Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rock

#11
sincer nu ma pricep deloc la stiluri de rock,ask ce apuc la indemana si cemi place.
trupe preferate:linkin park,three days grace,blaxy girls,nirvana,goodcharlotte,saosin,within temptation,lunatica,evanescence,system of a down,nickelback...etc... 4

#12
Ok...eu ascult orice gen de muzica(inafara de manele) dar cel ma mult ascult rock
Formatii prfeferate:
-Tokio Hotel(e formatia mea preferata)
-Avril Lavigne
-Simple Plan
-Cinema Bizar
-Blaxi Girls
-Miyavi
-An Cafe
Am enumerat decat cateva dintre formatiile si cantaretii mei favoriti dar bineinteles ca mai exista si alte formatii care imi plac

#13
Eu pe la varsta de 10 ani,aveam vecini care erau rockeri. [eu aveam 10,ei vreo 13 ] si puneau rock la telefon.Mi se parea atat de ciudat cum dadeau din cap pe o 'grohaiala' incat spuneam ca urasc rockul.Cert e ca niciodata eu nu am ascultat manele...Intr-o zi,resepectivul mi-a dat sa ascult 3 melodii rock si m-=a indragostit de ele.Apoi,a urmat Linkin Park si asa mai departe.
In momentul de fata ascult multe formatii rock.Unele le-am descoperit cu ajutorul lui tornado [meh master praise]

Editul ^^ ~:
Kamelot
Slipknot
Linkin Park
Black Stone Cherry
Evanescence
Within Temptation
Madina Lake
Theory of a dead man
Nickelback[asta da e rock ._.]
HIM


Dau un edit cand vin de la scoala sa enumar formatiile xD



OMG,THE 300 POST!!!!!!!!
LOLNOPE

#14
Rock...yay my love
pai imi place foarte mult rock-ul...ascult de ceva vreme..mai bine zis de pe la vreo 10 ani...ascult in general: metal, black metal sau mai rar pop-rock......
rock-ul ma face sa ma simt bine chiar daca pentru uni sunt doar niste cuvinte...mai mult tipete la unele sau mai bine zis urlete care altora nu le place.....
formatii sunt multe ionsa eu m-am cam dat pe "J-rock" unde unele melodii sunt mai agresive dacat la rock-ul normal
Formatii preferate:
Sistem of a down
Metalica
Nightmare
Dir en Grey
Phatasmagoria
etc...
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#15
Inainte nici macar nu suportam rock-ul la fel cum nu suport acum manelele si populara.Dar acum ascult toate genurile si subgenurile rock-ului.Imi plac:Evanescence,Within Temptation,Nightwish,Three Doors Down,Korn,Metalica,Nickelback,Simple Plan,Iris.Linkin Park,Iron Maiden,Green Day,Avril Lavigne si multi altii.
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#16
Pot spune ca e o obsessie *mellow*
T_T" my drog .Cand il ascult sunt calma
si indiferenta cu ceilalti ><" Ador starea asta
^_~ cand nu ttrebuie sa-mi fac griji pentru
ceilalti si ascult rock...parca as fii emo
So0o \m/ forever ^^"

#17
@Malice : Rock-ul si J-rock-ul sunt doua lucruri diferite o.O'
Well eu cand nu ascult j-rock XD ascult rock O_O' pentru ca imi place foarte mult genul asta de muzica si ma si defineste o.o'
Trupe : Breaking Benjamin, Three Days Grace, Skillet, Disturbed, Dragonforce, Bullet for my valentine, Cradle of Filth, Linkin Park, Three Doors Down, Within Temptation, Evanescence, AC/DC etc.
Mai sunt destul de multe dar nu imi trec prin minte acum o_O'

#18
(06-12-2008, 04:21 PM)Byo.Shin A scris: @Malice : Rock-ul si J-rock-ul sunt doua lucruri diferite o.O'
Well eu cand nu ascult j-rock XD ascult rock O_O' pentru ca imi place foarte mult genul asta de muzica si ma si defineste o.o'
Trupe : Breaking Benjamin, Three Days Grace, Skillet, Disturbed, Dragonforce, Bullet for my valentine, Cradle of Filth, Linkin Park, Three Doors Down, Within Temptation, Evanescence, AC/DC etc.
Mai sunt destul de multe dar nu imi trec prin minte acum o_O'

byo.Shin
jrock-ul e o ramura usor in aer a rock-ului... dar asta nu inseamna ca nu e rock... altfel ar avea alt nume, nu crezi?

rock exceptand jrock-ul, ascult: Evanescence, HIM (:3), The Rasmus, Avril Lavigne, Finger Eleven, Linkin Park, My Chemical Romance, Nickelback, etc

jrock nu prea ascult... am incercat sa ascult Gackt o vreme dar nu-mi plac decat vreo 5 melodii de-ale lui, sorry... deci la capitolul jrock ascult mai mult OST-uri si 1-2 melodii de la diversi artisti si trupe
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#19
^ Ya know, de ce crezi ca e separat j-music de muzica? O_o' Geez, daca vrei sa pui trupele preferate de j-rock sau j-pop sau j-rap sau whatever else, le pui la sectiunea de j-music nu aici XD La asta ma refeream o.o' dar ma rog.

#20
ascult si eu rock 4 in general alternative rock or alternative metal ^_^.. sau goth pupic
formatii si melodii preferate:
1. my chemical romance :X (the ghost of u, helena)
2. evanescence (missing, hello, bring me to life)
3. linkin park (in the end)
4. bullet 4 my valentine (all things i hate)
5. good charlotte (my bloody valentine)
6. blink-182 (what's my age again? 4)
7. nirvana (smells like teen spirit)
8. simple plan (welcome to my life)
9. green day (basket case)
10. slipknot (death memories)
11. marylin manson (tained love, sweet dreams)
12. papa roach (blood brothers)
13. system of a down (dreaming)
14. 3 days grace (never too late)

...si altele 3
ja ne :bye:




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)