Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scaldare in dorinta [Poveste finalizata]

#31
Ma „plimbam” si eu pe aici si peste ce am dat? Oh, peste cel mai tare fic din istoria yaoiului. Imi place foarte, foarte mult. Sa spun sincer, acesta nu e primul fic facut de tine pe care il citesc asa ca pot sa spun cu siguramta ca esti un geniu, un adevarat geniu. Ficul asta- pe langa multe altele a caror autoare esti- este genial! Titlul, pai ce as mai putea spune: este superb! Imi place ca postezi capitolele destul de repede, insa pentru mine, nici daca le-ai posta zilnic n-ar fi de ajuns. Nu ma pot satura din a citi ceea ce tu scrii[fac si rime acum21]
Abea astept sa citesc ce se va intampla in continuare. Vreau o scena yaoi cum numai tu stii sa faci. Adica... e capitolul 11 si inca nu s-a intamplat nimic, iar eu nu mai pot de nerabdare.
Sper ca urmatorul capitol sa-l aduci cat de curand.
Bye si spor la postat ca ai spus ca ai scrise cateva[mai multe21] capitole.

#32
Am ajuns si eu pe aici. Mi-a placut faza cand Kyan i-a spus sa se dezbrase. Eu nu as fi facut-o nici daca ma ruga im genunchi. Nicidata! Cand am citit partea aia, a trecut mama mea si a spus sa-mi inchid gura. Ma intreb oare ce se va intampla in continuare. Am un presentiment ca va fi ceva yaoi, dar e povestea ta si scri ce vrei. Nu stiu ca sa cred, la ultima parte cand Kyan a ramas doar in boxeri si s-a apropiai de Justin. Astept continuarea si cat de repede posibil.
[Imagine: Anime-Girl-8-Anime-Wallpapers-1366x768-300x168.jpg]

[Imagine: PupetteSiggy2.png]

Trei lilieci stau pe balcon. Zboara unul si dupa un timp se intoarse plin de sange la gura. Le spuse celorlalti doi:
-Ati vazut turma aia se oi?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al doilea si se intoarce la fel, cu sange la gura.
-Ati vazut turma aia vaci?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al treilea si se intoarcec la fel ca fratii lui, zicand:
-Vedeti turnl ala de biserica?
-Da!
-Eu nu l-am vazut!

[Imagine: chibi_5878.gif]
, Kaoru


#33
Hello hug yea, everybody wants yaoi 65 me too 21 but you'll have to wait a lil' longer 5

Capitolul XII

Kyan s-a intors langa mine, avand doar o pereche de pantaloni scurti pe el, si s-a asezat turceste in dreapta mea.
-Tu de ce ai veni imbracat asa iar pe mine m-ai invelit ca pe o sarma? am intrebat eu, imbufnat.
-Pentru ca pot pune pariu ca in trei secunde ai sa stranuti, raspunse el, zambind in coltul gurii.
-Sigur! Imi poti prezice si vremea de maine?
Acesta a ridicat din umeri, fara a-si schimba expresia chipului, si nu dupa trei secunde, insa dupa zece am stranutat, ceea ce il facuse pe Kyan sa inceapa a rade si a se amuza copios.
-Ti-o fi urlat cu siguranta Sam ca sunt mai sensibil, am spus eu, ca un raspuns pentru ceea ce se intamplase.
-Nu, dar am dedus lucrul asta.
-Cum?
-Cunoscandu-te. Mi-ai intrat sub piele si am ajuns sa iti cunosc atat de repede slabiciunile, chiar daca nu mi le-ai spus. Cred ca realizez cum esti chiar si fara sa vreau...
Un fior mi-a facut trupul sa tremure dintr-o data scurt si mi-am lasat capul plecat inainte, jenat.
-Ce vrei sa spui prin asta? Intrebasem eu cu putin curaj pe care il adunasem.
-Cred ca esti destul de mare sa intelegi la ce ma refer.
Am, tras aer adanc in piept, indreptandu-mi chipul spre al sau.
-Nu... Nu inteleg.
-Atunci spune-mi daca gestul asta te lamureste in vreun fel...
Odata cu vorbele sale, pieptul mi-a saltat cu spaima...insa era una placuta. Mana lui imi acoperise obrazul infierbantat, iar buzele sale le-au atins bland pe ale mele, sarutandu-se scurt o data, pentru ca apoi sa puna stapanire pe ele in totalitate. Limba lui isi gasise ca refugiu lacasul umed al gurii mele, explorandu-l lent si in detaliu, facand ca orice fel de atingere a lui sa devina electrizanta.
Ma aplecasem spre el. Nu aveam un motiv anume, dar simteam ca nu imi doream ca ceea ce se intampla sa ia sfarsit. Fiorii atat de placuti imi parcurgeau trupul iar si iar, facandu-ma sa vibrez usor. Nu realizasem cand patura cazuse pe corpul meu, dezvelindu-mi umerii, bratele, pieptul, si abdomenul, decat atunci cand mana barbatului se indreptase de pe obrazul meu, pe gat, apoi pe umar, si pe brat, in jos.
Parca toate acelea ma ametisera mai tare decat niste pahare de whiskey si m-am alaturat sarutului, cu o usoara teama in suflet...
Nu puteam spune ca eram un maestru in ale sarutului... probabil ca ma temeam de faptul ca ar putea crede ca nu eram destul de bun la asta, totusi lacomia lui nu imi arata acel lucru.
Buzele i-au coborat spre gatul meu, facandu-ma sa scap in mod inconstient un sunet de placere, si brusc, orice atingere s-a evaporat. Barbatul se oprise, asezandu-si o mana pe chip.
-Doamne Justin... Habar nu ai ce-mi faci, rostise acesta, inchizandu-si ochii strans.
Inca ametit, nu intelegeam la ce se referea... eram parca pe o alta lume si ma intrebam ce rau facusem. Il privisem confuz timp de cateva secunde, dupa care inima mi-o luase razna, iar sangele mi s-a adunat tot in obraji, ca o reactie tarzie a ceea ce s-a intamplat... Sau poate s-au intamplat si in timpul sarutului, insa ameteala de care aveam parte nu mi-a permis sa imi dau seama. Mi-am asezat mana pe piept, coborandu-mi privirea jenata in pamant si incercam sa imi reglez respiratia grea.
-Cred ca esti si mai confuz decat inainte. Pentru ca si eu sunt, rostise el, fara a-si indrepta privirea spre mine.
-Tu? de ce?
-Pentru ca ma gandeam ca te plac, a raspuns el, indemnandu-ma sa imi intorc brusc capul spre el, uimit.
-Te gandeai?
Cuvintele lui parca ma descurajara, si cred ca acel lucru se observase si pe expresia mea usor ingrijorata.
-Da... Ma gandeam. Dar acum descopar ca te doresc al dracului de mult, rostise el, fara a-si lua palma de pe chip, reusind sa-mi faca pentru a mia oara pieptul sa imi tresara intr-o durere dulce. Acopera-te sau iti va fi frig.
Intinse mana spre a pune patura la loc pe trupul meu, insa m-am ferit de atingerea lui, sarind ca ars.
-Am sa ma acopar eu, am spus parca soptit, prinzand de coltul materialului gros, pe care il asezasem la loc pe mine. Imi era frica de atingerea lui, care trezise in mine tot soiul de sentimente neortodoxe, pe care partea de jos a trupului meu o resimtise din plin. Nu numai atingerea sa a fost motivul, ci, imi era teama de faptul ca poate avea sa observe din greseala nerusinarea cu care organul meu reactionase la acel sarut si la atingerile sale blande.
-Iarta-ma. Am sa ma duc pana la baie.
Dupa ce se scuza, s-a ridicat in picioare, disparand in dormitor. Mi-am strans picioarele, incercand sa scap de acea senzatie deranjanta, si mi-am aplecat trupul inainte, gemand scurt.
-Poftim. Ti-am adus niste haine, imi spuse Kyan, dupa ce se intoarse, inmanandu-mi un tricou albastru, o pereche de boxeri si pantaloni scurti, pe care probabil le-a luat in graba din dulap.
I-am multumit, cu glasul usor ragusit, apoi intinsesem mana dupa hainele mele.
Ma ridicasem in picioare, apoi, pentru a ma imbraca am intrat in camera ce servea pe post de dormitor. De indata ce am iesit de acolo, in vazusem pe Kyan asezandu-si o perna pe canapea.
-Ce faci? l-am intrebat eu, privind curios canapeaua.
-Am sa dorm aici, spuse el scurt, intinzandu-se pe suprafata lucioasa de piele.
-Nu, refuz! am sarit eu, gandindu-ma nu doar la faptul ca el nu merita asta, ci si la faptul ca desi parea confortabil, de fapt nu era.
-Nu te-am intrebat, zise el taios. Cred ca e mai bine, a continuat apoi, punandu-si mainile sub cap.
-Nu ma intereseaza! Am spus de la inceput ca nu e nicio problema daca impartim acelasi pat!
-Si preferi sa iti imparti patul cu un barbat care e excitat in urma unui sarut cu tine?
Am tacut brusc, si inghitisem cu greu atunci cand imi simtisem sangele circuland mult mai repede prin vene. Nu mi-am schimbat insa pozitia hotarata capului.
-Prefer asta decat sa te stiu dormind pe canapeaua aia!
-Oh, ba nu cred ca vrei asta. Noapte buna.
Crezand ca a incheiat orice discutie, s-a intors pe-o parte, cu chipul spre spatele canapelei, cand eu ma grabisem spre dormitor.
-Ce naiba faci? intrebase el, de indata ce zgomotul cearceafurilor ajunse la urechile lui, si l-au facut sa se intoarca cu tot corpul, pentru a ma privi proptit in fata lui, iar asternuturile patului aruncate toate pe jos, langa canapea.
-Atunci si eu dorm aici!
Nu doar el putea fi incapatanat. Daca numarul diavolului este 666, atunci eu puteam sa-i mai adaug inca un sase in astfel de momente.
-In niciun caz! refuzase Kyan, incruntandu-se.
-Stai numai sa ma vezi!
Hotararea mea putea fi de neclintit odata luata si pozitionata la locul ei. Acela era unul din momentele in care hotararea mea si-a luat un scaun si o punga de popcorn pentru a privi filmul ca la cinema.
Am intins pe jos cearceaful, apoi mi-am asezat perna si mi-am lasat trupul pe suprafata tare de parchet laminat, acoperindu-ma pana la gat cu o patura.
-Noapte buna, am rostit eu, asezandu-mi o mana sub cap, in timp ce trupul imi era intins pe spate.
Al naibii sa fiu daca era mai confortabil decat un pat cu ace, dar nu aveam de gand sa ii dau satisfactie si sa ma duc in camera mea cu coada intre picioare si urechile plecate.
I-am spus ca nu avea sa ma deranjeze sa dormim in acelasi pat, dar el s-a incapatanat. "Ei bine, si eu pot face asta!"
Dar imi spuse ca il excitasem. Amintirea vorbelor sale imi faceau pielea ca de gaina si am tremurat usor sub materialul gros si calduros ce ma acoperea. Parul imi era rece, chiar daca l-am sters bine cu un prosop dupa ce ma imbracasem cu hainele pe care Kyan mi le-a ales. Imi deranja partea din spate a gatul si fruntea, insa nu aveam de gand sa arat lucrul acela.
-Copil nebun, rostise Kyan incet, aproape soptit. Ai sa vezi cum te duci plangand in pat cu dureri de spate.
-Am sa risc.
Tacuseram amandoi imediat dupa ce cuvintele mele au fost rostite, insa a durat mult prea mult timp pana ca amandoi sa adormim. El se foia pe acea piele neagra, iar cum partea superioara a corpului ii era dezgolita, cu siguranta era incomod.
Abia dupa doua ore jumate de chin in care amandoi ne chinuiam pe acele suprafete nepotrivite, am reusit sa nu mai dam importanta locului, ci pur is simplu am adormit mult prea obositi.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#34
Se pare ca amandoi sunt mai incapatanati decat niste catari.
Ma asteptam la Kyan la putin mai multa minte, nu sa se culce pe o canapea incomoda pentru ca la excitat un pusti. Din contra, daca era excitat sa se culce (subliniez: culce) in acelasi pat. Insa... Daca un sarut il face sa se excite asa, cum va rezista o saptamana intreaga in preasma lui. Stiu eu. Nu va rezista si eu deabia astept sa-l vad cum cedeaza...
Tyler cred ca scotea aburi im momentul in care a fost sarutat. Ce n-as da sa fiu in locul lui. In Haway, cu cineva ca Kyan care sa ma mai si sarute din cand in cand...
Te pwp dulce rau de tot.
:bye: :bye:
!!! Priveste lumea in ochi si spune exact ceea ce gandesti, altfel esti doar o marioneta !!!

#35
Buun, a fost un sarut care pot spune ca m-a cam pus si pe mine pe jar, nu numai pe cei doi21
Tare interesant noul capitol=p~ Si imi place la nebunie hotararea de nestramutat a lui Justin, e chiar de apreciat cateodata. Nu le doresc dureri de spate, eu am momente cand am parte de ele si ma calca pe nervi, da` incapatanatii, in loc sa merga in pat, dorm in locuri inconfortabile21 Bravo lor!
Mi-a placut al dracului de tare cand a recunoscut Kyan ca e excitat de la un sarut, prevad un yaoi foooooaaaaarte incitant si sexi si de toate lucrurile, care o sa ma puna pe jar mai rau ca sarutul asta=p~ ( Da` nu mai rau decat capitolele 2 si 12 de la TD 9 )

Oh, God, Kaname, spor la scris in continuare si la idei magnifice hug
Superb noul capitol 43
pupic
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#36
Deci, a fost bestial.:X Pe bune acum, cine se gandea ca tocmai Tyler o sa-l sarute pe Kyan? Si chiar isi face griji pentru el, e ceva foarte intersant la mijloc19 Kana, ai spus ca va fi yaoi, asta inseamna ca nu mai dureaza mult. Yeeeiii, lume19
Eh, vroiam mai multa actiune, mai ales la sfarsit [Kyan fiind excitat, ma puteam astepta la orice], dar e bine si asa... Btw, vreau surprize in capitolul urmator33
:bye:

#37
Buna din nou. Mi-a placut, ca intotdeauna, si acest capitol. Cu toate ca eu vroiam altceva[perversa de mine:21] ma multumesc si cu asta15
Ti-am mai spus ca ador sinceritatea lui Kyan? Uh, abea astept ca „Justin” sa-imarturiseasca cine e el de fapt. Oare cum va reactiona Kyan.
Oh, abea astept continuarea pe care sper ca o vei posta cat de curand.
Pa-pa si spor la scrispupic

#38
Chiar nu ma asteptam sa iti las comm, deci sunt o cititoare, ca oricare ce ti-a citit ficul de mult timp. dar nu numai pe acesta.
Ti-am mai spus ca ma inspiri si nu mint, mereu am citit ficurile tale fiindca aia vut idei foarte bune si originale chiar frumoase ce m-au atras intr-un mod necunoscut.
Tin bine minte ca atunci cand am intrat la acest topic de Yaoi & YUri, am ales o lucrare de a ta, fara sa stiu cine a scris. Cat timp a citit pai pur si simplu ma lovit un val de inspiratie si m-ai motivat sa scriu yaoi, pe langa asta sunt o fana inraita a yaoi-ului.
Bine sa las chestiile astea, dar am vrut sa stii.

Acum legat de acest capitol. Idea este chiar una foarte buna, ai descris foarte bine totul. Deci mi s-a derulat ca si un filmulet in cap, pacat ca nu faci filme. ca daca facei eu sigur saream in sus de fericire. Insa ma multumesc cu ficurile tale.
Desigur ai avut cateva greseli de tastare, cred ca 1. OuO
Asa de multe incat ma deci nu mai aveam aer. [nu, chiar nu ai avut, glumeam XD]
Modul tau de a descrie este foarte bun si dezvoltat, nu e de mirare de ce toti iti spun ca : Ce super a iesit, ca te descurci de minune.
Mie mi se pare totul echilibrat sa stii, deci nu are ce sa ma deranjeze. :]
Actiunea din aces capitol a fost buna, totul mi s-a parut bine, chiar foarte incitant.
M-ai lasat in suspans.
Cam atat am de spus, da stiu nu foarte multe. Insa am zis sa trec si sa-ti ls, poate am sa mai trec sa-ti las la urmatoarele capitole. :')

Succes la scris si multa imaginatie !!
Kt.Kat a trecut pe aici. :3 ~ Meow`

#39
Hiiiiiii :X
Vin cu nextul scumpelor pupic
*hugs*

Capitolul XIII

Pleoapele mele aproape dezmortite se plimbau in sus si in jos pe ochii mei, incercand sa imi redea vederea clara, insa cum nu aveam nici ochelari si nici lentile de contact, incercam in zadar. Totusi imaginea nu era la fel ca in noaptea precedenta, si nici suprafata pe care eram intins.
M-am trezit in pat, ametit, pentru ca nu stiam daca eu am fost cel care venise de bunavoie, si nu ma adusese Kyan prin cine stie ce smecherie. Privind in dreapta mea, am observat ca patul era deranjat, ca si cum o alta persoana a dormit acolo... langa mine. Imi tinusem respiratia atunci cand parca vazusem holograma barbatului blond, intins acolo langa mine, si dormind. Insa era doar o proiectie a mintii mele ciudate. Mi-am scuturat capul in semn de refuz, apoi m-am ridicat din pat, frecandu-mi ochii cu podurile palmelor. Pasii m-au indreptat spre bucatarie, iar de cum am dechis usa cu mana dreapta, stanga inca era pusa peste ochi, frecandu-i pe rand.
-Drace! am tresarit eu usor speriat, de indata ce m-am lovit de pieptul lat si tare al actorului.
-Nu tocmai el, dar esti pe aproape.
-Scuze, nu eram atent, am spus eu, ridicandu-mi chipul spre el, micsorandu-mi ochii in incercarea de a nu-l mai vedea in ceata.
-Nicio problema, spuse el, intorcandu-se cu spatele spre mine, facand cativa pasi inainte, pentru ca apoi sa revina inaintea ochilor mei. Ti-am luat astia cand am fost in Paris, adauga apoi, asezandu-mi pe ochi o pereche de ochelari, care imi oferira o imagine clara a tot ceea ce ma inconjura. Fusesem intr-adevar incantat de ei, insa...
-Imi pare rau, Kyan, nu pot sa ii accept. Deja ai facut prea multe pentru mine. Telefonul, vacanta...
-Daca vrei sa fiu sincer, nici nu doresc sa aud vreun refuz din partea ta. Poarta-i si atat.
Expresia lui era serioasa, insa isi asezase mana in parul meu, ciufulindu-l indeajuns cat sa para ca tocmai imi bagasem degetele in priza.
-Cum am ajuns in dormitor? am intrebat eu, schimband subiectul si dornic sa aflu raspunsul.
-Eu te-am dus acolo.
-De ce?
-Pentru ca parea foarte inconfortabil pe podea.
-La fel parea si pe canapea.
-... De aceea am dormit si eu in pat cu tine. Daca aici voiai sa ajungi, atunci da, am dormit amandoi in acelasi pat. Scuze daca te deranjeaza lucrul asta.
-Dimpotriva. Tot la ce am vrut eu s-a ajuns, am rostit eu, zambind victorios, pana cand am realizat ca nu suna exact asa cum trebuia. Adica... tu sa nu dormi pe canapea... pentru ca e inconfortabil.
-Asculta Justin, eu sunt o persoana directa, spuse el, proptindu-se pe un scaun cu picioarele departate si cu coatele sprijinite pe genunchi.
-Am observat... "Al dracului de direct" as fi adaugat, dar nu mi-am permis.
Privirea lui albastra imi urmarea fiecare miscare, ca un soim, ceea ce ma nelinistea nespus de mult, si ma obligase a ma sprijini de bufetul bucatariei, pentru a nu ma muta prea des de pe un picior pe altul.
Incepusem a-mi musca agitat buza de jos, simtind cum obrajii mi se incalzeau treptat, la gandul ca barbatul avea sa deschida acel subiect , si mi-am lasat privirea coborata in pamant.
-Putem oricand sa ne intoarcem in L.A, daca nu iti place sa stai o saptamana in compania mea.
Cuvintele lui parca ma lovira ca un traznet. Cand am spus eu ca ma deranja compania lui, sau alte lucruri neadevarate?
-Am spus eu asa ceva? am intrebat, ridicandu-mi brusc privirea din pamant.
-Nu, dar atitudinea ta dupa ce te-am sarutat aseara a fost bizara. Mai intai nu mi-ai dat voie sa te ating si pe urma te incapatanai ca voiai sa dormim in acelasi pat. Ce idee pot sustrage de aici? ca am tampit?
-Nu.
-Atunci, la dracu! cred ca am halucinatii, spuse el ironic, privindu-ma printre genele lui dese.
-Nu. Nu am spus nicodata ca nu iti dau voie sa ma atingi, dar aseara... m-am speriat, am spus eu incet, insa imediat am sarit, deoarece nu asta voiam sa inteleaga. Nu! Adica, nu speriat in sensul adevarat al cuvantului... Cand... dupa...
Nu mai reuseam sa imi formez vorbele intr-un mod logic, asa ca m-am oprit pentru un scurt timp, pentru a medita asupra lor. Kyan statea si astepta sa continui, desi imi observa cu siguranta nelinistea care ma cuprinse.
Am tras aer in piept, apoi am continuat.
-Dupa ce... m-ai sarutat, am devenit confuz, si stiai asta. Ai spus-o si tu. Cand am spus adineauri ca m-am speriat... nu ma refeream la gestul in sine... ci la sentimentele mele.
Am inceput sa imi frec mainile intre ele, deoarece mi le simteam la fel de ude si de reci ca in seara precedenta, cand Kyan mi le incalzise cu suflul lui fierbinte.
Am inghitit in sec, apoi am tras aer adanc in piept, expirandu-l agitat, insa nu imi terminasem ideea, asadar Kyan inca asculta atent... dar nu ii puteam spune realul motiv pentru care nu ii dadusem voie sa ma atinga, deoarece as fi fost mai jenat decat daca as fi ramas gol in fata liceului intreg.
-Nu ti-am evitat atingerea in mod constient, dar eram confuz si... acela a fost primul impuls: de a ma feri.
Acesta se ridicase in picioare, facand doi pasi inspre mine, care au acoperit interaga zona ce ne despartea.
-Si daca te-as saruta acum, mi-ai evita din nou atingerea?
Nu, nu as fi facut-o, insa nu m-am putut aduna pentru a-i rosti acele cuvinte, iar imediat dupa ce privirea mea o intalnise pe a lui, un zgomot al unui telefon incepu a ne deranja urechile.
Kyan maraise cateva injuraturi la adresa persoanei, si a scos telefonul din buzunar, stramband din gura cand s-a uitat pe micul ecran.
Raspunse printr-un "Da" la fel de marait precum injuraturile de odinioara, apoi isi daduse ochii peste cap la auzul ascutit al unei voci de femeie.
-Ce simpatica esti! Vorbeste ca lumea sau nu te las sa auzi nici macar un scancet din partea lui Justin!
Imediat dupa ce probabil ascultase niste scuze spuse cu jumatate de gura, Kyan imi inmanase telefonul, apoi se duse in hol unde se incaltase si a plecat fara a-mi rosti vreun cuvant.
Am pus confuz telefonul la ureche, apoi am raspuns. Vocea ingrijorata a surorii mele imi chinuia urechea, din cauza ca ea aproape urla.
-Sam, mai incet de rog... abia m-am trezit, am rostit eu, pentru a o linisti. Scuze ca nu te-am sunat ieri, dar...
-Dar ce? Ce ai facut ieri atat de important incat nu m-ai putut suna? intrebase aceasta rapid, parca presandu-ma sa ii spun adevarul.
-Pai eu... imi cer scuze... Mi-am petrecut timpul cu Kyan, am rostit, incet, simtindu-mi obrajii imbujorandu-se.
-Ce ati facut? intrebase ea iute, de parca era un fel de interogatoriu.
-Nimic. Am fost pe plaja...
-Ca doi indragostiti, concluziona ea.
-Ce? Nu! Nu e asa! Ne-am plimbat si atat.. si am intrat putin in apa, am spus eu, evitand sa numesc si alte detalii despre acea "intrare in apa". Stii cat de mult imi place sa inot, am adaugat apoi.
Se linistise ea, insa parca eu simteam cum ii stateau surorii mele intrebarile in gat, ingrijorata fiind.
-Nu ai de ce sa te ingrijorezi... Kyan se poarta foarte frumos cu mine.
-Dormiti in acelasi pat? intreba ea brusc.
-Da...
-Si nu a incercat nimic? Tyler Kannes, nici macar nu incerca sa ma minti.
-Samantha! Te rog! Asa ceva... adica, doar... Oh, Doamne! M-a sarutat si atat! O singura data. Jur.
-Serios? Ciudat... Pentru ca daca te-ar fi placut, cu siguranta nu te-ar fi lasat asa usor...
-Era excitat, dar nu a facut nimic.
Chiar inainte sa imi termin propozitia, regretasem faptul ca am inceput-o. Ma lovisem cu pumnul drept in cap de cateva ori, apoi mi-am acoperit chipul cu palma. Chiar daca Sam nu era in fata mea, mi se facuse rusine pentru ceea ce ii spusesem. M-am intors cu fata spre bufet, trantindu-ma cu partea de sus a trupului pe el, lasandu-mi capul pe suprafata rece. Bratul drept mi l-am pus sub frunte, insa inca tineam telefonul la ureche cu cealalta mana.
O auzisem imediat pe Sam inspirand brusc, socata, dupa ce rostisem acele cuvinte, insa tacu pentru un timp.
-Oh... Asta e si mai ciudat.
Incepuse a rade in hohote, lasandu-ma pe mine perplex.
-Marele cuceritor nu a actionat? Dupa ce a recunoscut in interviul de alaltaieri dimineata ca nu a mai avut parte de sex de aproape trei saptamani. Am sa mor! spuse aceasta, dupa care iar izbucnise intr-un ras isteric.
-Trei saptamani?
-Da. Cam de atunci de cand a venit la...
Sora mea se oprise brusc din ras, si parca era mai mult socata.
-Oh Doamne, Tyler! De cand a venit la noi si te-a cunoscut! Cretinul asta e serios?!
Imi ridicasem brusc chipul de deasupra suprafetei tari din lemn, ramanand cu ochii atintiti spre un punct al perdelei care acoperea geamul doar pe jumatate. Nu era posibil! trei saptamani? Dar parca nu a trecut atat de cand il cunoscusem. Mi-am calculat in minte, ajungand la concluzia ca el isi petrecuse acele doua saptamani la Paris, si trei zile inainte de a merge acolo si le-a petrecut cu mine. Asta ar fi insemnat saptesprezece zile, iar el a aproximat la trei saptamani.
-Nu! Nu poate fi din cauza mea, am spus eu cu o voce joasa si ragusita, nevenindu-mi a crede ceea ce auzeam si gandeam.
-Cine s-ar fi gandit ca fratiorul meu imblanzeste un armasar de teapa lui Lawson? Oh, scuze, trebuie sa plec. Urla managerul dupa mine. Te pup si ai grija de tine.
Eram inca stupefiat si parca nu intelegeam nimic, cand de fapt, mintea mea procesase totul corect si inca era in ceata.
Mi-am dat ochelarii jos, acoperindu-mi ochii cu palma, apoi frecandu-mi fruntea cu toate degetele. Aveam telefonul mobil al lui Kyan in mana, iar gandul meu ma ducea la violarea intimitatii lui...
Ma uitasem pentru un timp la micul aparat, apoi mi-am pus ochelarii si incepusem a-l butona. Nu stiam unde anume trebuia sa intru si ce sa fac, insa am reusit sa dau de registrul apelurilor. Ultimul numar era a surorii mele, apoi numarul unui barbat, Chris. Erau apelurile preluate, si se parea ca era numarul acelui Chris printre multe apeluri de la Justin, adica eu. Si am realizat ca acele multe apeluri erau date in cele doua saptamani. La alte numere inafara celui al meu si al lui Chris nu raspunsese. Am intrat la apeluri pierdute, iar acolo vazusem mai mult de treizeci de la diferite femei, unele trecute chiar si sub forma unui semn al intrebarii, sau alte numere care nu erau cunoscute de agenda telefonica a actorului. La apelurile efectuate era un sir lung cu numele meu fals: Justin si destul de multe ale acelui Chris.
Parca incepuse a ma enerva acel nume care il gaseam prin lista. Cine era Chris, si de ce vorbea cu Kyan atat de des? Nu o facuse la fel de des ca mine, insa mi se parea mult, oricum.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#40
dau edit dupa ce citesc
citeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesssccc [post scurt]
_________________________
Edit:
Hello! hh.. necstul mult asteptat :X
sa incepem cu inceputul... deci, pana la urma tot au dormit in acelasi pat cum a vrut "Justin" .. ehh.. pacat ca dormeau 24
un sarut intrerupt, din pacate, dar sper ca vor continua ce au inceput 15
Kyan devine din ce in ce mai.. hoot :perv: :hot: , iar Justin din ce in ce mai sweet 108 .. cei 2 se potrivesc 24
abia astept sa aflu cine e Chris.. sper ca nu e vreun iubit de-al lui Kyan ca il bat 24 *glumesc, nu ma lua in seama*
asa ca, astept necstul, honey !
GAMBATE
Cea mai reuşită semnătură.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)