Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sometimes love hurts

#11
Am venit cu nextu'. Mult mai repede:)). Sper sa va placa. Enjoy.



Buzele brunetului le acopereau pe cele ale rozaliei, in timp ce limbile lor se frecau una de alta. Abdomenul baiatului era gol, in timp ce mainile lui incercau sa ii deschida sutienul adolescentei. In cateva clipe a indepartat articolul vestimentar, eliberand sanii tinerii din stransoare. Si-a lipit trupul de al ei. Sanii fetei erau presati de pieptul adolescentului. Cei doi si-au despartit buzele pentru a lua o gura de aer. Obrajii tinerei au capatat o nuanta rosiatica, in timp ce aceasta si-a lasat capul in jos. Brunetul a sarutat-o usor pe gat, coborand cu buzele catre sani. A muscat-o de unul dintre sfarcuri, facand-o pe fata sa geama. Mainile tinerei se aflau pe pantalonii baiatului. I-a desfacut usor slitul, lasandu-l pe adolescent intr-o pereche de boxeri albastri. Brunetul a sarutat-o usor pe frunte, apoi pe obraji. I-a ridicat barbia cu doua degete si a sarutat-o scurt pe buze.
- Vrei asta? Pot sa ma astept.
- Nu! E in regula. Stiu ca dupa asta ma vei lasa balta si te vei duce la Karin, dar nu imi pasa. Vreau sa fii primul din viata mea.
Baiatul a vrut sa protesteze, insa rozalia l-a sarutat, strecurandu-si limba printre buzele lui. Tanarul i-a dat bikinii jos tragand-o mai aproape de el. A patruns-o cu un deget, incepand sa il miste in interiorul ei. Adolescenta a gemut stins, lasandu-se pe spate, L-a tras pe colegul ei dupa ea, dandu-i boxerii jos. Brunetul si-a retras degetul, rupand sarutul. A privit-o in ochi, iar adolescenta a dat din cap, aproband. A patruns-o usor, facand-o pe adolescenta sa geama. Cateva lacrimi au inceput sa se prelinga pe obrajii ei, in timp ce strangea cearceaful in pumn. Adolescentul a inceput sa mareasca ritmul, in timp ce ii lingea lacrimile de pe obraji. A inceput sa ii maseze sanii, muscand-o din cand in cand de sfarcuri. Tanara si-a pus mainile in parul brunetului, tragandu-l usor. Putin cate putin durerea se transforma in placere. Cei doi si-au unit buzele intr-un sarut tandru.
Dupa doua ore, rozalia statea in bratele brunetului si se juca cu pectoralii acestuia. Baiatul o saruta usor pe crestetul capului, tragand-o mai aproape de el.
- Sakura!
- Hm?!
- De ce crezi ca dupa toate astea o sa te las balta pentru Karin?
- Nu ai facut mereu asa? M-ai abandonat pentru o razbunare oarba, care nu ti-a adus nici o satisfacere. Nu ti-a pasat de sentimentele mele. Acum de ai face-o? Si in plus Karin nu e iubita ta?
- Nu! Sakura, Karin e doar... nu stiu cum sa ma exprim mai bine. O unealta. O pot arunca oricand. Si in plus are o obsesie. Exact cum a avut Ino. Nu ma iubeste cu adevarat, asa cum faci tu. Desi trebuie sa recunosc, ca la inceput era si tu o obsedata.
- Eu eram dupa tine, iar tu dupa razbunare. Uite, poate ca m-am comportat cam urat cu tine de cand te-ai intors, insa ma bucur ca ai venit acasa. Chiar foarte mult.
- Nu o sa mai plec. Nu o sa te mai parasesc niciodata. Iti promit!
Rozalia si-a lasat capul pe pieptul lui si a inchis ochii, adormind. Brunetul a sarutat-o pe frunte, adormind la randul lui.
A doua zi Sakura s-a trezit destul de devreme, lasandu-l pe Sasuke sa doarma. S-a imbracat cu uniforma ei si a iesit din incapere, coborand in living. S-a dus in bucatarie, dand peste Blade. A oftat si i-a dat de mancare catelului, apoi a inceput sa faca micul dejun. Dupa ce a terminat a pus totul pe o tava si s-a indreptat spre camera ei. A lasat tava pe masuta din fata patului si s-a apropiat de brunet. L-a sarutat usor pe obraz, apoi l-a muscat de lobul urechii. Adolescentul a inceput sa isi deschida ochii, ridicandu-se in sezut. Si-a indreptat privirea spre rozalia si a tras-o in bratele lui, sarutand-o.
- Am facut micul-dejun. Du-te si te schimba. Si ai putea sa il trezesti pe Naruto? Daca nu mananca pana la pranz o sa se inchida in camera lui si o sa inceapa sa tipe.
- Scuze papusa, dar somniferul e puternic. O sa se trezeasca abea diseara. Nu am ce sa ii fac.
Tanarul s-a dat jos din pat. Si-a luat hainele si s-a dus la baie pentru a se schimba. Adolescenta a pus tava pe pat, asezandu-se langa aceasta. In cateva clipe si-a facut aparitia si brunetul. S-a asezat in spatele fetei si a luat o clatita de pe farfurie. Rozalia bea sucul de portocale, in timp ce se gandea la tatal ei. Dupa jumatate de ora, cei doi si-au terminat micul dejun. Si-au luat ghiozdanele si au iesit din camera. Au coborat la parterul vilei, parasind casa. Au iesit din curte, indreptandu-se spre scoala. Brunetul a luat-o pe adolescenta de mana, sarutand-o usor pe frunte. Deodata, telefonul fetei a inceput sa sune. Aceasta si-a scos mobilul din ghiozdan , apasand pe butonul verde.
- Hei tati. Ce faci?..Te intorci acasa? Azi?...A, pleci maine din nou?...Da inteleg, nu iti face griji?... Pai a cam inghitit una dintre somniferele mele si acum cam doarme. Da stiu ca e neindemanatic. ...Sigur ii spun. ...Da tati, sigur. Si eu. Pa.
Tanara a oftat adanc, punandu-si telefonul la loc. Si-a lasat capul pe umarul brunetului, continuandu-si drumul.
- Totul e ok? Telefonul te-a cam intristat.
- Sunt bine. Insa nu prea mai pot petrece asa mult timp cu tata. Dar il am pe Naruto.
- Cum se face ca e fratele tau?
- Pai... de cand ai plecat, m-am simtit foarte singura. Si Naruto voia sa plece si el din sat si nu am vrut sa il las sa faca asta sub nici o forma. I-am cerut tatei sa il adopte si nu a avut nimic impotriva. Mereu si-a mai dorit inca un copil si a ajuns sa il iubeasca pe Naruto exact ca pe propriu baiat. Insa dupa moartea mamei, tata a inceput sa se implice mai mult in misiuni. Atat eu cat si Naruto il vedeam o data sau de doua ori pe luna. Si e destul de greu.
- De ce a murit mama ta?
- Madara a ucis-o! A otravit-o cu una dintre otravurile clanului Uchiha. Iar eu nu am putut sa o salvez. Nimeni nu a putut, nici macar Tsunade. Dar motivul pentru care mi-am pierdut mama mi-e foarte neclar. Tata a spus ca mama si Madara au fost promisi unul altuia. Bunicul si tatal lui Madara doreau ca cele doua clanuri: Uchiha si Asakura sa se alieze. Insa mama l-a cunoscut pe tata si l-a parasit pe Madara cu o zi inainte de nunta. Bunicul la acceptat cu greu pe tata, insa a trebuit sa se conformeze. Atata timp cat fiica lui era fericita. Tata nu a vrut niciodata sa imi spuna adevaratul motiv pentru care Madara a ucis-o pe mama.
- Imi pare rau. Dar sincer sa fiu si eu as innebuni daca m-ai parasi pentru altcineva.
Rozalia s-a oprit, fortandu-l pe brunet sa faca acelasi lucru. Si-a pus mainile dupa gatul lui si si-a apropiat buzele de ale lui.
- Asta nu se va intampla niciodata. Tu esti singurul pe care il iubesc. Nu va exista nici un barbat in viata mea, inafara de tine.
Baiatul a zambit usor sarutand-o pe adolescenta. Si-a strecurat limba printre buzele ei, plimband-o prin gura fetei. A imbratisat-o, tragand-o mai aproape de el, adancind in acelasi timp sarutul. ' Ma voi asigura ca asa va fi. Nimeni nu te va lua de langa mine. Iti promit Sakura.'

#12
Cei doi continuau sa isi dezmierde buzele. Limbile lor se ciocneau una de alta. Brunetul a rupt usor sarutul, privind-o pe adolescenta in ochi. Baiatul a luat-o pe rozalie de mana si si-au continuat drumul spre scoala. Pe drum se m-ai sarutau scurt pe buze. Ajunsi in curtea liceului, cei doi au intrat in cladire, indreptandu-se spre clasa lor. Si-au lasat ghiozdanele pe banca, lasandu-i pe colegii lor cu gura cascata. Hinata si Ino s-au ridicat de pe scaune si s-au apropiat de cei doi porumbei. Un tusit provocat al blondei i-au facut pe adolescenti sa isi intrerupa sarutul. Cele doua fete au luat-o pe rozalie de brat, iesind din clasa. Brunetul a zambit usor si si-a scos telefonul din buzunar, apelandu-l pe Suigetsu. Pe hol bruneta si blonda se uitau uimite la rozalie, in timp ce aceasta privea in partea dreapta.
- Bine, sa te auzim. Cu detalii si tot. Cum se face ca tu si Sasuke va tineti de mana, veniti impreuna si va SARUTATI? Ieri se dadea un razboi intre voi, iar acum.
- Nu a fost chiar un razboi Ino. Insa Sasuke a venit aseara sa doarma la Naruto si...am cam discutat.
- Apropo unde e iubitul meu?
- Sa zicem ca a baut ce nu trebuie. O sa il vezi maine Hinata. Si referitor la mine si la Sasuke trebuie sa stiti doar ca suntem impreuna. Uite-o pe Karin. Sa vezi ce fata o sa faca. Hai sa ii facem putin in ciuda.
Blonda si bruneta au inceput sa chicoteasca si s-au indreptat spre clasa impreuna cu prietena lor. Brunetul statea sprijinit de catedra si discuta cu argintiul, in timp ce roscata se dadea pe langa tanarul Uchiha. Rozalia s-a apropiat usor de iubitul ei si a impins-o pe roscata. L-a sarutat pe baiat, strecurandu-si limba printre buzele adolescentului. Brunetul a tras-o in bratele lui, punandu-i mainile pe fundul fetei. Limbile celor doi se frecau una de alta, plimbandu-se prin gura fiecaruia. Rozalia si-a pus mainile dupa gatul brunetului, apropiindu-se mai tare de el. Dupa ce si-au despartit buzele, adolescenta s-a intors cu spatele, lasandu-se in bratele iubitului ei. A inceput sa rada cand i-a vazut chipul roscatei.
- Ce s-a intamplat Karin? Inchide gura scumpo, intra mustele.
Sasuke si Suigetsu au inceput sa rada. Clopotelul a sunat, anuntand inceperea orelor. Elevii s-au asezat la locurile lor, asteptandu-si profesorul. In cateva clipe si-a facut apartia Guy purtand costumul sau verde.
- Foarte bine baieti si fete. In zece minute va vreau schimbati, aranjati pe terenul de sport. Haideti repede!
Adolescentii s-au ridicat de pe scaune si s-au dus in vestiare pentru a se schimba. Fetele s-au imbracat cu o pereche de pantaloni scurti negri si un tricou albastru, iar baietii cu o pereche de pantaloni trei sferturi negri si un maieu albastru. In zece minute elevii erau pe terenul de sportm unde isi asteptau profesorul. In cateva clipe si-a facut aparitia barbatul insotit de Lee. Adolescentul a inceput sa alerge catre rozalie, insa a fost oprit de brunet.
- Bine, treceti in rand. Vreau sa va vad jocul de glezne. Ve-ti juca fotbal. Baieti contra fete. Sakura si Sasuke sunteti capitani. Echipa care castiga o sa primeasca un costum minunat cum am eu si Lee.
Rozalia se uita speriata la profesorul ei, in timp ce prietenele ei si-au pus mainile in cap.
- Am o idee mai buna. Daca fetele castiga, baietii vor trebui sa ne fie sclavi pentru o saptamana. replica rozalia, uitandu-se la iubitul ei.
- Si daca baietii vor castiga, fetele vor trebui sa ni se supuna timp ce doua saptamani. Fiecare baiat o sa isi aleaga perechea. replica brunetul privind-o pe adolescenta.
Guy aproba si puse mingea in mijlocul terenului. Sasuke si Sakura se aflau fata in fata, asteptand ca profesorul sa dea startul. Inainte ca Guy sa sufle in fluier, rozalia a luat mingea din fata brunetului , indreptandu-se spre poarta. Fluierul s-a auzit, iar mostenitorul clanului Uchiha a inceput sa se miste.
- Prea incet iubitule. Din cate vad nu vrei sa devin o sclava.
Adolescenta i-a dat pasa blondei, iar aceasta a dat un gol in poarta. Cele doua prietene si-au batut palmele si l-au privit pe brunet. Acesta a decis sa preiei controlul si a luat balonul, dand un gol in poarta fetelor. Sakura a scrancit usor din dinti, privindu-si iubitul. A observat ca mingea era la Lee. A inceput sa il strige si sa ii faca din ochi. Acesta a incetat sa alerge si a privit-o pe fata, in timp ce Hinata a luat balonul. I-a dat pasa lui Karin. Roscata a zambit si a ratat intentionat golul. Dupa jumatate de ora, echipa baietilor au castigat meciul. Guy s-a apropiat de elevii lui punand mana pe umarul tanarului Uchiha.
- Bine, baieti voi ati castigat. Acum alegeti-va fetele. Sasuke, tu esti capitanul asa ca tu alegi primul.
Brunetul a zambit usor si s-a indreptat catre echipa de fete. Karin a inceput sa se emotioneze, punandu-se in fata rozaliei. Baiatul a dat-o pe coechipiera lui la o parte si a luat-o in brate pe tanara. A sarutat-o scurt pe buze, apoi pe obraji si gat.
- Cred ca e foarte clar pe cine aleg.
Adolescenta a zambit usor si s-a despartit de baiat, apropiindu-se de roscata.
- Ne-ai facut sa pierdem intentionat nu? Stii ceva Karin? Daca voiai ca Sasuke sa te aleaga pe tine te-ai inselat. Stii eu stiu cum sa cuceresc un baiat. Tu in schimb il plictisesti. Am reusit sa fac in trei zile, ce nu ai facut tu in trei ani. Imi pare rau, dar Sasuke e al meu. Si nu o sa ti-l dau tie. Mai bine moarta.
Adolescenta a zambit usor si s-a intors la iubitul ei sarutandu-l. Karin ii privea si isi dorea mult sa o omoare pe Sakura. ' Foarte bine Sakura. Vrei sa ne jucam, o sa ne jucam. Sasuke va fi al meu. Si tu vei fi moarta.'

#13
Buna! Am mai revenit si eu cu un comm`. Imi pare rau ca nu am mai dat pana acum, dar na, lenea asta! Oricum, continuarile sunt foarte frumoase. Sper ca Sasuke sa nu o dezamageasca pe Sakura, dar ceva imi spune ca nu va fi asa! Proasta de Karin! Le-a facut pe fete sa piarda deoarece credea ca Sasuke o va alege pe ea. Ce...ce gandire de copil!
Abea astept continuarea si sper ca va fi postata cat de curand. So..gambate an kiss you!
Psihologu' mi'a zis ca's nebuna, da' vocile din cap imi spun ca nu e adevarat
Nu te deranja...sa ma deranjezi...!
[Imagine: chibi_2903.gif]
, chibi-ul lui Tasha

Imi trebuie bombonele ca sa cresc... Imi dai si tu una?888

#14
Kidoo, la cat te-am batut la cap sa pui continuarea nu ma mir ca ai cerut moderatorilor sa deschida ficul sa poti sa postezi:)) Multumesc, m-ai salvat de la moarte(de curiozitate:))).

Imi place descrierea, e destul de buna, desi ar putea fi si mai si dar e ok si asa.
Naratiunea nu e grabita, din potriva e lucrata si destul de detaliata. Intr-un cuvant e ok.
Dialogul putin sec pe alocuri, dar in general bun, de necomentat.

Citat: -Ce s-a intamplat, Karin? Inchide gura scumpo, intra muste
Mai ce tare faza. As fi vrut sa o vad pe Karin:))

Citat:- Bine, treceti in rand. Vreau sa va vad jocul de glezne. Ve-ti juca fotbal. Baieti contra fete. Sakura si Sasuke sunteti capitani. Echipa care castiga o sa primeasca un costum minunat cum am eu si Lee.Rozalia se uita speriata la profesorul ei, in timp ce prietenele ei si-au pus mainile in cap.
Doamne, pur si simplu mortala faza:)) Sa o vad pe Sakura sau pe Sasuke in constum ca a lui Lee O.o :)) Doamne, ce imaginatie:))

Deci in concluzie, capitolul e bun si are si amuzament in el. Astept nextu, sti nu?;;)
:bye::bye:

#15
In clasa adolescentilor era galagie. Profesorul Kai se lasa asteptat. Rozalia statea pe catedra, in timp ce iubitul ei o tinea in brate si o saruta din cand in cand. Roscata statea in banca ei si privea cuplul, destul de nervoasa. Dadea agitata din picior, facandu-l pe argintiu sa zambeasca. Inainte sa isi dechida gura, pe usa si-a facut aparitia profesorul. Avea parul blond si ochii negri. Acesta purta o pereche de pantaloni negri si o bluza albastra.
- In zece minute va vreau pe terenul de antremanent, imbracati cu costumele de lupta. Miscati-va!
Tinerii au oftat si au iesit din clasa, indreptandu-se din nou spre vestiare. In vestiarele fetelor era agitatie. Colegele rozaliei o intrebau diferite intrebari. ’ Sakura cum ai reusit sa il agati pe Sasuke?’, ’ Norocoaso ce nu as da sa fiu in locul tau!’. Sakura a zambit, privindu-si prietenele. S-a imbracat cu o pereche de colanti negri si o fusta roz. S-a imbracat cu un tricou rosu si s-a incaltat cu o pereche de cizme negre. Si-a prins parul intr-o coada. A iesit din incapere, impreuna cu prietenele ei, indreptandu-se spre terenul de antrenament. Baietii stateau unul langa altul, in timp ce profesorul dadea agitat din picior.
- Ati intarziat domnisoarelor! Trebuia sa fiti aici acum 5 minute. Era de asteptat din partea unor fete. Treceti in rand!
Baietii au inceput sa chicoteasca, in timp ce tinerele au trecut in linie. Toate mai putin rozalia. Profesorul s-a apropiat de ea.
- Haruno am spus sa treci in linie in acest moment!
- Nu! Mai intai o sa ne cereti scuze.
- Da? I-auzi! Bine. Imi pare rau ca sunteti niste incompetente. Treci la locul tau daca nu vrei sa o patesti.
Adolescenta si-a dus mainile la spate si a facut niste semne. A zambit usor, apropiindu-se de profesorul ei. Mainile ei au capatat o nuanta rozalie. Si-a strans pumnii, dorind sa il loveasca pe barbat, insa acesta i-a parat lovitura, facand-o pe adolescenta sa ramana uimita. A apucat-o de incheietura si a aruncat-o intr-un copac.
- Simt chakra Haruno. Am stiut de la bun inceput ca voiai sa ma lovesti. Nu o sa reusesti! Eu sunt profesorul, iar tu elevul..
Brusc, barbatul a fost lovit pe la spate si trantit in acelasi copac unde a fost trantita Sakura. Insa ea nu mai era in acel loc. Profesorul s-a ridicat, privind catre elevii lui. Rozalia se afla in locul sau. Pumnii ei erau inconjurati de o culoare albastra.
- Dar acum eu sunt profesorul, iar dumneavoastra elevul. Nu ar trebui sa subestimati o fata. Doar pentru ca sunt barbat asta nu inseamna ca fetele sunt slabe. Cred ca tocmai vam demonstrat contrariul.
Blondul a zambit, disparand. A aparut in spatele elevei lui. Si-a pus o mana in sold si cealalta in jurul gatului fetei.
- Mama ta ar fi mandra de tine. La fel si adevaratul tau tata. A soptit barbatul.
Rozalia a facut ochii mari, ramanand fara cuvinte. Si-a intors capul, aproape mecanic, privindu-l pe blond, care zambea usor. Trupul ei a inceput sa tremura. A cazut in genunchi, strangandu-si corpul in brate. Brunetul s-a apropiat de ea si a luat-o in brate, neintelegand ce se intampla. Hinata si Ino s-au repezit la prietena lor, luand-o de mana. Sasuke s-a ridicat, apropiindu-se de profesorul lui.
- Ce i-ati facut? De ce e asa?
- Eu? Nu i-am facut nimic. Trecul o face sa se comporte asa. Si viitorul o va face. Ai grija de ea Uchiha, pentru ca va avea o viata complicata de acum inainte. Sunteti liberi.
Spunand acestea barbatul a disparut, lasandu-i pe copii nedumeriti. Lacrimile au inceput sa se prelinga pe obrazii rozaliei. Mostenitorul clanului Uchiha a luat-o in brate si a disparut cu ea.
In camera rozaliei era liniste. Aceasta statea pe pat in bratele brunetului. Lacrimile continuau sa se prelinga pe obrajii ei fini. Adolescentul si-a apropiat chipul de cel al fetei si a sarutat-o. Si-a strecurat limba printre buzele ei. Limba lui se juca ce cu cea a fetei. A apropiat-o mai mult de el, lipindu-i trupul de al lui. Rozalia si-a pus mainile dupa gatul baiatului, adancind sarutul. Dupa cateva minute cei doi si-au despartit buzele privindu-se in ochi. Brunetul i-a lins lacrimile iubitei lui, sarutand-o pe obraji.
In incapere si-a facut aparitia blondul, care casca.
- E deja dimineata? Trebuie sa mergem la scoala?
- E dupa-amiaza Naruto. Replica brunetul
- Cee? Cum adica? De ce am dormit atat de mult? Sakura trebuia sa ma trezesti.
Vazand chipul surorii lui, blondul s-a apropiat de aceasta si a luat-o in brate, sarutand-o pe crestet. Adolescenta le-a spus celor doi ceea ce i-a transmis profesorul lor.
- Ticalosul! Nu il asculta Saku. Nu e nimic adevarat din ce a spus.
- Si daca are dreptate Naruto? Tata trebuie sa soseasca in orice clipa. Si cred ca e timpul sa purtam o discutie. Acea discutie pe care a amanat-o de la moartea mamei.
- Sakura! Naruto! Copii! Am venit acasa!
Blondul si rozalia s-au privit si au aprobat din cap. Adolescenta l-a luat pe brunet de mana si a iesit din camera ei, insotita de fratele acesteia. Au coborat in living, unde ii astepta un barbat cu parul roscat si ochii verzi. Barbatul si-a deschis bratele, asteptand ca fiul si fiica lui sa ii sara in brate. Blondul si-a imbratisat fratele, insa rozalia nu reactiona.
- Sakura, scumpo nu vii sa ma imbratisezi?
- Mai intai trebuie sa vorbim. Si nu accept nici o amanare. Vreau sa stiu adevarul. Trebuie sa il stiu.

#16
Buna! Ti-am citit si acest capitol si mi-a placut foarte mult. Ai avut cateva greseli:
Citat:S-a imbracat cu o pereche de colanti negri si o fusta roz. S-a imbracat cu un tricou rosu si s-a incaltat cu o pereche de cizme negre.
Aici ai repetat de doua ori cuvintele S-a imbracat

Citat:Colegele rozaliei o intrebau diferite intrebari
Aici nu te-ai exprimat bine. Puteai sa spui "Colegele rozaliei ii puneau diferite intrebari"

Citat:- Dar acum eu sunt profesorul, iar dumneavoastra elevul. Nu ar trebui sa subestimati o fata. Doar pentru ca sunt[sunteti barbat asta nu inseamna ca fetele sunt slabe. Cred ca tocmai vam[v-am demonstrat contrariul.

[quote]Trupul ei a inceput sa tremura.[quote]
Cred ca voiai sa spui ca :Trupul ei a inceput sa tremure

Si inca o greseala: nici o=nicio.
Cam astea au fost toate greselile! Sper ca nu te-a suparat comm'ul meu! Abea astept continuarea.
Bye!
Psihologu' mi'a zis ca's nebuna, da' vocile din cap imi spun ca nu e adevarat
Nu te deranja...sa ma deranjezi...!
[Imagine: chibi_2903.gif]
, chibi-ul lui Tasha

Imi trebuie bombonele ca sa cresc... Imi dai si tu una?888

#17
Admosfera era din ce in ce mai tensionata. Rozalia isi privea tatal si se abtinea sa nu planga. Barbatul a oftat.
- Foarte bine. Sa mergem in birou.
- Nu! O sa vorbim aici. Vreau ca Naruto si Sasuke sa fie prezenti si sa asculte.
- Scumpo e un subiect delicat. Fratele tau poate participa, insa...
- Insa nimic. Sasuke e baiatul pe care il iubesc. Si a fost langa mine cand tu nu erai. Vom discuta aici!
- Foarte bine. Sa ne asezam!
Roscatul si fiul sau s-au asezat pe canapea, brunetul pe fotoliu, iar rozalia s-a pus in bratele iubitului ei.
- Presupun ca vrei sa vorbim despre mama ta si mine. Credeam ca am lamurit acest subiect acum 2 ani. Iubito nu asculta barfele din sat. Oamenii vorbesc prostii din cauza fricii.
- Si de ce sa le fie frica? Spui niste lucruri absurde. Vreau sa stiu un singur lucru. Care are un raspuns simplu. Tu esti adevaratul meu tata?
Barbatul si-a privit fiica. << Ce ma fac? Sa o mint in continuare sau sa ii spun adevarul? Trebuie sa imi tin promisiunea. Iubito ti-am promis ca nu am sa ii spun fiicei noastre adevarul.>>
- Eu sunt adevaratul tau tata. Nimeni altcineva. Chiar crezi ca mama ta ar fi fost casatorita cu mine stiind ca altcineva e tatal tau ?
- Nu stiu. Spune-mi tu! Insa totul e mult prea ciudat. La inmormantarea mamei bunicul Rei a spus ca nu ar mai trebui sa raman in Konoha atata timp cat familia mea nu mai locuieste aici. Asta mi-a starnit toata banuielile. Si vorbele lui Kai. ’Adevaratul tau tata ar fi mandru de tine’. E mult prea ciudat. Ma intelegi? Trebuie sa stiu adevarul.
Roscatul s-a ridicat de pe canapea si s-a apropiat de scari.
- Ti-am spus adevarul. Daca nu il crezi e problema ta. Ma duc sa fac un dus.
Rozalia si-a lasat capul in jos. Brunetul a sarutat-o usor pe gat, mangaind-o pe par. Blondul s-a apropiat de sora lui si a luat-o de mana. S-a asezat pe un brat al fotoliului, imbratisand-o pe adolescenta.
- Cred ca ai depasit putin situatia. Tata s-a simtit destul de prost. Sakura nu te inteleg. Nu ai vrut sa afli nimic atata timp, iar acum... poate ar trebui sa uiti toate acestea si sa nu asculti barfele. Sasuke e langa tine si eu la fel. Nu distruge totul bine?
Fata s-a ridicat, privindu-i pe cei doi. L-a sarutat usor pe brunet, spunandu-i ca se duce sa doarma. Cei doi baieti au oftat si au parasit casa, iesind la o plimbare.
Rozalia statea in fata ferestrei, privind gradina din spatele casei. In mana tinea o fotografie cu parintii ei. << De ce aceste ganduri ma tulbura acum? Totul pare atat de ireal. Dar..chiar si bunicul ma pune pe ganduri. Iar azi cu profu’.... ce se poate intampla? De ce mi se intampla mie toate aceste lucruri? Cat mi-ar placea sa te cred tata. Dar indoielile ma impiedica. >>
O bataie in usa i-a intrerupt gandurile fetei. A soptit un ’Intra’ si si-a intors privirea catre usa. Prietenele ei au intrat in incapere. Blonda tinea in mana rucsacul rozaliei. Cele doua au imbratis-o pe tanara.
- Sakura ce s-a intamplat?
- Esti bine?
- Nu fetelor nu ma simt deloc bine. Acele indoieli de acum 2 ani au revenit. Si acum parca sunt mai puternice. Simt ca...ma slabesc. Din ce in ce mai mult.
Colegele adolescente s-au privit si au aprobat din cap. Blonda a scos din geanta ei un plic albastru pe care i la inmanat prietenei ei. Rozalia a pus mana pe el, in timp ce isi privea amica.
- L-am gasit in banca ta. Nu l-am citit. Dar ceva imi spune ca are legatura cu indoielile tale.
Adolescenta a privit cateva clipe plicul, apoi l-a deschis, luand din interiorul acestuia o foaie alba. A inceput sa citeasca cu voce tare continutul acesteia.


Te macina nu e asa? Cuvintele unor necunoscuti sapa adanc in inima ta si ingroapa sentimentele tale. Stiu ce te intrebi in acest moment. De ce esti mintita? Chiar vrei sa stii? Ai voie sa stii? Esti in stare sa suporti consecintele care ti le poate aduce aceste secrete? Nu mai suporti sa iti continui viata intr-o minciuna? Aceeasi minciuna care i-a unit pe parintii tai? Aceeasi minciune care ti-a impins tatal adevarat sa fie cine este?
Vino la ora 2 dupa amiaza in padurea de langa sat. Singura! Daca esti insotita...iti vei continua viata in minciuna.
Un prieten



Rozalia isi privea prietenele. Cele doua nu stiau cum sa reactioneze, insa in ochii lor se vedea ingrijorarea. A impaturit foaia si a pus-o inapoi in plic.
- Ce ai de gand sa faci Sakura? Doar nu....
- Ba da Hinata. Trebuie sa ma duc. Trebuie sa aflu.
- Dar daca e o capcana si cineva vrea sa te raneasca?
- Fi serioasa Ino! Ar fi putut sa ma atace direct. Gandeste-te putin. De ce tocmai acum? Cand banuielile mele au inceput sa capete amploare. Totul se leaga. Fetelor stiu ca va ingrijorati pntru mine, dar vreau sa tineti acest lucru secret. Trebuie sa imi promiteti ca nu veti spune nimanui. Hinata nici o vorba lui Naruto, iar tu Ino sa nu ii spui ceva lui Sai. Insa...sa nu indrazniti sa ma dati de gol in fata lui Sasuke. Promiteti-mi!
Cele doua au aprobat din cap si au imbratisat-o pe rozalie. Si-au luat ramas bun de la ea si au plecat acasa. Ramasa singura, adolescenta s-a apropiat de geam si si-a ridicat privirea.
<< In cateva ore voi afla adevarul. Un adevar care trebuia spus de mult timp>>

#18
In sfarsit,ai postat next-ul!Il ador.
Sincera sa fiu nici nu stiu ce sa iti scriu.M-ai lasat fara cuvinte,este pur si simplu..
Minunat..Altceva nu imi trece prin minte acum..

Adevaratul tata?Wow..Intorsatura de situatie..Of suspansul asta ma omoara,eu de fel sunt extrem de curioasa.Si acum pana postezi o sa'mi rod toate unghiile:))Dar totusi sa ma tin departe de ele ca a luat ceva pana mi'au crescut.

Eu una sincer..Cred ca ori profesorul ori Karin i-au dat intalnire in padure.Asa cum a spus si Ino..Sa o atace.

Astept next-ul!
Multa inspiratie!
Bye!:X
I wanna feel that i`m love.. ♥
I wanna feel you.. ♥
I`m laying down on the floor, ♥
I can`t believe I`m alone.. ♥
I`m begging you on my knees, ♥
Please come back, come to me ! ♥
I feel the beat of your heart, ♥
To stay away, be apart ! ♥
I want, I need you so much. ♥
All my love, all my love, all my love is on fire, ♥
Like the sun, like the sun, like the rain down on me ! ♥

#19
Timpul trecea cu repeziciune. Orele, minutele, secundele. Rozalia statea in fata geamului asteptand sa soseasca ora intalnirii ei cu persoana misterioasa. Purta o pereche de blugi scurti si un tricou albastru. Era in incaltata cu o pereche de adidasi albi.
Din cand in cand se juca cu o suvita de par si se uita din cand in cand la ceas. 1:30.
Tanara a tras aer adanc in piep si a deschis geamul, iesind din camera. Nu putea sa lase pe nimeni sa o descopere. A parasit curtea casei, indreptandu-se spre iesire din sat. << De cred ca o sa se intample ceva care nu o sa imi placa? >>
Adolescenta a ajuns destul de repede la locul de intalnire. Totul era pustiu. Mult prea pustiu. A privit in jurul ei, cautand cu privirea. A oftat. Totul devenea din ce in ce mai ciudat.
- Esti nerabdatoare sa iti afli originile. Ai venit mai devreme.
Fata s-a uitat in spatele ei, insa nu vedea pe nimeni.
- Arata-te!
- Si daca nu o fac?
- Te rog! Ceea ce stii e important pentru mine.
In fata tinerei a aparut un barbat. Rozalia s-a dat cativa pasi in spate, in timp ce trupul ei a inceput sa tremure usor.
- M..m..m..m...Madara?
Brunetul a zambit usor si s-a apropiat de adolescenta, atingandu-i chipul. Fata a inceput sa respire din ce in ce mai adanc. S-a indepartat de barbat privindu-l speriata.
- Iti este frica de mine? De ce? Aa ! Desigur ! Idiotul de Shiego nu ti-a spus adevarul. De ce ti l-ar spune? E in avantajul lui sa te minta. Sa te faca sa crezi o prostie.
- Despre ce vorbesti? De ce ma chinui? Spune-mi odata adevarul asta nenorocit care ma tulbura. Spune !
- Esti sigura de asta?
- Foarte sigura.
- Foarte bine. Tu esti fiica mea. Fiica mea si a Ricai.
Rozalia nu stia ce sa spuna. A cazut in genunchi, in timp ce lacrimile au inceput sa se prelinga pe obrajii ei. Tremura.
- Shiego te-a mintit! Cand eram logodit cu mama ta mereu se gandea la nemernicul de Haruno. Tot timpul. Se intalneau pe ascuns. Pentru ca eu si Asakura sa nu ii prindea. Dar intr-o zi totul a mers prost pentru mama ta. Am spionat-o. Am vazut-o cand se saruta cu idiotul ala, cum il lasa sa o atinga, sa o mangaie, iar de mine fugea intotdeauna. Cand s-a intors acasa, am profitat de faptul ca nimeni nu era acasa si am violat-o. Am facut-o sa plateasca pentru toate umilintele.
- Taci! Taci! Te rog ! Nu mai spune nimic.
Tanara si-a acopetir ambele urechi, lasandu-si capul pe genunchi. Lacrimile se prelingeau pe obrajii ei. Barbatul s-a apropiat rozalia si a inceput sa o mangaie pe cap. Adolescenta i-a indepartat repede mana, privindu-l cu ura.
- Dupa acea noapte am avertizat-o pe mama ta. Daca se mai intalnea cu Shiego, ii omoram pretiosul iubit. Dar se pare ca nu ma ascultat si a plecat cu el. La un moment dat am disparut. De tot. Si am reaparut la momentul potrivit. M-am intalnit cu scumpa ta mama si atunci am aflat adevarul. Adevarata mea intentie era sa te omor pe tine. Dar la final am omorat-o pe ea. De cand am aflat adevarul mi-am planificat totul. Plecarile multiple ale lui Shiego, faptul ca micul meu spion Kai a devenit profesorul tau si desigur intoarcerea iubitului tau Sasuke.
Adolescenta l-a privit ramanand fara cuvinte. Brunetul i-a sters usor lacrimile, incepand sa zambeasca. Fata nu reactiona.
- Ce e scumpa mea? Chiar ai crezut ca Sasuke s-a intors de buna voie aici? El e doar un pion in jocul meu de sah. I-a spus sa se joace cu sentimentele tale si asta a si facut.
- De ce? De ce faci toate aceste lucruri? De ce daca sunt fiica ta? Nu ar trebui sa faci totul pentru ca eu sa fiu fericita? De ce ma urasti?
- Nu te urasc iubito. Vreau sa fii complet singura. Vreau sa vii cu mine. Alaturi de adevaratul tau tata.
- Asta niciodata! Te urasc. Mi-ai ucis mama! Iar acum vii si o faci pe tata? Nu!
Adolescenta s-a ridicat de pe iarba si si-a sters lacrimile. A inceput sa mearga, lasandu-si adevaratul tata in urma. S-a oprit brusc, punandu-si mana pe frunte. Si-a inchis ochii, cazand pe iarba. Madara s-a apropiat de ea si s-a lasat in genunchi. Invartea in mana o sageata micuta. A luat-o pe rozalie in brate, disparand intr-un nor de fum.
Blondul si brunetul stateau pe o banca, discutand despre diferite subiecte. In fata lor si-au facut aparitia Ino si Hinata. Cele doua erau destul de ingrijorare. Bruneta s-a asezat in bratele iubitului ei, sarutandu-l usor pe buze.
- Sasuke, Naruto trebuie sa aflati ceva.
- Ino, Sakura a spus....
- Stiu perfect ce a spus si imi pare rau ca trebuie sa incalc promisiunea. Insa Naruto e fratele ei. Iar Sasuke e baiatul pe care il iubeste.
- Despre ce e vorba Ino? S-a intamplat ceva cu Sakura?
- Da Sasuke! Ea a primit aceasta scrisoare. Si a facut exact ce i-a spus acest ’prieten’. Am reusit sa i-o iau cand nu era atenta.
Blonda i-a inmanat scrisoarea brunetului, iar acesta a citit-o, impreuna cu amicul sau. Dupa cateva clipe cei doi s-au uitat unul la altul si s-au ridicat de pe banca. Au inceput sa alerge, tragandu-le pe fete dupa ei. Nu a durat mult timp si au ajuns in padure. Au inceput sa o strige pe rozalie, uitandu-se prin imprejur.
- Nu va mai chinuiti! Prietena voastra se afla unde trebuia sa fie de cand s-a nascut. E alaturi de adevaratul ei tata.
Profesorul Manta si-a facut aparitia in fata celor patru adolescenti.
- Profesore Kai! Ce legatura aveti cu toate aceste lucruri? Intreba bruneta.
- Eu? Scumpa mea! Eu sunt pionul tatalui rozaliei. Spionul lui Madara!

#20
in sfarsit comentez si eu:
pai fic-ul e bun, ideea e originala, si din tot ce am citit pana acum o singura parte ma deranjeaza este urmatoarea:
"- Eu? Scumpa mea! Eu sunt pionul tatalui rozaliei. Spionul lui Madara! " cand el afirma astea ar trebui sa sune ca si cand ar fi mandru de ceea ce este si de slujba pe care o are. ar trebui sa se inteleaga "eu stiu lucruri pe care tu nu le stii!" doar ca tu ai spus-o intr-un mod asa plat incat ar fi putut sa vorbeasca despre vreme si tot ar fi fost mai interesnt. Scuze, dar asta e adevarul! Cu aceleasi cuvinte, daca ai formula altfel fraza ar iesi de zece ori mai bine!
In rest mi-a placut totul. Abia astept urmatorul capitol! Gambate!

Am criticat fic-ul nu pe tine. Daca te-ai suparat trimite-mi un PM.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Nobody hurts me like you do . Peppers 3 2.529 15-03-2012, 11:48 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Life Hurts Addeh 79 42.238 07-09-2011, 08:59 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  [split] This feeling hurts so much. Blue Sky 5 2.734 22-07-2011, 08:21 PM
Ultimul răspuns: Hasamy lost vampire
  [split] Life Hurts ultimate wulf 4 2.799 25-06-2011, 03:22 PM
Ultimul răspuns: Robb'™
  [split] This feeling hurts so much. Mizuki Lulu 0 1.615 23-06-2011, 05:29 PM
Ultimul răspuns: Mizuki Lulu
  [split] This feeling hurts so much. Mizuki Lulu 10 4.373 04-06-2011, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Aiwendil
  Sometimes love hurts Alexi 4 6.473 02-08-2009, 02:05 AM
Ultimul răspuns: Marty:X


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)