Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Porecle

Um..am avut cam 9 porecle: Cand eram mica mi se spunea Uca sau Andreusca din cauza ca eram scumpa si nu imi puteam spune tot numele ( bine nici nu stiu cine ar putea pronunta tot carnatul: Constantinescu Andreea - Elena)
Cand am mai crescut mi se spunea Andra (nu inteleg de ce cand pe mine clar ma cheama ANDREEA)
Si acum, cand ajung sa termin a 8-a mi se spune : Deea, Deiusca, Elenusca si pentru fanii anime: Yume sau Yume-chan sau Albastrica (am ochii albastri si in poze, in toate pozele ochii mei ecpolipseaza pe toata lumea - sunt modesta stiu 21 )
[Imagine: wqymg0.jpg]

Sa vadem:
Porecle super super extraordinar de idioate si jalnice:
-Anuca cap de nuca-asa si asa Zuppy05
-Ana lugojana, asta ma amuza oleaca Zuppy01
-Anuta cocuta- oribilaZuppy12

Eu cand eram mica nu suportam unghiile mari,mi le taieam mereu,dar prin clasa a VI-a toti se luau de mn,ceea ce ma enerva foarte rau.De atunci,am hotarit sa imi las unghiile mari(ca o masura de precautie si de aparare21)Astia de la mn din clasa mi-au zis ''pisica'' din cauza unghiilor21Da,am facut si cateva victime....4

Păi aş avea şi eu câteva porecle:
-Mădă/Mady -prieteni, colegi de clasă, unele rude
-Bubu/ Nebunici- veriÅŸorul meu enervant
-Ruka- asta mi s-a pus în clasa a-IX-a fiindcă eram obsedată de Vampire Knight, în special de Ruka Souen.
-Crazy- asta e de acum trei - patru ani , pusă de minunaţi mei prieteni, datorită comportamentului meu, uneori cam exagerat, dar mă mir că a rezistat până acum.
-Nebunie - mi-a fost pusă de my daddy, adică Crăci(Adela), dar eu o ador, m-am obişnuit cu ea şi cu timpul a ajuns să îmi placă mult.
-Maduţa- mama mai îmi spune aşa, dar mie îmi place
-Mădu/Mădule- mătuşa mea mi-a zis prima dată ''Mădu'', iar apoi a început să-mi zică ''Mădule'' nu prea îmi place, dar ea e singura căreia îi permit să-mi spună aşa.
-Flori, Flore derivate de la numele meu '' Florentina'' care mi-au fost puse de diverşi colegi, iar acum au început să-mi zică şi profi ''Flori''.
-Kayla- a început recent să mi se spună aşa şi chiar îmi place cum sună.
Cam acestea ar fi unele dintre porecle, mai acceptabile zic eu, aş mai avea o mulţime dar restul nu prea îmi plac. Dacă voi mai ''căpăta'' o nouă poreclă ,voi reveni cu un edit.
[Imagine: j5atg3.png]


This comment has been erased.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

Alte cateva porecle :X
1`.Micutsa nu stiu sigur daca am scris`o si sus xD ma rog din simplul fapt ca sunt mica de statura :[
2`.Puricel : chiar nu stiu , i s`a trezit unei anume persoane sa`mi zica asa 15 da` imi place :X
3`.Motocelu/Ciucurelu : pentru ca vin mai mereu cu jambieri cu ciucurei xD

Porecle 39....am cateva 21)

Deea, Deyu, Dede, Andreutza, Andreush , Andre ( Numele Andreea)

Ella , Elly (e nume de elefant >.< nu'mi place ) , Lela, Lena , Layla (eram obsedata de Kaleido star ) (Numele Elena )

Morcoava - imi zicea verisoara mea, si cand s-a mutat la scoala la mine si a inceput sa ma strige pe acolo asa 21

Jokekid - fac pe toata lumea sa rada 21 mereu

Matza - imi plac pisicile si mama mi-a spus asa:eto:

Ciucurel - la sport am jampieri cu ciucuri si profu' a inceput sa-mi spuna asa 21

TitanicGuy-pentru ca , Dupa ce m-am uitat de cateva ori la titanic, vreo 2 luni am fost obsedata de istoria lui.

Acadeala- pentru ca imi plac acadele cu visine/cirese si tata , ca sa ma enerveze imi spune asa 24)

CrazyNeuron- pentru ca nu exista ora de biologie sa nu fac pe nebuna si profa de bio a inceput sa-mi zica asa 21 ;|

Aeriana- pentru ca sunt mereu cu capul in nori :?? si niciodata nu stiu ce se intampla 21

Cam atat...deocamdata ...daca mai fac rost de vreo porecla v-o spun hug
[Imagine: 4sb4lf.jpg]

"Love is always patient and kind. It is never jealous. Love is never boastful or conceited. It is never rude or selfish. It does not take offense and is not resentful." ♥♥

Eu am zeci de mii de porecle.

Indi-tata imi spune pentru ca eu cand eram mica aratam ca un baietel e.e. desi aveam paru ca o fetita .
Puiut- -e- oh c`mon nu stiu cum de i`a venit ideea. Am niste poze vechi in care aveam un copan de pui(gata facut) si ii luam interview lu' mama 21.
didi-claudiu(colegamiu') imi zice de la gradinita didi. >///> Si o prietena de pe net(care am cunoscut`o in realitate XD) imi zice asa XD
Tele(mea)- vine de la numele de familie.

aste`as cele mai cunoscute D: mai sunt si: Anna,Ann,pumkin',deed,deedhy,Anni,gaga(@kagome from zup is mah hunny beh XD)
Live with who i am or leave me alone.
I`m so bad bad but i`m so good good<3.

T.O.P&G-Dragon RULEZ


Aveam porecle gârlă.
De exemplu mi se spunea "blonda"... pentru că eram blondă şi eram cam aeriană (recunosc).
Sau, "gândăcel fără cap" 24... mi s-a spus aşa pentru că aveam o fobie pentru gândaci.
...
Mă rog sunt multe.
Acum mă strigă toţi Grella. Şi este cea mai reuşită poreclă.
De la obsesia pentru Grell Sutcliff, am ajuns să mi se spună Grella. Îmi place.
Zuppy02
HOT. SEXY. and POWERFUL.

he he....am avut si inca am o groaza de porecle,cele mai cunoscute :
1. ganutzu (cea mai cunoscuta),nu stiu de unde a venit porecla asta..tata obisnuia sa imi spuna asa cand eram ff mic,si intr-o zi me-am dat eu seama ca toata lumea imi zice asa 21
2.Dennom,asta cel mai probabil vine de la nume ( Dennis )
3.Piron,asa i se spune lu 'tata si unii incepusera sa imi zica si mie asa
4.Pian 21 din cauza dimensiunilor 21
5.Salcam,din aceeasi cauza 4 ( la 1.83 si 96 de kg la 16 ani e ceva )
6.Chillu' , pt ca foloseam destul de des expresia " chill out man "
7.K.O ... un conflict la liceu a dus la nasterea acestei porecla,cand i-am dat un pumn lu'unu si a cazut lat dintr-o singura lovitura 21

Cam astea ar fi....
pupicpupicpupic[/size][/font]




Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)