Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Reflexia iubirii in gheata

#51
Baaaaa. Cata mai capitolu O.o. Si a fost superb :x cu fiecare fraza citita voiam mai mult sii mai mult dar din pacate toate au un sfarsit. >.< A fost un capitol absolut superb. Nu ne-ai dezamagit cu nimic. Stiu cum e cu clasa a 8 a. Si eu sunt tot a 8 a si sunt epuizata. Dar hai sa trec la oile noastre pana nu fac spam. Descrierea a fost de a dreptu superba nu am ce comenta la ea. Naratiunea la fel de frumoasa ca si descrierea. Actiunea nu mi s-a parut grabita si dialogul nu a fost nici pe departe sec. Greseli de tastare nu stiu daca am vazut iar daca erau nu sunt grave. Ce m-a deranjat a fost acel bold. Arata mai elegant daca puneai italic. Ma zgarie pe retina acel bold. Si incearca sa pui space doar dupa semnele de punctuatie in niciun caz inainte. So, atat am avut de spus. Astept nextul si te rog sa ma anunti cand il pui. Buh bye!:*

PS:Imi cer scuze ca am intarziat dar stii cum e cu lenea asta:))
[Imagine: EnvYQ.png]

#52
So, my dear cum am promis, sunt aici. Vreau sa iti multumesc mult pentru dedicatie, nu ma asteptam. Thanks, dear. >:D< In al doilea rand stai linistita, nu mai dezamagit. Chiar imi place mult si acest capitol. Lucrurile vad ca incep sa se complice, ma intreb daca Lumiere chiar isi va da seama de adevaratele ei sentimente pentru Ryo? Vor fi ei impreuna? Multe intrebari ma macina, la care sper sa aflu raspunsul cat mai curand. Ca deobicei ti-ai exteriorizat sentimentele intr-un mod foarte profund, le-am simtit asa de bine, si mi-a placut mult monologul de la final. Chiar stii cum sa descrii. Naratiunea si ea e buna, se imbina in mod placut cu descrierea si dialogul imi place. Greseli de tastare am vazut decat doua, dar te inteleg ca ai fost grabita, nimeni nu e perfect. So, eu nu am ce spune de rau, decat de laudat. Well, iti urez multa bafta in continuare, succes cu next-ul si sa ma anunti cand il pui. >:D<
[Imagine: j5atg3.png]


#53
Heey, darling. Scuze că am întârziat.

Sfat. Nu mai spune că speri să nu ne dazamăgești, încearcă să ai încredere în tine atât în viața reală cât și în cea virtuală.
Scrii foarte frumos, ți-am mai spus. Îmi place foarte mult stilul tău, este complex, descrii mult, dar uneori am impresia că nu este narațiune și nici dialog, iar unele fraze foarte lungi sunt obositoare.
Ai putea scrie capitole mai mici la intervale de timp mai mici, așa ai împăca pe toată lumea.
Este mult mister în acestă poveste și îmi place asta.
Se vede că citești mult, ce genuri îți plac ?
Space înainte de virgulă arată inestetic, iar acele greșeli nu sunt așa de importante. Când vei avea timp să le corectezi, totuși.

Spun din nou că îmi place, dar întotdeauna este loc de și mai bine, așa că îți urez succes în continuare la școală și inspirație cât mai multă.
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#54
Nu am putut sa-ti trimit comentariu ieri penrtu ca , cand mi-am scris povestea nu stiu pe ce am apasat si sa sters tot ce am scris, dar acum sunt aici. Nu suntem dezamagite pe tine nici un pic. Asa sunt si eu cateodata, obosita si fara nici un chief. De acea am avut atatea greseli in umele capitole. Acum sa revin la povestea ta. A fost ca celelalte capitole ale tale, SUPER! Nu are nimic daca intarzi cu catev zile. Nimeni nu e perfect. Si cel mai inportant, e foarte mult mister. Tine-o tot asa si te astept cu continuarea.
[Imagine: Anime-Girl-8-Anime-Wallpapers-1366x768-300x168.jpg]

[Imagine: PupetteSiggy2.png]

Trei lilieci stau pe balcon. Zboara unul si dupa un timp se intoarse plin de sange la gura. Le spuse celorlalti doi:
-Ati vazut turma aia se oi?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al doilea si se intoarce la fel, cu sange la gura.
-Ati vazut turma aia vaci?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al treilea si se intoarcec la fel ca fratii lui, zicand:
-Vedeti turnl ala de biserica?
-Da!
-Eu nu l-am vazut!

[Imagine: chibi_5878.gif]
, Kaoru


#55
Esti fetita mea cea talentata. >:D< Ai un fic tare frumos scumpa mea. Cel putin ultimul capitol a fost nemaipomenit. oh, love it! Ai descris foarte frumos sentimetele domnisoarei Lumiere, chiar m--au intristat la un moment dat. :( Dar mi-am revenit cand am citit in continuare pasiunile dintre cei doi naravasi. :x Parca as fi fost eu in locul ei, asa m-am simtit. A fost frumos ce mai!
Descrierea e aproape de perfect, naratiunea tres bien, dialogul e chiar interesant, iar actiunea n-ai fugarit-o chiar deloc. Precum am spus a fost un capitol aproape perfect. Eu am incredere in fetita mea. ^^ Seamana cu mami doar.
Greseli sa stii ca am vazut, dar sa nu stricam atmosfera asta romantica pentru niste banale greseli, corect? Asa e.
Cam atat dear si te astept cu urmatorul capitol care sper sa fie la fel de reusit ca asta.
PS: scuza-mi intarzierea.
chu&gambate!


:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#56
]..wow.......doamne ce frumosa e povestea felu can iti exprimi sentimentele personajelor si felu cum compui e minunat ma bucur ca ai acest dar:P.Ai un fic tare frumos scumpa mea. Cel putin ultimul capitol a fost nemaipomenit. oh, love it![/color]..te rog sa ma anunti cand pui nextul[posturi unite]
doamne ce frumosa e povestea felu cand iti exprimi sentimentele personajelor si felu cum compui e minunat ma bucur ca ai acest dar10.Ai un fic tare frumos scumpa mea. Cel putin ultimul capitol a fost nemaipomenit. oh, love it!..mia placut foarte mult felu cum si-a marturisit dragostea Lumiere fata de Ryo.anunta-ma cand pui nextul>:D<[posturi unite]
doamne ce frumosa e povestea felu cand iti exprimi sentimentele personajelor si felu cum compui e minunat ma bucur ca ai acest dar10.Ai un fic tare frumos scumpa mea. Cel putin ultimul capitol a fost nemaipomenit. oh, love it!..mia placut foarte mult felu cum si-a marturisit dragostea Lumiere fata de Ryo.anunta-ma cand pui nextul

#57
Cori..te rog sa iti editezi comentariul fiindca ai dar copie si paste de doua sau trei ori...si cred ca voi fi sanctionata..imi pare rau, sper ca nu este nici o problema... si ma bucur ca iti place ficul meu...de fapt mi-ai spus-o si fata in fata, dar ma bucur ca iti faci timp si imi lasi si comentarii. Imi pare rau ca te pun sa il editezi..dar daca este iti voi explica eu cum se lasa comentarii...Gomene sper ca nu este nici o problema...Ja ne.! iar nextul o sa apara sambata...

#58
Pai ... nici nu stiu cum sa incep :))
Ai o poveste foarte frumoasa si interesanta. De unde ai o imaginatie asa bogata? :))
Imi place foarte mult de Lumiere. Este un personaj reusit si bine conturat.
Descrierea se imbina perfect cu naratiunea, iar dialogul este foarte bun. :)
Ai un fic foarte frumos, eu una astept continuarea cu nerabdare :))
Spor la scris ! :X
~ I'm the girl who is lost in space, the girl who is disappearing always, forever fading away and receding farther and farther into the background. Just like the Cheshire cat, someday I will suddenly leave, but the artificial warmth of my smile, that phony, clownish curve, the kind you see on miserably sad people and villains in Disney movies, will remain behind as an ironic remnant. I am the girl you see in the photograph from some party someplace or some picnic in the park, the one who is in fact soon to be gone. When you look at the picture again, I want to assure you, I will no longer be there. I will be erased from history, like a traitor in the Soviet Union. Because with every day that goes by, I feel myself becoming more and more invisible... ~
Elizabeth Wurtzel


My fic: http://animezup.com/forum/showthread.php...884&page=3


]I love my family :X They are my life
My mom' : KittyKat
Surorile mele dragute : Renesmee, Elvira, Mailin, Sasame, FrogyGirl
My twin sis' : ~ Black Heart ~
Ficele mele mult iubite: Ame si ♪ Ąѕђą ♪
My Grannie : Venus- Roseta
Nepotica mea : Ioanayoana, ßéкi♡
Ma friend: Moxxy
Nora mea: Oxygen
Matusile mele minunate: Contagieuse, Tigroaica
Ma uncle : Danysor




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Calea elfilor - Arcasi de gheata Nywa 12 7.717 07-01-2013, 11:38 PM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  [Naruto] Sange rece ca gheata-Parodie EnzeruHaRoze 1 2.556 14-09-2012, 10:06 PM
Ultimul răspuns: Alisha
  Gheata patata(titlu nedefinit) AyumiHamasaki 4 3.429 27-04-2011, 09:50 PM
Ultimul răspuns: AyumiHamasaki
  Viata pe Gheata Alle 5 4.528 27-04-2011, 06:01 PM
Ultimul răspuns: Flash
  iubire de gheata crisy_bby 6 3.140 28-12-2010, 02:05 PM
Ultimul răspuns: crisy_bby
  Focul si Gheata [ Commuri va rog :D] Iryna 3 3.165 20-12-2010, 10:23 AM
Ultimul răspuns: Aggie
  Gheata focului [KS yaoi by Yaku-chin and Merishor] aoixtenshi 11 7.561 24-07-2009, 04:23 PM
Ultimul răspuns: I hate maths.


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)