Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scene din visul realitatii

#51
Mersiuleţ.

I'm a victim of circumstance.

Bun. Poza e făcută cu un Olympus EVOLT E-500. Aparatul din poza e un Canon, pe care din păcate nu îl posed eu. T.T
Me hopes u like it.

Faux affliction.

Nikon D300; No Flash; Exposure time 1/30 sec; ISO 200; Exposure Compensation 0.0; Lens aperture F.4.5

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#52
I`m a victim of circumstance - Poza asta-i reusita , dar parca tot deranjeaza ceva la ea. Poate ca Graffiti-urile alea , nu stiu. Totusi , fara tipa - fara Gwb - poza n-ar mai fi fost asa. Cel mai mult imi place zidul ala , daca era terminata constructia nu mai arata asa : )) . Firul ala deranjeaza rau , sa stii.
Faux affliction - Prima oara nu mi-a placut poza , am zis ca nu-i cine stie ce. Dar am examinat-o mai bine , si e draguta - chiar daca ma face sa-mi fie frica de inaltimi. Imi place cum se vede grilajul jos , arata asa bine. Plus ca daca luai normal - de jos in sus cum ar veni - n-ar mai fi avut farmec si nu m-ar fi atras deloc.

hug


[Imagine: iloveyouanimesign.png]


#53
Delicious close-up

Aparat: Sony DSC-W300
______________________________

Mulţumesc mult pentru comentariu. :3

Hell's gates.

___________

Highway to Hell

:]
Olympus fe-20. Nu am umblat foarte mult la ea, doar i-am screscut puţin saturaţia.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#54
Frumos cred ca ti-a fost greu sa gasesti o bucata de asfalt care sa arate asa bine. Oricum numele ales impreuna cu poza merg de minune, mai ales ca soseaua iti da impresia ca descende... ce sa mai zic spor la fotografiat! Revin maine cu edit si pentru celelalte si poate cu aprecieri mai detaliate.
Edit: Imi cer scuze am avut prea multe pe cap si am uitat. Acum:
Hell Gates: Imi place cum ai surprins lantul acela care pare vechi, dar parca imi intra in ochi bucata aia din partea de sus a pozei, chiar daca focalizata.
Delicious close-up: Ok, asta este chiar draguta mai ales ca sunt niste culori care se completeaza, ma rog negru nu este culoare, dar ai inteles ce am vrut sa zic.
Things i don't have:
-Money
-A f**k to give



#55
@Andreei: Mulţumesc mult pentru aprecieri.

You're no different.

_______________

[font=Tahoma] Nimeni ? ._.

Tom

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#56
Vad ca te descurci foarte bine la fotografii. Iti place meseria, adica faci des, si nu doar de dragul de a face, ci mai si ies bine.
You`re no different - Doamne, ador unghiul de unde ai prins poza. Ochii lui Octavian sunt asa frumosi, desi credeam ca au NUMAI albastru, observ si ceva verde pe acolo. Chestia aia mov cam ametest, btw. Cred ca daca era vreo mobila sau ceva, dadea un aspect mai placut.
Tom - E asa de dragut. Parca nici n-ar fi real : )). Blanita aia neagra stralucitoare vine asa frumos in contrast cu albul pur al draperiilor. Si ochisorii aia verzi <3 Ok , iubesc poza.


Spor la lucru hug


[Imagine: iloveyouanimesign.png]


#57
Săr'na.

Copiii de odinioară

[Nikon D80; No Flash; Exposure time 1/100 sec; ISO 200; Exposure Compensation 0.0; Lens aperture F.5.6]

________________

Introcepţie.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#58
Hei, Ang ! :]

Interesante fotografii şi pe lângă asta, foarte-foarte frumoase. Mie una, îmi plac şi de aceea, cred că nu puteam să nu'ţi las măcar un comentariu. Oricum...
Erm, voi comenta ultimele două posturi.

Prima fotografie e superbă ! Exprimă atâtea sentimente, trăiri şi mie'mi dă inspiraţie să scriu, lol. :]] E foarte reuşită şi nu cred că am ceva de obiectat, fiindcă lumina, calitatea şi toate celelalte nu lasă de dorit.
A 2-a ( am şi o mâţă neagră. <3 ) e drăguţică. Nu ca cea dinaintea ei, eu aş fi fotografiat pisica din alt unghi. Mă rog, e bine şi aşa. XDDD
Păi să mă anunţi şi pe mine când mai aduci o lucrare !

Peace, gurl.
'
[Imagine: DK__Why_So_Serious__by_Vincent552.png]


Any art communicates what you're in the mood to receive.

#59
Mulţumesc pentru aprecieri. ^^

So I'll find what lies beneath.

Olympus fe-20+Edit.

Infinite

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#60
Penultimpul post, fotografia cu căţelul este o.k. Totuşi, o altă lumină, un alt unghi şi poate focus pe ochii câinelui , ar fi făcut.o să pară ceva mai interesantă şi mai misterioasă. Mă rog, asta.i părerea mea. Dar calitatea îi bună, aici n.am ce să comentez.
Infinite, din ultimul post, mi se pare foarte drăguţă. Ai avut un subiect frumos şi unghiul e bun, dar eu unul i.aş fi dat un aer de mister, poate umblam puţin pe la culori. Dar e foarte reuşită şi.aşa.
Oricum, văd că te pricepi în mare parte. Continuă tot aşa şi spor...

In fata mortii nu mai esti nimic, nu mai esti poet, esti un simplu om care trebuie sa dispara.

[Imagine: 69049197.jpg]

"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)