Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Punem pariu [16-18+]

#31
Scuze, scuze, scuze, si scuze again si iar scuze si tot scuze si i am sorry si excusez-moi si Entschuldigen Sie, si nu stiu in ce limba sa mai spun T_T
Sincer eu citesc fiecare fic yaoi de pe forum, dar...nu prea las comuri si cand ma apuc sa las, las doar la acelea care imi pic primele in fata >.> Da...ce face lenea din om, oricum vreau sa-ti spun cu sinceritate ca am citit penultimul capitol de cand l-ai pus, dar am uitat sa las com ><
Sa trecem acum la prezent.
-Gayule!
-Ma-ta!
:)) Mi-a placut faza asta, deja imi imaginam cum spune asta si expresia fetei.
-Iti place de mine! spuse el. Stiu doar ca baiatul asta e tare plin de el :]]
Waaaa <3 lucrurile incep sa devina interesante, foarte interesante, primul pas : negarea :| "Nu, nu te plac, nu sunt gay" al doilea pas nu-l stiu, dar o sa-l citesc incurand.

Mult succes in continuare sweetheart. *hugs*
[center][Imagine: BIG+BANG.png][/center]
[center]Always a proud V.I.P <3 [/center]
[center]Stay stong DaeSung everything will be okey in the next year<3
Stay strong G-Dragon the real V.I.P's still love you, because you're a GOOD PERSON and you have a PURE HEART <3[/center]

#32
yaaaaaaa,inca un capitol ^_^
La inceput nu am inteles de ce l-a facut gay,dar apoi m-a zbarnait ideea.Faza aia a fost epica!Cea mai amuzanta replica pe care am citit-o!:))
Acum ma bucur ca Vlad crede ca e gay.Deabia astept sa-l tortureze un pic ca sa cedeze :-"
Cu puricatul nu e nici o problema si nici cu expresiile,sau asa am vazut eu
Deabia astept urmatorul capitol si inspiratie cata vrei!
Byyye>:D<
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#33
.Dudiii stiu ca citesti, dar daca nu vad comm n-am siguranta c-ai trecut pe aici si mai ales nu pot afla parerea ta.

BLforever merci de comm.

Cap 12.

Statia de autobuz era pustie si ploaia nu dadea semne sa se opreasca prea curand. Vantul imi trecea prin hainele subtiri si m-am gandit ca n-aveam ghiozdanul. Nici macar nu stiam cat e ceasul si daca e tot azi si nu alta zi. M-am rezemat de peretele de plastic, incercand sa respir normal si durerea de cap revenise; ajunsesem sa ma intreb daca e normal sa ma doara mereu capul sau poate aveam probleme cu vederea.
M-am urcat in autobuz, fara sa-mi mai cumpar bilet si speram sa nu fie vreun controlor. Raceala barii mi-a inviorat putin trupul si trecandu-mi usor degetele peste frunte am avut impresia ca ard. Probabil frigul de afara si ploaia, plus faptul ca eram foarte subtire imbracat imi ofereau o raceala zdravana.
De fiecare data cand priveam pe geam imi veneau in minte vorbele lui si cel mai rau ma enerva faptul ca nu stiam daca e adevarat. Daca as fi stiut ca ma minte as fi acceptat, dar asa osciland intre cele doua era neplacut. Nici macar nu stiam ce simt. Stiam doar ca el ma enerveaza zi de zi si daca as putea l-as sterge de pe fata pamantului, ca n-aveam vreodata sa ne intelegem si mai ales sa fim impreuna. Plus ca eram amandoi baieti si n-as fi acceptat sa joc rol de tarfa pentru el, sunt barurile pline de asa ceva.
Dar mai era un lucru. Nu cat m-ar fi deranjat pe mine sa fiu vazut pe strada cu el in postura aia, dar ce-ar fi zis ai mei. Numai gandul ma facea sa intru in pamant de rusine si cred c-as fi mancat o mama de bataie sau as fi zburat instantaneu din casa.
Continua sa ploua si arborii pareau atat de tristi cu trupurile negricoase si fara frunze; cateva foi vegetale zaceau pe trotuare, sfasiate de pasii grabiti si zgribulite de frig.
Am coborat la a treia statie si am luat-o spre apartamentul bunicii, grabind pasul. Era mai nimeni pe strada si din cauza norilor grei se intunecase mai repede. Un fior de teama mi-a traversat trupul cand am vazut ca in scara erau multe persoane ce fumau si ma priveau stramb. Am trecut repede de ei urcand treptele si apasand pe clanta am intrat repede. Ca si cum ei ar fi putut veni dupa mine.
Am inspirat adanc de cateva ori incercand sa-mi calmez respiratia si m-am descaltat. Bunica iar nu era acasa. Deja incepuse sa ma enerveze chestia asta si macar de-as fi locuit singur as fi stiut ca nu m-asteapta nimeni, dar asa.
Un bilet pe frigider mi-a spus ca ea avea sa petreaca cateva zile cu bunicul la tara. Pare-se ca se simtise mai bine si medicul ii recomandase aer curat, asa ca profitase si se intorsese in micuta lui casa. Am zambit usor si m-as fi bucurat ca cei doi sa redevina apropiati si sa fie iarasi ca in copilaria mea.
Am pus niste apa la fiert, intr-un ibric micut si cateva frunze de menta. Desi nu beam ceai simteam nevoia de ceva cald si care se facea repede. In acest timp am mers si am facut un dus fierbinte si m-am schimbat in niste pantaloni de trening, o bluza groasa si niste sosete flausate. Ceaiul era gata, am oprit aragazul si mi-am pus intr-o cana.
M-am asezat in pat, invelindu-ma cu plapuma si chiar daca eram atat de imbracat tot mi-era frig. Oricate haine as fi pus pe mine, daca mi-era frig din interior n-aveam ce sa fac. Am suflat usor, asteptand sa se mai raceasca putin si am gustat din licoarea mentolata.
Stropii se loveau puternic de geam si strangeam si mai tare cana intre degete, continuand sa beau. Dupa ce-am terminat am pus-o pe noptiera si m-am bagat mai bine in plapuma, strangandu-mi genunchii la piept. Respiram greu, intredeschizand uneori buzele si nu ma simteam in stare sa merg la scoala. Oricum ce conta.
***
Sunetul metalic al unei chitari a inceput sa se auda din ce in ce mai tare si buimac am deschis ochii; ce naibii putea sa faca asa?
Inca cu patura in cap am intins mana spre noptiera si am luat telefonul. Oarecum am vazut ca ma suna un numar necunoscut. Ce prostie; am respins si l-am dat pe silentios. Nu era nici noua ceasul.
Strangeam din dinti si chiar daca aveam capul sub perna si patura peste, tot auzeam mobilul. Vibra din zece in zece minute si l-as fi facut tandari. Gandeste-te c-ai doar unul! Daca ramai fara el esti mort! Cand a sunat a cincea oara mi-au sarit toate rotitele si m-am ridicat din pat luandu-l si raspunzand:
-Cine ma-ta esti si ce vrei?
Vocea de la capatul celalalt a ezitat cateva clipe si ma intrebam cine e. Poate fusesem prea dur? Dar totusi e dimineata si am dreptul sa fac cum vreau atata timp cat nu-l cunosc si suna ca un disperat.
-Sunt Vlad!
-Ce vrei? am spus ragusit.
De unde naibii avea numarul meu? Ah l-as fi facut bucati si prima data cand il vad o sa-i rup gatul.
-Ai putea sa bei niste ceai! Pai vroiam sa-ti inapoiez ghiozdanul si te-astept in parc. Daca ai tupeu!
A inchis. Idiotul mi-a inchis. Am inspirat adanc de cateva ori, apoi am expirat. De ce trebuia sa-mi strice fiecare zi din viata chiar si cand nu eram la scoala.
M-am schimbat luandu-mi niste blugi, o helanca si un hanorac.Vazand ce tare bate vantul afara mi-am luat si un fes gri.
Nici nu iesisem bine afara ca vantul era sa ma ia pe sus. Mi-am lipit mai bine mainile de trup, strangand degetele in buzunare si injurand printre dinti. Aveam sa ajung mort acasa din cauza unui tampit care ma suna dimineata sa-mi dea cartile. Mai bine si le baga undeva.
Paseam fara sa ma gandesc ce avea sa-mi spuna, ca avea sa-mi zica ceva. Vroiam sa se termine repede si daca ma enerva poate-i dadeam si doua. Nu stiam de ce sunt asa revoltat azi, dar ma bucuram intr-un fel. Ajuns la intrarea in parc am luat-o pe aleea principala cautandu-l din ochi; l-am zarit pe o banca fumand o tigara si se vedea c-a inghetat de frig.
M-am oprit in fata lui, privindu-l fix si se pare ca nu ma observase. La ce naibii se tot gandea, ca asa se uitase si atunci la infirmerie, pe geam. Am inghitit in sec si mi-am trecut degetele prin fata lui; nimic.
-Vlad! am spus accentuand fiecare litera. Da-mi alea odata si lasa visatul!
-Neata si tie! zise el zambind. Nu vrei sa mai stam de vorba? Uite stiu o cafenea si..
-Da-mi! am continuat.
-Hai mai! spuse el lingusindu-se.
-Vlad nu-s una din fufele tale! Da-mi-le odata! am spus hotarat.
Il priveam fix si poate regretam ceea ce zisesem, caci vazusem ca l-a deranjat. Ma irita amabilitatea lui si sigur avea un motiv, problema era ca eu n-aveam nici timp si nici chef sa aflu.
-Nu ma iubesti… zise el trist.
-Nu, niciodata! Te urasc cat pot eu de mult! am spus facand o pauza. Nu ma intereseaza de unde ai numarul meu, ce urmaresti, dar ma lasi in pace, clar? am continuat, incepand sa tusesc.
Mi-a intins ghiozdanul si un fior mi-a trecut prin trup cand mi-a atins degetele. Am oftat si mi l-am pus pe umar, intorcandu-ma pe calcaie.
-Poate mai vorbim!
-Mnda..trebuie sa-mi schimb numarul! am spus pentru mine, in timp ce ieseam din parc.
[Imagine: 318099_large.jpg]

Un blog cu si despre carti: http://bookobsess.blogspot.com/ V-asteptam cu drag!Smile Abia facem primii pasi.

#34
Waaa, e destept, dragut si are tupeu 8-> ce poti sa-ti doresti mai mult de la un baiat?:]] Bine, daca vine vorba de mine, vreau ca iubitul meu sa fie ucigas in serie, dar...eh..nu toate visurile se implinesc :-< :))) Trecem peste gandurile mele de nebuna...ajungem la fic :d...Asa..deci faci o treaba buna si sincer imi pare rau ca nu ai multe comuri :-? Adica te pricepi, in plus nu ne-ai luat din prima cu iubirea, ne-ai facut sa fierbem pana ajungem la un moment si dam pe afara :]]
-Ai putea sa bei niste ceai! Vlad e asa grijuliu 8-> Totusi, as vrea sa aflu la ce tot se gandeste mereu :-? Adica e ceva serios, nu? Altfel nu mai era asa aerian.
-Nu, niciodata! Te urasc cat pot eu de mult! am spus facand o pauza. Nu ma intereseaza de unde ai numarul meu, ce urmaresti, dar ma lasi in pace, clar? am continuat, incepand sa tusesc. Da...e clar, e grav, o sa moara daca nu se trateaza :-? :]]Este foooaaarte incapatanat si din cate vad nu e invatat sa i se faca mult bine, dar asa e la inceput negi tot ce e legat de iubire :-?
Mi-a intins ghiozdanul si un fior mi-a trecut prin trup cand mi-a atins degetele Da, da, ce nu face iubirea din om, dar e bine macar ca nu recunoaste, deci imi place de el :D Sunt totusi curioasa, vreau sa aflu mai multe despre Vlad, sper ca ma vei lamuri in legatura cu el, in urmatoarele capitole :D


>;d<
[center][Imagine: BIG+BANG.png][/center]
[center]Always a proud V.I.P <3 [/center]
[center]Stay stong DaeSung everything will be okey in the next year<3
Stay strong G-Dragon the real V.I.P's still love you, because you're a GOOD PERSON and you have a PURE HEART <3[/center]

#35
Yeee,inca un capitol minunat!
Ma bucur ca bunicul lui s-a facut bine si ca bunica il ajuta,dar sarmanul o sa ramana cateva zile bune singur si mai e si racit...
Este cam ciudat ca Vlad sa faca pe indragostitul,intr-un fel mi se pare complet opus caracterului lui,iar asta m-a facut sa-l privesc cam suspicios,dar cine stie?Poate chiar e indragostit si eu ma strofoc :))
Tipul este amuzant cand se incapataneaza si incepe sa injure,dar sper s-o ia mai musor,altfel se va trezii luat pe sus de Vlad.(am o mega ultra slabiciune prentru numele asta:)) )
Deja am inceput sa-mi imaginez o situatie cam tensionata din cauza ca el se cam incapataneaza,dar sa vedem gandurile lui Vlad>.>
Deabea astept urmatorul capitol si multa inspiratie!
Byyye>:D<
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#36
.Dudiii nu m-asteptam sa placa Vlad atat de mult;)), dar sa vedem ce se intampla intre cei doi. Nimic nu e roz pana la final sau de la inceput pana la sfarsit, totusi e drama ficul.

BLforever ai nimerit cate ceva pe acolo, putin pe ici, putin dincolo.

Cap 13.

Frunzele arborilor fosneau parca ar fi fost din metal si suprafetele lucioase se atingeau scotand un sunet ca unghiile pe o tabla; incepuse sa ploua usor si incercam sa ma grabesc. Deja eram racit si nu simteam nevoia sa fac peneumonie sau orice altceva, chiar daca nu-mi pasa de altii, macar vroiam ca eu sa fiu intreg.
O stare de oboseala incepuse sa-mi cuprinda trupul si nu prea stiam de ce. Era foarte ciudat ca in ultima perioada fusesem mai bolnav ca toata viata, ca si cum problemele si nervii intinsi la maxim isi spuneau cuvantul. Am oftat si ar fi trebui sa fiu la scoala, dar nu ma simteam in stare; cine stie ce mai pateam si pe acolo.
Am traversat si am luat-o pe bulevard spre liceu, aveam sa cer o scutire pe cateva zile si poate cu putina liniste si odihna aveam sa-mi revin. Nu era nimeni in curte si cred ca incepusera orele; am intrat si am urcat treptele spre etajul unul, indreptandu-ma catre infirmerie.
Era atata liniste incat ecoul pasilor mei se amplifica parca cu fiecare clipa; am ciocanit de doua ori si am asteptat, apoi am mai batut o data. Nu se clintea nimic inauntru si probabil medicul era ocupat cu cineva sau lucra la ceva. Am inspirat adanc si am deschis usa, intrand si inchizand-o dupa mine.
Doctorul nu era, insa hartiile de pe birou erau in dezordine si aburii ce se ridicau din ceasca de cafea aratau ca nu plecase de mult. Poate i se facuse vreunui elev rau si a mers sa-l ajute, dar era ciudat, caci noi eram adusi aici si nu venea el dupa noi.
Un geamat s-a auzit si mi-am muscat buza. Ce naibii! Acum am auzenii, chiar o iau razna. Mi-am intors privirea si nu se vedea nimic in spate, dar draperia ce statea in dreptul paturilor era trasa si se zareau umbre.
Am decis sa ignor sunetul sau orice alteceva s-ar mai fi auzit si m-am asezat pe singurul scaun din camera, cel de la birou. Cafeaua mirosea imbietor si imi gadila simturile, dar cum nu eram acasa n-am indraznit sa servesc, multumindu-ma cu aroma.
Trecusera cincisprezece minute si tot nu venise, ce putea sa faca nu stiu. M-am ridicat de pe scaun si am dat sa plec cand un strigat infundat mi-a ajuns la urechi. Ori cineva isi batea joc de mine, si o singura persoana imi venea in minte, ori omul ala chiar se simtea rau.
Pasind spre paturi am dat draperia la o parte si l-am zarit pe tipul din acea zi, elevul din a X-a. Avea buza inferioara zgariata si urme rosii pe gat si brate; era palid si dupa expresia ce-o avea mancase iarasi bataie de la Vlad.
S-a uitat la mine confuz si parca incerca sa-si aminteasca unde ma vazuse, dar cred ca nu prea.
-M-ai salvat atunci! zise el, intr-un final.
-Da, a fost doar ceva de moment! Acum daca ma scuzi, am treaba! Venisem doar pana la medic sa..
-Multumesc! a spus repede.
Am zambit in coltul gurii si se pare ca unora chiar le era greu sa multumeasca unuia mai slab ca ei; am dat din umeri si am parasit cabinetul fara sa-i mai arunc vreo privire.
Coborand treptele m-am intalnit cu medicul si i-am explicat pentru ce-l cautasem. Mi-a zis ca se rezolva si pot sta oricat acasa, doar sa ma fac bine; in sfarsit o persoana ce intelegea.
Suieratul puternic al vantului si stropii mari m-au lovit de cum am iesit; pur si simplu vantul matura curtea si ridica in aer frunze moarte si hartii sau resturi lasate pe jos. La poarta era Vlad si vorbea cu un barbat inalt si mai in varsta; mi-am pus gluga in cap si am trecut pe langa ei, fara sa ma uit. Nu era treaba mea ce facea el si n-aveam chef de o alta discutie.
***
Desi ar fi trebuit sa ma deranjeze ploaia parca ma inviora; imi minimaliza problemele si pareau atat de sterse cand picurii continuau sa loveasca asfaltul.
Ajunsesem aproape de scara blocului si am dat sa scot cheile, dar cand mi-am simtit ochii iritati de fumul de tigara mi-am ridicat privirea. Un Vlad plouat din cap pana-n picioare, cu o tigara ,pe jumatate fumata, intre degete, cu parul lipit de tample, ma studia.
-Hai sa iesim! Spuse lasandu-ma cu gura cascata. Nu, nu e intalnire! Continua si vazu ca ma gandeam. Ne intalnim „la colt” la 18:00.
Ce aveam de pierdut? Am continuat sa-l privesc si poate din cauza ca era ud fleasca sau pentru ca-i sclipeau ochii intr-un anumit fel am acceptat.
Am urcat treptele si am intrat in apartament cu gandul sa ma schimb cat mai repede si sa citesc ceva. Nu eram obsedat de carti, dar imi placea cand ma simteam sufocat de probleme, sa ma pierd printre randuri si sa incerc a intelege vietile altora si nu pe a mea.
Mi-am luat niste blugi si un pulover cu anchior din sifoner si le-am asezat pe pat. Mobilul incepuse sa sune, dar am zis sa ignor, in timp ce ma dezbracam de hanorac si bluza.
Am imbracat puloverul si am aruncat pantalonii in cosul de rufe; in timp ce-mi luam blugii pe mine telefonul continua sa vibreze pe noptiera. In final am raspuns si la cum stateam, mai mult intr-un picior si fara alt punct de sprijin, am cazut pe spate, in pat, doar c-un picior in blugi. Grozav.
-Ce faci pui? a spus mama. Cum iti merge?
-Bine, ma imbrac! Am spus, tragandu-mi in final blugii pe mine. Am o intalnire!
-Cu o fata? Sau nu e?
-Nu e! am zis si s-a asternut linistea.
-Pui nu-mi spune ca esti gay! Uite acum ma face gay, desi nu m-ar deranja. Adica s-ar auzi si.. Acum imi zice si tarfa.
-Mama e un coleg! Mergem sa bem ceva.
-Dar tu nu bei! Daca iti face ceva? spuse ea ingrijorata.
Daca as fi tipa m-ar viola, dar asa? Mi-am spus in gand si m-am abtinut sa nu rad.
Am mai vorbit diverse si situatia dintre ai mei nu se imbunatatise deloc. I-am promis c-o sa merg sa-i vad si am inchis.

Era 18:55 si mai aveam sa traversez ca sa ajung la colt. Locul era destul de select si nu intra oricine, mai ales ca toate gastile din oras si cam faceau veacul prin jurul lui.
Tipii obisnuiti n-aveau ce cauta, dar el nu era unul dintre ei. Semaforul s-a facut verde si am trecut, putand deja sa-i zaresc conturul trupului si tigara in mana. Devenise ca o eticheta a lui si imi intrase in sange. Tigara sau el? Poate amandoua.
-Nu stiam ca-ti plac cele tari! Am spus in timp ce-i priveam hainele- pantaloni negri, tricou alb si o geaca de piele.
-Nu credeam ca..
-Fumez! Am terminat propozitia. Le-am lasat, dar poate ma reapuc daca merita! Am continuat privindu-l fix.
-Tare! A zis zambind si prizandu-ma de umeri, am intrat.
La colt era de fapt un bar si primise aceasta denumire pentru ca se afla pe langa centrul cultural, la intersectia a doua strazi importante.
Totusi era destul de ciudat sa vezi unul langa altul, barul si centrul cultural, iad si rai, bun si rau. Si erai tentat sa alegi iadul, pentru ca era rau, dar tentant si continuai sa mai vrei.
Ne-am asezat pe o canapea mai retrasa, dar de unde puteam vedea ce se petrece si am comandat cate o bere.
-Ma, tu chiar ai fumat? Intreba el, incercand sa nu rada. Mai ramane sa zici ca nu mai esti virgin si te-ai si drogat!
-Ambele-s adevarate! Am spus, luand o gura de bere.
Ramasese cu gura cascata si credea ca-mi bat joc de el. Dar era de asteptat la cum ma purtasem la scoala, sau in preajma lui.
-Nu te cred! Totusi de cand ti-am auzit numele ma gandesc fara sa vreau la un tip ce seamana cu tine, doar ca…
-Poarta haine stramte, ia droguri si-l cheama Luca! Am zis eu ranjind.
-Inca o intrebare si daca raspunzi te cred total!
M-am asezat turceste pe canapea, continuand sa-l privesc si as putea spune ca ma cerceta cu interes. Probabil nu-i mai paream un tocilar, ci unul din cei tari.
-Care e compozitia pentru Sara*!
-23 A, 45 Cs si 32 Pb*!
-Se pare ca dovleacul a devenit Cenusareasa! Spuse el zambind in coltul gurii.
-Eu nu-l vad pe print! Am zis, incepand sa studiez locul.
Barul era destul de micut, mare spatiu ocupand ringul de dans. In rest erau puse fotolii de piele rosii sau negre, mese de sticla si langa usa, in dreapta se afla barul, si zece scaune metalice, inalte.

*Sara- un fel de drog, dar real nu exista.
*de asemenea substantele si procentele sunt inventate de autor.
[Imagine: 318099_large.jpg]

Un blog cu si despre carti: http://bookobsess.blogspot.com/ V-asteptam cu drag!Smile Abia facem primii pasi.

#37
-Pui nu-mi spune ca esti gay! Uite acum ma face gay, desi nu m-ar deranja. Adica s-ar auzi si.. Acum imi zice si tarfa :))) ce tare, cand am citit fiecare fraza nu m-ai m-am oprit din ras :]]
Ai avut o mica greseala, cred, ai scris Ne intalnim „la colt” la 18:00., apoi Era 18:55 si mai aveam sa traversez ca sa ajung la colt. voroiai sa pui 17:55, nu? ^_^"
-Eu nu-l vad pe print! Am zis, incepand sa studiez locul. Sincer, nici eu nu-l vad pe print, dar stiu ca e langa tine:-? :]]
"Nimic nu e roz pana la final sau de la inceput pana la sfarsit, totusi e drama ficul." Nu e roz? >.< Poti sa-l pictezi galben sau rosu :D E mai avantajos dupa parerea mea :-?
T_T Daca o sa plang la urmatoarele capitole nu vrei sa stii ce-ti voi face >.<"
Stii?! Chiar aveam nevoie de ceva drama, adica pana acum am citit ficuri numai cu"dragoste, dragoste, un "nu pot" pe acolo pe undeva, dragoste, dragoste, iar un "nu pot", apoi gelozie si apoi final fericit" :| Sincer ma simt de parca as citi povesti cu printi si printese, nu cu 2 tipi T^T
Waa...sper sa vi repede cu nextul, defapt, cand ai tu timp.


Succes sweetie <3
[center][Imagine: BIG+BANG.png][/center]
[center]Always a proud V.I.P <3 [/center]
[center]Stay stong DaeSung everything will be okey in the next year<3
Stay strong G-Dragon the real V.I.P's still love you, because you're a GOOD PERSON and you have a PURE HEART <3[/center]

#38
'ellou, nu cred ca ti-am mai comentat ficul pana acum, dar il citesc de cand ai inceput sa-l postezi si am gasit in sfarsit prilejul de a lasa un comm.
Ceea ce m-a atras la povestea ta a fost descrierea, foarte bogata, care uneori imi amintea de Delavrancea (nu ca imi place autorul, dar e interesanta metoda de expunere la tine). Aspecte descrise in cele mai mici detalii, deseori din natura, care proiecteaza cititorul in lumea creata de tine, fara sa il apese prin multitudinea de imagini.
Pana acum mi-a fost oarecum greu sa urmaresc firul povestii, intrucat a decurs foarte incet si chiar ma intrebam cum ai sa-l aduci pe Luca din ipostaza de elev silitor, cu atitudinea aceea care pare sa nu ia seama lucrurile din jur, la un adevarat lover-boy. Ma bucur ca m-am inselat si ca aceea era doar o masca a sa. Personal, nu sunt adepta persoanelor cu vicii, dar din cate am inteles, Luca nu era un caz grav (avand in vedere ca a renuntat la tigari si droguri). cu toate acestea, sper ca Vlad sa il ajute sa reintre cat de cat in cercul persoanelor bine vazute, sau cel putin sa se infiripe ceva intre ei doi, acum ca nu mai par chiar la poluri opuse.

In legatura cu ce spuneai, nu-i nevoie deloc ca lucrurile sa fie roz, poti sale faci cat de albastre sau negre vrei, eu una urasc rozul si ador negrul .Deci sa vina potopul! >:) Abia astept. Cam atat :D. Succes la scris si abia astept sa vad cum continui lucrurile.
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights

#39
Hye din nou.
Frazele sunt ca intotdeauna bestiale,iar la infirmerie cand ai spus de gemetele acelea deja imi imaginam un rape cu infirmierul sau Vlad(eu si mintea mea scapata de sub control>.< )si imi imaginam fata oripilata a tipului cand dadea draperia.:))Si in sfarsit pustiul i-a multumit!
Mi s-a parut ciudat ca Vlad sa-l invite undeva dupa ce l-a vazut in starea aia...si mai ciudat a fost ca tu ai scris 18:55 si Vlad era relaxat cu o tigara in gura.Eu dupa 30 de minute asi fi turbat:))
M-a lasat cu gura cascata cand tipul a spus ca a fumat,adica pana acum mi s-a parut ok,fara pata.Dupa cum vad eu se inteleg intr-un fel,dar sper sa nu se apuce de prostii:))
Cel mai tare a fost cand mama lui l-a facut gay.Am izbucnit intr-un ras hilar si am mai si cazut.Se pare ca mamei lui ii merge intuitia:-"
Un capitol superb ca deobiciei.Multa inspiratie!
Byyye>:D<
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#40
.Dudiii cititor fidel:). Da, am gresit acolo cu ora, nu mi-am dat seama. Legat de ficurile gen telenovela, fiecare face cum vrea, insa eu nu sunt genul. Adica da exista si momente fericite, dar nu tot ce zboara se mananca.
October bun venit.:) Nu-ti pot spune ce urmeaza, insa sper sa-ti placa si merci de comm.
BLforever chiar ma gandeam ce vor crede ce-i ce citesc de gemetele acelea;)). Mmm amandoi sunt firi calme, pana se enerveaza:)), stii vorba. Lucian nu e ceea ce pare, sincer. De fapt mama lui nu stie, zice mai mult in gluma da' le nimereste.

Cap. 14

Dupa doua ore de conversatie in care vorbisem despre ce ne place si ce nu, imi povestise despre toate tipele cu care fusese si cica se culcase cu unul, dar era beat. Normal c-am inceput sa rad si i-am zis ca nu-l cred, dar mai bine taceam.
-Deci nu ma crezi? spuse el privindu-ma fix.
-Nu! am zis dand din umeri si intinzandu-ma sa iau pachetul de tigari de pe masa.
-Si daca-ti arat! continua el ranjind.
-N-ai cum si in plus nu-mi pas..
Dar n-am mai putut sa termin fraza pentru ca ma intorsese catre el si era la cativa milimetrii de chipul meu. Aerul devenise fierbinte si inima imi batea din ce in ce mai tare, simtind ecoul in tample.
Am inghitit in sec incercand sa continui a-l privi si sa nu-i arat ca mi-e teama, desi nici eu nu stiu ce simteam in momentele alea. Ochii lui straluceau si parca era un animal de prada ce tocmai isi gasise cina, sau un copilas ce vede o jucarie si abia asteapta s-o dezmembreze.
Mi-am coborat privirea si buzele lui erau mai rosii, usor intredeschise si rasuflarea calda imi lovea obrazul. Incepuse sa ma sarute usor pe obraz, coborand pe gat si nu stiu daca era un sentiment de respingere sau ceva. Eram confuz.
-Lasa-ma! am spus impingandu-l de pe mine.
-De ce? spuse el incercand sa respire normal. Iti placea!
-Da, de ce sa nu recunosc, cui nu i-ar placea sa fie curva ta! am spus taios.
M-am lasat pe canapea si mi-am trecut degetele prin par, incercand sa ma calmez si sa gasesc o explicatie logica la ce fusese mai devreme. Sigur imi placuse, dar nu cred ca din cauza a ce-i zisesem eu. Oare eram atras de el? Sau era doar curiozitate si nestiinta? Adica el stia mai multe si fusese cu destule persoane, pe cand eu avusesem doar cateva prietene si cand ma simtisem nesigur rupsesem relatia.
-E atat de ciudat! Adica nu stiu ce sa zic, e diferit si…. Mai tu asculti ce zic eu? am spus zgaltaindu-l.
-Scuze! Ma uitam la tipa aia blonda!
Mi-am mutat privirea spre acea blonda si era buna, desi deloc genul meu. Purta niste pantaloni stramti ce daca n-ar fi fost negri as fi crezut ca sunt propria piele si o bluza, destul de subtire, alba, cu umerii goi. Din profil puteam observa cat de strident era machiata, iar cand am auzit-o vorbind si am vazut ca vocabularul ei era mai colorat ca al meu a fost un Nu! categoric.
-Pai, daca-ti place, du-te!
-Ma lasi?
L-am privit prostit si tipul chiar radea de mine.
-Suntem cumva casatoriti si nu stiu? am zis privindu-l sceptic. N-am verigheta pe deget si nu-ti apartin si..
-Dar eu da!
-Ce da? am zis iritat ca ma tot intrerupea.
-Eu iti apartin si daca vrei iti dau si verigheta! spuse el si zambind scoase de pe deget un inel, un fel de dragon impletit si luandu-mi mana, mi-l aseza pe mijlociu. Gata! zise zambind multumit.
-Mai! am spus oftand. E ciudat, prea, adica ok poate ma placi, dar chiar nu cred, adica iti tot bati joc si ma faci in toate felurile si acum. Nu pot sa te cred si…
-Uite, nu-ti cer sa te culci cu mine sau sa fim iubiti. Doar prieteni! Prieteni? continua intinzandu-mi mana si zambind cald.
-Amici! am spus si eu si i-am strans degetele.
Continua sa zambeasca si se pare ca n-avea nimic impotriva ca eu il consideram mai putin decat ma vedea el pe mine. Avea degetele reci, lungi ca de pianist; i-am zambit si eu si m-am trezit imbratisat. Trupul lui emana o caldura atat de mare incat in comparatie cu mainile sale parea ciudat. Dar el era ciudat, cuvantul asta i se potrivea foarte bine.
Am oftat si pentru cateva ore nu muream daca uitam de cate un principiu sau vreo regula, doar eram amici nu? I-am raspuns la imbratisare, punandu-mi mainile pe spatele lui si simtind materialul rece al gecii de piele. Era o senzatie placuta, insa cateva priviri strambe mi-au dat de gandit, cu ce greseam?
-Ignora-i! l-am auzit spunand si am tresarit. Ei nu inteleg! a continuat si si-a pus mainile pe talia mea, ridicand usor puloverul.
Un fior mi-a trecut prin trup si parca acea imagine inocenta a apropierii noastre s-a spart. Dupa cateva clipe ne-am despartit si fiecare si-a reluat locul pe canapea, el fumand o tigara si eu cu un pahar de cockail, in mana, privind in gol.
***
Ma simt atat de obosit si parca totul se invarte cu mine; fumul de tigara a devenit atat de inecacios si parca s-a strans in valuri, unul mai imputit ca altul. Nu zic ca nu fumez, dar nu-mi place mirosul, destul de ciudat.
Sunt foarte multi pe ringul de dans si el nu stiu pe unde e. Il caut cu privirea si se pare ca pana la urma s-a dus la tipa aia; am pufnit amuzat si era idiot. Macar sa se prefaca pana la capat daca vrea sa ma vrajeasca.
-Ce fraier! am spus si mi-am trecut degetele prin par.
Era o senzatie asa de ciudata si nici cand nu dormisem nopti intregi nu mi-era asa de rau, dar nemaiesind ma dezobisnuisem. Plus ca dupa acel incident fortat de ai mei am lasat alcoolul si tigarile, nu ca acum ei ar sti ca ma apuc sau voi face asta.
M-am ridicat de pe canapea si am dat sa-mi iau geaca, dar se pare ca venisem doar in pulover, ce dragut, afara era frig si la mine era vara. Am oftat si stand cateva clipe pe ganduri am aruncat inelul in paharul lui, mici bule ridicandu-se. N-avea rost sa mai stau pe aici si nici sa regret ca venisem.
Am luat-o spre iesire si imi venea sa-i strig Frate luati-va o camera! , caci mai avea putin si o dezbraca acolo pe aia. L-am auzit strigandu-ma, dar nu i-am raspuns.
M-a cuprins un tremurat si numai un nebun ca mine ar fi iesit asa la ora aia; mi-am cuprins talia cu bratele, incercand sa ma incalzesc si am luat-o usor spre casa. Treceau foarte putine masini si nu era mai nimeni pe strada.
Cerul era plumburiu, fara pic de nori, iar stele abia se zareau printre cladirile inalte. M-am oprit la trecere, asteptand sa se faca verde si cativa pasi se auzeau puternic in spatele meu.
S-a oprit respirand greu, rezemandu-se de stalp si ziceai ca-si da duhul acolo; am chicotit si a mormait ceva nemultumit.
-De ce-ai plecat?
-Unde-i blonda? Am zis fara sa-l privesc.
-Poftim? zise el nedumerit.
-Blonda! Am continuat.
-Ce?
-Hai ma nu fi idiot! Adica tu te saruti cu aia si mai s-o faceti acolo si tu ma intrebi ce? Ce?
-Gelos cumva? zise el luandu-ma de umeri.
-Deloc.
Se facuse verde si am traversat pe cealalta parte, el urmandu-ma si tot incercand sa ma faca sa vorbesc. L-am ignorat si tot ce vroiam era sa ajung acasa, sa dorm cateva ore bune, iar apoi sa cred ca nu iesisem afara si ca nu-l vazusem. Simplu, dar cum faci asta cand ai un Vlad ce se tine dupa tine ca un caine? Totusi nu era chiar asa de rea ideea de a sta cu el si cine stie.
-Imi placi! Am spus repede.
-Ha?
-Vlad esti prost! Vlad! am spus iritat.
Bause atat de mult incat nu se mai tinea pe picioare, iar mirosul, o doamne, era mai rau ca intr-un bar. Am incercat sa aflu din mormaielile lui unde sta si m-a dus pe tot felul de stradute intortocheate si alei, incat nu stiu cum aveam sa plec inapoi.
Era o parte a orasului pe care n-o mai vazusem, blocuri saracacioase si totul era atat de gri. Ca si cum cerul ar fi manjit totul cu paliditatea lui. Nu-mi mai simteam umarul stang, iar el se lasa si mai greu; ma simteam ca o nevasta.
-La ce apartament stai? Am intrebat eu incercand sa caut cheia prin buzunarele lui.
-Blonda!
-Cum era aia? am intrebat si ar fi fost idiot sa-mi zica numarul apartamentului.
-15!
Imi venea sa-i dau cu ceva in cap, era cel mai tembel om beat pe care-l intalnisem si daca n-as fi fost atat de obosit poate m-ar fi amuzat aceasta discutie. Am urcat treptele si oare de ce trebuia sa stea tocmai la III.
In final am ajuns si am reusit sa descui. Apartamentul era de fapt o garsoniera micuta, frumos mobilata si se pare ca nu era nimeni acasa. M-am descaltat si dupa ce-am rasucit cheia in broasca am intrat in singura camera a imobilului.
L-am asezat pe pat, unul de doua persoane, si cu chiu cu vai am reusit sa-i dau geaca si adidasii jos. M-am asezat si eu pe pat si m-am uitat prin jur, mai erau in camera o biblioteca plina de carti, CD-uri si reviste puse amestecate, un birou plin de hartii, un laptop si un mic sifonier.
-Mai, eu plec! am zis dand sa ma ridic.
-Nu! spuse el tragandu-ma in pat si punandu-si bratul peste mine.
Dupa ce-am incercat de cateva ori sa ma ridic am renuntat, era tarziu si puteam sa dorm si aici. Am inchis ochii si pleoapele au cazut grele, inghitind ultima raza a acelei zile.
[Imagine: 318099_large.jpg]

Un blog cu si despre carti: http://bookobsess.blogspot.com/ V-asteptam cu drag!Smile Abia facem primii pasi.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Pariu cu moartea Clau~ 13 7.828 05-07-2013, 04:53 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Yaoi] Pariu ca te fac?! Katsu 69 38.806 26-06-2013, 03:36 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)