Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scaldare in dorinta [Poveste finalizata]

#51
Ah, capitolul...105 Ce bine ca ai postat.
"-Cerule! Anunţă-mă când ai să întelegi care e de fapt problema aici!"
Deja mi-l imaginez pe Kyan tunand si fulgerand ca Ty nu-i intelege situatia, de fapt, nu-l intelege pe el insusi. Deci eu n-am ce spune! Il ador pe Kyan, dar si pe Tyler, este un dulce si se inroseste la orice gest de-al actorului. :]]
Observ ca (,) cu fiecare capitol ce-l postezi, excitatia lui Kyan creste mai mult15 Inseamna ca este aproape, I mean, ei sunt aproape19
Sunt de acord cu Gabytsswh. ^^ Adica (,) daca Kyan vrea yaoi hot, vreau si eu, insa... Il asteptam pe Tyler21 Iza, te astept cu urmatorul capitol. Byeehh :]

#52
Uite nextu, uite nextu!
Și eu doar am spus că dl. Kyan nu mai rezistă mult. ^ ^ '-Te admir. Greu îmi vine să nu te ating.' aww, mi-au atras atenția cuvintele astea. Am observat că actorul e stapân pe ceea ce spune, în sensul că nu-și ascunde sentimentele față de Tyler; e de apreciat. Mi-a placut ce au spus fetele mai sus, numai Tyler nu e sigur pe ce vrea. 21 Interesantă și povestea actorului, draguț că pe parcurs mai aflam câte ceva despre el. Ah, dar Tyler e hotarât să-l tâmpească pe Kyan cu intențiile sale de-a nu-i strica actorului cariera, n-am ce spune..
Frumos capitol, destul de delicate atingerile dintre cei doi. ^ ^ Și totuși.. unde-i nextu, unde-i nextu? 108 Ganbatte. ^ ^
[Imagine: tiusca2.png]
Mulțumiri lui Uberwald.

#53
Next, sweethearts ^^
*hugs*

Capitolul XVII

Am ramas in bucatarie, tolanit pe scaun, cu ceasca de cafea in mana, si cu privirea fixata intr-un punct pe podea. Mi-as fi baut cafeaua toata, insa o lasasem deoparte inainte sa ma ridic si sa imi asez ochelarii mai bine.
Am urmat drumul spre dormitor, unde il vazusem pe Kyan, stand intins in pat, cu painile sub cap, si privirea pierduta pe tavanul alb. Oftasem cand ochii lui nu se indreptasera spre mine, desi stia ca eram acolo. M-am asezat pe partea cealalta a patului, lipindu-ma de peretele din spate, si adunandu-mi picioarele la piept.
-Kyan... tot ce se intampla acum e nou pentru mine. Acest salt brusc parca in alta lume, ma sperie. Sentimentele sunt noi, necunoscute pentru mine, problema in sine e si ea noua, si persoana in cauza... adica tu. Nu vreau decat sa intelegi lucrul asta, ii rostisem eu incet, fara a-l privi, lasandu-mi ochii sa atinteasca usa dinaintea patului.
Acesta s-a intors pe-o parte, spre mine, sprijinindu-se in cot.
-Eu pot intelege, Justin. Dar nu asta e problema. Inainte spuneai de cariera mea. Poate ca eu sunt de parere ca am voie sa fiu cu ce persoana dorec, oricat de tare mi-ar afecta cariera. Dar nu vad cu ce ar putea lucrul asta sa o faca. Adica sa fim seriosi, fanii vor ramane fani daca sunt adevarati, iar contractele nu au de ce sa nu mai vina, din moment ce conteaza modul in care joc si nu cu cine stau.
-Te vor ridiculiza.
-Sa o faca. Nu ma intereseaza. E viata mea. Daca vreau, ma insor cu o lacusta.
-Cum se numeste asta? Insectofilie? intrebasem eu in gluma, insa el nu o gustase.
Isi luase o mana de sub cap, intinzand-o spre mine.
-Vino aici.
Nu ezitasem cand i-am auzit chemarea, si mi-am intins picioarele pentru a ma sprijini de ele si sa ma misc in acea parte. Totusi ma dusesem la jumatatea patului, si ramasesem in capul oaselor, chiar langa soldurile lui. Atat de mult as fi vrut sa ma cuibaresc langa el, insa propria mea timiditate nu ma lasa.
-Chiar vrei sa stai asa, acolo? intrebase el, ca si cum mi-ar fi citit gandurile, doar privindu-mi reactia usor sfioasa.
Am ridicat din umeri, insa nu il priveam. Degetele sale mi-au inconjurat incheietura mainii ce imi statea sprijinita de saltea. Ma indemnase sa ma intind langa el, iar aceeasi mana, si-o trecuse pe sub capul meu, ajungand pana pe spate, tragandu-ma si mai aproape. Imi simtisem obrajii infierbantandu-se, rosind puternic, inima batand intr-un asa fel incat ma durea...
El imi luase ochelarii, si ii asezase pe noptiera.
Imi coborasem jenat capul de pe umarul sau, ajungandu-i pe pieptul gol, apoi mana dreapta, dupa o lunga ezitare, mi-am asezat-o pe abdomenul lui tare. Oh, dar imi simteam trupul tremurand din nou, iar gatul mi se uscase, si uitasem de fapt motivul pentru care venisem in camera...
-Stii, unii oameni cauta un anumit model sa il promoveze,am rostit eu revenindu-mi din acea transa.
-Sa isi caute altul daca nu le convine ce sunt si ce simt.
-Nu e asa usor precum zici... e cariera ta... munca ta.
-Si e alegerea mea, Justin.
"Justin"... Cat am ajuns sa urasc numele acela. Suna atat de frumos rostit de el, insa nu era numele meu. Aveam impresia ca vorbea cu altcineva, iar lucrul acela ma dezamagea cumplit."Tyler, te rog, spune-mi Tyler!"
Gandurile mele nu ajungeau la el, si in mod sigur nu as fi putut sa i le dezvalui, insa mi-am inghitit dezamagirea, oftand apoi.
-Da este. Dar e si a mea, iar eu nu vreau sa pierzi nimic din ce ai. Mai ales acum, ca stiu cat ai muncit pentru asta...
-Nu pierd absolut nimic.
-Nu poti sa stii asta... e un risc...
-Un risc pe care sunt gata sa mi-l asum, orice ar fi. Nu imi spune ca nu te inteleg... pentru ca nici tu nu ma intelegi pe mine. Pot duce lupta la nesfarsit, da. Dar viata e scurta, Justin. Poate fi pierduta in orice clipa, si fara sa realizezi, ramai doar tu intr-un colt de casa goala.
-Nu gandi asa...
-Gandesc asa, pentru ca e adevarat. Nu stii ce iti e rezervat pe ziua de maine.
-Esti negativist, am constatat eu, stramband din gura.
-Nu. Sunt realist.
Am tacut, nestiind ce sa mai spun, si am ramas cuibarit in bratele sale, asa cum imi era dorinta.
Mana ce ii era pe spatele meu, urcase pana la parul care imi era deja ciufulit, iar degetele sale se jucasera in el cateva clipe.
Un fior imi strabatuse corpul, si am inspirat brusc atunci cand, cu buricele degetelor sale a coborat incet pe gatul meu. Abia ma atingea, insa senzatia care probabil pentru altii ar fi de gadilit, pe mine ma infiorase intr-un mod nerusinat.
M-am ridicat dintr-o data.
-Ce-ar fi sa mancam pizza aia pe care ai zis ca ai adus-o? Imi e foame, am spus eu, zambindu-i nevinovat.
Acesta a aprobat ridicandu-se la randul lui, apoi amandoi ne-am indreptat spre bucatarie. El lasase pizza pe frigider... nu stiam motivul, insa presupuneam ca a fost primul loc mai "la indemana" pentru el.
Dupa acel... micul dejun -daca poate fi numit asa- am iesit pe plaja, luand cu noi rogojinile si niste prosoape, iar Kyan mai avea dupa el o geanta mica, neagra de piele. Dupa ce ne-am asezat rogojinle de plaja pe nisipul fierbinte, am scapat de haine, pentru a ramane in slipi. Ai lui erau niste boxeri negri, si luceau la lumina soarelui, insa ezitasem sa privesc cat de mulati erau pe acea parte a corpului...
-Eu vreau sa intru in apa, am spus eu nerabdator, ridicandu-ma in picioare.
-Nu inca, ma oprise el, prinzandu-ma de incheietura.
-De ce nu? am intrebat eu nedumerit, privindu-l de sus, cum scoatea din acea geanta neagra o lotiune pentru plaja.
-Inainte de asta, fa-ma pe spate cu uleiul asta. Nu vreau sa fiu mai negru decat o maslina.
Inspirasem aer brusc, apoi primisem in mana sticluta cu pulverizator, iar el se intoarse cu spatele spre mine.
M-am asezat in genunchi, apasand pe capacul ce stropea cu acel ulei incolor si lucios, pe care incepusem apoi sa il intind. Ei bine, ezitasem la inceput sa il ating. Problema era ca nu stiam de unde sa incep. Mi-am asezat mainile pe umerii lui, facand miscari circulare. Au urmat apoi omoplatii... Ii atingeam fiecare muschi al spatelui in parte pentru asta. Doamne! parca era o pedeapsa... Ma simteam mai cald decat plaja numai prin acel act atat de simplu.
Dupa ce terminasem, i-am inmanat sticluta, iar el incepuse a-si pulveriza pe toate celelalte zone pe care el le putea acoperi singur: brate, piept, abdomen, picioare...
-Pot acum? intrebasem eu, ridicandu-ma din nou in picioare.
-Nu inca.
Oftasem apoi m-am trantit pe rogojina, stand turceste cu palmele pe genunchi si intrebandu-ma ce mai voia.
Dupa ce acesta a terminat sa isi intinda lichidul alunecos pe toata suprafata pielii sale exotice, imi facuse un semn sa ma apropii.
-Ce? Eu nu ma dau cu asa ceva. Nu sunt obisnuit...
-Vrei cumva sa ajungi acasa ars sau bine prajit? Cand ai fost ultima oara pe plaja?
-Cand eram mic, dar nu conteaza... nici atunci nu stateam sa ma dea mama cu lotiune. Intram direct in apa.
-Si seara plangeai ca nu puteai sa dormi de durere. Treci aici.
Avea dreptate, dar tot nu voiam sa ma dau cu asa ceva. Parca tot nisipul se lipea de mine cand eram acoperit cu lotiune de plaja. Totusi, m-am intors cu spatele, stramband din gura, asteptand sa termine cat mai repede.
La prima pulverizare a lichidului pe spatele meu, am tresarit, indoindu-mi coloana vertebrala. Nu era rece, insa gadila, iar pe urma parca am fost atacat de o armata intreaga se picaturi lansate spre mine. Chiar incepusem sa rad din acea cauza.
-Cum de pe tine nu te-a gadilit? am intrebat eu, dupa ce pusese sticluta de-o parte.
-Sunt obisnuit cu senzatia aia pe spatele meu. Chiar imi place.
Mainile lui mari s-au asezat pe umerii mei pe care ii putea cuprinde foarte usor doar cu palma, apoi incepuse a intinde uleiul si pe gat, putin pe brate, apoi intreg spatele. Cu siguranta a avut mai putin de lucrat decat avusesem eu. Chiar si asa, corpul imi reactionase. Obrajii mi-au redevenit rosii, inima imi pulsa mai mult sange, de parca eram pe cale sa mor, iar ea incerca sa ma mentina pe picioare. Dar... de fapt chiar lucrul acela a dus la inmuierea picioarelor mele.
-Intoarce-te.
La indemnul lui, am facut-o, iar de indata ce i-am intalnit privirea, mainile lui s-au asezat pe chipul meu, frecandu-si palmele alunecoase de obrajii, nasul si fruntea mea.
-Dar de ce? Nu-mi place sa am ceva pe fata, ma plansesem eu, incruntandu-ma.
-Hei, copilu'. Daca nu mai plangi, iti cumpar o inghetata, spuse el, zambind amuzat de situatie.
M-am imbufnat, insa cand simtisem uleiul care imi era pulverizat pe piept, mi-am coborat privirea. Ma intrebam daca avea de gand sa il intinda tot el...
Aerul mi se oprise in plamani, cand ii simtisem palmele asezate pe mijlocul pieptului meu, indreptandu-se apoi spre coaste, si revenind pe piept. Degetele sale lungi trecusera peste sfarcurile mele care s-au intarit inca de la prima sa atingere pe spatele meu. Am scos un sunet ca un geamat scurt din gat si am tresarit usor, insa ochii lui albastri au sclipit, urmarindu-si mainile ce-i coborau spre abdomenul meu, masandu-l usor.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#54
Ohh, frate! Vroiam mai mult! 33 But... Ca intotdeauna, eu inca sper ca te vei revansa in capitolul urmator :]
Da, exact cum a spus si Tyler, si eu am inceput sa urasc acest nume, "Justin"... Adica, mai ales el sufera din cauza asta ca trebuie sa pastreze asemenea minciuna.
Si revenind, mi-a placut tonul "matur@ si responsabil al lui Kyan 21 "-Hei, copilu'. Dacă nu mai plângi, îţi cumpar o înghetată. [...]" - Astia doi sunt amuzanti rai : ))
Si inca ma intreb de ce te-ai oprit...? Eeeh, din nou sper.
Succes ^^

#55
N-am rezistat să nu verific din nou dacă nu ai mai postat ceva. Surpriza placută! ;3
Tyler cred că se simțea așa bine în brațele actorului.. Și da, cred și eu ca se cam satura de pseudonimul sau, dar deh, n-ai ce face.. xD Micuțul Ty s-a emotionat când a fost dat cu lotiune, cât de draguuț! ;33 Kyan vrea să pară mai.. 'matur' (după cum a spus și MusicxD)? Oricum, e de apreciat că are grijă de Tyler.. Vreau surprize in apăă, dacă se poate. 21 Do, do, hai că am aberat destul!
Sunt curioasă ce se întâmplă în next. T.T Ganbatte! pupic
[Imagine: tiusca2.png]
Mulțumiri lui Uberwald.

#56
Tuuuuu, dragostea mea, cat asteptam =p~
Aaaah, cat de sexy 108 Ii face masaj nebunu`, aah? Si nu fac si ei nimic nimic nimic? Doar putin acolo, doar nitelus amor? -o<
Imi place mult cum se comporta Kyan cu Justin, ma amuza teribil 21 Si sunt foarte curioasa ce se va intampla in legatura cu numele si identitatea reala a '' celei '' ce l-a insotit atunci, la inceputul ficului 39
Abia astept si prima noapte intre ei... 105 Sau zi sau ce-o fi21
Eu e obsedat! :X
Bafta la scris hug
Genial cap`:X
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#57
Ca o creatura detestabila ce sunt...nu am postat ( asta e crima impotriva naturii). Capitolul a fost superb si chiar mi s-a facut mila de Tyler can se gandea ca ar vrea ca Kyan sa stie cin e el cu adevarat si sa nu mai trebuiasa sa se ascunda in spatele acelei identitati false. Greseli de scriere? ( nu stiu daca exista asta ceva in ficurile tale...pentru ca niciodata nu m-am concentrat sa le gasesc...am fost prea absorbita de text.) Vreau neeeext...chuuu
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#58
Next, my sweethearts ^^

Capitolul XVIII

Luasem sticluta cu uleiul in mana, de indata ce Kyan terminase a-mi intinde lichidul alunecos pe piele, si continuasem singur prin a il pulveriza pe picioare, la fel cum facuse si el. Daca mai continua sa ma atinga asa, ar fi fost extrem de stanjenitor cand trupul meu se agita mult mai tare decat era deja. Se ridicase in picioare, intinzand pe brate uleiul ce i-a mai ramas pe palme, apoi si-a aruncat privirea peste oceanul intins din fata noastra.
Oricine l-ar fi vazut in toata splendoarea lui, cu trupul si ochii stralucind, iar parul blond sclipind pentru razele puternice ale soarelui, ar fi gandit ca vazuse un zeu. De aceea privirea mea fusese intepenita in directia lui.
Cand in sfarsit am avut ocazia sa inot, am profitat din plin. M-am aruncat in apa limpede si calda, scaldandu-ma in minunea transparenta si uda ce ma inconjura.
Nu dupa mult timp, mi se alaturase Kyan. Au trecut zeci minute de cand ne aflam in apa, insa nu am observat cum trecusera pe langa noi. Radeam si ne simteam bine, ne stropeam si mai spuneam cate o gluma. Era magnific.
Dupa ce am iesit din apa, ne-am intins pe rogojinile noastre, asteptand ca trupurile sa ne fie uscate de soarele care inca isi mai arunca razele spre noi. Insa nu pentru mult timp, deoarece dupa atata inot si soare, ni se facusera foame.
Ne-am imbracat corespunzator pentru a merge la un restaurant din apropiere, insa cat timp am petrecut acolo razand si mancand in acelasi timp, soarele fusese inlocuit deja cu maiestoasa luna, si de micutele faclii arzatoare.
-Ei? te-ai hranit cum trebuie? intrebase Kyan de cum am intrat pe usa casei.
-Sunt plin, am spus eu, zambind si asezandu-mai mainile in solduri.
-Acum am sa dorm mai rau decat un urs, rostise el, indreptandu-se spre camera. Insa amandoi ne-am oprit de cum am intrat in dormitor. Da, trebuia sa dormim in acelasi pat. Eu cerusem aia, nu-i asa?
Ca si cum nu a bagat de seama, Kyan incepuse a se dezbraca. Si-a aruncat camasa pe un scaun, apoi pantalonii, ramanand in boxerii albi.
S-a trantit in pat, intinzandu-se asa incat picioarele lui aproape nu mai incapeau. Facea patul sa para atat d mic pentru el, si totusi era mare pentru mine.
-N-ai de gand sa vii? Cred ca iti face cu ochiul, spuse acesta batand perna din dreapta lui.
Am dat afirmativ din cap, si m-am indreptat spre marginea patului, pe care m-am asezat, insa pe masura ce ma dezbracam... ma si imbracam. Cand mi-am dat tricoul jos, imi luasem altul imediat, apoi pantalonii i-am inlocuit cu altii, scurti si rosii.
-Noapte buna, rostisem eu inainte sa ma arunc sub plapuma subtire, stand cu spatele la Kyan.
Rostise acelasi lucru mai incet, apoi auzisem cearceafurile fosnind, semn sa si el s-a invelit in plapuma.
Era atat de greu sa inchid un singur ochi, stiindu-l atat de aproape... Incercam sa nu ma foiesc, si sa raman in aceeasi pozitie, insa parca devenea chinuitor. Fiecare lucru ma deranja: un fir de par ce-mi cazuse pe ochi, plapuma care ma acoperea parca era groasa, chiar daca era al naibii de subtire... ma simteam cald.
Tot asa au trecut si urmatoarele ore in care nu am reusit nici macar sa adorm pe jumatate. Era aproape ora doua, iar eu stateam agitat si totusi nemiscat sub plapuma.
Abia ce imi inchisesem ochii, si am incercat sa fac abstractie de ceea ce ma inconjura, am auzit cum trupul lui Kyan se misca pe salteaua ce scartaia sub greutatea lui. Bratul lui greu se asezase peste mine, iar din gatul lui se auzise un geamat inabusit si lung.
Am tresarit dupa care am ramas inlemnit. Nu puteam sa il vad, insa imi imaginam ca dormea si credea ca are cine stie ce partenera langa el. De aceea probabil ma si trase mai aproape, lipindu-mi spatele de pieptul sau gol ce se misca deodata cu ritmul lui de a respira.
De atunci puteam spune cu siguranta ca in acea noapte, ochii mei nu aveau sa se mai inchida...
Imi simteam obrajii atat de calzi, la fel cum imi era si trupul, iar inima isi accelerase pulsul atat de tare incat imi era teama sa nu il trezeasca pe Kyan. As fi vrut sa plang! Ma durea atat de tare pieptul, care parca imi era strans de o mana mai mare decat propriul meu trup, si am inceput sa tremur, odata ce fiorii treceau prin corpul meu, parasindu-l la fel de repede, pentru ca apoi sa revina.
Toate acele ore au trecut atat de greu, incat nu stiam ce Dumnzezeu sa mai fac. Nici macar nu ma miscam. Abia de dimineata, am reusit sa ma dau jos din pat, deoarece Kyan isi luase bratul de pe mine, intorcandu-s epe cealalta parte. M-am dus incet spre bucatarie.
Dupa ce mi-am facut o cafea, m-am asezat la masa, insa cum imi tineam mana lipita de ceasca de pe suprafata de lemn, asa imi era si capul, lipit de bratul intins, cu fata in jos, si cu ochii inchisi. Cred ca cel mai potrivit cuvant pentru acea stare a mea era "rupt!". As fi adormit chiar acolo, daca nu il auzisem pe Kyan care aparuse din senin in pragul usii.
-'Neata, spuse el cascand, si parand la fel de obosit ca si mine.
Am tresarit speriat, incercand sa imi tin ochii deschisi.
-Da, 'neata... Vrei o cafea?
-Cred ca am nevoie... Cum ai dormit? ma intrebase el, de indata ce m-am ridicat de pe scaun.
-Aaa... bine, am mintit eu, ridicandu-ma de pe scaun pentru a ma indrepta spre bufet. Tu?
-De fapt nu ai dormit. De ce minti? dupa ce te-am adus mai aproape de mine puteam sa vad clar cum iti miscai genele in sus si-n jos, clipind.
Am ramas nemiscat si cu gura intredeschisa in timp ce incercam sa imi gasesc o scuza... bine ca nu imi vedea expresia, pentru ca eram cu spatele la el.
-Bine, nu am dormit, am recunoscut eu, intinzandu-ma dupa cafeaua din dulapior. Poti te rog sa imi aduci ochelarii? am uitat sa ii iau...
Ca si cum nu a auzit ce l-am rugat, acesta continuase.
-De ce nu ai dormit?
-Cred ca era luna plina.
-Nu, nu a fost.
-De unde stii?
-Pentru ca nici eu nu am dormit, iar luna o vedeam clar pe geam.
Ah! imi amintisem. Eu nu vedeam geamul din cauza ca stateam cu spatele la el... Kyan putea sa isi intoarca putin capul oricand.
-In plus, adaugase el. Nici eu nu pot sa dorm cand e luna plina. Ma zvarcolesc ca un caine care nu e invatat cu lesa.
-Deci nici tu nu ai dormit. De ce?
-Tu sa-mi spui. Eu te-am intrebat primul, spuse el, incrucisandu-si bratele la piept
-Vorbesti serios? Chiar facem asta? Nu suntem copii de cinci ani, rotisem eu, aprinzand focul aragazului. El ramanea totusi pe pozitie, cu privirea fixata spre ceafa mea, asteptand un raspuns. Bine! Nu am dormit pentru ca... aaa...ma durea burta.
M-am intors spre el, incercand sa par convingator, insa el ridicase o spranceana. Din pacate el era actorul, nu eu.
-Bine, recunosc, am mintit. Eu nu am putut sa dorm pentru ca... pentru ca erai tu acolo, si pe deasupra ma mai si lipisesi de tine, si... chestia asta m-a agitat, bine? Motiv pentru care nu am putut inchide un ochi toata noaptea. Multumit?
Am expirat puternic simtind ca ma eliberasem de o povara, insa culoarea rozalie mi se imprastiase in obraji ca cerneala in apa, si din acea cauza m-am intors la aragaz, punand ibricul cu apa pe foc. M-am indreptat pe urma spre dulapior spre a lua zaharul, pe care l-am lasat pe bufet, privirea mea ramanand apoi atintita spre cutiuta de metal frumos colorata.
Nu ii mai auzisem vocea barbatului pentru un timp, si ma cufundasem dintr-o data in gandurile mele care spuneau acelasi lucru, pe care le stiam deja "Cred ca am sa mor de rusine!".
Nu am bagat de seama pasii care s-au indreptat spre mine, insa cand isi lipise pieptul de spatele meu, iar palmele i s-au sprijinit de bufet, prinzandu-ma in "capcana", am inspirat dintr-o data si am tresarit.
-Se pare ca motivele noastre de neliniste se aseamana al dracului de bine, spuse el aproape de urechea mea.
-Cafeaua... am rostit eu ragusit si incet, lasandu-mi capul plecat.
-Da, e chiar aici, spus el, prinzand de pachetul de cafea si punandu-mi-l in fata pe bufet.
-Iti vine sa glumesti? Trebuie sa o fac. Va clocoti apa...
-Inseamna ca doar apa ma mai intelege, spuse el, apecandu-se mai mult peste mine.
-De ce nu incetezi cu aluziile? intrebasem eu, inghitind pe urma cu greu.
-De ce nu incetezi cu prefacatoria?
-Kyan, ma sperii, spusesem eu, simtind cum pulsul imi crescuse de emotie si spaima. Poate ca spaima era insemnificativa, dar o simteam. Spaima ca ma descoperea.
-Te sperii? Sau te nelinistesc?
Respiratia lui imi atingea gatul, si ii simteam privirea urmarind locul din josul urechii mele, ca un uliu ce-si urmareste prada. Simteam nevoia unui fular...
Mi-am oprit un geamat scurt cand ii simtisem buzele atingandu-mi bland gatul, tresarind atunci cand coborase mai mult, trimitandu-mi fiori prin intreg trupul ce incepuse a-mi vibra.
-Kyan!
-Scuze, nu m-am putut abtine, spuse el, ridicandu-si capul si umezidu-si buzele cu limba.
S-a indepartat de mine, asezandu-se pe un scaun din jurul mesei de lemn, departandu-si picioarele, punandu-si coatele pe pulpe.
Mi-am dres glasul, apoi m-am ocupat din nou de cafea, incercand sa dau impresia cum ca nimic nu se intamplase.
Imediat ce ii inmanasem cafeaua, acesta mi-a multumit, iar comportarea sa imi parea foarte normala. Nici nu mai deschisese vreun subiect pe tema care ne includea pe noi doi, ci vorbeam ca doi oameni la o cafea de dimineata.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#59
Uuuu chiar nu am asteptam sa fiu prima, ca sa las comm la ficul tau.
Ma simt asa de onorata. :X:X

Mi-a placut enorm acest capitol, il ador... pur si simplu, deci actiunea a decurs cum trebuie.
Eu la inceput am crezut ca, am spus virgula.. 21 Kyan dormeam si visa si ca din greseala l-a tras mai aproape de trupul sau pe Justin.
Al naiba ca pana si mie a inceput sa-mi fiarba sangele.. ce naiba.. 21
Ca starul asta pune pe jar pe toti. 5
Dar si tu magia pe care o faci atunci cand descrii, chiar foarte frumos si super bine. smile

Si de ce te-ai oprit din "actiune".. si stii bine la ce ma refer. 5
Doamne, imi vine sa te strag de gat cateodata.. ca ma lasi aici sa fierb, naiba ca daa eram in locul apei aceleia.. ma jur ca eu explodam de acolo. Nu ma evaporam, faceam : CA BOOM !!

#60
Oh, dulceata, chiar ma gandeam in drum spre casa cand ne pui capitolul la SID :X Se pare ca estem telepatice!
Se gandeste la el ca la un zeu, aah? Si cand zeul are de gand sa profite de slujitorul lui? =p~ Cand au de gand sa... Stii tu ce? 5 Aaah, mintea mea moare dupa asa ceva si tu stii prea bine asta.. Deci... ? 108
'' Sunt plin ''... Femeie, mintea mea a zburat pe la niste perversitati acum =p~ PLin cu ce?21 Plin cu Kyan se poate? 5 [ Dau in paranoiaaa o.O ]
God! In pat... Amandoi... Fara atingeri perverseee? >.> Fara... Fara nimic care sa ma faca pe mine sa sar in sus de bucurie? Un sarut, o mangaiere, o ceva sculata pe-acolo... Kyan, ma omori cu zile20 Nopti si amurguri, rasarituri si neguri sau ce-oi mai avea eu >.> Faza cu luna plina a fost prea belea21 Nu stiu cum de ai atatea idei, cert este insa ca sunt miiiinunate si le iubesc <3
Ador felul tau de a jongla cu vorbele si sentimentele lor, te pricepi foarte bine la schimburile de replici, mai ales ca sunt al naibii de amuzante si le sorb din priviri 8 Creatiile tale se citesc intotdeauna cu placere de subsemnata <3 Nu-mi vine sa cred insa ca ei doi mai pot vorbi '' ca doi oameni la cafea dimineata ''. I means... Cand o fac? 108
Abia astept momentul... Si iti doresc spor la scris in continuare *hug* *kiss*
Ideile tale de nepretuit sa nu se termine niciodata! :X
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour




Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)