Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pura nebunie...

Bună! Scuzaţi-mi întârzierea, însă nu prea am avut timp să scriu. Acest capitol îl am de câteva zile în PC, dar n-am avut timp sa-l postez:)) Oricum, sper să vă placă. Lectură plăcută!

Capitolul 16

Imi deschid buimaca ochii privind in jurul meu. Ma ridic in sezut incepand sa analizez locul in care ma aflam. Privirea imi cade pe un baiat ce era asezat langa mine. Dormea asa de frumos. Ma apropii de el si ii ating delicat fata. La contactul cu pielea sa am tremurat involuntar. Nu stiu din ce cauza, un zambet larg imi apare pe fata si incep sa chicotesc in timp ce ma uitam neincetat la el. Fac ochii mari atunci cand acesta deschide incet ochii privindu-ma cu zambetul pe buze.
- Sakura… nici nu stii cat ma bucur ca ti- ai revenit.
Il privesc continuand sa rad. Cine era Sakura, nu cred ca eram eu. Zambesc dupa care o intrebare imi strabate mintea eu neezitand nicio clipa sa i-o adresez.
-Cine esti? intreb chipul meu fiind foarte apropiat de al sau. Tanarul nu spune nimic, doar se uita uimit la mine, de parca n-ar intelege ce spun asa ca mai repet inca o data intrebarea, nici acum nu imi raspunde, doar incepe sa rada, insa nu am putut sa nu observ in ochii lui putina teama. Ma da jos de pe el si se ridica in picioare incepand sa rada zgomotos.
-Glumesti, nu-i asa? Ei bine, afla ca asta nu e momentul potrivit sa faci asta, Sakura! imi spune, iar eu stau in genunchi privindu-l cu ochii mari si plini de uimire. Credea ca glumnesc? Si cine e acea Sakura? Eu sunt? N-am auzit niciodata numele asta, insa daca stau mai bine sa ma gandesc, n-ar trebui sa am si eu unul? Adica, cred ca toata lumea are un nume, nu?
Vazand ca il privesc asa, brunetul se aseaza langa mine si ma priveste trist.
-Nu-ti amintesti nimic, nu-i asa? face o pauza, eu dand afirmativ din cap dupa care continua. Eu sunt Sasuke, iar tu esti Sakura! imi spune dupa care ma priveste atent. Eu incep sa chicotesc apropiindu-ma de el privindu-l. Imi intind mana si ii ating parul. Era asa de matasos. Nu ma pot abtine si incep sa trag de el. Nu ma pot abtine si incep din nou sa rad, mai tare vazand mutra pe care o face brunetul. Era asa de amuzant.
Cobor din pat si incep sa ma plimb prin camera uitandu-ma la fiecare lucru din camera. Avea o gramada de lucruri interesante pe care nu le mai vazusem vreodata. Dintr-o data ma opresc si ma intorc spre el sarindu-i in spate.
-Mmm... mi-e foame! strig in urechea sa dupa care incep sa rad. Acesta nu comenteaza si iese cu mine din camera intrand in alta. Aici, totul era diferit fata de cealalta incapere. Ma aseaza pe ... ceva dupa care incepe sa se plimbe de colo-colo. Eu il priveam fascinata. Nu stiam ce face, insa imi parea foarte interesant. Peste putin timp ma plictisesc si ma ridic apropiindu-ma de un obiect ce mi se parea foarte interesant. Era un obiect destul de mare, iar deasupra lui era ceva de alta culoare. Curioasa, imi apropii mana, iar cand sa ating acel lucru, mana lui Sasuke ma trage in spate.
-Eu nu te-as sfatui sa faci asta! Daca ai pune mana aici - imi arata acel loc - te vei arde si te va durea. Asta se numeste aragaz, iar asta e flacara. imi spune zambindu-mi si aratandu-mi cea pe care vroiam sa pun mana.
Ma uit putin la el dupa care ma agat de gatul sau ridicandu-mi picioarele in aer. Incepe sa ma invarta, iar eu incep sa rad. Era asa amuzant si placut. In ciuda protestelor mele, acesta, intr-un tarziu, ma desprinde de el asezandu-ma la masa - sau, cel putin asa imi zisese el ca se numeste - si imi pune in fata o farfurie ce avea in ea, ei bine, nu stiu exact ce, insa brunetul m-a asigurat ca-mi va potoli foamea. Dau din umeri si vrea sa iau cu mana, insa sasuke ma opreste si incepe sa rada zgomotos.
-Cred ca vei avea nevoie de asta, spune si-mi pune ceva in mana. Se numeste furculita! continua, iar eu o privesc ciudat nestiind ce as putea face cu ea.
Acesta incepe sa rada si mi-o ia din mana, luand putin din continutul farfuriei si dandu-mi sa mananc. Mmm... avea un gust foarte bun.

Dupa ce terminam de mancat. Adica... doar eu pentru ca Sasuke n-a mancat deloc. Intram in camera sa, el ducandu-se langa geam, iar eu foindu-ma prin camera.
-Uhhh, e foarte cald aici, tie nu-ti e cald? intreb si-mi dau capodul de pe mine. Il vad pe brunet ca prinde o culoare rosie in obraji si are o umflatura in pantaloni. Ma apropii de el si-l privesc intrebatoare.
-Hei! Ce ti s-a intamplat? Esti bolnav, ai febra? il intreb punandu-i mana pe frunte.
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

In sfarsit a venit nextu. A fost un capitol foarte frumos. Saraca Sakura chiar nu isi mai aminteste nimic. Este asa dragut ca Sasuke are grija de ea. Descriera a fost buna, dialogul nu a fost sec, actiunea nu mi s-a parut graita. Greseli de tastare nu am vazut, dar nici nu am stat sa le caut. Cam atat astept nextu. So spor la scris si multa imaginatie.:bye::bye::love:


P.S. primaaa:ha::ha:

Hey !! Nu stiu daca am mai trecut pe la capitolul tau dar in ultima vreme n-am fost prea activa ...
Asta e un capitol ... genial :)) descri totul atat de bine si narezi ca o profi ... Ai si dialog pe acolo cam putinel dar e bun . A fost scurt acest capitol insa mi-a placut la nebunie ultima parte : " -Uhhh, e foarte cald aici, tie nu-ti e cald? intreb si-mi dau capodul de pe mine. Il vad pe brunet ca prinde o culoare rosie in obraji si are o umflatura in pantaloni. Ma apropii de el si-l privesc intrebatoare.
-Hei! Ce ti s-a intamplat? Esti bolnav, ai febra? il intreb punandu-i mana pe frunte. "
Deci a fost :))=)) wow :))

Oricum sper sa mai trec pe la tine pentru ca imi place cum dezvolti actiunea . :D
Bye ! :-h

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



:)) frate, am ras extrem de mult la faza aia... "rosu in obraji si are o umflatura in pantaloni"=))
ce naiba putea sa fie umflatura aia in pantaloni daca nu... daca nu;))

oricum acest capitol a fost foarte frumos si desi nu prea mi`a placut ca ai facut`o pe Sakura sa para mai mult proasta decat amnezica, am ras si asta compenseaza;)
ai avut descriere dar mai puteai adauga mult mai multa... dialogul a fost in rgula , nu mi s`a parut deloc sec, iar actiunea n`ai grabit`o.

deci, succes in continuare pentru a aduce nextu`:)
*Z`bYe*

Wah`:X:X Fic-ul tau e superb:X:X Descriere din plin:X Diallogul nu e sec:X e superb:]] thare faza cu rosu in obraji si unflat in pantaloni=]]`
Abeea astept nextuu:X:X>:D<`
[Imagine: touhou-sayori-works-23662058db_large.jpg]

Tsiam citit tot fanficul si pot spune ca e genial . Cate emotii ;)) Acum Sakura e amnezica : | Ce tare faza: "rosu in obraji si umflatura`n pantaloni "=)) . Descrierea e superba si naratiunea la fel . Dialogul nu e sec . Tot ce va cer e nextuul :o3

' You say you love rain,but you use an umbrella to walk under it.You say you love sun,but you seek shade when it is shining.You say love wind,but when it comes you close your window.So that's why I'm scared when you say you love me. ' -Bob Marley

Well ^^ Am citit mai devreme nextul dar am avut oleaca de treaba si nu am putut comenta mai inainte >.< Mi-a placut foarte mult acest capitol ^^. Chiar am ras la cat de frumos ai descris amnezia Sakurei :)) Mai ales partea cu aragazu ^^ Fenomenala ma xD La capitolul descriere-naratiunea-dialog-actiune nu mai comentez ca e de prisos. Toate sunt perfecte xD. Greseli de tastare parca am vazut una :-? Nu mai stiu. oricum chiar daca era nu era grava. Poi atat am avut de zis. Astept nextu` sh nu uita sa ma anunti. Buh bye!:*
[Imagine: EnvYQ.png]

Imi place ficul tau.La nebunie.Descrierea e minunata iar actiunea splendita.Ma amuza comportamentul copilaros al Sakurei si rapdarea pe care o are Sasuke.Nu mi'a placut cea ce a patit Sakura si cea ce a facut Neji.Dar asta face povestea si mai interesanta.Gambate!in continuoare.Iti fac o serenada daca vad nextu' :ang:
[Imagine: GFHJ.png][Imagine: 20110706_mblaq_thunder-150x150.jpg][Imagine: 02l-150x150.jpg][Imagine: th_27-2.jpg]

Ca de obicei,nu incetezi sa-ti surprinzi cititorii,adica ma rog,pe mine m-ai surprins.Capitolul este prea scurt.Este primul si ultimul lucru pe care ti-l reprosez.Descrierea mi-a placut foarte mult...dar stiai asta nu?Imi place ca Sakura e amnezica,ii da un aer inocent.Imi place si ca brunetul are grija de ea.Am ras la ultima faza cu "umflatura din pantaloni",de era sa pic din scaun.Oh,m-am inselat,mai trebuie sa-ti reprosez un lucru:nu mai pui odata nextul.
"Nimic bun nu se poate naste din ura" RomeoxJuliet

O vai de mine. :)) Este genial. Lucrurile au luat o intorsatura rapida si drastica. Sakura a avut parte de o schimbare radicala a gandirii daca si`a dat halatul jos in fata lui Sasuke. E atat de copilaroasa... Abia astept urmatorul capitol. Sa nu ne tineti in suspans prea mult. De descriere,dialog actiune etc nici nu mai zic. Toate bune si frumoase. Greseli nu am vazut...Totul e ok. Succes cu urmatorul capitol. Sunt sigura ca va fi genial.
[Imagine: Urahara_Sig_by_KaitoWatanabe.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Curata Nebunie Fifilina 0 1.715 06-09-2011, 02:43 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  [split] Nebunie adolescentina [+16] sorynyk 3 2.309 22-08-2011, 11:57 PM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  Nebunie adolescentina [+16] Sasha. 13 9.054 30-06-2011, 12:54 PM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  Plastic vs Copie.Realitate, pura fictiune sau previziuni? Fifilina 24 15.334 10-04-2010, 06:43 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  Nebunie de adolescent MaDyY 7 5.093 19-07-2009, 04:36 PM
Ultimul răspuns: Argenta


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)