Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rock

#21
pai eu ascult foarte mult black metal ..dar si trupe precum Red Hot Chili Peppers le ador...eu de mica preferintele mele s-au inclinat spre imensa "ramura" a muzicii : Rock'ul
din black metal imi place foarte mult cel suedez si spaniol ( suedez: Silencer, spaniol: Brujeria)
dar stiti ca este trupa aia metal romaneasca TRUDA, pe care pur si simplu o ador..e criminala
asa, ascult desigur MM, Slipknot, System of a down, Nirvana, Papa Roach ( omg ador trupa e una dintre preferatele mele, logic), Guns'n'ROses, AC/DC, etc.
[Imagine: john5.jpg]
< Yeah, ador Nirvana >
Brian ( MM) za witch
[Imagine: omega3.jpg]
[Imagine: MMwitch.jpg]
"Contra todo Hoy BRUJERIZMO pa tí satanismo!
BRUJERIZMO! Cura joto " ( Brujeria- Brujerizmo)





#22
Acest gen de muzica imi place foarte mult . Dupa parerea mea rockul este cel mai bun gen de muzica si este si cel mai greu de cantat >.>
Am o groaza de formatii preferate , sa dau cateva exemple : Skillet,Three Days Grace,Lost Prophets,Green Day,Kamelot,Pink Floyd,Europe,Thousand Foot Krutch,Nickelback etc si etc 71 .
Uneori mai ascult si balade rock si formatii vechi , care sunt intradevar bune, un exemplu ar putea fi Pink Floyd. Stiu de la tata de baladele rock mai vechi si parerea mea e ca sunt foarte frumoase.
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#23
Ok în primul rând am învăţat că rock ul nu e un accesoriu şi nici o uneltire de-a Satanei, ci o formă de exprimare.

Eluveitie - am început cu Inis Mona, care e fabuloasă
Cargo, Iris, Trooper - calitate 100 la 100 românească. Avem şi noi
Bullet for my Valentine
Three Days Grace
System of a Down
Black Sabbat
Apocalyptica
Within Temptation
Korn
Kamelot

#24
Hmm ...rock ...ei bine ..asta e genul pe care il ascult si a implinit deja 3 anisori de cand ascult rock 21
ascult toate genurile de rock ...
Am o groaza de trupe pe care le ascult Smile ...si pe care le ador 105 nu fac acum o lista ..deaorece imi este lene ...prea lene ...29
In fine ...majoritatea userilor de pe zup asculta acest gen de muzica si cred ca toti au trecut printr-o ' consecinta' a cestui 'trend'...adica toti am fost supusi si uni dintre noi mai sunt supusi in continuare acelei glume " Ce cauta un "emo" la noi in clasa?" ....Ua Emoisti..ect"
I'm not a 'emo' ...[and i know ,i know i said once that i am ..but ...]
In fine uneori esti luat si drept satanist dar ce vrei ..generatia noastra duce lumea la pierzanie 24 sau cum am mai auzit eu de la persoane "...Voi [referindu-se la rockerii] aduceti apocalipsa din ce in ce mai aproape de noi " ...da ce pot spune ...WTF ? de cand pana cand ? in fine ....deci se vede ca suntem asa de destepti in zilele noastre incat spitalele de nebuni ne gonesc ..
Intr-un final ar trebui sa termin cu discursul 'I'm not emo" si sa trec la subiect.
Rock No Dead!
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#25
Hmm...muzica rock are un stil anume si mie asta imi place fiindca e diferita.Nu pot spune ca am o anumita trupa preferata,ascult in general ROCK deci asta inseamna mai oate melodiile si trupele de acest gen(in fine ascult si j-rock dar nu se incadreaza la aceasta categorie).
Etto..sa vedem cateva trupe:
-Linkin Park(in primul rand,sunt grozavi si au melodii foarte frumoase)
-Nightwish(la fel,unele melodii chiar sunt superbe)
-Green Day(American Idiot..m'a dus de cap melodia asta,pur si simplu o ador si mai sunt multe altele de la ei)

Astea sunt 3 trupe pe care le prefer cel mai mult din genul rock,insa ascult si 2,3 melodii de la alte trupe ^^
[center][Imagine: chibi_2894.gif]
, chibi-ul lui Kayura

Toate povestile se termina cu Happy Ending , ai observat ? Afla`mi povestea si va fi cu totul diferit ... : (
[Imagine: hv895w.jpg]
[/center]

#26
Probabil că cineva o să râdă, însă who cares -.-
Acum ceva timp m-am hotăraât să încerc şi eu melodii
cu voci "mârâite" masculine, şi spre plăcerea mea, au avut efect. Probabil o să mă apuc şi de alte genuri de metal, căci până acum am ascultat doar Symphonic Power Metal, Symphonic Viking Metal,Simfonic Progressive Metal şi Gothic Metal. . .

Cât despre rock, nu am mai ascultat de o jumătate de an cel puţin, am început cu metalul mai nou o.o"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)