Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rock

#1
Topic despre muzica rock. Ce preferinte aveti? Ce trupe ascultati? Discutii.. Noutati.. etc.

Sunt in fuga, asa ca voi posta mai tarziu :4:

#2
i like rock...in special ascult alternitive-rock, nu-metal si poate sunt cateva melodii care au o mik influenta punk. trupele mele preferate
1. linkin park (indiscutabili, pt mine sunt pe primul loc)
2. the rasmus (sunt ok, astept sa vad cu ce o sa vina pe noul album)
3. good charlotte (imi plac doar melodiile mai vesele gen 'riot gorl' 'boys and girls' )
4. my chemical romance (doar una doua mel pentru k in general mi se pare k e o trupa prea....punk...k sa nu zic emo sa se supere careva pe mine --_--)
5. fall out boy (defapt am ascultat doar thanks for the memories si saturday 4 )
6. green day (american idiot, gouvernator si poate ink vreo 2 mel)
7. nici rockul romanesc n-o duce rau. am ascultat 'praf de stele' de la vita de vie si 'baby is crying' mel frumusele.

#3
Preferinte...hmmm...metalcore, melodic deathmetal, synth rock, industrial rock, post-hardcore, alternative metal, gothic metal, heavy metal, deathcore, power metal, nu metal

Trupe preferate: Avantasia, Static-X, All That Remains, Arch Enemy, Bullet for My Valentine, Celldweller, Darkseed, Death In Vegas, Devildriver, Disturbed, Godsmack, Fear Factory, Flaw, Foo Fighters, For My Pain, H.I.M., In Flames, Kamelot, Machinae Supremacy, Mystic Prophecy, Orgy, Sonic Syndicate, Witchery, Killswitch Engage
[Imagine: 2vih4yr.png]

#4
well askult toate genurile de rock :metal, hard core,death,punk,j-rock,gothik,blak,etc
trupe preferate:slipknot,system of a down,children of bodom,linkin park,evanescence,Bullet for My Valentine,Static-x,metallica,good charlotte ,my chemical romance,HIM shi mai sunt multe

#5
oa...daca as putea sa scriu toate trupele pe care le ascult... cred ca mi-ar trebui mai mult de 10 minute... deci is foarte multe, si nu m-am gandit niciodata sa fac o lista cu ele...
enumer cateva:
Vita de vie. phoenix, simple plan, green day, de o vreme Children of Bodon si Nightwish (mi le-o bagat varamea in cap21)... etc...

ascult: alternativ, metal, gotic( un pic de tot) , black(foartee putin , acolo 5 melodi cel mult) si punk..
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#6
am mai multe trupe preferate..dar cel mai mult..sunt o mega fana nightwish..cea mai mare..concertele lor au fost cele mai adevarate concerte la care amm fost..imi mai place destul de mult si wothin temptation..si evanescence,him.nickelback..mai multe...

#7
am mai multe trupe preferate..dar cel mai mult..sunt o mega fana nightwish..cea mai mare..concertele lor au fost cele mai adevarate concerte la care amm fost..imi mai place destul de mult si within temptation..si evanescence,him.nickelback..mai multe...

#8
Rock-ul in primul rand e cel mai complex gen de muzica, deci normal ca multa lume il asculta foarte mult. Are multe specii, subspecii si cred ca nu mai e nevoie sa le insirui pe toate... Ca trupe, pot sa zic ca ascult (desi nu ma declar chiar fan):
Behemoth - Nimic nu imi intretine ritmul cardiac mai bine. Imi plac cel mai mult "Slaves Shall Serve", "Ceremony of Shiva", "Inflamed with Rage"
System of a Down - Dinamismul trupei imi provoaca o secretie mare de adrenalina. Amintim "BYOB", "Deer Dance", "Kill Rock`n`Roll", "This cocaine makes me feel like I`m on this song" si etc. 37
Chthonic - Nu ma mai saturam de trupa asta. Canta foarte mult despre o cultura asiatica, istorie, si are niste melodii foarte bune. Prea plictisitor sa scriu titluri...
Dimmu Borgir - Trupa care ma linisteste... 37
Disturbed - Idem cazul SoaD
Si ar mai fi Iron Maiden, Rotting Christ, Korn si multe altele...

#9
Ok..mai intai..Cel mai mult imi plac genurile pop-rock,pop-punk,punk-rock..ceva alternative dar mai rar..dar in general daca ascult o melodie rock si imi place nu prea mai imi pasa ce gen este 71
Formatii prfeferate:

-Simple PLand(pentru ca ating inste teme care mie imi plac foarte mult)
-Sum 41 (in special Pieces)
-Within Temptation (imi plac multe melodii de la ei..tipa are o voce foarte frumoasa...si ador cooana sonora)
-HIM
-Greenday
-Avril Lavigne
-NickelBack (mai ales vocea lui Chad)
-linkin Park
-Iris
Ar mai fi destui dar nu mi-i mai amintesc acum..Imi place rockul pentru ca il pot asculta oricand..Daca sunt happy pot asculta oricand Happy Togheter de la Simple PLan..daca sunt trista pot asculta In the end-Linkin park si sa ma simt super bine..daca sunt nervoasa pot asculta Linkin park-lying from you sau Within Temptation-Angles si sa ma eliberez perfect...daca sunt parasita pot sa ascult foarte bine Simple PLan-Your love is a lie sau Avril Lavigne0When you`re gone 10

#10
In general ascult orice gen de muzica (fara manele is populara desigur), dar rock-ul predomina. Eu ascult formatii care nu cred ca ati mai auzit: Hoobastank (fav - Let it out, Crawilng in the dark, Did you) si Three Days Grace (Time of Dying, Pain, Over and Over, I hate everything about you) ... astea sunt clar preferatele mele. Mai ascult si Linking Park, HIM, Evanescence, Greenday, nu imi place sa ma ambalez cu prea multe trupe.
De la o vreme ascult j-rock si am acolo o lista mai lunga... thehe

[later edit]: I'va got to mention 3 Doors Down... on my fav list xD




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)