Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Profesori preferati

#31
Profesorii mei ce-i mai preferati...stiti eu nu sunt multumita mereu de oameni....dar acestia au reusit....va descriu decat 3 ca nu am chef
..::..Profesoara de biologie:femeia asta nu poate fii mai perfecta,e glumeata,dragutza,ne preda ca sa intelegem,ne duce la film,in excursii,ne da note mari(ma rog majoritatea)...
..::..Profesoarea de religie:acesta femeie daca o vedeti e un inger....atat de buna,de dragutza,ne invatza multee chestii frumoase,ne duce la biserica de nuj cate ori pe luna...cel mai important lucru am aparut pe Trinitas cu ajutorul ei...cautati si voi pe youtube Marieta Fartat poate gasiti cv...sau Scoala 24 din Buc3
..::..Cea mai drag cadru didactic a fost si este invatatoarea mea:are o fire dulce,si cand venim in vizita la clasa dansei ne primeste cu caldura si dragoste,ne luam in brate etc4,cand eram in cls 1-4 eram in rai....nu exista profesoara mai buna ca ea......nu ne batea,nu ne injura.....
Atat de explicat alte profe:cea de franceza,musica,desen(cea mai tare din scoala),mate,romana,atatea4
[Imagine: 2gxo5c8.jpg]
I Love SasuSaku:X and:
-Mama4ei-kun :X
-Matusa:Sasuke ^^ Sakura xD
-Surorile:Ang. and Debby
-Verisoara:Haku Kiid

#32
hmm 39
am doar unu de fapt una doamna Cosacu Marcela noua profa de romana e singura care chiar isi da silinta pentru noi, e glumeata si face ora de romana ca un fel de joaca din care chiar ramanem cu ceva in cap [ma refer la colegi mei mai slabi] si cel mai inportant chiar ne da notele pe drept nu ca handicapata de anu trecut o ssaita nesimtita care isi punea picioarele pe catedra si ne datea sa scriem zeci de pagi de teorie din care nu intelegeam nimic si nici despre ce e vorba ca era total diferit de ce aveau nevoie niste copii de clasa a 7 tea.... in fine
[Imagine: futuro_tuto_by_spisun-d34qcvm.png][Imagine: siggy.php?id=22597]<- click

#33
✓Proful de desen - Domn` diriginte este cel mai calumea profesor , nu ne`a certat nici odata pana acum , si ne`a scos mereu din toate belele . Daca lipsesti de la ora nu`ti pune apsenta , doar te intreaba cat ai dormit :]] . Cate o data incearca sa fie sever si ne zice ca daca nu suntem cuminti si mai devastam clasa ne da test [ test la desen 21 ] , dar la faza asta mergem cu testele la el si ne da raspunsul . In concluzie mie imi place de el , este de treaba ^^ .
✓Proful de muzca-Dudu mic 21 asta este porecla lui , cica :]] . Nu cred ca am facut vreo ora de muzica pana acum , am stat doar pe afara . Sau acum ce botez i`au dat cei de la a 8-a :]] . Este chiar de treaba , ne lasa sa ne facem temele in ora lui , si nu reactioneaza prea rau cand te iei de el . Si in plus cred ca are 1 m jumatate , este genul ala de pitic , si cand il vedem dupa vacanta " Heii , domn` profesor , ati mai crescut putin 21 ! " .
✓Profa de mate-Cred ca este singura profa de la care inteleg ceva , preda super si este chiar de gasca . Este si directoarea adjuncta , si cand suntem cam " rai " ne frige un echer pt. tabla pe spate de ne paralizeaza 21 . Ehee , dar n`am jucat noi cate oua are baba cu ea la padure b-) . In concluzie este o profa de gasca , chiar imi place .
✓Proful de fizica -Domn` Tataruca , 21 , maama la toti din scoala le este frica de el , este genul ala de profesor mai sever , dar mie chiar imi place . Daca iti inveti este chiar de treaba , si cand are chief scoate niste glume 21 . Este chiar de treaba !
✓Profa de biologie-Este ea cam batranica dar este de treaba foc . ^^ .Doamna Popa , cat o respectam , este cea mai draguta profesoara din cate cunosc , si la note , sa recunoastem , sunt cam din burtica 21 .
✓Profa de franceza-Este chiar draguta tipa , ^^ , cel putin pe mine ma cam " prefera " si scap mereu de ascultat , si asta doar pt. ca sunt mereu cu mana sus si i-au note mari la teste 21 . Si are niste ochi :X , maama , este chiar frumoasa . ^^'
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#34
Profa mea preferata este profa de istorie. La inceput credeam ca este cea mai rea, insa s- a dovedit ca aparentele inseala, iar profa care parea la inceput un adevarat dictator, mi- a ajuns pana la inima 21 . Are un fel de a fi.. aparte... imi place personalitatea ei, imi place faptul ca ne respecta si ne vorbeste cu " dumneavostra" , in gluma ce- i drept... Imi place totul la ea.. este atat de calma, asteapta sa- ti spui parerea fara sa te intrerupa daca nu- i convine ceva ( cum fac alti profesori) , pentru ca pentru ea toate raspunsurile, cel putin la cultura civica, sunt corecte, pentru ca spune ea ca raspunsurile reprezinta parerile noastre si nu le considera gresite... nu ne- a predat nici o lectie la cultura civica; doar vorbim. O vad ca pe o profesoara care se implica foarte mult, care doreste sa inteleaga mentalitatea elevului din Romania. Este o persoana foarte placuta si amuzanta, care mai tot timpul zambseste( chiar si atunci cand pune patru.. si parca nici nu- ti pare rau ca ti- a pus patru pentru ca o face intr- o asa veselie si relaxare si- ti vorbeste pe un ton cald, bagand cate- o gluma pe ici, pe colo, pentru a te mai indulci... ciudat..). Este foarte directa si hotarata. Din momentul in care intra pe usa, stam si o ascultam cu atat drag si nu vream ca ora sa se mai termine.
Este scunduta si slabuta, insa caracterul il are atat de puternic.

Prea mult imi place profa asta....


Imi mai place si de fosta doamna directoare, profesoara de romana, care este intradevar o doamna in cel mai grandios sens al cuvantului. Are un suflet atat de mare, incat ar cuprinde toti elevii scolii. Este o persoana atat de sensibila si deosebita. Imi amintesc anul trecut, ultimul an in care ne- a fost directoare, era cam pe la sfarsitul scolii, si ne- am gandit sa- i multumim cu o micuta reprezentatie. Daca inainte eram trista ca va parasi invatamantul, atunci cand a intrat in sala reprezentatiei, si cand i- am vazut chipul inlacrimat, buzele tremurandu- i ca ale unui copil mic,am inceput sa plang si nu numai eu. A inceput sa planga cu suspine, trecand pe sub trandafirii galbeni, florile preferate ale dansei, pe care cate o eleva ( eram doar fete) , il tinea deasupra capului ei. S- a asezat p un scaun privindu- ne. Am inceput sa cantam, in acelasi timp plangand...inchipuiti- va sa plangeti si sa cantati in acelasi timp: incepe sa iti curga nasul, iar gatul sa ti se umple de saliva. Ne- am incurcat... ne- am incurcat pentru ca era dansa in fata noastra.... ahh... si pe doamna Mavrodin ( cat iubesc numele asta) o iubesc prea mult.
Anul asta la inceput mai trecea prin scoala, dar nu mai facea ore cu noi. Era ziua ei... pe 15 septembrie, odata cu inceperea scolii. I- am urat la multi ani, iar ce a spus dupa ne- a emotionat atat de tare, incat am inceput iar sa plangem ( si dansa). N- am sa uit niciodata ce ne- a spus.

Da. Aberez. Dar n- am ce face... imi place sa fac asta, mai ales cand a trebuit sa vorbesc despre " doamnele" mele 20 .
Mi-e foameee!!!

#35
Proful meu preferat este acela de geogra 15.A fost si dirigul fratelui meu,dar e super de treaba *ahem* nu ca altii *ahem*. Le spune alora mai mari si grasi "aia mici" 24 si in ciuda faptului ca a vrut sa lase clasa noastra si sa ne gasim alt profesor,s-a razgandit si o sa ne suporte in continuare 15(suntem noi galagiosi,dar suntem unici 15).
Eram la serbarea celor de a 8a care au terminat anul trecut (s-a facut in amfiteatru) si cand a fost chemat el pe scena,toata lumea la aplaudat,si vreau sa spun ca eu cel putin am facut-o din inima :X,cum cred ca au facut-o toti,pentru ca el merita.Spune glume,dar totusi,daca intreci masura te arde cu note rele in catalog,pe mine n-are cu ce sa ma deranjeze pentru ca eu stau ca un ingeras cu coronita la ora,deci...
Daca o sa plec de la scoala asta,cel mai dor o sa imi fie de prieteni si de profu xD,nu cred ca un prof cu atata rabdare si simt al umorului voi gasi prea repede.
De aceea il apreciez :],e genul de profesor care stie sa se faca placut :].
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc.

#36
Proful de isto e cel mai tare prof pe care l-am cunoscut. Si credeti-ma ca stiu foarte multi 21.
Are un stil aparte. Nu stiu, adica la ora lui e liniste totala si totusi noi ne distram. Da porecle haioase si nonofensive pentru fiecare. Cei mai tari sunt baietii din fata mea, "pui" "puiut" si "puisor". Eu sunt sherifa 15 21 A facut pana si un site, forum, cam ca asta, dar mai are nevoie de multi participanti ca sa ajunga la nivelul vostru, numai despre istorie 10 Avea si "Fazan Istoric" 21. Si acum tin minte cat de haios a fost cand am vorbit despre Hitler. Desi lectia trebuia sa fie "teribila", el a facut-o atat de amuzanta.... Mie o data mi-a dat si 4 si tot imi placea stilul lui.
Prof ca el probabil nu o sa mai gasesc.
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#37
Profa de engleza ^-^. E super de treaba. Nu e deaia care o deranjeaza nu stiu ce pixuri sau susoteli. Glumester si nu se supara usor 106. [a inceput sa imi placa in ciuda faptului ca la inceput clasa era gen "mimimi da nu stie sa predeabla bla]
Profa de geografie ^-^. E tare24. E si diriga noastra. Cu ea povestim tot felul de chestii si daca nu sti lectia te asculta data viitoare. Plus ca mi-a pus odata un 10 doar ca am raspuns la intrebari cel mai mult.
Profa de religie ^-^. Nu prea o suportam in afara faptului ca glumele ei sunt super tari si are un limbaj ... Intotdeauna radem la orele ei si nu vrea sa ne streseze. Da` cateodata tipa degeaba:d
Cea mai reuşită semnătură.

#38
~ Profa de Romana - desi facem cu ea Romana doar din al doilea semestru e super de treaba.Am facut anu trecut cu ea latina si si atunci era amuzanta.Are un fel aparte de a preda,ia fiecare elev in parte si il intreaba daca a inteles sau nu si ii mai explica odata.Anyway, e super de treaba, nu e cu mult mai in varsta decat noi si stie sa faca o gluma.

~ Profa de Engleza - uhm, daca nu am insel, am facut cu ea engleza si in clasa a treia.E o super dansatoare [pe bune, chiar face dansuri, se pricepe si a mers la diverse concursuri, l-a intalnit pe "micul Wilmark" de la Dansez pentru tine], o tipa de treaba, stie sa se distreze, plus ca ii place rock-ul xD

~ Profu de Contabilitate - desi contabilitatea e o materie grea, el o face floare la ureche.Avem 9 ore pe saptamana, insa daca facem jumatate din ele e minune.Ne explica diverse lucruri, nu doar ceea ce tine de materia lui, face glume, ii invata pe colegi niste miscari de box [a facut box cand era la liceu si facultate], e de treaba , plus ca e cu o saptamana mai mic ca fratele meu, intodeauna ii amintesc asta iar el incepe sa rada.

~ Profa de Isto - well, desi anu' trecut ne barfea la fosta ei clasa, e de treaba.Stie sa faca glume, ne povesteste intamplari hazlii si chiar ne da sfaturi mai bune ca diriga o.O

~ Profa de Geogra - e hazlie rau de tot.Daca trebuie sa raspunzi, iti pune doar data si te lasa pana data viitoare, insa atunci gata cu bunatatea, daca nu stii, bang patrule te asteapta.Am fost cu ea in excursii si stie sa se distreze, nu e ca celelalte profesoare.
Time you enjoy wasting, was not wasted.

#39
Sa ma gandesc. Noi nu prea avem profesori normali sau care sa fie de treaba in adevaratul sens al cuvantului. Cu toate astea, am reusit sa-mi dau seama, in 3 ani de scoala, ca uneori aparentele inseala si mai exista pe acolo, vreo cativa profesori care chiar imi plac. Sa incepem...

Diriginta: care este profesoara de muzica. Sincer, femeia aia cred ca e cea mai de treaba profa after all. E destul de invarsta, dar asta nu conteaza. Are un suflet de aur si, la fiecare ora de dirigentie ne povesteste adevaruri din viata, ne sfatuieste si ne indruma. Putem vorbi mereu cu ea ca sa ne dea sfaturi, sa ne ajute si daca avem vreo problema mai mare, sa ne sustina sa trecem peste ea. Mereu are cate o opinie despre lucruri si daca nu suntem siguri de ceva, o intrebam si imediat ea ne lamureste. Pe langa faptul ca este o diriginta super, mai este si o profa de muzica superba. : ) Orele ei de muzica sunt mereu lejere si frumoase, dar asta numai pentru ca ea stie sa le faca asa. Nu ne preda mai nimic, ci doar ne pune sa conspectam eventual ce este mai important. La ora ei mai mereu cantam si, cand are prilejul lucreaza cu fetele care fac cor din clasa. Mereu canta la chitara (si ne-a invatat sa cantam inca de acum trei ani pe toti) melodii noi. Cu toate ca are lista ei de cantece care ar trebui sa le invatam, mereu e deschisa si ne lasa sa-i propunem orice cantec vrem. Asta atat la chitara, cat si la voce. Cred ca in felul asta am ajuns sa cantam melodii mai lente, gen 'This is the life" de la Amy, dar si de la Nightwish sau trupe rock la care putem prelua melodiile si le putem canta...
Anyway, ca sa nu deviez prea mult de la subiect. : D Mereu ne zice ca incearca sa faca orele de muzica un prilej de relaxare si de patrundere in minunata lume a muzicii si, nu ne streseaza de loc. Cand trebuie sa dam vreun test il stabilim impreuna cu ea si, daca nu putem cumva sa-l dam cand trebuie (gen suntem obositi), ne lasa sa-l dam ora viitoare. Oricum, in timpul testelor ne mai zice raspunsurile... but it's fun anyway.
Uneori ne mai duce si pe la opera/ Cu toate ca nu sunt subiecte interesante, mereu ne zice ca opera ne face mai culti si se inalta sufletul. Stiu ca are dreptate, tocmai de aia ma duc. ... Pe langa toate astea, cu ea am avut si cele mai frumoase excursii (inclusiv asta pe care o vom avea anu asta).
Da... e o doamna de treaba care pune sufletul in absolut tot ce face. Sincer, no comment.

Profesoara de romana: Mergand mai departe... am ajuns la ea. Inca sincer nu stiu de ce am etichetat-o ca o profesoara care-mi place, dar presupun ca are ea ceva special. Inca din primele ore de romana, de acum trei ani mai exact(cu ea), ne-am dat seama ca nu vor avea sa fie unele atat de usoare. In primii ani ne speriam toti de ea si o consideram un monstru care vrea sa ne inghita. Ne dadea o multitudine de teme si de analizat sute de mii de cuvinte. Tocmai de aia, in fiecare pauza dinainte de ora fugeam unii la altii si ne verificam analizele. "Ala' e atribut substantival..? E complement in dativ?".. : )) Cu toate aceste aspecte, in ultimul an ne-am dat seama ca nu e chiar un monstru. A inceput sa fie de treaba cu noi si ne-a facut sa intelegem tot ce ne explica. Romana a devenit chiar usoara.
Stilul ei mai exigent si sever, dar combinat cu faptul ca mereu ne facea sa radem cand situatile erau mai strasante, m-au facut sa o admir. E o profesoara relativ tanara... Uneori ne mai zice ca ii vine sa-si taie venele cand intra la noi in clasa (si apropo, are niste taieturi urate pe mana), dar cred ca tine la noi si defapt, e si reciproc. : )

Profesoara de bio aka Bioloaga sau : )): Cred ca profesoara asta ar fi cea mai speciala din cate avem. Este o poveste destul de luuunga si foarte detaliata, dar sincer nici acum nu stiu de ce am etichetat-o ca o profesoara ce-mi place. Cred ca motivul ar fi relativ la fel ca la profa' de romana.
Profesoara asta inca din clasa a 5-a a parut o MARE figura. Sicer nu stiu ce ma fascineaza mai tare: aspectul ei fizic sau cel moral. La inceput ni sa parut a fi o profa in varsta care ne turuie incontinuu 6.000 de caiete si care ne da teste grele. Pe parcurs, am realizat ca este o profa simpatica. Poate reusesc sa si explic... dar nu cred. Cu toate ca are un stil foarte demodat de a preda, adica pur si simplu ne dicteaza paginii intregi de caiete si abia se mai opreste sa ne zica ceva, e o profesoara care stie ce zice. Si acum ma fascineaza faptul ca ne poate dicta o ora intreaga atata informatie fara sa se incurce sau sa uite ceva. Are o atitudine foarte stricta in ceea ce priveste curatenia in clasa, dar si in ceea ce priveste linistea la ora. As putea spune ca este obsedata de acest aspect si daca nu e curat in clasa sau liniste, ne face praf. Anyway, imi place la ea faptul ca uneori se opreste din dictat si, oarecum legat de lectie, ne istoriseste intamplari din viata ei minunata si nu uita sa ne mentioneze de minunatul ei sot, cu care face detoate.
Este o femeie drepta, corecta, care practic nu face nimic, dar simpatica. Mie personal imi place felul cum ranjeste la ora (mai ales ca are o mica/mare strunga intre dintii) si cum izbucneste in ras cand unul dintre colegi zice o chestie simpatica sau mai stupida. Mereu ne ia cu chestii de genul "Esti simpatic/ Vai ce dragut e. O sa-ti dau una de n-o sa-ti vina sa crezi/ De-ti dau un 2, n-o sa crezi ca ma cheama Cutieru". Desigur, zice astea fara intentie si zambind...
Altceva... A da. Ma mai fascineaza la ea faptul ca niciodata nu ne iarta de teste si ca mereu ne pune sa invatam 10.000 de pagini pentru test. Desigur, mereu ma lauda ca fac lucrari IMPECABILE. Ii dau buna dreptate; mereu scriu cate 4-5 pagini A4 pe la testele ei... Mai simpatica pare atunci cand se enerveaza pe colegi cand o intreaba de sist. reproducator sau mai stiu eu ce. : ))
Cu toate astea... are si momente cand pare obsedata: atunci cand ne da teste din toata materia. Acum cica, dupa vacanta de Paste, ne paste un test din TOATA MATERIA clasei a 7-a. Asta numai din cauza ca avem niste colegi IDIOTI. Dar eu nu am duc la ora, e al treilea test d egenul asta.
Anyway... sa nu deviez din nou. Uneori e o tanti vesela si simpatica, dar uneori e ca o locomotiva care deraiaza si nu poate fi oprita. Cred ca asta e motivul pentru care o incadrez la profesori preferati.

Profesoara de chimie(aka ): Este o figura la fel de mare ca d-na. de biologie. : )) La ea ma fascineaza nu neaparat faptul ca este profa de chimie, ci felul cum se comporta ea. Tocmai de aceea, o consider o profesoara preferata.
Mereu la ore vine ca o zapacita cu parul ravasit si cu niste ochelari pe frunte. Vine cu sticla de 2,5 L sub brat si cu un mar in cealalta mana. Imediat dupa ce ne salut, se trezeste ca a uitat catalogul sau ca l-a incurcat... sau se trezeste ca a uitat nu stiu ce culegeri in cancelarie sau ca nu are nu stiu ce. Mananca la ora mere si mereu ne stropeste cand vorbeste. Uneori pare atat de simpatica... : )
Felul in care ne preda insa cam lasa de dorit. Mereu ne pune saafcem 10.000 de tabele si sa scirem nu stiu ce si, dupa ce completam 3 randuri ne zice sa trecem pagina sau mai stiu eu ce. Evident ca dupa uita ce ne preda si din toata lectia iese o varza din care nu inteleg Nimic. Ce imi place la ea, insa.. este faptul ca atunci unde materia pare mai grea, ne da exemple din lumea mondena ca sa intelegem. Gen: " Pai bai, daca Bahmuteanca vrea bani, se da pe langa ala si fac schimb. Ea-i ofera frumusetea lui si el ii ofera bani." Sau... "Tu daca nu ai zahar ce faci??? CE faci draga daca nu ai zahar? Pai te duci si bubui in usa la vecinu; si zici: Hai da si mie 3 kile de zahar...da si mie". Sigur, : )) radem cu lacrimi la ora ei si dupa incepe si ea.
Are si momente mai proaste cand se impiedica pe scari si isi imprastie toate catrafusele... dar ea ne zice ca e din cauza tratamentului pe care il ea in weekend si care o mobilizeaza la pat toata ziua. Ne zice ca ii baga 10.00 de injectii peste tot si o paralizeaza. Uneori noi ne intrebam daca acolo e medicament sau nu vreun halucinogen.
Mai are si faze cand urla ca o isterica la noi, dar eu tot nu-mi schimb parerea. E o profesoara de treaba. Smile

Profesoara de tehnologie: Okay. De profa asta imi place pentru ca este foarte originala in tot ceea ce face, dar si in lokk-ul ei excentric. E profesoara mea preferata pentru ca e si ea una dintre marile figuri care preda la clasa noastra.
Intra in clasa si mereu cand se aseaza la catedra se holbeaza la noi cu ochii aia iesiti din orbite si rade mai ceva ca... nici nu cred ca am vreun termen de comparatie. In timpul lectiei se trezeste sa ridice dinr-o data vocea si sa urle ca o disperata in incercarea de a ne atrage atentie. Tot ce face insa, este sa ne sperie cumplit de tare. Ne amuza cand tipa sau interpreteaza unele lucruri intr-un anumit fel. Anul trecut, cand faceam educatie sanitara cu ea, mereu existau cele 25 de minute de povesti in care readucea la viata minunata ei copilarie si cum taia gaste sau rate sau cum facea operatii pe creier. Ma rog... as putea scrie o carte despre toate astea dar nu exista asa un topic pe forumul asta. 21
Ceea ce ma mai fascineaza, din nou, la ea, este faptul ca are o obsesie cu caietele noastre. Ne pune sa scriem cu un milion de culeori si ne face sa avem caiete impecabile. Nu stiu daca la vreo materie am un caiet mai calumea ca la ea. Cel mai rau ne speriem cand o apuca damblaua si se ia de noi, dar in general este o profesoara de treaba.
In primii ani am avut niste cosmaruri cumplite cu ea, dar dupa am inceput sa ne obisnuim toti cu ea si cu stilul ei asemanator de nebun cu al lui GaGa de a preda si de a arata.
Este o profesoara foarte bine pregatita, care ne-a bagat tehnologia pe GAT. O respect pentru asta cred...

Mai am inca cativa profesori care-mi plac, dar o sa-i descriu sumar.
Profesoara de religie: o femeie foarte calma si FOARTE de treaba. Se comporta super bine cu noi, dar colegii astia tampiti fac abuz de tot ceea ce face ea. As usual, doar e ora de religie.
Profesoara de sport Este o profa de asemenea de treaba si care stie cum sa se comporte cu noi. Face glume, dar este si FOARTE severa cu cei care o merita. Ma inteleg foarte bine cu ea si imi place. Orele de sport sunt frumoase cu ea.
Profesoara de geografie: O admir pentru rabdarea ei si pentru faptul ca aveam cea mai interactiva ora din cate exista. Stie cum sa predea si este chiar OK. Tocmai de aia o consider o profa preferata.

Cred ca astia sunt profesorii mei preferati... Nu stiu daca ar mai fi si altii. Smile

#40
Diriga-e profesoară de engleză şi e super de treabă. Ne întelegem tot timpul cu ea. Este tinerică, simpatică şi foarte înţelegătoare. Râdem foarte mult cu ea şi e o persoană care ştie să glumească şi să accepte glumele.

Profu de reli-e super de treabă. Obişnuia să ne citească poveşti cu minuni. Toată clasa stăteam mereu ochi şi urechi. Suntem foarte cuminţi la ora lui, ceea ce nu e ceva obişnuit la clasa noastră..deşi am început să ne cuminţim, trebuie să recunosc. De Valentine's Day ne-a spus o poveste foarte amuzantă cu iubi şi iubirică. Am râs toată ora de ne ţineam de burtă. Tot timpu' ne povesteşte foarte multe lucruri, e cel mai de treabă prof, toata şcoala îl iubeşte.

În rest, toţi profesorii ne sunt de treabă, deşi majoritatea au ieşirile lor. Nu am un alt profesor de care să spun că e super de treabă, toti sunt. Totuşi, cele doua persoane pe care le-am descris mai sus, sunt două persoane foarte speciale pentru întreaga clasă.
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? hiimera 65 37.373 31-10-2014, 11:39 PM
Ultimul răspuns: Acetyl
  Profesori enervanti. Flash 65 38.306 27-04-2014, 06:01 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)