Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SWEET and SPICY

#21
Hmm..well..n-o sa te contrazic ..probabil stii mai bn..probabil am confundat stilurile avand in vedere ca nu am avut timp sa ma documentez exact [asa cum am facut-o la scrima ]....cand am zis brat..m-am referit la cel care u zici..craul..w/e...cel cu fata..pe care sunt sigura ca e cel mai rapid..oriq l-ar chema..fiindca il practic..dar n-am inteles faza..ok e stilul broasca nu testosa [ same species different look..w/e ] dar park zisesesi ca stilul brat pe spate e bras..acu zici ca stilul broasca e bras..?? *confused..



16: Esec vs victorie



Huh?Unde naiba sunt?Asta imi ziceam in timp ce am deschis in sfarsit ochii ametita.Primul lucru care l-am vazut era un tavan alb luminos.Eram in Rai?Nu…cred ca eram la infirmerie…daca eram moarta cu siguranta nu ajungeam in Rai.
Am simtit o patura destul de groasa peste mine. Mi-am intors incet capul .Infirmiera vorbea cu Sunao.Ren si Sei stateau pe un pat.
Ren a observat primul ca m-am trezit.
‘Yui-chan!’zice el repede si aproape ca sare de pe pat.Sunao si Sei isi intorc privirile spre mine in acelasi timp.
‘Esti bine?’ ma intreaba el ingrijorat.Sunao ma lua de mana si avea o lacrima in coltul ochiului.Mi-a luat vreo cateva secunde sa imi amintesc ce se intamplase.
‘Fir’ar...am luat locul 2’bomban eu iritata.
‘Da... asta e important acum,’ zice Sei sarcastic.
‘Esti bine, Yui-chan? Sa sti ca ne-ai speriat,’ zice Ren venind langa patul meu.
‘De ce a trebuit sa te fortezi atat?’ ma cearta Sunao si ii cade lacrima pe obraz..
‘Ai fi preferat sa abandonez in mijlocul ultimului tur?Nicio sansa’ zic eu mai cu vlaga.Cred ca incet incet imi reveneam.
‘Gata!Diseara stai in pat!Nicio sansa sa mai exersezi...si maine nici sa nu-ti treaca prin cap sa participi la karate!’zice Sunao hotarata.’Nu-i asa Sei?’
‘Face ce vrea,’ zice el uitandu-se mai mult la pereti decat la mine.
‘Ar fi mai bine daca nu ar merge, nu dupa ce a patit,’ zice Ren
Ma ridic brusc in capul oaselor .Ma apucasera ametelile iar insa nu am lasat sa se vada.
‘Ati luat-o razna? Pana maine o sa fiu bine!’zic eu repede.
‘Nici gand...o sa lesini iar maine..trebuie sa te odihnesti’ spune Ren.
‘Ma odihnesc dupa..si-asa incepe vacanta!’ insist eu.
‘Te-ai fi inecat azi daca nu te scoteam din apa, maine s-ar putea sa fie mai rau. Las-o incolo de competitie. Ce incerci sa dovedesti, ca esti sinucigasa?’ zice Sei pe un ton mai sever.
Huh? Sei m-a salvat!? Extraordinar ! Cum Dumnezeu am reusit sa trec de la tipa cea rea la o damoazela la ananghie in doar 2 luni si jumatate de scoala?Acum chiar ca eram frustrata.
‘Nu,nu vreau sa dovedesc ca sunt sinucigasa,daca vroiam asta ma aruncam de pe o cladire sau ceva.’ Raspund furioasa.’Vreau sa-ti dovedesc c-o sa te inving la propriul tau joc...adica pretioasele tale arte martiale’
‘Daca tu iei maine locul intai, eu ma apuc de kendo,’ ma provoaca el.
Wow,asta m-a luat pe nepregatite.
‘Nu!Kawata-san ce ai facut!?’striga deodata Sunao la el iritata. Ah,Sunao ma stia intr-adevar prea bine.
Sei paru confuz de reactia violenta a lui Sunao.
‘Acum chiar ca nu are de gand sa renunte!’explica ea nervoasa.
‘Bravo amice,ai dat cu batu’n balta’il bate Ren pe umar.
Ma ridic din pat si ma apropii de el umflandu-mi pieptul mandra.
‘S-a facut!Daca maine castig te apuci de kendo!’.
‘Nu se poate! Kawata-san,retrage-ti repede provocarea!’ spune Sunao
‘Nici gand! Daca ea e destul de incapatanata incat sa participe si maine, n-are decat sa intre in spital,’ zise Sei furios si iesi din cabinet.
‘Nici sa nu-ti treaca prin cap!’striga Sunao.Oricum era deja prea tarziu , provocarea fusese lansata ,iar atunci cand cineva ma provoaca nu sunt atat de lipsita de bun simt incat sa nu-i accept provocarea.
I-am promis lui Sunao ca voi sta sa ma odihnesc toata ziua,in schimb ea ma va lasa sa particip.Binenteles ca a refuzat , insa o stiu mult prea bine,iar maine stiu ca ma va lasa sa plec,oricat de mult ar fi dorit sa ma opreasca.Plus ca stia mult prea bine ca daca ma incapatanez sunt in stare sa sar de la balcon si sa-mi rup un picior doar ca sa scap si sa ajung la competitie.


*
Sper sa-si rupa gatul. Cum poate fi cineva atat de incapatanat incat sa continue sa participe la competitii sportive cand e asa de obosit? Ai zice ca nu are minte deloc. Poate ca am suparat-o pe Sunao facand-o sa participe, dar trebuie sa se invete minte ca nu e invincibila si nu poate face orice. Poate atunci, ego-ul ei se va desumfla putin. Fetele din clasa adversa arata bine pregatite, cat despre adversarii mei... n-am vazut un grup mai mare de pampalai. Probabil au fost fortati sa participe, nici unul din ei nu pare a fi o provocare. Asta e, macar imi dezmortesc putin muschii.

Bun, sa incepem. Primul deja tremura inainte de a incepe lupta. Mai bine sa ii iau usor. Arbitrul fluiera si ne apropiem unul de celalalt. Prostul face greseala de a-si pierde cumpatul si sa alerge spre mine incercand sa ma intimideze. Ma dau intr-o parte, iar genunchiul meu stang il opreste. Un punct. Astept sa se ridice si apoi continuam. Desi s-a calmat putin, dupa o lovitura de picior in burta si un pumn in fata meciul s-a terminat si am intrat in semifinala.
Al doilea pare ceva mai sigur pe el. Dupa ce fluiera arbitrul nu sare la mine panicat, in schimb incepe sa imi dea tarcoale. Dintr-o data vine spre mine si loveste cu piciorul, parez si il lovesc cu podul palmei in piept. Se da inapoi, asteapta putin si apoi ataca din nou. Iar cu piciorul, lovind de mai multe ori. O tehnica buna, daca esti atent la ce face adversarul. Cand e destul de aproape ma las jos si ii matur piciorul de sub el. Cade cu o bufnitura si eu ma reped asupra lui si il lovesc cu pumnul in piept. Dupa ce se ridica arbitrul il intreaba daca poate continua... si el se da batut. Probabil si-a dat seama ca nu are sanse. Mai ramane unul.
Ultimul pare foarte sigur pe el, chiar zambeste. Bine, sa vedem ce sti. Imediat ce incepe lupta se repede spre mine lovind cu un picior si sus si jos, fortandu-ma sa ma dau inapoi pana cand ies din ring. Nu suntem la sumo amice, nu castigi puncte asa, dar daca vrei sa jucam dur, nici o problema. Il atac cu cateva lovituri de picior si apoi ma las repede in jos si il lovesc in burta. Dupa ce isi revine il atac din nou alternant intre pumn si picior pana cand trec prin garda lui si il lovesc din nou in burta. Inca o lovitura si l-am terminat. Dupa o scurta pauza vine el spre mine, lovind ca nebunul. Dar spre diferenta de primul adversar, loveste cu mai multa precizie si ma nimereste in piept. Incepe sa fie interesant. La urmatorul atac, sar, ma rotesc si lovesc cu piciorul.
Nu ma asteptam sa il lovesc, doar sa ajung aproape la aterizare pentru ca o data ce ating pamantul il lovesc cu piciorul in burta de jos si am terminat.
Toti incep sa urle de fericire, dar eu merg intr-o parte si astept sa inceapa luptele fetelor. Sa vedem ce poti, Gura Sparta.

*
Ii arunc o privire din partea opusa a ringului si ranjesc.O sa ii inchid gura o data pentru totdeauna acum.Sunao,Ren...uitati-va la mine sa vedeti cum sterg pamantul cu ei.
In nebunia de ieri am realizat abia spre seara ca uitasem complet sa-i spun lui Ren ca-l plac.D-aia se zice ‘nu lasa pe maine ce poti face azi’ asa ca astazi voi lua aceasta zicala de buna si orice s-ar intampla , dupa meci ii spun ce simt.
Prima oponenta.O stiam.Era din clasa 11 A: Milly nu – mai – stiu – cum.Nu stiu ce ar avea in comun ea si cu karatele ,insa oricum o sa ii rup fundul.
Lupta a inceput.A atacat prima exact cum ma asteptam.M-am intors exact inainte ca pumnul ei sa ma loveasca , am apucat-o de brat si am aruncat-o peste umar. 1 punct eu , 0 puncte ea.Al doilea atac a fost o incercare ridicola de a ma lovi in burta cu piciorul.I-am apucat piciorul am tras-o mai aproape si mi-am izbit palma de pieptul ei.S-a retras si a incercat inca o lovitura cu pumnul.I-am prins mana din nou si am lovit-o usor in coaste.
‘You’re out!’ zic eu si ii fac cu mana sa iasa din ring.
A doua oponenta parea mai panicata dupa spectacolul de dinainte.Ma simteam plina de energie si gata sa rup funduri iar daca frica o napadea atunci deja am castigat.
Am atacat-o eu...ceea ce a fost o mare greseala si o nechibzuinta.M-am grabit crezand ca am totul in palme si asta m-a costat.Fata se dadu intr-o parte si se apleca rotindu-se si punandu-mi piedica.Fir’ar,i-am dat un punct din pura greseala.
Pot sa jur ca l-am zarit pe Sei cu coada ochiului cum ranjea triumfator.Nici gand.A fost doar o lovitura.Atata tot.M-am ridicat fara probleme.Deci iti place sa te prefaci slaba ei?Lasa ca vezi tu.
Am ramas amandoua in pozitie defensiva.Nu aveam sa atac.hai sa vedem cine are nervii mai buni.Ea a cedat prima.M-a atacat incercand sa ma loveasca cu pumnul.Sigur se astepta sa ma rasucesc si sa procedez la fel ca si cu oponenta cealalta insa eu doar m-am lasat pe vine si i-am tras una in burta de am pus-o la pamant.Cand s-a ridicat m-a atacat mai necugetat cu picioarele insa eu ii evitam la mustata toate loviturile.Intr-o clipa m-am aplecat si de data asta i-am maturat eu picioarele.Deja era obosita si-si pierduse rabdarea.Ultima lovitura a fost absolut patetica.I-am oprit pumnul care imi tintise fata i-am rasucit mana,am imobilizat-o si apoi am pus-o la pamant.Si ai iesit si tu din joc papusa.




*
‘Deci, mergem maine sa-ti luam bokuto?’ intreaba Ren.
‘A ajuns in finala, dar nu a castigat inca.’
‘Ar trebui sa ai mai multa incredere in ea, e destul de rezistenta.’
‘Poate, dar pentru ca eu sunt campionul la karate si nu tu, cred ca o sa am incredere in parerea mea si iti zic ca nu are cum sa iasa castigatoare,’ ii zic incruntat.
‘Ramane de vazut,’ zice Ren zambind.
Chiar ca o sa vedem, o sa vedem cum pierde. Poate ca va reusi sa ofere o buna rezistenta, dar ma indoiesc ca va castiga. Are o luna de antrenament, daca adversara ei are mai mult nu are nici o sansa.
Recunosc ca s-a descurcat bine pana acum, chiar mai bine decat ma asteptam, dar pana aici i-a fost. Dupa ce aproape ca s-a inecat ieri si mai e si obosita, mai devreme sau mai tarziu va face o greseala. Sunao vad ca zambeste, din pacate nu cred daca va mai fi pentru mult timp si cu siguranta va da vina pe mine daca pateste ceva sora-sa. Dar cu ce sunt eu de vina ca e ea incapatanata?

*
Ultima concurenta.Pe ea sigur o stiam.Era presedinta clubului de karate.Hopa,se pare ca va fi putin mai greu sa o inving.Tipa parea increzatoare si cand fluierul suna nu ma ataca.Dar nici eu n-am atacat.Acum mai mult ca oricand trebuia sa am rabdare.
Tipa statea super relaxata si imi arunca un zambet de sus de parca eram mai rau decat o incepatoare.Ok,stiu ca trebuie sa astept insa defectul meu este ca atunci cand cineva ma provoaca trebuie sa fac ceva ca sa-i sterg zambetul de pe fata urgent.Am incercat sa ma abtin si am ramas nemiscata.Incerca sa ma provoace.Si tot continua sa faca gesturi care ma iritau si mai mult.Doamne...iarta-ma pentru slabiciunile mele.Mi-am ridicat mainile si m-am apropiat precaut.Ea a trecut imediat la o pozitie serioasa si dreapta.
Am atacat prima.Pumnul drept spre fata ei.Ea mi-a parat lovitura cu usurinta si picioarul drept se indrepta deja spre coasta mea.L-am blocat cu mana stanga si am apucat-o repede insa deja era prea tarziu ,pumnul ei drept ma izbi in piept.Fir’ar.
O priveam cu atentie.Era foarte stapana pe sine..Poate ca aici am pierdut in fata ei , dar oricum nu imi pasa de morala ci de fapte asa ca ma durea undeva ca ea era calma.O s-o bat mar!
Am atacat din nou.De data asta cu picioarele ,rotindu-ma.Ea para cu mainile loviturile si le devia.Apoi m-a agatat de un picior si era gata sa ma loveasca.Apoi am facut-o.Mi-am dat drumul la greutate si m-am lasat sa cad la pamant folosindu-mi singurul picior pe care il mai tineam pe pamant ca s-o izbesc.Am lovit-o ,insa m-am izbit violent de podea.
De data asta ea ataca.ii param cu greu loviturile rapide si din cauza ca ma izbisem de podea mana mea dreapta nu mai era asa bine ca inainte.Nu am putut sa opresc unul din pumni si iar a aterizat o lovitura asupra mea.Mai aveam o lovitura si ma scotea din joc.Ce sa fac?
Ea stia ca mai ii trebuia doar o sansa.A atacat ,insa si eu am atacat.Ne param loviturile reciproc dar nu ne opream.Nenorocita era buna.
Si-a aruncat pumnul spre mine.Eu am evitat la limita,insa stiam ca urmatorul pumn sau picior venea spre mine.Nu am avut de ales.Mi-am aruncat piciorul si am lovit-o in burta exact cand ea ma lovi pe mine cu palma in piept.
Deja era prea tarziu.
‘Midori Konogawa ,11 D , castiga!’
Poate ca eu o lovisem de 2 ori , insa ea ma lovise de 3 ori.Am pierdut mizerabil.Cineva sa imi puna capat zilelor ACUM!

*
‘Ti-am zis eu,’ ii zic lui Ren care arata atat de dezamagit, ai crede ca au declarat ca lenjeria intima sexy este ilegala.
‘Dar a luptat bine! Mai avea putin si castiga, cred ca merita felicitari, nu?’ protesta el.
‘Sigur ca da, merita felicitari ca a ajuns in finala si atat. Problema ei este ca nu poate sa accepte esecul. De cand am batut-o s-a infuriat asa de tare incat m-a vazut ca inamicul public numarul unu. Apoi cand a trebuit sa participe la karate, s-a fortat prea mult si a obosit atat de tare incat a lesinat ieri.’
‘Si ce e rau in a avea o personalitate plina de entuziasm?’
‘E rau cand actioneaza in loc sa gandesca. Trebuie sa se maturizeze,’ ii zic si ma indrept spre iesire.
‘Doar nu pleci.’
‘Si de ce nu?’
A luptat bine, da. S-a comportat prosteste, cu siguranta. Era doar o competitie intr-o clasa, la ce folos sa te agiti in felul asta? O sa aiba par alb inainte de treizeci de ani daca nu se potoleste. Ren n-are decat sa o dadaceasca, cineva trebuie sa ii arate ca nu e bine ce face. Sper doar sa nu-mi poarta si Sunao pica.
Vroiam sa ies din sala insa atunci am auzit.Intai au fost 2 palme apoi inca 2 si tot asa.Apoi intreaga scoala incepu sa aplaude lupta...nu..o aplaudau pe Yui.
‘Cel mai tare meci!’
‘Kawakuchi e cea mai tare!A luptat cu o experta in arte martiale.’
‘Daca mai era o lovitura ca regula atunci castiga!’
Asta spuneau toti din jurul meu.Am ramas surprins.Poate ca era incapatanata,si cu siguranta sunt mai bun ca ea ,si mai puternic...dar atunci de ce simteam ca am pierdut?
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#22
Draga mea...vad ca esti tare confuza,la inot su 4 stiluri mari si late[mrg mai au si niste categorii daor de pregatire:p] acelea fiind:

1.Craul,cel care inoti pe fata
2.Spate,logic cel care inoti pe spate
3.Bras,cel care inoti ca broasca
4.Fluture,cel mai idiot stil,inoti cu picioarele lipite si dai din maini ca aripile unui fluture[aproximativ]
Capish?

Acum ficul:
Este mega genial suuuuper tare[wow niciodata nu am mai inceput asa:))]
Totul este perfect,nu am vazut nici o greseala....
So....Am terminat acest comentariu:D:D:D...

Chuuuuzzzz:*

#23
yep..acum am inteles cum sta treaba..mersi ptr lamurire xD...dar capisch ala de la sfarsit nu era necesar..te aisgur...u get it why..:d


17: Excursie vs dezamagire

Wow,astia chiar ma aplauda.Desi am pierdut sala ma aplauda.In mod normal nu asteptam lauda nimanui asa ca am fost socata sa vad cat de bine au inghitit lupta asta,mai ales cei din clasa mea.
‘Ai fost bestiala!’zice Sunao fericita si sare la gatul meu.
‘Dar..am pierdut.’ Bomban eu dezamagita si un pic confuza.
‘Sa castigi nu e neaparat cel mai tare lucru la o lupta..’ o aud pe Meiryu zicandu-mi .Cand mi-a zambit nu am putut decat sa-i raspund la zambet.Toata clasa ma sustinuse.
‘Stii ceva!?Ma bucur ca i-ai tras piciorul ala in burta si ca nu ai evitat lovitura!’ zice un coleg cu ochelari al carui nume il uitasem.
Ma simteam intr-un fel mai bine.Apoi m-am uitat din instinct spre locul unde stiam ca stau Ren si Sei.L-am vazut pe Sei pe picior de plecare si pe Ren langa el si mi-am amintit.Inainte sa ii avertizez pe ceilalti am luat-o spre Ren si am urcat scarile lasandu-i pe colegii mei uimiti de actiunea mea.
Am ajuns in sfarsit la el.Sei plecase deja....tocmai bine.
‘Ren...tre..trebuie sa-ti zic ceva..’ spun eu incercand sa-mi trag respiratia.
‘Sigur. Ce anume?’ ma intreaba parand ingrijorat si surprins in acelasi timp.
Am tras putin aer in piept.
‘Sa stii ca te plac mult.’spun eu dintr-o suflare.
Ren nu raspunse din prima, mica mea confesiune parea ca il lua prin surprindere. Se uita la mine surprins si putin confuz. Pana la urma zambi si zise: ‘Crezi ca putem vorbi despre asta alta data? Dami cateva zile.’
Ma asteptasem la asta,defapt eram 95% sigura ca asta ii va fi raspunsul.Incearca sa ma abureasca cu faza cu ‘vorbim peste cateva zile ‘.Stiam smecheria , si am inteles mesajul.M-am chinuit sa zambesc.
‘Ok...atunci mai vorbim’spun eu si o iau inapoi spre Sunao inainte sa-i aud raspunsul.Am esuat lamentabil si acum ma facusem si de ras spunandu-i pe fata ce simt.O ratata.Eram o ratata totala.


*
Nu mai iese o data? Am si altceva de facut decat sa stau aici. Stiind cum e, chiar daca o aplaudasera, sigur era dezamagita, oricine ar fi. Hai ca incep sa iasa din cladire. Uite-o si pe finalista, ar putea arata mai imfumurata decat atat? Niciodata nu mi-a placut genul ei. Bine, esti talentata, dar asta nu inseamna ca te face superioara celorlalti. As vrea sa vad cum mai zambesti dupa ce matur pe jos cu tine.
Parintii au luat masina acasa, Ren se indreapta spre autobuz si Sunao se pierdu prin multime. Probabil vroia sa fie singura si i-a zis sa mearga inainte. Cine o poate condamna, nici eu nu m-am simtit mai grozav acum trei ani cand am pierdut primul meu concurs. Cel putin eu l-am avut pe sensei care m-a pus la treaba a doua zi ca sa nu ma mai gandesc la altceva. In sfarsit apare si ea. M-am pozitionat bine, trebuie sa treaca pe langa mine ca sa mearga acasa. Dar trece pe langa mine fara sa se uita macar la mine.
‘Ai facut tot ce poti,’ ii zic dupa ce mai face cativa pasi.
Yui se opri pentru o clipa.’Mda...’ spune ea abia soptit .’Pai...acum sper ca esti multumit...’
‘Nu e ceva de care sa-ti fie rusine. Aveau mai multa experienta decat tine.Luand asta in considerare....cum le-ai facut fata , a fost destul de demn de tine ‘
Nu imi raspunse.Dupa cateva secunde isi continua drumul.

*
Si uite asa mai erau 2 zile si venea vacanta de vara.2 zile nenorocite de liceu in care trebuia sa incerc sa ma comport normal fata de Ren.Si ce o sa ma fac dupa ce vacanta se termina?
‘Yui-chan!’ o aud pe Meiryu.Imi intorc capul plictisita.
‘Am hotarat..clasa noastra merge in excursie la mare in vacanta!’spune ea vesela.
‘Distractie placuta..’ spun eu si-mi iau bokuto in mana.
‘Nu..nu..trebuie sa vii si tu! ‘ spune ea repede.’O vacanta iti prinde bine..ai fost cam stresata in ultima vreme ‘
‘Vin si eu!’ il aud pe Ren zicand vesel.
‘Nicio sansa!’ ma hotarasc eu imediat ce-l aud ca vine.
‘Nici eu nu vin..am altele de facut..’il aud pe Sei zicand cand Ren il roaga sa vina si el.
‘Cine nu vine trebuie sa stea dupa ore tot anul si sa fie de serviciu pe clasa!’ striga Meiryu.M-am uitat la ea iritata.Nu era posibil sa stau si dupa ore dupa ce ca aveam clubul.Ma forta sa merg.Cred ca n-aveam de ales.
Cand i-am zis lui Sunao ea se bucura mult.As fi vrut sa poate veni si ea ,dar inca nu e cu noi la liceu.

*
Daca e un lucru pe care il urasc cu adevarat este sa fiu fortat sa fac ceva ce nu vreau sa fac. De fapt, urasc sa fiu fortat sa fac orice. Parca e un instinct sa ma opun oricarui lucru care este fortat asupra mea. Ca sa fie mai rau, o sa o am pe cap si pe Gura Sparta. Macar e la mare, pot inota, ma dau cu surfboard-ul, ma bronzez putin. Nici macar ea nu-mi poate strica dispozitia acolo. In plus, s-ar putea sa fie ocupata cu altceva.
Inainte de toate, am nevoie de o pereche de boxeri, preferabil inchis la culoare si lung. Poate si o camasa fara maneci, sau cu maneci si i le rup. Nu prea am o selectie mare in magazinele din jur. Doar niste boxeri rosu inchis si o camasa verde cu maneci scurte. Eh, le scurtez putin mai mult cand ajung acolo. Imi place sa-mi arat putin muschii, dar nu sa fac parada.
Cel mai rau este ca nu poate veni si Sunao. Asta-mi trebuie daca ies in oras cu o fata care inca nu-i la liceu. Nu, cel mai rau va fi sa il vad pe Ren cum se face de ras si se da la toate fetele din cale. Omul ala chiar nu poate sa stea fara sa aiba o prietena? Totusi, poate ca o sa se sature in vacanta asta si cand ne intoarcem o sa se calmeze putin... sper.

*
‘Vai onee-chan..iti sta atat de bine!’ imi zice Sunao a doua zi dupa-amiaza .Cand a auzit ca merg in excursie la mare a fugit instantaneu in Shibuya....cum a ajuns acolo nu stiu? ...si mi-a cautat costum de baie.
Trebuie sa recunosc ca era dragut ales,ca orice altceva ales de ea pentru mine.Era un model floral cu nuante de rosu si roz-bombom si venea inclus si cu o esarfa pentru talie si o jachetuta .
‘Totusi..nu vad ce e chiar atat de senzational la el..’ bomban eu uitandu-ma in oglinda.
Ea topai langa mine si imi desfacu parul din coada luandu-ma pe nepregatite.
‘Nu costumul e senzational....’ chicoteste ea in momentul in care parul imi cade pe umeri.’Nu inteleg de ce nu il porti asa..arati ca o zana’ zice ea bosumflata.
‘Nu vreau sa arat ca o zana.....zanele si specia mea n-au nimic in comun.’
Nici nu ma asculta.Parca vorbeam cu peretii.
Sambata dimineata inainte sa plec spre tren unde aveam sa ma intalnesc cu ceilalti ma apuca de mana exact inainte sa ies pe usa si ma baga in baie.
‘Ce faci?’ intreb eu socata.Avea o poseta in mana plina cu farduri.Ranji la mine.,
‘Nici sa nu te gandesti!’ spun eu insa deja ma ataca.....ma simteam..atat de.....lipsita de aparare.


*

Nu-mi vine sa cred ca trebuie sa le support o saptamana intreaga pe toate fetele astea chicotind si pe toti perversii care o sa incerce sa le prinda cand se schimba in costumele de baie sau oferind sa le dea cu crema de soare. Ai crede ca nu se gandesc la altceva decat la sex. Ca sa fie mai rau, Ren le zambeste intr-una, fetele mai au putin si lesina, iar baietii mai au putin si il linseaza.
Trebuie sa gasesc un loc unde sa ma pot ascunde de toata lumea ca sa ma lase in pace, inclusiv Ren. Cel mai usor ar fi sa inchiriez un surfboard, atata timp cat sunt in apa adanca, inconjurat de valuri mari sunt slabe sanse sa dea cineva de mine. Nu mai vine trenul o data? Mai putin si adorm aici si... nu. Nu poate fi ea. Gloss, rimel , creion de ochi....a fost rapita de un salon de frumusete?
Daca eu sunt surprins sa o vad asa, nici nu se compara cu reactia celorlalti, la urma urmei, parca ar fi cu totul alta persoana. Gloss rosu pe buze, creion negru in jurul ochiilor, rimmel pentru gene si fard de obraz, daca nu ar fi asa enervanta, ar putea fi chiar atragatoare. Ciudat, Ren nu zice nimic. Se poate citi surpriza pe fata lui si, pentru ca il cunosc prea bine, ii place cum arata. Dar de ce e asa... normal? A facut un dus rece inainte de a veni sau a devenit eunuc. Ceva nu e in regula si pun pariu ca are de-a face cu Gura Sparta. Restul, in schimb, incep sa o incojoare pe toate partile.
‘Kawakuchi-san...arati super...’ spune o colega cu codite pe nume Sora.
‘Da.Ce-i cu schimbarea de look?’ intreaba Meiryu.
‘Sora mea e de vina.M-a sechestrat in baie . ‘ spune ea cu o expresie dezgustata.Erau atatia in jurul ei incat probabil ca se sufoca.
Trebuia sa-mi dau seama ca Sunao era implicata in transformarea ei subita. Ea cu siguranta nu s-ar fi machiat, iar sora ei era singura persoana pe care ar lasa-o sa o faca in locul ei. Totusi, daca a fost o idee buna sau nu ramane de vazut. Nu arata prea fericita de noua ei infatisare si cu atat mai putin de toata atentia pe care i-o acorda restul. Cand traiesti ca o batausa ani de zile si apoi cineva te transforma intr-o fata, e si normal sa nu te simti prea bine.
Am urcat cu totii in tren.Drumul avea sa dureze cateva ore asa ca ne-am impartit ca de obicei: grupul fetelor si grupul baietilor.Ren era singurul care se ducea si acolo si acolo.Iar singura care nu se afla unde era si restul gramezii de fete era Gura Sparta.
‘D-abia astept sa ajungem la mare!’ il aud pe Taki , un coleg cu par scurt,tepos si ochi caprui spunand.Daca ren flirta tipul asta era cel mai pervers dintre toti,mai rau e ca restul se luau dupa el.
Oamenii astia sunt incurabili. Bine ca mi-am luat Ipod-ul cu mine. Il scot din geanta, pun castile in urechi si incep sa caut prin meniu melodii care sa le ascult. Acum pot sa faca ce vor si eu ii voi ignora complet. A naibii fata aia, Meiryu ca m-a facut sa vin. Nu doar o sa ma plictisesc, o sa ma si calce pe nervi toti colegii.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#24
18 : Timp intre fete vs rupe fundu’ perversilor


Am ajuns in sfarsit.Dupa ce am coborat toti din tren am luat-o la pas cu bagajele in mana si am coborat dealul .Statiunea nu era foarte mare,era linistita si plina de verdeata.Adauga la asta briza marii si era o atmosfera foarte frumoasa.Casa in care stateam era chiar langa plaja ,deci aveam o priveliste minunata.Era o vila cu doua etaje ,destul de moderna.Proprietara inchiria vila in vacante si ne-a lasat-o in grija timp de o saptamana.
Dupa multe dezbateri am hotarat ca fetele vor dormi la parter si baietii sus.Aveam 3 bai pe care trebuia sa le impartim , insa la cererea lui Meiryu fiecare era dotata cu cheie anti-perversi-care-trag-cu-ochiul.
‘Ce facem mai intai?’ intreaba Meiryu entuziasmata.
‘Eu vreau sa fac o baie’ bombane Sora.
‘Eu vreau sa merg pe plaja!’ zice Kotoko , o alta colega cu parul scurt si cu o tenta de portocaliu.Tipa avea un bust gigantic...cand a inceput sa-si puna costumul de baie toate ne holbam.
‘Uuu...parca sunt mai mari ca anul trecut!’ zice Meiryu cu spiritul ei de observatie imbatabil.
Eu stateam intinsa pe pat.Nu aveam chef sa merg pe plaja in mijlocul pranzului,ardea foarte tare.Deja vroiam sa ma intorc acasa.

*

Plan de actiune: pasul 1: imbracate repede, pasul 2: strecoarate afara, pasul 3: fugi cat te tin picioarele. Pasul unu nu a fost greu de realizat, pentru ca toti stateau de vorba despre ce fete vor ‘curta’ in timpul vacantei. In traducere libera, care fete vor fotografia sau pe care le vor pandi cand merg la dusuri. Pasul doi pare sa fie la fel de usor. Am iesit din camera inainte ca cineva sa observe, iar toata lumea era la etaj schimbandu-se. Chiar cand ma indrept spre iesire, se deschide o usa si aud cateva fete vorbind. Nu am timp sa ajung la usa asa ca deschid un geam si sar repede afara.
Cel putin sunt afara, ce conteaza ca sunt plin de nisip si ca mi-am murdarit hainele? Nu sunt aici sa fac o impresie buna. Ok... acum sa vedem ce e de facut pe aici, de preferabil ceva care ma va tine ocupat toata ziua undeva cat mai departe de aici.
Ma strecuram pe sub geamuri ca sa fiu sigur ca nu ma vede nimeni.Deodata un alt geam se deschide si Gura Sparta isi arunca picioarele pe geam exact cand treceam eu pe sub el.
‘Ce naiba faci tu aici?’ intreaba ea iritata.’Trageai cu ochiul la camera fetelor eh?Perversu’ naibii ce esti!’ imi zice ea,toate acestea fara sa se miste de pe spatele meu.
‘Mai lasa-ma! Crezi ca n-am nimic mai bun de facut? Incercam sa plec de aici inainte sa ii apuce activitatile in grup ca volei sau cine stie ce. In locul tau, mi-as cauta un loc ascuns unde sa stau toata saptamana. Acum daca nu te superi... da-te jos de pe mine!’
‘Oh..de ce..e moale!’ spune ea inocent.’Tu ce crezi ca incercam eu sa fac...mi-am luat bani la mine...o sa cumpar un bilet dus inapoi cu trenul..n-am de gand sa stau aici o saptamana intreaga fara Sunao ‘
‘N-ai decat, o sa vedem dupa aceea cat de fericiti vor fi toti ca i-ai abandonat chiar dupa ce ai avut o schimbare asa de drastica. Ah si... pentru ca iti spun!’ ma rastesc la ea si o arunc de pe mine in spate.
‘Derbedeule...nu stiu ce vede Sunao la tine’ zice ea ridicandu-se.
‘Voi doi!Unde plecati?’ aud o voce in spatele meu.
Meiryu statea la geam cu o fata incruntata.
‘Sper ca nu aveti de gand sa va strecurati singuri.’adauga ea suspicioasa.Sora isi scoate si ea capul pe geam.
‘Hei...unde mergeti singuri?’ intreaba si ea curioasa.S-a dus naibii planul de a incerca sa ma strecor.Yui parea si mai dezamagita ca mine.
‘Oh..lasati-i in pace..’chicoteste Kotoko ‘..poate vor sa fie singurei..’
Meiryu si Sora arata de parca tocmai avusesera o revelatie.
‘Mergem... la un telefon public. Yui vrea sa o sune pe sora-sa si vroiam sa vorbesc si eu cu ea si nu vrem sa o facem aici ca sa ne auda toti,’ zic eu repede.
‘Asa e?’ intreaba Meiryu suspicioasa uitandu-se la Yui.
Ma uit si eu la Yui cu o privire extrem de serioasa si daca indrazneste sa zica altceva atunci o voi scalpa.
‘Uhm..da..telefon public.Sa vad ce face Sunao ‘ zice ea repede.Nu pot sa cred....nu stia sa minta?
‘Asa ca nu incepeti distractia fara noi,’ le zic fetelor si o apuc pe Yui de brat si o trag dupa mine. Dupa ce ma asigur ca suntem destul de departe ii dau drumul. ‘Ce esti, preoteasa de nu sti sa minti mai convingator?’
‘Poate vrei sa-ti trag un pumn’ se rasteste ea.’Si care e problema?Nu sunt obisnuita sa mint pentru ca spun totul pe fata...’ bombane ea.
‘Ei, personalitatea ta deschisa era sa ne bage pe amandoi in bucluc.’ Stai putin... de ce inca mergem in aceeasi directie? ‘ Ne vedem diseara,’ ii zic si ma indrept spre magazine.
Cand m-am intors in camera baietilor era o discutie foarte aprinsa.Taki , Jun , Shin,Taito se certau dintr-un anume motiv.
‘Cum ziceam.....jacuzzi!’ striga tanarul cu par lung negru prins intr-o coada.
‘Camera lor!’zice Taki iritat.
‘Nu putem sa le vedem maine in costume de baie?’ intervine Jun.El parea cel mai linistit dintre toti.Avea o pereche de ochelari si un par scurt maroniu cu o suvita care mereu ii intra in ochi.
‘Eu sunt cu Taki...camera lor...DUPA dusuri!’ intervine si Shin.
‘Nu putem sa le facem pe toate?’ intreaba Ren ranjind .
‘Voi chiar nu aveti nimic mai bun de facut?’ intreb eu si trantesc usa, facandu-i pe toti sa tresara.
Toti se opresc si se uita uimiti la mine.
‘Tu glumesti?’ sare Taito.
‘Asta e cea mai tare parte la excursie!’ adauga Shin uimit.
‘Esti un ciudat daca nu faci asta...asta..sau esti gay..’ realizeaza Taki.Cand a pronuntat cuvantul Jun,Shin si Taito se lipira de peretele opus al camerei si ma privira panicati.
‘E pe invers?Si sta cu noi?’ sare Shin speriat.
‘Calmati-va, Sei doar nu e interesat in a fi baiat in toate sensurile,’ le zice Ren.
‘Mai degraba m-am saturat sa va vad pe toti cum va agitati ca niste caini infometati in fata unei macelarii. Nu doar va faceti de rusine, ne faceti pe toti de rusine. Asa ca saptamana asta veti sta cuminti... sau o patiti,’ le zic incruntandu-ma.
‘Pun pariu ca vrea si el sa vada pe cineva dar ii e rusine...’ ranjeste Shin.’Ia zi.....vrei sa vezi si tu boing-boing nu?Ale cui?’
‘Oh....pun pariu ca Kawakuchi-san..’ zice Taki.
Cred ca glumesc... ‘Poate ca nu m-am facut inteles,’ le zic si imi fac degetele sa pocneasca. ‘Daca il prind pe vreunu ca se poarta ca un batran libidinos va pleca de aici intr-o ambulanta.’
‘Doar nu vorbesti serios...’ zise Shin.
‘Vorbesc foarte serios.’
‘Chiar crezi ca poti sa ne opresti singur pe toti?’ zise Taito zambind si tremurand putin in acelasi timp.
‘Vrei sa aflam?’ ii zic eu ranjind.
‘Chiar si eu trebuie sa fiu cuminte?’ ma intreba Ren zambind inocent.
‘Glumesti? Mai ales tu!’ ii zic ferm.
‘Nu e cinstit...vrea doar sa le vada numai el!’ sare Shin.’Uita amice...excursie = fete frumoase , asa ca daca incerci ceva te legam de acum’ ameninta Taito.
Ren imi pune o mana prieteneasca pe umar.
‘Hai,hai..nu fi asa rau.Uite,tu poti sa nu vii daca nu vrei..dar nu strica distractia altora.’
‘Bun..s-a hotarat...tragem cu ochiul!’zice Taki.
Unde mi-e ipod-ul? Sunt prea multi sa ii bat pe toti si apoi sa ii leg, pana la urma o sa scape cativa si o sa-i dezlege pe restul. Grozav, nu mai am baterie. Trebuie sa ii ascult pe obsedatii astia cum planuiesc totul. N-au decat, sa vedem cat de bucuroasa va fi Gura Sparta cand ii va descoperi. Daca l-a mine s-a rastit fara sa fac nimic, pe ei probabil ca ii va jupuii de vii.
. ‘Planul e simplu...cat timp sunt in jacuzzi noi ne strecuram sub balconul lor.De acolo vedem totul.’ Zice Taki
‘Pot sa aduc si camera?’ intreaba Shin.’Vreau sa tin minte momentul asta toata viata!’
‘Boing-boing!’ zic toti la unison
Cineva sa ma impuste acum! Asta e, trebuie sa ies din camera asta pana cand nu bag pe cineva in spital. O plimbare noaptea o sa-mi faca bine. E racoare, plaja e pustie, nebunii astia o sa fie linsati de fete. Ma intorc pe la miezul noptii cand totul se va linistii. Imi iau o camasa peste tricou si ies din camera. Nu stiu cum l-am suportat pe Ren toti anii astia.


*
O baie in jacuzzi fusese exact ce mi-a trebuit.Era prima data cand am intrat intr-un jacuzzi insa a fost foarte relaxant.Am reusit chiar sa fac abstractie de vocile ridicate ale colegelor mele.
Acum mergeam pe hol cu prosopurile infasurate bine in jurul nostru si cu mici turbane in cap.Eram cu ochii in patru pentru grupul perversilor.
Cand am intrat in camera am putut sa ma mai linistesc putin.
‘Yui-chan,ce par frumos ai!’exclama Meiryu si ma apuca de par de parca eram o papusa.
‘Au..unde crezi ca-ti bagi mana?’ strig eu si ii scot mainile din par.
‘Chiar e frumos..cu ce il intretii?’ ma intreaba Kotoko.
‘Cu nimic...’ ridic eu din umeri.Eram cat pe ce sa imi dau jos prosopul cand Meiryu spuse:
‘Iar se holbeaza la noi?’
‘Mda...cred ca de data asta au luat camera cu ei..’ bombane Kotoko.
‘Ce facem?N-avem draperii.’se smiorcaie Sora.Atunci am realizat la ce se refereau.
‘Se uita la noi?’ o intreb eu incet pe Meiryu.
‘Mda..nu e prima data cand incearca,dar pana acum am avut draperii...sunt asa imaturi.’
Eram curioasa.Oare Sei era si el cu ei?Deja ma irita gandul ca derbedeii aia se holbau la noi.
‘Am o idee..’ zic eu si-mi iau bokuto de pe pat.

*
Luminile se stinsera brusc in camera.
‘Hei..nu mai vad..s-au dezbracat?’ intreaba Shin ridicand un pic mai mult capul peste balcon.
Baietii se inghesuiau la geam, incercand sa isi dea seama ce se petrecea inauntru. Toti isi mijeau ochii, incercand sa distinga ceva din umbrele din camera cand se deschise dintr-o data geamul si ceva tare lovi patru in acelasi timp peste fata si cu totii se prabusira unii peste altii. Cei loviti isi pusera mainile pe fata si gemeau de durere in timp ce restul se straduiau sa ii dea jos de pe ei ca sa poata sa scape.
Yui pasi cu prosopul infasurat in jurul ei , parul ud si imprastiat si bokuto in mana dreapta pe umar cu un chip infricosator.
‘N-aveti limite,ai?’ intreaba ea in timp ce o aura intunecata parea sa inconjoare aerul din jur.
Shin,Taki ,Jun si Taito se uitau inspaimantati de parca vazusera o fantoma.Ren fusese mai destept si ramase in spatele balconului.Dupa ce Yui le mai dadu o serie de lovituri in cap Ren fluiera scurt.
‘Yui-chan....vad ca nu duci lipsa de feminitate..’zice el analizand-o din cap pana-n picioare.Yui rosii dar nu putu sa arunce cu bokuto in el,doar era Ren.
Ceilalti baieti profitara de faptul ca nu le mai dadea atentie si incepura sa se tarasca spre marginea balconului unde sarira repede pe partea cealalata si indata ce erau in siguanta alergara cat putura de repede spre celalta parte a vilei si apoi spre camerele lor. Ren ramase putin in urma, dar pana la urma pleca si el.
*
La naiba,n-am putut sa-l lovesc,desi vroiam.M-a..m-a vazut...goala..ma rog,aproximativ goala.
‘Bine lucrat Yui-chan!’zice Meiryu.’Asta o sa-i invete minte’
Cred ca Sei reusise sa scape.poate era pervers,dar prost nu era,probabil se astepta ca eu sa ies si sa le fac de petrecanie.
In seara aceea nu am mai iesit din camera.A doua zi hotarasem sa mergem pe plaja devreme.
Cand baietii au venit in holul de la intrare toate fetele incepura sa rada.Erau bandajati pe fata.Unii nasul,altii fruntea.Taki avea o punga de gheata peste cap.Lui imi amintesc ca i-am tras cu bokuto fix in capatana.Probabil o sa aiba un cucui.Pareau foarte nefericiti

*
Daca le-am zis, le-am zis. Sa spionezi niste fete printre care si Gura Sparta nu e tocmai o idee geniala. Din cat am inteles, prostii cu fetele bandajate statusera cu fetele aproape lipite de geam cand ea i-a pocnit. Nu stiu cum a scapat Ren, ar fi trebuit sa fie cu ceilalti care si-au invatat lectia sa nu isi bage nasul unde nu trebuie. Dar treaba lor, poate acum o sa se invete minte.



*
Plaja era plina de oameni. Batrani, copii, cupluri sau alti adolescenti ca noi. Era asa de aglomerat incat a trebuit sa ma strecor pana la magazinul de inchiriat surfboard-uri. Si acolo era plin, din cate imi dadeam seama, erau localnici pentru ca toti se adunasera intr-o parte a magazinului si vorbeau despre cum sunt valurile acum comparat cu anul trecut.
‘Va pot ajuta?’ ma intreba proprietarul.
‘Un surfboard si ceara,’ ii zic si scot din buzunar portofelul.
Imi aduce o placa rosie cu doua dungi albe si o bucata de ceara cat jumatate din pumnul meu. Dupa ce platesc, ma indrept spre o bucata de plaja cat de cat mai goala. Acolo imi dau jos camasa, ma imbrac cu costumul de inot si incep sa ceruiesc placa. Cinci minute mai tarziu, sunt deja in apa si ma indrept spre cele mai mari valuri. Nu sunt singur in apa, dar nu sunt multi care indraznesc sa mearga unde valurile ating si doi metri.
Astept sa vina apa in spatele meu si ma las pe placa cu burta. Indata ce incep sa ma ridic, dau din maini ca sa nu ma lase in urma. Cand ajung in varful valului ma ridic in picioare si apoi o las sa ma poarte spre plaja.

*
‘Haide Yui-chan!’ imi spune Meiryu pe un ton rugator.
‘Nici gand!’ fac eu si imi tin camasa strans de piept.Meiryu vroia sa imi dau jos camasa si sa raman in costumul de baie cumparat de Sunao insa nici nu vroiam sa aud.
‘Haide..nu fi pudica!’zice ea morocanoasa si isi pune mainile in sold.
‘Nu sunt pudica,dar nu vreau sa-mi dau jos camasa!’ explic eu calm.
‘Asta se numeste sa fi pudic...’zice Kotoko.Toate aratau super in costumele lor de baie.Kotori avea un costum verde cu cateva margelute la sold si purta un sutien fara burete, pentru ca nu avea nevoie de asa ceva.Sora avea un costum albastru marin dar mai sportiv iar Meiryu avea un costum galben cu desene cu floarea soarelui pe el.
‘Haide...o sa ne ajuti’ zice ea.
‘Sa ajut la ce?’
‘Sa ne razbunam pe ei pentru ca au tras aseara cu ochiul.Acum suntem suparate si ii ignoram ,iar durerea o sa fie si mai mare in momentul in care ne vad atat de frumoase.’ranjeste ea.Am strambat din nas dar in cele din urma mi-am dat jos camasa.Sora,Kotoko si Meiryu,la fel ca si Taki,Jun,Taito si Shin au ramas socati.M-am facut rosie toata.Nu-mi placea ca oamenii sa se uite la mine asa.M-am ridicat si am plecat sa ma plimb pe plaja.Chiar vroiam sa fiu putin singura.




note:capitol kilometric..gomenasai..nuj c a fost cu mine >_<
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#25
Am citit si eu toate capitolele ^^ hm, imi place fic`u`, dar [ intodeauna trebuie sa existe un ' dar ', ne? ;;) ] incearca sa scri cu linie de dialog, este mai estetic, la gilimele te poti incuraca avand impresia ca sunt gandurile personajelor, am vazut ca ca incepi propozitii / fraze cu ' dar ' sau ' iar ' ceea ce nu e bine, inaintea lor se pune intodeauna virgula [ ma rog, in unele cazuri nu se pun -_-" ], am vazut si cateva greseli de tastare, dar nu le mai gasesc T.T", descrierea nu prea ai, incearca sa mai bagi pe ici pe colo :-?, nu te mai axa atat de mult pe dialog :-?, no, ce sa`ti mai spun? astept next`u` ^_^ ja`
I'm not insulting you. I'm describing you.

#26
19: Realitate vs nascocire

Am mers de-a lungul malului .Daca ma uitam inainte ma ingrozea cat de plina putea sa fie o plaja dintr-o statiune asa mica.Ma rog,era vara deci toata lumea mergea la mare , insa speram sa am mai multa liniste.M-am inselat.
‘Hei..fiti mai atenti!’ strig eu la niste mucosi mici care alergau prin apa si care m-au stropit destul de rau.frate,n-o sa am parte deloc de pace aici.
Am mers mult de-a lungul apei , nici nu mi-am dat seama cand lumea din jur a inceput sa se rareasca.
Apoi am zarit ceva interesant.O pestera care isi facea loc prin dealul care marca sfarsitul plajei.Am zis ca daca tot am ajuns pana aici de ce sa nu merg pana acolo.
Mi-am bagat putin nasul in pestera.Era racoare si bine insa....era foarte intuneric,chiar daca era mijlocul zilei.Pestera parea sa coboare si orice forma de lumina disparea dupa ce te cufundai mai mult in ea.Nici gand sa intru acolo.Am dat sa ma intorc si am scos un tipat cand un mos imi aparu in fata ochilor.
‘Ce faci pe aici singura domnisoara?’ ma intreaba el inspectandu-ma prin ochelarii lui.Ah...mos libidinos.Yui...pleaca repede!
‘Nimic....doar vizitam..’ ii raspund.
‘Ah...ma miram eu.Deci nu esti localnica..’
‘Nu chiar...de ce?’ ridic eu din sprancene mirata de reactia lui.
‘Localnicii nu prea se apropie de pestera asta...’ spune pe un ton mai grav.
‘Da..la cat de intuneric e , nu ma mira’ zic eu si incerc sa ma indepartez usor usor de el.
‘Nu intunericul e problema...sunt tot felul de zvonuri,cum ca pestera ar fi bantuita de sufletul ratacit al unei fetite care mai de mult a intrat in aceasta pestera si nu a mai fost gasita’
Mda,cine o sa creada balivernele astea.Localnicii probabil au tendinta asta sa te sperie cu povestile lor....doar atrage turisti nu?
‘Atunci o sa am grija sa stau departe,mersi de sfat..’spun eu si o iau usor usor la fuga.
Cand am luat-o inapoi pe plaja un buluc de fete m-au calcat deodata in picioare chiuind.Ce Dumnezeu e cu toata lumea?
‘Voai ce dragut!’ ‘Ce bestial!’ ‘E asa cool!’ aud voci venind din gloata de nebune.Fiindca sunt totusi o fire curioasa ma strecor sa vad si eu la ce chiuie asa.
Dupa toata nebunia ma asteptam sa fie ceva INTERESANT.Era Sei......as fi vrut sa vad mai bine un spectacol cu maimute care danseaza rumba.
‘Ce bine sta pe placa!’ zice una din stanga mea.’Ce dragut arata’ spune cea din dreapta mea si apoi toate suspina la un loc.
Bleah...imi vine rau. Cand valurile au inceput sa il aduca la mal chiuitul si suspinele se intensificara.Cu cat se apropia mai mult cu atat deveneau mai agitate...mai bine ies din gramada pana nu sunt storcita.

*

Grozav, inca un grup de fete care nu au nimic mai bun de facut decat sa se uite la surferi. Mai bine ramaneam in apa, dar sunt prea obosit sa mai stau. Poate daca le ignor o sa ma lase in pace. Totusi, sunt un strain, nu ar veni dintr-o data la mine sa ma cunoasca, doar nu-s fotomodel. Stai... aia e Gura Sparta? Ce cauta ea aici? Totusi, nu pot sa rezist sa nu ma distrez putin, la urma urmei, mi-a stricat doua intalniri.
‘Scobitoare! O sa stai sa te uiti la mine toata ziua sau mergem inapoi?’ o intreb lasand placa in picioare pe nisip langa mine.
Privirile fetelor se intorc spre ea mirate.
‘Cine a zis ca ma uit la tine? ‘ ma intreaba ea lipsita de interes si se apropie de mine.
‘Defapt...asta ma interesa pe mine..’ spune ea si imi ia placa de surf din mana.
‘Sti tu sa te dai cu placa?’ o intreb punandu-mi mainile pe sold.
‘Ba bine ca nu’ ranjeste ea si ia placa in spate indreptandu-se spre apa.
‘Vezi sa nu te ineci!’ strig dupa ea. Ar trebui sa fie interesant de vazut, ea pe o placa de surf, pacat ca nu e Ren aici sa o vada.

*
Eu si ego-ul meu.Nu ma pot abtine.Cand il vad ca se da mare smecher si ma ia de sus trebuie sa fac ceva sa-i inchid gura.Acum...problema mai mare...cum o sa invat eu sa fac surf in urmatoarele 2 minute ?Ok,am vazut in filme cam cum sta treaba.Te intorci cu spatele, astepti valul ala mare si apoi te ridici pe el...pare simplu....in teorie.
Am facut si eu la fel.Am inotat pana mai incolo si am incercat sa ma intorc cu spatele insa valurile tot ma miscau.In cele din urma am gasit un moment linistit si am reusit sa ma asez bine pe placa.Un val mai marisor venea spre mine.E bine sa incep usor.Am invatat intr-o luna si scrima si karate....cat de greu poate fi ?
Vine valul.Acum ar trebui sa imi ridice placa si sa....

*
A mers bine, s-a pozitionat cum trebuia in apa si apoi... s-a facut de ras. Trebuie sa ai echilibru cand faci asa ceva si acela il dobandesti dupa ce exersezi o perioada, nu merge sa incerci sa te adaptezi pe moment. Nu stiu ce e mai mare, gura sau mandria ei. Niciodata nu o sa inteleg nevoia asta de a sari inainte sa privesti. Ar fi putut sa ma ignore, dar nu... ea a trebuit sa-mi ia placa si sa incerce sa imi arate ca ma insel cand de fapt nu stia primul lucru despre surfing. Sper ca nu trebuie sa o scot iar din apa...
Dupa cateva clipe sub apa a iesit cu capul la suprafata .A scuipat apa si s-a urcat inapoi pe placa.Ce vroia sa faca?Sa se sinucida?Si venea si un val mai mare...
Si din nou ajunge sub apa. Gata, destul. Daca ar fi dupa ea o sa se inece inainte de a se da batuta, iar Sunao nu ma va ierta niciodata. Ma indrept spre ea si indata ce e apa destul de adanca o iau inot pana langa placa pe care ea se urca din nou.
‘Gata, hai la mal,’ ii zic si apuc placa cu o mana.
‘Ia mana de pe placa !Acum!’ordona ea dar apoi incepe sa se smiorcaie si-si pune mana la frunte‘Au..au..’ bombane ea.Cred ca ii va iesi un cucui mare.
‘Yui, fi rezonabila, chiar daca reusesti sa te urci pe placa, daca te ia ameteala si cazi s-a zis cu tine.’ S-a intamplat de destule ori, un surfer se loveste cu capul de placa si a doua oara lesina si se ineaca asta pentru ca erau incepatori
Isi arunca piciorul drept si-l propteste in pieptul meu incercand sa ma impinga departe de placa.
‘Pot sa ma intorc si singura la mal!’se rasteste ea dar in momentul urmator se dezechilibreaza si se rastoarna iar in apa cu tot cu placa.
‘Ti-am zis sa incetezi,’ ii zic si apuc placa apoi ma indrept spre plaja tinand-o de o margine. ‘De ce trebuie sa fi asa incapatanata?’
Ea nu mai spuse nimic.Am auzit-o mormaind ceva dar nu am inteles nimic din ce a zis.
Cand am iesit din apa grupul de fete se uitau uimite si cand ii vazura cucuiul lui Yui incepura sa rada.Atat le-a fost...
‘ARGH!!’ zice ea si sare ca o salbatica sa le ia la pumni pe toate.O apuc de brate repede.
‘Gata..gata..’
Fetele au luat-o la fuga imediat.
‘Ai putea incerca sa nu fi asa ostila,’ ii zic dupa ce ii dau drumul. ‘Nu incercam toti sa te suparam, tu esti cea care se enerveaza de la fiecare lucru mic. Incearca sa te calmezi putin si o sa vezi ca lumea nu e impotriva ta.’
Yui se uita la mine uimita cateva secunde.
‘Cine te crezi.....Confucius?’ intreaba ea si dupa ce da drumul in sfarsit placii de surf pleaca fara sa zica nimic.
Da... incearca sa fi dragut cu un taur care vede rosu. Si costumul ala de baie chiar o face sa arata bine, pana cand isi deschide gura.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#27
20: Vis implinit vs Sarut

‘Yui-chan..de unde ai cucuiul ala?’ ma intreaba in seara aceea Meiryu.
‘Am dat cu capul de o placa de surf..’ raspund eu in timp ce ma uit in oglinda.Arata destul de rau.
‘Placa de surf?De unde?’ intreaba Sora ingrijorata.
‘Un surfer idiot ..’ gasesc eu scuza.Defapt nu era chiar scuza..partial era adevarat,era un surfer idiot...doar ca nu el m-a accidentat,desi era placa lui...e ca atunci cand cineva gaseste o arma apartinand cuiva.Automat toti il declara vinovat..desi poate i-a fost inscenat totul.
Ziua a doua s-a incheiat fara alte incidente majore.Urmatoarele 2 zile au mers destul de normal, banal chiar.Dimineata mergeam la plaja.Fetele i-au iertat in sfarsit pe baieti si jucau pe plaja cu ei volei, apoi venea pranzul,mergeam sa mancam ceva iar apoi seara ieseam sa ne plimbam prin statiune,sau unde doream.Nu era obligatoriu sa fim in grup complet.Eu am ales sa merg cu grupul in care nu era Ren,pentru ca ma straduiam sa nu il vad prea des.Mie inca imi placea de el insa modul in care m-a ‘maturat’ la festival mi-a dovedit ca nu era interesat de mine,ceea ce ma cam enerva avand in vedere ca din cate spune Sei este destul de afemeiat ,ceea ce inseamna ca se da la fete....deci ar putea sa se dea si la mine macar,dar nu a facut nimic.
Nu numai ca nu a facut nimic,ba mai mult, se purta foarte natural.Chiar atat de putin a insemnat pentru el confesiunea mea? Incercam sa caut motive sa-l urasc si sa uit de el,dar nu puteam.
‘Yui-chan , eu ,Sora ,Taki ,Shin ,Kotoko , Taito si Ren mergem la disco ,vii si tu?’ ma intreaba Meiryu in a 4a noapte.
‘Nu mersi..o sa ma plimb putin si apoi ma bag in pat..’
Dupa ce au plecat mi-am pus pentru prima data in acea vara rochita mea alba cu dantela la umeri ,cadou de la Sunao de ziua mea, si am plecat sa ma plimb pe plaja.
Nisipul stralucea asa frumos in lumina lunii.Avea o culoare argintie, si era rece.Cred ca imi placea marea cel mai mult noaptea.


Era pustiu si liniste, nimic care sa ma deranjeze. Aveam senzatia ca sunt singura pe lume si in momentul acela chiar asta vroiam. credeam ca o sa petrec toata seara singura, dar nu a fost sa fie. Eram destul de departe de vila cand am vazut pe cineva venind spre mine. Un violator poate? Si eu fara bokuto... dar stai, ala nu e un violator, e Ren. Ce cauta aici? Era vorba ca merg la discoteca. Vrea oare sa isi ceara scuze? Nu prea cred,nu are sens.Nu ii pasa deci nu inteleg ce mai vroia de la mine.
‘Yui-chan,’ ma bucur ca te-am gasit.
‘Ren,credeam ca ai plecat la discoteca cu ceilalti?’ intreb eu incercand sa par cat mai normala si neafectata de prezenta lui brusca.
‘Da... m-am razgandit. Nu am chef sa dansez in seara asta,’ imi zice si isi pune mainile in buzunar si zambeste. ‘In plus, vroiam sa vorbesc cu tine, in particular.’
‘Uhm..despre ce mai exact? ‘ intreb eu fara sa ma uit in ochii lui.
‘Despre ce mi-ai zis dupa concursul de karate. M-am purtat destul de urat atunci, si vreau sa-mi cer scuze. Dar m-ai surprins si nu mai stiam ce sa zic.’
‘Te-am...surprins?’repet eu mirata dar si putin sceptica.’Scuze...am zis ca e mai bine sa stii..doar ca..’ Nu stiam daca sa-i spun asta atat de deschis sau sa mai astept.Deja raul fusese facut.
‘Trebuie sa recunosti, Yui-chan, nu esti cea mai abordabila fata. Pana in ziua aceea pareai sa fi impotriva ideii de a te cupla cu vreun baiat, oricine ar fi.’
Eram sigura ca asta o sa zica.Am pufnit iritata si mi-am impreunat bratele intorcandu-ma cu totul cu spatele la el.
‘Scuze daca asa sunt eu..dar sunt totusi fata si am slabiciunile mele.Faptul ca toti ma vad ca pe o batausa ,violenta si periculoasa nu este intru totul adevarat. ‘ Cred ca acele cuvinte au iesit un pic mai dur decat vroiam sa iasa.
‘Nu am zis un lucru rau si nu spun ca asta mi-ar scuza comportamentul, vroiam doar sa intelegi de ce eram asa surprins,” zice si face doi pasi spre mine. ‘Imi plac toate fetele, toti stiu asta, dar e mai greu cand imi place o fata mai mult decat pe restul.’
‘Mda..pai scuze ca nu sunt gingasa si toate cele,asa ca...’ dar m-am oprit.Incepusem sa turui o idee pe care o avusem inainte fara sa ascult cu mare atentie ce tocmai imi spusese.’Ce-ai spus?’ repet eu ,fiind sigura ca n-am auzit bine ultima parte.
‘Nu as vrea sa fi altfel decat esti. In plus, esti draguta cand te enervezi,’ zice Ren si zambeste si mai larg.
Am rosit.Cumva incerca sa-mi zica ca ma place?
‘Dar...am crezut..ca nu ti se par draguta.Adica...de obicei flirtezi cu fetele care ti se par dragute.Plus ca , te-ai comportat atat de normal in excursia asta incat am zis ca nici n-ai pus la suflet’
‘Am avut nevoie de ceva timp sa imi pun gandurile in ordine, imi pare rau ca a durat atat de mult. Si motivul pentru care nu am flirtat cu tine... eh, cred ca in preajma ta sunt putin timid.’
Deci ma place si el.Pe mine!? Nu m-am putut abtine sa nu zambesc si sa-l privesc in sfarsit in ochi.Mereu avea ochii atat de blanzi si frumosi incat ma pierdeam in ei.Asta inseamna ca acum ma poate saruta? Sper ca da.
Ca si cum mi-ar fi citit gandurile, Ren se apropie de mine si isi puse bratele in jurul taliei mele. Eu am reactionat instinctiv si mi-am pus bratele in jurul gatului sau. Petru cateva clipe ne-am privit in ochi fara sa zicem nimic apoi Ren se apleca spre mine si buzele noastre s-au atins.
Ua!Primul meu sarut!Si e cu baiatul de care imi place.Puteam sa cer ceva mai mult?Nu.A fost un sarut lung .Buzele lui erau asa de moi ,sarutul lui era mai mult o mangaiere gingasa.Puteam sa simt cat de atent era si desi probabil ca avea experienta cu fetele eu m-am simtit in acel moment numarul 1
Parca ar dura o eternitate, dar pana la urma Ren isi ridica capul si se uita la mine. ‘Acum... cand ziceai ca o sa mai mergeti in jacuzzi?’ ma intreaba cu un zambet inocent
M-am incruntat.
‘Daca te prind ca tragi cu ochiul la alte fete , atunci ce au patit ceilalti acum 2 nopti o sa fie nimica toata’ il amenint eu
Hm... atunci pot trage cu ochiul doar la tine?’
Am stat doua secunde pana sa raspund.Era o intrebare cu doua taisuri.
‘Doar putin..’ bomban eu.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#28
nee-chan esti lea...foalte lea...cand vine si sarutul este intre Yui si Ren, eu vroiam sa fie intre Sei si Yui...leao
nee-chan capitolul a fost frumos...nu mi-a placut ca Yui este acum cu Ren.
descrierea,naratiunea si dialogul foarte bune...dar revin din nou nu imi place cuplul Yui&Ren
uufff mai bine iti spun spor la scris si gambate...ca cine stie ce bazaconii mai zic apoi...
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#29
21 : Intamplare vs tragaci


‘Ce e cu tine Yui?’ ma intreaba Meiryu a doua zi.’Pari distrata.’
Pai Meiryu ,cam asa esti cand visul ti se implineste si esti sarutata de baiatul visurilor tale.
‘Ah..nimic.Sunt bine’ raspund eu sec.
‘Haide..nu esti tu..zi ce este!’ ma roaga Meiryu.’Sunt ingrijorata..azi la masa de dimineata Sora a varsat suc pe tine si tu ai zambit si ai zis ca nu-i nimic si ca se spala...cum sa nu fiu ingrijorata?’
Ei,ii dadeam dreptate,intr-un fel dar omul se mai schimba.....nu?

*

Ren a venit aseara cu un zambet mai larg ca de obicei, dar eram prea obosit sa mai stau la discutii. Dar inca mai zambeste ca un clovn care a primit o placinta in fata si se indreapta spre o coaja de banana. Restul ori nu au observat ori si-au dat seama ce s-a inatamplat. Cat de greu era sa iti dai seama ca a vazut pe una din fete cand se schimba sau ceva de genu? Totusi, cam prea e fericit.
‘Ai fumat ceva aseara?’ il intreb, deja incepe sa ma irite.
‘Nu tocmai...’
‘Atunci ce? Ai tras cu ochiul la baie cand face una din fete dus?’ il intreb si ridic din o spranceana.
‘Nu... dar esti pe aproape.’
‘O sa imi spui sau trebuie sa-ti scot cuvintele din gura cu clestele?’
‘Doar m-am sarutat cu o fata,’ imi raspunde si zambeste si mai larg.
‘Doar atat? Nu te-am mai vazut asa de fericit de cand aveai doisprezece ani si ai vazut-o pe vecina ta cu patru ani mai mare cand se schimba.’
‘Se intampla ca imi place de fata asta.’
‘Care se numeste...’
‘Yui.’
Era sa fac atac de cord. Gura Sparta chiar a lasat pe cineva sa o sarute? Bine, poate ca am banuit ca s-ar putea sa il placa pe Ren, dar nu eram sigur si una e sa placa pe cineva, alta e sa se poarte ca o... fata normala.
Grozav, de acum inainte nu o sa mai am pace cu astia doi. Bine ca mai sunt doar doua zile, iar ziua de azi o voi petrece pe valuri, departe de ei.
Oricat as incerca totusi sa pastrez pace si liniste indepartandu-ma de aia doi ,deja devenise cam greu.Toti colegii stiau acum ca sunt impreuna si vorbeau despre asta.Baietii socati , fetele nervoase ca Yui i le-a furat pe Ren.Pe mine inca ma surprinde cat de normala parea cand se tinea de mana cu Ren. Nu numai ca zambea si radea ,,dar Ren nu era asa de pervers si flirtos ca de obicei si o saruta destul de rar in public.Nu puteam sa cred ce vad.Pareau chiar ca un cuplu proaspat care nu stie ce sa faca.De la ea ma asteptam...dar de la Ren nu.
E clar, nu o sa mai am viata cand ajungem inapoi la scoala. Poate pot sa cer un transfer in alta clasa. Un lucru nu inteleg este ce vede la ea. Nu zic ca nu arata bine, dar oricat de afemeiat e Ren, ca sa se comporte in halul asta trebuie sa mai fie ceva la mijloc. Sunao mi-a spus ca nu e asa de agresiva, enervanta si nesuferita cum pare, dar imi e cam greu sa o cred. Poate ca e si o parte buna a lucrurilor, daca Yui e ocupata cu Ren, o sa ma lase pe mine in pace sa ma vad cu Sunao.

*
‘Bun!’sare Meiryu.’Asta e ultima noastra seara aici si m-am gandit sa facem ceva interesant!’ spune ea un pic prea entuziasta.Dar eu nu vroiam sa fac nimic,vroiam doar sa stau cu Ren.
‘La ce te-ai gandit?’ o intreaba Sora.
‘Un test al curajului.’ Ranjeste Meiryu.E hai...asta e prea tipic excursiilor.Sper ca glumeste.E prea cliseic.
‘Nici gand..e prea comun..unde ai vazut asta?In animeuri...?Si vrei sa repeti si tu? ‘ o intreb eu iritata.
‘Dar chiar e ceva interesant.Am vazut o pestera acum 2 zile.Si un localnic mi-a zis ca cica la capatul pesterii este un mic templu la care daca iti pui o dorinta se indeplineste.Nu zic ca asa e,dar sunt curioasa ce o sa gasim acolo.’
Localnic?Poveste?Imi suna super cunoscut...doar ca mie mosul ala libidinos mi-a zis ca pestera e blestemata,nu ca e loc sacru.Frate ce patetic,incearca sa atraga vizitatori.Am incercat sa-i spun lui Meiryu ca e o gluma.I-am povestit de ce imi spusese omul ala.Speram ca astfel avea sa renunte insa ea paru si mai fericita.
‘Blestemat?Perfect...chiar e un test al curajului!’ sare ea.
‘Asta incerc sa-ti zic..nu e nici una..nici alta!’spun eu insa fara rost.
‘Eu zic sa o facem!’ zice Shin entuziasmat.
‘Ce propune testul?’ intreaba Taito.
‘Eu am plecat,’ zice Sei si se indreapta spre usa.
‘Nici gand!’ striga Meiryu si se pune intre el si usa cu mainile intinse. ‘Participam toti!’
‘Ai de gand sa ma obligi?’ o intreaba Sei incruntandu-se.
‘Hai, macar azi sa stai si tu cu noi,’ zise Ren. ‘Ai fost lupul singuratic toata saptamana, nu mori daca stai cu noi o noapte.’
‘Cine nu sta plateste maine micul dejun si pranzul la toti! ‘ spune Meiryu.

‘Si cine ii va face sa plateasca?’ o intreba Sei.
‘Hai ca am eu o idee mai buna,’ zice Ren si il ia de mana, iar cei doi merg intr-un colt al camerei. Dupa ce stau acolo cateva minute, vorbind in soapta, Ren anunta: ‘Gata, e cu noi!’
‘Doar hai sa terminam si cu asta,’ spune Sei, ceva mai putin nervos.
Oare ce i-o fi spus?Trebuie sa fie ceva major de Sei a acceptat.
Am mers pana la pestera.Deja se inserase.Toti ne aruncam capul inauntru.O racoare si umezeala venea dinspre pestera.Uitandu-te inauntru vedeai doar negru.
‘Ehe...deci..cat de lunga poate fi?’ intreaba Shin mai mult incercand sa se convinga pe sine.
‘Destul de lunga avand in vedere ca coboara.’ Ii marturisesc eu si el incepe sa inghita in sec.
‘Deci..cine e primul?’ intreaba Meiryu un pic mai serioasa acum ca a vazut ce era acolo.
‘Nici gand sa ma duc acolo singura..’ spune Sora.
‘Atunci facem grupuri.’ Ii raspunde Meiryu.
‘Da-mi voie sa ghicesc...o fata si un baiat.’ Zic eu sarcastic.
‘De unde stiai ce vroiam sa zic?’ ma intreaba ea uimita.Oare chiar nu s-a prins....
‘Si cum alegem grupurile?’ intreaba Sei.
‘Iar tragem la tombola?’ intreaba Sora exasperata.
‘Nup...mai bine...JanKenPou[ hartie,foarfece,piatra ]!’ ranjeste Meiryu.
Toti am ramas lipsiti de expresie.
‘Cum o sa ne ajute janken?’intreaba si Kotoko un pic iritata.’Adica...la jocul asta avem doar cine castiga si cine pierde.’
‘Exact...cine pierde intra in pestera primul.’ Concluzioneaza Meiryu.
Asta nu era deloc cinstit.Adica fraierii se duc primii in gura lupului?
Frate...intai tombola,acum hartie ,foarfece,piatra.Nu sunt buna la niciuna.
Ne-am adunat toate in cerc si am inceput .Jan-Ken , spunem noi in cor.Ce surpriza, am pierdut.Mai bine,intru prima si scap mai repede.
Ma uit la baieti ca sa vad cu cine voi intra si il vad pe Sei mai incruntat decat l-am vazut vreodata. Nu trebuia sa fii geniu sa iti dai seama ca el pierduse.
‘Asta e, Yui si Sei intra primii!’ anunta Meiryu.
In mod normal as fi fost frustrata si nervoasa ca am picat cu Sei, iar asta din doua motive: in primul rand ne suntem antipatici deci nu e o placere sa fiu in preajma lui,insa cu antipatia ma descurc ,problema a doua este mai importanta: faptul ca vroiam sa pic cu Ren , insa aceasta problema nu mai este din moment ce acum suntem oficial impreuna,deci nu am de ce sa ma enervez ca sunt cu Sei.
‘Hai sa terminam repede’ spun eu si iau o lanterna pe care mi-a dat-o Meiryu.
Sei ma urma inauntru, dupa expresia de pe fata si limbajul corpului, e clar ca nici el nu vrea sa fie aici, cu atat mai putin cu mine. Dar cu cat terminam mai repede cu atat mai bine si ma puteam intoarce la Ren. Dupa ce nu se mai vedea intrarea, era atat de intuneric incat lanterna parea ca un laser mai mare. Se auzeau picaturi undeva in distanta si cand cazu o picatura de apa am tresarit de parca as fi fost intepata.
‘Ti-e frica de Omul Negru?’ intreaba Sei amuzat.
‘Nici gand,doar ca picatura era rece’ spun eu clar.N-am mai zis nimanui asta,si in niciun caz nu ii voi spune lui,nici macar Sunao nu stie defapt cat urasc eu intunericul,dar hai ca nu e asa rau , macar avem lanterna care lumineaza.
Cu cat ne afundam mai mult in pestera e din e in ce mai liniste. Pasii nostri trimiteau ecouri care se loveau de pereti si strabateau pestera. Peretii parca se apropie de noi, ori e imaginatia mea ori pestera e tot mai ingusta. Ca sa fie si mai rau, pe el nu pare sa il deranjeze deloc.
Sunt aproape sigura ca aud tot felul de sunete ciudate acum.
‘Hei,n-auzi ceva?’ intreb eu mai incet.
‘Da... monstrii de sub pat s-au mutat in pestera asta si asteapta sa obosesti ca sa te poata rapi.’
‘Faci niste glume de doi yeni , stiai? ‘ spun eu printre dinti insa deodata ma impiedic de ceva destul de masiv si ma prabusesc la pamant.Lanterna se sparge si se lasa intuneric total.
‘Buna treaba,’ zice el sarcastic. ‘Ai cumva niste dinamita? Ca sa putem sa prabusim pestera deasupra noastra.’
Eram prea blocata ca sa ii raspund.Am ramas la pamant.Era intuneric bezna acum si nici nu stiam cat de mult avansasem in intuneric.Era prima data cand incepeam sa ma panichez cu adevarat,si nu era un sentiment prea placut.
‘Hei, mai stai mult acolo?’ ma intreaba si il simt cum pune o mana pe umarul meu. ‘Hai sus ca sa incercam sa iesim de aici.’
Ma ridic desi incep sa simt ca nu as mai avea aer.
‘Da...hai sa iesim’ reusesc sa ingaim.Deodata simt cum ceva parca se plimba pe umarul meu gol si total panicata cum eram sar ca sa ma apuc de Sei ‘Hei,ce naiba fa...’ zice el insa apoi se impiedica si amandoi cadem.
Mi-a luat aproximativ 2 secunde sa realizez ca am cazut si apoi am stat mai multe secunde in stare de soc ,incapabila sa ma misc din cauza a ce tocmai se intamplase.Era intuneric bezna insa ceea ce am simtit era clar ca lumina zilei.Acelea care erau lipite de buzele mele erau fara indoiala buzele lui Sei.
Cum se intamplase asa ceva nu stiu.Cum de exact peste gura lui am cazut nu-mi pot explica .Dar eram atat de uimita incat nu puteam sa ma misc nici macar indeajuns incat sa-l indepartez.Nici nu vreau sa-mi imaginez ce gandea,daca gandea , Sei acum.Cred ca era in stare de soc la fel ca si mine.

*

Totul se invartea, am crezut ca era sa ma lovesc cu capul de stanca si sa ramana acolo, nu sa cad pe ea si sa... stai, noi cat mai stam asa? Ma proptesc cu mainile pe pamant, in acelasi timp isi pune mainile pe mine si ma impinge exact in momentul in care eu dadeam sa ma ridic. Ca rezultat am fost aruncat aproape un metru distanta. Inca nu imi venea sa cred ce se intamplase. Dar era un accident, nu e de parca am fi vrut sa se intample, nu? Trebuie sa ma adun si sa iesim de aici cat mai repede.
‘Tre... trebuie sa iesim de aici,’ ii zic eu, vocea mea tremurand putin.
‘A fost o intamplare..’ o aud cum zice pe un ton jos.Nu o puteam vedea la fata fiindca era prea intuneric insa vocea ei era tremurata.
‘Da... un accident. Nu e ceva ce ar trebui sa spunem la restul lumii, nu?’ zic eu si ma ridic in picioare simtind cum mi se invarte capul. Tocmai am tras o cazatura, e perfect normal.
‘Exact..e ca si cum nici nu s-a intamplat , nu ? ‘ spune ea mai cu vlaga si o aud cum se ridica in sfarsit de la pamant.
‘Asa-i. Acum cred ca mai bine o luam in stanga, dreapta pentru tine, acolo era spatele inainte sa... cadem. Urmam peretii pana cand ajungem la suprafata.’
‘Mda..sigur.’ zice ea repede.’O sa le spunem ca e prea adanc ca sa avanseze...si-asa sunt fricosi’ .O aud cum se poticneste si incepe s-o ia usor la pas.
In zece minute vedem iesirea, nu a fost usor sa mergem prin intuneric. De cateva ori ne-am impedicat amandoi, dar am reusit sa evitam sa ne ranim. Am stat in parti opuse alte tunelului, iar cand am iesit, am luat-o repede in directii opuse.
‘Ce a durat atata?’ ma intreaba Shin.
‘Da, ce ati facut acolo?’ intreaba Sora zambind.
‘Cum adica ce-am facut? Ne-am plimbat, ce credeai?’ ma rastesc la ea.
‘Aia s-o numesti tu plimbare...s-a spart lanterna si am cotrabait prin intuneric’adauga Yui repede.’Si sa stiti ca pestera coboara enorm de mult si devine si ingusta,sugerez s-o lasati balta.’
‘Eh, haide... nu poate fi chiar asa rau,’ protestaeza Meiryu.
‘Da, doar pentru ca voua nu v-a placut nu inseamna ca trebuie sa ne stricati si noua distractia,’ zice Shin.
‘Bine, cine-i urmatorul?’ intreaba Ren
Dupa ce cei ramasi au jucat iar janken a fost randul lui Sora si Shin sa intre.A durat chiar mai putin decat jumatate din timpul nostru si s-au intors inapoi ,bratele Sorei fiind strans infasurate in jurul bratului lui Shin.
Nu le-a trebuit mult nici lui Meiryu si Taki ca sa realizeze ca era prea intuneric.Pana la urma toti au renuntat sa duca misiunea de a ajunge pana la capatul pesterii la bun sfarsit .
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#30
22: Evitare vs reculegere

Eram foarte recunoscatoare sortii ca aceasta era ultima seara de excursie si ca maine vom mai sta impreuna doar in tren.Evident vorbeam despre Sei.
Nu am putut sa dorm toata noaptea si inca simteam ca sunt in stare de soc legat de ce se intamplase.Ok, fusese categoric o intamplare nefericita,insa nu puteam sa nu recunosc ca m-a marcat foarte tare.Oricum ai lua-o , atinsul de buze ,fie el din greseala sau nu , se pune ca sarut ,lucru care niciodata nu mi-ar fi trecut prin cap atunci cand vorbeam sau ma gandeam la relatia dintre Sei si mine.Daca asta a fost soc pentru mine probabil ca cineva trebuia sa-i verifice pulsul lui Sei , caci e foarte posibil sa fi facut stop cardiac.
Nimeni nu trebuia sa afle cu niciun chip ca s-a intamplat asa ceva,mai ales Ren sau Sunao.Trebuie sa sterg cu buretele pur si simplu momentul acela din capul meu.Sa ma comport ca si cum nici nu s-a intamplat: simplu.
N-am reusit sa dorm toata noaptea.


*
M-am trezit simtindu-ma de parca am alergat zece kilometri cu un sac de cartofi in spate. De fiecare data cand imi inchideam ochii ii simteam buzele si ii vedeam fata. Ce mai vacanta a fost si asta. Dupa ce ca m-am plictisit si m-au enervat toti, am mai si... Nici faptul ca ea si cu Ren erau impreuna nu se compara cu asta. E numai vina lui Meiryu si a lui Ren. Daca ea nu venea cu ideea aia tampita si daca el nu ma ameninta ca o aduce pe la mine o data pe saptamana, nu am fi ajuns in situatia aia. Cel putin azi plecam si apoi pot sa stau cat mai departe de ea posibil. Nu am nici un motiv sa o vad pana cand incepe scoala din nou... La naiba... Sunao. Daca ma duc la ea, va trebui sa o vad si pe sora-sa. Va trebui sa fac tot ce pot si sa o ignor complet de acum in colo.

*
A doua zi de dimineata cand am mers la micul dejun am avut mare grija sa nu dau ochii cu Sei,defapt am avut grija sa stau la cea mai mare distanta posibil de el.Am mancat repede si apoi am luat-o la fuga inapoi in camera cu scuza ca trebuie sa-mi impachetez bagajele.Pe cine pacaleam ? De aseara numai la momentul ala mi-a stat gandul.Nu pot sa cred cat de mult ghinion pot sa am.Ren mi-a luat primul sarut......dar Sei mi l-a furat pe al doilea...bleah.
Cand am urcat in tren m-am asezat cu fetele si nici nu am privit spre locurile baietilor.Nici la baie nu m-am dus.Eram sigura ca Sei n-avea cum sa indrazneasca sa vina unde eram si eu.

*

Sa spun ca era o situatie dificila nu ar fi destul. Am crezut ca o pot ignora fara probleme, dar in putinele minute ale micului dejun, ca sa nu ma uit la ea trebuia a ma uit fix la mancarea din fata mea si sa stau si putin aplecat. Problema era ca sunt cam inalt, iar daca stateam prea aplecat, ar fi observat cineva ca ceva nu era in regula.
Pana cand am plecat de la vila nu am mai vazut-o si atunci stateam la partea opusa a grupului nostru. Indata ce eram in tren, am mers la locul meu, iar ochii mei au ramas fixati asupra peisajului care se vedea pe geam. Baietii se plangeau ca nu s-au distrat destul, cred ca nu au fost batuti destul de tare de Yui, altfel s-ar fi plans de cat de tare ii dureau coastele rupte. Tot drumul am stat cu gandul la karate, daca nu ma gandeam la ceva anume, riscam sa ma gandesc la ce nu vroiam.

*
Cand trenul s-a oprit in gara eram deja la usa cu bagajul in mana.Nu i-am asteptat pe ceilalti.Le-am zis la revedere si am plecat cat mai repede acasa.In timp ce mergeam am realizat cat de idioata eram.De ce anume fugeam?Daca fugeam insemna ca admit pe fata cat de mult m-a marcat acel lucru.Din moment ce totul fusese un mare ghinion chiar trebuia sa trec peste fara probleme.Am incercat sa uit din nou de moment ,iar de data asta am reusit cumva sa-mi distrag atentia.
Cand am revazut-o pe Sunao mi-am reamintit iar.
‘Cum a fost ?’ ma intreaba ea imbratisandu-ma.
‘Frumos.M-am cuplat cu Ren’ ma trezesc eu spunand imediat.Cred ca inconstient vroiam sa ma curat si eu de orice vina si sa o asigur in acelasi timp pe ea ca nu ar putea fi nimic intre mine si...stai,de ce ma gandeam macar la asta?
‘Ce?!’ intreaba ea surprinsa. ‘Cum? Cand? Ce a zis? Ce ai zis tu? Ce s-a intamplat? Ce ati facut?’
‘Dap.Simplu,i-am zis la festival ca-l plac si el mi-a raspuns in excursie.Si ne-am sarutat. ‘ ii zic eu incercand sa par cat mai normala posibil.
‘Si? Si? Cum a fost? Cat a durat? Ce a facut cu mainile?’ insista ea, din ce in ce mai entuziasmata, ai crede ca ea s-a cuplat cu Ren nu eu.
Nu o stiam asa de…..cunoscatoare.
‘Nu a facut nimic cu mainile!’sar eu repede.
Sunao zambi jucausa. ‘Esti sigura? Hai, poti sa-mi spui, sunt sora ta. Se vede pe fata ta, s-a intamplat ceva si nu vrei sa-mi spui.’
Acum m-am facut rosie ca racul si gandul mi-a sarit la Sei.Oh da,cu siguranta ceva s-a intamplat....dar nu e ceva ce ai vrea sa afli.
‘Nimic altceva.’ zic eu si urc pe scari,semn ca aceasta conversatie trebuie sa ia sfarsit.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sweet nothings Yaku-chin 2 2.327 21-01-2013, 03:51 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Sweet traps [ Yaoi ] Yaku-chin 8 4.787 27-09-2011, 07:15 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  No more sweet goodbyes [Yaoi] Aliss_anime 10 6.956 29-01-2011, 07:13 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Sweet Tears Icsdeee. 6 3.860 09-01-2011, 03:15 PM
Ultimul răspuns: Icsdeee.
  Just me and my sweet life... Akane :3 1 2.444 28-12-2009, 02:19 AM
Ultimul răspuns: Akane :3
  Sweet Satisfaction [yaoi-shounen-ai] Aliss_anime 22 12.984 31-10-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)