Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sentimente ascunse

#1
M-am decis sa scriu si eu un one shor...hmm e un sentiment in fine...am sa scriu mai multe cand am o dispozite asa ca asta de azi...nu e cine stie ce...insa am sa incerc sa ma straduiesc mai bine ...


O obsesie mai putin sau mai mult....

De cand eram mica intotdeauna l-am venerat, intotdeauna am fost de partea lui si intotdeauna l-am iubit. Desi mai mereu ne certam fiindca gaseam din orice un motiv sa ne luam la harta cand eram mici...El era mai mare ca mine cu sase ani. Il iubeam mult, imi placea sa imi petrec timpul cu el, chiar daca mai tot timpul eu cauzam acele dispute dintre noi. De ce? Fiindca voiam atentia lui. Nu imi mai pasa de cei din jur, eu il voiam pe el. Voiam sa ne intelegem foarte bine, poate prea mult decat era posibil. Ajunsesem sa il iubesc mai mult decat pe mine, insa relatia noastra se racea incetul cu incetul, iar eu nu vedeam asta. Ma vizita mereu, normal la insistentele pe care i le ziceam mereu la telefon, accepta mereu. Insa nu mai vorbea cu mine asa cum vorbeam mereu, nu se mai juca cu mine asa cum ne jucam mereu, nu mai dormeam impreuna asa cum o faceam mereu. Vorbea mai mult cu prietenele mele, cu vecinii mei si pe mine ma uita. Prindeam ciuda, invidie, gelozie si mai ales ura. Pentru el poate, pentru cei care se apropiau de el sigur. Am inceput sa ma cert cu el din diferite motive poate puerile, infantiele si chiar foarte idioate. Nu suportam ca deveneam indiferenta pentru el. Asa trecea timpul, zile, saptamani, luni si ani. Desi ura crestea, iubirea mea pentru el se dezvolta din ce in ce mai mult. Eu pentru el eram o copila si inca sunt. Vedeam ca nu ma mai viziteaza asa ca am hotarat sa o fac eu. Normal era ciudat ca nu mai stateam acasa si imi petreceam timpul la unchii mei, defapt erau unchii mamei mele si el era unchil. Nu era dragoste ce simteam ,era iubire. Imi iubeam verisorul, ii spuneam var doarece nu il vedea ca un unchi, era prea tanar pentru am imi permite sa il fac unchii. Mergeam des pe la el. Mai mereu incercam sa vorbesc cu el, sa caut diferite subiecte sa vorbesc cu el. Desi el era oaia neagra a familiei asa cum se spune deoarece se lase de scoala , se apucase de fuma, nu muncea, nu facea nimic, eram in umbra lui chiar daca eu eram sfanta. Si de aceea poate simteam ca il iubesc insa si ca il urasc. Era o senzatie naspa, o ura amestecata cu iubire. Eu voiam sa fiu cea care era in centru atentie, eu voiam sa fiu improtanta pentru el . Eu si numai eu. Era obsedata dupa asta si poate ca inca sunt insa m-am mai potolit. Cresteam si el tot nu ma privea ca cineva improtant. Ma privea ca o verisoara mai mica, ca un copil , desi la un moment dat relatia noastra parca se imbunatatea,imi povestea mai multe , insa nu contam pentru el. Desi ii luam mereu apararea, eram de partea sa pentru el nu conta. Si cand a mai intervenit si ea, verisoara noastra draga a fost si mai rau . Pacat ca era vina mea, eu i-am dat ei id-ul lui. Ea era mai mare ca mine cu un an, cand erram mici eu si cu verul meu nu o sufeream , insa acum de ce vorbea cu ea, de ce se intanlea cu ea. De ce statea mai mult cu ea, de ce ea stia mai multe ca mine ? Iar el de ce o barfea pe ea la mine? De ce o zicea de rau cand isi petrecea timpul cu ea si nu cu mine? Intr-o zi mi-am facut curaj si i-am zis ca voiam sa aveam o relatie mai buna insa am uitat un lucru
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#2
yey..deci sunt prima:D. Da, vezi bine, am comentat un fic care nu e yaoi...minune:)). Revenind la fic, sincer am citit mai mult din curiozitate si u sti mai bine adevaratul motiv. Dar, spre uimirea mea, mi-a placut foarte mult. Ai descris sentimentele destul de bine si ai creat o poveste interesanta. E adevarat ca ai destul de multe greseli si mai ales cele de tastare, dar la cat de ametita sunt dupa ziua de azi nu cred k mai pot sa stau sa le caut. Virgulele sunt pe la locul lor, mai lipsesc doar cateva.
Varul ala ai ei...(acea ea care nu stiu cum o cheama:))...da-i si tu un nume...boteaz-o:))) ma enerveaza la culme..adik cine se crede el sa-i zica "ce sa vb eu cu un copil"...vai ce idiot. Sper sa se schimbe pentru binele lui:))
In rest ficul e dragut si imi place destul de mult pentru ceva care nu e yaoi:D...ramane sa ne mai scri..gambate kudasai :*
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#3
Tnx sweetangel_miwako pt coment si pt k ai citit:D:) ms molt esti o dulce nebuna stiai deja asta:X:) acu am sa pun o noua poveste cam ciudata poate, defapt si cealalta poate a fost ciudata:D:)

Si iar m-am gandit la tine....

Iti scriu acum ceva poate la nervi, poate din furie, poate din ura si poate din gelozie. Nu imi mai pasa daca ma crezi sarcastica, fitoasa, imbecila si proasta. Am fost, asa e. E adevarat insa acum iti spun tie si intregii lumi: M-AM SATURAT! A fost frumos cat a fost, insa nu ai stiut sa apreciezi. Spun poate toate la nervi insa te asigur ca e purul adevar, crezi ca nu pot sa te uit? Ba da! Pot, este doar o chestie de timp. Cu toata abureala asta, mi-am dat si eu seama, ciudat nu? Eu...cea care te vedeam numai pe tine. Este adevarat ca niciodata nu am crezut ca o sa fie asa.

Din partea mea poti sa versi lacrimi cate vrei. Am sa ma rup de trecut, am sa traiesc fara tine insa nu imi mai pasa. Am sa traiesc fara tine, chiar daca inima mea te striga, te cheama, este doar ceva trecator. Inca nu stiu de ce inca te caut, de ce umblu dupa tine, daca tu te gandesti doar la tine. E adevarat sunt singura intre atatia oameni, dar stii ceva? Zambesc si inca poate sper ca intr-o zi vei intelege ca ai fost doar ceva nesimnificativ. Pot sa te iubesc dar si sa te urasc. Dragul meu imi dau seama ca nu te-am cunoscut. Inima ta a fost un labirint pentru mine si inca este. Acum cand realizez atatea pot spune ca te urasc, insa nu o fac, deoarece in numele a ce am spus si voi spune te-am iubit. Poate din mila spun asta, insa chiar imi pare rau de tine. Inca plang cu lacrimi de sange, inca te vreau, insa stiu ca imi este imposibil si poate ca tu cand vei citit ce ti-am scris vei incepe sa razi, dar chiar nu imi pasa. Doar un lucru te intreb, inca il am impregnat in minte, de ce ai facut toate asta , de ce? Ca eu sa sufar, asa mult iti place sa vezi pe altul ca sufera? Si cat crezi ca va dura satisfactia asta a ta ? O secunda, un minut, o zi, o saptamana? Iti spun eu ca nu mult ci doar putin timp.
Da e si vina mea , stiu asta insa nu ai dreptul sa imi reprosezi nimic. De ce? Simplu dragul meu, deorece eu te-am iubit dar tu ce ai facut? Doar ai murit!

E cam mica insa sper sa va placa, :):X:D
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#4
Wow....imi place cum scrii.
Descrierea este buna.
Sentimentele sunt foarte bine dezvoltate.
Sunt curioasa de next.Ma gandesc ac nu o vei lasa asa de mica......
Oricum,ai o idee originala.Astept nextul!
Raman fanul tau!

#5
Nu ai pentru ca sa-mi multumesti, imi place one-short-ul si astept sa mai scri la el, deci o "nebuna" la dispozitia ta:)))) Capitolul a fost prea scurt asa ca astept sa te revansezi cu unul mult mai lung. Greseli de tastare nu am vazut, poate doar cateva virgule uitate, dar nu sunt cine stie ce. Hm...observ ca inca nu ai dat nume asa ca voi folosi tot acel "ea". Fata aia (ca fata e din cate imi dau eu seama:))) a procedat bine incercand sa-l uite si sa-l lase in trecut. Pana la urma el pierde daca nu stie sa aprecieze o prietenie adevarat si ea nu are de ce sa o mai intereseze de soarta lui...Plz pune si u niste nume ca ma incurc:))
Succes pentru un capitol mai mare si cu foarte putine greseli...ja ne:* >:D<
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Slalom printre sentimente Neris 3 2.854 03-09-2012, 02:04 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Sentimente uitate *|Dea|* 14 8.071 16-04-2012, 10:32 AM
Ultimul răspuns: *|Dea|*
  Casatorie, aventuri, sentimente ascunse si replici acide Lexxu 6 3.279 04-03-2012, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Sentimente atarnate de-o franghie Peppers 8 4.854 12-02-2012, 03:21 PM
Ultimul răspuns: onu'
  Sentimente puse pe hârtie Rose ^^ 1 1.751 12-01-2012, 11:39 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Sentimente si senzatii.Poezii Storymaker 15 8.326 08-01-2012, 08:51 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Sentimente pe hârtie :]. `Shadow. 2 1.830 07-08-2011, 08:15 PM
Ultimul răspuns: `Shadow.
  Sentimente si ganduri yaoi maniac 0 2.177 22-06-2011, 02:36 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Rupte din sentimente Ichigo. 6 3.494 08-06-2011, 09:04 PM
Ultimul răspuns: Syryus
  Talente ascunse... Uchiha_Shana 2 2.741 23-05-2011, 08:29 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)