Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sick independence

#41
Trec si eu pe aici. Sper sa nu fie suparare prea mare o.o :


-Cum aş putea decide ce e corect ...Când îmi întuneci mintea? Nu pot să câştig când tu pierzi mereu. Nici să mă bucur de ce am. Când îmi iei ce am... Dar nu-mi poţi lua mândria! Nu, nu de data asta!-
- Nu de data asta.-


- Stii ce naspa este? Nu imi place. Acele puncte de suspensie zici ca sunt perpendiculare pe langa ce ai scris. De ce ai repetat acea replica de doua ori ? Chiar nu isi avea rostul. Sa iti arat eu cum trebuia sa sune aceasta mica introducere:

- Cum as putea decide ce este corect cand tu imi intuneci mintea? Nu pot sa castig cand tu pierzi mereu dar, nici sa ma bucur de ce am cand imi iei totul. Dar stii ceva? Nu imi poti luea mandria, nu de data asta!

Si a venit si momentu Nu crezi ca repeti conjunctia cooncordanta copulativa ( Si ) de prea multe ori in aceeasi propozitie? Puteai sa scapi de primul SI suna mai bine fara el.

Stii ca primul paragraf are doar o insiruire inutila si seaca de articole vestimentare? Ce atata parada pentru o tinuta care nu ma ajuta la nimic. Mai bine ziceai o rochie si niste sandale si imi era de ajuns.

Stii de cate ori ai repetat Conjunctia si , Pronumele Reflexiv ma si cuvantul singura ? Poate tie ti se pare frumos dar, atatea repetitii sunt foarte iritante.

Lasa.te de cuvintele in engleza. Ce rost au? Nu suna bine deloc, mie una nu imi place, dar faci ce vrei in legatura cu asta. Replicile sunt cam ciudate si mi se par cam dislocate saracele, ce la faci taica ? Ai o problema foarte, foarte, foarte, foarte ~ foarte mare cu diacriticile. Nu stii sa scrii cu ele. Nu esti atenta. Pui cate doua litere, uiti sa pui diacriticele, chiar nu esti atenta. Descrierea saraca este cocotata in copac si nu se mai intoarce. Chiar nu imi place. Nu ai deloc descriere innafara de cea a hainelor care este un sir de articole vestimentare. Naratiunea sta mai bine dar cand se intalneste cu Actiunea se iau rau de tot la fuga, nu? Este grabita. Mai incetineste trenul ca nimeni nu te cearta. Ai greseli de tastare, ai grija si tu la ele. Dialogul este cam sec si banal. Nu stii sa pui virgulele si nici punctele de suspensie. mi.am dat seama si eu. V.ati indragostit de aceste puncte de suspensie. Ce le puneti toate in prostie? Mai terminati.va cu ele o.o. Foloseste Cratima . Asa este logic si estetic. Nu mai folosi Apostroful. Capishi ? In fine, cam atat >.>.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#42
Doamne o.o scuze de intarziere. Ce capitolu interesant. ^^. Se pare ca ptr Agathe ceva nu e bine. Doar nu de el se indragosteste :>. Mai bine tac ca stric surpriza [daca nu am fcto deja -_-"]. Sa revenim la fic. Mi-a placut capitolul dar ar fi trebuit sa mai lucrezi la el. Au fost cam multe repetitii si cateva greseli de tastare. Am vazut ca pe alocuri ba foloseai diacritice, ba nu, hotaraste'te! Ori scrii tot capitolul cu diacritive [puse corect nu alandala] ori il scrii normal. Cum a zis si Zuzu ba puneai unde nu trebuie si unde trebuia nu puteai. Ai avut si vreo 2 propozitii in care nu puneai semnul ca lumea. Mai renunta la punctele de suspensie ca strica estetica. Ele se pun doar cand personajul isi intrerupe gandul sau replica. Agathe sigur nu isi intrerupe gandirea asa des ^^". Cum a zis si Zuzu [repet] nu mai folosi cuvinte in engleza ca a devenit chiar enervant adica mie nu mai imi place. ,,brain-ul" suna cam aiurea nu ti se pare? Scrie in romana. Daca vrei sa faci fic in engleza poti sa faci nimeni nu o sa iti zica nimic dar nu adauga englezisme in fic. Descrierea este mai mult pe partea fizica. As vrea sa vad mai multa descriere a sentimentelor. Naratiunea este ok, actiunea a fost putin grabita, ai grija cu ea, dialogul a fost ok dar se putea si mai bine. Greseli de tastare ai vazut dar mie lene sa le caut. So, astept nextu si nu uita sa ma anunti cand il pui. Buh bye!

Bisous, Contagieuse.
[Imagine: EnvYQ.png]

#43
Hey! Thx for telling me that u posted it ^.^ Si da... niceeee :X Mi-a placut ca de obicei atitudinea fetei, doar ca de data asta i-a facut-o baietasul ;)) Nu cred ca a fost chiar asa de rau *kisssss.. muah* dar m-a amuzat reactia ei :)) Imi place cum descrii, and I like that you used a bit of english :X Dialogul nu e sec deloc. Tipul arata chiar HOT, ar fi pacat sa rateze o "relatie" cu el :> dar poate isi va schimba si ea parerea, poate pana la urma il va placea 8-> Astept sa vad ce o sa ne mai pregatesti ;;) Spor la scris si multa imaginatie! :*
[Imagine: grellslutcliffbyhowling.gif]


♥ Live Every Second Like It Was Your Last One ♥


[Imagine: mukurosignbynaladrield3.png]

[Imagine: sigg3.jpg]


#44
Soo MISTO':d:)) ..Deci in sfarsit! Ador partea cu sarutul ..Neah..ce sa faci am si eu o obsesica in creieras :D. Deci probabil au fost greselute mici de tastare..dar eu nu le-am vazut:)) probabil m-am obisnuit na, pe mess sa inteleg si sa citesc cursiv cu tot cu greseli, deci sweety capitol ..Astept nextuu' >:D,..When you don't tell me, i can kill u ;;)..:P ,*joke* and Byee!(p.s spor la scris ;))

#45
hmmm..sa mai zic cv..sa nu mai zic...greu de ales..mmm..poi ade ca iti zic cv..iti zic ca ador fic'ul shi chiar vreau sa pui next..ca de nu.........bataitza ca la bebelusi...shi vb chiar foar serios[-(deci astepth NEXT...aa dap..shi partea ca sarutul...mi'a placuth la nebunie..deci next8->[posturi unite]
aa dap..shi cath despre greselile de tastare..nu's chiar asa de multe shi de mari deci nu'ti face griji,ca daca cineva chiar vrea sa citeasca se descurca shi cu acele micute greseli de tastare;)deci next:d
ToXic Kiss

#46
Hello:*
Da ai avut dreptate.... greseli au fost cu caru=)), daca tot stiai de ele puteai macar sa incerci sa le corectezi, dar nu mai conteaza..... le-am descifrat noi cat de cat:))
Gata Aggie o ia razna..... am inteles sa iasa la o intalnire, dar sa se mai lase si sarutata asta e prea de tot=)).... in plus speram sa se indragosteasca de altcineva nu de Allan sau cum l-o chema pe tipu ala:(.... anyway daca fetei ii place nu am ce comenta:))
Nu prea imi sta capul la ceva la ora asta asa ca asta e tot ce pot spune.... bye:*:bye:

#47
Aggie! Ce naiba?! Tu, chiar tu te lasi purtata de niste sentimente stupide? Of, of, de ce oare cedeaza unele fete asa usor?

Bun, sa trecem la capitol. Intradevar, chiar ai avut cam multe greseli de tastare.. Dehh, se mai intampla. Toti gresim. Descrierea insa a fost la fel. Mi-a placut cum ai descris sentimentele dragutei noastre Agathe. Naratiunea a fost si ea acolo. Ti-am zis ca imi place cum narezi. Dialogul.. a fost bun doar ca acele replici in engleza devin deja cam enervante. Incearca sa nu le mai folosesti pentru ca suna cam aiurea. Probabil ti-au mai zis-o si alti useri. Estetica mi-a placut. Sincer, chiar imi place cum asezi in pagina.. daca pot sa spun asa.

Ei bine dear, te astept cu next chapter cat mai repede.
Bafta si muuu~lta inspiratie in continuare.
:bye:

#48
well, ce pot sa spun in afara faptului ca m-au cam deranjat "greselile de tastare" pt ca nu puteam sa ma concentrez la nimic altceva in afara de ele. si ai mai avut unele greseri cu virgula(de fapt cu aproape toate semnele de punctuatie...explodau punctele mai ceva ca popcorn-ul).
si acum sa trec la actiune...mi-a placut-foarte mult-cum a reactionat cand a sarutat-o allan. daca se detasa de fata-care-uraste-baietii din sufletul ei o luam razna.
ah, si inca ceva...te implor sa nu mai pui tot felul de brand-uri si nume de firme cam la 3-5 propozitii. nu de alta, dar e greu sa stai sa le cauti cand nu stii cum arata respectiva haina. poti sa fii mai subiectiva sau sa zici ca avea "o pereche de blugi, tenesi si o bluza albastra ce se asorta cu esarfa". crede-ma, e mult mai usor.
sper ca nu a fost cu suparare ce ti-am comunicat (ma cam doare capul si deja m-am certat cu sor-mea asa ca...) si nu o sa te blochezi acum. asa ca, spor la lucru in continuare si zbye!
"Cum Satana a fost astfel condamnat sa vagabondeze, sa colinde si sa n-aiba deloc stare, el nu are niciun salas al lui, caci desi detine, gratie naturii sale ingeresti, un soi de impertinenta in apele murdare si in aer, asta face totusi parte cu siguranta din pedeapsa ce i-a fost data, cea care il sileste... sa nu aiba niciun loc sau un teritoriu stabil, unde sa ii fie ingaduit sa isi odihneasca talpile picioarelor."
[Imagine: hopeestheim.png]

#49
Yup.. I'm here!
Dupa ce m-am convins ca mi-ai intrat in sifonier, voi comenta si eu acum.
Deci imi place.. si chiar vreau sa aflu ce se intampla in continuare.. :)) mi-a placut palma zdravana :))
Ai avut cateva greseli :-? si am vazut ca scriai numai cu diacritica "ă" ... ori scri cu, ori scrii fara.
Si tipul ala, Allan, arata foarte bine din cele spuse de tine.. dar hmm.. nu imi plac suvitele blonde..
Astept nextu' dupa cum am mai zis, si sa ma anunti :*
Bye my sisteer >:D<
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#50
Hola piticilor ^ ^! Scuzati next- ul intarziat dar mi- a fost lene sa scriu, si nu faceti voi 100 de esarfe :-l. Sa revenim, sper sa va placa, chiar daca de la episodul asta din Naruto pe care l- am terminat de vizionat acum 3 minute toate canduri;le mi- au zburat din minte si am ramas foarte dezamagita :(. So honeys, lectura placuta :P.

Sick independence.

Capitolul 4.

Poate ca asta vrea destinul I.

Robert Wondracek:

V- ati gandit vreo data cum ar fi lumea fara femei? Va zic eu, ar fi un loc unde barbatii ar putea face tot ce vor fara sa auda replici in genul 'Daca te dai la alta ma despart de tine!' Ar fi chiar mai frumoas fara femei, in fond si la urma urmei de ce am avea nevoie, noi barbatii, de aceste fiinte? Nu sunt cu nimic folositoare, iar ceea ce pot face ele putem face foarte bine si noi. Pur si simplu nu pot suporta femeile. Si asta pentru ca, atunci cand m- am nascut eu fiinta care mi- a dat viata l- a parasit pe tata. El mi- a fost si tata si mama si il respect foarte mult. Mai nou am aflat cum ca as avea vreo trei frati, plozi pe care i- a facut mama dupa ce ne- a parasit.

Datorita faptului ca tatal meu isi schimba locul de munca des, am ajuns si in acest oras numit Los Angeles. Pare un oras dragut, nu am ce sa- i reprosez, dar m- am atasat mai mult de New York. Deoarece tata este la servici, pana la scoala trebuit sa i- au un autobuz afurisit, pe o ruta ocolitoare. Cand mi- era lumea mai draga va in fata ochilor mei de un albastru sters un barbat inalt, cu parul blond si ochii albastri, bine facut care imi cerea biletul la control. M- am scotocit prin buzunare si ce sa vezi, nu aveam nici un bilet.

-Tinere, daca nu ai bilet atunci arata- mi macar buletinul!

Acum ar fi fost culmea sa nu il am nici pe acesta, nu de alta, dar nu mai vreau o alta amenda. Dupa ce caut mai amanuntit in borseta mea de un negru ca pana corbului gasesc micul act.

-Aici erai piticanie! Poftiti dle controlor. Si imi astern pe fata zambetul meu adorabilicios. Alt ceva? Sau vreti sa ma mai intrebati de sanatate?

- Aha, deci te numesti Robert Key Wondracek. Tinere, iti voi trimite la adresa din buletin amenda. Stai linistit, nu e scumpa, doar zece de dolari pentru ca ai incercat sa iti bati joc de mine! Si data viitoare poate binevoiesti sa iti iei un bilet, costa doar douazeci de centi. O zi buna tinere!

Alta? Daca din prima zi aici am deja o amenta- s tare. Din cate stiu o sa fiu a zecea B. Poate nu sunt fete sacaitoare pe acolo, dar o sa- mi folosesc sarmul de neegalat ca sa le dau cu 'flit' . Cobor din autobuzul care m- a lasat fix in curtea liceului si intru pe poarta acestuia. Imprejurimile erau monotone, nimic special fata de alt liceu. Privirea mi- a fost atntita spre terenul de hanball al liceului. Se pare ca avea loc un meci de handball intre L.P.S Los Angeles si C.S.S Los Angeles. Scorul era de treisprezece la noua pentru cele de la C.S.S. Chiar daca nu- mi plac fetele imi place sportul asa ca am asistat si eu la meci. Fetele nu erau asa de stralucite, dar o tipa de la C.s.s mi- a atras atentia. Era inalta, cred ca avea pana la 1.76, bruneta cu ochii verzi, parul negru prins intr- o coada de cal care i se revarsa pe umeri, echipamentul negru ii scotea bine in evidenta formele mari si rotunde. Pe spatele echipamentului scris cincisprezece si 'Aggie'. Asa deci, pe tipa o cheama Aggie, bine, de fapt asta este un fel de porecla, cred ca o cheama Agathe. In ultimele cinci secunde, la care scotul era egal, douazeci la douazeci, tipa bruneta de pe inter dreapta a primt mingea si s- a dus spre poarta aparata de o uratanie a naturii. Cand era pe punctul de a arunca, omul care trebuia sa tina la ea a impins- o destul de tare, fata cazand cu capul aproape de vinclul portii. Fusese gol, dar ce mai conta, se pare ca tipa avea probleme. Un para medic al echipei a venit imediat si a luat- o pe brate pana in vestiar. Eh, o sa- si revina ea.

Agathe Parker:

Firar sa fie! Ce ma doare, nici nu pot sa ma misc. Paramedicul asta idiot ma duce in vestiar. Ah, si nu- mi mai aduc aminte ce s- a intamplat. Tipul ma pune pe banca si- mi ingrijeste rana de la cap apoi ma intreaba daca stiu cumva daca adversara mea cu numarul patru a facut- o intentionat. In acel moment totul se intuneca in mintea mea. Care adversara, ce sa aiba cu mine? Nu- mi mai aduc aminte nimic! Si ce meci? Chiar este ciudat. Simt o ameteala cumplita si ma prabusesc. Sau poate adorm. Nu mai stiu ce e cu mine, zau ca e ciudat!

_________________________________________________________________________________
V- ajunge (:| Scuze de greseli si alea alea, partea a doua maine :P
we all have our horrors and our demons to fight, but how can i win when i'm paralyzed?




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)