Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naufragiul iubirii...

#51
Deci eu te bat pe tine [ glm sa sti =)) ] Si sa iti zic motiveeeleee :
1.Nu ai cum sa termin acest fic acuma !!
2.Eu vreau finaaal fericit
3.Scrii prea frumos ca sa fie adevarat.
Si din toate aceste trei propozitii rezulta ca eu vreaaau sa il continuii :yada: ! Deci bine ai zis la inceput : ''Uitati capitolul 10.. s- ar putea sa fie ultimul .. depinde de voi.. '' si la sfarsit : ''Un posibil : SFARSIT... '' ! Ceea ce rezulta ca vei pune si capitolul 11 >:). Eu te felicit pentru ce ai scris pana acum dar sa dea sfantu ghiorghe de la biserica sa nu il continuii ca te mananc >:). [ in fine...eu nu te oblig ....dar....nu poti sa ma omori in felul asta ! :-" ] Cum a mai zis si nu stu cine [ mie lene sa ma mai uit odata ^_^] : acest fic e prea tanar ca sa se termine si actorii sunt pprea tineri si ei >:)
[Imagine: Jun0xCa.png]

#52
iti citesc ficul de ceva vreme si vreu sa te felicit ........fiecare capitol ma captivat fara doar si poate te pricepi de minune la scris ficuri ...;)actiune e din plin descriere am vazut nu pot nega ....greseli nu am vazut dar nici nu am cautat :))...................in cele din urma vad ca acesta e ultimul capitol :( ........................desi sfarsitul nu e chiar un happy end ....e dragut sper sa faci tu cumva in asa fel ca sasuke si sakura sa supravietuiasca :)
eu iti urez spor la scris ;)si nu ne lasa in aer cu povestea ......nu se poate termina asa :-p

#53
Bun...cred ca tocmai visez....pe bune Sasuke-Hinata?:))nu m-as fi gandit la asta inci intr-un million de ani:))
Eu sunt fana Naruto-Hinata de cand ma stiu,ete hai de cand am vazut animeul.Trebuie sa recunosc ca nu-mi displace de tot ideea Sasuke-Hinata,dar totusi este ceva greu de imaginat.
Pe langa faptul ca ai facut din Sasuke si Sakura doua persoane de neimaginat,total opusi caracterelor lor din Naruto,ai si idei geniale,la care eu nu cred ca m-as fi gandit.Esti foarte talentata si sper ca urmatoarele capitole sunt la fel de interesante ca si acesta.
Mi-ai bagat idei in cap,oare in continuarea povesti Hinata si Sakura vor lupta pentru Sasuke?Prietenia lor va fi distrusa?Vor ramane prietene indiferent de situatie?Sasuke va lua decizia?sau timiditatea lui si iubirea pentru Sakura vor fi prea mari?...okeyokey termin,cred ca iti dau deja durerii de cap..as mai scrie cateva,da mi-e frica sa nu-ti stric ideeile cu toate prostiile mele:">

PS.Ceva greseli de tastare,nu multe,dar se rezolva daca mai dai un ochi peste capitol.Nu ies in evidenta chiar deloc,deoarece ne tii tu in suspans cu ideeile tale geniale si modul cum descri situatile este bun
PSS.mare fan,mare fran;)

Nu observasem capitolul 10.vai ma bagi in boala,la ce imprastiata sunt?sory...
Sfarsitul???Cred ca glumesti,doar nu-mi faci asa ceva?
te rog eu.....chiar trebuie sa continui,ai niste ideei geniale si nu te doare mana.si un astfel de sfarsit...morti?..e trist...imi place,finalurile fericite imi cam displac...dar totusi nu poti sa il lasi asa,de dragul fanilor taix_x


#54
Heiii.. am adus next- ul :P. Sper sa va placa... l- am facut foarte, dar foarte repede.. scuzati greselile.. e necorectat :(.


Capitolul 11



Nu- mi venea sac red ca acela era sfarsitul. Nu- mi venea sac red ca peste un minut, maxim, vom muri impreuna. Romantic si infricosator. Desi nu credeam, stiam ca voi muri. Insa, aveam sa mor fericita cu persoana la care tin. Daca ar fi stat in puterile mele, cu siguranta ca l- as fi salvat pe brunet. Abia acum intelegeam acel sentiment de sacrificiu pentru persoana iubita. I- am zambait atat de cald, desi acea apa era atat de rece. Il vad zambindu- mi parca cu mai mult foc. Un foc in apa… doua focuri…
Il vad inchizand ochii, luandu- ma si mai starns in brate. Imi inchid ochii la randul meu. Nu mai aveam aer. Ma sufocam. Incet, incet… muream. El, la fel.
Adio viata!


Era cald, simteam cum corpul imi arde, cum se prajeste. Oare am ajuns in Rai? Nu cred… in Rai ar trebui sa fie mult mai racoare. Asta inseamna ca am ajuns in iad?? Incerc sa imi deschid ochii. In zadar. Lumina era prea puternica. Desi ma prajeam, imi simteam corpul ud. Nu stiu de ce dar nu ma puteam ridica, nu imi puteam deschide ochii, nu puteam respira. Ceea ce puteam vedea era o lumina alba si orbitoare. La un moment dat, simt doua buze lipite de ale mele, si simt cum cineva imi apasa pieptul. Cineva vroia sa ma salveze.. cineva… oare era el?
Imi deschid incet ochii, privind persoana care ma salvase. Ma ridic instantaneu in sezut, luandu- l in brate.
- Multumesc, multumesc Doamne! Spun in timp ce lacrimi au inceput sa- mi alunece pe obraji.
- Da.. traiesti.. te- am salvat, imi spune uitandu- se in ochii mei.
- Ce prostut esti. Nu de- asta sunt atat de fericita. Sunt fericita ca traiesti, sunt fericita ca te am langa mine.
Imi zambeste. Il sarut apasat pe buze, apoi incerc sa ma ridic. Nu pot. Vazand ca nu ma pot ridica, Sasuke ma ia in brate ca pe o mireasa, ducandu- ma undeva la umbra. Undeva.. dar oare unde?
- Unde suntem? Il intreb aproape soptit pe brunet.
Acesta se ridica in picioare, uitandu- se in zare.
- Chiar nu stiu… ceea ce stiu este ca suntem pe o mica insula.
Il vad, indreptandu- se spre jungle.
- Unde te duci? Il intreb mirata.
- Sa caut “ materiale de constructii”. Nu stim cat vom ramane pe insula asta.
- Stai, vin cu tine, ii zic hotarat, ridicandu- ma cu greu in picioare.
Ma apropii de el, acesta dandu- mi mana, ajutandu- ma sa ma deplasez mai bine.
- N- ar trebui sa te fortezi, imi spune acesta uitandu- se la picioarele mele.
Intr- adevar ma fortam prea tare. Stiam asta, iar picioarele mele aratau foarte rau; erau pline de zgarieturi. Insa, vroiam sa- l ajut, nu puteam sta degeaba cand el muncea. Mai mergem putin si ajungem la un raulet.
- Ramai aici, imi spune acesta luandu- ma in brate, punandu- ma la umbra unui copac.
- Dar.. stai! Sasuke!!!
Era deja tarziu, acesta si- a continuar drumul.
Incep sa ma analizez. Eram plina de sange si rani pe picioare, si putin pe maini.. sa nu mai vorbim de cat de murdara eram. Ma ridic in picioare, muscandu- mi buza inferioara din cauza durerii. Imi dau rochia jos, cu incetinitorul, apoi lenjeria intima, intrand in acel rau linistit. Tremur usor, la contactul pielii mele calde cu apa rece a apei. Deja imi ajungea pana pe la sani. Ma calma. Acea liniste impreuna cu susurul apei, ma facea sa inchid ochii si sa ma gandesc la un pat atat de moale si pufos. Imi bag capul la fundul apei si incep sa innot usor. Vad o gramada de pesti multicolori innotand de zor prin apa curate si cristalina, vad o gramada de flori si plante marine, care infrumusetau peisajul acvatic, deja prea minunat. La un moment dat, vad doua picioare goale, si inca ceva, aproape de mine. Ma sperii, iesind la suprafata, tragand o gura mare de aer.
- Stai.. sunt eu!
Imediat ce i- am auzit vocea protectoare m- am calmat. Ma apropii usor de el, astfel incat, fara sa vreau, sanii mei moi sa- I atinga pieptul tare, luandu- l in brate, el facand acelasi lucru. Eram pe o insula pustie, intr- un rau destul de rece.. iar eu ce faceam? Eu tanjeam deja la brunet, tanjeam sa o facem?! Deja il simteam destul de “ tare”.
Vad cum isi apropie fata de a mea, lipindu- si buzele de ale mele. Era placut… era onsedant, pana la urma.
Imi doream din suflet sa ma faca a lui.. imi doream fiindca il iubeam.


Cam atat.. ptr. azi .. :)
Mi-e foameee!!!

#55
FINALLY .................
Au dat stinti, si toti naufragi sa pui urmatorul capitol =)) =))
Doamne cat de mult il asteptam. Credeam ca nu o sal mai pui nici o data.
Asa sa ne intoarcem la capitolul nostru, scump si drag naufragiat ( nici eu nu stiu de ce am pus replica asta dar in momentul acela era cam singura replica care mi-a venit in minte .... cred) nu o sa ma iau de dialog pentru ca nu am dece si nici de descriere ..... insa greseri tastatura am vazut cateva .... ca de exemplu:
I- am zambait atat de cal cred ca vroiai sa te referi la cald( vai cat am putut sa rad la faza asta=))=)) ) Si cam asta este cea care mi-a atras cea mai mare atentie =)) . Mai erau dou, trei dar nu le-am dat importanta.
Speram s aoui next-ul si gambate. Ja ne!
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#56
OOOO doamne,ce romanitic o insula pustie?mama ce-mi place>Ai avut descriere,naratiune,dialog.toate puteau fi inbunatatite!dar cui ii pasa?dar nu cu mult,caci esti foarte buna la ceea ce faci!Totul e asa de frumos...ei doi impreuna.
Pentru o clipa chiar crezusem ca ai sa termini povestea,vai ce m-am speriat,iti place sa controlezi putin oameni nu?Oh...imi place foarte mult acest capiyol...sper sa dai si un edit pe la greseli.
de-abia astept urmatorul capitol,cred ca sti de ce nu?
Spor la scris!
Nu uita sunt un mare fan al ficului tau!
:bye:


#57
Heyyy !!! In sfârşit continuareaaa:X Te ador! Deci cât mă bucur că au supravieţuit . Mă întreb ce se va întampla în continuare. Deci ... de data asta sper să nu îi mai deranjeze nimeni pe cei doi[bine , nici pana acu nu i-a deranjat nimeni , dar nu a vrut Sakura , insa acum nu mai are de ce să se impotriveasca:))]
Sper ca nextu` sa fie putin mai... fierbinte:))
Ca intotdeauna, descrierea, naratiunea si dialogul au fost perfecte. :X
Greseli de tastare ... doar cateva mi-au sarit in ochi , dar nu sunt cine stie ce lucru.
So ... astea fiind spuse, astept nerabdatoare nextu` pe care sper ca-l vei posta cat de curand.
Bye:X
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#58
Scuze, again pentru comul intarziat. De data asta am o explicatiesi mai stupida ^.^". Mi s-a luat curentul X_X. Deci sa revenim:
Yee!! Stiam ca nu ai sa te lasi de fic! Era imposibil cu toate amenintarile mele si ale Marinei :)) Ca doar na...De ce se cheama "Naufragiul iubirii..." ? Stiam ca nu ala era sfarsitul. Eram sigura. Descriere, dialog, actiune bla bla bla sunt bune. Dar cine se poate gandi la asaceva acum? Ei bine, eu nu. Astept next fato!>:D<
[Imagine: Hm757.png]





#59
Frumos nextul si foarte romantic, doar sunt pe o insula parasita, nu? Cat despre Sakura cred ca incepe sa se dezghete, iar Sasuke e din ce in ce mai dragut:xDescrierea mi-a placut foarte mult, dialogul nu a fost sec, iar actiunea nu cred ca e grabita nici cu un pas.Stii ce mi-ar mai placea? Sa povestesti un capitol din perspectiva lui Sasuke, asta ar fi interesant, chiar foarte.
Multa inspiratie si sa aduci nextul cat mai curand!

#60
Hey ! Imi pare rau ca am venit asa de tarziu pe la ficul tau. In celalalt capitol cand am vazut ca posibil acel capitol e ultimul, am sarit vreo trei metri in sus. Oricum, capitolul acesta este chiar foarte bun :X Incepe sa-mi placa ficul din ce in ce mai mult ! Ador felul in care descri sentimentele Sakurei, iar inceputul acestui capitol a fost minunat ! Dialogul este si chiar nu mi se pare sec. Replicile sunt bine gandite si dupa parerea mea, destul de bine amplasat. Greseli de tastare sincer sa fiu, chiar nu am vazut.
Cam atat am avut de spus !
:bye:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naufragiul WhiteSnake 4 4.439 31-12-2007, 07:44 PM
Ultimul răspuns: WhiteSnake


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)