Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Pariu ca te fac?!

#1
Soo.. E unul dintre cele mai proaspete ficuri ale mele -defapt, cel mai nou-. Ideea mi-a venit azi-dimineata, cand stateam in pat si am dezvoltat-o cand eram cu mama la cumparaturi. Ii multumesc lui Lexxu pentru ajutorul cu titlul si sper sa va placa.

Nume: Pariu ca te fac?!
Gen: Yaoi
Limba: Romana
Observatii cu privire la continut: Probabil limbaj neadegvat in unele capitole.. (in mai toate)
Tipul de comentariu solicitat: Simplu



Capitolul 1~

~~
Jason P.o.V

Liceul meu e unul dintre cele mai ciudate. A, nu, cel mai ciudat! Nu va ganditi ca e unul dintre liceele alea in care exista o gasca de baieti care dicteaza tot, majorete, mici grupulete, si cat de cat elevi normali. Nu, la mine in liceu e asa: toata lumea si-o trage cu toata lumea, fie el baiat sau fata. Baiat-baiat, fata-baiat, fata-fata, nu e zi in care sa nu vezi cuplu din cele enumerate sa nu se sarute pe holuri. Ba uneori chiar sunt aproape sa faca sex acolo, pe hol. Liceul meu e plin de macho, de bitches, si mai sunt 2 tipe mai normale. Sunt Jason Williams, cam singurul elev normal de pe aici, care inca nu si-a tras-o cu nimeni. In fiecare zi primesc oferte de la tipele din liceu, care inca nu au apucat sa si-o traga cu toti si doresc sa fie primele din liceu care ajung la 'recordul' asta. De la baieti primesc putin mai rar, dar tot simt ca innebunesc aici. Si nici nu pot sa ma mut, pentru ca numai aici am cele mai mari sanse sa intru la facultatea pe care mi-o doresc. Nu am fost niciodata tentat sa fac sex, si nici nu cred ca o voi face pana la 18 ani. Prefer sa ma axez pe scoala, ca apoi am eu tot tipul sa fac si asta. Dar acum, o noua problema a aparut. Mike Adam, cel mai cel din liceul asta, are pata pe mine!
~~

Mike P.o.V

Totul a inceput azi-dimineata, adica acum 30 de minute, de la un pariu. Dupa cum stie tot liceul, pot avea pe oricine doresc. De aici, unul din tovarasii mei m-a provocat sa il fac pe Jason Williams, virginul liceului, sa se indragosteasca de mine. Zis si facut.
- Hei! m-am dus la el si i-am zambit, desi ma trata cu usa de la dulap.
- Ce vrei? si-a ridicat putin ochii cat sa avem un rezonabil contact vizual.
- Stii.. ma gandeam..
- A, ai si creier? ma intreba in timp ce isi lua cartile din dulap. Am zambit ca si cum nu m-ar fi afectat si l-am urmat.
- Vrei sa iesim? l-am intrebat oprindu-l si punandu-mi mana in fata sa. Eram mai inalt si profitam de asta.
- Nu, nu vreau. s-a lasat in jos si a trecut de mana mea, plecand.
Mi-am muscat buza de jos si m-am intors la baietii din gasca, asezandu-mi geaca de fotbal. Cand am ajuns acolo, Alex, cel care ma provoca incepu sa rada zgomotos, spunandu-mi ca am facut o mare branza.
- Tu taci, ca stiu eu ce sa fac.
I-am spus doar atat si m-am dus la ore, fara vreun bagaj cum ar fi cartile, caietele sau pixurile. Totusi, eram inteligent si stiam sa leg 3 cuvinte si sa ma descurc la mate, iar la chimie eram as. Nu am stat mult la ora, pentru ca stiam ca aveam treaba la toaleta. Nu, nu treaba din aia. Si nici din ailalta. Inainte sa se sune cu vreo 5 minute, am iesit din clasa. Profesorii nici macar nu ma mai bagau in seama, se obisnuisera cu mine. Plus ca daca ii spuneam lui tata sa ii de-a afara, ii dedea, asa ca nu isi prea mai bateau capul cu mine. M-am dus spre baie, invartindu-ma pe acolo ca si cum as avea treaba, insa urmarind un scop precis. Jason iesi din sala de clasa si intra in toaleta. Am zambit, jumatate din treaba era facuta cand am vazut ca acolo intrara inca 5 baieti. Am asteptat putin, cam 3 minute, dupa mi-am facut si eu aparitia pe usa baii. Intuitia nu ma insela, acolo un tip in tinea pe Jason de guler, iar Seki ii radea in fata.
- Si spune mai, Jas', chiar nu vrei tu sa fii ca toti ceilalti? spuse Seki zambind sadic.
Jason incerca sa spuna ceva, insa nu putea din cauza stransorii. Am zambit pe ascuns si mi-am facut simtita prezenta.
- Lasati-l! am spus ferm insa tot odata m-am restit la ei. Toti ceilalti se dadura in spate. Jason ma privi oarecum ciudat. I-am facut cu ochiul.
- Dar, Mike... Seki vru sa spuna ceva insa l-am oprit.
- Am spus 'shhh'. Acum plecati. Toti. am accentuat ultima silaba in fata lui Seki, indemnandu-l sa faca ce am ordonat.
Zgomotul usii care fu trantita de Seki inunda baia, mai apoi singurii de acolo eram eu cu Jason.
- M.. Multumesc. a spus mai mult pentru el si vru sa plece, insa nu l-am lasat.
- Nici macar nu imi multumesti cum trebuie?
- Uite ce e, nu incerca sa ma convertesti ca nu-ti merge. s-a restit la mine si a facut un pas in fata.
- De ce? Ai incercat vreodata si nu ti-a placut?
- Nu tre.. l-am intrerupt.
- Hai sa facem un targ. m-am intors spre el, acesta facand acelasi lucru la randul sau. Uita-te la un film. Soft. Si spune-mi maine daca ti-a placut. a tacut si mi-a intors spatele, iesind exact cand s-a sunat.
Mi-am asezat parul carliontat in oglinda sparta undeva intr-un colt si mai apoi mi-am bagat mainile in buzunar iesind pe usa.


P.S. Daca doriti sa stiti cum arata baietii trimiteti-mi PM.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#2
Hmmm, cum ti-am zis titlul imi inspira un baiat increzator in propriile puteri, arogant, cu nasul pe sus. Ah, si nu ai de ce sa-mi multumesti. Mi-ai cerut sfatul si l-ai primit. Acum... sa ne intoarcem la fic. Intamplarea se petrece mult prea repede, descrierea cam lipseste si am vazut si 2 greseli de tastare. Pentru primul capitol ar fi fost mult mai frumos sa faci prezentarea cum trebuie si nu grabita, dar sa spunem ca trecem si peste asta. Descrierea lui Jason a fost funny, cel putin pentru mine. Mi s-a parut amuzant felul in care isi expunea parerea despre scoala la care merge si ultima propozitie... cea care facea referire la "bosul" liceului, a fost totala. Mike, Mike, Mike... respins asa repede? se vede ca Jason nu se lasa cu una cu doua. O sa-i fie dificil "liderului". Totusi, actul curajos a fost de apreciat... chiar daca dorea doar sa-i pice in plasa cu asta. Meh, data viitoare sa descrii mai mult, da?! Imi plac capitolele mai lungi :">. Astept next-ul cum astept si replicile lu' Jason :)). Spor la scris soro! :*
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#3
Tare fic-ul.Cei idei iti vin dimineata...Mersi pentru poze ,imi place de Jason.Auzi cand vei face continuarea la fic sa fii blanda cu Jason desi nu cred asta dupa cum te stiu il vei pune in toate ipostazele nebune si normale pe care le stii.Saracul deja mie mila de el.Nu prea mi-a venit sa cred ca ai folosit 'sa ma convertesti'.Puteam sa pun pariu ca vei folosi o scena cu toaleta dar nu ma asteptam asa de devreme.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#4
Buna!:*. So , fic nou;;). M-a atras titlul de prima oara cand l-am citit si cand am observat ca e si yaoi , nici nu m-am gandit sa nu trec pe la el;). Imi place povestea creata , dar ma intreb cum a ajuns Jason , care mi se pare un baiat cuminte , intr-un liceu ca ala. Daca este singurul liceu care-i deschide calea spre facultatea dorita , trebuie sa fie un liceu bun pentru ca baiatul nu mi se pare prost , dar de ce e institutia aia plina de asemenea disperati?:-??. Ma rog , lasam asta. Sunt de acord cu Lexxu , poti incerca sa faci capitolele mai lungi.
Din punct de vedere al greselilor gramaticale , am fost placut surprinsa. Au fost foarte putine:
-"daca ii spuneam lui tata sa ii de-a afara, ii dedea"(dea , dadea)
-"s-a restit la mine"(rastit)-daca nu se repeta greseala , as fi considerat-o o "scapare" de tastatura si n-as fi luat-o in seama.
Daca-mi dai voie sa-ti dau un sfat , ar arata mai bine daca ai scrie cifrele cu litere.
Si inca ceva , nu mai pune punct dupa replicile personajelor(acolo unde nu e nevoie de alt semn) , ci pune virgula. Punctul te obliga sa incepi cu litera mare. Un exemplu: " Hai sa facem un targ, m-am intors spre el...". "M-am intors spre el..." este propozitie incidenta si este despartita de restul frazei prin virgula.
Ma bucur ca ai adus un fic nou si astept continuarea cu nerabdare. Bye!>:D<

#5
hmmmmm....interesant :3....deja imi vin idei =)))))) si imi place titlul "pariu ca te fac?!" chiar interesant :3
@w@.....sunt ff curios sa vad ce va face tipul ala Jes cu videoul...hmmm....nu prea stiu ce sa zic.....owwww mi asa sooomn >3>.....probabil ochii mei sunt rosi findca nu mai vad bn :)) scz daca mai gresesc :))) cred ca am sa mor daca continui asa :)))....ma rog....hmmmm am observat ca Jes se lasa cam greu =)))))) si sincer la inceput cand ai zis "Liceul meu e unul dintre cele mai ciudate" primul lucru care mi'a venit in cap a fost un liceu plin cu nebuni,bine nu chiar nebuni....adica persoane care fac ce vor cum vor cand vor si mi'a venit in minte cam exac cum ai spus tu si sincer cand am citit acea propo ma gandean ca si Jes ar fi cam la fel ca si ceilalti :)) dar imi place oricum :3 sunt curios ce o sa faca?oare se vor indragosti?hmmmmmmmm......oricum bafta la scris si......asi' vrea si eu sa vad cum arata baietzi.....
succes :3
Ja ne..:)

#6
Dor mi-a fost sa citesc ceva scris de tine, rusine sa imi fie ca nu am facut-o mai devreme. Oricum ma bucur ca ai postat o creatie noua, asa am si eu oportunitatea sa mai citesc ceva proaspat "scos de la cuptor". Sa-i dau bataie atunci.
Cum sunt un spirit critic o sa iti dau niste sfaturi: primul ar fi sa nu bagi doua personaje in acelasi capitol, nu ca as avea ceva cu asta insa daca sa spunem ca ai fi scris la fiecare din ei cate patru - cinci pagini, as mai fii inteles, dar asa Jason are cinci randuri si Mike mai mult decat cinci, chiar foarte mult si nu se vede prea frumos. Eu ti-as sugera sa faci un capitol pentru Jason si un altul pentru Mike, asa cred eu ca ti-ar fi mai usor (iti spun asta fiindca si eu am abordat odata acest stil cu doua personaje intr-un fic). ^^
Incearca sa fii mai atenta la timpuri, ca le-ai cam amestecat si de asemenea sa incerci sa te dezobisnuiesti de tipul asta de "plan" - in care personajul se adreseaza cititorilor, e chiar la inceput. Nu de alta, dar oricum noi stiim ca personajele incearca sa faca legatura cu noi prin povestea lor de viata, plus si eu am incercat sa fac asa odata si mi s-a facut observatie. <3 Nu spun ca e ceva rau, nu neaparat, insa mai bine lasi totul sa decurga normal.
Pe langa aceste aspecte mai trebuie sa dai volum de substanta propozitiilor, actiunii, dar chiar si asa fiind primul capitol nu prea am ce sa comentez, o sa astept sa vad cum evolueaza lucrurile. In legatura cu ideea generala, pot spune ca imi place nespus de mult - un liceu unde toti vor doar sa si-o traga, interesant, chiar ca e mai "speciala" situatia aceasta. XD Impresionant, acum ramane sa vedem cu vor decurge lucrurile.
Eu iti urez succes si multa inspiratie! *hug*

#7
Soo.. Cateva zile nu mi-a mers internetul -calculatorul defapt- asa ca am intarziat cu next-ul, care era scris. Si Queen, am facut din ambele perspective pentru ca aveam nevoie de introducerea pe acre o face Jason, iar apoi Mike trebuia sa intre in fortam pentru ca in capitolul asta sa apara Jas'.

Capitolul 2

Jason P.o.V



Il uram! Il uram din toata inima pe increzutul ala! Cine se credea el sa ma puna sa ma uit la un astfel de film? Eram atat de nervos incat imi torturam caietul de matematica cu pixul. Cine se crede el cu parul ala cret sa ma converteasca pe mine? Cat de idiot si usuratic ma crede? S-a auzit clopotelul si am rasuflat usurat, deoarece era ultima ora. Mi-am bagat toate lucrurile in geanta, inclusiv caietul pe care ii mazgalisem mutra aluia si am plecat acasa. Dupa ce iesisem in curtea scolii am luat o gura mare de aer si incepusem sa ma linistesc. Fara sa vreau ma uit in stanga si vad ceea ce nu vroiam. Mutra lui Mike, care zambea satisfacuta. Imi simtisem fata rosie si cred ca ma inrosisem si mai mult de nervi. Am pasit nervos si grabit spre iesirea din scoala. Am mers pe jos pana acasa, singurul loc sigur.
Ma calmasem fara sa vreau pentru ca daca mama ma vedea asa intra la banuieli. Am intrat in bucatarie, unde mirosea a mancare.
- Mmm.. Bun. Am spus si mi-am lasat geanta pe scaun. Am luat loc iar mama mi-a adus un cotlet pane cald il fata. Am zambit deoarece era mancarea mea preferata.
- Pofta buna! Imi ura mama si m-am apucat de mancat.
Mama era o femeie simpla, ce se maritase cu un om de afaceri din dragoste. Avea parul saten, pe care il mosteneam si eu, si ochii albastrii, pe care insa eu nu ii posedam. Nu semanam prea mult cu ea, toata lumea spunea ca sunt dublura tatalui meu. Mama considera ca eu sunt singura ei amintire. Tatal meu a murit acum 4 ani, cand eu aveam 13 ani, din cauza unui accident de masina. Am primit mostenirea lasata de el, plus firma, pe care mama a fost nevoita sa o vanda, deoarece nu se descurca cu toate actele. A preferat sa bage toti banii, cei lasati de tata si cei rezultati din vanzarea firmei, in banca. Cu ei puteam traii rezonabil aproximativ 25 de ani de atunci incolo.
Dupa ce am mai discutat cu mama ce-am facut la scoala, ocolind subiectul 'Mike', mi-am luat geanta si am urcat sus in camera mea, strigand la mama ca eu incui usa ca am de invatat. Asa am si facut, mai putin faza cu invatatul. Mi-am luat laptop-ul si am inceput sa caut. Ce? Filmul ala tampit. Vroiam sa-mi dovedesc mie ca nu ma atrage cu nimic. Am gasit unul interesant.. Adica asa cred. 'From beginnig to the end'. Eh, ce-o fi o fi. L-am descarcat pe un CD, apoi l-am pus la DVD Player...
Nu imi vine sa cred. Pe langa faptul ca ma si apuca plansul, mai si mi se.. sculase. Filmul nici macar nu se terminase si.. Mi-am dus usor mana pe zona umflata si mi-am masat-o usor. Mi-am muscat buza inferioara si m-am lasat pe spate, pana cand am aterizat pe perna moale. Mi-am desfacut pantalonii si am incercat sa ma potolesc, gandindu-ma la ce fac. In zadar, ma durea si trebuia sa fac ceva. Am inceput sa respir sacadat, si incepusem sa transpir. Mi-am dat tricoul jos si mi-am dus si cealalta mana peste mandrie, luand-o in maini si incepand sa fac miscari usoare dute-vino. Dupa cateva asemenea miscari deja ma simteam aproape de apogeu. Inca miscandu-mi mainile am simtit cum eliberez un lichid si am inchis ochii, iar pentru un moment l-am vazut pe Mike.
Mi-am deschis speriat ochii. M-am uitat in jur, totul era vraiste. Mi-am dus o mana pe piept pentru a ma linisti. Imi simteam inima cum batea cu tot cu piept. Mi-am tras pantalonii pe mine, am oprit filmul exact pe scena cu sarutul si am scos CD, aruncandu-l fix in cosul de gunoi, nu inainte sa-l rup, sa fiu sigur ca nimeni nu mai putea vedea si am aranjat tot pe acolo, schimband asternuturile cu unele noi. M-am schimbat, cu o pereche de pantaloni gri de trening si un tricou rosu si m-am dus la baie, impreuna cu hainele celelalte pe care le-am aruncat in cosul de gunoi. M-am uitat in oglinda. Eram rosu tot, iar cateva picaturi de transpiratie imi cadeau din breton. M-am sters cu un prosop, dupa care m-am uscat cu feonul si m-am spalat pe fata.
Speram doar ca mama sa nu ma fi vazut, si, dupa cum banuiam, era prea ocupata sa vorbeasca la telefon. Am trecut pe langa ea in drum spre bucatarie. Am auzit cum a strigat la mine sa duc gunoiul si asa am si facut. Am baut un pahar cu apa si am luat sacul negru, ducandu-ma la cuier si luand un pluover pe mine, apoi iesind din casa. Afara deja se intunecase, era in jur de ora 20, iar vantul sufla nu tocmai bland. In fond, era deja decembrie. Am lasat sacul in tomberonul de pe trotuar si am intrat inapoi in casa, am urcat la mine in camera si m-am apucat de facut temele, incercand sa uit intamplarea cu filmul.

M-am trezit cu zambetul pe buze, crezand ca e sambata, insa apoi mi-am adus aminte ca e miercuri iar gandul ca ma voi duce iar la scoala si ma voi intalnii cu Mike imi alunga orice zambet si urma de fericire de pe fata mea. Asa, cu mutra mea de 'om plictisit de viata' cum mi-a spus mama cand m-a vazut, m-am spalat pe fata, mi-am facut toaleta si m-am dus in camera mea. Mi-am luat o pereche de blugi grii pe mine, cu un tricou verde iar pe deasupra mi-am pus o camasa in carouri descheiata. Mi-am luat geanta si am tarat-o pana jos, am infulecat repede un senvis, mi-am luat banii de pe masa si m-am dus sa ma incalt. Mi-am luat doar niste converse negre pe care le-am strans bine, pentru ca nu suportam sa simt ca imi cad din picioare, si am plecat.
Am ajuns repede, pentru ca nu am stat mult la semafor, iar scoala era oarecum aproape de casa. Am intrat in curtea scolii uitandu-ma in stanga si-n dreapta. Nu era nici urma de el. Am pasit pe holul scolii, incet, cu grija... Ajunsesem la dulapul meu fara sa dau de cret, asa ca era bine. Deja sigur ca probabil nu venise la scoala mi-am deschis dulapul si am dorit sa imi i-au cartea de engleza.
- Hei, heeei!
Am sarit in sus la propiu si m-am uitat in dreapta mea, peste usa dulapului.
- Tu esti vampir? L-am intrebat referindu-ma la abilitatea sa de a aparea de nicaieri.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#8
Bay femeie mi-e mila de Jason deja! dar imi place. Erm, sa trecem la oile noastre. De data asta sunt mai multumita, deoarece capitolul e mai lung. Totusi puteai sa-l faci si mai lung daca doreai, dar e ok. Jason e uke-le potrivit. Are o personalitate funny (cel putin pentru mine) si ador cum reactioneaza cand se enerveaza>:). Isi pierde controlul, e speriat ca maica-sa il poate prinde, si nu vrea sa dea ochii cu Mike(asta nu-i o nautate). Etto, am vazut pe ici pe colo cateva greseli, din neatentie probabil. Acum am si eu o nelamurire; Mike chiar e vampir sau nu? Cand ai zis ca l-a vazut Jason in timpul "mici" sale probleme, era acolo sau avea vreo vedenie? :)). Lamureste-ma te rog. Multumesc ca m-ai anuntat in legatura cu next-ul. Mi-a placut si astept de asemenea urmatorul capitol. E randul cretului >:) abea astept. Ja ne~ Kissez.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#9
Oki, Nikky mersi de lamurire.
Sa trecem la next care mi s-a parut destul de dragut, insa vezi ca ai mancat foarte multe virgule dupa "iar" si ai avut destule repetiti.
Actiunea cum sa iti spun parca a decurs incet, dar in acelasi timp si repede fiindca in cateva fractiuni de secunde spuneai totul intr-o rapiditate complexa, de parca ai fii fugit si in gure de aer ai povestit. Incearca sa detaliezi mai mult si sa exeriorizezi mai pe durata lunga gandurile, gesturile persoanjului. Chiar si asa sunt curioasa cu ce are sa urmeze, ce are sa-i faca Mike lui Jason?
Cum spuneam ideea imi place, faptul ca toti nu mai era puri in toata scoala si doar acest baiat era, pare promitator si ma tine in suspans firul povestii.
Sper sa aduci nextul repede, succes in continuare si multa inspiratie! *hug*

#10
Capitolul 3

Mike P.o.V

Ma trezisem cu zambetul pe buze. Era o noua zi, o noua zi in care il voi chinui pe Jason. Ieri facusem cercetari amanuntite la biblioteca, si descoperisem multe lucruri folositoare pentru mine, care ma starneau si mai tare il al face pe Jason sa se indragosteasca de mine. M-am imbracat in 3 secunzi, cu blugii negri, cu un tricou gri si cu geaca obisnuita. Am luat un mic dejun copios, pregatit de bucatar si la scoala ajunsesem doar in 5 minute. Primul lucru pe ordinea de zi: Jason.
- Hei, heeei! L-am surprins afisandu-ma in fata dulapului sau.
- Tu esti vampir? Ma intreba in timp ce isi puse mana pe piept, respirand greu din cauza sperieturii.
- As vrea eu, iubire. Ia zi, cum ti s-a parut filmul? L-am intrebat fiind sigur ca sa uitat. Printre multe alte abilitati ale mele se numara si puterea de a convinge oamenii sa faca ce vreau eu.
- Si ma rog ce te face sa crezi ca m-am uitat? Se uita la dulap, rosind usor.
- Multe. Ceea ce faci acum, printre ele. M-am rezemat de dulapurile rosii si in acelasi timp m-am apropiat putin de el.
- Bine. M-am uitat! Ce mai vrei acum? Ma intreba tipand si trantind usa de la dulap.
- Sa recunosti ca ti-a placut. Si... poate si un sarut... Asa... ca am avut dreptate...
Poate ceream prea mult, dar daca nu risti, nu castigi. Pentru un moment nu l-am mai privit, si am privit undeva pe perete opus noua. In cateva momente mi-am simtit obrazul lovit de ceva iar mai apoi buzele mele fura sarutate. Ma rog, pupate. Jason disparu iar eu nu stiam unde sa pun prima data mana. Pe obraz, pentru ca simtem o usturime ingrozitoare, sau pe buze, pentru ca mini-sarutul ala fusese atat de dulce? Si o palma si un sarut... Si asta in numai 2 zile... Am zambit triumfator si m-am intos, iar undeva la capatul holului se aflau cativa din gasca plus Alex.
- Nu-mi vine sa cred.. Dar sper ca stii ca nu ai castigat inca pariul. Spuse Alex, care se uita cu o oarecare admiratie ascunsa.
- Stai linistit, ca nu ma las pana nu il am din toate punctele de vedere.
Ceilalti se uitata ciudat la mine, iar unul dintre ei ma intreba:
- Adica iti place de el?
- Nu pot sa spun ca-mi displace. Stiati ca e in echipa de inot a liceului? Am scos o poza din buzunarul pantalonilor si le-am aratat-o. Uite cam asa arata dragul nostru Jason. Si planuiesc sa-l am numai eu. Asa ca, condoleante, dar e luat.
Deci acum pe langa faptul ca vroiam sa il fac sa se indragosteaca de mine, mai vroiam si sa-l fac al meu. Baiatul asta e prea bun sa-l las pe mainile altcuiva. Doar cand ma gandeam la fetisoara aia a lui transpirata, cu corpul ala echilibrat si slab sub mine, mi se scula sufletul in mine. I-am salutat pe baieti care si asa se uitara ciudat la mine si am plecat spre cabinetul directorului, amintindu-mi de ce trebuia sa fac.
Planuiam sa ma mut. Sa ma mut in alta clasa. Am vorbit cu tata si m-a intrebat de ce as vrea asta. "Paaai.. m-am certat cu unii din clasa, si ca sa nu le sparg mutrele cad ii vad.." i-am spus zambind smecher. A acceptat din prima. De 17 zile eram cuminte si nu vroia sa imi stric recordul. Am mers in biroul mult prea familiar mie si l-am salutat pe director. I-am expus problema, acesta mi-a aprobat cererea din prima si mi-a spus ca de ora viitoare sa ma mut in noua mea clasa. Mi-am cerut voie si am plecat de acolo, mergand mandru pe holurile scolii. Ajuns in fata clasei mele, noii mele clase, am inspectat spatiul. Mi-am intrebat un prieten unde sta Jason iar acesta a aratat spre a doua banca de la geam, si a mai adaugat ca sta singur. Exact ce vroiam. Si daca statea cu cineva, il dadeam la o parte. M-am asezat pe scaunul dinspre interion, pentru ca planuiam eu ceva. Inainte cu cateva secunde sa se sune, Jason veni in clasa. Ma vazut iar pe fata sa se amesteca oarecum uimirea cu nervozitatea, creeand o mutra al naibii de amuzanta.
- Te dai sa ma asez si eu?
- Cum sa nu.. Iubire.
M-am ridicat de pe scaun, rezemat de banca din spate. Singurul mod in care Jason putea trece pe scaunul sau era sa ma incalece. Idee ce mie imi suradea, doar nu degeaba ma asezasem asa. Se supuse, asta dupa ce imi dadu-se un pumn imaginar. Isi trecuse un picior, iar eu, din greseala, il lovisem. Cazuse cu fundul exact pe mandria mea, care si asa era chinuita in fiecare seara. Se ridicase rapid, se uita in jur si se aseza in banca si mai repede, scotandu-si din geanta un caiet. Am zambit satisfacut si m-am asezat si eu. Ora a decurs normal, din cand in cand ii mai ceream lui Jason cate un pix, creion, ascutitoare... Iar de fiecare data cand primeam ce doream, alaturi de o privire care avea ca scop trimiterea mea in iad, ii multumeam mieros, adaugand de fiecare data 'iubire'. Adoram sa-l chinui..
Se suna de pauza, iar profesorul iesi din clasa salutandu-ne. In fata noastra stateau doua fete. Probabil ambele erau prietene cu Jason. Una dintre ele, bruneta cu ochelari cu rama verde neon se intoarse la Jason, il intrebase daca o poate ajuta iar aceasta se ridica putin cat sa poata vedea caietul tipei. Si cum eu ma plictiseam, iar toti baietii aveau acum sportul, deci probabil erau la vestiar, imi apare un zambet diabolic pe fata. La vreo 15 centimetri de mine se afla ceafa lui Jason. M-am dat putin mai aproape si am suflat incet. Acesta isi duse mana la ceafa, fara sa le dea de banuit tipelor din fata. In timp ce ii explica, suflu din nou, insa putin mai tare. Jason isi duse una dintre maini in spate, aproape sa ma loveasca. Nu i-a mers, si pentru ca nu ma lasam pana nu il intorceam cu fata spre mine, am continuat sa suflu, de data asta cu putere. Se intoarse spre mine nervos.
- Tu nu poti sa te controlezi? Ce ai, bazdaci? a tipat nervos uitandu-se de sus la mine.
- Ce dulce esti... Te-as manca pe tot.
- Dar-ar Domnu' sa dai in diabet. Imi arunca replica in fata.
- Da' ci ai, iubire? Te-ai supilat? L-am intrebat parand cat se poate de nevinovat.
- Tu nu te 'iubire' cu mine, clar? A izbugnit si a vrut sa iasa din banca, insa fara succes, pentru ca ma aflam in calea lui.
- Taxa, i-am spus scurt.
- Ce taxa? Se uita la mine ridicand o spranceana, mai mult de nervi cred.
- Daca vrei sa treci, trebuie sa platesti. M-am asezat pe scaun cu fata la el.
- Adica tu o sa stai pe scaunul ala pana cand o sa.. iti platesc? Spusese ultimele doua cuvinte putin speriat.
- Exact. Vezi ca ne intelegem.
- Ba nu ne intelegem deloc, iar acum da-te ca sa pot sa trec, m-a impins usor, sau, ma rog, tare, insa nu prea avea forta asupra mea.
- Nt, nt, nt... nu asa se face. Cam jumatate de clasa ne privea curioasa si amuzata, insa nu me interesa deloc. Un pupic, si totul se rezolva.
S-a aplecat usor spre fata mea, mi-a soptit un 'Te urasc!' iar apoi m-a pupat. Multumit, l-am lasat sa treaca. Dupa ce iesi din clasa, toate privirile erau inca pe mine. Am tusit intentionat si mi-am dat ochii peste cap, apoi toti din clasa isi gasira alte ocupatii. M-am asezat inapoi pe scaun, mi-am deschis telefonul si am inceput sa ma joc pe el. M-am uitat la ceasul agatat de perete: 8:58. Am zambit si mi-am lins buzele, gandindu-ma la pupicul pe care aveam sa-l primesc.

Toata ziua am primit palme imaginare si saruturi de la Jason. Cand se terminara orele fusese primul care iesise pe usa, pasind greu si pufnind nervos. M-am imbracat si eu repede si l-am urmat in liniste pana cand am iesit din scoala. Desi casa mea era in total alta directie, am mers in spatele lui la o distanta de cam 4 metri. La un moment dat se opri. Se intoarse spre mine iar zapada de sub tenisii sai scartaii. Era una dintre iernile alea in care era zapada, insa frigul nu isi facea prea mult simtita prezenta. Era rosu. Si nu cred ca ii era frig. Am intraznit sa spun primul ceva, aruncandu-ma oarecum in gura leului.
- Esti suparat, iubire?
- Yaa! Cand o sa incetezi sa ma mai faci de ras, aa? Se apropie de mine, la doar cativa centimetri. Ce vrei sa faci din mine, ultima curva a liceului? Esti un bou! Ce-ar fi sa ma lasi in pace si sa te duci dracu' ?!
Isi puse ambele maini pe pieptul meu si ma trantise intr-un troian de zapada, apoi fugi. Am ramas putin blocat, iar apoi parca ceva imi picase in cap. "Idiot. Daca o sa continui asa o sa-l pierd." Incercam sa-l fac sa se culce cu mine, iar eu procedam total gresit. M-am ridicat, m-am scuturat de zapada si am pornit spre casa lui.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Pariu cu moartea Clau~ 13 7.823 05-07-2013, 04:53 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Punem pariu [16-18+] Psike 60 23.169 26-07-2011, 10:29 PM
Ultimul răspuns: HanniGram


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)