Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pura nebunie...

#61
Sunt a doua :P
Asa chiar nu am nimic de comentat, doar astept urmatorul capitol si sper sa vina cat mai repede. Capitolul asta este super si nu mai pot de nerabdare sa aflu ce se intampla in urmatorul capitol,.... poate putin romance intre Sakura si Sasuke :-"
Asa greseli de tastatura am vazut doua trei, ca de exemplu:
figa - fuga=)) asta este cam singura care mi-a atras atentia cel mai tare, dar oricum eu trec peste ele ca stiu ca si eu fac.
Asa astept NEXT-ul si mai vreau sa zic inca o data:
Voi fetelor faceti un fic suuuuuuuuper:p- Kiss and bye:*
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#62
Un nou capitol.Un nou comentariu:)).Lets see: descrierea este la locul ei, dialogul este foarte bun, nu mi se pare sec, iar actiunea este potrivita, adica ok.Greseli de tastare nu am vazut si nici nu cred ca exista.Era de asteptat ca Sasuke sa intervina intre Sakura si Neji, si imi pare bine ca a facut-o:>.Abea astept sa vad ce aduceti in urmatorul capitol. Spor la scris!;)
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#63
Dap....so..I`m here !Acum v`am citit si eu ficul si e genial.Eu nu prea ma dau in vant dupa ficuri sasusaku...de la o vreme chiar ma lasa rece cretiile de pe Zup..nu prea mai gasesti ficuri ca lumea dar uite ca aici am gasit unul.Idee originala,descriere,naratiune,dialog,faze amuzante XD putin hentai...e perfect.Pe bune....chiar imi place.Sa nu renuntati la el.E reusit.Si sa veniti cu urmatorul capitol.^^ B`bye !
[Imagine: Urahara_Sig_by_KaitoWatanabe.png]

#64
Buna din nou fetele:* Nici nu stiti cu cata nerabdare am asteptat continuarea, insa abea acum am avut timp sa citesc avand in vedere programul incarcat pe care il am.
Nu am pentru voi decat cuvinte de lauda. Capitolele v-au iesit foarte bine si imi place cum conturati fiecare personaj si actiunea deasemenea. Greseli de tastare... pai am vazut 2-3 in acest capitol, dar nici nu-ti sta gandul la ele atunci cand ai in fata un fic asa genial ca al vostru. Despre descrierenu am ce comenta. Imi place foarte mult, la fel ca celelalte figuri de stil. Sper sa nu renuntati si sa aduceti urmatorul capitol cat mai repede cu putina. Chuu`:*
After a while you learn the difference between holding a hand and falling in love. You begin to learn that kisses don`t always mean something. Promises can be broken just as quickly as they are made and that goodbyes really are forever. . .

#65
Uhh! splendoarea unui nou capitol:)) Fantastic si inacelasi timp mirific. Exceptional comportamentul Sakurei desi cred ca am pierdut ideea... deci ea si Neji au facut-o?? so cum de avea rochita pe ea?? whatever e prea putin important. Actiunea e superba deloc grabita. Descrierea superba desi mi s-a parut putina. Dialogul perfect. Greseli deloc.. ca de obicei...
So succes in continuare si abia astept next!

P.S. imi pare rau de comm-ul mic dar imi e putin rau. Oricum sper ca se stie ca ficul este extraordinar. Sper ca am mentionat si eu asta :D

Pupiceii si multa inspiratie!
Chu`!

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#66
Sasuke Superman a reusit sa o salveze pe preafrumoasa Sakura.Bravo!A fost un capitol superb(ma asteptam la asta de la tine).Neji,nesuferitule te bag la racoare.Estetica a fost buna.Actiunea a fost unpic cam rapida.In rest totu' bine.Succes in continuare si pune nextul!!!
"Nimic bun nu se poate naste din ura" RomeoxJuliet

#67
Buna! Va multumim foarte mult pentru comentarii >:D<
Ah, da, sa nu uit! Pai... nu stiu cine a spus mai sus ca de ce Sakura avea inca rochia pe ea daca a facut-o cu Neji. Pai... eu cred ca e evident. I-a ridicat rochia, nu?:))
Si... inca ceva: Sasuke nu a salvat-o pe Sakura. Adica, ori de ar fi venit ori de nu, tot aia era. Acum... ca v-am lamurit, sa termin cu vorbaria si sa pun capitolul. Sper sa va placa si sa lasati si un comm.
Lectura placuta!

Capitolul 12

Nu-mi vine sa cred, a venit! Eu chiar credeam ca nu va mai aparea, isa, se pare ca m-am inselat si ma bucur nespus ca am facut-o, dar... toata aceasta bucurie imi este umbrita de catre amintirea lui Neji.
Tu, vierme nenorocit, o sa platesti pentru tot ce mi-ai facut. De asta te asigur! Nimeni, dar nimeni nu o loveste pe Haruno Sakura. Ti-ai ales persoana gresita de care sa-ti bati joc.
Prinsa in ganduri nici nu-mi dau seama cand ajung in sala unde se tine petrecerea. Se pare ca nimen nu-mi simtise lipsa. Oh, da! Va multumesc pentru ca v-ati facut griji pentru mine! Mda... cum sa nu. Insa, cine se gandea ca as putea pati ceva in baie? Oricum, nu ma vazuse nimeni cand plecasem.
Ma asez la o masa, insa tocmai acum incepe o melodie lenta, iar in fata mea se infatiseaza Sasuke.
-Dansezi? ma intreaba acesta pe o voce fermecatoare.
E putin inclinat in fata, iar mana dreapta ii este indreptata spre mine. Il privesc cateva clipe dupa care ii zambesc si-mi pun palma intr-a lui.
Ajumgand pe ringul de dans, toti se dau la o parte. Doar eu sunt sarbatorita, nu-i asa?
Brunetul isi incolaceste bratele pe talia mea, iar eu mi le pun p umerii sai.
Cu toate ca eu nu vreau asta eoarece stiu ca ma voi inrosii, acesta imi lipeste corpul de al lui.
Inima imi bate asa de tare incat o pot auzii, iar obrajii ii am rosii. Pot simtii asta.
Imi ridic incet capul si-l privesc direct in ochi. El e uita la mine intens, sorbindu-ma din priviri.
Abea acum observ ca e cu mult mai inalt ca mine. Cam cu un cap si ceva.
Ah, ce ochi frumosi poate avea! De un negru asa de intens, ca un abis in care, daca ai cadea, te-ai afunda din ce in ce mai mult nemaiputand scapa. Pot spune, defapt, e evident ca asta mi s-a intamplat si mie. As vrea sa-mi sterg din iima orice sentiment nutrir pentru el, dar stiu ca asta nu se va intampla. Pe zi ce trece, dragostea mea pentru el creste. De ce a trebuit ca acel director tampit sa-l angajeze? Poate ca daca nu o facea, adica... sunt sigura ca daca nu o facea nu deveneam ceea ce sunt acum.

Afundata in ganduri nici nu-mi dau seama ca melodia s-a terminat, iar noi doi suntem singurii care inca mai stam imbratisati in mijlocul ringului de dans.
Cand observ acest lucru, ma departez de Sasuke si ies in graba din restaurant. Proasta idee, deoarece atunci cand pasesc afara, un val de frig imi patrunde prin fiecare por. Incep sa merg, iar incet, incet, ma obisnuiesc cu temperatura neobisnuit de scazuta de afara. Ma opresc atunci cand dau de o banca din lemne ce e inconjuratra de flori multicolore ce isi revarsau parfumul lor molipsitor in jur. Ma asez si imi las capul pe spate fixandu-mi privirea pe Luna argintie ce in seara asta e mai superba ca niciodata, iar aceasta culoare dupa albastru, e culoarea mea preferata de aceea majoritatea bijuteriilor mele sunt din argint.
In jurul meu e o liniste aproape perfecta. Doar greierii imi incanta auzul cu cantecul lor.
Nu mai apuc sa contemplez asupra naturii deoarece simt cum cineva se aseaza langa mine si-mi pune o haina pe umeri.
-Ai sa racesti daca mai stai asa!
Acea voce, o pot deosebi dintr-o mie, dar... de ce isi facea griji pentru mine. Nu am sa-l inteleg niciodata!
Imi intorc capul si-l zaresc pe Sasuke ce are intinsa spre mine o cutiuta mica, alba cu o fundita albastra. Il privesc cateva secunde dupa care apuc micuta cutie. O desfac, iar ce vad inauntru ma face sa raman xu gura cascata. E un lantisor din argint, iar pandantivul e albastru, in forma de lacrima. E perfect, minunat. Exact pe placul meu, insa... e si mai superb avand in vedere ca imi e daruit de brunet. Si ca tot veni vorba de el, acesta ia colierul si mi-l pune la gat.
-Medalionul in sine e frumos, dar la gatul tau e minunat! spune pe un ton fermecator fetele noastre fiind la o distanta milimetrica.
-Iti multumesc, e superb! spun dupa care ii sar in brate. Acesta ma apuca cu o mana de talie, iar cu cealalta imi mangaie parul.
Ah, e asa placuta aceasta senzatie, iar mirosul sau de liliac... cred ca in curand aceasta va fi floarea mea preferata.
Chiar daca as fi vrut sa mai stau asa, ma despart de el, insa evit sa-l privesc in ochi.
Ma apuca de barbie si ma obliga sa fac ceea ce tot evitam, dupa care ma saruta. La inceput pasional, dupa care din ce in ce mai brutal, parca vrand sa ma devoreze. Ii raspund cu o pasiune de necontrolat si imi bag mainile in parul sau adancindu-ne si mai mult in sarut. Cand simt ca nu mai am aer, imi desprind buzele de ale sale si il iau de mana intrand in restaurant.
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#68
Ah prima prima \:D/ Dau edit cand termin...
________________________________________________________________
Editttt: Fabulos capitol, desi cam scurt... ma chinuiti la greu asa:-<
Mi-a placut in special naratiunea (ceva nou pt mine) a fost deosebita. Dialogul excelent si descriere minunata insa din nou putinica :-< Actiunea a fost buna si greselile evaporate :))
Imi place mult cum evolueaza actiunea desi Sasuke imi lasa impresia (si-mi place) ca o iubeste pe Sakura decat pentru trup , daca pot spune asa. Ceva nou la cuplul SasuxSaku.

Deci prin urmare abia astept next.. sper sa fie ceva mai lung.

Pupiceii si multa inspiratie in continuare!
Chu`! :*

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#69
Te dau la rechini!Te mananc de vie.ma fac canibal pentru tine.Te leg de pat si te gadil pana mori.De ce nu m-ai anuntat ca ai pus nextul?Stiu..nu ti deloc la mine T.T
Dar de data aceasta te iet >:D< Datorita acestui mirific capitol.:X
Ah...cand erau amandoi pe ringul de dans ma simtiam ca si cum eram impreuna cu ei.Am fost fermecata cu totul
Cand i-a daruit lantisorul,ce gesti minunat,m-am simtit ca in al noualea cer :* parca eu eram in locul Sakurei si-i simteam fericirea:X
dar sarutu..:X deci practic mi-a sarit inima din loc :X
sunteti doua scriitoare magnifice care merita toate laudele din lume >:D< fiecare capitol de-al vostru este de-a dreptul impecabil,si-mi tanzimiteti atatea sentimente placute,parca as fin in al nouala cer!
Draga Assyria si tu esti un geniu,care gaseste fiecare greseala cat de mica ar fi ea(firar),vai si ai o imaginatie voi doua va completati perfect!Ambele aveti un talent inascut.Sunteti magnifice!Cred ca mi-am gasit modele-n viata =))
Ar trebui sa fac plecaciuni(nici nu ma gandesc,ati vrea voi sac) in fata voastra,va admir enorm.^.^
I love you :X
Va iubesc talentul.Va iubesc fic-ul.Va iubesc capitolele sunteti uimitoare Si recunosc cu umilinta ca va admir enorm.
Astept uramtorul capitol
Sunt sigura ca nici in acesta nu ne veti dezamagi.Deoarece nu ati facut-o niciodata ^.^
Aceasta e parerea mea sincera.Nici de-as vrea n-as putea-o schimba.Credeti-ma!

Ja ne


#70
Un nou capitol:x.lets see: descrierea e prezenta, dialogul e mai putin dar nu ma deranjeaza, si nu mi se pare sec, iar actiunea pana acum nu mi se pare grabita. Greseli de tastare am vazut una- doua dar nu-i vai;). Sincer chiar e dragut cadoul de la Sasuke, rafinat:>. Abea astept sa vad ce mai aduceti in urmatorul capitol. Spor la scris!:>.
[Imagine: 5fcff5ef.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Curata Nebunie Fifilina 0 1.724 06-09-2011, 02:43 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  [split] Nebunie adolescentina [+16] sorynyk 3 2.328 22-08-2011, 11:57 PM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  Nebunie adolescentina [+16] Sasha. 13 9.117 30-06-2011, 12:54 PM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  Plastic vs Copie.Realitate, pura fictiune sau previziuni? Fifilina 24 15.444 10-04-2010, 06:43 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  Nebunie de adolescent MaDyY 7 5.126 19-07-2009, 04:36 PM
Ultimul răspuns: Argenta


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)