Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Profesori preferati

#21
Am avut unii profesori chiar foarte buni si sper sa nu uit sa mentionez pe cineva. 10
Incep cu diriginta mea din scoala generala. Nu o voi uita niciodata, apreciez felul in care se purta cu noi intotdeauna. S-a atasat mult de noi si noi de ea. Anul acesta s-a bucurat foarte mult cand ne-am dus sa o vedem de ziua ei. Am facut germana cu ea in clasele V-VIII, iar dintr-a VII-a am facut si engleza tot cu ea. Adoram engleza inca de foarte mica, iar ea m-a facut sa iubesc si germana aproape la fel de mult prin modul in care preda si explica, avea multa rabdare cu elevii.
Profesoara de romana din clasa a saptea mi-a fost si ea foarte draga. Smile Cea mai buna profa de romana dintre cele patru pe care le-am avut pana acum. Avea clasa a opta pe-atunci, iar cand ei au terminat noi le-am aranjat clasa si a iesit asa de frumos... Profei ii placea si inainte de noi, dar a ajuns sa ne iubeasca pt asta. Dar in a opta a venit cam doua luni la scoala, la inceput, ca era insarcinata. 46
Acum sa trec la liceu... Tot cu profa de germana incep. 21 Si cea din clasa a noua a fost foarte ok, de treaba, dar a ramas si ea insarcinata. Acum a venit una care e prietena cu fosta mea diriginta. E destul de indulgenta si ne ia usor, in caz ca nu stim prea multe. Este foarte rabdatoare si prietenoasa.
Si profesoara de mate imi place mult. Mi-a fost umpic teama la inceputul liceului, auzisem ca e destul de severa si ca da multe teme. Cei care au spus chestiile astea s-au cam inselat. E glumeata si simpatica si explica in asa fel incat daca o asculti si iti faci si temele (care chiar nu sunt multe) stii tot la materia ei.
Chiar daca unii colegi o considera putin cam enervanta, mie imi place si profesoara de engleza. Imi place pt ca vrea sa ne faca sa vorbim pe diferite teme timp de 2-3 minute si da nota. Vrea sa ne invete sa comunicam. Nu se bazeaza prea mult pe scris, mai mult pe vorbit, dar mai da note si pe compuneri.
Era sa uit de profesoara de psihologie. Este asa de simpatica si de treaba, pacat ca multi nu o respecta asa cum ar trebui si nu o asculta. Preda o materie foarte frumoasa si cum mie mi-ar place sa merg la psihologie mai departe chiar apreciez ca facem asta in clasa a zecea si imi pot forma o idee.
Si chiar nu il pot lasa deoparte pe proful de istorie. 21 E cel mai amuzant om, dar in acelasi timp si un tip destept, care stie ce spune. De multe ori se indeparteaza de subiectul materiei lui si ne vorbeste despre diverse alte chestii, ne face sa radem sau sa gandim alfel anumite chestii. Are si povesti interesante din istorie, se vede ca a citit mult la viata lui.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#22
1 Augoston-profu de istorie este cel mai taree,minte toata ora si noi ne prapadim de ras,ne este drag tuturor si intodeauna ne iarda daca nu invatam,ne scapa de necaz mereu
2 Pitipoanca-asa ii zicem noi profei de franceza,e de treeaba si are un ras de cand o auzi cazi pe spate,da are momentele ei cand de o calci de coada tragi tot anu da ne place mult de ea si ca uneori ne lasa sa copiem,ca doar nu e proasta sa nu ne vada

#23
Profesoara mea de matematica este super de treaba, dar are si partile ei rele. Glumim cu ea, dar este si serioasa, daca vorbim ne da 20 de exercitii de facut in plus. Daca raspund la ora la ea ma pune sa rezolv exercitii in pus.

Profa de engleza.
Am mai avut pana acum vreo 7 profesoare si sunt in clasa a VIII, nu am inteles nimic. Nu prea stiu engleza ca nu am facut la scoala. Dar profa de anul ata este de treaba, ne ajuta, nu tipa la noi daca nu stim. Are masteratul.

#24
Profesoara de de matematica- e de treaba, rade cu noi cateodata in timpul orei, dar poate fi si foarte severa, mai ales in cazul in care nu invatam si e necesar sa treaca note de 4[cred ca destul de des, nu si in cazul meu, bineinteles]
Profesoara de romana- e buna, amuzanta si draguta, dar sunt si cazuri cand ne asculta si nu ne pune note prea bune daca nu stim, sa nu mai zic de cat de multe teme ne mai da.Dar nu mai mai deranjeaza deoarece m-am obisnuit
Profesoara de engleza- e super de treaba, vorbim, ne expriman parerea liber, ne lasa la sfarsitul anului sa ne uitam la filme si nu e severa cu noi daca nu trebuie
Profesorul de geografie-vorbeste cu noi si despre altceva inafara de geografie, e unul dintre profesorii mei preferati inca din clasa a cincea cand ne-a dat un test si o parte din ele le-a pierdut, printre care si al meu, dar probabil ca nu se va intampla anul asta.

#25
Profa de Sport : Este glumeață , ne lasă să facem ce vrem noi la ora de sport , asta bineînțeles , dacă nu avem de făcut nimic . N-am văzut-o niciodată supărată sau cu moralul la pământ . Știe să consoleze oamenii mai bine ca nimeni . Ne ajută unde nu putem face câte ceva , și ține mult la noi .

Proful de Religie : Păi , este bun cu noi . Adică , dacă n-ai știut lecția nu-ți trece 4 direct , te mai lasă o săptămână . Discută cu noi foarte deschis , ne explică orice , știe să-i respecte pe lți profesori , și se ține de cuvânt mereu .

Profa de Istorie : Nu ne predă cu carul , știe să facă liniște în clasă . Eu una , înțeleg toată lecția din clasă . Acasă doar o recitesc . Este indulgentă cu noi , și , deși e pentru prima oară la noi în școală , îi pasă de noi , și ne vorbește din inimă .

Profa de Mate : Chiar dacă nu mereu înțeleg ce ne predă , îmi place cum predează . Are stilul ei aparte . Este foarte drăguț , și ea ține la noi și-și ține promisiunile față de noi mereu . Ne anunță când avem teste , sau când ne ascultă . Ea a fost directoarea școlii anul trecut .

Proful de Muzică : La ora lui eu mor de râs . Pe lângă glumele pe care le face , el are un defect ca să-i spunem așa . Clipește cam de două ori pe minut într-un fel din ochi , ca și cum îți face cu ochiul . Se uită la noi când cântăm , și pe mine mă amuză și mă prăpădesc de râs . Nu prea scriem și are voce frumoasă .

Și cam atât :3 . Aceștia sunt maeștrii !
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#26
Profu' de geogra- omul ăla e total <3. Are un fel foarte clar de aţi explica şi foarte lejer în aşa fel încât te face să înţelegi. La ora lui mor de râs. :]]. Are nişte glume de să pici din bancă, nu alta. Mai spune şi câte o prostie şi cum noi de apucăm de râs ca idioţii, bagă replica : "Vai, ce vă mai plac prostiile! XD" La care noi iar " 24" Totuşi e un profesor corect, nu se sfieşte să dea note de 1 sau de 3 dacă copiezi sau nu ştii lecţia. Dar dacă înveţi la ora lui, poţi sta calm . Deci e ză best prof evăr ! :]
Profa de română- nu-mi vine să cred că am zis asta o.o Pe bune, femeia asta e puţin dilită, dar apreciez la ea felul de a explica şi de a nota elevii. De obicei nu ascultă cum se nimereşte or smth.. ea întreabă la începutul orei "Cine vrea să răspundă?" şi cei care şi-au învăţat răspund, ceilalţi dorm în pace. Pot zice că eu, cel puţin , am învăţat română de la ea. Chiar dacă nu răspunzi la începutul orei, tot nu te lasă până nu răspunzi măcar la o întrebare din ce zice ea şi în cel mai rău caz dacă nu ştim ne scade un punct la următoarea notă. E cam obsedată de aspectul caietului şi de teme, în rest... e ok ca profesoară.
Profu' de muzică- ah, la el la oră mai mult râzi. E ca o oră liberă doar că e şi profu' pe acolo. 78. În ora lui jucăm tot felu' de jocuri tembele gen "Friptea" . Azi am jucat pâna ni s-au înroşit mâinile. :]] Auch...
Profa de engleză- e tânără şi într-un fel ea ne înţelege. E amuzant când se apucă să vorbească despre dragoste sau despre relaţii de ale colegiilor de care ştie şi ea. Se vede că îi place ce predă şi mereu îşi dă silinţa să ne facă să reţinem cât mai mult în clasă. Se implică în multe proiecte şi ştie să îşi organizeze programa după care lucrăm. Admir asta la ea.
Profa de istorie- nu ştiu cât îmi place de ea sau cât îmi place materia ce o predă. Dar mă gândesc că şi datorită ei am ajuns să-mi placă istoria. La fiecare termen nou dintr-o lecţie se opreşte şi începe să explice. Nu dă exagerat de mult de învăţat şi ţine neapărat să învăţăm cu logică şi nu să tocim.

Restul sunt praf 78. Nu îi prea înghit şi nici ei nu prea dau semne să mă adore. E ceva-n gen "Dacă eu învăţ o lecţie idioată, tu dai notă şi uiţi că sunt la oră. :]"
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3

#27
1. Proful de istorie- E super-super-super ok. Ador umorul lui, si in ore daca cineva are de spus ceva amuzant, prima oara e gluma dupa-aia lectia. Poate de aceea avem doar vreo 3 lectii de cand a inceput anul scolar...
2. Profa de mate- O fi ea severa, dar preda bine! Chiar foarte bine! Daca nu era ea, acum eram morti. Mai ales ca eu vreau sa dau la mate-info...
(cateodata e fitzoasa, dar are motivele ei)
3. Profa de desen- Pentru ca e geniala! Inafara de faptul ca deseneaza foarte frumos oameni(normal, e profa de desen daah), ne da sfaturi foarte bune, ne arata cum sa facem umbre, contraste and so on. Si ii place fotografia^^
Mda, am putini profesori preferati.

#28
Hai sa bag si eu 2-3 vorbe pe aici xD Nu de alta dar simt nevoia sa ma "descarc"
Am doar 2 profesori in liceu care imi merita admiratia. Care e din Galati si invata la "Peda" o sa ii recunoasca xD (si o sa ma impuste 24 )

1. Voiculescu-proful de fizica: Desi am facut numai 2 ani cu el, mereu am avut "a thing for him". E un tip super inteligent, super de treaba si te invata o tona de lucruri, unele care nu tin de fizica. Aproape ca am plans in clasa a 10-a, la final, cand a trebuit sa ne "despartim" (sunt profil uman si am facut numai 2 ani bio\chimie\fizica). Chiar daca am incasat un 4 in clasa a9-a, datorita optimismului lui nu m-a deranjat, ba chiar m-a motivat si in sem 2 si clasa a 10-a am fost singura cu 10 pe linie xD. Uitandu-ma in urma realizez ca am fost si putin indragistita de el 5 (acum sunt de baiatul lui *dar rau de tot*)

2. Lazar-profesoara de socio-umane: Stiu ca in raport de 90% din liceul meu ar avea reactia: " ESTI NEBUNA?" daca ar citi. Dar asta e adevarul. In clasa a 9-a aveam doar o ora (de chin) pe saptamana, faceam Drepturile omului si drepturile refugiatului (unde vorbeam numai despre refugiati). In clasa a 10-a am facut prihologia in semestrul 2. Astia 2 ani au fost anii cand am urat-o cu toata inima. In schimb, in clasa a 11-a, am facut (nu exagerez) 6 ore pe saptamana cu ea 21 (3 economie, 3 sociologie). Noi ne spuneam de acum ca daca scapam intregi de anul ala, suntem cei mai tari. Anul acela am inceput sa imi dau seama ca dracu' nu-i asa negru (facand si pregatire pentru olimpiada de filosofie la care, in final, nu m-a lasat sa particip, mi-am intarrit parerea). Anul asta am avut o revelatie: am realizat ca femeia asta, desi rece si usor aroganta, e cea mai inteligenta persoana pe care am intalnit-o vreodata. Desi nu face glume prea multe (dar cand face, ne spune bancuri si eu sunt singura care se prinde), ne invata o multime de lucruri. Daca as asculta-o o saptamana intreaga vorbind, nu m-as plictisi. Este o femeie independenta, si nu ii e frica de statul romanesc. Ea a fost singurul director adjunct din tot judetul care a intrat in greva alaturi de profesori, fapt care m-a facut sa o respect si mai mult (pe langa faptul ca prin greva am reusit sa scapam de vreo 2 ore de economie, si una de sociologie 24 )

Am terminat xD Wow ce mult am scris. Gata am plecat xD
Feelings overflow...and then they fall
[Imagine: 2djaw51.jpg]

#29
1.Profa de mate: E foarte de treaba si inteleg foarte usor de la ea mai ales ca ador matematica. Atunci cand e cazul, e foarte amuzanta si ne distram de minune cu ea, dar cand devii prea nesimtit[Cum fac colegii mei. Vad ca e buna cu ei si si-o ia in cap] nu mai e asa prietenoasa. Eu ma inteleg foarte bine cu ea avand in vedere ca iau si meditatii la domiciliu de la ea si ca mai e si prietena mamei.

2.Profu` de fizica: E foarte intelegator cu noi, avand in vedere ca ne e si diriginte, si explica foarte bine. La inceput, nu-mi placea fizica, dar a inceput sa-mi placa deoarece expluca foarte bine si intelegi.

3. Profu` de economie Nu pot spune ca-l ador, dar e ok. E destul de exigent, dar mie-mi place asa cum e[oh, si mai are si un fiu. . .21] La fel ca cea de mate, atunci cand e cazul e foarte amuzant, iar atunci cand terminam lectia si stam putin de vorba pana in pauza, nu mai putem de ras. El e genul de om care atunci cand e vorba de invatat, asta se face, iar cand avem timp, ne mai si distram. Nu incurca lucrurile. Asta e lucrul ce-l admir cel mai mult la el.
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#30
Acesta e clasamentul meu:

~~Pantu-proful` de ist.a artei. Este ca un bunic pentru mine,m-a facut sa iubesc aceasta materie,insa din pacate am facut un an fara el si m-am ofilit.Intotdeauna m-a intrebat ce fac si m-a imbratisat...a fost tot timpul langa mine si m-a invatat lucruri minunate T_T.Eu tot timpul eram cu mana pe sus si vorbeam mai mult decat el21 Intr-o zi,colegii i-au spus sa ia o vacantasi sa ma lase pe mine sa predau24

~~Doamna de Geo(fosta directoare).Are aceleasi inclinatii ca mine si mi-a spus ca scoala este o corvoada pentru mine21 De fiecare data cand ne intalnim ma intreaba ce fac si ma imbratisa.Nu prea am multe sa spun despre ea,pentru ca deabea anul acesta m cunoscut-o,insa ea ma stia de la doamna de franceza,careia ii faceam masaj si a inttrat proful de religie si a crezut c-o caut de paduchi(masaj capilar)21

Cam atat21(restul au plecat)
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? hiimera 65 37.373 31-10-2014, 11:39 PM
Ultimul răspuns: Acetyl
  Profesori enervanti. Flash 65 38.305 27-04-2014, 06:01 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)