Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Menit ei

#11
Well... Multumesc tuturor de comentarii, mai ales lui Robin... si acolo nu era chiar vrajitorie :| :-j ...erau cuvinte spuse cand era fata in panica si etc :-j ehm...sper sa ma perfectionez usor, usor :-s...Robin, daca ficul meu nu te atrage deloc, nu-l mai citi..

Chapter 3#: Iesirea

"Oare voi putea trece peste tot ceea ce mi s-a intamplat? Voi deveni vreodata o fata normala? Voi reusi sa inghet toate acele amintiri? Vreau sa ma bucur si eu de viata asta, nu sa o blestem mereu. Am saisprezece ani si inca nu pot sa zambesc.". Aceste cuvinte patrundeau in mintea roscatei. Picaturile fierbinti de apa ce se prelingeau pe corpul ei o faceau sa scape de griji, macar pentru moment. O suvita roscata i-a ajuns pe umar, aratand ca sangele. A ramas atintita asupra ei cateva secunde, dupa care isi continua dusul. Pacat ca totul se termina cand acele picaturi nu mai existau.

S-a sters usor, adaugandu-si un halat din matase, dupa care s-a indreptat spre dulap. A ales un tricou alb, mulat, care ii evidentia sanii. A adaugat o fusta neagra, iar cureaua rosie atarna prinsa doar in doua gauri. Peste jambierele negre a adaugat o pereche de cizme lungi, de aceeasi culoare. Baiatul a intrat plictisit la ea in camera, fara sa se oboseasca sa bata la usa:
-Deci, papusa, ce zici, iesim azi?
-Hmm? Ai de gand sa inveti si tu sa bati la usa? a zis fata, tipand.
Baiatul s-a intors spre usa, unde a ciocanit de doua ori, apoi s-a trantit pe patul fetei.
-Multumita?
Fata a aprobat plictisita, din cap.Dusul de azi a calamt-o, nu a uitat ce s-a intamplat, dar nu ii mai statea gandul mereu la cele intamplate. Trecutul a trecut, desi a lasat o amprenta care a marcat-o pe fata, prezentul e acum, iar viitorul si-l va croi folosindu-se de prezent.
-Deci.. iesim?
-Da, cred ca am nevoie sa ies.

Au iesit in graba din casa si au hotarat sa mearga in parc. Aroma ciresilor era linistitoare. Cate o floare isi mai facea aparitia, leganandu-se usor pana cand ajungea la picioarele fetei. Insa meditarea ei a fost intrerupta de vocea unui baiat.
-Salut, baiatul a dat mana cu prietenul sau. Pisicuta, care e numele tau?
-Estrella, Ella, am spus eu intinzandu-i mana. Tu?
-Joe, dar mi se spune Sharky, a spus baiatul sarutandu-i mana.

Sharky era brunet. Parul rebel lasa doua suvite sa-i acopere fata. Corpul bine facut se observa prin tricoul indigo. In timp ce ne plimbam, el imi facea cu ochiul.
-Sharky, lasa fata in pace. Nu vezi ca n-are o treaba cu tine?
-Deja e a ta?a intrebat suspicios brunetul.
-Hmm? Nu sunt a nimanui, ce aveti?
-Ella, Ella, a spus Ren dandu-si ochii peste cap, nu vezi ca se da la tine?
Roscata se inrosi brusc si spuse:
-Multumesc de "minunata" iesire. Pa!

In timp ce ea se departa, baietii au mai ramas la discutii. Dupa ce Sharky a aflat de unde o cunoaste, i-a spus roscatului:
-Fata e foarte buna si tu vrei sa incerci patul cu ea, asa-i? Nu-mi spune ca nu-i asa.
-Nici macar nu stiu.
-Te-ai culcat cu fiecare fata din liceu si ai de gand si cu asta. Oare itsi va cadea in plasa?
-Habar n-am. In schimb e o problema, va deveni sora mea vitrega. Desi nu vom avea legaturi de sange, m-as simti penibil.

Dar Joe nu-l auzea, se gandea cum sa o invite pe fata in club in seara asta.
-Si Joe, sa stii ca fata se lasa greu.
-Hmm, am o noua provocare! a spus brunetul, dupa care a plecat.

->Nu stiu cat de bun e pentru ca nu prea am avut inspiratie [:(] si... :| m-am tot chinuit...Robin, ai mila ^:)^ ;)) si...cum ziceam, daca nu-ti place, nu-l mai citi :|

#12
Citat:O suvita roscata i-a ajuns pe umar, aratand ca sangele
Aici nu prea te-ai exprimat calumea. Ar veni cam asa: suvita a cazut pe umart, de fapt nu a cazut ca nu s-a aruncat ea de bunavoie si nesilita de nimeni/. iar suvita, oricat de rosie este nu poate arata ca sangele >_>
ai niste probleme de exprimare

Citat:S-a sters usor, adaugandu-si un halat din matase
ce ma? O.o cum sa-si adauge un halat, poate sa se imbrace cun un halat, dar in nici un caz nu il adauga, unde sa-l adauge = )) OMG1

Citat: A adaugat o fusta neagra,
O_______________________O aloooo cum sa-si adauge ei insasi o fusta neagra? Exprimare?

Ok then girl. Tu ai o problema...grava cu exprimarea. Din cate am observat, vrei sa te exprimi cumva, dar nu reusesti decat sa te incurci, vrei sa folosesti cuvinte marete, inteligente O_o dar nu iti iese deloc.
Mai bine renunta si concentreaza-te pe cuvintele simple frumusele, ca sa nu oboseasca pe nimeni, caci nimeni nu e perfect. Nu avem nevoie de defintii complicate.

Mici greseli de tastare dar se rezolva, in rest mi-a placut. Totusi ai grija cu exprimarea aia, ca vad ca nu prea stai bine cu ea.
-

#13
ehm :"> ms :"> shi sorry :-?? in schimb m'am inspirat dintr-o carte cu acel "a adaugat" shi etc... ma rog :-j ms de sfaturi ;;).

#14
TsuKaDu-san e super!imi place mult...exprimarea si descrierea nu ma prea intereseaza,vreau sa vad ce se intampla in continuare!
Ja ne si spor la scris:D

#15
Greseli de tastare in capitolu` trei:
Oare itsi va cadea in plasa? -> Oare iti va cadea in plasa?
In rest, n`am vazut nimic...

Scuze ca am intarziat [:-"], si din pacate am si ratat sa comentez un capitol [:o3].

La capitolul doi si trei:
Descriere ai avut, dialogul a fost bun:X:X
:d

Astept neaparat nextu`!
:x:x:x

bYe:-h
:X:X:X:x
Kisses:*:*:*
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#16
Citat:Robin, daca ficul meu nu te atrage deloc, nu-l mai citi..
Te vad usor revolatata in ceea ce priveste comentariul care ce e drept, intr'adevar a fost cam dur. Te inteleg intr'un fel...
Iti comentez ficul din plictiseala, din placerea de a citi si in speranta ca te vei indrepta si vei ajunge la un anumite nivel.
Am o intrebare..esti la primul?
Daca da, te felicit, primul meu fic a fost ingrozitor in comparatie cu al tau. Sti, toti incepem de undeva. Ar trebui sa accepti si parerile ce nu sunt asa bune, acestea pana la urma te ajuta sa cresti. Presupun ca [,] cand l'ai postat, erai constienta ca sunt pareri si pareri, oameni ce au vazut multe ficuri la viata lor, sctricti etc.
In ceea ce priveste partea cu vrajitoria, am vrut sa zic ca nu suna bine.

Citat:O suvita roscata i-a ajuns pe umar, aratand ca sangele.
Nu te'ai expreimat tocmai bine, plus ca mi se pare usor in vant fraza asta.

Citat:Cate o floare isi mai facea aparitia, leganandu-se usor pana cand ajungea la picioarele fetei.
Florile nu misca xD..bate spre gradi faza

itsi- iti

Nu pot spune ca ai evoluat...
Incearca sa renunti la acel mod scolaresc de a descrie, sau mai bine zis, lasa expresiile de genul 'florile canta', 'extraordinar', 'si totul va fi frumos' sau mai stiu eu ce ...
Din nou am vazut niste repetitii suparatoare...
Dupa cum am mai spus, insista asupra sentimentelor mai mult...

#17
:| poi nu e chiar primul :-s e al doilea :"> mare diferenta, nu?:)) -inca invat :-s

#18
New Fic...:X:X


Place,place...

Dar marele secret mi'a starnit total curiozitatea. :o3


App nu te descuraja....noua ne place :*

#19
Yey un nou capitol \:D/ ...ce sa-ti spun decat ca imi place la nebunie [ ca de obicei :)) ] ...bun greseli de taster am vazut e dar cine nu le face nimeni nui perfect.
Uiiiii ce provocare o avea brunetul [ sa nu uiti poza cu el :)) ] ...dabea astept urmatorul capitol ...succes si spor la scris in continuare.

Bye Bye :bye:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#20
Deci Bubbles ;;) cererea ta (pozele) este aici ;;) :

Ren: http://media.photobucket.com/image/anime...y.jpg?o=80

Ella: http://media.photobucket.com/image/anime....jpg?o=199

Fosta ei mama (cea care a murit-numai cu ea pun poza dintre adulti): http://media.photobucket.com/image/anime....jpg?o=210

Sharky: http://media.photobucket.com/image/anime...l.jpg?o=62




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)