Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Porecle

Lolz
Cate porecle...ale mele...ehh..asa si asa...

1)Whoofy - Asa mi se zice la scoala din cauza unui incident...Vreti sa stiti ? Pai...In sem I din cls a 6a un tip de cls a 8a , nuj de ce mi-a pus mana pe fund...iar eu in loc sa urlu am latrat..deci asa am capatat "minunata" porecla
2)Zgatii - OoOoO....Asta da... Mi se zice asa prin incinta pentru ca...ca.... atunci cand cineva ma enerveaa eu ii zic "ZGAT ca te musc" (nu mint..chiar musc...e o alta parte a provenientei poeclei 1 )
3)Bloody Deea - Porecla vine de la alt incident tampit de-al meu (sper ca s-a observat ca fac numa tampenii)... Era vara si ne-am dus dupa corcoade si nu mai erau decat in varful copacelului, iar zgarcitii mei prieteni nu au vrut sa-mi dea si mie asa ca m-am urcat frumusel si cand am vrut sa cobor...m-am dus IN JOS si m-am facut toata de sange (pe maini,picioare,fata) si eu ca deobicei ma durea undeva de zgarieturi si rani si de toate alea...asa ca am ramas afara pana m-a sunat mama sa intru in casa. Si ATENTIUNE !! Nu m-am curatat, am ramas cu tot rosul ala pe mine..deci de aicea vine porecla
Feel The Way
[Imagine: Nyu.gif]
And Do It
[Imagine: member5-1.png]
MyAnimeList | DeviantArt | Drawings|| Blog

D: eu am numai porecle ciudate..

Ayame- le-am impuso io prietenilor mei xD çwç dar acum nu ma mai striga nimeni asa

Cocuta- eu sunt mica de statura si astia vroiam sa imi gaseasca o porecla ca "bebelas" sau "bebe" si la unu i-a venit in minte cocuta -.-

Gallina- sor'mea <w< doar pt ca face rima cu Alina

Pisi- pentru am unghiile mari si sgarii pe toti cei care ma enerveaza xD

pe celelate nu le mai tin minte xD hai ca macar astea merg

Hehe, cate porecrle ciudate am avut eu pana acum 21 Defapt nici nu am numarat. O prietena ma dreagaleste si in spune Gâgă ca la bebei. Sau imi mai spunea Pufoshenia din cauza parului meu cret, nebun, si cu mult volum ._." Cei de la scoala imi spuneau pisica pentru ca l-am zgariat odata pe un coleg la handbal. Mai nou, un amic imi spune Bubble de cand m-am imbatat de revelion si de ziua mea, cand eram manga si ii spuneam ce frumosi sunt poneii care se vad in bulele de la sampanie 24
Mai nou mi se spune si Sonya 21 Dar cele mai vechi sunt Simi si Simo, sau Mona >.<"

Oricum. Ma multumesc cu ele. 21
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^

porecle... cool think
pai, care le am acuma, restu nu le mai stiu, sau nu mai vreau sa mi le amintesc 21
1) fifi- in a 9a aveam un prieten imaginar (de distractie) la care ii ziceam fififut (ciudat....) si ziceam ca e iubitul meu la un moment dat si de astea 21 si au zis ca atunci eu sunt fifi, ca fiind femininul de la fifut
2) ursulet- ma cheama Martin de la familie, si un coleg zicea ca o avut un ursulet cand era mic numit Martinel, mi-a adus chiar si poza cu el 21 si astfel eu am ramas ursuletu clasei, pana si uni profi stiu asta
3) bobo- anul trecut imi placea (imi era drag adica) un boboc din liceu si am inceput sa-i zic bobo cand vorbeam despre el si nu stiu cu s-a ajuns sa mi se spuna mie asa 21
cam atat cred 10
4

Tare topic.Pai...E amuzant.Am parul cret,il urasc apropo,dar prietenele mele il adora.Desi nu e asa cret ci...mai mult ondulat mi au pus porecla Oita 24 .
Odata m am vopsit intr o nuanta mult mai inchisa decat cea a parului meu si mi am intins parul.Cand am mers la scoala a 2 a zi,o tipa de la mine din clasa a observat imediat si mi a zis ca seman cu MonaLisa dar n a ramas asta porecla mea 21 nu...nu...Fiindca am pielea,stiti voi vorba,alba ca laptele mi a zis Alba-ca-zapada 24 Numele meu e unul unguresc si fara sa vreau(ciuuuuudat)uneori zic anumite cuvinte cu accentu' ala>>De aici si de la faptul ca ador rozul mama mi a spus Rozie[mor de ras cand imi zice :"No ghine tu Rozie,tu...]24
Alte porecle ar mai fi:Mimi,Timy,Times,Tamy,Rin-chan,Rin-Rin(pe asta il folosesc prieteni de cand au auzit ca m am inscris pe Zup),Cloudia-sunt cam infumurata-21,Bobita de strugure LMFAO -Tata imi zicea asa cand eram mica-....

Si cam asta e tot
[Imagine: tumblr_ljt9kkUjPo1qe6xr2.gif]

"An intellectual solve the problems,a genius avoid them"

Am avut multe porecle...@_@
Una şi prima dintre ele a fost Luxy, dată chiar de mama. Aşa îmi spune de când m-am născut. Când am întrebat-o de la ce vine, a zis că de la "lux".
Au mai fost şi Sugusel[dată de unchiul meu pe când eram mică, îmi plăceau caramelele alea numite Sugus], Impuls[nu mai ştiu exact de la ce vine, oricum nimeni nu-mi mai spune aşa], Popik [de la o prietenă], Pikachu[asta pentru că îl imitam şi încă îl imit pe Pikachu. ^^], Bi[obsesie pentru Bi Rain].
Cele mai folosite sunt Axy[prescurtare de la Alexandra, mi se spune aşa din clasa a3a. Au mai fost colegi care de la Axy îmi spuneau Axion, Axiomă, Axel etc.] şi Oxygen[poreclă primită de la un prieten, care, la început era, de fapt, Axygen].
Mi se mai spune ÅŸi Doroftica de la numele de familie [Doroftei].
[Imagine: 2z7exb6.png]
Tnx, Tox!<3

Lăv mai femili :]]:
Fiică: Beki
Soţia: ♪ Ąѕђą ♪
Mama Soacră: Tweety
Cumnăţica: Ame

My fic: Hypnose; My drawings; My photos

Prima oara a fost Chichi, dar ii durea prea mult diafragma ca sa `mi mai spuna asa (bietii de ei 5) si au mutilat porecla pana s`a ajuns la Miky [nu am avut niciun amestec, in alegerea ei, nu ca as fi avut cum s`o fac. In plus, mi`au zis ca seman cu Mickey Mouse (That`s not true! >.<)]. Mi se mai zice si Sepcutza asa din cand in cand. I loooooove my SEPCI :X
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

ooo randu meu, deci mie mi se zice in muulte feluri sa vede?: normal porecladecand eram mica este Elyy, prescurtarea de la Elena, unii prieteni imi mai spun si iepurele 21, deoece am un nik-name de genul asta, Elyz sau Ele. Astea sunt cele mai frecventate, ca restul au felu lor propriu de a-mi spune, adica o singura personana imi spune intr-un singur fel de ex: Elysor, Elyka, Ela..si lista poate continua 21
dar mai pe romaneste...porecla de baza: Elyy 21

Bamboi -un coleg (foarte inteligent) care nu are ce face imi zice asa in ore, mai ales cand zis ceva or something. Nu ma pun la mintea lui pentru ca mi-as obosi gura degeaba. 78 Cand imi zice asa: ori tac, si nu il bag in seama. Deseori vorbind cu Dya in acel moment si daca nu, incep sa vorbesc ca nu-i dau atentie, sau pur si simplu, ii zic "Foarte matur" si alte chestii cu o moaca serioasa, nici macar Kanou-san intr-un tort de ciocolata cu capsiuni nu m-ar indulci indeajuns. :-b
Dyu -asa imi mai zice Dya, dar rar. De obicei doar eu ii zic ei "Dya", iar ea uneori imi zice "Andreea" si nu imi place! Adica... nu sunt obisnuita. T_______T
Andre -asa vroia sa-mi zica Sash'. >.> Ca sa nu imi mai zica "Andreea", vroia sa scurteze in "Andre", dar acum imi zice Dyu sau nu-mai-stiu-cum (Dyu imi zice si Lynn si Kayla -parca 39).
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Mi se spune în multe feluri.
Măr/Merișor - cea mai bună prietenă a mea îmi zice așa din clasa a doua. Cică ar veni de la numele meu.
Miauț - Asta vine de la o poză postată pe facebook, în care am urechi de mâță.
Serdi - *laughs* Mă amuză , deși e cea mai tâmpită poreclă ever. Așa îmi mai zice un prieten. E o oarecare prescurtare de la numele de familie. SĂ NU ÎMI SPUNEȚI AȘAAAA O.O
Ciufulici- Părul meu natural este ondulat spre creț și cu mult volum , vă dați seama cum stă dimineața.
Ehm, cam atât îmi vine în minte.
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)