minte, fiind putin derutat de comportamentul lor.
-Ai pus la cale un plan destul de riscant. (spune Boy)
-Este singura cale. Haide Crimson! (spune Aron intrand in nijuu)
-Vezi ceva interesant cu ochii aia? (intreaba Boy)
-Da! Moarta lui. (spune Aron aratand catre demon)
-Si sa pornim! (spune Boy fugind spre demon)
-La naiba! De data asta nu imi mai scapi. Da-te la o parte din calea mea. (spune Festus incercand sa il lovesca pe Boy cu pumnul in fata)
-Daimond Wall! (spune Boy si face o perete de diamant)
Peretele nu rezista mult caci Festus il sparge si se duce dupa Boy. De sus apare Aron cu sabia pregatind o taitura uriasa dar Festus il vede si trage in el cu energe neagra. Boy apare sus si blocheaza raza cu enrgia sa, dupa care Aron il loveste in plin pe Festus si il taie pe burta.
-La naiba! (spune Festus fiind un pic ranit)
-Chiar functioneaza! (spune Boy)
-Ti-am spus eu. (spune Aron)
-Despre ce vorbesc. Suna de parca sau inteles dinainte sa faca asta. (spune Aisa)
-Cred ca chiar u facut-o! (spune Gregor)
-Cum adica? (intreaba Aisa mirata)
-Cat timp Aron isi lua bataie de la demon in forma normala, Crimson i-a spus planul acesta lui Boy. (spune Gregor)
-Ce? Incredibil! (spune Aisa)
-Deci de asta tragea Aron de timp. (spune Vasto)
-Da! Este o strategie incredibila. Boy sa fie folosit pe post de scut iar Aron sa atace. Stilul lor este diferit. Daca il pui unul impotriva celuilat sunt la egal dar daca ii pui sa lupte impreuna devin o "Masina de Lupta Perfecta". Aron un stil agresiv fara sa puna prea mare accent pe defensiva iar Boy este exact invers. (explica Gregor)
-Acum chiar au sanse sa castige. (spune Drew)
-La naiba cu voi! (spune Festus tragand cu energie dar Boy respinge atacul cu armura lui)
-Ce este cu tine? Se pare ca nu prea mai ai putere. (spune Boy)
-Copil prost. Abia ma incalzesc. (spune demonul ajungand langa Boy danadu-i un picior care il arunca putin)
-Supriza! (spune Aron aparand langa)
-Sunteti enervanti deja. (spune Festus pregetind un atac)
-E timpul sa testez un atac nou. Demon Bomb! (spune Aron indreptand sabia catre Festus)
Sabia incepe sa lumineze puternic iar aura lui Aron dispare dupa care o raza de energie iese din sabia si il loveste pe Festus facand o explozie puternica.
-Ce atac! (spune Vasto)
-Ce naiba a fost aia? Si de ce a iesit Aron din nijuu? (intreaba Roger)
-Nu am mai vazut asa ceva niciodata! (se mira Gregor)
-Atacul asta este chiar cel mai puternic pe care il am. Este ultimul atac pe care l-am invatat de la Legion insa nu il pot folosi de mult timp. Acest atac incarca toata energia ramasa in tine intr-un ultim atac si trimite spritul insasi sa atace si face o explozie din urma careia nu mai supravietuieste nimeni. (spune Aron)
-Incredibil! AI invins, de asta te iubesc eu. (spune Aisa bucuroasa)
-Nu e gata inca. (spune Festus plin de rani)
-Ai supravietuit? Mai vrei o runda? (intreaba Aron)
-Nu acum! SUnteti prea enervanti pentru mine. Dar ma voi intoarce mai puternic ca niciodata. (spune Festus sarind gardul si dupa fugind in padure)
-Nu scapi tu de mine! (spune Aron vrand sa il urmareasca dar fiind prea ranit cade in genunchi)
-Lasa-l sa plece! Bine ca esti bine. (spune Roger impreuna cu ceilati mergand in arena)
-Stiam ca ai sa castigi! (spune Aisa imbratisandu-l pe Aron)
-Dai drumul! (spune Misty tragand de ea)
-Nu vreau. (spune Aisa scotand limba)
-Staim tot timpul ca Aron si Boy vor castiga. (spune Absalom)
-Da, da si eu la fel. (spune Zancrow)
-Astia sunt chiar fara pereche. (spune Vasto sec)
-Inca nu e gata. (spune Boy)
-La naiba, meciul! (spune Drew)
-Asa este, inca nu a-ti terminat meciul. (spune Roger)
-Hai sa terminam asta. Daca mai faceam echipa cu tine inca 2 secunde, jur ca vomitam. (spune Aron ridicandu-se)
-La fel si eu. (spune Boy)
-Baieti, eu zic ca nu are rost sa va mai luptati. (spune Misty)
Cei doi pornesc unul catre celalat cu putere si cand se intalnesc lesina amandoi din cauza oboselii.
-La naiba! (spune cei 2)
-Si cine a castigat in situatia asta? (intreaba Vasto)
-Cred ca este egalitate (spune Gregor iar toti incep sa rada)

Va continua in capitolul 19: "De la mandrie la depresie!"
Never Give Up!

#29
~Capitolul 19~
~De la mandrie la depresie!~

In curtea scolii, Zane cu Lucy stateau pe trepte si povesteau. Zane nu avea paltonul pe el, iar restul hainelor ii erau rupte si jerpelite, avand si o barba deasa combinata cearcane puternice.
-Esti sigur de asta, Zane? (intreaba Lucy)
-Nu am fost mai sigur de ceva toata viata mea. (spune acesta)
-Dar nu poti face una ca asta! La asta te pricepi cel mai bine, asta este esenta ta. (spune Lucy)
-Asa credeam si eu dar se pare ca nu sunt destul de bun pentru asta. Ti-o spun pe scurt sa intelegi. Am terminat cu luptele, pentru totdeauna! (spune Zane)
-Nu pot sa stau si sa vad cum faci asa ceva. (spune Lucy)
-Atunci nu sta. Nimeni nu te obliga sa ramai cu mine.(spune Zane)
-Zane. (spune Lucy suparata)
Se apropie de Zane, Absalom cu Zancrow.
- A sosit? (intreaba Zane)
-Desi, cu mare durere in suflet sa pierd unul dintre cei mai buni elevi ai academiei....(spune Zancrow)
-Lasa sentimentalismele. Spune-mi doar daca s-a aprobat. (spune Zane)
-Ce sa se aprobe? (intreaba Lucy)
-Consiliul a discutat si cu totii au hotarat sa iti aprobe cererea de retragere din academie. De maine nu vei mai fi un elev al acestei academii. (spune Zancrow dandu-i o foaie lui Zane)
-Perfect!
-Ce? Zane nu poti face asta? De ce? (intreaba Lucy)
-Nu vad nici un rost sa raman aici daca nu mai lupt. (spune Zane)
-Nu pot sa cred! (spune Lucy)
-Obisnuieste.....(spune Zane, dar nu apuca sa termine ca Lucy ii da o palma, dupa care incepe sa fuga)
-Femeile astea! (spune Absalom fiind si el mirat de gestul lui Lucy)
Fara sa isi dea nimeni seama, Gregor pandea toata faza de dupa un colt al scolii.
Peste ceva timp, vestea ca Zane se retrage de la academie s-a raspandit in toata scoala, ma rog, aproape peste tot. Aron cu Roger si Vasto mergeau prin curte linistiti.
-Ce este prostia asta? (intreaba Aron tinand un caiet in mana)
-Cum ce este? Este oracolul meu. Cel mai incredibil oracol din lume si voi doi trebuie sa il completati. (spune Roger fericit)
-Nu, mersi! (spune Aron aruncand Oracolul)
-De ce? (intreaba Roger cu lacrimi in ochi)
-Sunt prea tampite intrebarile. (spune Aron)
-Unde vezi tu o intebare tampita? (intreaba Roger)
-Fara suparare dar si eu cred asta. Ce fel de intrebari sunt astea: "Ce sanse credeti ca am sa distrug lumea?", "Cum credeti ca ar trebui sa distrug lumea?", "Oare faptul ca nu mai vreau sa il ucid pe Vasto o sa ma incurce cu ceva la distrusul lumii?" (spune Vasto citind din oracol)
-Eu nu vad nimic in neregula cu ele. (spune Roger)
-Mai bine ai face un oracol cu intrebari normale. (spune Vasto)
-Cum ar fi? (intreaba Roger)
-Pai numele, varsta, culoarea preferata. (spune Vasto)
-Alte intrebari tampite. (spune Aron)
-Dupa parerea mea asta sunt intrebari tampite. Ce imi pasa mie ce culoare preferi tu? (spune Roger)
-Oh, nu intelegi! (spune Vasto dadu-si o palma)
Pe langa cei trei trec doi elevi care discuta despre Zane.
-Ai auzit ca Zane a facut o cerere ca sa plece de la academie? (intreaba studentul)
-Serios! Si a fost aprobara? (intreaba Celalat)
Auzind acestea, Aron se intoarce nervos la stundenti si il prinde de gat pe cel care a spus de Zane.
-Ce ai spus tu acolo? (intreaba Aron nervos)
-Ca Zane pleaca de la academie. (spune elevul speriat)
-Ce este gluma asta proasta? (intreaba Aron)
-Nu e nici o gluma. Cererea a fost aprobata azi dimineata. Te rog nu ma ranii! (spune elevul)
-La naiba! (spune Aron lasandu-l jos pe elev si incepand sa fuga)
-Aron, unde mergi? Nu ai completat oracolul! (striga Roger)
Aron se duce cu putere catre locul unde era Zane.
"Ce este cu prostia asta? Nu se poate ca el sa faca asa ceva" - isi spune Aron in gand
La un moment dat, in fata scolii, baiatul il intalneste pe Zane, care era cu spatele.
-Ce este cu toata mascarada asta cu plecatul? (intreaba Aron nervos)
-Tu ce cauti aici? Vezi-ti de propriile tale probleme. (spune Zane)
-Nu ma lua pe mine cu asta. Ce te-a apucat? (intreaba Aron)
-Daca nu pot sa fiu cel mai bun din lume la ceva, atunci nu mai are rost sa fac acel lucru. (spune Zane)
-Poftim?! Despre ce tot indrugi tu acolo? (intreaba Aron)
-Despre faptul ca nu sunt cel mai bun si asta este ceva ce eu nu imi pot permite. (spune Zane)
-Stai asa! E despre meciul cu Gregor? Ai pierdut odata si acum renunti? Cine naiba te crezi? (intreaba Aron)
-Lasa-ma in pace! Nu am chef de prezenta ta chiar acum. (spune Zane intorcandu-se si plecand)
-Nu imi vine sa cred ca te-am considerat rivalul meu anii astia. (spune Aron)
-Hmph! (spune Zane plecand)
-La naiba! (isi spune Aron)
-Zane este un tip mandru si dificil! (spune Gregor, aparand langa Aron)
-Gregor! (spune Aron)
-Vreau sa discut ceva cu tine. (spune Gregor)
-Ce? (intreaba Aron)
Mai incolo, Gregor si Aron s-au dus la o masuta din curte sa discute.
-Despre ce voiai sa vorbim? (intreaba Aron)
-Meciul cu Zane a fost unul dintre cele mai dure meciuri din viata mea. Am fost foarte aproape sa pierd acel meci dar in final, cu mult noroc, am reusit sa il bat. (spune Gregor)
-Nu inteleg. Unde vrei sa ajungi?
-Nu pot privii cum se pierde o valoare ca si Zane, dar mai ales cum se pierde din cauza mea. Este un spirit fighter extrem de puternic care ar putea fi lejer in Top 5 in clasamentul international, insa este foarte mandru. Este genul de om care pune mandria peste toate si daca se intampla sa o piarda o transforma in depresie. (spune Gregor)
-Inteleg! (spune Aron)
-Aron, vreau sa ma ajuti sa ii redam mandria inapoi lui Zane. Vreau sa il facem sa lupte din nou. (spune Gregor)
-Da, dar cum putem face asta? Mai devreme cand am incercat sa vorbesc cu el nici nu a vrut sa ma asculte. (spune Aron)
-Poate daca ma mai lupt inca odata cu el si il las sa castige.... (spune Gregor)
-Asta nu va functiona. (spune Lucy care apare din spate)
-Lucy! (se mira Aron)
-Zane e prea destept pentru a fi pacalit de un asemenea plan. Dupa meciul vostru a realizat ca nu te poate bate, mai ales in starea in care este acum. Daca ai face asta nu vei face nimic mai mult decat sa ii ranesti orgoliul. (explica fata)
-Asta vroiam sa spun si eu. (spune Aron)
-Scuza-ma, dar tu cine esti? Te-am vazut azi mai devreme cu Zane, dar nu stiam cine esti. (intreaba Gregor)
-Numele meu este Lucy si sunt o prietena de a lui Zane. (spune fata)
-Este ca un fel de majoreta personala a lui Zane. (spune Aron)
-Vezi cum vorbesti, maimutoiule! (se rosteste Lucy la Aron)
-Inteleg! Ma bucur sa te cunosc. (spune Gregor)
-Si cu ce fapt datoram aceasta vizita? (intreaba Aron)
-Nu suport sa il mai vad pe Zane asa. Vreau sa il fac sa lupte din nou si pentru asta exista doar o singura solutie. (spune Lucy)
-Suntem numai urechi. (spune Aron)
-Are nevoie de o lupta pana la moarte. Daca incercati sa il atacati si sa pierdeti nu o sa il faceti niciodata sa isi revina, dar daca il atacati cu tot ce aveti si il fortati, s-ar putea sa isi revina. (spune Lucy)
-Si care dintre noi il va ataca? (intreaba Gregor)
-Imi lasati mie onoarea asta? (intreaba Aron)
-Daca vrei tu. (spune Gregor)
-Va fi bine. Zane te-a batut de nenumarate ori in trecut. (spune Lucy)
-Doar de doua ori, insa am devenit ceva mai bun de la ultima lupta. Luptele astea cu gardienii chiar m-au facut sa evoluez. (spune Aron)
-Foarte bine. Sa punem planul in aplicare! (spune Lucy)


In fata portii academiei, de data asta barbierit, dar tot cu cearcane la ochi, statea Zane imbracat intr-un costum si cu sabia in spate, pregatit sa paraseasca academia.
-Deci chiar pleci? (intreaba Lucy aparand in spatele lui)
-Da. (spune Zane)
-Si ce vei face mai departe? (intreaba Lucy)
-Unchiul meu detine o banca intr-un oras la cativa kilometrii de aici. Cred ca am sa ma duc acolo. (spune Zane)
-Nu imi vine sa cred ce se petrece. Nu pot sa te vad plecand. (spune Lucy)
-Vreau sa iti dau ceva. (spune Zane)
-Ce? (intreaba Lucy)
Zane isi ia sabia in mana si i-o da lui Lucy.
-Sabia ta! Dar credeam ca este forte importanta pentru tine. (spune Lucy)
-Nu o sa imi mai foloseasca la nimic. (spune Zane)
Deodata poarta scolii se deschide, iar afara statea Aron in nijuu.
-Ce?!
-Ai doua variante Zane, lupti sau mori. Te asigur ca ambele iti vor aduce moartea, insa prima este ceva mai lenta. (spune Aron)
-Termina cu jocurile astea si da-te din calea mea. (spune Zane)
-Jocuri, huh?! (spune Aron facand un laido slah puternic asupra lui Zane, care il rateaza intentionat)
-La naiba! (spune Zane)
-Nimeni nu se joaca aici. Lovitura asta a fost ca sa te avertizez. A doua nu o voi mai rata. (spune Aron)
-Doar vezi-ti de treaba ta. Nu inteleg ce vrei de la mine. (spune Zane)
-Ce vreau de la tine? Acum vorbesti ca un ratat adevarat. Uita-te la tine, sa renunti la lupte pentru ca ai pierdut prima batalie. Cu totii pierdem. Asta nu este sfarsitul lumii. (spune Aron)
-Ce rost are sa fi ceva daca esti un pierzator? (spune Zane)
-Cu totii suntem pierzatori! (spune Aron nervos)
-Ce? (intreaba Zane)
Aron mai face un Laido Slash pe Zane, care de data asta este nimerit si aruncat in perete si grav ranit in zona bratului stang.
-Se pare ca a inceput. (spune Gregor)
-Da, sper doar ca asta sa mearga. (spune Lucy)
Zane isi revine si isi pune sabia in fata, semn ca e gata sa lupte.
-Deci te-ai decis sa lupti? (intreaba Aron)
-Daca nu este alta cale sa te fac sa pleci de acolo. (spune Zane)
-Sa te vad ce stii. (spune Aron)
Acesta il ataca cu toata puterea pe Zane cu sabia insa acesta bareaza de 2-3 ori apoi se apleaca si ii loveste picioarele lui Zane, facandu-l sa cada iar dupa ii mai da un picior si il arunca in zid.
-Credeam ca vei lupta serios, nu porcaria asta ce o faci acum. (spune Aron)
-Vrei lupta serioasa? I-a de aici! Fire Salamander! (spune Zane iar dragonul urias de foc se napusteste asupra lui Aron)
Dragonul de foc se duce catre Aron, dar acesta il opreste si il distruge usor cu sabia lui.
-Asta este Fire Salamander? Nu ma face sa rad. Un Fire Salamader adevarat mi-ar fi prajit fundul. (spune Aron)
-Cum este posibil! (se mira Zane)
-Wow! Chiar ca lupta pe viata si pe moarte! (se mira Lucy)
-Pai nu tu i-ai zis sa faca asta? (intreaba Gregor)
-Asta e farmecul luptelor. Daca pierzi trebuie sa devii mai puternic, doar asa poti evolua. Eu am pierdut de doua ori in fata ta si iata-ma aici, pregatit sa iti tabacesc fundul. Nu ma plang ca o fetita. (spune Aron)
"El, el are dreptate. A pierdut de doua ori si inca continua. In mod normal as spune ca e un ratat bun de nimic care incearca imposibilul, dar el chiar este mult mai puternic decat la ultima lupta. Nu il pot lasa sa ma bata." -gandeste Zane
-Deci ce vei face? (intreaba Aron)
Aron face Laido Slash pe Zane si il nimereste direct. Cand fumul dispare, Zane este nevatamat si incojurat de foc. Acesta plonjeaza din foc cu o viteza incredibila si face mai multi pumni de foc care se duc catre Aron.
-Se pare ca cineva si-a revenit! (spune Aron evitand pumnii)
-Zane, prinde asta! (spune Lucy aruncadu-i haina lui Zane, iar acesta o prinde si si-o imbraca)
-Ai avut dreptate. Chiar m-am comportat ca un las pentru o secunda, dar am sa ma asigur ca nu voi mai pierde niciodata, nici in fata ta si nici in fata lui Gregor. (spune Zane)
-Nu fi asa sigur! (sune Aron)
Sabia lui Aron incepe sa lumineze puternic pregtind sa faca Demon Bomb, iar Zane pregeteste un Fire Salamander.
-Demon Bomb! Sa te vad Zane!(spune Aron)
-Fire Salamader! (spune Zane)
Cele doua atacuri se ciocnesc si creeaza o explozie in urma careia luptatorii pierd controlul spiritelor si revin la normal.
-Atacurile s-au egalat unele pe celalalte. (spune Gregor)
-Zane, ti-ai revenit! (spune Lucy)
Cei doi raman fara energie si se uita unul la celalat.
-Se pare ca misiunea mea este gata. (spune Aron)
-Meciul acesta nu a fost serios. Data viitoare cand ne vom lupta nu vei scapa atat de usor. (spune Zane intinzand mana catre Aron)
-Mai vedem noi. (spune Aron dand si el mana)
Din departare vin Roger cu Vasto.
-Cei cu voi aici? (intreaba Aron)
-Am stat toata ziua cu Vasto ca sa facem un oracol nou, unul cu intrebari mai bune si vrem sa il completezi. (spune Roger)
-Va prezentam Magicul Oracol a lui Roger si Vasto! (spune Vasto scotand oracolul )
-Oracolele sunt o prostie. (spune Aron)
-Zane, tu vrei sa completezi in oracol? (intreaba Roger)
-Nu. (raspunde Zane)

Va continua in capitolul 20: "Incepe invazia!"
Never Give Up!

#30
~Capitolul 20!~
~Incepe invazia!~

Intr-un laborator intunecat, departe de academie, intr-o baza secreta a guvernului statea un savant. Deodata, un monitor urias a inceput sa sune si sa arate o anumita pozitie pe o harta. Vazand acestea, savantul ia repede telefonul mobil si suna.
-Alo, da! (se auzi vocea din telefon)
-Domnule Prim Ministru, este cod rosu, repet, cod rosu! (spune savantul)

In acelasi timp in care savantul anunta cod rosu, intr-un oras mare, o adunare nefiresca avea loc, si anume adunarea Gardienilor. La marginea orasului, langa niste blocuri daramate, Festus tocmai ajunge si ii gaseste pe Res si Seion, alti doi gardieni.
-Ai venit si tu? (intreaba Seion)
-Sssssa trecut ceva sstimp.(spune Res)
(Nota* Res e sasait si pune "s" in fata cuvintelor aproape de fiecare data)
-Res, Seion, cand ati ajuns? (intreaba Festus)
-Acum cateva zile. Lumea asta este un loc foarte ciudat, la inceput am fost extrem de derutat de locul asta. (spune Seion)
-Ssadevarat, sdar oamenii au sramas la fel de ssslabi! (spune Res)
-Nu oamenii sunt grija noastra, ci Spirit Fighhteri. Am dat peste cativa mai devreme si am avut probleme serioase. (sune Festus)
-Sdupa ce el va sajunge, stoate problemele noatre svor disparea. (spune Res)
-Deci, simtiti si voi? (intreaba Festus)
-Da, regele demonilor va ajunge curand. (spune Mest iesind dintr-un zid, aceasta fiind un alt gardian)
-Mest?! Si tu esti aici? (intreaba Festus)
-Eu am ajuns pimul in lumea asta, insa nu m-am amestecat in nici un fel in cursul evenimentelor. Asta pana cand nu va aparea regele. (spune Ollo)
-Si cam cand ai ajuns tu? (intreaba Seion)
-Acum doi ani. (spune Ollo)
-Asta e mult timp. (spune Festus)
-Mai sunt inca opt gardieni care trebuie sa apara. (spune Seion)
-Defapt sapte. (spune Festus scotand cristalul lui Hensou)
-Ala este Hensou?! (se mira Seion)
-Scine a facut sasta? (intreaba Res)
-Acei Spirit Fighteri cu care m-am intalnit si eu. Si nu ve-ti ghici niciodata cine lupta alaturi de ei. (spune Festus)
-Cine? (intreaba Seios)
-Crimson! (spune Festus)
-Poftim?! (se mira toti)
-De ce sar face SCrimson una ca sasta? (intreaba Res)
-Este de partea lor acum. (spune Festus)
-Tradatorul! Trebuie sa ne razbunam. (spune Seion)
-Mai intai sa il asteptam pe rege. Cu fiecare minut care trece simt cum se apropie momentul sosirii sale. Curand va fi aici, el va stii ce sa faca cu Crimson. (spune Mest)

A doua zi, la academia spiritelor, alarma de urgenta a inceput sa sune, intrerupandu-i pe fiecare din treaba lor de zi cu zi. Auzind zgomotul puternic toti se elevii din academie se aduna in curte, unde scena este din nou pusa iar pe ea stau Absalom, Zancrow, Prim Ministrul, Gregor, Aisa, Zack si in spate cativa profi, incluzandu-l pe Lever. Toti elevii s-au prezentat, mai putin Aron.
-Ce se petrece aici? (intreaba Vasto)
-Nu stim, alarma de urgenta nu a mai fost folosita pana acum. (spune Misty)
-Trebuie sa fie ceva important daca si Primul Ministru este aici. (spune Drew)
-Dar nu asa de important ca si draga mea Misty. Te voi apara orice ar fi! (spune Gillian incercand sa o pupe pe Misty)
-Pleaca de aici! (spune Misty tragandu-se iar Gillian cade si pupa pamantul)
-Dragostea doare! (spune acesta fiind lovit)
-Dragi elevi, nu am sa lungesc deloc ceea ce am de spus, o voi spune cat mai simplu si pe intelesul tuturor. Aseara am primit un telefon in care mi s-a comunicat ca regele demonilor va ajunge in curand. In mai putin de 24 de ore o sa treaca cei 10.000 de ani de la momentul in care Astral i-a trimis pe demoni in viitor.
-Ce?! Glumeste, nu-i asa? Nu se poate ca regele sa vina. (spune Roger mirat)
-Mami! (spune Gillian sarind in bratele lui Misty, insa aceasta il lasa jos si cade iar)
Vasto transpira si incepe sa se indoiasca de el.
"Nu poate aparea inca, nu sunt destul de pregatit!" -gadeste micutul
-Cu el vor mai aparea si foarte multi demoi in lume, iar voi trebuie sa fiti pregatiti. Alt fapt important este ca am reusit sa calculam cu exactitate locul in care va aparea acesta si ne putem mobiliza inainte ca el sa soseasca si sa il atacam in forta. Deja am chemat multi Spirit Fighteri foarte buni, care au terminat aceasta scoala, dar si altii care nu au fost elevi. Cei mai buni luptatori cunoscuti de mine au fost mobilizati si in momentul acesta se strang in locul unde am calculat ca va aparea regele. L-am rugat pe Directorul Zancrow sa imi faca o lista cu cei mai buni elevi ai acestei academii. Acei elevi aflati pe lista directorului vor putea sa ne insoteasca daca vor in lupta, dar pentru restul este prea periculos. Va rog sa imi da-ti lista. (explica Primul Ministru)
-Acum domnule! (spune Zancrow dandu-i lista Primului Ministru)
-Ma intreb pe cine va alege? (spune Roger)
-Urmatorii elevi ma vor putea insotii in expeditie: Zane Sapatinas, Lucy Howles, Boy Daimount, Asond si Aoura Angard si in cele din urma, Vasto Sacred.
-Ce ma bucur ca nu m-au ales. Te compatimesc. (spune Roger catre Vasto)
-Nu conteaza ca m-au ales. Ce nu inteleg eu este, de ce nu l-au ales pe Aron? (spune Vasto)
-Aron nici macar nu este aici. (spune Roger)
-Ce este cu el? (intreaba Vasto)
-Cine stie. (spune Misty)
-Aron este unul dintre cei mai buni, sunt sigur ca ar trebui sa fie pe lista aia. (spune Vasto)
-Ai dreptate, daca tu esti ar trebui sa fie jumate scoala. (spune Roger)
-Se vede ca lista aia este facuta de Zancrow! (spune Misty inbufnata)
-Ii rog pe toti cei care si-au auzit numele sa se prezinte in fata curtii peste 10 minute. (spune Primul Ministru plecand)
-Stai asa! Doar atat? Unde este Aron, de ce nu este pe lista aia? (intreaba Aisa nervoasa)
-Nu cred ca Aron ar fi portivit pentru misiunea asta. (spune Zancrow)
-Asculta, palariuta! Toata expeditia asta trebuia sa fie un moment pentru mine si el, ca sa petrecem timp impreuna, iar tu ai stricat totul. Asa ca revanseaza-te si pune-l pe lista. (spune Aisa nervoasa)
-Aron ramane aici, este decis. (spune Zancrow)

Cele zece minute au trecut, iar toti cei chemati de Primul Ministru s-au prezentat in fata scolii, unde ii astepta un elicopter care sa ii duca la locul unde urma sa apara regele.
-Sunteti gata? (intreaba Adolf)
-O sa fie plictisitor fara Aron! (spune Aisa suparata)
-Nu mai fi asa posomorata! Tipul nu e destul de bun. (spune Zack)
-De parca tu ai fi. (spune Aisa scotand limba)
-Nu va faceti griji, ceva imi spune ca va veni si el. (spune Gregor)
-Acum va rog sa pasiti in elicopter. (spune Primul Ministru si toti se duc catre elicopter)
"Trebuie sa le spun de Aron, nu pot pleca fara el. Merita sa vina cu noi. Nu am sa las asta asa!" - isi spune Vasto in gand.
-Ma scuzati....(spune Vasto dar este intrerupt de Zane)
-Am o nelamurire! (spune Zane)
-Nu acum Zane, o sa o spui dupa! (spune Zancrow)
-Nu, te rog! Spune ce te macina. (spune Primul Ministru)
-De ce nu a fost si Aron chemat in expeditia asta? (intreaba Zane)
-Huh?! (se mira Vasto)
-Aron? (intreaba Prim Ministru)
-Este baiatul cu demonul. (spune Zancrow)
-Cel care a batut un gardian? (intreaba Adolf)
-Da! (spune Zancrow)
-Directore, de ce nu se afla pe lista un elev care a batut un gardian? Este limpede ca e potrivit pentru misiunea asta. Cum am putut uita de el? (intreaba Primul Ministru)
-Pai stiti, nu cred ca este potrivit. (spune Zancrow rusinat)
-Are dreptate, nu e bun de nimic. (spune Boy)
-Tu vorbesti!? (spune Aisa sarcastica)
-Ce vrei sa spui cu asta? (intreaba Boy nervos)
-Uita-te la tine. Nu esti decat un amarat careuia ii este ciuda ca Aron este mai bun ca el. (spune Aisa)
-Netrebnico! (spune Boy)
-Trebuie sa il chemam si pe el. (spune Primul Ministru)
-Nu va obositi, raspunsul meu eu NU! (spune Aron, care statea pe gardul scolii)
-Aron! (spune Vasto)
-Deci tu esti Aron! De ce nu vrei sa vii? (intreaba Primul Ministru)
-Nu e evident? Pentru ca este un las. (spune Boy)
-Este doar o pierdere de timp. Nu imi pasa de demoni sau de regele lor, pot sa faca ce vor cu lumea asta. Eu am propriile planuri. (spune Aron)
-Inteleg! (spune Adolf)
-Nenorocitule! Cum il poti refuza pe Prim Ministru? (intreaba Zancrow nervos)
-Mai important, cum poti rata o asa sansa de a fi cu mine? (intreaba Aisa)
-Daca omul nu vrea, lasati-l in pace. (spune Zack)
-Dar sa stii ca vor fi multi spirit fighteri puternici acolo. Si din cate am inteles, tu erai apropiat de Legion, unul dintre cei mai buni luptatori pe care ii avem. Te pot asigura ca si el va fi prezent.
-Legion!? (se mira Aron)
-Nu el. (spune Boy)
-Cine e Legion? (intreaba Vasto)
-A fost ca un fel de maestru pentru Aron anul trecut. Ceva de genul cum este el pentru tine. (spune Lucy)
-Maestrul lui Aron! Nu mi-a povestit niciodata. (spune Vasto)
-Deci ce zici, te-ai razgandit? (intreaba Primul Ministru)
-Foarte bine, am sa vin. Dar daca mai mintit cumva, am sa iti tau eu capul inaintea regelui. (spune Aron)
-Inteles! Acum sa pornim. (spune Adolf)

Va continua in capitolul 21: "Cei mai buni la un loc!"
Never Give Up!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Amor si Spirit Flash 28 22.549 10-04-2009, 09:04 PM
Ultimul răspuns: Elina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)