Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Originea nick-ului

#21
Pare interesanta faza cu originea nick-ului asa ca voi spune si eu care e cea a nick-ului meu4
Prima data m-am inregistrat pe forum cu numele sweetangel_miwako fiindca imi placea mult de personajul Miwako (din Paradise kiss), iar partea cu "angel" tot de acolo am luat-o (atunci cand Yukari se trezeste si crede ca Miwako e inger71) Mai tarziu, de la nick-ul meu s-a facut o forma mai scurta si mai usor de folosit (fiindca numele meu e mult prea comun22) si a iesit miu (de la miwako, iar "w" s-a transformat in "u"). Iar forma "definitiva" k sa-i zic asa a fost data de una din sis-urile melepupic si a devenit "myuu". Desi porecla am primit-o inainte sa-mi schimb nick-ul pe forum, am decis sa-l schimb abia dupa ce am implinit 15 ani21
Cam asta ar fi "originea" nick-ului meu5
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#22
De cateva zile mi-as stors creierii ca sa gasesc un nick mai hmm.. cat de cat orbinal, care sa nu aiba numele unui cantaret/ cantarete, al unui personaj dintr-un anime.. ceva care sa ma reprezinte cat de cat.. caci ma saturasem de fostul nick. Stateam in pat intr-o seara si ascultam muzica, cand ma uit la mp3, vad titlul unei melodii de la fort minor[ ador trupa asta] care nu mi se parea deloc reusita[singura melodie a trtupei care nu imi place]... iar printre toate acele litere se strecura si cuvantul "apathy". Ceea ce inseamna apatie, indiferenta. Se potrivea perfect cu starea mea de atunci.. si chiar cred ca mi se potriveste acest nick in unele cazuri...
plus ca imi place ca stil cum sunt aranjate literele^_^





#23
Multi au povesti interesante in ceea ce priveste originea nick-ului , eu nu ma numar printre ei ... well istoria nick-ului meu incepe cam acum 2-3 ani cand o fosta colega din generala imi striga cainele in loc de Mickey [Miki mai pe romaneste 10 ] - Kimi [tin sa mentinonez ca ii placea sa intoarca multe cuvinte] ... ca nu dupa mult timp sa imi revina mie nick-ul. Acum majoritatea prietenilor si colegilor ma striga asa ^^ I'm proud of my nickname.
[center][Imagine: 444444.gif][/center]

[center]I know that i'm not a part of your dreams
But time makes me see that it's easy for me
To pray for the truth and hope to achieve
The love that i hope to find
In you...[/center]

[center][Imagine: elflove.jpg][/center]

#24
Eram in bucatarie, cu cateva zile inainte de Craciun, si o ajutam pe mama sa faca niste prajituri. Si cum eram in perioada in care vorbeam numai in engleza (sau aproape numai... cat ma pricepeam si eu), si pt ca munceam cu harnicie la prajituri si eram mandra cum mi-au iesit, am zis ca sunt "Goddess of Cookies". Cand am vrut sa ma inregistrez, mi-am ales nick-ul asta 4
~~* Visele sunt singura cale de a scapa de realitate *~~


My fic: Pretul unui "NU!" (SK & YYH)
Din intuneric, din nou la lumina (jurnalul unui vampir)


[Imagine: 36ea808.png]
Kira, my evil alter-ego

#25
Doarece sunt un fan inrait al jocului pe PS.

Neah,not really.
Totul se trage de la obsesia mea cu animalele care a fost foarte puternica acum ceva ani,apoi s-a reprofilat mai mult spre lupi ... si acolo a ramas XD Asta insemnand ca nu am un nick super inspirat,ci doar o traducere a 'lupului' in japoneza "ookami". As continua cu motivele dragostei mele pentru canis lupus, but to be short i'll move to the number directly xD. 46 este un random number really, care a rasarit acum cativa ani din nevoia diferentierii unui nume de altele identice, rol care il joaca si acum, seeing that a lot of "ookami"s bloomed over the years.

[Imagine: wolf_run.gif]

[Imagine: Untitled-1copy.jpg]

#26
Originea nick-ului meu Khadija e un nume arabesc luat din telenovela ''Clona''.
Khadija era a doua sotie a Profetului.Este un nume binecuvantat.Ma rog,asta pe scurt.
In film Khadija e fiica lui Jade si a lui Said.
Ryuzaki_L_Lawliet detectivul the best din Death Note.Asta stie toata lumea1010 [[Batmen Batmen21)]]
[Ador numele arabesti,si acesta e original si nu l-am mai vazut pe nici-un forum.
Sa nu mai spuna toate proastele ca nu e original.]
Acum ai aflat de unde provineSmile

#27
Dupa cum ati observat, nick-ul meu e Ops!
Totul vine de la o povestioara. Bunica mea planuia sa facem un dulap pe hol si mi -a zis sa nu ii zic mamei absolut nimic. (aveam cam noua ani) Bunica facuse si un plan pentru dulap, s-a dus la niste mesteri si totul avea sa fie gata peste vreo doua saptamani. Planul acela s-a pierdut prin casa. Iar, intr-o seara, vad eu o hartiuta mototolita pe jos. O ridic, iar bunica mea ma intreaba:
- Irina, ce e hartiuta aia?
- A, pai vezi, este planul tau pentru dulap. Ops! am zis eu, dupa ce mi-am dat seama ca nu e bine ce am spus.
Cand vreau sa imi fac un cont pe animezup, imi amintesc de acea intamplare si imi pun nick-ul Ops! deoarece nu voi uita povestioara de mai sus. In plus, Ops! e un cuvant des folosit de catre subsemnata.
Povestea nick-ului meu.

Semneaza Irina, piticoata de pe Animezup. 4
Cine spune ca n-a avut parte de tristete este un mincinos.
Violenta este ultimul refugiu al incompetentei.
Optimistul e un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare clipa!

#28
primul meu nick a fost Axxa.no.angel, iar asta e povestioara lui: cand am inceput clasa a 6-a, nu stiu ce ne-a venit de am inceput a ne punem tot felul de porecle ridicole. Dar cand a venit randul meu sa primesc una, o colega(care mi-e si buna prietena^^) a inceput sa protesteze spunandu-mi ca sunt un ingeras si bla bla si m-a cam rusinat ceea ce spunea, asa ca i-am zis ca nu sunt deloc un ingeras; dupa incidentul din pauza(cel de mai sus) aveam ora de mate, in care ne spunea nu stiu ce despre axe si pana in urmatoarea pauza porecla mea era deja hotarata(adica axxa), de acolo mi-a venit ideea si fostul meu nick era un fel de protest catre prietena mea glumeata24
iar in legatura cu noul nick... cu putin inainte de vacanta asta am stat foarte mult cu o persoana care spunea mai tot timpul "nu se poate" si de acolo am prins si eu acel tic(a durat cam o saptamana-2 pana am incetat sa il mai tot repet), dar in acele 2 saptamani in care repetam "nu se poate" ca un papagal =]] o alta prietena mi-a spus in gluma"axxa a devenit <<axxa nu se poate>>" si pt ca vroiam o schimbare in nickul meu l-am ales pe asta(iar acum sunt Axxa.No.Way si imi lipseste ticul meu de 14 zile :cry: )

#29
Poi numele meu nu e asa deosebit... most of you know me as 'merishor' si de asta este apple, blue pentru ca ador culoarea albastra [dependenta] si 'amai' inseamna dulce in japoneza... nu ca eu as fii dulce, of course dar Maggy [draga mea partenera de fik] imi zice ca sunt chiar si cand zic prostii. Ah da si punctul e acolo pt ca nu puteam despartii numele meu de dragostea lui, culoarea albastra si am despartit dulcele de persoana mea 21 [nu ca nu ati priceput nimic? ma gandea~m eu 5]

#30
Primul meu nick, sweet.killer, in traducere ucigasul dulce. Nu era cine stie ce nick ce`i drept, dar mie imi cam plac chestiile mai sadice si ador cuvantul sweet [si imi place tot ce e dulce, dar asta e alta mancare de peste 65]. Iar punctul acela, l`am pus ca sa despart cuvintele si pentru aspect.
Nick`ul actual TeikiatsuYoru. Pai provine din limba japoneza si este cam greu de scris [abia il scriu eu corect:-S].
teikiatsu=furtuna ; yoru=noapte ; teikiatsu yoru = noapte furtunoasa
Iar ca sa aiba un aspect mai frumos am ales sa scriu ambele cuvinte cu litera mare si fara spatiu intre ele. Mda' cam asta a fost "Istoria nick`ului meu" ca sa o denumesc asa smile
Zbye:3
KyuMin.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)