Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Cea mai retrasa si singura floare este si cea mai frumoasa

#41
Hey >:D< am trecut si eu pe la ficul tau si pot spune ca ideia este originala :X
Sacura cu ochelari si aparat dentar sunat chiar funny si sasuke baiat cu bani si cuminte suna ciudat.....
Nu am putut sa nu rad atunci cand am aflat numele directorului :)) si nu am putut sa nu ma incrunt cand am vz ca Neji fumeaza ..... nu a auzit ca nu ii face bn :-w

Oricum... revenind la fic, ai greseli si de tastatura si f putine de exprimare dar se regasesc oriunde nu?

Nu mai lungesc vorba si spun doar atar:

Vreau nxt-ul :pls:
[Imagine: taemin-grr_180679547.gif]
I just wanna know if you feel the same
When you call my name someday
I will be there right in front of you

#42
OMG ! ... Cat de plictisitor poate fi fic-ul tau 8-| Imi pare sincer rau , dar asta e adevarul si eu [ prin " stilul " meu ] t-il arunc in fata !

Ideea abordata de tine e banala si plictisitoare. Oricine poate prevedea ce va urma [ sau cel putin eu ]. Iti sugerez sa vii cat mai repede [ chiar in urmatorul capitol ] cu ceva nou si interesant , care sa creeze suspans in inimile cititorilor.

Descrierea e si ea banala , epitetele sunt unele ... chiar vechi as putea spune [ le gasesti peste tot ] , adesea folosite in compunerile copiilor din clasele 5-6. Nimeni nu iti cere o descriere bogata , deci renunta la " Sakura era o fata ... , ... , ... " ; " Sasuke ... , .... " si tot asa , pentru ca nu reusesti sa redai o armonie , iar firul epic e intrerupt mereu la fiecare greseala de acest gen. E stupid cu alte cuvinte ! Parerea mea este sa renunti la descrierea insasi , pentru ca nu te pricepi si atunci cand descrii o faci mult prea amanuntit , lucruri nenteresante si neimportante. Daca chiar vrei sa te concentrezi si pe ea , atunci rezumate doar la aspectele importante si strictul necesar , daca nu ... las-o moarta si vezi dialogul sau naratiunea !

Dialogul e prea sec. Adesea Sakura gandeste pana moare cititorul pe scaun , apoi sora ei o trezeste la realitate , la fel si in cazul lui Sasuke. Dialogul il folosesti pentru a dinamiza actiunea , il folosesti cu un scop precis , nu pentru a " o trezi " pe Sakura. Poti foarte bine sa spui " Gandurile mele fura intrerupte brusc de vocea familiara a surorii , in momentul aterizarii in Konoha " , astfel incat cititorul isi da seama de faptul ca sora ei ii vorbise cu scopul de a o anunta ca avionul aterizaze , si totul intr-o fraza. Dialogul il folosesti pentru a sublinia ceva concret si important sau pentru a caracteriza un personaj indirect.

Naratiunea ... pas ... . Vreau sa vad indici temporali si spatiali , precizati mai des , si din ce in ce mai amanuntit , pentru a creea un efect constant de " siguranta " [ metaforic vorbind ] in mintea cititorilor referitor la actiunea povestii , si astfel incat sa redai realitatea intamplarilor intr-un mod placut.

Stilistica cam absenteaza. Asezarea in pagina e usor dezordonata , deci te rog sa fii mai atenta. Nu e mare lucru sa dai " Previzualizeaza mesajul " inainte de al posta. Greselile gramaticale exista si ele , dar o voi mentiona pe ceea mai des intalnita si mai suparatoare [ pentru mine ] : acuma - acum. In fic te rog sa nu mai folosesti linia de pauza " - " sau " ; ". Nu arata bine.


Ar mai fi multe de spus , dar sunt prea obosita acum sa fiu mai detaliata si concreta , lucru pentru care imi pare rau , dar voi mai reveni cu un comentariu mai bine gandit. Stiu ca acum exprimarea mea cam lasa de dorit , dar te rog sa faci un mic efort si sa treci cu vederea , concentrandute pe critica insasi si greselile observate de mine [ sau cam ceea ce intelegi din ele ]. ^^


Succes in continuare si te rog sa tii cont de spusele mele sau fac urat ! xD


P.S. : Daca ai nelamuriri sau te deranjeaza comentariul de rog sa-mi dai un PM !



#43
hey mersi mult pentru comentarii sa stiti ca nu ma supar de ceea ce spuneti. v-am adus nextu, am zabovit cam mult, scuze lenea si scoala. Sper sa va placa si ca nu am dat-o in bara:o3 inca ceva.. nu stiu daca voi povesti si din perspectiva lui Sasuke, voi vedea pe parcurs. Domnisoarelor si cavalerilor Lectura placuta :*


Cap 4 Sentimentul revine, va persista...Vom fi cele mai bune prietene, de nedespartit...

SASUKE:

Il iau si incep sa citesc, se pare ca e de la...
- Imposibil...imposibil, sunt uimit de ceea ce scrie aici. Imposibil, nu pot sa cred ca Ino a incercat sa se sinucida. “Sasuke, frate, vin-o te rog la spitalul Central. Ino a incercat sa se sinucida. Naruto.” Oare e din cauza mea? Poate e ea enervanta, dar ma simt putin vinovat. Ma schimb repede si fug la spital. Nici nu stiu ce am luat pe mine, nu m-as mira sa iau boxeri peste blugi. Ii imprumut masina lui Itachi, fara sa ii zic, Honda-accord, ma v-a omora, dar o sa-i treaca pana se insoara.

Accelerez, ajungand la 100 km/h in oras si sunt si minor, deci nu m-as mira sa primesc o minunata si idioata amenda. Ajung la spital, unde intreb o asistenta si aflu ca Ino e la etajul unu. Il gasesc pe Naruto care sta jos pe un fotolui alb si il intreb cum se mai simte varsa.
- Acum e mai bine, Slava Domnului! Desi parintii ei inca sunt ingrijorati, nu au idee de ce ar fi obligat-o sa isi taie venele.
- Da stii cum s-a intamplat?
- Ar fi zis clonele ei ca Ino nu se simtea prea bine si ca le era teama pentru ea, pentru ca vorbise doar de moarte in ziua respectiva, adica ieri. Se pare ca a gasit-o mama ei aseara, la miezul noptii mai exact, in cada cu venele taiate, imbracata toata in alb, gata de moarte cu alte cuvinte. Uite Sasuke, stiu ca nu o suporti, defapt putini o suporta, dar te rog...
- Nu, nici nu ma gandesc sa fiu cu ea. NU! E nebuna daca crede ca cu asta ma la “lega” de ea. Nu raman impresionat cu acest act, sa stii.
- Nu frate, nu la asta ma refeream. Doream sa vorbesti cu ea si poate lamuresti lucrurile, dar fii calm. Dau afirmativ din cap si ma indrept spre salonul ei. Stai...a zis “sa fiu calm?” Da cand nu am fost eu calm? Eu mereu sunt calm si nu-s ca el, o dinamita. Intru in salonul alb, exagerat de alb, dar se pare ca nu am cu cine sa vorbesc, pentru ca Ino doarme. Dau sa plec, dar blonda ma striga.
- Sasuke..Sasuke ai venit la mine! Stiam ca tii la mine. Bun, deci a innebunit! Cum poate sa zambeasca si sa fie asa calma dupa fapta facuta? Zau ca nu o inteleg.
- Ino inceteaza. Am venit ca sa lamuresc ceva. De ce ai incercat sa te sinucizi? Esti nebuna! Nu ma impresionezi cu gesturi de-astea. Mi se pare ca alegi cea mai jalnica metoda, care in fata mea nu face doi bani si asa si tu. Sunt atatea fete care ma plac, dar nu s-au sinucis ca eu le-am respins, sa stii. Nu poti porunci inimi, daca tu poti foarte bine, dar eu nu pot, iar eu pentru tine sunt o obsesie, un trofeu de castigat si uiti ca am suflet, nu ma poti tine langa tine ca pe o jucarie a ta, mai sunt baieti pe lumea asta. Tot ce vrei tu este popularitatea. Inceteaza ca nu reusesti nimic. Poate am fost cam dur, dar trebuia sa inteleaga.
- Sasuke...eu....eu...imi pare rau...
- Nu te cred, se cunoaste de la un km ca minti. Cand ai de gand sa te schimbi fa-o si tine minte ca nu o faci pentru mine si nici nu ma intereseaza. Fa-te bine. Am pecat de aici.
Ino: “Nu voi renunta pana nu esti al meu Sasuke, numi pasa de ce ai spus tu.”
Am plecat din salon. Nu stiu unde ma duc, dar numi pasa. Auzi la ea ca ii pare rau, ce mult a cazut. Mi-e mila de ea, dar mai ales de parintii ei, nu merita asa ceva.

SAKURA:

Tocmai cand ieseam pe poarta liceului vad, vad un tanar care... Nu inteleg nimic, nu poate fi... Un tanar rezemat de gardul scolii, cu parul negru. E exact ca in visul meu, ciudat nu? Ooooo nu...se apropie de mine, noi, s-a oprit si se pare ca doreste sa spuna ceva.
- Hei fetelor. Vedeti ca Ino a incercat sa se sinucida, motiv..oare? spune acesta afisand un zambet simplu, dar totodata plin de iubire si farmec. Veniti cu mine la spitalul Central? Apropo cine-i ea?
- Buna Sai. Ea e Sakura Haruno, noua noastra colega. Cum adica? Ino a incercat sa vada daca moartea o primeste? Dar nu i-a iesit, i-am zis eu ca nici moartea nu o ia la ea, la cat e de urata si enervanta, spune Karin izbucnind in ras. Cum sa razi la asa ceva si cine-i Ino? Dar e clar ca fetele nu prea o suporta. Oare de ce? Eu nu merg, ca i-am promis Sakurei ca-i aratam orasul si nici nu-mi pasa de ea. Hinata?... iar aceasta da negativ din cap, spunand ca nu are ce cauta acolo, ca Ino nu o suporta si a jignit-o mereu. Ne pare rau, Sai. Stim ca o placi, dar noi nu prea, stii ce ne face.

Acest Sai pleaca asa ca le intreb si eu pe fete cine e el si acea Ino, fata pe care brunetul o place. Aflu ca baiatul, brutet cu parul scurt si ochii negri neexprimand nimc e in aceiasi clasa cu noi si este si in clubul de desen, se pare ca are talent, iar Ino este o ingamfata si se crede cea mai frumoasa, deci clar nu ma va suporta si va rade de mine. Se pare ca fetele ii spun blondei “Miss Univers Fara Neuroni”.

Intr-un final ajung acasa, unde sunt intampinata, mai bine spus trantita la pamant se sormea care cerea explicatii. "Cum a fost? Unde am fost? Ce baieti am vazut?" Si alte intrebari iodioate.
- Calmeaza-te ca iti spun tot, dar hai pe terasa. Vreau sa stau afara, du-te si ia si doua cani cu ceai, te rog. Se duce bombanind ca nu a aflat mai repede, iar eu ma indrept spre leaganul de langa iaz. In fata mea se intind florile stropite cu vopsea si date cu parfum ce te imbata la fiecare inspiratie facuta. Cerul incepe sa capete o nuanta usor rosiatica, combinata cu mov spre roz, aproape, iar mingea de foc ii face loc mandrei ei surori alaturi de fiicele sale mult iubite. O singura stea este pe cer, facand ultimele pregatiri pentru aparitia reginei, acea stea este Venus sau Luceafarul, cea mai stralucitoare dintre toate stelutele. Langa mine se aseaza Konan inmanandu-mi caldutul ceai. Se lasa destul de racoare, adica vine toamna, anotimpul melancolic, dar si linistit pentru mine. Sorb usor din lichidul maronui si incep sa-i povestesc ziua de azi. Am fost intr-un parc... ma asculta cu atata concentrare si se observa ca se bucura pentru mine, chiar foarte mult, dar cea mai fericita sunt eu. Am doua prietene absolut minunate care stiu sa se bucure de viata si sa faca pe altii sa rada.

~Flashback~

Stateam in parc pe o banca la umbra unui pom, iar in fata noastra se afla raul “Sperantei”, ce ciudat. Adica in Miami am intalnit-o pe Isabella la podul “Visului” si acum speranta, visul si speranta, am un vis si acum ca am gasit doua prietene sper sa nu ne despartim, aceasta e speranta, da e foarte ciudat si frumos. Stateam cu fetele si imi povesteau despre peripetiile patite la gimnaziu. Cand au fost intr-o excursie si au speriat-o pe Ino de moarte. Ele radeau si fata murea acolo. Au facut-o sa creada ca in zona exista un spirit care nu isi gaseste linistea, i-au pus pasta de dinti pe clanta si cu ajutorul la cativa baieti au facut-o si pe asta, desi la ora patru diriga i-a pedepsit numai pe baieti, scotandu-i afara la incalzire, ca la armata. Sau cand s-a rupt masa cu tot cu Ino, ca dansa pe ea, era o masa foarte rezistenta. Atunci cand au gresit traseul si au gasit un cuib de lilieci sau cand diriginta lor a primit o usa in cap, din greseala, se pare ca se fugareau doi baieti, Naruto si Sasuke parca si in acea joaca a lor au ranit un adult.

Radeam cu lacrimi, erau si lacrimi de fericire, radiam de acest sentiment de mult pierdut si regasit. Viata chiar tine cu mine sau ma pune la o noua proba? Nu, nu vreau sa ma gandesc la lucruri negative. Totul se potriveste. Natura impreuna cu noi. Mii de pasarii libere pe cer isi aleg o noua casa, se pare ca acesta este ultimul lor concert. Frunzele incep deja sa se desprinda de mama lor formand un covor viu colorat in contrast cu sufletul meu in acest moment. Soarele incepe sa devina din ce in ce mai rece, acest lucru nu se potriveste. De ce sa devii rece cand totul e asa frumos sau poate e prea mult. Cam asa e si cu viata...de ce sa ai parte de totul perfect, trebuie sa se combine, dar in cazul meu acel sentiment de tristete amestecat cu durere a persistat mult timp in inima mea, intunecand-o si facandu-ma pe mine sa ma simt singura pe lume, chiar daca aveam o sora si parintii, eu ma simteam singura, data la o parte. Ma intreb daca asa se simteau si copii de la orfelinate? Cei care au fost abandonati? Daca e asa, atunci ii inteleg. Dar cineva de sus ma iubeste si vechiul sentiment de fericire si iubire revine, simt ca va persista, simt cum imi invaluie inima intr-o mantie acoperind fiecare coltisor, nepermitandui dureri sa patrunda, dar si eu stiu ca mai devreme sau mai tarziu voi suferi din nou, dar totusi ceva e pe cale sa se schimbe radical. Simt ca noi trei vom fi cele mai bune prietene, de nedaspartit.
- Sakura ce ai patit? La ce te gandesti?
- Hinata...pai la sentimentul pe care mi-l oferiti, se pare ca nu inteleg la ce ma refer. La fericire si iubire. Aceste minunate sentimete apar in mine, voi le-ati reaprins. Vom fi cele mai bune prietene, de nedaspartit, corect?

Cele doua dau din cap si ma imbratiseaza strans. Ma roaga sa le povestesc ceva despre mine si cu toata durerea o fac, desi nu am mai spus la nimeni acest lucru, dar se pare ca acum ma simt chiar bine si usurata. E placut sa fiu in compania persoanelor care apreciaza prietenia dupa suflet si nu pun prea mare pret pe frumusete. Desi ele sunt doua fete foarte frumoase, naturale, care nu se ascund dupa o masca plina de chimicale.


~End Flashback~

Asa cum eu nu am putut pastra acel moment la nesfarsit asa s-a intamplat si acum. Decand povestesc eu mandra luna si-a facut aparitia, mi-as dori uneori sa pot opri timpul. Sora mea ma imbratiseaza strans spunandu-mi ca e foarte fericita pentru mine si ca stia ca cineva imi va descoperi acea prietenie din suflet, spera doar ca fetele sa stie sa o pretuiasca. Eu sunt absolut sigura ca vom fi cele mai bune prietene. Desi scoala seama cu cea din visul meu, o cladire mare de culoarea caramelului cu trei etaje si cu teren de football si baschet, iar acel baiat seamana cu cel din vis, statea rezemat de zid si deodata vine spre mine...am putut observa doua suvite negre, da e ciudat avand in vedere ca, adica parca visul prinde usor viata. Ciudat si mai ciudat e faptul ca ceva imi spune sa am grija, pentru ca multe se vor schimba. Ma intreb ce? Ce e acel ceva ce imi va marca viata? Voi afla eu..in curand...

http://autovariouscar.com/wp-content/upl...accord.jpg - honda
[Imagine: h8v.gif]
 

#44
Dau edit dupa ce termin de vazut filmul, vreau sa fiu prima, si de data asta chiar dau edit dupa ce termin de vazut filmul.
Oh, imi pare sincer rau ca nu mai pot da edit in seara asta, doar ca nu prea mai am starea necesara dupa ce am aflat...dau maine, scuze...
So, cum am spus edit :
Si acest capitol e destul de bun, nu am ce sa-ti reprosez. Naratiunea e destul de ok, desi o mai poti imbunatatii, descrierea si ea e buna, dar nu ar strica daca ai mai lucra putin si la ea, nu zic ca nu e buna, doar ca o mai poti imbunatatii, dialogul nu e sec, imi plac replicile, dau un strop de amuzament, unele. Ai si mici greseli de tastare, poate data viitoare il corectezi mai bine. So, eu iti spun bafta cu next si sa ma anunti. >:D<
[Imagine: j5atg3.png]


#45
Mersi, ca ma anuntat:*....Acum sa trecem la fic, imi place foarte mult:love:, ideea este originala, nu credeam ca Ino o sa ajunga asa de departe. Nu se poate spune ca-l iubeste pe Sasuke, e obsedata de el. Saracul Naruto, cu o verisoara ca a lui cred ca m-as spanzura, e mai sigur decat taierea venelor:))...Imi place ca Sakura se intelege bine cu Hinata si Karin, are nevoie de niste prietene adevarate. Asa...hm... imi place cum imbini modurile de expunere( naratiunea, dialogul si descrierea)
Astept nextu si daca poti sa ma anunti si pe mine.

Ja ne!:bye:

#46
Hello dear. Vai... nu am mai trecut pe aici de o caruta de ani. Cum am ramas foarte in urma cu capitolele il voi comenta pe acesta. Imi place ca adaugi descriere, nu este cin stie ce, dar mai incape. La naratiune se vede ( sau mai bine spus se citeste :)) ) evolutia. Diloagul nu mi se pare sec, greseli de tastare hmmm... nu am vazut, iar actiunea ( surprinzator ) nu mi se pare grabita.
Cum poate fi si Ino atat de blonda? Serios acuma, chiar credea ca il impresioneaza? Mda... nu a facut-o. Nici pe mine nu m-a uimit cine stie ce. In acel vis al Sakurei puteam sa jur ca despre Sasuke era vorba, dar e mai bine cu Sai. ce mai pot sa spun decat ca acest capitol chiar mi-a placut.
So dear iarta-ma ca nu am mai dat com, dar efectiv nu am mai avut timp.
P.S. anunta-ma si pe mine cand pui next-ul
Bye Bye
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#47
Ello dear ^^ Multam k m'ai anuntaat ca ai pus nextul ^^. Mi-a placut. Ce am ras la ,,Cum adica? Ino a incercat sa vada daca moartea o primeste? Dar nu i-a iesit, i-am zis eu ca nici moartea nu o ia la ea, la cat e de urata si enervanta, spune Karin izbucnind in ras. Cum sa razi la asa ceva si cine-i Ino? Dar e clar ca fetele nu prea o suporta. Oare de ce? Eu nu merg, ca i-am promis Sakurei ca-i aratam orasul si nici nu-mi pasa de ea. Hinata?... iar aceasta da negativ din cap, spunand ca nu are ce cauta acolo, ca Ino nu o suporta si a jignit-o mereu. Ne pare rau, Sai. Stim ca o placi, dar noi nu prea, stii ce ne face.". A fost funny xD. Well sa revenim. Cu exceptia a catorva greseli de tastare care nu sunt ft grave capitolul a fost frumos. Descrierea a fost la locul ei, la fel si naratiunea, actiunea nu a fost grabita si dialogul nu a fost sec. Ce tampita poate sa fie Ino O_O Sa incerce sa se sinucida? E plecata cu capu saraca. Nu are nicio sansa ca Sasuke-kun. Well, fara alte cuvinte astept nextu si te rog sa ma anunti cand il pui. Buh bye!:*
[Imagine: EnvYQ.png]

#48
Bună! Ei bine, după cum ţi-am promis, iată-mă şi la ficul tău. Sincer, l-am citit, însă n-am avut timp să las comm. E destul de drăguţ ficul, doar că mai ai de lucrat. Nu spun că eu aş fi nu ştiu ce geniu, însă ştie să recunosc un fic bun atunci când îl văd. Ei bine, ficul tău, uneori tinde spre a deveni plictisitor. Să-ţi spun sincer, peste unele părţi am sărit. Descrierea e destul de seacă. recunosc, nici eu nu mă prea pricep la descrieri, dar nici chiar aşa.
Ideea e originală, nu neg. N-ma mai întâlnit ficuri în care Sakura să fie urâtă, batjocorită de toţi şi alte chestii...
Dialogul, uneori tinde spre sec, iar acţiunea e cam plictisitoare, sincer.

Ei bine, asta a fost cam tot ce vroiam să spun. Aştept următorul capitol şi câteva îmbunătăţiri.
Chuu and gambate.

#49
Ello my twin sys scuze că vin atât de târziu, dar am fost prinsă cu acea conferinţă.

So revenind la ficul tău şi la acest capitol, ce pot să spun titlul capitolului mi s-a părut puţin cam lung. Descrierea a fost bunicică, dar ai mai putea lucra puţin la ea deoarece tinde să devină plictisitoare, la fel şi cu dialogul încercă să mai reduci din el sau să îl faci mai dinamic, mai captivant căci el este important în desfăşurarea acţiunii.
Greşeli am văzut câteva, dar să zicem că le trec cu vederea deoarece mă interesează ce se întâmplă în ficul tau.
Per total a fost un capitol bunicel, dar mai ai de lucrat. Cam atât aştept nextu bye, bye şi multă imaginaţie.

P.S. sys dacă te-a supărat comm-ul meu pm şi se rezolvă.

#50
Buna dear! Ador fic`ul tau, si am dat si eu un edit:D Apropo: ideea e foarte originala!!

Cap 4 Sentimentul revine, va persista...Vom fi cele mai bune prietene, de nedespartit...

woow! :hot: Ce titlu lung!! Insa sincera sa fiu... imi place:D, dar nu pune mai mult de o idee in titlul capitolului!

SASUKE:

Il iau si incep sa citesc, se pare ca e de la...
- Imposibil...imposibil, sunt uimit de ceea ce scrie aici. Imposibil, nu pot sa cred ca Ino a incercat sa se sinucida.

Sasuke pare prea afectat!! Woow!! Imi place!!


“Sasuke, frate, vin-o te rog la spitalul Central. Ino a incercat sa se sinucida. Naruto.”

Sms pur si simplu mi`a atras atentia! Adica in multe fic`uri am vazut ca sms`ul era prea dezvoltat, dar la tine scurt si la obiect! :bv:

Oare e din cauza mea? Poate e ea enervanta, dar ma simt putin vinovat. Ma schimb repede si fug la spital. Nici nu stiu ce am luat pe mine, nu m-as mira sa iau boxeri peste blugi. Ii imprumut masina lui Itachi, fara sa ii zic, Honda-accord, ma v-a omora, dar o sa-i treaca pana se insoara.

Ai adaugat putin umor in mijlocul "tragediei" la faza cu boxeri :))

Accelerez, ajungand la 100 km/h in oras si sunt si minor, deci nu m-as mira sa primesc o minunata si idioata amenda. Ajung la spital, unde intreb o asistenta si aflu ca Ino e la etajul unu. Il gasesc pe Naruto care sta jos pe un fotolui alb si il intreb cum se mai simte varsa.
- Acum e mai bine, Slava Domnului! Desi parintii ei inca sunt ingrijorati, nu au idee de ce ar fi obligat-o sa isi taie venele.
- Da stii cum s-a intamplat?
- Ar fi zis clonele ei ca Ino nu se simtea prea bine si ca le era teama pentru ea, pentru ca vorbise doar de moarte in ziua respectiva, adica ieri. Se pare ca a gasit-o mama ei aseara, la miezul noptii mai exact, in cada cu venele taiate, imbracata toata in alb, gata de moarte cu alte cuvinte. Uite Sasuke, stiu ca nu o suporti, defapt putini o suporta, dar te rog...

Dialogul este destul de ok, dar incearca sa il dezvolti.

- Nu, nici nu ma gandesc sa fiu cu ea. NU! E nebuna daca crede ca cu asta ma la “lega” de ea. Nu raman impresionat cu acest act, sa stii.

Asa Sasuke!! Fi tare!!

- Nu frate, nu la asta ma refeream. Doream sa vorbesti cu ea si poate lamuresti lucrurile, dar fii calm. Dau afirmativ din cap si ma indrept spre salonul ei. Stai...a zis “sa fiu calm?” Da cand nu am fost eu calm? Eu mereu sunt calm si nu-s ca el, o dinamita. Intru in salonul alb, exagerat de alb, dar se pare ca nu am cu cine sa vorbesc, pentru ca Ino doarme. Dau sa plec, dar blonda ma striga.

Faza cu "sa fi calm" mi`a placut mult :))

- Sasuke..Sasuke ai venit la mine! Stiam ca tii la mine. Bun, deci a innebunit! Cum poate sa zambeasca si sa fie asa calma dupa fapta facuta? Zau ca nu o inteleg.

blonda in actiune!!

- Ino inceteaza. Am venit ca sa lamuresc ceva. De ce ai incercat sa te sinucizi? Esti nebuna! Nu ma impresionezi cu gesturi de-astea. Mi se pare ca alegi cea mai jalnica metoda, care in fata mea nu face doi bani si asa si tu. Sunt atatea fete care ma plac, dar nu s-au sinucis ca eu le-am respins, sa stii. Nu poti porunci inimi, daca tu poti foarte bine, dar eu nu pot, iar eu pentru tine sunt o obsesie, un trofeu de castigat si uiti ca am suflet, nu ma poti tine langa tine ca pe o jucarie a ta, mai sunt baieti pe lumea asta. Tot ce vrei tu este popularitatea. Inceteaza ca nu reusesti nimic. Poate am fost cam dur, dar trebuia sa inteleaga.
- Sasuke...eu....eu...imi pare rau...
- Nu te cred, se cunoaste de la un km ca minti. Cand ai de gand sa te schimbi fa-o si tine minte ca nu o faci pentru mine si nici nu ma intereseaza. Fa-te bine. Am pecat de aici.
Ino: “Nu voi renunta pana nu esti al meu Sasuke, numi pasa de ce ai spus tu.”
Am plecat din salon. Nu stiu unde ma duc, dar numi pasa. Auzi la ea ca ii pare rau, ce mult a cazut. Mi-e mila de ea, dar mai ales de parintii ei, nu merita asa ceva.

Destul de bine dupa parerea mea. Mi`a placut ca a lasat`o cu ochii in soare :D

SAKURA:

Tocmai cand ieseam pe poarta liceului vad, vad un tanar care... Nu inteleg nimic, nu poate fi... Un tanar rezemat de gardul scolii, cu parul negru. E exact ca in visul meu, ciudat nu? Ooooo nu...se apropie de mine, noi, s-a oprit si se pare ca doreste sa spuna ceva.
- Hei fetelor. Vedeti ca Ino a incercat sa se sinucida, motiv..oare? spune acesta afisand un zambet simplu, dar totodata plin de iubire si farmec. Veniti cu mine la spitalul Central? Apropo cine-i ea?
- Buna Sai. Ea e Sakura Haruno, noua noastra colega. Cum adica? Ino a incercat sa vada daca moartea o primeste? Dar nu i-a iesit, i-am zis eu ca nici moartea nu o ia la ea, la cat e de urata si enervanta, spune Karin izbucnind in ras.

Dialogul nu e sec. Te`ai cam grabit putin.

Cum sa razi la asa ceva si cine-i Ino? Dar e clar ca fetele nu prea o suporta. Oare de ce? Eu nu merg, ca i-am promis Sakurei ca-i aratam orasul si nici nu-mi pasa de ea. Hinata?... iar aceasta da negativ din cap, spunand ca nu are ce cauta acolo, ca Ino nu o suporta si a jignit-o mereu. Ne pare rau, Sai. Stim ca o placi, dar noi nu prea, stii ce ne face.

Aici nu am inteles nimic!!! Linia de dialog este totul :>!


Acest Sai pleaca asa ca le intreb si eu pe fete cine e el si acea Ino, fata pe care brunetul o place. Aflu ca baiatul, brutet cu parul scurt si ochii negri neexprimand nimc e in aceiasi clasa cu noi si este si in clubul de desen, se pare ca are talent, iar Ino este o ingamfata si se crede cea mai frumoasa, deci clar nu ma va suporta si va rade de mine. Se pare ca fetele ii spun blondei “Miss Univers Fara Neuroni”.

Intr-un final ajung acasa, unde sunt intampinata, mai bine spus trantita la pamant se sormea care cerea explicatii. "Cum a fost? Unde am fost? Ce baieti am vazut?" Si alte intrebari iodioate.
- Calmeaza-te ca iti spun tot, dar hai pe terasa. Vreau sa stau afara, du-te si ia si doua cani cu ceai, te rog. Se duce bombanind ca nu a aflat mai repede, iar eu ma indrept spre leaganul de langa iaz. In fata mea se intind florile stropite cu vopsea si date cu parfum ce te imbata la fiecare inspiratie facuta. Cerul incepe sa capete o nuanta usor rosiatica, combinata cu mov spre roz, aproape, iar mingea de foc ii face loc mandrei ei surori alaturi de fiicele sale mult iubite. O singura stea este pe cer, facand ultimele pregatiri pentru aparitia reginei, acea stea este Venus sau Luceafarul, cea mai stralucitoare dintre toate stelutele. Langa mine se aseaza Konan inmanandu-mi caldutul ceai. Se lasa destul de racoare, adica vine toamna, anotimpul melancolic, dar si linistit pentru mine. Sorb usor din lichidul maronui si incep sa-i povestesc ziua de azi. Am fost intr-un parc... ma asculta cu atata concentrare si se observa ca se bucura pentru mine, chiar foarte mult, dar cea mai fericita sunt eu. Am doua prietene absolut minunate care stiu sa se bucure de viata si sa faca pe altii sa rada.

Imi place cum ai descris totul!


~Flashback~

Stateam in parc pe o banca la umbra unui pom, iar in fata noastra se afla raul “Sperantei”, ce ciudat. Adica in Miami am intalnit-o pe Isabella la podul “Visului” si acum speranta, visul si speranta, am un vis si acum ca am gasit doua prietene sper sa nu ne despartim, aceasta e speranta, da e foarte ciudat si frumos. Stateam cu fetele si imi povesteau despre peripetiile patite la gimnaziu. Cand au fost intr-o excursie si au speriat-o pe Ino de moarte. Ele radeau si fata murea acolo. Au facut-o sa creada ca in zona exista un spirit care nu isi gaseste linistea, i-au pus pasta de dinti pe clanta si cu ajutorul la cativa baieti au facut-o si pe asta, desi la ora patru diriga i-a pedepsit numai pe baieti, scotandu-i afara la incalzire, ca la armata. Sau cand s-a rupt masa cu tot cu Ino, ca dansa pe ea, era o masa foarte rezistenta. Atunci cand au gresit traseul si au gasit un cuib de lilieci sau cand diriginta lor a primit o usa in cap, din greseala, se pare ca se fugareau doi baieti, Naruto si Sasuke parca si in acea joaca a lor au ranit un adult.

Radeam cu lacrimi, erau si lacrimi de fericire, radiam de acest sentiment de mult pierdut si regasit. Viata chiar tine cu mine sau ma pune la o noua proba? Nu, nu vreau sa ma gandesc la lucruri negative. Totul se potriveste. Natura impreuna cu noi. Mii de pasarii libere pe cer isi aleg o noua casa, se pare ca acesta este ultimul lor concert. Frunzele incep deja sa se desprinda de mama lor formand un covor viu colorat in contrast cu sufletul meu in acest moment. Soarele incepe sa devina din ce in ce mai rece, acest lucru nu se potriveste. De ce sa devii rece cand totul e asa frumos sau poate e prea mult. Cam asa e si cu viata...de ce sa ai parte de totul perfect, trebuie sa se combine, dar in cazul meu acel sentiment de tristete amestecat cu durere a persistat mult timp in inima mea, intunecand-o si facandu-ma pe mine sa ma simt singura pe lume, chiar daca aveam o sora si parintii, eu ma simteam singura, data la o parte. Ma intreb daca asa se simteau si copii de la orfelinate? Cei care au fost abandonati? Daca e asa, atunci ii inteleg. Dar cineva de sus ma iubeste si vechiul sentiment de fericire si iubire revine, simt ca va persista, simt cum imi invaluie inima intr-o mantie acoperind fiecare coltisor, nepermitandui dureri sa patrunda, dar si eu stiu ca mai devreme sau mai tarziu voi suferi din nou, dar totusi ceva e pe cale sa se schimbe radical. Simt ca noi trei vom fi cele mai bune prietene, de nedaspartit.
- Sakura ce ai patit? La ce te gandesti?
- Hinata...pai la sentimentul pe care mi-l oferiti, se pare ca nu inteleg la ce ma refer. La fericire si iubire. Aceste minunate sentimete apar in mine, voi le-ati reaprins. Vom fi cele mai bune prietene, de nedaspartit, corect?

Cele doua dau din cap si ma imbratiseaza strans. Ma roaga sa le povestesc ceva despre mine si cu toata durerea o fac, desi nu am mai spus la nimeni acest lucru, dar se pare ca acum ma simt chiar bine si usurata. E placut sa fiu in compania persoanelor care apreciaza prietenia dupa suflet si nu pun prea mare pret pe frumusete. Desi ele sunt doua fete foarte frumoase, naturale, care nu se ascund dupa o masca plina de chimicale.

~End Flashback~

Deci descrierea e punctul ta forte clar!!


Asa cum eu nu am putut pastra acel moment la nesfarsit asa s-a intamplat si acum. Decand povestesc eu mandra luna si-a facut aparitia, mi-as dori uneori sa pot opri timpul. Sora mea ma imbratiseaza strans spunandu-mi ca e foarte fericita pentru mine si ca stia ca cineva imi va descoperi acea prietenie din suflet, spera doar ca fetele sa stie sa o pretuiasca. Eu sunt absolut sigura ca vom fi cele mai bune prietene. Desi scoala seama cu cea din visul meu, o cladire mare de culoarea caramelului cu trei etaje si cu teren de football si baschet, iar acel baiat seamana cu cel din vis, statea rezemat de zid si deodata vine spre mine...am putut observa doua suvite negre, da e ciudat avand in vedere ca, adica parca visul prinde usor viata. Ciudat si mai ciudat e faptul ca ceva imi spune sa am grija, pentru ca multe se vor schimba. Ma intreb ce? Ce e acel ceva ce imi va marca viata? Voi afla eu..in curand...

Ne ti in suspans!! Pune repede nextul!!

Ja ne!!
[/size]

Eu: Fata cu ochii mari si albastri. Fata care adora marea. Fata care zambeste din orice. Fata care e mereu indragostita. Fata cu teluri in viata. Fata cu parul brunet. Fata careia ii place toamna tarzie. Fata caruia ii place Coca-Colla. Fata care spune glume. Fata caruia ii plac bomboanele. Fata care isi traieste viata la maxim. Fata care danseaza. Fata care mazgaleste cu creioane colorate in caietele de teme. Fata ce miroase a capsuni. Fata caruia ii plac fluturii.



Tu: Baiatul cu parul negru. Baiatul care mereu se uita dupa mine. Baiatul caruia ii place sa iasa in evidenta. Baiatul caruia ii sclipesc ochii. Baiatul care ii place sa imparta. Baiatul care mereu iese afara cand e cald. Baiatul caruia ii place rock`ul. Baiatul care ii place sa se imbrace la moda. Baiatul care nu este atent la detalii. Baiatul caruia nu ii place sa faca poze. Baiatul cu zambetul pe buze. Baiatul cu multi prieteni. Baiatul cu multa ambitie. Baiatul care este cel mai popular din scoala.



I love my friend :love: :

Where`s my cookye?
Venus-Roseta
Contagieuse
MusicxD
FlyAway [Crissy]
Tigroaica

My Chibi: [Imagine: chibi_8310.gif]
, chibi-ul lui


My fanfic:

"O ultima dorinta inainte de moarte"
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=25584





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Suspine de singurătate Buubz :) 12 4.073 28-12-2011, 03:05 PM
Ultimul răspuns: Buubz :)
  Ehe, prima si singura mea poezie... :)) Black Rose 2 2.601 04-12-2011, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Black Rose
  Floare de Lotus[+16] Piersicuta 14 8.748 12-08-2011, 04:16 PM
Ultimul răspuns: Sho-Yo
  O floare de Iris Acadea' 6 5.574 13-01-2010, 04:43 PM
Ultimul răspuns: Acadea'
  Frumoasa din Garsoniera Adormita si Printul pe Motocicleta Neagra Selena. 2 3.985 16-09-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Selena.
  O floare de cires si iubirea trandafirilor roz(sakura and sasuke) Shilpa 5 11.990 15-09-2008, 09:11 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)