Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Marquiza dragostei. Contesa tradarii. [+16]

#1
bun pentru ca surorile mele vor un nou fic de la mine asa ca
en joy -> nu fiti duri plizz
declar : nu detin nici un personaj ( numai cele create de mine) din animeul Naruto si nu fac profit pe urma intamplarilor sau personajelor
Dama de pica
Asa obisnuiau sa-mi spuna multi baieti , asta insemnam eu , carte castigatoare intr-un joc de Poker , un impermeabil in furtuna . Obisnuiam sa fiu feminina , desi cea mai buna prietena a mea era un baiat . Stiu ca suna ciudat , dar acesta e adevarul . Rasul meu cristalin era auzit in fiecare searain casa familiei Uchiha . Aceasta familie era instarita si se intelegea bine cu familia mea , dar nu acesta este motivul pentru care ma duceam acolo. Motivul era cat se poate de simplu , cei doi baieti au familiei Uchiha erau adorabili . Primul nascut Itachi era brunet , inalt cu parul lung si ochii caprui foarte asemanator cu Sasuke , mezinul familiei . Tot ce stiam despre acesta era ca este foarte ravnit de fete si ca e un alintat si jumatate . Nu ma interesa , era un baiat oarecare pentru mine , era total diferit fata de fratele sau , Itachi , acesta reprezenta pentru mine paradisul . Eu si Itachi suntem prieteni de mici , e mai mare decat mine cu trei ani , dar nu conta m-a prezentat prietenilor lui , care incepeau sa faca diferite pasiuni pentru mine . Fiecare in felul lui , mi-au promis ca prima mea zi de liceu va fi una speciala si ca nimeni si nimic nu o va distruge . Urma sa fie o zi perfecta .
- Sakura Haruno coboara sau vei intarzia ! a propos asa ma cheama si ea e mama ,ma streseaza in fiecare dimineata.
- Vin , vin ! spun eu ridicandu-ma lenes din pat .
Mi-am facut siesta si am coborat . Am salutat si am plecat pentru ca in fata casei ma astepta Itachi . Ajunsa in masina i-am salutat pe toti si am inceput sa vorbim . Bine eu mai mult ascultam , ei imi dadeu sfaturi .
-Vreau ca astazi dupa fiecare curs sa iesi afara . imi spunea Itachi demn. Vreau ca lumea sa stie ca tu esti de-a noastra." continua el intr-un tarziu
-.... Si sa te asezi cu noi la cantina. il intrerupse Deidara .Am continuat sa le ascult sfaturile pana am ajuns la liceu . Simteam cum emotiile ma cuprind incetu cu incetu , nu era chiar asa usor totusi .
-Haide iubita , vi cu mine la taicameu sa-ti luam programu`! imi sopti Itachi sarutandu-mi obrazul cuprins de flacari .Stateam in fata cladiri si nu ma miscam , nici nu stiu cum am ajuns in biroul directorului . Acolo vocea directorului m-a trezit :
-Esti in clasa a noua F , iar acesta e programul tau . Itachi conduo pe domnisoara Haruno . i-am multumit si m-am indreptat alaturi de Deidara si Itachi spre clasa mea .
-Am emoti! le-am spus eu inca ramanand inmarmurita in fata usi .
- Vrei sa intram cu tine ? m-a intrebat Deidara privindu-ma intens . Am dat negativ din cap si i-am lasat sa ma sarute . I-am privit indepartandu-se de mine oarecum speriata . Dupa cateva secunde mi-am intors privirea asupra usi si am inspirat adanc si am intrat . Am privit clasa si mi-am indreptat privirea spre catedra . Nu era nimeni , "Ce bine !" imi exclamam eu . Pe fata nu mi se remarca nici un sentiment , desi eram disperata . Toti ma priveau mirati , nimeni nu s-a apropiat de mine cu exceptia unui baiat blond cu ochi albastri . Acesta s-a prezentat si m-a intrebat cum ma cheama . I-am raspuns fara sa ma balbai si privind incontinuare colectivul noi mele clase .
-Salut eu sunt Hinata ! se prezenta fata lantga care ma asezasem . I-am zambit , dar nu am apucat sa-i raspund caci a intervenit Naruto
- Pe ea o cheama Sakura si cred ca va veti intelege de minune .
Dupa prima ora imi facusem pareri despre majoritatea clasei . Curios era ca picasem in clasa cu fratele mai mic a lui Itachi , Sasuke. Totusi nu am dat importanta acestei coincidente si am plecat afara alaturi de Hinata . Afara Itachi m-a acostat si a inceput sa-mi tina o predica despre cei din clasa . Mi-a expicat ca liceul avea cateva fitoase , coincidenta sau nu tot in clasa cu mine . Karin ,o fata la prima vedere , obsedata de Sasuke si totusi cam tupeista si Ino o fata care inca mai avea sperante . Conversatia nu a putut continua prea mult din cauza clopotelului . M-am indreptat inspre clasa unde Karin si Ino care mi-au spus pe un ton autoritar
- Salut ! Sakura?.... Esti de treaba si ne-ar face placere sa .... faci parte din ..... grupul nostru .Am ramas socata , chiar ma doreau in grupul lor ? Ele erau populare si nu se cam grabeau ? Adica ma cunosteau de o ora , dar totusi sunt sigura ca erau de treaba asa ca ....
- Da , mi-ar face placere .le-am raspuns dintr-o suflare . Mai tarziu in ora am facut cunostinta cu dirigintele clasei mele se numea Kakashi si inca cumva , dar nu ma interesa cum. Nu prindeam deloc numele astea de familie , cred ca inafara de numele meu de familie si a lui Itachi nu stiam altele . Si totusi sa revenim la diriginte ciudat om , parea de treaba dar tot ciudat ramane .
Restul orelor au trecut repede si usor , ma simteam ca in clasa intai . Dupa ore am mers la Itachi acasa si i-am povestiv primele impresi .
- E foarte ciudat, a fost mai usor decat credeam. Ino si Karin par si ele de treaba , m-au intrebat daca vreau sa fac parte din grupul lor si ....
- Si ce ai zi ? m-a intrerupt Itachi .
- Am acceptat .am raspun eu sigura pe mine
- Bine , dar ai grijasa nu le fi prea prietena. m-a avertizat Itachi stangandu-ma in brate .
Vinerea acestei saptamanieram deja schimbata radical , lucrurile aveau altfel de fata pentru mine . Seara m-am dus la Itachi acasa pentru ami petrece timpul cu ingeri mei pazitori . Ajunsa acolo am inceput sa petrecem si sa ne simtim bine . Am jucat multe jocuri si am dansat , dar intr-un tarziu somnul m-a cuprins.
A doua zi si-a facut repede simtita prezenta cu vocile ingerilor mei ca ceas desteptator .
- Ce frumoasa e cand doarme , asa-i ? aceasta sigur era vocea lui Itachi .
- Da , oare cat mai doarme ? ii raspunse Sasori
- Nu stiu , dar nu o trezi . Las-o sa doarma . ii replica Deidara . Vocile acelea mi-au condus spiritul pana in viata reala , unde am deschis ochii zambindu-le . I-am zarit pe fiecare si i-am intrebat :
- De ce ma priviti asa ?
- Esti frumoasa . imi raspunse Itachi . Parul tau rozaliu , ochii tai verzi , corpul tau ..... esti o splenduare . La auzul acestor cuvinte am suras si m-am uitat la ceas .
- Cat e ora ? am tipat eu agitand ceasul . De ce nu m-ati trezut ? Vi-am spus sa ma treziti daca dorm atat . Toti au inceput sa rada facandu-ma sa ma grabesc si sa cad in nas .
- Ai prins un iepure ? ma intreba Deidara .
-Copii haideti la masa ! se auzi vocea plapanda a mei lui Itachi . M-am imbracat si am coborat josacolo eu si Itachi de priveam ametitor . Intr-un tarziu a coborat si Sasuke care era uimit de prezenta mea acolo . Ma privea provocator , intarindu-si dorinta de posesiune . Nu stiu exact ce gandea , dar avea acea sclipire in ochi , cred ca avea o idee si nu cred ca ma avantaja.

cred ca veti avea ce corecta deci imi cer scuze anticipat pentru greseli
bine nu stiu cat de mult va plce noul meu fic , dar acest capitol e doar partea introductiva.
kiss you all :*:*:*

#2
well...i'm 1'st :d...un fic cu naruto este oricand binevenit :p...mai ales daca este o idee originala ;)
mi-a placut , ideea n-am mai intalnit-o pana acum, adik sakura bf cu itachi si restu...si sa nu moara dupa sasuke ...
Am observat cateva greselute :P...
"declar : nu detin nici un personaj ( numai cele create de mine) din animeul Naruto si nu fac profit pe urma intamplarilor sau personajelor
Dama de pica" - arata mai frumos daca puneai SPACE :(...

"Ce bine !" imi exclamam eu " -nu suna deloc frumos...mai bine scriai : "Ce bine !" gandesc eu "

in rest totul e ok, ai avut descriere ,naratiune ,si dialogul a fost chiar placut ...
faza aia cu :
"-Ai prins un iepure ? ma intreba Deidara ." mi-a placut la nebunie.
Succes la urmatoarelecapitole..

bye& kiss :*:

#3
Hy, am venit si eu auci sa- ti citesc ficul. E bine pentru inceput, dar se putea si mai bine Greselile de tastare nu le enumar pentru ca sunt multe si cred ca le stii. Naratiunea a fost buna, dar mereu e loc de mai bine. Descriere nu prea ai avut, si avand in vedere ca este la persoana intai, putei sa pui. In rest numai am ce comenta Imi place mult ideea si mai ales titlul. Ma intreb daca e fic sasusaku sau itasaku? Astept nextu,
Chu & Gambate:*
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]

#4
Hey, am trecut si eu pe la ficul tau si imi place foarte mult! Ideea imi place si e originala, dar ai avut greseli de tastare si unele propozitii nu le-am prea inteles. So...sa incep sa-ti enumar greselile:
conduo=condu-o
zi=zis
grijasa=grija sa
saptamanieram=saptamani eram
ami=a=mi
vi-am=v-am
josacolo=jos acolo
vocea plapanda a mei lui =cred ca vroiai sa spui vocea plapanda a mamei lu
josacolo eu si Itachi de priveam priveam= aici chiar nu am inteles ce ai vrut sa scri...nu am nici cea mai mica idee!>.<.
Astea au fost greselile de tastare. Mai ai si cateva probleme cu semnele de punctuatie.
Dialogul, pot spune ca mi-a placut...nu a fost nici prea mult si nici sec. La partea asta e bine^^
Naratiunea a fost draguta...nu pot sa spun ca a fost frumoasa ptr ca mai trebuia...
Descrierea nu pot spune ca a lipsit cu desavarsire, dar, intodeauna exista un "dar" parca mai era nevoie. In general imi place ficul tau si se vede ca e o idee originala.
Faza asta mi-a placut cel mai mult:
"A doua zi si-a facut repede simtita prezenta cu vocile ingerilor mei ca ceas desteptator .
- Ce frumoasa e cand doarme , asa-i ? aceasta sigur era vocea lui Itachi .
- Da , oare cat mai doarme ? ii raspunse Sasori
- Nu stiu , dar nu o trezi . Las-o sa doarma . ii replica Deidara . Vocile acelea mi-au condus spiritul pana in viata reala , unde am deschis ochii zambindu-le . I-am zarit pe fiecare si i-am intrebat :
- De ce ma priviti asa ?
- Esti frumoasa . imi raspunse Itachi . Parul tau rozaliu , ochii tai verzi , corpul tau ..... esti o splenduare . La auzul acestor cuvinte am suras si m-am uitat la ceas .
- Cat e ora ? am tipat eu agitand ceasul . De ce nu m-ati trezut ? Vi-am spus sa ma treziti daca dorm atat . Toti au inceput sa rada facandu-ma sa ma grabesc si sa cad in nas .
- Ai prins un iepure ? ma intreba Deidara . "
Chiar a fost draguta! so...astept cu nerabdare nextu si sper ca nu te-a suparat commu' meu!
Bye&Gambate&Kissu!^^
Later edit Oups...cred ca am uitat sa spun cat de mult ador titlul de la fic...e...e genial!

#5
Bn avand in vedere ca nu mi-am salvat toate capitolele in PC ( scuze , nu am crezut ca voi fi chiar asa ghinionista ) va trebui sa refac cateva capitole , multumesc pt intelegere!

Disclaimer:Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine) ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

Ingeri pazitori

Intr-un tarziu a coborat si Sasuke care era uimit de prezenta mea acolo . Ma privea provocator , intarindu-si dorinta de posesiune . Nu stiu exact ce gandea , dar avea acea sclipire in ochi , cred ca avea o idee si nu cred ca ma avantaja. Deranjata de privirile patrunzatoare ale brunetului , l-am intrebat pe Deidara :
-De ce se uita sa la mine ?
-Cine ? Sasuke ? Cred ca isi fixeaza o noua tinta , dar nu iti face griji Itachi nu va permite sa ti se intample ceva .
-Da ma simt in sigurata acum . raspund eu ironica .
Dupa cateva momente , o silueta feminina si-a facut aparitia . Nu , nu era mama lui Sasuke ci Karin . Aceasta si-a sarutat iubitul sin e-a salutat iesind spre usa . Dupa micul-dejun l-am rugat pe Itachi sa ma conduca acasa . La un semafor am spart tacerea :
-Ai vazut cum ma privea fratele tau ?
-Da . imi raspunde el . Asculta Sakura ! continua el .Nu e bine sa se apropie de tine , ai inteles ?
-Da . raspund eu norocanuasa . Dar totusi … imi placea cum ma privea , nu-mi pasa ce spui nu cred ca e chiar asa rau .
-Ei bine am ajuns , continuam discutia asta la scoala , luni .
Am dat afirmativ din cap si am intrat in casa primita de la tatal meu . Nu am stat mult timp deoarece mi-am facut siesta si am inceput sa imi fac temele . Stiu suna ciudat , dar nu aveam prea mult timp , la patru jumate a.m. trebuia sa fiu la aeroport si era deja o ora tarzie . “ Oh nu prea cred ca stiu ce trebuie sa fac pe aici , dar ma rog “ stiu suna destul de delasator , dar nu aveam chef de teme . Aveam alte ganduri cum ar fi : “ De ce s-a comportat Itachi asa ciudat ? El niciodata nu a strigat la mine . Si mereu am fost deschisi unul cu altul , dar am senzatia ca ceva s-a schimbat .” . Peste cateva ore am adormit cu capul pe birou , pana cand un zgonot extreme de stigent m-a trezit . Atunci mi-am adus aminte “ Plec la Viena !” . M-am imbracat repede , mi-am luat tot ce mi-a trebuit si am plecat in goana . Ajunsa la aeroport l-am zarit pe tata , care se uita atent la ceas . Stiam ce inseamna asta “ Am intarziat ?” . Tata e o persoana foarte punctuala , mai punctuala decat ceasurile elvetiene .
-Am intarziat? Intreb eu cand ajung in dreptul lui .
-Nu . Haide pune-te pe picioare si urmeaza-ma ! imi porunceste el pe acelasi tot superior ca deobicei . “ Imi aduce aminte de Sasuke ! Dar spre deosebire de Sasuke , tata ma iubeste cu adevarat .”
Ne-am asezat in avion si am asteptat sa poneasca . Ajunsa in Vienna nu am rezistat , doar mi-am lasat lucrurile in camera si am plecat . Am cumparat atatea lucruri de acolo . Luni la scoala Itachi incepea sa fie nervos , vielent la gandul ca eu nu mai apar. Norocul meu fiind cu Deidara si Sasori care incercau sa il calmeze . Intre timp eu ma distram de minune , cumparam tot ce mi se parea special . Am intrat la un moment dat intr-un magazine de articole sportive unde atentia mi-a fost captata de catre un tricou negru . Imi imaginam ingeri in acel tricou , muschi lor bine lucrati alaturi de acel tricou . Ciudat era ca in mintea mea , alaturi de Ingerii mei era si Sasuke : ” Ce ciudat , ce cauta el acolo ?” . Seara m-am intors alaturi de tatal meu acasa , acesta m-a condus acasa dupa care a plecat . Nu a durat mult si a sunat cineva la usa . Spre surpinderea mea erau ingeri , pe acestea i-am chemat in casa , unde fiecare s-au asezat pe canapea . Curioasa i-am intrebat :
Carui fapt ii datorez aceasta neasteptata vizita ?
-Pai nu te-am gasit la scoalasi am fost ingrijorati . imi raspunde Kisaime aratand subtil spre Itachi .
-Ei bine ati picat la fix . V-am cumparat ceva . spun eu aducand tricourile .
-Sakura sunt superbe ! De unde le ai ? intreaba Itachi .
-Din Viena ! Hei de ce ma priviti asa ? Si de ce va indreptati asa nervosi spre mine ? spun eu indepartandu-ma usor .
In secunda urmatoare au sarit toti pe mine si au inceput sa ma gadile . Si au ramas cu mine toata noapte , veghiandu-ma precum ingeri pazitori .

#6
Tradarea Ingerului ( partea I )

Urmatoarea zi am venit insotita de ingeri la scoala , acestia m-au lasat in clasa unde toata lumea se uita bizar la mine . Aveam cumva vre-o boala incurabila? Sau poate ceva pe fata ? M-am dus la Hinata si Naruto care m-au imbratisat calduros , dupa care i-am intrebat : “ Ce se intampla? ”. “ De ce nu spun nimic ?” ma gandeam eu in timp ce Hinata scotea usor o revista din banca. Mi-a aratat o stire , chiar pe prima pagina , nnu ma asteptam . Era vorba despre mine si Itachi si un titlu mare scris cu rosu : ” Posibila idila? “ . Ardeam de nervi , am alergat pe corridor dupa Itachi , el stia ce-I de facut . Am fugit pe corridor in directia clasei lui pana m-am lovit de Tobi .
-Ai vazut ce scrie aici ? spun eu revoltata aruncandu-I ziarul in fata . Fi atent citesc eu : “ Una din cele mai bune eleve ale intitutiei noastre , Sakura Haruno alaturi de fiul cel mare al prestigiosului nostru director , Itachi Uchiha ar putea forma un cuplu . Acestia au fost surprinsi de multe ori impreuna si chiar in ipostaze destul de compromitatoare . Apropiati spun ca ei neaga totul , dar imbratisarile calduroase pe care si le impart , ii tradeaza . “ si se semneaza anonima K. Ah cand o prind , o tund cheala . spun eu rupand revista .
-Stai calma , dupa ora asta mergem sa aflam cine a scris porcaria asta . imi raspunde Tobi ducandu-ma in clasa . Succes la ora sis a fi atenta .
Am dat din cap si am facut exact cum mi-a spus . Am fost atenta si am reusit sa activez la ora luand un 10 bine meritat . In pauza m-am tarat cu capul in pamant pana profesorul responsabil cu revista respectiva . Acolo Itachi a inceput sa faca un real circ , dorea sa afle un simplu nume si nu accepta un refuz . Cu greu l-am dezlipi pe Itachi de gatul profesorului si duce la cel mai apropiata sala de sedinta . Adica clar “ Teatrul “ , locul cel mai calm din intreaga scoala . Din nefericire acolo era o auditie pentru spectacolul de iarna al liceului . Itachi si Kisaime aveau o discutie aprinsa , dar nu i0am bagat in seama ci eram concentrate pe auditie . Si ce daca se sunase sau daca nu toti aveau voce , toti se simteau bine si asta era cel mai important . Dupa terminarea probei profesoara s-a uitat prin sala si a intrebat pentru ultima data daca vrea cineva sa incerce . Nu stiam ce sa spun , sincer ma tenta , dar nu am avut curaj sa spun ceva pana cand Deidara mi-a facut semn sa incerc .
-Incearca ! Nu ai nimic de pierdut si in fond ai o voce buna . Vrei sa-I asculti toata ora cum se cearta sau ai de gand sa dai auditie . ma intreaba el umpic amuzat de situatie .
Atuci m-am ridicat de pe scaun si am spus inchizand ochii : “ Eu vreau sa incerc !“ . Privirile toate s-au intors asupra mea . M-am indreptat rusinata spre scena si am luat microfonul si foaia cu versurile incet in mana . Aveam emoti , “ norocul meu “ a fost Sasuke . Acesta dadu-se déjà proba , la insistentele tatalui sau , dar luase rolul principal . Pianistul a inceput sac ante , dupa cateva moment brunetul a inceput si el , dare u nimic . Eram un cub de gheata . Nu stiam ce se intampla , gura imi era deschisa dar cuvintele nu doreau sa iasa . Cred ca baieti au observant , pentru ca Itachi a oprit tot si a luat microfonul fratelui sau . M-a luat de mana si mi-a soptit la ureche : “ E bine , ia-ma de mana si inchide ochii . Sunt aici , esti cea mai buna acum well , lasa-I cu gura cascata ! “ spunand acest lucru m-a sarutat parinteste pe frunte si a inceput ca cante . Cand mi-a venit randu-l am cantat cu incredere si i-am uimit pe toti . Profesoara se bucura ca noi putem coopera , dar noi ne distram de minune acolo pe scena . Toate pareau bune si frumoase , mai putin pentru cineva . Aceasta persoana nu era alta decat Sasuke Uchiha , era nervos , gelos si ma privea cu dispret . A doua zi povestea s-a repetat ,eram din nou pe prima pagina . Am citit alaturi de Sasori tot articolul , dar cum nu doream scandal am hotarat sa ne facem ca ploua . Spre surprinderea mea aceasta reporterita de “ succes “ era Amy . O colega de a lui Itachi , sunt in aceiasi serie . Vinerea acelei saptamani am fost invitata de acate “ prietenele “ mele la poker . Imi place sa joc poker e o mare pasiune . M-am imbracat foarte bine pentru poker . Aveam un costum special , arata atat de bine . O fusta cu talie inalta , neagra , o camasa alba , o peche de pantofi rosi si o poseta rosie . Am ajuns la fix si m-am asezat alaturi de fete si inca patru baieti printe care si Sasuke .
Intre timp in vila familiei Uchiha era mare zarva . Kisaime aflase numele primei persona care scrisese articolul despre noi . Aceasta nu era alta decat Karin , “ Ce surpriza ! ” raspunde Itchi “ Aduceti-o chiar acum pe Sakura aici ! “le porunci lui Sasori si Deidara intr-un tarziu . Acestia au facut intocmai cum li s-a spus si au sosit chiar la timp , pot spune . Unul din baieti de la masa se enervase atat de rau ca-I luasem bani incat a distrus masa cauzand panica . Dar nu s-a oprit aici si s-a napustit asupra mea lipindu-ma de perete nervos . Eram atat de distrata de situatie ca nu am realizat ca Sasori si Deidara au intrat in sala . Nu stiu ce au facut exact , doar m-am trezit in masina la ei , unde le-am multumit , dar nu au spus nimic . Ajunsa in luxoasa vila a lui Itachi , acolo Kisaime mi-a explicat situatia si faptul ca prietenul meu cel mai bun dorea sa vorbeasca serios cu mine . Oare ce dorea sa imi spuna ?
Tradarea Ingerului ( partea II )




M-am indreptat zambind spre scari . Ajunsa la etajul al doilea Sasori m-a prevenit glumind : “ Ai grija sa nu deranjezi , e cu Amy jurnalista . “ . Am ras si m-am dus inspre camera lui Itachi . In data acesteia m-am oprit aproape instinctive . Parca simteam ca ceva e in neregula , dar nu am bagat in seama si am deschis usor usa . Nu total , dar cat sa-l vad pe Itachi in plina actiune . O saruta cu atata patina , in timp ce o lasa pe spate plimbanudsi man ape piciorul acesteia . “ Il m'a trahi ! Tocmai ea , aveam asteptari mai inalte “ gandeam eu intorcandu-ma la parter . Inainte sa trec pe langa living mi-am sters lacrimile amare si am iesit pe usa trantind-o nervoasa . Am iesit inchizand usa si m-am indreptat spre casa mea . Problema era ca nici asta nu mai stiam bine unde era , eram atat de nefericita . Nu stiam de ce . Era oarea faptul ca Itachi o facea cu cineva sau fapulca cel in care aveam cea mai mare incredere ma dezamagise . Nu ma tineam bine pe picioare , eram toata rosie si nu mai aveam aer , asa ca am decis sa stau acolo pana ma linistesc . Norocul sau ghinionul meu era Sasuke . Acesta venise exact la tanc pentru a ma vedea atat de pierduta . Acesta m-a luat in brate si m-a sarutat . Stiam ca nu e bine , dar eram atat de slabita incat nu aveam puterea de-al indeparta . Cand a incet sa ma sarute , simtindu-ma in siguranta am lesinat .
M-am trezit a doua zi dimineata cu o durere de cap in camera lui Sasuke . Cercetat atenta in jur , nu era nimeni . M-am indreptat spre poseta mea rosie , se vedea de la o posta . Dar exact inainte sa o ating o punga mi-a atreas atentia . Acea punga continea un praf bej foarte asemanator cu faina , dar introducand degetul in interior si ducandu-l la gura mi-am dat seam ace era . Erau droguri “ Ce am facut ?! Dar daca tot sunt aici << Odata in viata are omu` voie sa incerce orice >> nu ?” si fara ezitare am continuat . Dupa cateva secunde am iesit din camera si m-am indreptat spre gigantic usa de la intrare . Am deschis-o dar cand am vrut sa trec prin ea Sasuke m-a oprit . Brunetul s-a uitat insistent dupa care m-a intrebat inghitind in sec :
- Tu te-ai drogat ?
- Nu cred ca e problema ta si ar fi bines a nu se afle altfel afla si mama ta . Saraca , oare ce ar spune daca are un gunoi de om ca fiu ? Acum hai pa ! ii inched eu gura .
Brunetul m-a lasat sa trec si m-a privit indreptandu-ma autoritara spre Sasori . Pe acesta l-am rugat sa ma conduca acasa . Zis si facut m-a condus pana acasa fara problem , dupa care m-a sarutat parinteste pe obraz . Intrata in casa mi-am dat seama de un lucru , geanta mea . “ Oh am uitat-o in masina .Cap pros, prost , prost . Daca isi dau seama ? Daca ii spun tatei ? Daca … Gata pustoaico totul va fi bine ! Nu o sa iti deshida poseta , nu ? “ Intre timp Sasori imi observase poseta si chiar si ce era in interiorul ei .
- Priveste , asta e a lui Sakura . Poti sa crezi ? Itachi , ce motiv ar avea ?
- Asta ? Sakura ? Cred ca glumesti , sau poate asta explica de ce nu a trecut pe la mine aseara .
- Ce nici vorba a fost , eu am vazut-o cand a mers sus .
- Atunci cred ca stiu ce s-a intampla . Urmeaza-ma !
Acesta s-a lasat condus de brunet pana in camera Rasfatatului-mic , adica exact Sasuke care era socat de vizitra fratelui sau .
- Tu i-ai dat la Sakura droguri ? Vrei sa afle mama ?
- Nu ea si le-a luat si a propos daca fla mama , afla si tatal Sakurei .


Sentimentele Demonului


“Unde sunt ?” Totul e atat de confuz . Aud vocea lui Deidara si o melodie ce intruchipa pentru mine perfectiunea. Toti zic sa nu sar , ca totul se va rezolva , dar nu pot trai cu acest regret . Totul incepe sa prinda o forma si stiu unde sunt . Pe acoperisul scolii , vantul bate puternic . Eram pierduta in spatiu , mi-am indreptat privirea spre cer si le-am spus : “Sa nu regretati , nu e vina voastra !” dupa care am sarit . Un sunet strident ma intrerupse. “ Ah … ceas tampit “ spun eu aruncandu-l in perete determinandul pe acesta sa se opreasca . M-am indreptat somnoroasa spre baie unde mi-am facut siesta si m-am imbracat . Doream sa merg la scoala pe jos , dar Sasori a sunat la usa si m-a invitat in masina sa .
- Sakura vreau sa discutam la modul cel mai serios . Am gasit punga si nu ne-a placut deloc . Ce te-a determinat sa incerci ? Asculta esti o fata asa de frumoasa si desteapta , nu strica asta bine ?
- Sasori apreciez faptul ca iti pasa si promit nu o sa se mai repete . Promit .
A zambit si m-a luat in brate . Ajunsa la scoala m-a luat de mana si m-a dus la Itachi . Acesta mi-a tinut un discurs despre pungulita si m-a pisalit la cap . Nu eram prea atenta in minte imi aparea un singur personaj “ Sasuke !“ si un singur cantec . Acel cantec era pe fundalul visului meu , insfarsit mi-am dat seama . E melodia lui Kanye West , acea melodie Love Lockdown . M-am indreptat spre geam si l-am zarit pe Sasuke in curte . Peste noapte sentimentele mele pentru el s-au schimbat radical . Fara sa-mi dau seama am inceput sa cant acea melodie . Am cantat-o pana cand Itachi m-a oprit si m-a intrebat ce s-a intamplat . Nu i-am raspuns m-am indreptat spre clasa , parka eram somnambula . Vazand ca nu e nimeni in clasa inafara de mine si Sasuke , m-am apropiat de acesta si mi-am cerut scuze . Acesta nu mi-a spus minic , doar m-a impins pe o banca si a inceput sa ma sarute apasat . “ Oare ce ar trebui sa spun acum? Imi place , dar nu cred ca e bine .” in el lupta se dadea altfel “ Oare e bine ce fac? De ce reactionez asa ? Nu o placeam , dar acum cand o vad inebunesc . Ce se intampla cu mine ?” . Dupa cateva secunde , am simtit cum mana lui isi face aparitia sub fusta mea , speriata l-am impins .
- Ce faci ? Ai inebunit , nu ma placi , nu te plac . Parca asa era ultima data , nu? Tipam la el ca o besmetica “ Ce se intampla?” cred ca vorbele mele l-au speriat pentru ca ma privea ca pe o poarta noua . De ce nu spui nimic ? Haide zi ceva ! continuam eu sa urlu la el .
- Hei , vrei sa nu mai tipi ? Te-am atins si ce-i cu asta?
- Ce se intampla aici ? oh nu , recunosc vocea asta de “ privighetoare ” , e Karin . Ai atins-o? Pe ea ? Sasuke ce se intampla?
Nu am stat s-o ascult , era enevanta . Vorbea de parca aveam purici sau ceva de genu`. Nu stiu exact ce s-a intamplat , dar Sasuke m-a prins de mana si tras spre el cand am ajuns in curte .
-Hei , hei nu te supara pe Karin . E o fraiera , haide da-mi mana .
-Sasuke?! Ce se intampla cu noi . Tie nu iti pasa si nici mie , dar acum imi pasa . Imi pasa . “ Am spus-o !”
Cred ca l-am uimit , pentru ca nu mi-a zis nimic cid oar ma imbratisat . Atat de strans , atat de cald totul era perfect pana cand...

Un viitor personaj :


Kaname: http://media.photobucket.com/image/anime...nime-3.jpg

#7
Wow imi place enorm ficul. Actiunea este superba,plina de dinamism si foarte bine prezentata.Ficul tau contine descriere , nu este seaca , insa mai poate fii dezvoltata in unele parti. Nu ai abuzat de dialog , ceea ce este un lucru foarte bun, nu este deloc sec si face cititorul sa vrea mai mult si mai mult. Titlul este foarte bine ales, cu atata inspiratie...., de fapt acest lucru m-a atras mi se pare atat de misterios si Bravoo!!...chiar imi place. Mare grija la greselile de tastare si la estetica. Priveste putin asezarea in pagina si inainte sa postezi ficul analizeaza-l inca o data si urmareste cu atentie detaliile. Nu mai am ce adauga...nu am de gand sa iti mentionez greselile de tastare, pentru ca sunt sigura ca ti le-ai descoperit deja. Pana data viitoare :* si Spor la scris !

#8
Ce simte Ingerul ?

-Oh … Stai ! Ce facem noi asa ? ma trezesc eu intr-un tarziu .
-Pai cred ca ma imbratisai ? imi raspunde el ironic .
-Nu mai fi asa glumet . ii spun eu nepasatoare . Hei , de ce s-a strans atata lume ? Haide sa vedem ! continui eu tarandu-l pe brunet in urma mea .
Ajunsa la afisier mi-am facut loc prin multine si am privit atenta . O excursie si nu oriunde ci pe Cuasta de azur . “ Ah iubesc locul acela ! “ . Acum opt ani fusesem acolo , alaturi de parinti mei si familia Uchiha . Tot pe aceiasi foaie am observant numele prietenilor mei si chiar al meu , fix in dreptul numelui lui Itachi . “ Acum sunt doua posibilitati . Una ar fi sa ma fi inscris tata vorbind cu domnul Uchiha , dar e putin probabil . Sau a doua in care sa ma fi inscris Itachi , probabil dorind sa-mi faca o surpriza . Nu m-am mai uitat la nimeni si m-am dus rapid la Itachi . Am intrat in clasa ca un fulger . I-am sarit in brate reusind victoriuasa sa-l pun la pamant . La o cercetare mai atenta observam ca Amy ma privea geloasa si plina de manie , dar nu era ea singura , toti ma priveau ciudat . Mi-am intors privirea asupra lui si i-am multumit , ne lasandu-l sa se ridice .
-Nu ai pentru ce stiam sa iti placa , poate ca te duc la cumparaturi azi ce zici . Si aranjazati fustita !
Nu i-am raspuns doar l-am sarutat usor pe obraz si m-am ridicat . M-am indepartat incet lasand in urma mea numai semen de intrebare . Toate fetele s-au apropiat de brunet dupa plecarea mea , il priveau uimite .
-Scumpule cine e ea ? il intreaba Amy incrucisandu-si mainile .
Itachi mu i-a raspun , nici nu ii auzise intrebarea . Era atat de ocupat visand cu ochii deschisi .
Dupa ore , Sasori m-a condus acasa . L-am invitat inauntru pentru a ma ajuta cu temele . Vorba vine , nu era un geniu , dar tineam neaparat sa aflu de ce dorise Itachi sa vin alaturi de el in excursie .
-Pai sa derulam filmul inapoi. Te rog nu ma intrerupe , ca imi pierd sirul gandurilor . Pai , azi-dimineata treceam alaturi de Itachi prin fata afisierului cand acesta a citit mare “ Excursie pe Cuasta de Azur “ . Atunci noi ne-am inscris , dar Itachi era mehotarat pana cand si-a adus aminte de tine si el intr-o poza pe plaja . Atunci a spus , citez : “ Eu si Sakura am fost acolo . Cred ca s-ar simti mai bine daca ar uita pentru doua saptamani de scoala si de ce s-a intamplat . “ si asa ca te-a inscris sip e tine .
Il ascultam fascinata , “ Waw ingerul acela chiar vrea sa se revanseze nu ?! Stai umpic de ce imi pasa mie ? Doar daca nu … imi place de el ?! Haha fi serioasa “ incercam eu sa ma pacalesc singura . Dupa doua ore roscatul a plecat si m-a lasat acasa singura . Am inceput sa ma pregatesc pentru cumparaturi , dar nu ma grabeam . Stiam la ce ora dorea ingerul sa facem cumparaturi . Intr-un final acesta si-a facut aparitia si am pornit amandoi spre mall . “ De ce nu spune nimic ? E aglomeratie trebuie sa scape o injuratura printer dinti , tot timpul face asta . Dar nu o face , pare relaxat , lejer si fericit “ . Cand insfarsit un semafor s-a facut rosu , am spart gheata taceri .
-De ce esti atat de fericit ? E aglomerat si semaforul e rosu .
-De ce nu as fi ? Sakura imi pare atat de rau . Pentru faza cu Amy , pentru certuri , pentru tot .
Il priveam uimita , pentru un moment credeam , de fapt speram ca altul ar putea fi motivul . “ El dorea doar sa nu se simta dator sau ceva de genu . Nu a facut-o pentru alt motiv . ” . Am oftat si am zambit fortat . Ajunsi acesta a parcat masina si m-a luat de mana . Tocurile mele atingeau cimentul rece provocand un zgomot greu de conundat . Se spune ca fiecare femeie are un mers pe tocuri aparte . Fiecare are alt ritm , ceea ce-I testeaza pe baieti . Am intrat intr-un magazinul meu preferat , se pare ca il inchiriase . Am deschis usile gigantic sin sticla si m-am intreptat spre costumele de baie . Ma uitam la diverse modele si culori pana cand brunetul mi-a facut semn spre unul . Era superb , era tucoaz asa ca l-am incercat . Imi statea minunat , aratam bine si era marimea mea. Ingerul vazandu-ma a rosit , l-am sarutat din nou pe obraz si i-am multumit . Am dus costumul la casa si mi-am ales inca cateva lucruri . La final am dorit sa imi scot cardul , dar Itachi m-a interrupt si mi-a spus ca plateste el tot si cva nu accepta un refuz . Il priveam mirata , nu ii statea in fire . Iesiti din magazin l-am rugat sa me mai plimbam . Acesta acceptat , iar la final ne-am urcat in masina lui si am plecat acasa . Pe drum a inceput sa ploua , vizibilitatea era scazuta , iar Ingerul era cat pe ce sa loveasca un pieton care nu trecea stada regulamentar . Profitand de aglomeratie si de faptul ca semaforul indica rosu , am deschis usa masini pentru a vedea daca acea persoana e bine . Mare mi-a fost mirarea cand l-am vazut pe Kaname . Un fost coleg , da cine putea fi altcineva ?
Dupa o saptamana , eu si Ingeri ne-am dus in excursie . Totul era super , eu si Itachi stateam unul langa celalat . Bine intelez in spate lumea incepea sa speculeze , tare as fi dorit sa fie adevarat . Dupa doua ore , am ajuns . Peisajul era atat de captivant . La hotel toate bune si frumoase , un etaj doar al meu si al ingerilor mei si ca sa nu fie totul perfect si a lui Amy . Si nu asta ma ingrijora ci cum o sa impart eu camera cu ea . Nu e minunat ?

#9
respectati avertizarea :P

Tradare dusa la extrem

In ziua in care am venit nu am putut face prea multe . Dar pentru a ne distra baieti au venit la mine in camera cat timp Amy a fost plecata . Pe cand a sosit aceasta eu dormeam , iar Deidara alaturi de Sasori jucau poker . Aceasta i-a gonit pe acestia si a inceput sa isi facda planuri pentru a doua zi care a venit cu mult soare si temperature ridicate . M-am trezit devreme si mi-am facut siesta , dupa care m-am indreptat spre camera lui Itachi . “ Oare unde o fi ? “ ma indrep eu observand ca nu raspunde la usa . “ Ce coincidenta ciudata , nici Amy nu a fost in camera cand m-am trezit . “ . Intram in banuieli , parca spuse ca-I pare rau . Oh ai incredere , totul va fi bine si totusi de ce iti faci atatea griji . ” . M-am indreptat anevoie spre parter , unde ma asteptau toti . Mi-am cerut scuze ca intarziasem si m-am dus la Sasori . Ajunsi pe plaja m-am asezat alaturi de baieti pe nisipul moale . Toti inafara de mine si Sasori au intrat in apa , se simteau atat de bine .
-Sakura , nu stii sa inoti si nu vreau sa te simti singura .
“ Face asta pentru mine ? El stie totul despre mine , singurul care ma ajuta si in cele mai neobisnuite moment . El mi-a fost mereu alaturi si tot timpul l-am simtit aproape .“
-Nu te deranjeaza ? Itachi alaturi de acea Amy . Esti mult mai buna … nu vrea numai sa afle barfe din scoala si sa fie popular . Stii tu stilul << Vreau sa vina iubitul meu ! >> . continua el prostinduse .
-Este alegerea lui . Daca este fericit pot suporta totul . Nu vreau sa fie nefericit .
-Bine , dar stii ca noi nu avem secrtete unul fata de celalat . Asculta ! Ieri treceam pe langa Itachi si Amy care discutau . Amy l-a rugat sa te scoata in oras ca sa poata avea si ea un reportaj “ bomba “ cu voi doi .
“ De aceea ma tinea el atat de stans de mana si a tinut sa plateasca el totul . Credeam ca , ar putea simti ceva pentru mine . Se pare ca m-am inselat din nou … Mi s-a mai intamplat . Acel Kaname , profita de mine si ma lasa balta de fiecare data . Ce esec sunt in calitate de iubita . “ Am zambit usor dupa care am luat-o la guana pe faleza . Nu intelegeam ce s-a intamplat cu brunet de ce ma trada ? De ce ? Din neatentie m-am lovit de Sasuke . Acesta venea cu patru inghetate in mana dintre care doua au cazut pe pieptul meu . In urma contactului inghetatelor cu pieptul meu rece am scos un scancet fara vlaga .
-Sakura . Nu te uiti pe unde mergi ? incepe el sa tipe la mine , dar vazandu-i inlacrimati s-a oprit . De ce plangi ? Sunt eu de vina ?
Nu am rausit sa-I spun nimic deoarece m-a tras sup un dus unde a inceput sa imi curete pieptul .
-E Itachi . spun eu intr-un final . Haide iti voi povesti in drum spre standul de inghetata … Vezi tu relatia dintre mine si fratele tau s-a racit si …
- Lasa-ma cu deastea ce ti-a facut ?
-M-a vandut ca subiect la ziar lui Amy . Si cel mai culmea s-a descriditat si pe el . M-a dus la mall si m-a tinut de mana ca Amy sa aiba subiect la revista scolii. M-a simt vanduta . nu a spus nimic doar m-a imbratisat strans .
Cand am venit cu inghetata toti ma priveau uimiti . Ma jucam cu brunet pentru o inghetata . Printre atatea fete uimite am reusit sa zaresc si fata lui Sasori caruia i-am sarit in carca . Era atat de mandru de mine , parca doar el ma crescuse toata viata . Le-am dat inghetatele fiecaruia dupa care am intrat in apa alaturi de brunet . “ Nu sti ca nu stiu sa inot ! “ ma gandeam eu in timp ce inaintam din ce in ce mai mult in bratele brunetului . Am mers atat de mult incat nu mai simteam saolul , tot cea ce ma tinea la suprafata era Sasuke care inota pentru amandoi . Dupa cateva ore dirigintele ne-a chemat pe mal , era timpul sa mergem la hotel . Am mers linistita alaturi de Sasuke tot drumul pana cand am ajuns la hotel . Am intrat in camera extenuata si am facut un dus . Apa rece imi invaluia trupul cald . Dupa un dus revigorant am inceput sa ma cert cu reporterul nostrum aflat la fata locului .
-Ce ti-a trebuit atata ?
-Draga eu nu-s ca tine . Acum daca nu iti convine poti sa pleci .
-Bine plec …. La Itachi in camera .
Am lasat-o sa-si ia lucrurile si sa plece , in fond cine ar fi crezut-o . Dupa cinci minute cineva a batul la usa camerei . “ S-a intors . “ gandeam eu plina dwe mine .
-Sasuke ! Ce cauti aici ?
-Sunt noul tau coleg de camera . Amy si frate-meu vor sa fie singuri .
L-am poftit inauntru fara sa comentez . “ Chiar o place ? Poate ar trebui sa renunt , o iubeste mai mult decat pe mine . “ . Intre timp in camera alaturata Itachi si Amy purtau o discutie “ serioasa “ peferitoare la mine . Din vorba in vorba brunetul a lasat-o usor pe spate si a inceput sa o sarute . Fata nu s-a lasat mai prejos si i-a dezvelit pectorali . Dorind mai mult ingerul a inceput sa o dezbrace sis a o sarute agresiv . S-a introdus in ea cu putere in timp ce continua sa o sarute . Gemetele fetei se auzeau si din camera mea . Sasuke incerca sa se abtina in timp ce eu radeam cu pofta . Se pare ca Itachi facea o treaba buna . Intr-un final Sasuke a inceput sa rada apropiinduse de mine . Avea un zambet pervers pe fata , l-am privit cu coada ochiului dupa care am tras draperiile . M-am asezat din nou pe pat lasandu-ma pe spate permitandu-I demonului sa se aseze peste mine . M-a luat de mana si a inceput sa ma sarute . Fiecare sarut era un pas spre paradis . A inceput sa ma dezbrace lent .
-Sa inteleg ca le urmam exemplul sau ce ? il intreb eu glumeata .
-Da vreau ca-I arat lui Itachi ca se poate si mai tare . imi raspunde el razand .
-Si ce mai astepti , haide ! Let's be crazy !
M-a sarutat scurt pe buze dupa care ma penetrate rapid . “ E bun , are experienta . “ . Dupa o ora cineva ne-a batut la usa . M-am ridicat din bratele brunetului si m-am dus sa deschid . Am fost foarte surprinsa cand l-am zarit pe Itachi , el se uita la mine foarte mirat . “ Oare e dezamagit ? Ce mai conteaza . “ .I-am zambit si am iesit pe corridor pentru a vorbi cu el .
-Sakura ai facut-o cu fratemeu ? ma intreaba el strangandu-ma din ce in ce mai tare de mana .
-Ce iti pasa tie ? il intreb eu smucindu-ma . Intr-un moment de neatentie mi-am tras mana si l-am pleznit . Lasa-ma in pace . M-ai vandut si nici nu iti pasa . Te urasc . continui eu intrand in camera .

#10
Hy:^_^ Bune treaba cu capitolul asta. M- ia placut foarte mult, mai ales ca s-a intamplat ceva intre Sasuke si Sakura, dar pacat ca Itachi e un bou. Daca a vandut-o de ce naiba ii pasa ce face ea cu Sasuke. In fine, si-o merita.
Greseli de tastare nu am vazut, descriere si naratiune ai avut, ir dialogul nu a fost mult si sec.:X
Astept nextu...
Chu si Gambate:*
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Contesa si piratul. Anu-chan 1 2.370 16-12-2012, 09:49 AM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  Iubire ascunsa in spatele tradarii... Ary^_^Arishime 2 2.219 03-08-2011, 08:43 AM
Ultimul răspuns: candy girl
  Marquiza Dragostei . Contesa Tradarii . *Extreme adventure * nimeni 5 4.462 10-02-2010, 02:41 AM
Ultimul răspuns: Aly
  Contesa noptii Tao_Jun 0 3.452 15-09-2007, 06:07 PM
Ultimul răspuns: Tao_Jun


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)