Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scene din visul realitatii

#71
Săr'na Miru. :]

Like a bawss.
Tata.

Şii e făcută cu telefonul mobil.

_____________

Only for you, Santa.

xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#72
Buna, buna ..
Am sa comentez ultimele doua posturi.
Prima poza mi se pare foarte reusita. Imi inspira atat de mult mister. Cum toti poarta ochelari ma face sa cred ca sunt agenti secreti (stiu, am zis o mare, mare prostie). Claritatea si calitatea pozei sunt excelente, chiar daca sunt facute cu telefonul. Sincer, fotografia asta este preferata mea.
A doua poza, ei bine, este reusita. Sa inteleg ca Mos Craciun s-a luat de bautura? 21 *glumesc* Aici chiar n-am ce spune. Nici nu am experienta in domeniu, ce-i drept.

Sa aduci poze cat de curand ^.^

#73
Aw, mulţumesc mult Dana. x]

Poarta spre alt anotimp.

La sfârşitul verii, la maginea unei păduri de prin jurul Botoşaniului.

xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#74
Buna, buna ..
In primul rand imi place enorm de mult titlul acestei fotografii. Se potriveste de minune cu poza. Pana in poarta se observa copacii verzi plini de viata si dincolo, iarba pare sa aiba o tenta galbuie, deja toamna. Vad ca nu lasi aparatul din mana nici o clipa. In fiecare poza este un nou peisaj si o noua idee.
In concluzie, imi plac toate creatiile tale de pana acum, tine`o tot asa.
Sa aduci poze noi cat de curand ^.^

#75

Nu întrebaţi cum am reuşit să obţin imaginea creierului unui politician român. Nu a fost uşor.

xoxo, Ang
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#76
Îmi pare rău de întârzierea colosală, chiar îmi doream să trec mai repede pe aici, dar nu am avut timp. Aşadar, să începem.
Per total, creaţiile tale sunt impresionante şi se vede un adevărat progres de la început până acum. Desigur, nu toate pozele m-au impresionat, unele având tema destul de.. banală. Cel puţin, pozele cu flori sunt atât de... uhhhg. Sunt clar, for sure, sătul de ele.
De asemenea, la unele poze ai avut probleme cu focalizarea, în cele mai multe poze pe care le-am văzut. Asta mi-a sărit mie în ochi de fiecare dată. Fii puţintel mai atentă că potenţial ai, for sure.
Unele poze, precum cele cu flori, sunt inexpresive. Fotografia trebuie să îţi transmită ceva, să fie ceva unic capturat într-un moment special. Fotografii se ocupă cu lucrurile care dispar şi nu se mai întorc, surprind lucruri unice, ce ne uimesc.
Cât despre ultima poză, ei bine, ea nu mă surprinde absolut deloc. Focalizarea e bună, ideea cam scârţâie. Pe lângă sarcasmul din descriere, fotografia nu surprinde un moment unic din natură. E pur şi simplu o nucă. Unghiul din care este făcută, personal, nu mă încântă fiindcă bucata aia de lemn iese prea mult în evidenţă.
Eu te-aş sfătui să încerci să faci fotografii de stradă, ea fiind unul dintre cele mai solicitante părţi ale fotografiei deoarece este imprevizibil. Ştim cu toţii că mulţi pot face fotografii de natură, dar cea de stradă este cu adevărat interesantă. Poate că ţie ţi se par plictisititori nişte oameni ce se plimbă, dar, analizând puţin mai adânc, îţi dai seama cât de interesantă poate fi.
Sunt convins că poţi fotografia natura foarte bine, chiar sută la sută, dar vreau să văd că abordezi şi alte... genuri.
Per total, îmi plac pozele tale, sunt chiar frumoase şi sper că, poate, îmi vei asculta sfaturile.
Succes în continuare!
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#77
Trec și eu pe aici, pentru că nu numai că mă simt jenată de faptul că mereu trec pe aici și nu las comentariu, dar și de faptul că îmi plac fotografiile tale.
Cum a spus și Metal, fotografiezi de multe ori lucruri banale. Încearcă să-ți personalizezi subiectele fotografiate. Încearcă să găsești subiecte incitante și interesante, care să-l captiveze pe cel care se uită la fotografie. De exemplu, la ultima ta fotografie, nuca iese în evidență foarte frumoas, se vede că este subiectul principal, dar ideea este absolut banală, de fapt, descrierea pozei face poza să aibe farmec. Uite, în locul tău i-aș fii înfipt două scobitori și i-aș fi făcut cu un pix/marker/etc. doi ochi și-o gură, adică așa aș fi animat eu fotografia, în schimb tu ai putea găsii altceva - nu știu dacă ai anima o fotografie prin astfel de metode, stilul meu este diferit de al tău, oricum -.
Unele fotografii ale tale sunt de-a dreptul geniale, really. De exemplu aceea cu portocala pentru acel proiect la ecologie. Nu este mare lucru, dar ideea o face genială, lucruri simple pot deveni lucruri absolut extraordinare.
Oricum, ai evoluat foarte mult, ca și mulți alții de pe aici - ca și mine, ouh, ce modestă sunt =3 -.
Baftă în continuare, dudișoară.

P.S.: „iubesc la Ang.” ;3.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#78
Mulţumesc, mulţumesc. Vreau să iau apărarea ultimei fotografii fiindcă e printre favoritele mele. Mi s-a dat la cercul de fotografie tema "creier" şi asta e ce mi-a trecut prin minte. Mă surprinde faptul că e văzută ca o fotografie banală din moment ce de la fotografii profesionişti de acolo am primit multe plusuri pentru ea. În fine, mulţumesc şi o să încerc să ţin cont de sfaturi.

Era iarnă şi era frig.
Şi cu asta sper să-i pot face pe plac lui Metal.

xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#79
Hăhă, nu m-am putut abţine să nu vin puţin.
Te întreb, poza asta este făcută undeva... cum să-ţi spun eu, undeva pe lângă groapa de gunoi? Pot să jur că am trecut pe acolo când treceau nişte oi. Poza îmi place, şi ideea titlului se potriveşte de minune, mai ales că ai făcut-o din partea întunecată.
Poza cu nuca, după ce mi-ai zis(ne-ai zis, mă rog, dar mă ştii) că e tema creier, am văzut-o cu alţi ochi şi, sincer, îmi place mai mult. Nu mi se pare că ar fi o problemă cu lemnul acela, nu strică poza. Anw, sigur ai mâncat nuca după.
În ultima îmi place cum ai prins câinele. : )) Şi e făcută prin parc, nu? Se văd chestiile alea în care se trag copiii în faţă. Anw, iubesc scena asta si toată zăpada aia dă un aer aşa pur.
A, chiar, ce cerc de fotografie?! Vreau ÅŸi eu!
Te aÅŸtept ÅŸi cu altele. :3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#80
Săru'mâna.

Buăi frumosule.
Labrador Retriever.

xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)