Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sick independence

#11
Ello:*:*..Deci..1) vroiam sa te intreb..acestea sunt gandurile fetei?:-? sau sunt si gandurile tale :-?..curioziatea..yum-yum..ce sa-i faci?..2) Mi-a placut soo much..numai ca pot sa adaug ca am vazut si eu greselile sesizate de prietenasii de pe zup..si nu mai are rost sa le mai scriu si eu o data doar de dragul de a tasta..bun 3)..Mie mi s-a parut ca totusi te-ai exprimat putin vulgar..bine..am inteles vroiai sa exprimi ura fetei fata de baiteti..am inteles dar a parut putin exagerat but i like it..:->. 4) Pe viitor sper ca Agg..sa isi schimbe parerea..(p.s nu ma ura pentru ca nu urasc toti baiteti:(()..si astep noul fic >:d< abea astept sa ma surprinda..(nashpa exprimare:)))

#12
Hyee :)) Ajung si eu pe aici..
Imi place ideea. Imi place ca, m-ai descris oarecum pe mine :)) .
Deci!! Bravo! ;)
Nu am mai citit "opere" facute de tine, si imi pare rau ca nu am facut asta pana acum :D.
Sa ma anunti cand pui next`u.
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#13
Auu. :)) Nepotico tu faci ficuri la original a?

Asa. Ti-am zis ca mi se pare interesanta ideea.
Ahh, pai a fost un inceput foarte frumos. Mie una mi-a placut. N-ai inceput cum ca se trezeste intr-o zi absolut superba de primvara si mai stiu eu ce. Urasc chestia asta. Deciii', ce as putea spune? Imi placeee. Ai descriere. Este sub comanda ta si te descuri bine cu ea. Naratiunea.. ai avut, n-am ce sa comentez la adresa ei. Narezi foarte frumos. Dialogul nu a fost sec chiar daca a fost putin. Sti sa-l folosesti foarte bine. Greseli de tastare n-ai avut.. sincera sa fiu nici macar nu m-am uitat dupa ele. ^^

Paiii', draga nepotica te astept cu capitolul urmator.
Bafta si muuuuuuu~lta inspiratie. :]
:bye:

#14
Ello dear am venit şi eu pe aici mulţumesc mult pentru că mi-ai spus eşti o scumpă. Titlul îmi place foarte mult este chiar foarte bine ales. Ideea mi se pare originală şi foarte interesantă chiar vreau să văd cum o să decurgă lucrurile în continuare. Descrierea este destul de bună la fel şi naraţiunea. Mă bucur că nu ai folosit mult dialog din prima. Greşeli în afară de cele care au fost menţionate, cred că nu au fost altele.
Well cam atât aştept nextu şi sper că o să mă anunţi şi scuze că a durat atât să las comm. Bye, bye.

#15
Buna , merci ca mi-ai spus de fic :*. Imi place mult ideea si mie nu-mi prea plac ficurile care nu sunt sasusaku dar acesta imi place foarte mult ;) despre descriere , dialog, personaje nu pot sa zic doar ca imi plac mult si mie descrierea imi e deajuns. Deci nu pot sa zic doar ca te rog sa pui nextu mai repede si poate ma anunti :-h

#16
Sa mor eu aici (ca manelistii) daca asta nu e cel mai bun fic citit de mine vreodata. Adica mi-a placut primul capitol(deocamdata). Deci...ce va fi? Dragoste, actiune, SF, drama, trageide? Trebuie sa imi zici obligatoriu. Astept cu nerabdare urmatorul capitol si sa ma anunti OBLIGATORIU!!!!!!!!!
Pupici si imbratisari muuuuuuuulte.
Bye-bye!!!!!

#17
Bombonicooooo :x . Am aparut si eu p'aici ;;)

Deci ,ideea e originala . Eu sincer chiar nu am mai intalnit astfel de idee . Descriere ai avut ,dar mereu se poate loc de mai bine :"> . Naratiunea e punctul tau forte :> Aici chiar te descurci . Dialogul ...eh cred ca au fost doar patru sau cinci replici , si oricum nu au fost seci . Aggie personajul principal e foarte interesant : x . Deabea astept urmatorul capitol sweetyy` <3

Sa ma anunti cand il postezi . :*

Lovee iuuu` <3 !

' You say you love rain,but you use an umbrella to walk under it.You say you love sun,but you seek shade when it is shining.You say love wind,but when it comes you close your window.So that's why I'm scared when you say you love me. ' -Bob Marley

#18
ok, am citit capitolul si, ce pot spune? in mare mi-a placut. naratiunea, descrierea, cele 4 replici au fost plasate corect si nu au derutat cititorul. cand am citit titlul capitolului m-am gandit la o carte(fetele bune ajung in rai, fetele rele ajung unde vor) si apoi chiar m-am bucurat ca nu sunt asemanatoare. nu cred ca mai suportam ceva asemanator cu ea.
vrei sa stii ce m-a deranjat? aproape nimic. dar stii ceva? poate ca pe viitor(adica in urmatoarele capitole) vei descrie si mai bine aceasta ura a fetei. da-ti frau imaginatiei si fa ce poti tu mai bine(nu cred ca pot influenta in vre-un fel felul tau de a scrie).
zbye si spor la lucru! te astept cu nerabdare.
"Cum Satana a fost astfel condamnat sa vagabondeze, sa colinde si sa n-aiba deloc stare, el nu are niciun salas al lui, caci desi detine, gratie naturii sale ingeresti, un soi de impertinenta in apele murdare si in aer, asta face totusi parte cu siguranta din pedeapsa ce i-a fost data, cea care il sileste... sa nu aiba niciun loc sau un teritoriu stabil, unde sa ii fie ingaduit sa isi odihneasca talpile picioarelor."
[Imagine: hopeestheim.png]

#19
Well mina, vazand ca va place, m-am gandit sa va aduc next-ul, care sper safie mai lung -.=. Fara alte introduceri, spor la citit si comentat!

Sick independence

Capitolul doi

Stupid principles

- Aggie!

Ma aud, din nou, strigata de o persoana. Clar, azi e o zi proasta!

Imi intorc privirea spre faptas si vad un chip vesel, fara cosuri sau alte scarbosenii, are un ten curat, putin ars de soare. Ochii ii are ciocolatii, aceeasi culoare avand-o si parul tanarului, care este unu' din a doispea' C, oare ce naiba mai vrea si asta? Nu vede ca intarzii la ore? Ma intorc spre el cu o fata de 'ce naiba mai vrei si tu?' asteptand sa scoata ceva pe gura aia, care parea muta ...

-Aggie, ai vrea sa iesi cu mine in seara asta? Stiu eu, mergem unde vrei tu! Fac eu cinste!

Si afisa o fata de catelus, bleah!

-Stii, chiar iti multumesc ... Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ceea ce imi doresc!

-Dar Agg!

-Sht! Si doua secunde imi poate lua sa-ti zic un smplu 'pa'!

Ma intorc cu spatele la tip, indreptandu-ma spre sala de clasa. Pasii mei erau lenti, parca nu voiau sa ajung odata in clasa aceea afurisita, de parca nu era si adevarat. Zgomotul dintre atingerea tocului meu de asfalt era intr-un fel ciudat linistitor, parca ma scotea din acesta lume mizerabila si ma ducea intr-o lume cu totul diferita. Acolo ma simteam intradevar 'acasa'. Acasa, acest cuvant ar trebui sa fie unul calduros, dar pentru mine nu este asa! Dupa ce mama a ramas
'vaduva'
si-a gasit pe unul, Carter Murray, cica e om de afaceri, mare chestie, la ce moaca de tantalau are cred ca si eu pot castiga mai multi bani decat el ... O face pe mama sa creada ca el o iubeste, dar sunt sigura ca o inseala cu toate 'doamnele bine' pe care le gaseste!

-N-ai face bine s-o uiti? Nu fi bou! Ca poate maine te suna si zice ca vrea sa te vada din nou!

Vorbele astea cred ca ar trebui sa-l consoleze pe Allan, caci asa il chema pe tipul de mai devreme. Chestia asta chiar m-a infuriat! Ma indrept cu pasi repezi catre tipi si luandu-l pe cel care a rostit acele vorbe fara sens mai devreme de guler, ii zic apasat:

-Recunoaste ca nu ai niciun sens in viata! Impusca-te beibi!

Si plec. Se sunase deja de intrare iar holurile acestui liceu erau pustii. Clar, azi o sa chiulesc, e o zi prea frumoasa ca sa mi-o omor cu scoala si invatatul.

Si 'ding'! Stiam ca, creierul meu este the most skilful genius, da nici chiar asa. Bufnesc in ras ... Da, rad ca o isterica ! Cred ca-s suspecta si de schizofrenie la cat de nebuna am ajuns si da, este o posibilitate sa fiu nebuna cu adevarat. Ideea aia geniala care mi-a strabatut 'brain'-ul este urmatoarea: Daca tot tipu' ala a zis ca ma voi intoarce la Allan, de ce sa nu fiu o fetita buna si sa fac asta? Si de fapt, eu vreau doar sa-mi bat joc de el, m-a deranjat, a avut curajul sa imi ceara o intalnire stiind foarte bine ca eu nu suport 'genul masculin', ceea ce nu inseamna ca sunt lesbi, Doamne fereste! Dar ar fi si asta o posibilitate ...

Imi caut in geanta telefonul, un 'LG-VX10000 Voyager' si caut in agenda numarul tipului. Ii las un mesaj vocal, in care incerc sa fiu cat mai dulce cu putinta, 'bleah'!

'Hei Allan, imi pare rau pentru azi, f**k! Mai rau imi pare ca Zack a avut dreptate, ce ai zice daca ne-am intalni asta-seara. O sa ma revansez pentru ca te-am facut sa te simti prost azi la liceu! Chiar imi pare rau! Treci pe la sase pe la mine? Te rog sa imi raspunzi! Aggie.'

Si 'send', ce nasol este sa minti cu privire la asa ceva, chiar m-am simtit aiurea. Da, oare ce sa-i fac lui Allan, sa-l iau mai usor? Nu! Nu mi-ar sta in fire. Agathe Parker nu slabeste lesa atunci cand este sub controlul ei! Nu, nu! Ba din contra, o sa il fac sa nu-si doreasca vreo data sa ma fi invitat in oras, ba chiar am sa ma joc cu sentimentele lui in ultimul hal. O sa il fac sa sufere! Minte cretina ce am! Chiar daca nu are nici o vina, tot 'mascul' este. O sa regrete amarnic!

La cuvintele in engleza sarci pe gugal transleit >____<
we all have our horrors and our demons to fight, but how can i win when i'm paralyzed?

#20
Si da.. sunt prima.. :]]
Ma bucur ca am reusit sa ajung si sa pot sa-ti las un com.
Din ce ince mai mult, imi vine sa te pup si sa te umplu de bale.
Ficul este chiar traznet, ideea este geniala, imi place foarte mult.
Iar personalitatea lui Aggie, e foarte interesanta, rebela si misterioasa, umpic asa mi se pare. Un strop de mister apare si al ea.

Deci acest capitol, chiar mi-a placut, modul ei de a vorbii si a jongla cu ideeile ei "nebune", ma inebunesc, chiar imi plac. Faci o treaba minunata cu ficul. :]
Chiar ma intreb oare ce are sa-i faca acelui baiat, nevinovat. Saracul a intrat in beela, daca tot stia ca ei nu-i place "genul masculin", ce naiba a mai si rugat-o la o intalnire ?
oricum nimic nu pare grabit, descrierea hm.. e buna.

Hai ca ti-a iesit super, mi-e una chiar imi place.. chiar foarte mult.
Abia astept sa revi cu nextul. Si sa nu ne faci sa asteptam prea mult, ca eu sincer cred ca am trecut pe la ficul tau de 1000 de ori ca sa vad daca ai revenit cu nextul. :]
Ceau, ceau !! Kiss* Kiss*




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)