Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Menit ei

#21
Ehh...Something New..
Se pare ca amintirile fetei nu erau chiar sfarsite.

Chapter 4#: O surpriza neasteptata

Roscata a ajuns in camera ei si a fost atrasa de o scrisoare pusa intr-un plic negru, asezata pe perna ei.

"Pisicuta, sper ca nu ai uitat de mine. Da, stii, cel care ti-a furat cireasa. Nu credeam ca te voi gasi atat de rapid, mai ales intr-un astfel de oras. Sper ca acei baieti sa aiba mare grija de tine, daca nu vrei si o a doua partida, asa ca ai mare grija ce faci. Ehm, papusa.. abia astept sa te vad iar, sa te simt, sa te fac a mea. Nu-i asa ca si tu vrei?"

Odata ce zambetul dulce al tinerei a disparut, asa si soarele a fost acoperit de norii plumburii. Fata varsa lacrimi acre, care udau podeaua, iar ochii ei, odata de un negru stralucitor, si-au pierdut scanteia. In ea, furtuna inchisa de azi-dimineata, a luat nastere dupa ce a citit scrisoarea. Ingrozita, a ars-o in bolul rosu de pe masa. "Cauti razbunarea mea, asta vei primi.", gandea fata. Fata a ramas palida, ingrozirea si panica citindu-i-se pe fata. Chipul ei, odata vesel, era umbrit de cand a aparut acest barbat. Se zbatea de atat de multi ani intr-o lume plina de durere, ea avand propriul colt intunecat.

"Poate daca voi adormi voi uita de durere." Dar, dupa un sfert de ora s-a trezit brusc. S-a uitat spre fereastra. Picaturile mici si reci atingeau agresiv sticla. Sentimentele tinerei nu mai pot fi exprimate prin cuvinte simple ca tristete sau bucurie. Desii ochii ei trebuiau sa fie secati de atatea lacrimi varsate, picaturile continuau sa apara din coltul ochiului si se prelingeau pe obrajii ei, care se mentineau palizi, si cadeau peste cearsaful ei, unde ramanea doar o simpla pata umeda.
"De ce nu ma lasa in pace? De ce nu-l pot uita? De ce ma cauta si acum? Oare viata mea va fi mereu ingrozitoare?". Roscata cauta disperata o iesire din locul ei mereu plin de amintiri, dureri si lipsit de sperante. Voia sa uite barbatul care i-a cauzat atat de multa suferinta, sa considere ca nu l-a cunoscut niciodata si sa-si refaca viata. I-a facut mult prea mult rau, prefera sa il faca sa dispara din viata ei.

Dar a tresarit cand si-a auzind telefonul vibrand, provocand un sunet care rupea linistea in camera ei. Era Ren si i-a spus ca in acea seara vor merge amandoi la club. "Si daca ma va gasi barbatul acolo? Daca nu voi scapa de el nici acolo? Dar Ren, o singura mangaiere si va fi de-ajuns sa mai fac un accident sentimental.", gandea alarmata fata, dupa ce a inchis telefonul. Avea nevoie de o persoana in care sa aiba incredere, careia sa ii spuna orice simtea, iar tatal ei biologic era exclus. Nu-l iubea, nu simtea nimic pentru el pentru ca plecase mult prea devreme din viata ei si a lasat ambele femei singure.

-Mama, stiu ca de acolo, de sus, ma vezi si ma indrumi. Nu vreau sa mai vars lacrimi, as vrea sa te vad, sa ma ajuti. De ce nu imi dai nici un semn, de ce nu ma poti ajuta? Imi amintesc sicriul in care erai pusa. Si acum il vad incet, incet cum coboara. Ma doare, lacrimile curg, iti simt lipsa. Ajuta-ma! a spus fata printre miile de lacrimi.
Ploaia a inceput sa devina furtuna. Picaturile ajungeau pe firele de iarba, prelingandu-se rapid spre pamant. Ella a iesit afara, in gradina. A atins mainile. "Sper ca picaturile sunt lacrimile tale. Te rog, ajuta-ma! Daca era in viata nu se intampla asa. Sunt disperata! De ce nu m-a luat Dumnezeu luat si pe mine?".

Picaturile reci ii brazdau suvitele roscate. Trecutul o urmarea mereu, avea o viata plina numai de dezamagiri si de tristete. Rautatea oamenilor o platea ea, vina lor se afla pe umerii acelei tinere roscate.

-Ella! Esti bine? a intrebat o voce cunoscuta, sunand speriata.
-Sunt bine. Sunt doar putin palida! a raspuns rapid fata.
Vocea era a lui Sharky, care era langa Ren. Roscatul i-a facut semn sa vina in casa. Fata a dat din umeri, nerupand linistea, preferand sa ramana in gandurile ei. Inima ei era nimicita, cazuta undeva inauntrul ei. Daca stia cineva cat de mult suferea ea, acea persoana ar fi izbucnit in plans.

Tacerea domina intreaga casa. Roscatul i-a adus fetei un prosop, iar cand a incercat sa o imbratiseze ca sa o incalzeasca, fata s-a ferit, fara sa scoata vreun cuvant.
-Ai patit ceva? intreba cu un ton socat, Ren.
Tanara continua sa taca. Se simtea ranita, nu mai avea putere nici macar sa vorbeasca. Joe se uita mirat spre ea. Considera roscata fiind o fata atat de diferita de celelalte, iar acea diferenta o facea atat de misterioasa. "In sfarsit ceva diferit!", gandea brunetul.
"Oare moartea ma considera o invingatoare invinsa? Nici ei nu ii e mila de mine? De ce? Oare voi putea indrepta asta?". Capul fetei exploda, voia o alta viata, sa nu mai sufere. Fara sa-si dea seama o lacrima s-a prelins pe obrazul ei, cazand pe parchet, cauzand un sunet al unei picaturi care ajungea intr-un lac.

-Uite papusa... Oricat de rau ar fi ce ti s-a intamplat, nu are rost sa te framanti asa si acum. Tot ce faci e sa exagerezi! a spus roscatul nervos.
-Nici macar nu stii ce am patit. De ce te bagi daca nu stii care e problema? a spus fata, rupand firul gandurilor sale.
-A murit mama ta, mare chestie. Si tatal meu a murit si eu nu fac nicio drama!
Fata nu a mai raspuns. A lasat lacrimile sa-i curga din ce in ce mai tare. De ce era asa nepasator din moment ce incepuse sa aiba putina incredere in el. I-a spus cate ceva despre trecutul ei si el o lua peste picior. A aruncat prosopul spre roscat si a fugit spre camera ei. Era traumatizata. Sharky a urmarit scena dintre cei doi, ramanand uimit.

Cand roscatul a vrut sa mearga dupa ea, se auzi un ciocanit la usa. Erau mama lui, tatal roscate si un barbat misterios.
-Domnul vrea sa discute cu Ella. Poate merge la ea in camera, nu?
-Da! Veniti dupa mine, a spus baiatul zambind.
L-a lasat pe barbat in fata camerei roscatei. Cand a intrat, roscata a ramas socata.
-Tu esti! Ce cauti aici? a spus asta, incepand sa isi piarda controlul.
-Ce-i, draguta? Asa vprbesti tu cu mine? Ti-am zis in scrisoare ca sunt sigur ca vrei si o a doua partida. Nu-i asa...pisicuta?
-Nu! a tipat fata. Eu...
Nu a mai avut timp sa termine fraza, ca acel barbat a atins-o si a trantit-o pe pat. Amintirile fetei reinviau. Simtea acel nod in stomac, era scarbita de ceea ce urma sa se intample.Lacrimile ei curgeau din ce in ce mai rapid, mai abundent. Ultima speranta a fetei de a evada a fost sfarsita. Tot ce a mai putut sa faca a fost sa dea un urlet asurzitor, care sa rasune in toata casa, mai ales in mintea celor doi baieti din living:
-NUUU!!!

#22
"vprbesti"= vorbesti
Bun:D
Greseala de tastare am mentionat-o:d...descrierea imi place si e superba....dialogul e super...nu e sec...naratiunea...nu am ce comenta
Biata Ella...Ren salveaz-o...unde esti? Dar tatal Ellei e asa inconstient sa lase un barbat in camera fiicei lui? Doamne!!!
Imi place mult ficul tau:x...tot ce pot sa spun este ca astept nextu'
Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#23
se pare k primul loc a fost deja ocupat
de aceasta data capitolul este mult mai lung si totodata frumos
thoamne nu imi vine sa cred k tipul ala a gasit-o...actiunea devine din ce in ce mai complicata...si asta imi place la nebunie
acum doar sper k baietii sa o salveze de tipul ala...adik monstrul ala

greseli nu prea au fost..."De ce nu m-a luat Dumnezeu luat si pe mine?"...in propozitia asta ai repetat cuvantul luat..."A atins mainile "-banuiesc ca ai vrut sa spui k a intins mainile,nuh?
vprbesti=vorbesti...o mica greseala de tastare

spor la scris^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#24
da ... acolo era intins si la propozitia cu... "De ce nu m-a luat Dumnezeu luat si pe mine?" o scrisesem diferit si apoi o corectasem -> ups, am ratat un cuvant :">

#25
pe la inceput ai cam repetat cuvantul "fata"
~
:X:X:X:X
il iubeeeeeeeesccccccc=p~=p~
::X:X:X:X:X:x

astept nextu`
:X:X:X
neaparat!!!
:x:x

omg:x
e...SUPERB!
:x=p~


bYe:-h
kisses:*:*:*:*
`ubb` izbitha mea:x:x
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#26
~TsuKaDu~ nu este nimik eu una fac greseli si mai mari de tastare...uff sper sa pui capitolul urmator cat mai repede
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#27
Uhm...am cam intarziat xD

Citat:Roscata a ajuns in camera ei si a fost atrasa de o scrisoare pusa intr-un plic negru, asezata pe perna ei.
Ei-ei ...repetitie... ti'am mai zis, sa fi mai atenta la ele.

Citat:Sper ca acei baieti sa aiba mare grija de tine, daca nu vrei si o a doua partida, asa ca ai mare grija ce faci.
Idem

Citat:"Cauti razbunarea mea, asta vei primi.", gandea fata. Fata a ramas palida...
Again idem....

Citat:Se zbatea de atat de multi ani intr-o lume plina de durere, ea avand propriul colt intunecat.
Nu prea am inteles faza cu coltul...

nici un- niciun

Citat:Imi amintesc sicriul in care erai pusa. Si acum il vad incet, incet cum coboara.
Vezi sa nu'ti cada'n cap o.O
In ce coboara....asa..din cer, in mintea ei, in groapa???

Citat:Daca stia cineva cat de mult suferea ea, acea persoana ar fi izbucnit in plans.
Nu suna prea bine.

Citat:Considera roscata fiind o fata atat de diferita de celelalte, iar acea diferenta o facea atat de misterioasa.
Mai bine era sa zici ' O considera pe roscata, o fata..''

Citat:Erau mama lui, tatal roscate si un barbat misterios.
tatal roscatei
Plus ca m'ai cam innebunit cu roscatul asta...

vprbesti- vorbesti

Ai o problema cu exprimarea asta din cate vad..tot repeti cuvintele de 100 de ori, cel putin in capitolul asta.
Mi s'a parut usor sarjata toata povestea...de la capitolul 1 pana la 4, asta tot se smiorcaie. Vad ca tu ai incercat sa creionezi un personaj bland ce trece printr'o perioada mai dificla, insa totul bate spre isterie in cazul ei.
Ideea e buna ce'i drept...insa vezi sa nu exagerezi...de'acum ar trebui sa treci la o apropiere intre cei doi...doar daca nu ti'am dat o idee
Evolutia?...ei bine, nici aici nu am observat...
Ai grija la expresii...
Astept urmatorul capitol, succes!

#28
Bun am vazut ca mi-ai facut pe plac si ai pus pozele ...sunt foarte dragute :X.
Un nou capitol ce bine \:d/ ...cum naiba a gasito ala :O ce nesimtit ...saraca sper sa scape cat mai repede de ala.Cerd ca vor sari pe baieti s-a o ajute uiii :>.
Am vazut o repetare "De ce nu m-a luat Dumnezeu luat si pe mine?".
Deci sa nu uti sa vi mai repede cu ramatorul capitol ca exact acum cand era mai important te-ai oprit :| ...succes si spor la scris in continuare.

Bye Bye :bye:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#29
Ok... So :| Robin :-s stiu de problema cu exprimarea si cu repetitia... ei bine :| (nu cred ca o sa ma crezi :|) ...e din cauza ca:
eu scriu capitolele in word si cand sa le transcriu imi par banale si creez capitolul pe moment...si nu mai am timp sa mai vad daca repet sau ma exprim bine...

si da, sicriul cobora in groapa :P ... daca fata e roscata ;;) :)) si :-w gandeste'te si tu :P daca ai fi fost violata, mama ti-ar fi murit (plus ca a trebuit sa ii atingi oasele ca sa vezi daca era ea) si trecutul te tot urmareste, ce crezi ca ai face? -.-

faza cu coltul ...ei bine...voiam sa zic ca era o lume plina de durere si ea avea, ca fiecare persoana din acea lume, propriul colt ... :">
ms ptr inca un comentariu kilometric :)) si sper sa evoluez :-s (si logic ca voi trece la o apropiere)...

#30
E chiar tare ficul tau :X:X

Love it!!!

Imi plac foarte mult pozele,in special Sharky :D.


In schimb sper sa scape de el. :-ss

Succes in continuare si tine'te de fics :D

:X:X




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)