Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Reflexia iubirii in gheata

#11
Soooo, nice fic, what is to say, dear.
Deci, descriere multa, imi place cum vorbesti despre toate si despre toti. Ai multa naratiune si ai si dialog, ceea ce ma incanta, nu alta. Ador dialogul intr-un fic.
Asaa, personajele imi par foarte... interesante pot sa zic. Felul in care le descrii sentimentele, dai totul pe fata.
Cateva semne de punctuatie puse aiurea siiiii nimic mai mult, cred. Actiunea e buna, ce sa mai zic. Restul greselilor au fost corectate mai sus, so gambatene and Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#12
Pai, iata-ma ajunsa la ficul tau. scz de intarziere:D
da, ai mai crescut fata de primull capitol, ma refer la cum scrii tu. Te-ai mai imbunatatit.asta ma bucura sa stii ^^
ei bine, capitolul 2 m-a uimit un pic, actiunea ai cam grabit-o aici, prea multe a facut intr-un timp atat de scurt.
descrierea e mai buna, insa, mai ai de facut progrese.
naratiunea e ok.
dialogul, nu ai avut mult si asta ma bucura, prea mult dialog intr-un fic ma plictiseste. Toate trebuie sa fie potrivite in mod egal, astfel incat sa-mi incante imaginatia.
aa..referitor la primul cap..scuze de acel emoticon, n-a fost cu intentie, nush cum s-a nimerit acolo, ca mie nu-mi plac emoticoanele in ficuri, adica, nu-si au locul. eu una niciodata nu am bagat emoticoane in ficuri, dar se mai intampla din neatentie, ce sa-i faci?. scz
bine sa revin, mmm..ce nu mi-a placut totusi e faptul ca faci propozitiile prea scurte. Incearca sa imbini descrierea cu felul tau de-a povesti, am sa-ti explic eu cum...nu-mi dau secretele asa, la toata lumea, numai cine merita sa le stie! :))
asa, greseli de tastare am fazut cu carul pe acolo...ai grija. un secret e acella de-a citi cu voce tare capitolul, bineinteles cu intonatie, si vei observa cu mai multa usurinta greselile, te asigur. 99% din greseli sunt reparate. ^^
pai, e cam tarziu si mi-e cam somn..sincer ma mir cum de am scris asa de lung comul, ca mi-e un sooommnn!!! mama ce mai casc!
bine, astept urmatorul capitol si...daca vrei..stii ce ai de facut....
chu&gambate

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#13
Larisa! ^_^ Ma belle! Je suis tres desole parce que je suis retarde >.< [imi pare rau ca am intarziat] Stii cum e cu lenea asta :)). Chiar mi-a placut capitolul :X A fost foarte frumos si foarte trist! Sper sa nu moara Ryo...adica stiu ca nu va muri =P. Descrierea a fost buna. Chiar mi-a placut cum ai descris totul. Se poate si mai bine dar e foarte bine si cum ai descris tu. Oricum e un inceput ;). Naratiunea e foarte buna si ea, la fel si actiunea care nu e grabita. Dialogul nu e sec deci e bine pana aici. Greselile de tastare au fost mentionate de Coo., care a mai zis si sa pui space dp semnele de punctuatie ceea ce voiam si eu sa spun. Singura observatie pe care doresc sa ti-o fac e ca ai greseli in legatura cu formarea propozitiilor. Unde trebuia sa pui punct ori nu pui ori pui virgula. Ai si tu grija la faza asta ca e pacat. Poi cam atat. Astept nextu` si nu uita sa ma anunti.

PS:A inca ceva. Dupa ,,si" nu se pune virgula decat in niste cazuri speciale si nu imi vine niciunul in minte ca sa iti dau exemplu. E ora unu noaptea deh.
PS2:Mi s-a parut si mie putin grabita faza aia cu nici nu s-au cunoscut bine ca deja Ryo s-a indragostit de ea, o ia la el acasa....in fine
[Imagine: EnvYQ.png]

#14
Dei-kun..o sa vezi ca faza aceea ca a luat-o acasa nu va fi deloc grabita in capitolul urmator:D

Si da stiu ca sunt doar cazur speciale cand se pune virgula dupa si ...dar probabil neatentia e mare :D Imi cer scuze!:X

si Multumesc pentru critici...parere..si sfaturi Nu stiu daca s-a observat dar un al 2 cap m-am straduit sa tin cont de sfatul tau si a lui Coo. :) si de sfaturile celorlalti

#15
Buun am citit asa cum ti-am promis seara trecuta si iata-ma. Am citit cele doua capitole [daca nu ma insel si sunt prea adormita] Mi s-au parut interesante sincer. Ai talent sa scrii povestioare. Chiar mi-au placut, sunt dragute [ca majoritatea de pe forum] Am azut ca ai impetit bine naratiunea cu dialogul si descrierea. Iti dau un punct in plus pentru asta. Actiunea nu mi se pare grabita sincer, ba chiar mi se pare potrivita. Ai mai avut cateva greseli de tastare pe acolo, dar nu am stat sa scot din ambele capitole [deoarece sunt racita, si nu am putut dormi si poate faceam alte baliverne] In rest tot ficul a fost perfect pana acum.
Te astept cu next'ul si sper sa fie la fel de dragut =^.^=
Spor la scris in continuare

Capu'Chuu
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#16
Hey , iata ca am aterizat si eu in sfarsit cu capitolul trei , c-am tarziu , dar am avut probleme cu netu si ... deci sper sa va placa , sper ca nu e plictisitor :O3 , ca o sa fie pe placul vostru , am incercat sa aplic sfaturile voastre in legatura cu .. o sa vedeti voi . Sper ca nu va dezamagesc si ca este in regula , deci astept multe critici , multe sfaturi si tot ce mai vreti voi

P.S cu dedicatie Larisei (Moon princess)si Aripi de plumb .

Reflexia iubirii in gheata

Capitolul 3 Sentimentul oprit

Deodata suna telefonul!
Satsuki se ridica si se indreapta spre telefon . In acest timp cat sunetul telefonului imi dadea fiori incerc sa ma dezmeticesc din acea stare . Imi revin incet dar din nou plang , si plang , si plang , in genunchi,sufar cumplit si strig dupa ajutorul promis insa vantul adie spre abis.. . Ies din casa avand in maini patinele invechite , "ranite " de la antrenamentele dure si insuportabile , care erau chiar langa usa neagra de la intrare . Ma fac nevazuta . Alerg cu ochii inecati si picaturi reci de ploaie se revarsa din nori , facandu-i parca sa -mi sa planga de mila . Hainele mele se uda usor . Un hanorac negru , o bluzita verde deschis , o pereche de pantaloni gri , un fular cu sute de culori si o pereche de ghetute duc o lupta apriga . Acum atingerea vantului ma face sa tremur . Imi scutur capul facand ca pletele albastre sa zboare in toate directiile.Vad patinuarul in fata mea si imi aduc aminte ca Ryo mi-a interzis sa ma apropii de el . Dar nu imi mai pasa . Incerc sa fiu indiferenta . Insa nu stiu daca reusesc . Pasesc tematoare pe gheata . Ma simt atat de fragila fara el . Vad banca pe care statea acum cateva zile si mi se pare o mare minciuna . Oare visez ? Daca da vreau sa Ryo sa ma trezeasca si vreau acum ! Pasii mei pe gheata , par fara viata . De ce nu mai pot patina ? Ridic privirea catre cerul mahnit , mai am un singur gand , sa te astept si inca sper ca te intorci curand .Chiar stiu ca ma mint , imi dau seama de asta ! Sa se intoarca in curand ? De unde ? De ce ma chinui sa vad un adevar ce nu exista , un adevar in minciuni ? De ce ma afecteaza atat de mult ?Il cunosc doar de cateva zile , de ce imi pasa ? Nici macar nu il cunosc ! Daca era o persoana pe care as cunoaste-o cat de cat nu cred ca m-ar afecta atat de mult cum ma afecteaza vestea ca Ryo nu mai e . Si ma gandesc la sarmana Satsuki , am lasat-o singura acasa . Dar nu stiam ca aceasta acum e in culmea fericirii , nu stiam ca persoana care a sunat era chiar Ryo .A sunat ca sa ne anunte ca desi avionul avea sa decoleze in mai putin de 10 minute, el s-a ridicat de pe scaunul alb si confortabil , amintindu-si ca nu a cumparat nici un sufenir. Se napusteste asupra stwardesei care vroia sa inchida usa si coboara scarile pana intra din nou in aeroport . Jos la intrare vazuse la un magazin niste patine spendide . Straluceau pur si simplu ! S-a dus si a cumparat doua perechi una pentru mine si una pentru el.Nu mai pasise niciodata pe gheata , dar vroia sa invete .Sa il invat mai exact . Cand s-a intors a vazut ca avionul deja decolase . Asa ca a asteptat urmatorul zbor , dar ramase fara baterie la telefon si nu a putut anunta ca o sa intarzie trei patru ore ...
Dar iata ca timpul zboara facandu-mi rani adanci ,rani care ma dor , rani neobijnuite , nu este ca si cum as cadea si m-as lovi . Aceastea dor mai tare , o durere insuportabila , pe care nu am mai simtit - o pana acum . Stau jos pe gheata rece si sufar in tacere . Ma simt groaznic ! Ma simt fara viata , de parca o parte din mine lipseste , fara nici un motiv de a mai exista. Pentru ce traiesc , pana acum traiam doar pentru a patina , pentru gheata , pentru scena .! Dar acum de ce nu mai pot spune ca iubesc aceste lucruri mai mult decat orice in lume cu aceeasi hotarare cu care o spune - am candva ? Ma simt atat de pustie , atat de goala , atat de comuna! Unde e ,oare ma vede , oare plange si el ,oare e bine ? Tacerea e apasatoare . As da orice ca sa ii mai ating o data chipul bland , sa ii mai revad zambetul dulce , dar nu vreau sa il vad ca pana acum ,sa incerc sa il ating si sa dispara ! Nu vreau sa ma ghideze , nu vreau sa vad iluzii , vreau doar sa fie langa mine si nimic mai mult .
-RYOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOooooooooOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ! Strig spre tine , nu ma auzi , unde esti sau unde te-ai ascuns ? Dupa acest tipat indurerat simt din nou o invazie de sentimente . De ce nu pot inchide ochii si sa il uit ? E doar o persoana obijnuita , doar totodata o persoana atat de speciala . Imi este frica sa inchid ochii fiindca atunci cand ii inchid il vad pe el , dar nu e asa cum ar trebui sa fie . Il vad ranit , chinuindu-se in oceanul rece il vad , asa cum nu mi-am imaginat ca o sa il vad . Nu mai pot suporta ! Ii aud vocea fara glas inecandu-se , vocea lui rasuna in mintea mea "pana sa iti dai seama ca am fost plecat , voi fi din nou langa tine" asta mi-ai spus . Dar unde esti ? Mi-am dat demult seama ca nu o sa te mai intorci , de ce m-ai mintit Ryo , de ce ?De ce atata suferinta , de ce atata mister , de ce atatea intrebari fara raspuns , de ce nu esti aici ? Ma simt ca un fluture care a fost capturat si i s-au smuls aripile . Sunt captiva in propriul meu univers ! Simt din nou doua brate invaluindu-se in jurul meu . Tresar ! Caldura aceasta , imi trezeste atatea amintiri.Amintiri cu el , cateva clipe minunate prin care m-am simtit apreciata , dorita , protejata ,am simtit ca am un prieten , ca nu mai sunt singura ! Parfumul acesta atat de incomparabil ! Pielea aceasta atat de fina ! Corpul atat de cald ! Deodata ma intorc cu fata catre aceste brate , catre acest "el "din umbra . Uimita incep sa cred ca imi imaginez , ca el nu e real. In lacrimi izbutesc sa scot cateva cuvinte :
-Oa-re , oa-re tu stii cum doa-re ,doa-re cand te pri-vesc me-reu . Oa-re esti tu sau mi se pa-re , oriunde vad chipul tau ! Spunand acestea observ ca imi pierd vocea .Tremur si vreau sa ii ating chipul , dar din nou aceea teama ,daca imi inchipui totul , daca va disparea din nou ! Nu vreau sa se intample asta , nu voi putea suporta din nou aceasta durere ce imi strapunge sufletul , care ma lasa fara viata ! Simt ca traiesc , dar totusi sunt moarta ...
-Lumi , sunt eu . Ce se intampla cu tine , de ce plangi ? Lumi , te rog uitate la mine ! Imi pare rau ca am intarziat si ca te - am dezamagit . Nu te inteleg , de ce plangi ? Ouf Lumi ti-am promis ca nu o sa mai plangi niciodata , si uite sunt chiar eu de vina pentru asta . Il aud cerandu-si atatea scuze , si pentru ce ? De -ar stii el cat ma bucur ca a intarziat , cat ma bucur ca suferinta mea s-a sfarsit , cat ma bucur ca e bine si nu in centrul oceanului , cat mai bucur ca s-a intors la mine si ca nu mai sunt singura , cat ma bucur ca s -a tinut de promisiune cat ma bucur ca e in viata , ca ii pot revedea ochii acum plini si ei de lacrimi care se contopesc cu picaturile reci de ploaie , ca ii pot auzi glasul angelic , ca ii pot simtii bratele calduroase in care stiu ca pot avea incredere , ca ma vor prinde atunci cand voi fi gata sa cad , ca ma vor impinge atunci cand va trebui sa fac un pas ...
Zambesc ii ating in sfarsit chipul brazdat de rani neinsufletite , este chiar el , inima nu ma inseala , nu visez ! Din nou plang ,dar nu stiu de ce lacrimile aceastea nu ma dor , doar ma alina . Sunt lacrimi de fericire , ochii mei stralucesc atat de tare ! Este viu , tresar de bucurie ! Bratele sale se infasoara in jurul corpului meu . Simt ca ma atrage ceva , nu stiu ce se intampla dar o dorinta de nepatruns imi sopteste sa ii raspnd gestului . Acum stam amandoi imbratisati . Cerul pare ca planga din ce in ce mai mare , dar acum nimic nu este asa cum trebuie sa fie , nimic nu mai conteaza .Cand sunt cu el , nu exista eu si el ci doar noi ! Ma strange puternic la pieptul sau , dupa care se uita atent in ochii mei . Acum imi spune cu vocea scazuta ca sora sa i-a spus totul despre stire , despre faptul ca m-am prabusit din nou si ca m -am lovit .Dupa cateva secunde imi sopteste la ureche un dulce " Imi pare rau ! " . Din nou sunt confuza , din nou raman in umbra si simt cum o mare de sentimente se napusteste asupra mea si simt ca nu mai pot rezista , simt ca totul se stinge incet incet ... Buzele sale se apropie de ale mele din ce in ce mai mult , acum ii simt respiratia care imi da fiori , e atat de aproape ! Deodata simt impactul , buzele mele sunt lipite de ale lui . Sunt aici , dar totusi nu sunt ! Simt invaluirea unor sentimente care ma fac sa tremur in bratele lui puternice .De acest sentiment frumos ma temeam eu , dar totusi ce este mai exact ceea ce simt ? Sentimentul pe care nu am vrut niciodata sa il mai simt , sentimentul care mi -a distrus visele , sperantele , sentimentul care mie imi este oprit ! Am jurat ca nu voi mai simti asa ceva pentru nimeni niciodata .Cand au murit bunicii am promis ca nu voi mai fi slaba , ca nu voi cadea prada din nou sentimentelor , ca nu voi mai avea prieteni , ca nu voi fi dezamagita . Dar este atat de dulce , primul meu sarut in care simt ca ma pierd , vreau sa dureze o vesnicie ! O picatura pe obrazul meu se scurge , nu stiu daca este din cauza ploii sau doar o lacrima . O suavitate de nedescris imi sfasie buzele mici si catifelate , simt cum caldura lui ma infasoara intr - un abis . Nu exista cuvinte , doar noi doi intr -un cadru paralel .Desii suntem uzi amandoi pana la piele , tremuram intr -un vals demonic , pe chipurile noastre se zbat picaturi reci de ploaie , desi frigul ne face sa tresarim la fiecare "adiere" , nu vreau sa mergem acasa . Este mult prea perfect , ma tem de ce va urma dupa acest sarut , nu ma deranjeaza faptul ca a facut acest gest , dar mi se pare ca totul se misca prea repede .Inima imi spune sa nu ma tem , ca totul va fi bine , insa mintea imi spune sa fug , ca ceva nu este in regula , ca ma voi prapusii atunci cand o sa cred ca totul este in regula !

In fata imi apare un baietel atat de inocent care incearca sa salveze o copila dintr -un incendiu . De ce face asta , ar putea murii si el . Il aud cum ii spune " Nu vreau sa mai plangi , totul va fi bine o sa vezi .Te voi proteja mereu , sa nu uiti asta " dupa care intra in focul care acoperea incaprerea .
Ma trezesc din aceasta stare si nu stiu ce s-a intamplat . Cunosc acesti copii ,dar nu stiu de unde . Mi se pare ca uit ceva foarte important dar nu stiu ce . Gandurile imi sunt indepartate de Ryo care ma musca usor de buza de jos , parca stiind ca ceva nu e in regula cu mine . Ii spun ceea ce am vazut ,dar il vad intristandu- se .Ochii lui mari si albastrii imi ascund ceva si vreau sa aflu ce ! Din nou vocea lui ma ghideaza :
- Nici eu nu imi amintesc prea multe , dar am stiut de la inceptut ...

#17
Bun am citit si acest capitol. Am citit si ce pot spune ... este frumoasa ideea lui
Trebuie sa spun ca sunt putin nemultumita intr-o privinta ... ai pus prea multi de "o" deformeaza pagina ... eu cred ca erau suficienti trei sau macar patru ... ai fi putut spune dupa ca "striga ca o disperata" sau ceva in genul deoarce deformeaza capitolul si este pacat. Ai mai avut cateva greseli de tastare dar minore. Nu le-am corectata [te rog nu te supara ^^] in rest totul a fost ok. Toate se impletesc in armonie si totul este bine.
In rest ce pot spune? Astept nextu si sa vedem ce mai gasim si pe acolo. Spor la scris

Capu'Chuu
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#18
Anoo ... ea chiar striga ca o diserata , o afecteaza mult prea mult aceasta situatie si ea este disperata , nu intelege nimic si se teme si de ea insasi . Striga atat de tare incat isi piarde vocea . Nu se poate resingna ca Ryo este mort , ca totul s -a sfarsit , si strigandu -l cu atata durere si disperare ea asteapta ca acesta sa ii raspunda :D

#19
Bun.
Nu las space inaintea semnelor de punctuatie, e destul daca lasi dupa, arata aiurea. Asta:
Citat:-RYOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOooooooooOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !
Hai sa fim seriosi, mai putini de 'o' nu ajungeau? Sau chiar vrei sa trezesti mortii cu acel strigat?
obijnuita=obisnuita
Bun, ai avut doua linii de dialog si una e din cale afara de...uimitoare. Ai descris foarte mult, cred ca tot ce simtea fata, toata teama ei, toate gandurile ei. E frumos, nu am ce sa spun chiar daca ma asteptam la ceva mai mult dialog.
Alte greseli nu am vazut, mai trebuie sa lucrezi putin la descriere, in rest e ok.
Cam atat am avut de spus. Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#20
Heii dear^^ am sa dau maine dimineata un edit caci acum am putina treaba , ok ? ;;) Dar sa stii ca ideea este una foarte captivanta , tineo tot asa , ca` este bine ! Dar ce m-a deranjat a fost emoticonul din primul capitol , sterge`l ca nu da de loc bine cand citesti , asta ca un sfat , si nici nu ai voie sa pui emoticoane in fic-uri ;;) . Ja ne si dau edit maine !
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Calea elfilor - Arcasi de gheata Nywa 12 7.715 07-01-2013, 11:38 PM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  [Naruto] Sange rece ca gheata-Parodie EnzeruHaRoze 1 2.556 14-09-2012, 10:06 PM
Ultimul răspuns: Alisha
  Gheata patata(titlu nedefinit) AyumiHamasaki 4 3.429 27-04-2011, 09:50 PM
Ultimul răspuns: AyumiHamasaki
  Viata pe Gheata Alle 5 4.528 27-04-2011, 06:01 PM
Ultimul răspuns: Flash
  iubire de gheata crisy_bby 6 3.140 28-12-2010, 02:05 PM
Ultimul răspuns: crisy_bby
  Focul si Gheata [ Commuri va rog :D] Iryna 3 3.165 20-12-2010, 10:23 AM
Ultimul răspuns: Aggie
  Gheata focului [KS yaoi by Yaku-chin and Merishor] aoixtenshi 11 7.561 24-07-2009, 04:23 PM
Ultimul răspuns: I hate maths.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)