Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amor si Spirit

#21
Deci eu sunt prima!
Chestia cu alineatul si pe mine ma enerveaza ca nu pui...dar avand in vedere ca nu este vina ta sa zic ca te iert si trec cu vederea.(nu sunt eu in stare sa te critic =)))
Deci lynn am avzut ca nu ai avut nici o greseala de tastare sau poate nu am vazut eu, desi m-am uitat atent asa ca bravo!
Descriere ai avut, dialogul e ok, in rest totul e bine asa ca vreau sa vad nextul cat mai repede. Si am uitat sa iti zic ca ideea mi se pare geniala :*
bye si astept nextul
Apropo sa nu uit ficul tau e sasuxsaku si naruxhina, ei bine nu i-am mai vazut demult :-L si chestia asta ma enerveaza, deci in urmatorul capitol ii vreau...da?
:bye:
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#22
sunt a 2-a soper capitol bv
greseli de tastare eu nu vad nici o data
ca pe mn nu ma deranjeaza astea
oricum abia astept nextul
sa il pui rpd :bye:
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#23
Konichi wa! ^^ Yey! Lynn are un nou cap pt noi! Hurray! Ce vad eu pe-acolo, pe la sfarsit? Vrei ca Eli sa te omoare? No problem, Eli o facea si fara sa-i ceri :)) So, let's do it:

eleva...era obligate -> deci persoana elevei si cu orgoluil elevei erau obligate, nu?

Urma barbatului se pierduse ca singura adiere blanda in desertul secetos. -> asta a fost...asa de...:x:x:x Mi-a placut muult!


ura si furie si gelozie. -> ura, furie si gelozie


stergandu-i lacrima -> aham, deci i-a curs doar o lacrima?

kimono -> kimonou ("ou" se citeste ca un "o" prelungit, asta e pronuntia corecta :D )

noanta -> nuanta O_O

innocent -> "inocent", ca nu e format cu pref. "in" de la "nocent", ci de la "inocent", deci nu se dubleaza n-ul ^^

Ochii negru -> Ochii negri

ai stii -> ai sti

nu mai ramane decat ochii -> nu ramane si urechile?


Gaaata! Eli te-a omrat ^^ Trebuie sa recunosc, capitolul a fost superb, a avut mult mai putine greseli ca precedentele, plus ca a fost insotit de o poezie foarte frumoasa :x Hai ca spun si eu (in sfarsit) ca ceilalti useri: ai un fic superb :x Sunt indragostita de el! :)) Deci:

Abia astept nextu' (app, nice pics ^^)

Gambatte & Kissu

:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#24
okzz sorry for intarziwere, am avut multe probleme + cu scoala nu am avut prea mult timp si nici inspoiratie. capitolul nu stiu daca va fi bun, chiar nu m-am intrebat, dar probabil ca este. ehh...sper sa va placa avand in vedere ca nu mai am acea inspiratie de odata. pana imi revine, nu stiu ce voi face.
In schimb este cam scurtut dar nu stiu ce sa zis. deci va las pe voi.



Peste apa





Statea in pat, frecandu-si palmele una de alta. Se gandea la faptul ca nimeni nu-i va fi aproape atunci cand soarta o va pedepsi cu�nunta ei. I se parea absurd sa se marite, stiind ca nu il iubeste, ba mai mult il ura. Il ura pentru simplul fapt ca nu e de accord cu impiedicarea ceremoniei. Se simtea oribil, iar vremea de afara era la fel ca ea. Bruneta se ridica usor pasind spre fereastra. Se uita pe geam, vazand cum norii amenintatori isi faceau aparitia. Si-ar fi dorit sa-i alunge, dar asta nu se putea.
Ii venea totusi greu sa inteleaga ca in curand nu va mai avea liberate. Nu isi dorea un ocean de nefericire in care singura speranta s-a dus undeva departe de ea. Pleca langa masuta, scotand din micul dulap din lemn o mica forfeca. Lacrimile curgeau pe fata ei, in timp ce isi dadea parul de pe frunte. Hinata nu se simtise niciodata asa de rau, asa de groaznic. Nu ii placea sa-si arate sentimentele, in semn de slabiciune. Inchise pentru un moment ochii, deschizandu-i apoi. Isi privea incheietura mainii, incerca sa nu o faca dar trebuia. Tentatia era prea mare, doza de durere era la limita, se simtea incetinita si inecata in atata ura. Se simtea amortita�
Foarfeca era rece, iar pielea ei era la fel. Se atingeau reciproc. Metalul o strapungea, durerea era profunda, sangele tasnea. Murdarea tot ce atingea si pulsul incetinea. Ochii se inchideau, iar focul groazei o patrundea.
Cadea pe suprafata rece ca gheata, ramanand acolo. Trecuse ceva timp de la incident, iar Hinata era profound adancita intr-un somn adanc. Aparatul care ii mentinea fluxul de respiratie ticaia, iar langa ea o asistenta injecta intr-un mic tub, o solutie. Incheieturile ii erau bandajate, iar asistenta iesi din camera, lasand-o sa doarma in continuare.
Pe holul spitalului, vopsit in culoarea alba, stateau Neji, Naruto, Sakura si Sasuke, veniti din misiune deja, tatal Hinatei si Kurenai.
Toti erau nelinistiti, iar faptul ca Hinata a incercat sa se sinucida nu ii suradea bine lui Neji. Naruto ii arunca priviri de gheata, mortale parca. Neji nu parea incantat de ce se intampla, dar parca in el se dadea o batalie intre ce simte. In fond decizia ii apartinea lui Hiashi nu si lui. Vroia doar sa se supuna clanului, dar nu vroia sa o faca nefericita pe Hinata.
-Naruto, putem purta o discutie? Intreba Neji, aproape soptit.
-Bine, sa mergem la cafenea! Spuse blondul sec.
Amandoi parasira holul, ajungand in aripa de vest a spitalului, unde se asezara la o masa din colt .Pe drumul catre cafenea, amandoi nu spusera nimic, iar Naruto nici macar nu-i arunca o privire.
-Esti un nenorocit stiai? Stiai ca Hinata nu te vrea si ar fi incercat orice sa scape de aceasta idioata de nunta, ea ma iubeste pe mine intelege idiotule, ma iubeste pe mine, mereu a fost asta. Mereu m-a admirat si m-a iubit pe mine. Doreste sa se casatoreasca cu mine nu cu tine.
-Naruto�imi pare rau. Ar trebui sa-mi fie rusine de mine, dar era decizia lui Hiashi in vederea acordarii tronului. Nu vroia sa o lase doar pe Hinata iar in vederea Byakuganului�trebuia sa ramanem impreuna pentru pastrarea genelor.
-Stii ceva? Pe moment mi se pareai un nenorocit, acum esti si las? Unde iti este curajul acum? Nu poti pur si simplu sa spui �Nu� ? De ce iti este frica?
Neji nu mai spuse, doar asculta si lasa capul in jos. II era teama de ce o sa auda sau sa provoace. Poate chiar Naruto avea dreptate! Era un las! In adevaratul sens al cuvantului el nu vroia sa participle sau sa aprobe casatoria, dar decizia lui nu conta in acest joc de interese.
-Nu intelegi! Este mai mult decat o casatorie falsa. Este un joc de interese si un conflict de interese in care noi nu putem face nimic. Suntem ca marionetele ghidate de papusar, catre un nou show. Nu intelegi? Sunt si am fost o marioneta.
-Ba poti schimba asta! Poti sa faci ce vrei, doar lasandu-ti vorbele sa spuna totul.
-Naruto�multumesc mult. Aveam nevoie de un sfat care sa ma ajute sa trec peste aceasta perioada. Ii voi spune chiar acum lui Hiashi ca nu voi participa la aceasta farsa si vreau sa anulez casatoria. indata ce Hinata se va trezi, ii voi spune despre aceasta deicizie si vreau ca tu sa ma sustii.
-Am sa te sustin orice ar fi, doar stii ca poti conta pe mine la nevoie. Voi fi alaturi de tine mereu.
-Ah! Si Naruto�fa-o fericita. Merita dupa cat a suferit sa-si vada soarele cum rasare pe strada ei.
Naruto aproba dand din cap, apoi plati cafeaua comandata. Pleca la ceilalti, acestia inca asteptau vesti de la medic. Acesta nu mai aparea cu vesti, iar lucrul asta nu-l prea incant ape Naruto. Nu ii placea sa astepte si nici sa se faca asteptat. De cand cu antrenamentele si cu faptul ca era senseiul echipei lui Konohamaru, devenise mai matur, responsabil si avea chiar un character justitiar. Indata aparu si medical cu vestile. Sakura era tinuta in brate de catre Sasuke, iar ceilalti erau cu sufletul la gura.
-Hinata va fi bine. Nu a pierdut chiar foarte mult sange, dar i-am stabilizat starea. Trebuie doar sa ia niste pastile. Ii voi prescrie niste medicamente pe care trebuie sa le ia. Le veti lua voi de la farmacie si trebuie administrate de indata ce iese din spital. Cand isi va reveni ii voim administra noi, apoi poate sa plece acasa, luandu-le acolo. Cand se va trezi o vom tine totusi in spital pentru mai multe analize. Ma injrijoreaza starea ei psihologica, sunt de parere ca ceva s-a inamplat de a ajuns sa ia aceasta decizie. In a se sinucide�
Medicul pleca, lasandu-i pe restul sa astepte. Hiashi se simtea intr-un fel vinovat de ce patise fiica lui, dar vroia sa discute cu ea personal inainte de a lua o decizie. Stia prea bine ca nici Neji nu era de accord cu nunta, dar avea nevoie de instiintarea fetei lui.
In sat, toata lumea auzise despre ce se intamplase si in ciuda faptului ca Tsunade nu spuse la nimeni, fetele barfitoare incepusera sa barfeasca despre incident.



sper sa va placa si daca tot citit un coment mik ;;) tnX alot all

edit:

Eli - Oh :)) in legatura cu greselile, sunt de tastare, imi cer scuze ptr ele, stiu ca sunt mult prea evidente, iar in legatura cu exprimarea gomen ^^' am cam dat-o in bara.

Later edit Stai linistita :)) oricum stii care-i kestia? K atunci cand scriu in word, mi se fac cuvintele si trebuie apoi sa le remediez ( greseli ) :)0 ok nu m-am suparat :))
-

#25
Lynn >:D< Do you have a new cap for us? ;;) Thnx, but i still must be evil ^^' So:


accord -> acord

nu ii suradea bine -> daca spui ca ii surade e...logic ca bine, valabil si pt negativ

Vroia -> c'mon Lynn TT.TT told ya: "voia"

Esti un nenorocit stiai? Stiai ca Hinata nu te vrea si ar fi incercat orice sa scape de aceasta idioata de nunta, ea ma iubeste pe mine intelege idiotule, ma iubeste pe mine, mereu a fost asta. Mereu m-a admirat si m-a iubit pe mine. Doreste sa se casatoreasca cu mine nu cu tine. -> Esti un nenorocit, stiai? Stiai ca Hinata nu te vrea si ar fi incercat orice sa scape de aceasta idioata de nunta! Ea ma iubeste pe mine, intelege idiotule, ma iubeste pe mine, mereu a fost asta! Mereu m-a admirat si m-a iubit pe mine. Doreste sa se casatoreasca cu mine, nu cu tine.

mi se pareai -> O_O imi pareai

Neji nu mai spuse -> mai bine "Neji nu mai raspunse"

Poate chiar Naruto avea dreptate! -> Poate Naruto chiar avea dreptate! - daca nu formulezi corect se intelege ca "poate Naruto avea dreptate, nu X", ok? Intelegi nuanta? :))

In adevaratul sens al cuvantului el nu vroia sa participle sau sa aprobe casatoria, dar decizia lui nu conta in acest joc de interese. -> punct dupa "cuvantului"

indata -> Indata

incant -> incanta

character -> bun venit in romania: caracter

Nu a pierdut chiar foarte mult sange, dar i-am stabilizat starea. -> "dar" ala e, de fapt, un "iar noi". ar fi mers "dar" daca ai fi spus ca a pierdut mult sange, intelegi nuanta? :))

accord -> acord O_O

nu spuse la nimeni -> bun venit in cls I >.< "nu spuse nimanui"


Astea au fost ^^

Ehm, Lynn, in legatura cu eidt-ul...Sper ca nu te-ai simtit jignita ._. Eu am spus chestiile alea in gluma :P You know me ^^ Crazy as usual, and laugh addicted :))
Si mai sus am zis niste chestii, la unele am si ras, insa sper sa nu te simti ofensata ^^' Uneori sunt enervanta cu chestiile astea ._. Deci sa-mi spui daca o dau in bara, ok? ^^" Mai nou am tendinta sa fiu cam nesimtita ._. Si sadica, uneori ^^' Ma bazez pe tine sa ma anunti daca sar calul, ok? Pt ca la ficul tau ma exprim cel mai liber ^^
Acum, about the cap: really nice, but...suicide? that was a surprise O.O Si chiar ma bucur ca a fost scurt, pt ca in ultimul timp nu am chef de chestii lungi ^^
So:

Gambatte & Kissu (and don't warry, n-am probleme cu asteptatul daca nu stau in ploaie :)) )

:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#26
imi place :x

Hinata se sinucide :-o :-t saraca bine ca a scapat :D si la cafea Naruto a avut dreptate ca Neji este lasi [-( L-) :ha: deabea astept sa iasa din spital :D ai niste greseli de tastare dar in rest e bine :D
astept next-ul

gambate si :bye:
sys-urile mele mult iubite : cory-chan, denny-chan si manu-chan si nu am preferata 4 10

my chibi
[Imagine: chibi_1816.gif]
ichigo, chibi-ul lui neko-chan


[Imagine: 3389757.png]

#27
Undeva...





Hinata statea remezemata de pervazul ferestrei spitalului, in timp ce fuma o tigara. Fumul se strecura prin geamul intredeschis, in timp ce se bucura de gustul amar al cafelei. Trecuse cam doua ore de cand isi revenise asa ca asistenta ii facuse pe plac, stiind ca este interzis. Sa-i aduca o tigara si o cafea. Sorbea usor din lichidul amarui, apoi aseza ceasca alba pe farfuriuta mica. Deodata fata intoarse capul, auzind niste pasi pe coridor. Arunca tutunul din scrumiera si tigara pe geam, ascunzand ceasca cu cafea intr-un dulap unde se tineau pansamentele. Se aseza rapid in pat, asteptand sa intre persoana respectiva. Spre mirarea ei era Neji, acesta apropiindu-se de ea. Simti un miros intepator, asa ca incepu sa-i faca teorie:
-Hinata de cate ori ti-am zis sa nu mai fumezi? Fata clipi de cateva ori, apoi isi dresa vocea.
-Neji sunt destul de mare sa imi port de grija.
Stiind ca nu o sa poata sa o convinga in lasarea viicilor ei, acesta continua cu o voce calma.
-Hinata am ceva sa-ti spun in privinta casatoriei noastre.
Hinata il privea sfioasa, stiind ce varul ei ii va spune.
-Da Neji stiu. Am auzit discutia dintre tine si tata pe hol. In sfarsit, stii ca eu il iubesc pe Naruto, apropo unde este?
Fata schimba subiectul, in timp ce Neji vru sa verifice unde anume a ascuns ceasca de cafea. Fara rost. Intr-un final, isi saruta pe frunte, verisoara, apoi pleca.
Bruneta se ridica brusc din pat, incepand sa cerceteze locul. Vroia sa-l gaseasca pe Naruto, desi nu avea voie sa iasa afara din salon. Se afunda tot mai mult in acel labirint al spitalului. Fata vroia sa-l gaseasca cu orice pret pe baiat, desi nu avea habar unde este, continua sa-l caute folosindu-se de simturi. Intr-un sfarsit dadu de el la cafenea. Cu grija se apropie de el pentru a nu-l speria.
-Naruto! Fata se apropia de el, in timp ce acesta ii zambea cald, dar ochii lui exprimau ingrijorare.
-Hinata nu ai voie sa fii aici, daca te prinde cineva? Fata nu prea ii pasa de consecinte, insa vroia sa stea alaturi de blond, in timp ce acesta vroia doar sa o duca in salon. Hinata il trase de mana, luandu-l cu ea. Blondul zambea in sinea lui, vazand cat de rebela poate fi uneori adolescenta. El stia prea bine ca tanara il iubea, sentimentul se manifesta reciproc, nu era nici o grija. Ajunsera in fata salonului, bruneta deschise usa traganu-l totodata si pe blondin inauntru. Incuie usa pe dinautru, facandu-i semn sa taca. Acesta se lasa purtat de jocul copilaresc al fetei, zambind usor in coltul gurii. In ciuda faptului ca Naruto stia ca incalca anumite reguli, acesta nu vroia sa accentueze acest lucru.
-Naruto, spune-mi ca ma iubesti!
Privirea seducatoare a Hinatei il atragea tot mai mult pe tanar, in cele din urma cazu in capcana ei. Hinata era asezata pe pat, cu mainile de o parte si de alta a capului. Adolescentul incepu sa-I maseze gleznele fine, sarutandu-le. Tanara gemea usor, din cauza placeri pe care i-o provoca. Limba lui forma o dara de saliva, care urca tot mai sus spre pulpa piciorului fetei. Hinata isi desfacu instinctiv picioarele, lasand sa se vada mai mult decat trebuie. Desi nu asta ii era intentia, fata continua sa se bucure de placerea la care era expusa. Naruto o trase in bratele lui, punandu-i picioarele pe deoparte si de alta a abdomenului lui. Mainile blondului explorau goliciunea ei, astfel fata gemeau mai mereu, desi se abtinea la mai mult. Erau totusi intr-un spital. Naruto o prinse pe fata de mana, tragand-o spre el. Facu un jutsu, disparand in neant. Hinata se trezi intr-un loc cu totul ciudat, pe un pat frumos amenajat, cu materiale mov. Decorul era de culoare mov, cat de simplu dar bine ingrijit. O aseza pe pat, dezbracand-o de camasa cu care era imbracata. Acesta la randul lui se dezbraca. Incepu jocul de roluri, in care cei doi pareau ghidati de un sentiment nobil, chair asa era. O patrunse puternic, fata gemand si tipand puternic. Mici picaturi de sange murdarea asternutul, in semn ca fata era virgina. Pe gatul Hinatei se putea observa o urma rosiatica, amestecata cu slaiva blondului. In sunetele pe care ambii parteneri le scoteau, se putea deslusi un
-

#28
Asa ^^

Very nice cap, mi-a placut mult :X

Ai avut niste greseli de tastare, unele din cauza word-ului, iar unele... :-" like "trecuse doua ore" - orele e mai multe xD

Trebuie sa recunosc ca *ahem* curajul Hinatei m-a uimit. Draguta personalitate. Bine ca in sfarsit sunt impreuna. Si...draguta scena =p~ De mult nu mai citisem asa ceva, so thanks :))
Nici Sasuke nu a fost mai 'neuimitor' xD Really nice :X Si inca un cuplu
Finalul a fost perfect, insa ar fi fost mai perfect daca nu ar fi fost un final ^^'

Sezonul 2? Please?

Thanks a lot for your fick, Lynn :X

Kissu

:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#29
magnific , superb si frumos...esti talenatata si vrem sezonul 2...:)..sa aiba legatura cu primul ..pt ca uneori am vz ca nu au nik o legatura...
deci mi sa parut ca ai terminat ficul cam rpd..dar un final superb...
dialogul e foarte bun...ce sa mai zic de descriere care este bn formulata.
deci intr-un cuvant 'superb':)..plz,plz,plz sezonul 2..:pls:

Mitzuke edit :Thread closed la cererea autoarei.Scuze de edit
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Spirit Crisis Nekirus 55 16.549 11-05-2013, 04:25 PM
Ultimul răspuns: Nekirus
  En nombre del amor Love Girlls 5 3.947 05-01-2011, 01:51 AM
Ultimul răspuns: Vero
  De la sangre y mi vida (El amor de un vampiro) Crazy Person 2 2.465 28-02-2010, 12:27 PM
Ultimul răspuns: MisS.sAdiStic


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)