Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pura nebunie...

#1
Disclamer:Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto,( inafara de cele create de mine) creat de Masashi Kishimoto si nu fac profit de pe urma personajelor/intamplarilor.


Decii... eu impreuna cu Marina. :X, ne- am decis sa facem un fic impreuna. Eu voi fi Sasuke :)) , iar Marina. Sakura :P.
Sper sa va placa!



Pura nebunie...


Capitolul 1



Era noapte. Ma uitam spre acel negru infinit, numarand stelele; erau atat de multe.. la fel de multe ca grijile mele pentru ziua ce va urma. Dar ce tot vorbesc? Cred ca oboseala si- a pus amprenta si pe modul meu de gandire, nu numai pe ochii ce mi se inchideau aproape inconstient. Mai arunc o ultima privire cerului instelat, indreptandu- ma spre camera mea. De cand devenisem atat de visator.. incat sa sa stau pe balcon si sa ma holbez la stele, la o ora destul de inaintata? Probabil gandul la noua mea slujba de rahat, imi afecta creierul, nelasandu- ma sa meditez limpede. Intru in incaperea albastra, trantindu- ma pe patul moale, acoperit cu asternuturi negre. Atat de mult ma calma acea culoare, acel negru intens, ma facea sa intru intr- un somn atat de adanc, ceea ce s- a intamplat si in seara aceasta. Am adormit imediat.
Nu stiu cat am dormit, insa aud telefonul meu sunand de zor. Ce naiba? Exact cand dormeam cel mai bine, acel sunet sacaitor imi intrerupe visurile. Ma ridic lenes din pat, indreptandu- ma cu o oarecare nervozitate spre locul de unde se auzea melodia aceea enervanta. Drept pedeapsa ca mi- a interupt somnul, arunc micul obiect de peretele camerei, acesta facandu- se bucatele. Puteam sa spun ca dupa aceasta actiune, ma simteam perfect si revigorat.
Ma indrept cu o placuta senzatie de fericire, careia nici macar eu nu- I stiam rostul spre baie, facand un dus rapid. Dupa ce ma sterg si imi usuc parul negru, ies din baie indreptandu- ma spre camera mea, mai exact spre dulap. Nu vroiam sa ma imbrac cu cine stie ce, desi evenimentul inceperii unui nou an scolar imi cerea costum si cravata, imi aleg o pereche de blugi albastri si un tricou negru mulat. Ma incalt cu o pereche de adidasi, si ies imediat pe usa apartamenului meu.
Nu vroiam sa conduc, caci la starea mea nu m- as fi mirat daca as fi facut vreun accident. Iau un taxi, indreptandu- ma spre liceul unde aveam sa incep primul an ca professor de sport.
Spre surprinderea mea, ajung destul de repede la liceu.. mult prea repede. Cobor din taxi, si ma indrept cu pasi siguri spre unitatea de invatamant. Nu am putut sa nu observ multimile de elevi care- si pierdeau timpul razand si barfind, si nici nu am putut sa nu observ fetele, care se uitau “ pofticioase” la mine. Sincer sa fiu, chiar imi convenea situatia, iar ca sa nu fiu rau le intorc privirile, facandu- le cu ochiul. Dupa cum ma asteptam, aproape au lesinat… zambesc pervers, gandindu- ma la lucruri interzise.
Trec peste privirile micilor admiratoare, intrand in scoala, indreptandu- ma spre biroul directorului. Bat usor la usa si aud cum o voce imi spune sa intru. Dupa prezentarile si discursul directorului, care aproape m- au facut sa adorm, acesta imi da catalogul clasei a XI- a B, informandu- ma ca de acum inainte, eu voi fi dirigintele acelei clase. Cum? Abia am venit si domnu’ asta gras, orb si urat ma numeste diriginte?! Ce om cu scaun la cap ar face asta?
Ies din biroul lui fara sa- i zic macar un “ Buna ziua” , trantind usa in urma mea. Bine ca pe fiecare usa scria ce sala de clasa este, caci altfel nu reuseam sa o gasesc.
Intru incet in clasa, mormaind un salut sec, apoi imi indrept ochii spre noii mei elevi, mai exact spre fete, care sincer sa fiu erau foarte “ apetisante”.
- Mda.. cred ca va intrebati cine sunt, ii intreb uitandu- ma degajat la ei.
- Nu e si normal? Aud niste voci rautacioase raspunzandu- mi. Nu le- am bagat in seama si le- am spus:
- Eu sunt Sasuke Uchiha, iar de acum in colo eu voi fi atat dirigintele vostru, cat si profesorul de sport.. sper sa ne intelegem.
Am deschis catalogul, incepand sa fac prezenta, in acelasi timp studiind si fetele care se ridicau in picioare. Totul mergea bine, pana cand:
- .. Sakura Haruno!
Niciun raspuns.
- Care dintre voi este Sakura Haruno? Intreb uitandu- ma prin clasa.
Toate privirile s- au indreptat spre o fata cu parul roz, ce parea sa doarma. Aproape imi venea sa rad, insa trebuia sa pastez acea atitudine de professor sever, nici eu nu stiam de ce. Ma indrept spre banca fetei, dandu- i cu catalogul usor in cap, trezind- o din visare.
- Hei.. ce naiba faci? Imi spune uitandu- se urat la mine, eu putandu- i observa atat ochii verzi si trasaturile fine, cat si formele bine definite. Imi musc usor buza de jos, inca uitandu- ma la fata, ce ma privea dezorientata, asteptand un raspuns.

Cam asta e :P
Mi-e foameee!!!

#2
Uhh..M-au trecut transpiratile. Imi place fic-ul. Greseli nu am vazut dar nici nu eram atenta la ele. Eram prea "sorbita" de capitol. Ideea imi place. Sasuke e asa...pervers :> Descrierea este buna, actiunea nu e grabita iar dilogul nu e sec dupa parerea mea. Pentru ca mi-ai comentat fic-ul am zis sa trec si eu pe aici. Astept nexu repede:X Si Marina, pune-te pe butonat tastatura, pentru a scrie nexul cat mai repede :X
[Imagine: Hm757.png]





#3
:-O
Aoleu :O
Va jucati cu mine ? Fetele va jucati cu mine ? Doamne , deci , chiar nu stiu ce sa spun ... Ideea asta eu nu am mai intalnit'o [decat , Sasuke propesur de dansuri] . Deci tiind sa cred ca e originala >:) Hehehe^^ Sa continuam xD Descrierea si Naratiune sunt foarte bune , parerea mea xD Asa , hmm:-? Dialogul , nu este sec este la locul lui , greslei nu am vazut . Asa despre capitol , opa :> Sasuke ;> Iti face cu ochiul o pustoiaca ;> E , e, e xD Interesant capitol xD Astept continuarea xD Spor la scris si imaginatie fetele xD Buh -Bhie xD Apropo anuntati'ma cand aduce'ti continuarea xD

#4
Salutareee!!
Foarte tare si sa stii ca nu am citit ceva asemanator cu ficul tau ;)...
Mi-a placut..Mai dezorientat un pic,caci eu ma asteptam sa fie un elev de liceu,dar mi-am revenit cand ai zis de slujba,dar dupa le facea cu ochiu' la eleve ?O_o cati ani are fratele meu?
In fine acum mi-am revenit probabil am acest soc din cauza ca e un profesor cam pervers ... :perv:

Whatever...Nu ai avut decat o greseala mi=m-i parca...nici de asta nu sunt sigura... vai de capu' meu...

Nu prea am ce sa critic...Ei, mai puteai pune ceva descriere pe ici pe colo dar sa stii ca nu i-am simitit lipsa...

Astept continuarea :X:X
Samy fu` a`ci!

~Marele meu fratior mai mic: Stefuu~ :smart:
`Mica mea surioara mai mare: Wanna` :bv:
*Sora mea geamana: Me_Amy* :love:

#5
Va multumim foarte mult pentru comentariile voastre. Presupun ca stiti cat de mult le apreciem. Speram sa cititi in continuare si sa va placa. Dupa cum a spus si Assyria, eu voi povesti din perspectiva Sakurei. So...lectura placuta^^

Capitolul 2

Ah, cat puteam sa ma plictisesc in acest liceu de rahat. Am intrat la acest profil deoarece credeam ca or sa fie profesori draguti, da` de unde! Numai bosorogi.
Sper sa nu mai avem acelasi prof` plictisitor de sport pe care l-am avut anul trecut. Am auzit ca va veni altul si, colac peste pupaza, va fi si dirigintele nostru. Nu apuc sa-mi termin gandurile, deoarece ma trezesc ca ceva ma loveste. Imi ridic capul de pe banca si il privesc nedumerita pe cel din fata mea ce tocmai ma lovise cu catalogul.
-Hei... ce naiba faci? intreb uitandu-ma urat la el. Ah, da! Facuse prezenta, si? Nu fusesem atenta. Mare chestie. Ce putea sa-mi faca? Ma spunea lui tati?
-La ora mea, domnisoara, nu permit nimanui sa doarma, clar? Spune acesta , iar eu il privesc amuzata, mai, mai sa izbucnesc in ras.
Nu il mai ascult si ma concentrez asupra analizarii lui. Trebuie sa recunosc ca arata destul de bine. Parul negru, ochii la fel, iar corpul acela, plin de muschi. Uh, cred ca o sa ma distrez anul asta.
-Dormeam, eu? Nu, nu domn profesor. Va inselati, nu dormeam, doar ca nu vroiam sa va raspund. E vreo problema? Nu, nu cred. Acum, daca nu va suparati, chiar as vrea sa dorm. Ma cam plictisesc sa va privesc mutra. Spun dupa care imi pun capul pe banca si zambesc diabolic. Anul acesta o sa fie foarte interesant. Sa fim seriosi, cu un profesor ca el, cum ai putea sa te plictisesti? Nu cred ca are mai mult de douazeci de ani.
Acesta nu a mai continuat "discutia", iar dupa ce a terminat cu prezenta, ne-a scos pe rand in fata sa facem intoarceri. Chiar nu inteleg care era scopul acestui exercitiu... mi se parea deplasat. Pe fiecare fata ce o scotea in fata, Profu` o analiza cu atentie. Nici nu cred ca-l interesa pe el daca stim intoarceri sau nu. Il interesa altceva.
Zambesc ironic si-l privesc cu atentie. Barbatul asta e un afemeiat si jumatate. Ciudat, dar imi place. Defapt, nu cred ca e asa ciudat. Mereu mi-au placut genul asta de baieti.
Cand in sfarsit vine randul meu, ma ridic gratios din banca si imi aranjez fustita destul de scurta dupa care ma indrept spre catreda. Ma asez in partea dreapta a barbatului si-i astept "comenzile". Observ ca ma priveste intens, ca pe toate celelalte fete, de altfel, si zambesc ironic. Nici nu era de mirare ca se uita asa la mine. Adica, sa fim seriosi. Arat fenomenal! Mult mai bine ca orice fata din liceul asta. Defapt, niciuna nu se poate compara cu mine.
Sunt trezita din ganduri atunci cand soneria se face auzita anuntand sfarsitul primei ore. Acel... Sasuke, parca, ne saluta si iese din clasa. In timp ce merge, il privesc muscandu-mi buza de jos. Are un fund atat de apetisant!
Zambesc discret la aceste ganduri si ies din clasa. In curtea liceului, nimic interesant. Doar bobocii faceau nazbatii fiind bucurosi ca ajunsesera si ei la liceu. Fusesem si eu o data asa, doar ca... nu la fel de penibila ca ei.
Plictisita sa-i mai privesc, intru din nou in incinta scolii si incep sa ma plimb pe holurile pustii. Nimeni nu isi facea veacul pe acolo. Fie erau in clase, fie afara.
Oftez scurt si ma rezem de un perete. Pe zi ce trecea, liceul devenea din ce in ce mai plictisitor.
Imi trec mana prin par, un vechi obicei de-al meu, dupa care imi scot telefonul incepand sa trimit un mesaj.
In scurt timp, langa mine apare un baiat inalt, saten si cu ochi lila ce e in ultimul an. Se apropie de mine si ma saruta. Ii raspund sarutului, dar nu ma implic prea mult. El, chiar daca e iubitul meu, nu simt nimic pentru el. Poate am simtit candva, avand in vedere ca sunt impreuna cu el de cand am venit la acest liceu, dar cert e ca cu timpul, flacara din sufletul meu se stinsese si a ramas doar cenusa, poate nici aceea. Nu sunt si nici nu voi fi acel gen de persoana stabila care se multumeste sa aibe un iubit pentru nu stiu cati ani. Imi place sa experimentez. Adica, doar o viata avem si trebuie sa o traim la maxim.
Dupa incheierea sarutului, la care eu abea daca am participat, tanarul ma lipeste de perete incepand sa ma sarute pe gat. Imi dau ochii peste cap dupa care ii inchid. Daca tot ma plictiseam, macar sa am o ocupatie. Altceva nu aveam ce face mai ales ca urmatoarea ora aveam dirigentie si aveam de gand sa intarzii putin. Imi place sa-l enervez, desi nu stiu sigur cum va reactiona. Vreau sa incerc. Adica, nici nu cred ca va observa ca lipsesc. Hei, ce tot spun, normal ca va vedea. Doar nu sunt o fata usor de trecut cu vederea.
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#6
Buna dragelor! vad ca ati facut un fic in colaborare. Super! Am presimtirea ca va iesi foarte bine deoarece cunosc talentul Marinei, si tie, Assyria, ti-am citit celalalt fic si-mi place!
Pai... ideea e originala. Chiar daca userii de mai sus spun ca au mai vazut ideea, nu e adevarat. Adica... da, Sasuke a mai fost intr-un fic profesor de sport, dar nu se compara deloc povestea ei cu a voastra=))
Pai... greseli de tastare nu am vazut si ador ca scrieti si din perspectiva l;ui sasuke. Sunteti niste genii, ce sa mai!
Pai... adoooor personalitatea lui Sasuke. Oh, Doamne e asa pervesr si tanar:X deja salivez. Adica, serios, are doar 20 de ani[asta imi aminteste de profu` tau de sport, Marina=))]

Cum am mentionat si mai sus, va ador ficul si astept cat de curand continuarea.
Bye fetele si spor la scris!
After a while you learn the difference between holding a hand and falling in love. You begin to learn that kisses don`t always mean something. Promises can be broken just as quickly as they are made and that goodbyes really are forever. . .

#7
Hei^^
Ce fac fetele xD Uuu ce capitol :>
OMG ma topesc la faza aia "...ce cur apetisant..." deci :)) Asa multumesc frumos pentru ca m-ati anuntat ca ati adus continuarea xD Pe bune daca am ce comenta : naratiunea si descrierea sunt foarte bune xD Dialogul de asemenea si nu este sec deloc xD Greslei , nici una :. Yepii , bravo xD Saku cu Neji :> Imi place :> Opa Saku , Saku , vad ca i-ati schimbat asa cat de cat personalitatea si lui Sasu cred :-? Asa va vreau xD Spor la scris si imaginatie fetele xD Astept continuarea xD Buh Bie ;x

#8
Heeeyy.. multumim mult pentru comentarii :*.
Am venit cu capitolul 3 ;) ! Speram sa va placa ;;) !


Capitolul 3

Fara indoiala experienta de profesor va fi aparte. De ce cred asta? Avand in vedere cate fete „ deosebite”, avea liceul asta nici n- as putea privi altfel. Sincer, daca inainte credeam ca slujba asta este de cea mai joasa speta.. acum mi- am schimbat parerea numai uitandu- ma la fetele din jur.
Paseam incet pe holurile scolii, vrand sa ajung la clasa mea. Vreau sa intru in incapere, insa niste sunete infundate, sau mai bine gemete, imi atrag atentia, facandu- ma sa merg mai departe spre capatul holului. Nu ma inselasem. Ma sprijin usor de perete, lasandu- mi eleva adormita, sa mai profite putin de atingerile partenerului. Individul o saruta pe fata pe gat, in timp ce ea scotea sunete din ce in ce mai ademenitoare. Daca mai continuau mult asa, cu siguranta l- as fi dat p’ ala la o parte si i- as fi luat eu locul. Imi scutur usor capul, dupa care tusesc scurt, atragandu- le atentia.
- Gata joaca copii, le spun sarcastic, ceea ce a deranjat- o foarte tare pe rozalie.
La comanda ei, vad cum acel baiat dispare stramband din nas.
- Care este problema ta? De ce nu ma lasi sa termin..., ar fi vrut sa mai continue, insa rasul meu rautacios ii intrerupe „ discursul” .
- Auzi domnisoara, ii spun accentuand cuvantul „ domnisoara”, nu crezi ca ai sarit calul? Vrei sa stii care este problema mea? Simplu. Problema mea este ca sunt dirigintele tau si am anumite „ indatoriri” fata de elevii mei, printre care te numeri si tu, putin imi pasa mie ce faci inafara scolii, insa in scoala, cel putin cand sunt prezent, ai sa te comporti ca atare. Incearca sa- ti stapanesti neuronii si instinctele animalice, ii spun facandu- i cu ochiul.
- Auzi domn prof. ..., nu isi termina bine propozitia ca- i pun mana la gura si ii spun:
- Gata. Ma doare capul, ii spun punandu- mi mana libera pe frunte.
Nu mintisem. Fata asta vorbeste intruna dandu- mi numai dureri de cap. Sincer.. nu mai vazusem, sau mai bine spus, nu mai auzisem o persoana care sa fie atat de vorbareata si incapatanata, care sa intre in vorba cu profesorii. Era adevarat ca eu nu prea semanam cu un profesor, insa putea avea si ea acolo un gram de respect fata de mine. Atat de enervanta, insa atat de delicioasa. Zambesc, luand- o pe fata de mana. Aceasta, crezand ca cine stie ce vreau sa- i fac imi spune nervoasa:
- Hei, ce vrei sa faci?? Sa stii ca relatiile intre un profesor si un elev sunt interzise, si prin relatii ma refer la...
Inca o data este intrerupta de rasul meu.
- Tu chiar crezi ca mi- as pierde slujba numai ca sa te violez pe tine acum?! Oare cat de tacanit trebuie sa fii ca sa crezi asta? Arati tu bine, insa nu intr- atat incat sa fiu concediat sau mai rau sa ajung la racoare din cauza ta.. Cine stie? Ii zic ironic.
Rozalia mai avea putin si exploda de nervi. Nu vazusem o persoana mai rosie ca ea.
- Nu ma gandisem la asta, imi spune abia abtinandu- se sa sara pe mine.
- Nu... n- ai gandit, doar ai spus.
Apoi o iau cu forta in carca si intru cu ea in clasa. Toate privirile s- au atintit asupra noastra.
- Dragi elevi, le zic eu, facand semn rozaliei sa se duca spre banca ei, astazi vom discuta despre micutul incident ce s- a petrecut pe hol. Cred ca ( ,) colega vostra, Sakura Haruno, nu va binevoi sa va povesteasca cele intamplate, asa ca am sa va povestesc eu. Ma uit spre chipul rozaliei care emana fulgere.
Putin imi pasa mie de elevii ceilalti, vroiam doar s- o enervez pe micuta mea eleva, ce se uita bosumflata la mine. Ridic cateva fete in picioare, pentru a- si spune parerea despre micutul incident. Nici macar nu eram atent la ceea ce ziceau.. eram atent la alte puncte.. mai sensibile.
Ora a decurs normal, exceptand niste reprosuri banale aduse la adresa mea, de catre rozalie. Deja ma enerva atitudinea ei.. ceea ce era ciudat, avand in vedere ca o stiam doar de o zi. Ceea ce era si mai ciudat era ca acea atitudine, desi enervanta, ma atragea la ea. Zambesc, indreptandu- mi privirea spre ea. Din nou.. fata asta nu avea leac. Iar dormea la ora mea. De data asta m- am gandit s- o las sa se odihneasca, dandu- le manualele celorlalti elevi, dandu- le voie sa plece... pana la urma era prima zi de scoala, nici macar orarul nu era pregatit.
Dupa ce sala s- a eliberat, m- am indreptat cu pasi mici spre Frumoasa- Adormita si m- am asezat in banca din fata ei, intorcandu- ma cu fata spre ea. Spre surprinderea mea, chiar dormea si inca cum. Ai fi zis ca nu mai dormise de zile intregi. Privirea imi aluneca, de pe fata ei, spre decolteul generos, ca mai apoi sa cada spre picioarele ei. Fara sa vreau am inceput sa o dezbrac din priviri, muscandu- mi buza de jos. Gata.. deja era prea mult. Ma ridic repede din banca, si ma indrept spre iesirea din clasa. Nu stiu ce as fi facut daca mai stateam acolo doar cateva secunde.
Respir adanc atunci cand ies din scoala, uitandu- ma spre fereastra clasei mele. Ar fi trebuit totusi sa o trezesc. Zambesc, doar gandindu- ma la cum va reactiona atunci cand se va gasi singura in clasa.
Mi-e foameee!!!

#9
Buna din nou! Deci singurul cuvand ce mi-a venit in minte dupa ce am terminat capitolu de citit a fost:WOW!!!
Deci sunteti geniale! Ficul devine din ce in ce mai interesant. Uh, cat de pervers e sasuke asta... Imi place:)):X
Descrierea, naratiunea si dialogul au fost perfecte, ca de obicei.
Presimt ca va fi un fic excelent! Deci bai... vad ca citit, dar nu lasati niciun comm. Cum puteti face asta? Nu vedeti ce minun atie de fic e aici? Sunteti foarteee egoisti=))
Pai...astept continuarea fetele!!!
Spor la scris!!!>:D<
After a while you learn the difference between holding a hand and falling in love. You begin to learn that kisses don`t always mean something. Promises can be broken just as quickly as they are made and that goodbyes really are forever. . .

#10
Buna fetilii>:D<:))!
Pai... ce sa mai zic... Am poposit si eu pe la ficul vostru. E SasuSaku, dar chiar imi place. Desi am mai intalnit de destule ori ideea asta (Sasuke prof de sport pervers, iar Sakura eleva tupeista), aveti un mod foarte frumos de a scrie si ficul capata culoare si originalitate. Povestea curge lin, iar actinea este detaliata. Sper ca urmatoarele capitole sa fie la fel de interesante si sa le imbunatatiti cu idei originala.
Sincer, pe mine m-a atras titlul, este foarte bine ales- cand l-am citit, deja imi veneau prin cap N idei despre ce s-ar putea intampla. Bravo!!
Descrierea este la locul ei, am observat ca va axati pe sentimente *yeeeey!*8->!!
O mica greseluta. Incercati sa nu mai puneti "(,)" intre o cacofonie ("ca colega"). Mai bine gasiti o alta exprimare;).
In concluzie, este un fic dragut, foarte promitator- daca il veti continua, va iesi ceva foarte bun!
De-abia astept urmatorul capitol:).
Pupiceei:* (:))) si muult succes si inspiratie!!
[Imagine: 11qpgxx.jpg]

Naruto FanFiction || Vreau sa fiu EU



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Curata Nebunie Fifilina 0 1.709 06-09-2011, 02:43 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  [split] Nebunie adolescentina [+16] sorynyk 3 2.282 22-08-2011, 11:57 PM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  Nebunie adolescentina [+16] Sasha. 13 9.011 30-06-2011, 12:54 PM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  Plastic vs Copie.Realitate, pura fictiune sau previziuni? Fifilina 24 15.165 10-04-2010, 06:43 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  Nebunie de adolescent MaDyY 7 5.080 19-07-2009, 04:36 PM
Ultimul răspuns: Argenta


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)