Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Originea nick-ului

#41
Alle.Copil.Tembel vine de la numele meu care este Alexandra, dar mai pe scurt mi se pune Alle, si de la porecla pusa de o colega scumpa, care pur si simplu o ador [porecla bineinteles]. A zis fata respesctiva ca porecla mi se potriveste de minune, mai ales ca eu sunt mai zapacita de felul meu, asa ca nu m'a deranjat, si acum am inceput sa folosesc apelativul "Copil Tembel" mai peste tot ^.^
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#42
Se poate sa spun despre doua nick-uri neoriginale?

Deci...

OiiKawaii

O prietena de pe un joc online ii placea cum arata un baiat de acolo cu acest nick. Iar ea cand si'a facut alt cont a pus acel nick si a adaugat "13". Pe mine nu ma atragea... aveam nume mai "emo" si aveam chiar acel stil. In joc aveam numai haine negre, tepi cu nemiluita, si numai coafuri cu parul pe ochi. .___. Iar din cauza ca am fost inspirata de cineva de aici cu un avatar mai "dulce" am incercat si eu... insa mi-am dat seama ca nu ma reprezinta si mi l-am schimbat. [ nu mai stiu in ce nick ]

Obsession

Totul vine de la "mami", avea [ si are ] la nick " forever " iar mie inainte iubeam o trupa care avea o melodie cu acel cuvant " forever or never " iar de acolo mi-am adus aminte cat de mult imi placea o melodie de la ei, toti aratau atat de bine, si acum o mai ascult, numele ei era [ melodia ] " my obsession " iar videoclipul era trist la fel si versurile, asa ca mi l-am schimbat in
" obsession " .

La inceput eram inregistrata cu "blackday" . Eu uneori sunt mai ghotica si am ganduri mai ... profunde, etc... [ ce sa va pese voua : - J ] asa ca atunci cand m-am inregistrat asta era prima mea idee in legatura cu nick-ul.

Cam atat...


[edit] Ma plctisisem de toate acele nick - uri copilaroase . . . asa ca ma gandeam . . . cu ce sa il schimb ? Si ma tot gandeam . . . si ma gandeam sa imi pun numele meu , am vrut mai intai sa imi pun porecla adica deea , insa . . . nu suna atat de bine asa ca am ramas la Andreea si mi se parea ca e prea gol asa ca am mai pus un " . " si a iesit acel nick . Orcum asa e mai bine . Sa nu le mai zic eu la toti numele pot sa le zic sa se uite la nick ca afla de acolo .

[edit] LoveStory . . . : - ? Idee imi venise atunci cand nu am mai intrat pe Zup doua - trei zile , m - am logat pe un alt forum pe tema k - pop cu trupa mea preferata . Din cauza ca odata mi - am mai facut cont dar uitasem pass - ul [ tipic mie ] am pus primul nick venit in minte . Si uite ce a iesit . . . chiar imi placea nick - ul acolo ; ei la useri aveau culoarea rosie si se vedea mai misto . Acum vreau sa mi - l reschimb . . . : - ? Si deja am o idee , insa , -.-'' trebuie sa astept cinci zile -.-'' Ironia sortii .

[edit] Omogen 39
Eram azi la scoala , si . . . scriam nick - ul cu care vroiam sa mi - l schimb pe un caiet si o idee mareata . M - am gandit ca omogen suna mult mai ' cul ' . Si tot ma gandisem ca il mai auzisem inainte , si tot ma gandisem , dar nimic . De aici a venit aceasta ' idee mareata ' . Nu e cine stie ce mai ' frumoasa ' poveste dar macar este una .
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#43
Cand erau mica, aveam claustrophobie. xD De la 3 ani pana la 10 am suportat aceasta phobie atat de ciudata. Acum mi-a trecut si sunt ok. Ah, si sa nu uitam de melodia celor de la Megadeth, "Sweating Bullets":
Feeling claustrophobic
Like the walls are closing in

Pot sa spun ca imi place nickul meu si nu cred ca am sa-l schimb prea des.
Asta-i povestea.

#44
Grell...cel cu care m-am logat...vine de la Grell Sutcliff din Kuroshitsuji. E unul din personajele mele preferate si amandoi adoram rosul 21

Dar am schimbat repede nick-ul pentru ca am vrut sa vad daca merge xD Si nu mi-a venit nimic altceva in minte decat Nadir....de ce? Pentru ca inainte cu cateva ore, profa de romana ne-a repetat despre nadir si zenit de 392879 ori 21 Barbu asta...
Feelings overflow...and then they fall
[Imagine: 2djaw51.jpg]

#45
Mă uitam la Bleach, şi mi-a plăcut un opening, sigur îl ştiţi, este Ichirin no Hana. Am recunoscut imediat că este J-rock şi am căutat pe net trupa care cântă melodia.
Mie îmi place să fiu informată. Sunt foarte paranoică, mi-e frică să nu primesc întrebări pe neaşteptate. xD
Am cercetat şi am descoperit că trupa se numeşte HIGH and MIGHT COLOR, iar numele vocalistei, este Makii. :X Din moment ce mi-a plăcut foarte mult vocea ei deosebită, am luat acest nick. Cred că am aproape 2 ani e când îl folosesc, şi încă nu m-am plictisit de el. 4
Peste tot mă înregistrez cu numele acesta, iar unde este deja folosit, mai adaug la el. Ex: MakiiDJ (nume pe care îl folosesc când mă semnez pe desene, mai exact MDJ) sau makiirockstar.
My Fan Art thread 4 Please visit and comment :3 ->>> http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24185

#46
Um.....originea nick`ului meu e....ciudata.Adica numele meu pe care il urasc se termina in CA [Raluca].Fratimiu care are vreo 2 ani si cateva luni imi zice AKA.Mie la inceput nu mi`a pacut dar pe urma mi s`a aprins beculetul,am pus un "k" mai de efect XD si am scris cu litera mare so...Voila !Nick pentru Zup.^^Am descoperit cu ceva timp in urma ca "aka" inseamna rosu in japoneza dar cum nu ma omor cu aceasta culoare nu m`am inspirat de acolo.Plus ca am aflat acum o saptamana si ceva. 8D
[Imagine: Urahara_Sig_by_KaitoWatanabe.png]

#47
Mda . . . alta schimbare de nick alta postare .
Deci . . . mi - am dat seama ca ideea de la omogen a venit cand doamna tot ne dadea lectii in care era imposibil sa nu exista cuvantul ' omgen ' cel putin in primele trei - patru propozitii . Si cum eu uit si ma trezesc ' Doamne ! Cat de originala sunt ! ' trebuie sa spun ca mi - a venit mie asa tabear - dablea .
Acum revenind la nick - ul cel nou . Eu sunt genul care dramatizeaza si lungeste momentul , habar nam de ce . Asa ca aceasta idee de nick e ca o . . . telenovela .
Era o seara cu cerul de un albastru sper negru , asa cum imi place mie , vantul de toamna badea si razbatea , imi aduceam aminte de zilele in care desenam cu ea . . . prietena mea . . . pe bancutele unde trebuie sa astepti autobuzu ' . Am luat - o de mana , cred ca deja de tineam de mana , si am inclinat capul sper cer . . . ador peisajul monoton cu acel aier de . . . mister . Am inceput sa imi folosesc ca intotdeauna vocea de copil si am zis ceva in genu ' : Dya - chan , uite o stea ! Aceea va fi steaua noastra ! " si ea a privit si ca intotdeauna a acceptat ideeile mele banale si copilaroase , la fel cum e de acord cu orce promisiune tembela scornita de . . . mintea mea . Am facut cativa pasi si i - am zis : Pe steaua noastra o va chema Nyo ! iar ea , desigur , a spus ca ' da ' . Ne - am tinut de mana si am inceput sa radem si sa mergem ca doua bete pe mijlocul strazii pe o besna .
Asta e povestea . Sa va spun mai multe . . . i - am dat nume unei stea pentru ca ea mereu ne va veghea si ne va veghea visele si sperantele nascocite ca orce copil la o varsta destul de frageda . Stiam ca odata si odata prietenia se destrama si stiam ca nu o sa pun suflet daca ea va plange sau alceva , asa ca am pus numele unei stele ca sa ne aducem aminte peste ani si ani de amintiriile petrecute impreuna . Ea o sa ne pazeasca visele si o sa ne lumineze drumurile ca poate intr - o zi peste mult mult mult timp sa ne reintalnim si sa incepem sa depanam amintiriile ce odata , odionara ne hraneam din ele pentru a merge mai departe .

The end

[edit] cyber sex
Vorbeam eu cu a amica in pauza despre? Nici eu nu mai stiu. Nu era ceva important, lucrurile banale de zi cu zi. Si a adus aminte/vorba despre asta si am inceput sa radem, fara vrun motiv, si mi l-a scris pe unul dintre caiete si ca tot dadeam de el ma gandeam sa mi-l pun.
Asta a fost marea calceama.

Povestea celuilalt nick il aflati maine.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#48
Pai primul meu nick a fost 'DeDal'. L-am folosit si la facebook si la hi5, youtube, la toate conturile pe care le-am avut si le am. La el mai adaugam cateodata 'Notorius'. Mi-a venit ideea asa, dintr-o data, fara sa gandesc prea mult. Imi place cum suna DeDal si asta voi fi intotdeauna. Insa m-am trezit intr-o zi si am gandit ca ar trebui sa fac o schimbare. Asa ca mi-am pus un nick nou, 'His Daughter'.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#49
Interesant cum vi se schimba fetele dupa cum va schimbati numele.

Eu am fost pentru cine ma stie de pe manga-anime, Cerrydwen multa vreme. Dupa care am zis gata cu numele mitologice si hai sa o iau pe nume care imi plac, care ma reprezinta, care sunt un nod din manunchiul de chestii care ma definesc.

Si asa am ajuns la Valentine, da acea Valentine de pe ff, rea si sarcastica 5. Pe deviantArt si Wordpress inca mai folosesc Valentine Demostene. Daca ati citit Ender's Game de O.S. Card stiti cine e, dar cum pun pe pariu ca majoritatea va scarpinati in cap va zic. Pe langa Jane, entitatea suprema si singulara, care nu prea e femeie, Valentine e unul din personajele feminine cu un caracter proeminent si prezent in toate cele patru carti din saga lui Ender. Oarecum ma regaseam in ea, nu prin important, dar prin idealuri, trasaturi etc. Demostene este un pseudonim ce devine personaj simbiotic, alter ego.

Apoi am trecut la Lia, personaj din Pendulul lui Foucault de Umberto Eco; carte care m-a marcat enorm. Am avut mereu o inclinatie pentru numele incepand cu litera L, de aceea si characterele mele din WoW se numeau Lilith sau Lilim.

Mittwoch este o porecla data de prietenii mei nemti [long story].

Si acum imi voi schimba username-ul pentru scurt timp in... ori Ladyship ori Uberwald, sau poate amandoua. Dar e doar ceva temporar 65
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#50
Dangerous Desire.

Sincera sa fiu, m-am gandit ca multi imi spun ca sunt periculoasa, nu stiu de ce, dar cand ma enervez explodez si incep sa injur sau sa lovesc persoanele respective, bine nu pe toate [ si in ultimul timp nu am mai facut asta 9 65 ]. Asa ca mi-a venit ideea cu Dangerous, si m-am gandit ca e prea putin sa las asa. Si am adaugat si Desire. ;;].
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)