Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Promit ca nu mai fac...dar nu ma pot abtine!

#1
Stiti cu totii zicala aia :nu mai injur,nu mai fumez,nu mai beau...phuu baga-mi-as p**a mi-am scapat tigara-n bere! 21 Hai sa fim seriosi...de cate ori nu am zis ca nu mai facem anumite lucruri,dar pur si simplu nu ne-am putut tine de cuvant?La anumite chestii sau obiceiuri nu suntem in stare sa renuntam.Daca ar fi sa fac o lista as sta aici pana dimineata...asa ca o sa zic p scurt 71
Primul lucru pe lista mea de promisiuni ratate este asta: chiulul.De cate ori nu am zis ca nu mai chiulesc...dar degeaba.Daca stau sa ma gandesc mai bine, cu trecerea anilor problema mea s-a inrautatit.Daca in primul an de liceu aveam vreo 12 absente,in ultimul am avut 100 (doar in sem al doilea),iar acum ks la faculta...hmmm n-am fost mai bine de juma de an p acolo (bine ca nimeni nu mai tine cont de asa cv)
Alte lucruri la care am zis ca renunt,dar nu pot:cola (sunt total dependenta de ea,o ador...impreuna cu cafeaua constituie esenta vietii pt mine21.
Sunt mai multe...dar astept sa ziceti si voi.Restul vi le spun mai tarziu 10

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#2
21) Promit de ani buni ca nu mai fac si tot il fac21) E greu sa te abti sa nu mai faci acel lucru.De exemplu,''i-am promis'' (defapt,nu chiar asa dar am zis si eu sa scap si de gura ei21)) lu' maica-mea ca nu ma mai cert cu bunica-mea22
De parca asta se poate?!Pur si simplu ma enerveaza si iese scandal.Eu sunt o fire foarte vulcanica,ma enervez rapid si ''explodez'' si atunci vine ''domnul'' scandal.
E bine, nu promite ceva ce nu poti indeplini.Poate iesi urat de tot21)
Ja nebye

#3
Si eu am aceiasi problema cu chiulul 21 Pur si simplu nu ma pot abtine.
Alta problema mai am cu inghetata. I-am promis mamei ca nu ma mananc mai mult de 3 inghetate pe zi. Da de unde 78 Ieri am mancat vreo 12 24 [ nu exagerez. Sunt dependenta de inghetata. ] Si a avut dreptate mama. Acum sunt racita 24
Si acum imi promit mie ca nu mai fac promisiuni d'astea si nu cred ca o sa imi iasa 24
Bye

#4
Oh21 eu promit din clasa a 5-a ca ma las de gay24) M-am prins intr-a 5-a ca am cautat gay, poze chestii manga pnm si am promis ca nu mai caut asa ceva. Then... acum doi ani a gasit iar gay, anul asta la fel pana m.am enervat si am spus: MIE IMI PLAC GAYII! NU POT SA MA LAS DE ASTA! si a tacut, dar stiu ca nu ii convine.

Apoi am promis ca nu mai port breton24 m-au pus sa ma tund de cateva ori pana le-am spus ca o sa se plictiseasca sa ma tunda de mii si mii de ori.

then39 am promis ca nu mai chiulesc... daca ar stii ei ca in a 7-a am avut 300 de absente o.o si acu intr-a 9-a pe primu sem am avut 53 si m-a prins tata si nu am mai facut decat 2024)))) si bineintles ca pe primu sem am avut 9 la purtare ca deh am avut colegi cu 600 de absente, asa si pe sem 2 am avut 10.

nu stiu ce am mai promis, am promis multe si nu ma tin niciodata de cuvant, am promis ca iau note mari ca invat da mi-a fost lene24
[Imagine: oj4djc.jpg]

-yuyo here-


#5
Pai daca nu ma auziti injurand inseamna ca trebuie sa promit ca nu mai fumez...viciu tampit.
Din clasa a 8 a tot fac asta dar nu am ajuns pana la capat cu ea...dar ei cand ma pun sa promit nu se gandesc ca eu am promis altcuiva ca nu ma l-as de tigari21
Am mai promis ca nu le mai comentez la profesori...ete na ca nu am putut sa ma tin de cuvant.
Saracu papagal de cate ori am promis ca ii dau de mancare dar uit,ce sa fac?trebuie sa iau un memo+ dar nu stiu daca imi aduc aminte.
Pai in concluzie promot multe dar nu ma tin de cuvant:=)

#6
@Vignette stiu ce zici21 Si pe mine m-a prins si i-am zis la fel.Orcum nu prea comenteaza ca am 20 de ani21mama nu,dar bunica-mea da78
Orcum am discutii in casa pe tema asta si bunica-mea comunista,tot ce vrea ea zice78 o baga dracu in seama78 eu tot pe a mea o tin78
Well,revenind,am promis ca nu ma mai cert cu babele24) I-am ''promis'' mamei ca nu ma mai iau de handicapatele din cartier,ca lovesc catelusiiX-( Ei bine,nu ma pot stapani si nici nu am sa o fac pentru ca babaele astea merita batuteX-(
Si lasati-ma ku texte de genu ''kA musca'' Bla blabla bla ka nu e asa78
Cainele nu te musca decat daca il ataci,asa ca sa ma scuteascaX-(
Nu-mi pasa ce zice lumea,eu tot ce stiu si ce vreau fac78 asa ca Ja nebye

#7
Mwahahaa.. weak humans...

Pentru mine promisiunea e unbreakable... E adevarat ca nu promit chestii prea des, dar fac orice numai sa nu-mi incalc promisiunea.
La fel si pentru promisiunile care mi le fac mie... daca imi promit ca voi face ceva... o voi face.

Parerea mea e ca oamenii promit lucruri prea usor.. fara sa ia cuvantul 'promit' in serios. Am un prieten care e lenes si zice multe dar nu face... dar in momentul in care a rostit cuvantul 'promit' sunt 100% sigur ca se tine de cuvant.
[Imagine: Knowledge1s.jpg]

#8
Da. Cunosc foarte bine senzatia. Imi pormit de cand a inceput vacanta ca o sa citesc cartile date de diriga ca sa nu ma prajesc sa testul de lectura de la anul dar, n-am pus mana pe nicio carte. So treaba cu gay, oh da T____T. Primul tip gay pe care l-am vazut pe strada arata asa bine, desi era cam curbeu in privinta vestimentatiei dar, oh so good. Si am promis ca ma las de sportul asta dar nu ma pot abtine ><".
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#9
Eu personal nu promit decat daca stiu ca pot realiza acel lucru cu siguranta daca nu o las balta si adaug un poate. Unele promisiuni care intradevar la ziceam dar nu ma tineam de ele era ori de sanatate nu imi luam medicamentele etc sau pur si simplu ziceam ca invat dar stateam si ma gandeam la nemurirea sufletului. La chiul nu prea promitam si se intampla in momentele cand chiar nu aveam chef de ore din anumite circumstante. Cuvantul "promit" e doar un cuvant simplu care iti da senzatia de un lucru care va fi implinit curand, dar nu garanteaza ca e doar o minciuna.
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea
influenta personalitatea,
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii.

Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru,
Si pot vedea ceva total diferit
Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva
ore,
De catre oameni care nici nu te cunosc.
Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai
nimic de dat,
Cand te striga un prieten, vei gasi puterea de a-l
ajuta.
Am invatat sa iubesc
Ca sa pot sa fiu iubita.




The rest is still Unrwitten

#10
Pe moment, fiind oameni, suntem dispusi sa spunem/facem multe ca sa scapam (de orice: de pedeapsa, de moarte etc), dar dupa ce ne vedem scapati ne bagam BEEP si mergem mai departe.

De ce nu e la dezbateri?
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)