Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naufragiul iubirii...

#31
Bunaaa>:D< In sfarsit continuarea:X
Chiar daca nu s-au intamplat prea multe in capitolul asta, imi place muuult!
Deci Sasuke asta are o atitutine de... offf, mai bine tac. Deci ficul asta ma face sa-l vad altfel pe brunet:))
Nu prea imi plac, defapt, nu-mi plac deloc, barbatii cu caracterul asemanator cu al lui Sasuke, dar aici chiar imi place. Abea astept sa vad cum va decurge actiunea si ce se va intampla in continuare. Imi place ca, pana acum, desi e capitolul 7, Sakura nu e indragostita de Sasuke. Uite inca un plus ce face ficul tau si mai bun decat este.

Pai... cam asta e tot ce am avut de zis... Ah, mai era ceva, stiam eu ca uitasem un lucru: Astept nerabdatoare continuarea sa vad ce-ti mai trece prin cap:X
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#32
Un nou capitoool:x
Nu s-au prea intamplat prea multe in capitolul asta, dar pur si simplu ador atitudinea Sakurei, saracul Sasuke=)). Si vestea ca ei vor pleca in Franta mi-a dat de gandit, am un zambet acum pe fata de nici nu iti imaginezi:)). Ma intreb ce vor mai face, sau mai bine zis, ce o sa ii mai faca Sakura lui Sasuke:)). Abea astept continuarea, sunt foarte curioasa. Greseli nu ai avut si dupa parerea mea descrierea si dialogul sunt destul de bune.
Astept next'ul repede:))
Succes!;)
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#33
Hei ! Ai pus repede capitolul ! Doamne iti multumesc =)) . M-am uiat de dimineata dar am avut timpp doaar sa citesc jumate si decat sa comentez jumate de capitol am preferat sa comentez cand il citesc pe tot ;)). EU acum sunt la scoala la ora de informatica >_< '' . Si debea apuc sa mai scriu ca trebuie sa tin ritmul ca sa scriu O_O'' Dar acum am terminat de citit si iti spun ca Sakura il joaca pe degete ! Sasuke e un tantalau =))) Saracu =_='' In fine eu ies =_= Ma enerv ora asta idioataaa. :bye : :yada:
[Imagine: Jun0xCa.png]

#34
Tot ce-mi poate veni acum in minte este ,,Saracul sasuke",ideea este cu totul originala,imi este foarte ciudat sa mi-l imaginez pe Sasuke in aceasta ipostaza,de Sakura nu mai zic.Situata imi pare putin ciudata pe moment,din cauza ca este ceva neobijnuit(asta e bine)
Sunt curioasa de ceea ce o sa se intample in urmatorul capitol...de ce idei o sa-ti mai treaca prin cap,sper sa pui continuarea cat mai repede
:bye:


#35
Cand am citit titlul ficului si dupa ce am vazut ca Sakura a fost invitata la o petrecere pe un vas,ma asteptam sa fie un naufragiu,ei sa fie singurii supravietuitori,sa ajunga pe o insula pustie,acolo sa se intample "magia",dupa care sunt salvati,sunt confuzi,se casatoresc,au un copil brunet cu ochii ca pana corbului foarte expresivi (Sasuke schimbandu-si atitudinea aia enervanta-cel putin pt mine)si traind fericiti pana la adanci batraneti,dar m-ai luat prin surprindere.Caracterul Sakurei este ceva cu totul original.Pana acum ea era prostuta inocenta care se indragosteste de baiatul strazii cu un trecut dureros si care isi petrece vremea prin cluburi,ce mai? un afemeiat.Dar tocmai asta spuneam=>le-ai schimbat personalitatea complet.Nu m-am uitat dupa greseli gramaticale(de obicei nu o fac),dialogul este putin,dar frumos asezat in pagina si are sens.Naratiunea este perfecta,descrierea nu mai spun.Pe scurt ficul-cel putin din punctul meu de vedere-este minunat.Nu mai stau sa spun mai multe,ca incep iar sa fac scenarii eronate-ca mai sus-si sa-mi imaginez tot felul de posibile finaluri.
Succes!(O!Imi place ca pui repede nexturile)

#36
Heyy! Deci acum ti-am citit si eu ficul si il ador pe zi/ capitol ce trece. E extraordinar de original. Descrierea, naratiunea si bdialogul se imbina perfect.
Pur si simplu ador atitudinea Sakurei si a lui Sasuke cu toate ca nu-mi prea pleac mie baietii ca el:))
Si eu, sa-ti spun sincer, ma gandeam tot la ce a scris perenelle mai sus:))
As vrea sa-ti las un comm. mai lung, dar nu mai am ce sa-ti spun. Ah, ba da:
Sper la scris si astept cu nerabdare nextu`
After a while you learn the difference between holding a hand and falling in love. You begin to learn that kisses don`t always mean something. Promises can be broken just as quickly as they are made and that goodbyes really are forever. . .

#37
Boon.. uitati cap 8 :P... Hope you like it !!


Capitolul 8


Inchid ochii, gandindu- ma. La ce? Nici eu nu prea stiam. Ma gandeam la tot, inafara foilor ce mi se aflau in fata ochilor. Am inceput sa ma invart pe scaunul biroului, in speranta ca mintea mi se va limpezi. In zadar insa; acele ganduri nu- mi dadeau pace. Incetez a ma mai invarti, si imi indrept scaunul spre peretele de sticla. Ma ridic, incet indreptandu- ma spre geam, asezandu- mi mana pe suprafata acestuia. Rasuflu incet si imi inchid ochii. Ii redeschid, un negru stralucitor parca invelindu- ma. Era negrul orasului, impodobit cu acele lumini, care in departare, sau la inaltime isi pierdea aerul metropolitan, devenind unul cu cerul. Era noapte, luna inconjurata de o aura alba, parca ma hipnotiza, facandu- ma sa ma uit incontinuu la ea. In departari vad splendoarea unui fulger, ce parca taia cerul, ca mai apoi sa aud un sunet puternic.Tresar si incep sa tremur. Picaturi mici de apa, au inceput sa se scurga pe suprafata geamului. Ma uitam numai cu ochii la ele, in timp ce mintea mea colinda pe tinuturile Frantei. Brusc, imaginea lui mi s- a intiparit in minte.
- Ciudat, imi spun in timp ce ma despart de geam, mergand cu pasi marunti si leganati spre iesirea din incapere.
Nu mai vroiam sa aud nici un cuvant care se afla in campul lexical al termenului “munca”. Pur si simplu voriam sa ma desprind de tot.
Iau liftul, coborand la parter, unde ma astepta Hinata.
- Hey, gata munca? O intreb eu cu o imitatie de zambet pe fata.
Nu imi raspunde. In schimb imi zambeste dulce.
- Vrei sa vii pe la mine?.. chiar nu am ce face in seara asta, ii spun in timp ce ne indreptam amandoua spre iesirea din firma.
- Mai si intrebi? Sigur c- am sa vin, dupa care ma ia in brate.
- Ce e cu tine? Esti foarte lipicioasa in seara asta, ii spun radicand spranceana.
- Nu crezi ca as avea motive sa fiu asa? Adica n- am mai fost la tine de foarte mult timp, imi spune apucandu- ma de mana, coborandu- si fata in jos.
La aceste cuvinte o stare de melancolie ma cuprinde. O opresc, lunad- o in brate, aceasta luandu- ma in brate la randul ei. Nici macar n- am mai bagat in seama ploia ce ne uda si nici taxi- ul ce ne astepta. Incepem amandoua sa chicotim, urcand in masina. Tot drumul ne- am tinut de mana, exact ca atunci cand eram mici. In ciuda faptului ca desi ma simteam ciudat, starea de implinire si fericire erau mult mai mari. Coboram din taxi, incepand sa alergam spre intrarea in bloc, tot tinandu- ne de mana. In acea liniste totala, numai rasetele noastre se auzeau.
Ajungem intr- un sfarsit in apartamentul meu, ude leoarca. Chiar daca eram inmuiate pana la piele, zambetele de pe fetele noastre nu se pierdeau, ba chiar se intensificau.
- Avem sa stam ude leoarca pana cand racim… nu ca nu mi- ar conveni, imi spune bruneta amuzata.
- Sigur ca nu, ii spun categoric, duca care adaug, o sa facem o baie impreuna.. ca atunci cand eram mici.
La aceste cuvinte Hinata aproape a inceput sa planga de bucurie, apoi m- a urmat pana in baie. Am dat drumul apei fierbinti sa curga in cada, dupa care ne- am indreptat spre camera mea, de unde ne- am imbracat fiecare cu un tricou si o pereche de pantaloni scurti. Nu puteam sta cu hainele ude.
Ne- am trantit pe patul meu si am inceput sa vorbim, sa barfim si sa radem la orice gluma. Dupa vreo douazeci de minute, ne- am indreptat amandoua spre baie, cu cate un halat finut in mana.
- Asa.. acum e timpul pentru reactiile chimice, ii spun in timp ce iau dintr- un dulapior cat mai multe geluri de dus, sampoane, sapunuri lichide, pe care le torn in cantitati destul de mari in cada. Hinata incepe sa rada vazand cat de nebuna eram in acele momente. Isi baga mainile in apa, incepand sa se joaca cu ea facand cat mai multa spuma.
- Apa e gata, imi spune in timp ce incepe sa se dezbrace, eu urmandu- i exemplul.
Imi placeau mie baietii, insa nu puteam ignora formele Hinatei. Arata bine. Chicotesc, vazand cat de perversa eram.. sau mai bine spus cat de dusa cu pluta eram.
Intram in acelasi timp in apa, si tot in acelasi timp spunem:
- Ahh.. ce fierbinte e!
Cu toate ca apa aproape ne ardea, am inchis ochii si ne- am asezat in cada. Am rasuflat amandoua. Dup ace ne- am acomodat am inceput sa vorbim.
- Cand ai sa te duci in Franta? Ma intreaba Hinata, jucandu- se cu spuma.
- Pai, nici eu nu stiu prea bine, zilele astea..
- Ce noroc pe tine… sa mergi in Franta impreuna cu un barbat atat de dragut ca Sasuke.
- O fi el dragut insa…nu imi mai continui fraza bagandu- ma cu capul sub apa.
Off… de ce oare a adus vorba de el. Si dintr- o data m- a lovit. Ma ridic brusc de sub apa apropiindu- ma mai mult de ea, spunandu- i:
- Nu cumva.. iti cam place de Uchiha? o intreb amuzata.
- Pai.. stii.. mie.. off, da imi place de el, spune in timp ce isi baga jumatate din cap sub apa, ramanadu- i numai ochii lila la vedere.
O privesc ceva timp, dupa care ii zambesc.
- Chiar ma bucur.
Nu stiu de ce, insa acele cuvinte parca nu le- am spus eu…
Ies din apa, stergandu- mi trupul cu un prosop alb, Hinata facand acelasi lucru. Ne luam amandoua halatele scurte pe noi, eu unul negru, iar ea unul albastru, dupa care ne indreptam spre camera mea, asezandu- ne pe pat.
Era tarziu, iar mie chiar imi era somn, bruneta insa avea chef de vorba.
- Saku te- ai suparat?
Imi bag capul sub patura, dupa care ii raspund obosita, insa scurt, sincer si sigur:
- Nu!
Dupa care linistea a pus stapanire pe noi, reusind sa adormim in cele din urma.
Mi-e foameee!!!

#38
Wow, nu pot sa cred! Hinata indragostita de sasuke? Super! Deci a inceput sa ma enerveze hinata. Adica, se leaga de sasuke al meu, ma rog, in cazul asta, al Sakurei?
Ahaaa...deci saku incepe sa se iundragosteasca de brunet! Super, super si...ce surpriza...din nou super=))
Chiar nu ma asteptam la asa ceva! Esti geniala, GENIALA, iti spun eu:X

Abea astept nextu`. Ficul devine din ce in ce mai interesant:X
Bye si spor la scris:bye:
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#39
Bunaaa! deci pur si simplu e superb. Chiar nu ma asteptam ca Hinata sa fie indragostita de Sasuke. Asta da surpriza:))
Imi place foarte mul. Greseli de tastare, ei bine, au fost cateva, dar minor, insa, nu-i bai, ficul e prea frumos pentru a baga in seama greselile:)

Abea astept continuarea si scuze de comentariul atat de scurt, dar chiar nu mai stiu ce sa zic=))
After a while you learn the difference between holding a hand and falling in love. You begin to learn that kisses don`t always mean something. Promises can be broken just as quickly as they are made and that goodbyes really are forever. . .

#40
Presimt ca prietenia dintre Sakura si Hinata nu va mai dura mult.Hinata e indragostita de Sasuke si nu stiu de ce titlul ficului imi da impresia ca ei doi vor ramane impreuna(Hinata si Sasuke),de asemenea s-ar putea ca Hinata sa realizeze ca Sakura si Sasuke se iubesc si sa se dea la o parte din calea lor.Ma bucur enorm ca Sakura a inceput sa simta ceva pt brunet mai mult decat simpla atractie si ma bucur pt ca ai postat.Succes in continuare si te rog fa ca ficul asta sa fie sasusaku(e cuplul meu favorit)chiar daca pe Hinata o calca trenu'.Muhahahahaha!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naufragiul WhiteSnake 4 4.428 31-12-2007, 07:44 PM
Ultimul răspuns: WhiteSnake


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)