Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sick independence

#31
Heyy..Deci it's soo tare:X:X:>> imi place foarte mult..este ceva UIMITOR :-? ca Aggie a ''acceptat'' sa se vada cu el..:-?..totusi sper sa isi schimbe parerea..numai la privirea tenului perfect si a ochilor..ma rog:)) BRAVOO!>:d< astept nextu:D

#32
Bomboo ^^ Uite ca am ajuns si eu p'aici din nouu ;;)
Deci,dupa capitolul asta ` mi-am dat seama ce fire rebela are Aggiee `. I like it ! o.O
Bah ,deci a fost o faza care m`a dat pe spate ...si anume :
"-Recunoaste ca nu ai niciun sens in viata! Impusca-te beibi!" . Aproape am bufnit in ras ...: ))
Naratiunea ca de obicei mi-a placut ^^ , si da puteai adauga mai multa descriere : )) . Totusi a fost destula si deloc plictisitoare <3 . Actiunea tinde sa se grabeasca .Tine`o mai bine in lesa :> . Dialogul... eh l`am adorat ;;)
Mda saracutul` Allan ,dar aproape toate specimenele de gen masculin sunt ipocrite si eh, merita ca cineva sa`i puna la punct . xD
Cam atatttt ,am avut de comentat ^^ .
Mercii ca m`ai anuntat si astept din NOU sa ma anunti = ))
Thnx and hugs . <.>

' You say you love rain,but you use an umbrella to walk under it.You say you love sun,but you seek shade when it is shining.You say love wind,but when it comes you close your window.So that's why I'm scared when you say you love me. ' -Bob Marley

#33
hmm..ce pot sa spun..imi place la nebunie..deci pune NEXT mai repede ca ma supi[-([posturi unite]
deci..se pare ca mai comentez un pic legath de fic,cum am mai spus,imi place la nebuuuunieeeeeeeeeeeeeee:X:Xshi deabia astepth sa citesc urmatorul capitol;;)aa..dal shi :d ador personalitatea rece shi respingatoare a lui Anggie:-"
ToXic Kiss

#34
Sis a meah >:D< Dulce ca pui asa repede capitolele [serios akm: Jeez :-&]
Ok, mai bine trec la ceea ce trebuie sa zic in legatura cu continut. Cam totul a fost bine. Nu am vazut pe nicaieri greseli de tastare sau exprimare [ori ortografie]. Naratiunea a fost la fel de frumoasa ca in primul capitol. Chiar s-a imbina foarte, foarte frumos cu descrierea, care a fost si ea minunata :x Cam atat, nu prea am ce comenta pentru ca totul mi se pare absolut perfect!
Mult succes in continuare si sper sa ma anunti si pe mine cand apare next. Imi cer scuze ca dau mereu commuri intarzaiate dar nu am voie la calc in timpul saptamanii -_-"
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^

#35
Sick independence

Capitolul trei.

How did I get here?


-Cum aş putea decide ce e corect ...Când îmi întuneci mintea? Nu pot să câştig când tu pierzi mereu. Nici să mă bucur de ce am. Când îmi iei ce am... Dar nu-mi poţi lua mândria! Nu, nu de data asta!-
- Nu de data asta.-


Si a venit si momentul adevărului. Sunt imbrăcată intr'o pereche de jeansi galbeni, un maieu, mai lung, albastru, cu inscriptia 'Love. Kill. Hate. Pain', o pereche de tenesi de la 'Converse' tot albastri si o esarfă din matase naturală turcoaz, la găt. Părul mi l-am lasat pe spate, iar pe cap imi stau 'spanzurati' ochelarii de soare 'Ray Ban' galbeni cu modele argintii, foarte draguti.

Si merg. Si ma gandesc. Si da, ma gandesc, ma gandesc oare de ce atata ură? Oare chiar asa vreau sa devin? Oare o sa reusesc sa supravietuiesc pe acest 'Pămant plin de teroare' singură? Singură? Eu nu vreau sa fiu singură ... Mi-e frica ca va veni, cat de curand, o clipa cand nu voi mai avea pe nimeni langă mine, ca voi fi singură, atat de singură ...

Poate ar trebui sa ii acord o sansă lui Allan, poate ... El, săracul, nu are nici o vină cred ... Eu sunt de vină? E vina mea ca am ajuns asa? Ca am ajuns sa urăsc persoanele de 'genul masculin' ? Nu, cu sigurantă nu este vina mea! Dar ... dar poate există si bărbati care sunt altfel, care nu sunt ca si tatăl meu adevrăat, sau mai nou, cel vitreg? Oare are vreun rost ceea ce gandesc acum? Are? Chiar nu mai inteleg.

Merg incet, poate prea incet, spre cafeneaua 'GoDot', o cafenea foarte dragută din orasul meu. Am ales sa merg pe jos, poate asa mi se mai aeriseste si mie brain-ul asta intoxicat. f**k! Nu merge, cat de calma as incerca sa fiu, pur si simplu nu imi iese! Nu pot sa fiu calma cand stiu ca trebuie sa stau de vorba cu un 'tip'. Nu pot!

Dupa un sfert de ora de mers, in care am făcut un singur lucru, am gandit, in sfarsit am ajuns si la destinatie. Se pare c ăam intarziat, Allan sta asa abătut pe un fotoliu al cafenelei, o fi crezut ca l-am lasat baltă. Si nici nu mă mir de ce se gandeste la asta, pentru ca as fi in stare! Da, as fi! Dar nu in momentul de fata căci 'intelectualnica' de mine a acceptat o asa zisă 'intalnire' cu 'el'. Cu un 'el' !

Păsesc in incapere si mă indrept catre masa la care stătea Allan, il salut, la care el imi răspunde cu un zambet pana la urechi, intre noi fie vorba, s-o fi bucurat ca ma vede. Si, in gand bufnesc in ras ... Creier idiot, incins, ars, prajit, toxic ce esti!

Nu pot sa nu observ ca arata destul de 'hot', e inbrăcat cu o pereche de jeansi negri, un tricou in carouri negre pe care scria ' I hate myself and I want to DIE!' o pereche de tenesi, tot de la 'Converse', albi cu modele verzi si portocalii. Părul negru, cu suvite, evident făcute, blonde ii stătea rebel, acoperindu-i unul din ochi. Da, ochii aceea albastrii, asa de curati, ca , ca sii... ca oja mea de pe unghii!

Viată plictisitoare, nici nu aud ce pălăvrageste pe acolo. Si 'bang'! Mi'a trecut prin minte un subiect de discutie.

-Si, Allan, tu mă placi?

Rămase gen ' What the f**k? Esti idioată? Nu vezi că-s in limbă după tine?' Clipocesc de vreo două ori, cu scopul de ami rsăpunde la intrebare, dar nuu, cum sa raspundă? Acum s-a rusinat?

-Hello! Ai de gand să răspunzi azi? Zic cu un ton strict. Si dacă da, ce anume te atrage in mod 'speșăl' la mine? 'Reply to death mation once!' Asta am zis-o mai incet, dar in deajuns incat sa mă audă ...

-Păi, nu stiu ... Tu esti mai 'speșăl' decăt toate 'tipele' pe care le cunosc! Zău Aggie, stii doar ca te plac ... Iti place să iti bati joc de mine in mod 'speșăl'. Si uite că am folosit acest 'speșăl' de o mie si una de ori!

Tac! Bou' asta chiar ma place... Si se apropie tot mai mult, si mai mult ... Si da, vrea sa mă sarute! Si d'al naibii nu opun rezistent,ă pănă la urmă, pot muri de la un simplu sărut? Sau poate am 'arsenic' pe buze si o s ăin oravesc, cine stie.

Deci asă te simti cand te săruti cu cineva. Unora le-ar fi placut să fie in locul meu, dar mie chiar nu imi place.

Si stop cadru! Ce naiba fac? Tocmai l-am sărutat? 'What the f**k?' Ce naiba, eu nu voiam asta! Nu! Eu voiam s'ăl joc pe degete, si acum uite ce se intampl!ă Pur si simplu nu poate fi real! M-am compromis ... nu imi vine sa cred ca am facut asta!

-You, you stupid puppet!

Rostesc asta si plec din cafenea, dar nu inainte de al pocni zdravăn ...

Cuvintele in engleză dragilor pe gugăl transleit :| Sper c ăv-a plăcut :P

Greseli de tastare o sa fie cu caru', aveti ce comenta, dar imi este asa de rau incat nu mai vad tastele :|
we all have our horrors and our demons to fight, but how can i win when i'm paralyzed?

#36
OMG OMG... :))
La naiba ce s-a intamplat, ma deci pana la urma tot avea sa cedeze si sa fie ispitita de sentimente interzise.. :))
Deci hai ca mi-a placut.
Insa sa stii nu scapi de corectura.
Pot spune ca ai avut multe greseli si de tastare cat in anumite cazuri unele litere au ramas lipide de alte cuv. si a iesit o salata. Insa sper sa te corectezi.. ca nu arata prea bine.

Deci pe langa asta capitolul a fost foarte fain. :X:X
Deci in anumite momente chiar nu am stiu daca il saruta sau nu si dupa aceea am remarcat ca a facut asta si dupa aceea BOOM !! Sia dat seama de greseala, iar partea cu lovitura mi-a placut.

A ce am omis, legat de greseli e faptul ca in anumite parti m-am impodmolit ai scris ciudat si nu prea am inteles, te sfatuiesc sa treci si sa corectezii. ;;)
Oricum mi-a placut foarte mult si sunt asa de curioasa sa vad ce urmeaza.. :3
Meow ~ :3

#37
Hello my love:*:* mersi ca mi-ai spus si mama ce capitol misto:X sa stii ca mi-a placut si am si ras=))..te-ai descurcat bine, ce spun eu..foarte mine::X. imi place ceea ce scrii si ce chiar interesant. a fost misto faza cu o saruta, sta si dupa il pocneste si pleaca=)) asa sa facem si noi:))
ok deci e super. Pai nu stiu ce sa mai spun. ma duc sa-mi continui ficurile mele...astept next si te rog sa ma anunti. Spor la scris si bye.>:D<
[Imagine: h8v.gif]
 

#38
Tare cap-ul. Mmmmm...mi-a placut. Si stii de ce mi-a placut? Pentru ca e 'speșăl'. Si stii de ce e 'speșăl'? Pentru ca mie mi se pare ca fata asta incepe sa aiba sentimente si imi cam place. Deci => e 'speșăl'. Deci astept de ceva timp cap-ul acesta si a meritat tot timpul de asteptare. A fost frumos, splendid si alte adjective mirobolante pe care nu le am trecute in dictionarul meu de cuvinte. Si trebuie sa iti multumesc ca m-ai anuntat si pe mine ca ai pus cap-ul urmator. Deci acum critica si tot tacamul. Deci de criticat nu prea am ce sa critic. Am vazut ca ai cateva greselute de tastare dar nu prea conteaza ca sunt mici. Deci are de toate: descriere, dialog etc. Deci cam atat am avut de spus.
Sa ma anunti cand pui nextul.
Kiss and hug, ma beibi!

#39
`Naseara bombonica <3
In legatura cu acest capitol ...eh sincer chiar mi`a placut .Totusi au fost foarte multe greseli si la un moment dat mi`a fost greu sa citesc , m`am incurcat in cuvinte. Pe parcurs te sfatuiesc sa devii mai atenta cica :"> . Naratiunea mi`a placut ca de obicei ,descriere a fost si chiar m-am regasit in unele cuvinte spuse de Aggie <3 . Sincer mi-a placut acest capitol [dupa cum am mai spus:p ] ,dar cred( eu ) ca puteai descrie mai mult scena sarutului :"> . In rest nimic ! :]
Nu uita sa ma anunti cand postezi next`ul ! <3
Hugs .

' You say you love rain,but you use an umbrella to walk under it.You say you love sun,but you seek shade when it is shining.You say love wind,but when it comes you close your window.So that's why I'm scared when you say you love me. ' -Bob Marley

#40
Hai ca mi-a placut. Mai ales sfarsitul >:) Oh, yeah baby, I'm Evil. :)) Mdeah, as putea sa zic ca Aggie e sora mea geamana. Ea e aia mai rea, air eu aia mai buna dar tot rea :))
Ok, despre capitol. O sa o iau scurt, il ador. Naratiunea se imbina la perfectie cu descrierea, ambele fiind superb realizate. Am vazut mici greseli de tastare care sa speram ca se vor remedia pe viitor :-)
Cam atat ^_^. Sper ca nu te-am deranjat cu remarcile din comentariul meu. Mult succes in contiunare! Bye >:D<
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)