Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Our Game

#51
Kya!!!!!! Adorabil
Sunt atat de adorabili. Dar nu pot sa nu ma intreb ce ar zice Yunho daca va afla ca acei doi gemeni, care desi nu sunt nascuti inca ii ador, sunt defapt copilasi lui. Si acea Seulgi ma enerveaza la culme numai cand ii citesc numele. Ce m-as rade sa ii dea odata Yunho o plama ei, ar durea de doua ori mai tare pentru ca ar veni de la logodnicul ei, si dupa sa ii dea o lovitura sub centura si sa rupa logodna >:). Bun deja gandesc diabolic >:).
Faza cu lingurita cu tort e pur si simplu KAWAI, sarut indirect, ce sweet :X.
Abia astept sa pui next-ul :X:X:X
[center]We all have an angel that takes care of us
[Imagine: x4enaw.jpg][/center]


#52
Woow
Capitolul acesta a fost super.
Ai avut unele greseli,ai schimbat o litera la unele cuvine,dar nu e nimic grav ^^
M-a enervat putin ce i-a spus lui Jaejoong mama lui,dar avea un motiv bun pentru a fi nervoasa.
O urasc pe Seulgi pentru felu in care se poarta si pentru ca e o rasfatata fara minte si acuma o urasc si mai mult pentru ca i-a intrerupt cand a sunat.

"Sfântă gogoaşă! Tocmai m-a făcut adorabil?!"
-Deci,Sfanta Gogoasa,iubesc fraza asta :)
Mi-a mai placut si cum ai terminat,mi-l si imaginam pe Jae cu o fata de copil dragut razand "hihi"



Abia astept capitolul urmator :D
[center][Imagine: 4501958357_5eb3134a1d.jpg][/center]
[center][Imagine: 2a7d3ih.jpg][/center]



#53
Ahh ce imi inveslesti tu ziua :)) (desi n-am vazut cainele mancand-o pe Selsugi) Dar daca nu va fi happy-end pentru ea, eu ma multumesc :)) Sti cand sa fiescena intima? In urmatorul capitol e cel mai bine :)) adica cam cat mai repede. Ce daca nu iti copiezi lectiile? Eu nu imi fac temele ca sa citesc yaoi :)) Ce copilaroase sunt personajele XD A si ficul tau e unul din cele mai comice :)) Si partea de la final a fost tare draguta. Desi mi-a facut pofta de niste tort cei drept :)) Eh cam atata. Superb capitolul si succes in continuare. Adica sa il aduci repede pe urmatorul XD

Psycho XD

#54
Citat:De la capitolul 8 o sa aveţi o mică surpriza [nu, nu o sa fie o scena de sex :)) )
Mda, bine că ai zis de la bun început; nu de alta, dar puteam să visez muuult şi bine =.=
Citat:Am văcut-o că
Lol =]] Şi-aşa o consideram o vacă proastă paraşută, dar nu cred că mai era cazul să şi specifici aşa, verde-n faţă *laughs*
Citat:venind spre cameră şi i-am spus repede că trebuie să închid deoarece venea în cameră
-- > Doar o repetiţie aici şi atâta tot xD.

Buun; da' te-ai grăbit să postezi, nu glumă o.o Auzi, să nu copiezi până şi TEMELE [ care-s importante, Denişorule :> ], în schimb, ai stat să scrii la capitolul ăsta briliant <3 Să ştii că nu regret nici eu că ai postat :]] Mie mi-a plăcut totul.
Oh, şi ai pus şi ceva poze şi melodii ! :x Ah Doamne, DBSK sunt geniali, GENIALI îţi spun <3333
Btw, în legătură cu Moobin... *shocked* Mda, e clar ce vreau; de obicei, mă fac destul de clară indirect ! o.o Ya ya - sărut indirect :>

Lol, câtă indecenţă pe voi, oamenilor :>

#55
Hello, Beki's here ! Bun, asa cum am promis :> Deci captitolul asta a fost genial o.o Genial iti spun ! Eu in loc sa invat la chimie si sa ma pregatesc sa merg la liceu, stateam si citeam noul capitol : )). Ehee...se pare ca ficurile astea yaoi au si o influenta negativa asupra noastra...da de unde -_-" Yaoi is the life :>.
Bun, deci captiolul asta a fost mai mult decat superb, deoarece au fost o groaza de momente cu protagonistii nostri : > Pot spune ca perfecte ! Jaejoong e prea tare. El il invita pe Yunho sa doarma in acelasi pat si tot el il impinge pe jos cand se trezeste, deoarece nu intelege ce cauta acolo o.o Ehe, aiuritul de el : >.
Buuun...am vazut niste greseli de tastare. Nu sunt multe, deci sunt neimportante.
Citat:a continuat pe un ton care vroia să pară supărat.
Yea, minunatul "a vrea". Si eu am tendinta mereu sa spun/sa scriu vroia, dar forma corecta este "voia" : )).
Citat:- Da, dar tot să ştii că sunt sute de bărbaţi care ar faceo dacă nu aş fi însarcinat
Aici cu cratima.
Citat:a răspuns cu un zâmbet pervers pe faţă iar eu mi-am pierdut cuvintele simţindu-mi faţa cum îmi lua foc.
Repetitia aia ma deranja pe mine = )).
Si atat ca m-am plictisit = )). Nu vreau sa stau si sa vorbesc despre greselile de tastare. So, trecem la ceea ce ma intereseaza : >
Citat:şi chestia aia a lui zici că era un elefant!
Da, Jaejoon dragule. Trebuie sa ii acceptam pe oameni asa cum sunt :> Deci, ii acceptam si cu dita mai "elefantul".
Citat:Sper că nu avea să facă din nou ce a făcut în acea zi de August pentru că jur că de mă lasă încaodată însărcinat îl dau în judecată! Dar stai, nu are cum să mă lase dublu însarcinat!
O, god. Il iubesc : )) Faza a fost mult prea amuzanta ! xD.
Si finalul, dumnezeule, cat il ador : > Sarut indirect, sarut indirect ! Deci, wa, ai o surpriza in urmatorul capitol? De ce nu sex? Ha =.= Ce supriza ar putea fi mai minunata decat momentele intime intre Jae si Yunho : > O calca masina pe Seulgi ? : >. E rapita? Se ineaca? o.o Nu cred ca mai am rabdare. Sper sa postezi urmatorul capitol cat de curand posibil, pentru ca ...crede-ma. Sunt in stare nici sa nu plec la scoala pentru a citi urmatorul capitol : >.
Oho, so...mult succes in continuare, multa imaginatie si spor la scris. Hugs.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#56
Heeei!>:D<
Mersi ca m-ai anuntat ca de obicei.
Mai are rost sa-ti spun ca, capitolul a fost superb?!:-? Am vazut cateva, mai multe greseli dar din moment ce am putut sa le "descifrez" n-am ce comenta.:D
Ce dragut din partea lui Yunho sa aibe atata grija de Jae si copilasii din el, totusi, atunci cand i-a luat apararea in fata mamei lui Jaejoong, ma asteptam sa se "prinda" din moment ce, singur a spus ca a fost singurul barbat din viata lui. Doar nu a crezut ca el chiar si-a facut insamantare artificiala?! Sau doar se preface si asteapta sa ii spuna adevarul Jae? La urma urmei cand au devenit ei asa buni prieteni incat Yunho sa-si piarda pretiosul timp stand cu el - stiu ca asta a sunat urat dar cam asa ceva e, sau asa vad eu...- ?
Deci, dupa cum bine vezi sunt cam confuza cu unele chestii, plus ca imi esti "datoare" cu acea nunta aranjata si de aceea astept sa ma lamuresti.:D
Multa bafta in continuare, nu ca ai avea nevoia.;)) Si nu uita sa ma anunti, te rog!;;)

*hugzz!*

#57
Mai multa drama inainte de sfarsit? Hum?? Sper ca nu va fi legat de copii :o3 sau ca aia doi, Jae si Yunho se vor certa? :o3 :o3 :o3 :o3 sa nu fi rea Denny :(( . Lasa-i sa-si traiasca vietile in fericire si iubireeee :X

Asa...revenind la capitol. Foarte frumos. Mi-a placut mult , a avut de toate. Si ai avut niste replici incredibile de adorabile :X care chiar trebuiesc tinute minte. Si ai incheiat capitolul intr-un mod absolut....pfuos :)) Mi-a placut mult si astept urmatorul capitol care spre sa vina repede, da?
Succes la scris si multa inspiratie si timp liber ^_^ => timp liber ca sa scrii :D
Kissu si hugz!:X
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#58
Aloha! Am revenit! Încet but here I am xD Capitolul acesta aduce o mică surpiză, e din pov-ul lui Yunho defapt :))) o să mai aveţi ceva de genu... ;-; nu va zic când dar o sa fie repede. Am vrut să fac acest capitol ca să vedeţi ce simte şi Yun defapt după acea întâmplare :)) Sper că o să vă placă să vedeţi defapt ce sentimente au fost în acea noapte de August :)))) . După părerea mea e cam uhm, plictisitor capitolul nu ştiu de ce?Şi cam scurt. Şi mi se pare străin, i mean, poate că eram obişnuit cu Jaejoong :)). Am dat un indiciu despre cineva în acest capitol, sper să-l observaţi ;3
Anyway sper să vă placăăăă!


Cometarii :

sarah chan : - ţi-am îndeplinit o mică dorinţă în acest capitol u,u sper să te bucure :))))) ! mulţumesc că citeşti şi că dai comment ;3

AyameXx : - oh, hello there! ;3 mama tot mamă rămâne, dar o să vezi că nu e rea deloc, doar că aşa sunt mamele, foarte protective ;3, acolo la ultima parte l-am asemănat pe Jae cu mine =)))) i'm such a dork xD. Mulţumesc că citeşti şi că dai comm!

Psycho XD : - mă bucur că-ţi înveselesc ziua! scena de "amor" :)))) dintre ei o să vină, dar este nevoie să şi arăt sentimentele lor unu faţă de altul ;3 e comic ficul meu ? încerc să nu îl fac aşa de serios, seriozitatea nu prea merge mână în mână cu mine :)))) Muţumesc că citeşti şi că dai comment, dear! *hugs*

Addeh.: - jur că nu am scris intenţionat faza cu vaca =))))) lol, da se vede ce părere subconştientă am faţă de ea. Da nu-mi fac temele ca să vă luminez vouă zilele :)). Sper să-ţi placă acest cpaitol. Muţumesc că citeşti şi că dai comment! *hugs*

βεκi : - dear, de ai şti defapt că Yunho are şi un Yunphant [little Yun + elephant] şi în realitate ;-; nu mint! l-am văzut la un concert prin pantaloni, idk de ce nu folosea lenjerie BUT ... ohmygod! surpriza am spus-o la început, cap din pov-ul lui Yun, nu ştiu cât de mare e surpriza ... dar sper să vă placă. Mă bucur că te corup să îţi placă mai mult ficul meu decât şcoala! dacă aş spune că regret, aş minţi, mama mi-a spus să nu mint :)))))))) . Mulţumesc de comm şi mulumesc că citeşti! *hugs*

dot dot curve :) : - uite capitolul pe care-l doreai, cu lămurirea pentru logodna, de ce Yun nu bănuieşte că sunt copii lui, well, e defapt confuz Yun, se vede în capitol, aşa că o să întelegi cât de confuz e dacă citeşti capitolul. Mulţumesc că citeşti şi că dai comment! ;3

Yaku-chin: - dear, dacă ar fi foar fluff [adică toate bune] nu ar mai fi adrenalina de a citi ficul şi capitolele :)))) ... o să fie legat de copii şiiiiiiii de ce trebuie sa ghiceşti ? :)) Mă bucur că ţi-au plăcut replicile ;3 am stat pe ele să mă gândesc :))). Da sfârşitul e chiar o pufoşenie de nedescris xD. Mulţumesc că citeşti şi că dai comm! ;3

Atâââââât !
Deasemenea vă mulţumesc celor care citiţi dar nu lăsaţi niciun comment ;-; u silent readers, you guys make me go lalala :))) a.k.a crazy

Hmmm! Să vă dau câteva melodii care m-au făcut să am inspiraţie ;-;

JunSu - You are so beautiful - vocea lui de îngeeeer ;3333

DBSK - Heart, Mind and Soul - i love it ! e 100% live, btw xD

DBSK - Love bye love - melodie scrisă şi compusă de Yoochun ;3 e prima dată când l-am auzit pe Junsu făcând rap O.O

G-dragon - Obsession/Nightmare - dacă nu-l ştiţi pe tipul ăsta genial, e G-Dragon de la BigBang altă trupa super mişto, nu ştiu cum de mi-a dat inspiraţie, dar mi-a dat, asta conteaza ;3

D-NA/The Boss - Wasurenai - trupa aceasta e 2nd DBSK, really, au toţi un talent incredibil şi cântă şi dansează superb, aici mai este un tip care zici că e copy/paste-ul lui Jaejoong. Nu vă zic despre el pentru că vreau să-l introduc în următorul meu fic ;3




Capitolul 8

Nu credeam că se va întâmpla aşa ceva în cele doua decenii pe care le-am trait. Eu, Jung Yunho, confuz asupra orientarii mele sexuale. De mic copil am avut persoane doar heterosexuale în jurul meu care îmi predicau cât de minunat este să ai o femeie lângă tine, şi cu acea idee am şi crescut. Homosexualitate pentru mine a fost un subiect pe care l-am aflat doar la cincisprezece ani, când un elev din şocala în care studiam i-a confesat altui baiat despre „dragostea” pe care i-o poartă, a fost batjocorit în ultimul hal, după două saptamâni de la întâmplare se mutase la o altă şcoală. Când am auzit despre relatiile între două persoane de acelaşi sex am fost revoltat cum se putea aşa ceva şi disgustat, dar mentalitatea mea s-a schimbat la nouasprezece ani, când începeam să gândesc mai umanist şi mai nesuperficial. Am început să accept că existau şi persoane care aveau alte preferinte sexuale, însă eu tot pe femei le preferam. Nu am avut cunoştinte care erau homosexuali, însă când compania la care mă aflam m-a repartizat într-un grup, am întâlnit două persoane de genu. Yoochun şi Junsu. Prima dată am fost uimit să aflu că lui Chun îi plac barbatii, a fost pur şi simplu un şoc, parea a fi genul casanova înnascut. Iar Junsu, adorabilul de Junsu, niciodată nu am crezut că el ar fi gay, desigur era mai sensibil şi mai copilaros, dar nu parea a fi genul. Ceea ce am învăţat din această „mică experienţă” a fost că să nu judec oamenii după aparente. I-am acceptat aşa cum sunt, până la urmă aveam să lucram împreună, după câteva luni am început să ţin la ei tot mai mult, iar după un an nu m-a mai deranjat nimic din ceea ce faceau cei doi. Apoi a venit Changmin în grupul nostru, eram tare fascinat de mintea lui, era foarte inteligent, într-o zi l-am întrebat ce parere are despre homosexualitate, iar el mi-a raspuns simplu ”sunt şi ei oameni ca şi noi, trebuie să-i acceptam cu ochii închişi” am fost surprins să aud vorbele acestea venind din partea lui, era un copil prea matur pentru vârsta lui.
Îmi placeau femeile, sau cel putin aşa credeam. Când tatal meu mi-a spus despre casatoria aranjat dintre mine şi fiica celui mai bun prieten al sau din tinerete am fost încântat, mai ales după ce mi-a aratat o poza de a ei, era o frumusete. Primii doi ani în care am început să ieşim au fost foarte frumoşi, dar brusc când am devenit foarte faimos relatia noastră a ajuns un dezastru total. Nu ne mai întelegeam cum trebuie, nu mai comunicam, doar ne certam. Ea era geloasa şi deja devenise obsesivă că o înşelam cu orice persoană care se apropia de mine. Din acea cauză e şi rautacioasă cu Jessica, chiar dacă ea e împreună cu Changmin, Seulgi tot are ideil ei în cap pe care nu i le va putea scoate nimeni. Am început să mă satur de relatia cu ea, voiam ceva normal, plin de dragoste, fară gelozii bolnave. Când l-am întrebat pe tatal meu, el fiind la curent despre cât de proastă a devenit realtia mea cu Seulgi, dacă am putea rupe angajamentul dintre familii, el mi-a spus că dacă o să-mi gasesc vreodată persoana care avea să mă facă să-mi schimb perspectiva asupra tuturor lucrurilor şi asupra lui Seulgi, atunci mă va lasa să rup logodna.
Şi atunci a intervenit Jaejoong cu complexitatea lui prea perfectă pentru a fi adevarată. Când l-am vazut la petrecerea lui Yoochun, habar nu am cine era şi ce legatură avea cu Chun, dar ştiu că mi-a cazut tronc. Pielea lui albă şi perfectă m-a facut să mă gândesc cât de mult se fereşte de soare, buzele acelea mai perfecte decât ale fetelor, fiind de o culoare rozalie, m-au facut să mă întreb cât de dulci ar fi dacă le-aş saruta. Ochii lui mari şi maronii m-au facut să mă gândesc cum ar fi sa-l privesc în ochi în timp ce as face dragoste cu el. Corpul lui perfect proportionat, cu talia lui de viespe care ar face orice fetişcană să fie geloasă m-au facut pentru prima dată să mă simt atras de un barbat.
De aceea am şi trecut la urmatorul nivel, seduce-l şi fă-l să fie al tau fară regrete. L-am avut, l-am probat simtindu-i gustul intoxicant, plimbându-mi mâinile pe corpul lui, muşcându-i pielea fină şi ascultându-i gemetele care erau o melodie divină. Desigur, am avut curaj să fac aşa ceva datorită alcoolului pe care l-am consumat înainte. Nici nu m-am gândit la cuvintele jignitoare pe care i le-am spus în timp ce am avut sex, nici după ce am terminat, nu m-am gândit când i-am lasat banii pe masă.
Eram furios. Nu pe el, pe mine. Reuşisem să îmi schimb încaodată perspectiva în viata. Eram sigur că o femeie nu mă va putea satisface la fel cum a facut-o el. Şi a doua zi am şi dovedit-o, am mers într-un club, am agăţat două – trei fete, pe toate le-am trecut prin baia acelei unităţi de distractie cam vulgare, şi cu niciuna nu am simtit ceea ce am simtit noaptea precedentă . Eram tulburat şi absolut confuz. În acea dimineaţă paream să accept acest fact, că îmi placea să fac sex cu un barbat, dar după aceea mi s-a parut stupid, am petrecut doar o noapte cu un barbat şi deja cred că-s gay. Aşa că atunci m-am declarat gay doar pentru el a carui nume nu îl ştiu, dar sunt sigur că vreau să-l revad.
Şi dorinta mi-a fost ascultată. A fost un şoc imens să mă întâlnesc cu el în apartamentul lui Changmin, care până la urmă s-a dovit a fi a lui Jaejoong şi pe deasupra să fie cel mai bun prieten al lui Yoochun, despre care ne-a povestit atâtea doar că omisese să ne spună că arată ca şi un înger picat pe Pamânt din greşeală, sau că era un dar divin pentru mine, adică, pentru umanitate.
A doua surpriză a fost să vad că avea o burtică mare! Nu că ar fi gras, era slab, poate prea slab, dar parea a fi însarcinat. Cât de ciudat poate să fie asta? Foarte ciudat! Dar mi-a trecut repede acea stare de mirare şi uimire şi parerea de ciudăţenie pentru că l-am gasit adorabil ca fiind însarcinat. Am vazut astfel de persoane doar de la distanţă şi nu m-au fascinat, dar Jaejoong e ca şi o carte de istorie antică cu poveşti uimitoare, nu detalii plictisitoare, el colorează lumea din jurul lui, nu lumea îl colorează pe el.
Are un temperament foarte schimbator, poate sa fie amabil, adorabil, draguţ, seducator(sau doar mi se pare mie că îşi muşcă buza inferioară cam des?), violent, arogant, enervant, un snob de prima clasă, dar tot Jaejoong ramâne.
Am fost furios şi revoltat când l-am auzit spunând că a avut inseminatie artificială. Nu puteam să cred o aberatie de genu. Cine face acest lucru, complicându-şi viata doar pentru a avea copii şi să nu fie singur? Dar am trecut cu vederea, când l-am întrebat dacă printr-o mică şansă nu erau însarcinat cu copii mei, mi-a spus că s-a culcat cu numeroase persoane, am fost nervos, dar am reuşit să mă pastrez calm.

A doua oara când ne-am întâlnit singuri a fost când i-am furat cheile lui Minnie de la apartament şi l-am aşteptat acolo în linişte. Am avut o discutie aprinsă, eu spuându-i totul, dar în acelaşi timp nimic. Nu puteam dormi noaptea? Din cauză că doar gândindu-mă la el mă excitam. Om arogant? Pe naiba, mai bine zis o pisică speriată, am vrut să te ranesc ca să mă fac pe mine să mă simt mai bine. Să îmi cer scuze pentru greşelile mele? Ce greşeli? Nu regret că m-am culcat cu tine. Uşurat că te-am reîntâlnit şi că aveam şansa să mă revanşez? Minciuni, uşurat am fost că te-am gasit pentru tu erai persoana care mă facea să-mi pierd concetrarea asupra muncii mele, pofta de mâncare şi mă facea să devin ceva mai bun doar gândindu-mă la tine.
Cred că cel mai fericit moment de când ne-am întâlnit a fost când l-am vazut de ziua mea, în apartamentul meu, la petrecerea mea, cu mancare gatită de el, pentru mine. Dar desigur cineva a trebuit să strice totul, Seulgi. Ceea ce a facut cu Jaejoong în bucatarie, nu cred că mai vreau să vad vreodată. Mereu am ştiut că e geloasă şi posesivă, dar niciodată nu a atacat persoanele cu care mă suspecta că aş înşela-o, dar cu Jae a întrecut masura. El nu a spus nimic, ba chiar a vrut să adune mizeria pe care a facut-o, să strângă de pe jos mâncarea pe care a gatit-o pentru mine, eram furios pe Seulgi, dacă nu era femeie, aş fi lovit-o cu siguranţă. Inima mi-a stat în loc când am vazut că avea mâna plină de sânge, şi nu era de la rani. Când s-a uitat în ochii mei, rostind acele cuvinte, am putut vedea cât de importanti erau pentru el, copii, mai importanti decât viata lui.

După acea întâmplare în care am stat cu el la spital, am devenit foarte apropiati, ca prieteni, desigur. Încă eram confuz şi speriat, după atâta timp nu am reuşit să accept ideea că îmi place un barbat. Sper doar ca pe parcurs să nu mă pierd în această confuzie şi să îl pierd pe Jaejoong. Relatia mea cu el era una de prieteni foarte buni, de parcă ne-am fi ştiut de ani întregi, el ştia totul despre mine în timp ce eu ştiam aproape nimic. Am învăţat totuşi că adoră culoarea roşie (de aceea i-am luat şi câte o pereche de botoşei la fiecare geaman de culoare roşie, câte o babetică roşie şi câte o jachetă roşie, a fost mai mult decât încântat), iubeşte fotografia, iubeşte să fie mai mult în spatele camerei decât în fata ei, adoră să citească romane de dragoste care includ şi ceva actiune, îi plac ciocolata şi bezelele poate mai mult decât îi plac persoanele (deasemenea tot i-am cumparat în fiecare zi în care ne vedeam, multă ciocolată şi multe bezele), nu îi prea plac florile, zice că nu e fată chiar dacă seamană cu una şi poate să facă copii, tot are ce am şi eu (aşa mi-a spus şi după aceea l-am auzit murmurând ceva în timp ce roşea), are o fobie pentru vapoare, iahturi, barci şi cam tot ce pluteşte pe apă din cauza unei amintiri neplacute când a mers într-o vacanţă cu familia lui, deasemenea am învăţat cam totul despre surorile lui, ştiind ce le place şi ce nu le place, şi cum e fiecare.
Cu mama lui am început să mă înteleg tot mai bine, într-o dimineaţă m-am trezit cu ea la uşa apartamentului meu cerându-şi scuze pentru modul în care mi-a vorbit mie şi multumindu-mi că sunt alaturi de Jaejoong, chiar după ce s-a întâmplat între mine şi el. De atunci, în toată luna care a trecut, am luat masa cu Jae şi cu familia lui cam în fiecare weekend, uitând de propia-mi familie, trezindu-mă cu certuri din partea mamei că nu îi mai vizitez, pe lângă că-i vizitam nu foarte des, acum era şi mai rar să mă vadă pe acasă.
Relatia mea cu Seulgi a devenit din dezastru natural în dezastru supra-extra-mega natural, totul din cauză că nu mai petrec timp cu ea. Nu ştiu de câte ori i-am explicat că nu simt nevoia de a sta cu o persoană atât de obsedată ca şi ea în timpul meu liber, ea tot nu întelege, continuând să mă acuze că o înşel pe la spatele ei cu Jaejoong. Aş vrea eu, dar el merită mai mult decât atât. Totuşi încercam să o împac cât de cât, nu ştiu cât mai aveam să rezistam ca şi un cuplu, dar pot fi sigur că nu foarte mult.

Aşa că de aceea mă aflu, aici, acum în maşină cu Seulgi, mergând spre casa parintilor mei, în timp ce ea îmi povestea nu ştiu ce baliverne despre care i s-au întâmplat ieri la o companie de modele care se presupune , după parerea ei, că nu ştie să trateze oamenii care au clasă ca şi ea. Desigur mi-am dat seama că acea companie era a mamei lui Jaejoong când mi-a spus numele femeii care a pus-o la respect şi ştiam că îmi spunea aceste lucruri pentru că eu îi cunoşteam, dar nu ma sinchiseam să îi spun ceva aprobator sau dezaprobator pentru că în putinul timp în care am stat cu doamna HyoRim am reuşit să o cunosc despre ea că nu e cineva care se ia cu gura de o persoană fară să aibe motive, iar fiind vorba de Seulgi sunt sigur că a avut o atitudine care lasă de dorit rau de tot.
Am ajuns în fata casei parintilor mei iar eu nu m-am sinchisit să-i deschid uşa de la maşină lui Seulgi, fiind obişnuită cu purtarea mea şi-a deschis-o singură fară să facă vreun reproş, ciudat. Am înaintat spre uşă şi am sunat la sonerie, aşteptând-o pe sora mea să deschidă uşa, dar în schimb am fost întâmpinati de mama care avea un zâmbet plin de bucurie pe faţă. Ne-a salutat plină de energie, pe mine îmbrăţisându-mă mai strâns decât deobicei iar pe Seulgi a atins-o foarte putin după care şi-a reîntors toată atentia spre mine. Am mers spre salon vorbind despre diferite lucruri care s-au întâmplat de miercurea trecută până azi, joi. Am evitat să vorbesc despre Jaejoong, chiar dacă era o mama foarte deschisă la mine, nu ştiu aveam să-i spun că am avut relatii sexuale cu un barbat, cred că momentul acela va veni doar când voi fi sigur de sentimentele mele faţă de Jae. Mi-am îmbrăţişat sora şi tatal după care ne-am aşezat la masă.
Participantii la discutia din timpul dejunului eram doar eu, mama şi sora mea, de tatal meu nu eram surprins caci era obşinuit să asculte, nu să participe la discutie. De cine eram mirat era Seulgi, era cam tacută, mereu se baga în discutiile noastre, invitată sau neinvitată.
Când a venit vremea desertului, tatal meu a trebuit să-şi deschidă gura dezlantuind Iadul pe Pamânt. Bine, exagerez, dar tot a facut-o lată.

- Deci, Seulgi, nu v-ati ales data nuntii? a întrebat el iar eu a trebuit să mă fortez să înghit cheesecake-ul pregatit de mama şi sora mea, am privit-o subtil pe femeia de lângă mine care strângea cu putere şervetul din poala ei.
- Am fi ales-o dacă Yunho nu ar fi atât de indecis şi fustangiu, a rostit fiecare cuvânt cu câte o pauză evidentă între ele, facându-mă să mă enervez la culme, am mestecat îmbucatura luată şi mi-am luat şervetul de la gulerul bluzei aruncându-l de pe masă şi ridicându-mă furtunos de la masă.
- Ce faci? l-am auzit pe tata întrebând iar eu l-am privit cu ochi reci şi serioşi.
- Plec, am raspuns simplu.
- Pleci ? am auzit-o pe Seulgi întrebând în timp ce s-a ridicat şi ea de la masă trântind lingurita pe blat. Iar mergi la Jaejoong? Iar îl alegi pe el înainte mea? a continuat ridicând vocea.
- Jaejoong? am auzit-o pe mama întrebând pe un ton curios.
- Da, acolo la duc, la el mă duc şi l-aş alege de o mie de ori înainte ta, macar el nu mă cicaleşte la cap toată ziua ca şi tine şi nu îmi face viata un infern! am raspuns nervos ridicând şi eu vocea la ea.
- Oppa, am auzit-o pe sora mea strigându-mă iar eu am oftat şi m-am întors spre ea, iar apoi a continuat, du-te la el.
- Multumesc, Jihye! am raspuns zâmbind, ştiam că sora mea nu o prea, defapt, nu o agreează deloc pe Seulgi, aşa că fară prea multe explicatii m-am pornit spre ieşirea din salon.
- De ce toti din familia aceasta îl simpatizează şi îl cred perfect? a strigat Seulgi facându-mă să mă opresc din mers şi m-am întors ca să-i raspund.
- Pentru că spre deosebire de tine nu încearcă să fie perfect, aşa s-a nascut.

Am ieşit din casă grabit şi fară să-mi salut parintii. M-am urcat în Lexus-ul meu şi am pornit în viteză spre apartamentul lui Jaejoong, azi trebuia să meargă la control, eram entuziasmat să particip, dar nu ştiu din ce cauză.

**


Am ajuns rapid la apartament din cauză că am facut nişte drifturi cam periculoase, dar voiam să mai petrec timp cu el înainte să mergem la doctor. Am intrat pe uşa blocului salutându-l pe portar, care mă cunoştea de câte ori am venit aici şi am urcat cu liftul până la etajul trei. Am sunat la sonerie şi am fost întâmpinat de Jessica cu un zâmbet mare pe buze. M-a poftit înauntru şi am mers în sufragerie după ce mi-am dat jos papucii din picioare jos. Acolo erau Changmin şi Jaejoong care mâncau ceva fructe în timp ce se uitau la TV. M-am dus în spatele lui Jae şi i-am pus mâinile pe umeri pentru a mă sprijini, în timp ce m-am aplecat să-i sarut creştetul capului. L-am auzit chicotind iar apoi şi-a lasat capul pe spate pentru a mă privi în ochi şi mi-a întins o bucată de portocală pe care am luat-o în gură muşcându-i degetele uşor.

- Nu în fata mea, vă rog, l-am auzit pe Changmin plângându-se, iar Jessica l-a lovit peste cap.
- Taci, nu vezi ce adorabili sunt? a întrebat uitându-se spre noi cu ochi visatori.
- Treci în dormitor să-ţi arat eu adorabil, a raspuns Minnie luând-o pe sus în timp ce fata doar a lasat un ţipat ascutit şi după aceea au urmat doar râsete.

Jaejoong a început să râdă şi el cu poftă în timp ce-mi spunea că tot timpul sunt aşa, iar eu nu am putut decât să mă pierd în sunetul minunat al vocii sale în timp ce râde. După ce s-a calmat a vrut să se ridice ca să meargă în bucatarie să mă servească cu o racoritoare, dar eu îndată l-am prins de încheietura mâinii uşor şi i-am spus ca mă duc eu să mă servesc singur, iar el doar a dat din umeri. Am stat şi m-am uitat pierdut în ochii lui până când a decis să vorbească.

- Uhm, Yunnie, poti să-mi dai înapoi mâna, a spus uşor stânjenit iar eu doar am putut să roşesc la cât de visator sunt.
- Scuze, Joongie, am raspuns chicotind ruşinat.

Da, Yunnie şi Joongie, numele noastre de „cuplu” cum le zic eu, iar el le spune porecle între prieteni, dar eu nu mă supar desigur. M-am dus rapid în bucatarie şi mi-am luat o doză de Sprite din frigider şi i-am pus lui Jae într-un pahar suc de portocale roşii, pentru că am observat că nu mai avea. M-am reîntors în sufragerie şi i-am pus paharul pe masă el murmurând un „multumesc” stins în timp ce mânca o bucăţică de mar. Am continuatu să ne uitam la TV până când m-am uitat la ceas şi am decis să îl întreb la cât avea programare la doctor.

- Vai de mine! E la cinci fix şi deja e patru. Yunho, eşti un înger, multumesc că mi-ai amintit! a sarit ca ars de pe canapea iar eu m-am ridicat rapid să-l prind în caz că se dezechilibrează, dar nu a facut-o , Slavă Domnului! ci s-a întins spre mine şi m-a sarutat pe obraz apoi mergând în camera lui chicotind.

Mi-am dus mâna stângă pe obraz şi m-am uitat în gol. Tocmai a facut ceea ce cred eu? Am rânjit ca un idiot iar apoi m-am uitat în jurul meu ca şi cum ar fi cineva şi am tuşit fals. M-am pus din nou pe fotoliu şi l-am aşteptat pe Jaejoong în linişte.
După aproximativ douazeci de minute a revenit gata îmbracat. Purta o pereche de pantaloni negri (crede că restul îl fac să arate gras, când a probat o pereche de pantaloni albi a plans două ore că îi faceau fundul mare, dar în opinia mea arata sexy), un tricou alb şi un jerseu gri. Am observat că nu şi-a uitat geanta lui prea-iubită de la Louis Vuitton, dacă era un lucru pe care-l iubea la fel de mult ca şi ciocolata şi copii lui, acela erau gentile si toate lucrurile de la Vuitton. Saptamâna trecută i-am cumparat ultimul model de geantă aparută, mi-a gatit pentru toată saptamâna la toate mesele zilei, nu că m-aş plânge, mâncarea lui e divină.
Am ieşit din incinta blocului şi am mers spre maşina mea, îmi adora Lexus-ul aşa cum eu îi adoram Audi-ul, era o piesă de artă maşina aceea, pacat totuşi că-i placea mai mult Maserati-ul lui Junsu decât Lexus-ul meu. I-am deschis uşa ca şi un gentleman la care el doar a început să râdă, facându-mă prostuţ, de la el venind acel cuvânt mi se parea că e un compliment. Nu puteam fi suparat sau nervos pe el pentru că ştiam că aşa îi este firea, să fie mai sincer şi mai direct tot timpul, fară să se gândească prea mult la consecinte, aşa că încerc să nu-l prea iau în serios.
Cum am ajuns la clinica particulară din partea de est a Seoul-ului am fost şi luati la consult. Au început prin a-i face câteva teste de sânge iar apoi am stat jumatate de oră pentru a aştepta la ecografie, mai erau şi alte paciente în fata noastră. Chiar când a fost rândul nostru să întram telefonul meu a început să sune, apelantul fiind Seulgi, Jae a vazut cine mă suna şi s-a uitat la mine cu tristete dar eu i-am zâmbit în timp ce am respins apelul şi mi-am închis telefonul. L-am luat de mână şi am mers spre cabinet, eram entuziasmat să vad gemenii.
Cabinetul era unul pictat doar în alb şi avea un pat lunguieţ lângă care statea aparatul care efectua acea minune de a vedea copilaşii din burta lui Jae. L-am ajutat să-şi dea jos jerseul şi i-am ţinut geanta în timp ce o asistentă l-a ajutat să se întindă pe pat, punându-i peste burtă un gel albastru întinzându-l pe toată suprafata. După două minute în încapere a intrat un doctor tânar, cam de vârsta mea, care i-a zâmbit lui Jaejoong calduros, iar eu a trebuit să-mi dau ochii peste cap când acesta i-a returnat zâmbetul. Flirt.

- Cine sunteti dumneavoastră? m-a întrebat doctorul iar eu am vrut să-i raspund dar Jaejoong mi-a luat-o înainte.
- Persoana care are dreptul să vină cu mine la ecografii, acum Hangeng dacă vrei, mişca-ţi fundul să pot pleca acasă să ne jucam monopoly, a raspus pe un ton glumeţ iar eu am chicotit uşor, se pare că era atât de sarcastic cu toată lumea, nu că m-ar deranja.

Hangeng, doctorul a râs putin şi apoi a luat scanerul, sau cel putin aşa arata în ochii mei şi apoi l-a pus peste locurile în care a fost aplicat acel gel albastru. Jaejoong mi-a facut semn cu mâna să mă apropiu, iar eu ca şi un căţeluş m-am dus spre pat. Pe ecranul aparatului au aparut două figuri, nu foarte foarte clare, dar se vedea capul şi corpul lor. O caldură mi-a pus stapânire pe întregul corp facându-mă să simt mii de emotii în acelaşi timp. Mi-am întors privirea spre Jaejoong care avea lacrimi în ochi, da mi-a spus că de fiecare dată plânge când îi vede, nu se satură să îi privească. Mi se parea cea mai frumoasă creatură pe care am vazut-o vreodată, în momentul acela, cu ochii înlacrimati şi muşcându-şi buzele ca să nu plângă şi mai tare.
Dintr-o dată am auzit nişte sunete ciudat.

Thudum, thudum, thudum!


M-am uitat spre doctor speriat iar el doar a zâmbit spunându-mi că sunt bataile inimilor copiilor. Am zâmbit ca un idiot, era superb să auzi aşa ceva. L-am simtiti pe Jae prinzându-mă de mână şi strângându-mă cu putere, iar eu i-am returnat strânsoarea. Eram fericit, nu ştiu din ce cauză abia aşteptam să se nască copii, pentru a putea să-i iau în brate. Nu cred că voi regreta vreodată că Joongie a intrat în viata mea.

- Domnule doctor, ne puteti scoate două copii de la ecografia copiilor? am întrebat cam timid pentru un barbat de caracterul meu iar el doar a aprobat din cap zâmbind.

L-am vazut pe Joongie uitându-se la mine curios iar eu doar i-am zâmbit. L-am ajutat să-şi şteargă gelul de pe stomac şi apoi să se ridice de pe pat. Şi-a luat jerseul pe el şi apoi m-am întors spre doctor pentru a primi pozele de la ecograf. După care l-am urmat pe Hangeng în cabinetul lui pentru a-i da ultimele indicatii lui Jae despre cum ar trebui să procedeze în urmatoarele saptamâni. Datorită faptului că a fost supus unui stres major în ultimul timp, i-a repetat să nu facă eforturi mari şi să mânânce sanatos. Cam la fel ce i-a spus tot timpul, din ce mi-a povestit Jaejoong de la ultimele controale.
După zece minute de predici şi indicatii am putut pleca din clinică. L-am dus pe Jae acasă şi i-am spus că mă voi întoarce după câteva ore. Am mers în mall pentru a cumpara două rame pentru pozele de la ecograf, una pentru mine şi una pentru Jaejoong, simteam nevoia să am şi eu ceva de genu. Apoi am mers să-i cumpar tortul de ciocolată despre care vorbea acum două zile cu entuziasm şi bezelele de capşuni pe care le adora plus suc de portocale roşii, vreo două trei cutii, le termina cam repede. Am trecut pe lângă un magazin de jucarii şi nu am putut să nu mă opresc să le iau la copii câte ceva şi lui Jaejoong un ursuleţ alb, aşa am simtit eu că trebuie să fac.
Am ajuns acasă, adică la apartamentul lui Jae, cu plasele în mână grabindu-mă să ajung la etaj. Am sunat la uşa, cel care m-a întâmpinat fiind Changmin care avea o expresie nu prea placută decorându-i fata. Mi-am dat ochii peste cap, în ultimul timp e tare sensibil, zici că e pe ciclu non-stop. Am lasat plasele putin jos ca să mă descalţ şi apoi le-am luat iar în mână fară a-i da posibilitate lui Min să vadă ce este înauntru. El şi Jae aveau ceva în comun, tortul acela de ciocolată pe care-l adorau la fel de mult amândoi, aşa că era un câmp de luptă când venea vorba să mânânce. Am mers în sufragerie cu speranta că era acolo Joongie, dar nu am gasit-o decât pe Jess, care îndată ce m-a vazut mi-a aratat cu mâna uşa de la camera copiilor şi am înteles că era acolo. Plasa cu alimentele am lasat-o lângă coltar şi doar celelalte le-am pastrat. Am zâmbit şi am păşit spre cameră, am deschis încet uşa şi l-am vazut stând pe fotoliu uitându-se la hainutele baietilor.

- Te-ai întors? l-am auzit întrebând fară să se întoarcă spre mine iar eu am fost surprins caci ştia că sunt eu, apoi l-am auzit chicotind. Le-am spus să te trimită aici când te întorci, stai liniştit nu sunt clarvazator.
- Credeam că ai un glob din cristal, am spus glumind în timp ce m-am apropiat de locul unde era.
- Unde ai fost? m-a întrebat întorcându-se spre mine privindu-mă cu ochii lui mari şi maronii.
- Cumparaturi, am raspuns ridicând plasele.
- Iar cheltui bani degeaba? Când o să ai copii ce te faci? a întrebat râzând.
- O să vad atunci ce o să fac, între timp o să-i rasfăţ pe gemeni şi uhm ... mama lor, am raspuns nesigur şi a trebuit să mă feresc de un câine pe care l-a aruncat barbatul catre mine.
- Mama e maică-ta, eu îs tată! a zis în timp ce şi-a pus mâinile în şold, iar eu am început să râd.
- Ia taci şi uită-te ce ţi-am luat, i-am spus pe un ton autoritar uşor amuzat.

A murmurat ceva pe care nu am putut să descifrez şi s-a ridicat luându-mi plasele din mână şi rascolindu-le ca şi un copil mic în ziua de Craciun. A gasit prima dată jucariile copiilor şi a chicotind vazând ce am ales spunându-mi că nu am prea mare instinct patern şi gust la jucarii, iar eu doar mi-am dat ochii peste cap. Apoi a gasit ursuletul de pluş alb la care a ţipat ca şi o fetiţă la cât de adorabil e iar eu am început să râd. Şi-a pus ursul lângă el şi apoi s-a uitat în urmatoarea plasă, unde erau ecografiile înramate. S-a uitat lung la ele în timp ce-şi muşca buza inferioară, iar eu nu am putut decât să mă îngrijorez că nu o să-i placă. Le-a pus pe masuta de lângă el şi m-a privit serios, apoi într-o clipită i-am simtit corpul lipit de al meu, interactiunea facându-mă să cad pe podea, cu un geamat lung de durere, pentru că m-am lovit la fund. I-am auzit pe Jessica şi Changmin intrând întrebând ce se întâmpla.

- Se pare că, viitoarea noastră „mamică” este cam emotivă, am raspuns râzând din cauză că persoana de pe mine m-a pitigat de piept.
- Yah! Hyung, nu crezi că îl rasfeti cam prea mult? De când ţi-ai bagat tu coada în viata lui e prea rasfăţat şi plin de pretentii pe care doar tu i le îndeplineşti, a spus Minnie încercând să-l facă pe Jae să se simtă prost, doar de amuzament.
- Shim Changmin, nu mai primeşti de mâncare o saptamână! l-am auzit pe Jae raspunzând în timp ce s-a ridicat de pe mine.
- Eommaaaaa! Dar, dar, dar am spus adevarul! Nu îmi poti lua iubirea de lângă mine! a început să se plângă ca şi un copil mic, acum cine era rasfăţat?
- Changmin, încearcă să mai creşti putin, aşa mintal, i-a spus Jessica în timp ce l-a lovit peste cap iar apoi a plecat din cameră.

Min s-a dus după ea iar Jae s-a dus să aranjeze jucariile cumparate de mine alaturi de celelalte, eu încă ramanând pe podea, era confortabilă rau de tot! M-am ridicat şi apoi m-am dus să iau una dintre poze pentru mine.

- Ce faci? l-am auzit pe Jae întrebând.
- Una e pentru mine, am raspus simplu.
- De ce? m-a întrebat rapid.
- Am simtit nevoia să am şi eu una, i-am raspuns în timp ce am pornit spre uşă pentru a merge în sufragerie. Ţi-am cumparat tort de ciocolată şi bezele, am adaugat apoi.

L-am auzit grabindu-se la aranjamente şi am chicotit încet. Adora dulciurile, fară îndoială.
Am mai stat la ei în apartament doar câteva ore în plus după care m-am dus şi eu acasă, dar nu înainte de a trece pe la Yoochun pentru a lua foaia cu programul de mâine. Odată ajuns la mine în apartament am scos poza înramată şi am pus-o la mine în dormitor pe noptieră, aoclo îi era locul. Apoi m-am dus în bucatarie pentru a-mi lua o sticlă de soju şi m-am dus în sufragerie. Mi-am luat telefonul din buzunarul de la pantaloni şi am sunat pe cineva.


- Seulgi, am spus pe un ton rece, vreau să ne despartim, am adaugat apoi serios.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#59
Scuza ca nu am alsat de aseara comm, dar a intervenit ceva. Yaaay elsugi va disparea. O le! Imi si imaginez ce moaca de tampita va avea (ca de obici de altfel). Capitolul a fost atat de kawaii. Si am reusit sa mai inteleg sentimentele seme-ului. Nu ma gandeam ca asta simtea cu adevarat, dar ma bucur. Si felul cum il rasfata int-una pe uke 8-> N-a fost de loc plictisitor cum ziceai. Si finalul a fost superb pentru mine XD Acele cuvinte pot aduce atata fericire in inima mea. Well... astept sa vina next-ul mai mult ca oricand :P Succes in continuare cu acest fic XD

Psycho XD

#60
Comentariul la capitolul 7 ^.^
Iubita mea >;D< Uite ca am adus si eu commusorul meu nebun ;o3 Vreau sa te felicit pentru acest capitol, ma facuit sa rad dar si sa mi se urce homronii pe casa =]]
Citat:S-a uitat la mine cu ochii larg deschişi şi cu gura întredeschisă. Ha! 1-0 pentru mine! L-am văzut că se apropie de mine cu paşi periculoşi iar eu mi-am luat pătura muşcând-o, ce avea să facă?! Sper că nu avea să facă din nou ce a făcut în acea zi de August pentru că jur că de mă lasă încaodată însărcinat îl dau în judecată! Dar stai, nu are cum să mă lase dublu însarcinat! Totuşi ... nu mai vreau să-şi bage chestia lui în fundul meu, e prea dureros!
Am murit de ras =]] Il lasa dublu insarcinat =]]]]]]]]] Asta ar fi prea tara, ma sufooc de ras :]]
Asistenta aia era cam beata =]] sigur nu era Madonna beata? ;-? a fost penala ;x imi place de Jae cand e rau ;> Miau. Hai maaaai Yunho este atat de dulcee <3 cum nu poti sa il iubesti?
Ohhh, sarut indirect a fost un capitool bestial!!! Il adooor baby!!! Te rog frumos adu repejor nextul ca numai pot <3 este un fic genial!!! Sa ma anunti! ;o3

Capitolul 8 ;x

Lafel de genial ca precedentele, ai un dar pe care il ador, nu ma pot oprii din citit <3 ficul tau este genial si atat de expresiv si frumos ;o3 sa nu uit de dulce si apetisant =]] Vreau sa fiu eu in locul lui Jae ;">.
Citat:el colorează lumea din jurul lui, nu lumea îl colorează pe el.
Pur si simplu genial <3 este atat de poetic, folozofic, ador cum te exprimi <3
Cum il vede se excita a? ;]] Asa e si Jae =]] Abia astept sa nascaa <3 presimt o micuta aventura [cred] =]] mintea mea bolnava gandeste prea mult. O mama, ce a facut cu portocala? Pervers!!!!Se mai si alinta? 8-> Cat de adorabili pot sa fie!! Ador comportamentul lui Jae <3 zici ca e fata!! De ar fi un miliard de baieti ca Jae si Yunni =p'
Se despart?:O Fantasticoooooooo, ador acest capitol!!!! este bestial!
Te rog frumos vin'o repede cu nextul ca numai pot de nerabdare, sa ma anunti si pe mine ;o3

[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)