Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Reflexia iubirii in gheata

#31
Bună, darling. Văd că te-ai ţinut de cuvânt şi ai pus continuarea.

Am rămas foarte surpinsă când am văzut ce capitol lung ai scris.
Mi-a plăcut că este tot plin de sentimente, dar în anumite locuri mi se pare că este prea multă descriere. Încearcă să foloseşti şi mai mult dialog, de cele mai multe ori este plăcut de citit.
Cât despre greşeli de tastare tot mai sunt câteva pe la început, dar sunt sigură că mai târziu vei scăpa de ele.
Un lucru mi se pare că nu l-am înţeles bine : la început spui că tatăl fetei era cu o femeie care avea un copil de 5 ani (care înţeleg că este Ryo ?), apoi că Ryo este cu un an mai mare decât Lumiere. În fine, poate nu am înţeles eu bine, la ora asta...
ÃŽmi place numele fetei.
Şi acest capitol a fost bun. Nu te descuraja, eşti mult mai bună decât mulţi useri de pe acest site, dar mai ai de lucrat ca noi toţi. Stephen King scrie în fiecare zi câte ceva chiar dacă e foarte cunoscut şi orice ar scrie el în acest moment va avea succes.

Aşa că îţi doresc multă inspiraţie, darling >:D<
Şi să mai vorbeşti cu mine când mă vezi on pe zup, pentru că eu nu mă uit mereu.
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#32
My dear sis, de fapt ai inteles gresit .Copilul si femeia nu au nici o treaba cu Ryo , acea femeie este matusa lui Lumiere pe care o cheama tot Lumiere ,iar copilul este copilasul acelei femei , ar venii verisorul lui Lumiere. Poate nu m-am exprimat eu bine , iar cand mama lui Lumi a vazut-o pe acea femeie tinandu-l de mana pe Yuji si-a facut mai multe idei ,dar cand a nascut-o pe Lumi si-a adus aminte ca acea femeie era sora lui , de aceeia i-a pus numele acesta , ca indiciu pentru yuji , ca sa stie ca si-a reamintit cine ce e , dar a fost prea tarziu pentru ca bunicii il mintise ca au murit amandoua

#33
Ditamai capitolul, whew.
Intai si intai titlul capitolului. E o metafora foarte draguta. Las space dupa linia de dialog, asta am invatat si eu :)) trebuie sa iti zic.
Acea scrisoare o puteai scrie cu italic, ar fi arata ceva mai frumos, mai elegant. Ai foarte putin dialog, simt ca lesin. Foarte multa descriere si naratiune, e adevarat, foarte frumos scrisa, dar...
La ultima propozitie din penultimul paragraf ai uitat sa inchizi ghilimelele si de asemenea am vazut semne de punctutatie puse aiurea.
Ai folosit figuri de stil frumoase si cumva melancolice, capitolul e plin de ele.
Cam asta am avut de spus. Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#34
Hey scuze de inatarziere cu acest com pe aici ... Scuze TT.TT in schimb am citit si mi-a placut foarte mult. Trebuie sa fiu de acord cu Coo. A fost parca cel mai reusit capitol pana acum. A fost foarte dragut si cu cateva surprize. Mi-a placut. Ai asezat totul foarte frumos in pagina si a fost un capitol lung, bravo pentru imaginatie. Ai stiut cum sa imbini toate modurile de expunere si a ieist chiar dragut. Imi place ca lasi spatiu la dialog, eu inca nu m-am obisnuit ca nu suport sa il las eu :]], oricum mi-a placut foarte mult. Am vazut ca nu ai grabit actiunea, a fost chiar bine. Am vazut cateva greseli pe ici-colo insa sa zicem ca trecem peste ele ca a fost un capitol dragut. Buuun deci totul a fost supel dlagut : >
Te astept cu next'ul si multumesc ca m-ai anuntat > : D < Spor la next ^.^

Capu'Chuu
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#35
In sfarsit am terminat si eu de citit :)) si comm-ul meu o sa fie pentru toate cele 4 capitole deodata pentru ca , eww , e cam greu sa le iau pe rand oke ? :X

Pai descrierea :X Te pricepi de minune si te joci cu niste figuri de stil si imagini artistice minunate . Toate sunt la locul lor desi in unele momente sunt prea multe . Te pricepi foarte bine la descrierea sentimentelor . Defapt te pricepi la descriere in general .
Textul e bine alcatuit si privind din ansamblu este primitor si foarte tentant [ daca pot spune asa ] .
Actiunea este putin grabita la un moment dat dar nu foarte mult si nu deranjeaza asa de tare .
Naratiunea este superba . Si dupa cum am mai spus la celalalt fic al tau timpurile verbelor sunt o joaca pentru tine .
Um ... fara dialog pentru mine azi [ pentru ca erau 3 randuri si nu vreau eu se le zic dialog si daca ar fi fost ar fi fost bun oricum :p ]

Greselute am vazut cateva mai ales in ultimul capitol dar numai de tastare si cred ca era una de exprimare dar nu mai o stiu si sa citesc inca o data 4 capitole nu mi se pare o idee stralucita :))

Esti foarte priceputa in ceea ce priveste scrisul si ai multe sanse sa te perfectionezi . Eu iti urez numai de bine si sa ai grija de tine . Succes in continuare si daca se poate sa ma anunti cand pui next ;))
Love ya ! :x

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#36
Larisa mamă! Cum am putut să întârzii atâta timp? Clar! Trebuie sa îmi înving lenea cât mai repede posibil. Pff ce mi-a plăcut acest capitol. A fost de a dreptul... superb, impresionant, frumos, incredibil. Tu evoluezi pe zi ce trece nu glumă. Vorba lui Larisa [Moon princess] creşti repede. So, hai să revenim la fic că iar fac un ditamai spamul. Descrierea ai avut şi încă câtă... S-a îmbinat foarte frumos cu naraţiunea care a fost şi ea la fel de frumoasă. Acţiunea nu a fost nici de cum grabită deci îmi place foarte mult. Dialogul nu a fost sec. Si bla bla bla. Greşelile de tastare le-a precizat .Coo. Ce aş mai putea să zic? Aştept nextul şi nu cred că mai e nevoie să te rog să mă anunţi pentru că ştiu că o vei face. Buh bye! :*
[Imagine: EnvYQ.png]

#37
Hey, am ajuns si eu pe aici. Chiar imi pare foarte rau ca nu am trecut mai repede. Descrierea este chiar foarte frumoasa. Imi place cum ai descris sentimentele lui Lumiere. Este atat de trista povestea ei, cred ca asta ma fascineaza cel mai mult. Deci ea si Ryo se cunosteau din copilarie, nu? Si acel cires infolorit in februarie, este chiar ciudat, dar este o idee geniala. Naratiunea se imbina foarte frumos cu descrierea. Dialogul nu este sec deloc, iar actiunea nu mi se pare ca este grabita. i greselile de tastare nu am vazut. In principiu ai o poveste incredibila, si merita sa o continui.

P.S anunta-ma si pe mine cand pui nextu
Bye Bye
:bye:
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#38
Buna!! Mda, ultima ca intotdeuna :)) .Ti- am citit capitolul si mi- a placut. Sa inteleg ca cei doi se cunosteau de cand erau mici? Asa se explica faptul ca s- au indragostit asa de repede( se cunosteau) . Descrierea a fost super.. mi- a placut mult cum ai descris acel cires, dar si mai mult mi- a placut cum ai descris scena incendiului... desi ai cam dramatizat pentru ca un copil micut nu are ganduri de sinucidere... e un copil totusi, iar primul lucru pe care il face un copil este sa se sperie, sa inceapa sa tipe si sa incerce sa se salveze, nu? Sunt constienta ca a trecut prin multe, insa totusi...
Ai pus accent si pe sentimentele personajului si ai ajuns pe undeva sa le repeti... nu spun ca nu au fost descrise foarte frumos, insa incerca sa nu le mai repeti..
Dialogul, desi putintel, a fost prea lung pentru mine; atunci cand Ryo a convins- o pe Lumiere sa vina cu el si i- a promis ca nu o sa mai plnaga si ca ii pare rau. Avand in vedere situatia lor, erau intr- un incendiu, nu cred ca vreun om se apuca sa tina discursuri, el spune: " Haide sa ne salvam" ( :)) ) , da, nu da bine, dar te puteai rezuma la ceea ce e esential...
Capitolul asta a fost cel mai bun;) si mi- a placut si cel mai mult^^ ...
La cate comentaii ai primit ar trebui sa te grabesti cu next- ul ( zic si eu ..^^" ) .

Te iubesc:X.
Mi-e foameee!!!

#39
o//o :chuu: Wow, capitolul a fost fantastic, sincer ai niste idei foarte bune.Da-mi voie sa iti spun ca esti cea mai buna la descris sentimente.
Cel mai mult mi-a placut cum ai descris cand a aflat ca a murit Ryo, acel sentiment care i-a sfasiat inima si durerea care a insotit sentimentul...
Descrierea ai fact-o atat de complexa incat iti da senzatia ca vezi un film, ca intelegi totul cu lux de amanunte si ca faci parte din povestea lor.
Abea astept next-ul, abea astept sa vad ce se va intampla in continuare.

Bafta la scris!:love:
P.S. Anuntama te rog cand vine next-ul.
"I'm crying inside and nobody know it but me."

„Comparisons are easily done
Once you've had a taste of perfection
Like an apple hanging from a tree
I picked the ripest one, I still got the seed…“


"
"Another head hangs lowly,
Child is slowly taken.
And the violence caused such silence,
Who are we mistaken?

But you see, it's not me, it's not my family.
In your head, in your head they are fighting,
With their tanks and their bombs,
And their bombs and their guns.
In your head, in your head, they are crying... "

#40
Buna dear!
Pai ti'am citit tot fic'ul si nu stiu ce sa spun..imi place..capitolul a fost foarte lung.. te pricepi foarte bine sa descrii sentimentele..naratiunea este buna..doalogul nu mi sa pararut deloc sec chiar imi place actiunea a fost putin grabita la inceput dar dupa aia ti'ai revenit..greseli nu am vazut pur si simplu imi place..stept cu drag urmatorul capitol . Spor la scris..See ya! (please anunta'ma si pe mine cand pui urmatorul capitol..thanks)
[Imagine: tumblrlfhtfleu7k1qbgr4n.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
[Imagine: 5314917591afc54b2dac.jpg]

Uploaded with ImageShack.us



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Calea elfilor - Arcasi de gheata Nywa 12 7.717 07-01-2013, 11:38 PM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  [Naruto] Sange rece ca gheata-Parodie EnzeruHaRoze 1 2.556 14-09-2012, 10:06 PM
Ultimul răspuns: Alisha
  Gheata patata(titlu nedefinit) AyumiHamasaki 4 3.429 27-04-2011, 09:50 PM
Ultimul răspuns: AyumiHamasaki
  Viata pe Gheata Alle 5 4.528 27-04-2011, 06:01 PM
Ultimul răspuns: Flash
  iubire de gheata crisy_bby 6 3.140 28-12-2010, 02:05 PM
Ultimul răspuns: crisy_bby
  Focul si Gheata [ Commuri va rog :D] Iryna 3 3.165 20-12-2010, 10:23 AM
Ultimul răspuns: Aggie
  Gheata focului [KS yaoi by Yaku-chin and Merishor] aoixtenshi 11 7.561 24-07-2009, 04:23 PM
Ultimul răspuns: I hate maths.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)