Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Marquiza dragostei. Contesa tradarii. [+16]

#21
So ... pentru mine capitolul asta a fost no comment.
Am sesizat cateva greseli intr-adevar, dar nu le-am acordat prea multa importanta pt ca actiunea capitolului m-a acaptivat total. Am reusit pentru cateva clipe sa-mi imaginez tabloul acela si sa ma pun in locul Sakurei si asta a fost foarte impresionant ca sa zic asa, pentru ca putine lucruri pe care le citesc au efectul asta asupra mea :))
Sunt curioasa ce se va intampla in continuare si daca Itachi ii va fi in continuare alaturi.
Descrierea mi-a placut, naratiune ai avut, iar dialogul a fost foarte bun.
Astept nextul! :-)

#22
bine sper sa comenteze cineva acest capitol
oricum ms mult uchiha_blood_angel ca citesti cred ca esti singurul meu cititor :((
ENJOY !!!

Inger si vampir

“ Ce naiba mi se intampla ? Inebunesc ? “ . M-am indreptat usor spre usa cand am auzit pianul cantand . “ Ok ce ciudat ! Nu e nimeni aici . Nu-I asa ? “. M-am intors spre pian burusc, dar nu am vazut pe nimeni . “ Probabil ti se pare Sakura . Acum hai noapte buna ! “ . Nu am apucat nici macar sa zaresc usa , caci am simtito mana calda cuprinzandu-mi talia . Am vrut sa tip , dar alta mana la fel de calda mi-a blocat orice posibilitate . Am intrat intr-o stare total confuza nu stiam ce se intampla . Am auzit voce in timp ce misterioasa persoana m-a intors spre aceasta .
- Nu vreau sa iti fac nici un rau . Te rog … Taci si asculta-ma ! Eu sunt cel care te va conduce spre ravnita ta putere .
- Asta e o gluma ? spun eu suspicioasa .
- Sunt foarte serios . spune el disparand si aparand asezat pe pian . Din nefericire , daca nu accepti propunerea mea , vei fi sortita la aceiasi viata mizera precum Marquiza Michele Rosy Uchiha . Stiu la ce te gandesti << E identic cu acel vampir . Oare el e ? >> da eu sunt . Acum in legatra cu Michele Rosy , ea facea parte din curtea regala . Toata lumea era indragostita de ea . Regele si fratele acestuia , care era pictor , se numarau si ei in printer acestia . Pictorul avuse multe avernturi cu aceasta la fel ca si regale . Dupa multe nopti minunate , cei doi frati au aflat unul de celalalt . Pictorul a renuntat in favoarea frateleui sau , dar dupa …
- Dupa … spun eu ingrijorata .
- Dupa o noapte nebuna intre rege si Rosy . Pictorul a inebunit . A ucis-o pe Rosy si dupa aceia privindu-I cadavrul a pictat acest tablou . Ne vedem aici maine seara , iti astept raspunsul , PISICUTO. Spune el sarutandu-ma .
“ Sunt sortita acelei sorti ? Sa fiu ucisa de o minte criminala ? “ << Du-te dormi ! >>ii auzeam vocea in cap . “Trebuie sa recunosc e incredibil de atragator ! Te aude , taci si dormi ! “ . Am intrat in camera , acolo iubitul meu Itachi dormea ca un bebelus . M-am asezat in pat fara sa-l trezesc si am adormit .
A doua zi a venit pe nesimtite . Era ora 10 a.m . si eu inca dormeam . Il visam din nou pe acel vampir ce imi dadea fiori de emotie . Visam ceea ce imi spusese noaptea trecuta nestiind ca ochi sfidatori a lui Itachi ma urmareau . Dupa o ora ma trezisem si eu , mi-am facut siesta si am inceput din nou o scena cu Itachi . Acesta era nervos pentru ca venisem tarziu aseara . Credea ca eu si Kaname nu ne pierdeam timpul . Acea scena de gelozie ma facea sa ma candesc mai mult la vampire . “Marea Scena “ , dupa cum spunea Eliade , aproape imi ocupase intreaga zi . Seara Kaname ma invitase din nou pe pod . A inceput sa ma avertizeze si dupa cinci minute am vrut sa plec . Acesta mi-a prins mana si m-a trantit de pamant .
- Sakura , Te vreau. spunea el in timp ce imi forta rochia albastra .
- Nu incepe din nou . Lasa-ma! Trebuie sa plec !
Nu parea sa piarda timpul , ba din contra se grabea . Era stresat , nu dorea sa fie vazut . A inceput sa ma dezbrace repede dupa care m-a impins pe marginea din piatra a podului . Simtindu-ma in pericol m-am intors si l-am impins in apa . Acesta a cazut in apa rece instantaneu . Nu steam de unde avusem atata putere , dar vazand ca iese la suprafata am fugit disperata spre acel tablou . Am inchis toate intrarile si m-am apropiat de acesta .
-Hei , e cineva ? Haide stiu ca esti acolo .Iesi , m-am hotarat !
-Si ce ai ales , pisicuto ? ma intraba el cuprinzandu-mi umeri goi cu mainile sale calde .
-Vreau sa ma ajuti . Spune-mi doar ce trebuie sa fac . Si daca tot o sa fdim parteneri c ear fi sa imi raspunzi la cateva intrebari ?
-Bine sa incepem cu inceputul .O sa faci … trebuie sa faci rost de acest tablou . Si in legatura cu intrebarile , vorbim maine .
Am dat din cap afirmativ dupa care mi-am indreptat mana spre masca lui argintie . Acesta mi-o retrase finut continuand sa imi mangaie bratul . “ De ce nu ma lasa ? Ce e cu el ? De ce simt nevoia de a ma destainui numai lui ? “ .
-Imi pare rau , dar nu vei putea stii cine sunt … momentan . Stiu ce ti s-a intamplat azi dimineata cu Itachi . Acea scena , Am un sfat pentru tine . imi spunea in timp ce il priveam concerntrata . Asculta-i pe Deidara si Sasori iti vor doar binele . Maine este Craciunul , doar ei iti pot oferi cea ce iti doresti . Acum culca-te e tarziu . Ti se inchid ochisori , Pisicuto !
“ Da aici a intrecut masura . De ce ma alinta si tutuieste ? Auzi pisicuto . Ha , cine se crede ? “ << Te aud ! >> am auzit din nou . Am dat afirmativ din cap dupa care m-am dus in camera mea . Imi facusem siesta dupa care ma asezasem pe pat alaturi de brunet . Acesta nu a stat prea mult bosunflat si m-au luat in brate .
O doua zi urma sa soseasca si eu inca nu dormeam spre deosebire de brunet care nu pierdea niciodata trenul spre lumea viselor . Iritata de gandul ca planul Vampirului ar putea da gres daca nu primesc acel tablou , m-am strecurat pana in camera lui Sasori si a lui Deidara . Am deschis usa incet dupa care am sarit zgomotos pe patul lui Sasori . Deidara si Sasori s-au trezit speriati ca de bombe si au aprins lumina . Zarindu-ma m-au imbratisat si m-au intrebat ce s-a intamplat .
- Deidara , Sasori vreau sa va multumesc ca imi sunteti cei mai buni prirteni . Acum ascultati-ma , vreau acel tablou la care ma uitam ieri la pranz . Tata va da in fiecare an o suma de bani pentru cadoul meu de Craciun , vreau acel tablou .
- Stai asa , facem tot ce spui , dar cu conditia sa pari suprinsa . spune Deidara glumet .
I-am imbratisat si i-am rugat sa ma lase sa dorm cu ei in aceea seara . Au acceptat cu placere , iar Sasori si-a luat o patura si si-a pus-o pe canapea . Am adormit repede nu stiu de ce , dar in preajma lor ma simteam in siguranta tot timpul .
A doua zi si-a facut simtita prezenta prin ninsoarea de afara . Tot peisajul era de un alb imaculat parca rupt dintr-un colt de rai . Acel peisaj imi umplea sufletul de bucurie si inima de pofta de viata . Observand ca ingerasii nu s-au trezi mi-am facut progrmul de dimineata , m-am inbracat gros si am iesit pentru niste zapada . Ajunsa afara am sarit in zapada udandu-ma toata . Dupa cateva minute mi-am dat seama ca desi uram iarna aveam nevoie de niste parteneri de joaca . Si cine era mai vrednic de increderea mea decat cei doi ingerasi ? Asa ca am intrat in camera tiptil si am inceput sa ma gandesc cum i-as puea trezi . Aveam chef sa fiu copilaroasa asa ca … Mi-am dat manusile jos si le-am asezat elegant pe obraji lor calzi . tipa la mine Deidara .
- Ce s-a intamplat ? ma intreba Sasori intimp ce ma poftea la el in brate .
- Pai ,afara e zapada si am nevoie de niste parteneri de joaca . spun eu miorlainduma ca o pisica in bratele roscatului .
- Nu te mai copilari , mergem sa iti cumparam tabloul . Joaca-te cu altcineva . De ce nu il rogi pe Tobi ?
Am dat afirmativ din cap dupa care am iesit suparata din camera . La Tobi si Kisaime aceiasi poveste , refuzul acela categaric . Dupa ce am trecut prin asta la fiecare inger primind acelasi raspuns am hotarat sa apelez la ultima mea solutie . Cu siguranta urma sa accepte , nu-I asa ? Doar ma iubea si dorea sa fiu suparata tocmai de Craciun ? Am batut lejer la usa dupa care am intrat fara sa astept un raspuns . El statea si se uita pe geamul imens al camerei , avea o privire pierduta . “ Credeam ca voi intra si ii voi pune intrebarea , dupa care voi iesi suparata . Dar nu e asa . Ce s-a intamplat ? “
-Itachi ! Ce s-a intamplat ? il intreb eu speriata . Ce s-a intamplat ? “ Nu se intorce . De ce ? De ce ? Ce se intamplase ? “ Uita-te la mine cand vorbesc cu tine ! exclam eu tragandu-I umarul . Un tipat de durere mi-a invadat urechile . Itachi ce ai facut ?
-Nu conteaza ce am facut eu . Tu esti bine ? ma intreaba el strangandu-ma puternic . Ce bine ca esti aici . Stiu ce s-a intamplt aseara …. Cred ca dragul nostru sire nu se va prezenta in aceasta seara la cina .spune el razand si strsngandu-ma din ce in ce mai puternic . Vrei sa ne jucam afara ?

#23
Hey!
Am ajuns si eu sa comentez.
Capitolul a fost extraordinar si actiunea la fel de captivanta ca de obicei.
Naratiunea, dialogul si descrierea au fost foarte bune, iar descrierea a fost foarte frumoasa si realista ... la partea cu vampirul si masca deja simteam cum imi ia ceafa foc, de parca era in spatele meu :)).
Imi place enorm ideea, si felul in care descrii ce se petrece noaptea in palat intre Sakura si acel vampir. Imi imaginez totul foarte usor si cand se termina capitolul ma simt asa de ireal. (sper ca ai inteles aluzia)
Acum sunt curioasa cine e vampirul acela. Initial la faza cu "stiu ce ti s-a intamplat azi de dimineata cu Itachi", am crezut ca era Itachi :?: dar acum sunt in ceata.
Totusi, nici Kaname ala nu pierde timpul :?? auzi, sa o violeze pe un pod. De-ar muri de mana lui Itachi (asta ca tot a zis ca nu se mai prezinta la cina) sau de mana oricui ar fi vampirul ala. :grr:
Cu alte cuvinte astept continuarea cu nerabdare, sunt foarte curioasa cum vor evolua lucrurile si poate ne mai dai si indicii despre vampir. (sa vezi ca nu dorm nici noaptea asta :eto: )
Pune-o mai repede. :pls:

#24
multumesc ca imi cititi care mai cititi , dar va rog sa lasa ti si comm
vreau sa aflu cine credeti ca e ingerul , daca aveti intrebari , parerile voastre sincere , daca mai merita sa continui pentru ca nu stiu ce sa mai zic stiu ca nu am abandonat niciodata , dar daca acest fic chiar nu are public , ma voi simti nevoita .

Identitate inca necunoscuta

Abea asteptam ca seara sa soseasca stiu ca parea aproape imposibil , dar simteam nevoia de a comunica cu vampirul . Stiam ca era riscant in aceasta seara si totusi asta crestea adrenalina , nu ? Seara isi facu cu greu aparitia parca dorea sa ma impiedice sa vorbesc cu el .Nu mi-a venit sac red unde aparuse , In baie cand faceam dus . Prezenta sa ma speriase atat de tare incat alunecasem pe gresia rece .
-Frumos corp ! imi spune el ajutandu-ma sa ma ridic .
-Ai inebunit ? Ce cauti aici ?
Nu imi raspundea , nu parea sa fi auzit macar ce am spus . Am iesit impreuna de la dus si m-a ajutat sa aleg rochia si bijuteriile pentru aceasta ultima seara . Dupa toate acestea parul imi era inca liber , nu stiam ce sa fac cu el . Buclele usoare imi acopereau aproape in totalitate decolteul atat de frumos conturat de rochia neagra cu dantela aurie . Incepeam sa disper , seara dansanta urma sa inceapa si eu nu eram gata . Observandu-ma disperata si aproape de o criza adolescentina acesta mi-a luat parul si a inceput sa-l aranjeze . Nu simtisem nimic , dupa cateva minute acesta imi ridicase privirea spre oglinda . Parul meu era aranjat exact cum imi doream , Parea un , dar era ceva mai mult , acesta se termina intr-o bucla pe partea stanga.
-Du-te fa-I praf , pisicuto ! Iti raspund la toate intrebarile mai tarziu , ok ?
-Multumesc mult ! spun eu imbratisandu-l .
Am iesit din camera ca o furtuna , Sasori ma astepta jos . La miezul nopti toti au impartit cadourile , mai putin eu . Parinti mei tot timpul pregateau cadourile in locul meu , nu aveam treaba . Tot ce trebuia sa fac era sa organizez transportul si asta , acum ca vine vorba , nu era o problema pentru ingeri mei . Dupa vesnicele cadouri , ne-am asezat toti la masa . In timpul mesei Sasuke ma privea incontinu , nu isi dezlipea ochii de pe mine . In timp ce dragul meu Itachi nu isi dezlipea ochi de pe mancare . Nu mai puteam suporta , ma speria , apetitul sau crestea odata cu numarul fiecarui fel de mancare . De fapt alarmata am devenit doar cand am vazut ca intr-un moment de neatentie imi furase farfuria de sub nas si o inlocuise cu a lui . “ Parca nu a mai mancat de un an . Trebuie sa il opresc . Exagereaza ! “ l-am luat frumos de manuta si le-am spus tuturor ca noi am avut o zi lunga si ca trebuie sa mergem sa-l vizitam pe Mos Ene . Tata m-a pupat din nou parinteste pe frunte si ne-a lasat sa mergem . Ajunsa sus in camera l-am trimis pe brunet la culcare , si i-am zis noapte buna . Mi-am facut siesta , iar dupa aceea m-am dus dupa vesnica mea sticla de apa . Speram sa nu am nevoie de ea , dar toata seara brunetul imi ceruse apa . Avea febra , tramspira si tremura tot . Intr-un final adormi , iar eu insfarsit aveam drum liber spre vampire . Cand l-am zarit acesta statea sic anta la pian .
-Hei ! spun eu intrerupandu-l . Imi raspunzi la intrebari ?
-Desigur , astept doar sa mi le adresezi .
-De ce eu ? De ce acum ? Nici macar nu stiu cum te-as putea striga , dar simt nevoia sa ma confesez tie . Ce legatura are tabloul cu toate astea ?
-Pentru ca tu esti aleasa , pentru ca acum e timpul . Nu e nevoie sa ma strigi , eu sunt tot timpul aici pentru tine . Tabloul este cheia viitorului tau , cu timpul ai sa o folosesti . Si tot cu timpul ve-I aflla mai multe . Acum am multe lucruri sa iti spun . 1 - trebuie sa stii ca Kaname e foarte nervos si ca vrea sa se razbune . 2 – Te asteapta lucruri grele . 3 – Cand voi fi infometat iti voi cere donatii caritabile , daca intelegi ce vreau sa spun . Si acum imi e foame .
Am dat afirmativ din cap , dupa care mi-am pasat capul pe partea stanga dandu-I posibilitatea de a ma musca . Acesta si-a apropiat capul de zona mult ravnita si mi-a penetrate cu usurinta pielea fina . Siroaie de sange mi-au patat rochia eleganta . Simteam cum ramaneam fara pic de vlaga si totusi era bine . “ Acum ce o sa spuna Itachi cand o sa observe petele de sange ? “ gandeam eu stiind ca acesta ma auzea . << Da-o jos ! Ai uitat ? Tu nu esti inhibata de prezenta nimanui . >> . Mi-am mutat elegant privirea asupra lui si am inceput sa rad . << De ce razi ? >> “Stii foarte bine ! “ raspund eu intorcandu-I spatele si asteptand sa-mi indeparteze rochia . << De ce as face asta cand ingerul nu se simte bine ? >> “ Nu stiu exact . “ raspund la fel de calma asteptand in continuare . Vampirul a oftat dupa care a inceput sa imi deschida rochia . Mi-a sarutat incet obrazul rosu dupa care m-a impins foarte usor talia trimitandu-a in camera .
In drum spre camera toate pareau bune si frumoase , sau ma rog pana cand am simtit o mana rece tragandu-ma intr-o incapere :
-Ia uite pe cine avem aici . Ma recunosti ? imi spune persoana misterioasa iesind din intuneric , aratandu-si fata .
-Aaaa … am inceput sa tip eu . Ce ti s-a intamplat ?
-Nu stii ? Tu esti de vina , uitate la mine ! exclama el sfasiindu-mi rochia neagra ce o aveam in mana . Acum priveste-te singura si neajutorata in fata mea si mai esti si in corset . Ai sa platesti pentru tot . Vei fi a acestui monstru pe care tu l-ai creat , tu si razbunarea ta . Usuratico !
-Bestie ! Dispari ! tip eu incercat sa ma eliberez din stramsoare .
~ FlashBack~

-Taci , ai vrut asta , nu ai cum sa dai inapoi . Sakura , nu te mai misca atat.
-Laissez-moi! Laissez-moi! Kaname , esti un bou ! Laissez-moi !
Dar nu se opera nici cum . Tot cea ce facea era sa ma agreseze mai mult . Imi tragea fusta din ce in ce mai jos . Ma tinea tot mai strans si ma plesnea .

~EndFlashBack~

Amintirile aceleau ma rescaoleau , trecutul era pe cale sa se repete chiar in timp ce Itachi era pe patul de suferinta . Asta ma facea oare o personae lipsita de respect , demna de mila ? La fel ca si data trecuta nu pierdea deloc timpul , deja imi sfasiase corsetul alb , lasand-ul in voia sorti pe podeaua rece .
-Nu te mai misca sau dupa aceea vei avea acelasi destin precum ingerul tau ! spunea el nervos indepartandu-mi si ultima farama de demnitate .
-Ce vrei sa spui ? Ce i-ai facut ? intreb eu disperata , nepasandu-mi ce urma sa faca . Doar la Itachi ma gandeam ce urma sa se intample cu el ?
-Ha nu-mi spune ca nu ai observat . La masa , era obsedat de mancare iar imediat dupa aceea lesina de rau !
-Nu pot sa cred , animalcule ! Cum ai putut sa-mi faci asta ? spun eu paralizand .
Observand ca nu mai opun rezistenta acesta s-a introdus in mine cu toate fortele. Dupa cateva minute acesta ma dat afara din camera sa , iar eu am fugit imediat spre camera brunetului . Din fericire dormea , dar inca prezenta aceleasi simtome . Mi-am luat repede camasa de noapte pe mine si m-am pus in pat spunand :
-Micul meu tanc rusesc rezista eroic !

~ FlashBack~

-Ce i-ai facut mai exact ? intreb eu pregatindu-ma sa ies pe usa .
-Hai sa spunem ca daca moare … va fi o supra doza ! imi raspunde el inchizandu-mi usa in nas .

~EndFlashBack~

- Mai rezista ! Te rog !

Lectura placuta !

#25
Am revenit!
Inainte de vesnica "critica" :)) vreau sa-ti spun ca ficul tau este deosebit prin idee si ca mie una chiar mi-ar parea rau sa renunti la el.
Ai descriere, naratiune si dialog, toate sunt frumoase si bine plasate, iar la capitolul greseli nu comentez pentru ca repet: oricine le are si oricum nu-mi amintesc sa fi vazut vreuna. :-?
Abia acum sunt sigura cu-adevarat ca Sakura nici nu delira, nici nu visa si ca vampirul acela e mai mult decat real si se mentine asa prin "donatiile generoase."
Pe Kaname il urasc :grr: mai mult pentru ca vrea sa-l omoare pe Itachi si as fi fericita chiar sa fie vreo bestie ... sau poate nu. Tot sunt curioasa cine e vampirul acela ... sunt la fel de confuza ca inainte si mama e convinsa ca e Sasuke. :?:
So ... te rog continua-l, iar cei care il urmaresc, ar fi intr-adevar frumos sa comenteze. :pls: :pls: :pls:
Astept next-ul sa stii!

#26
Am citit si acum sa las si com. Deci pot sa spun ca numai inteleg nimic. Descrierea nu prea e, iar actiunea e grabita. Dialogul nu e sec, iar actiunea e buna. Intrebari:
Ce? Cum ? Unde?

Sunt in ceata. Cine e vampirul? Si cum de au aparut vampirii de acum? A, da..si inca una. E fic sasusaku? Si daca da... vampirul e Sasuke? Sau de ce se uita asa insistent?

Astept nextu'. Sper sa ma luminezi:))
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]

#27
Hy, draga mea Shantell@! Crezi ca te-am lasat eu in pace? Nu! Am revenit la ficul tau.Greseli de tastare:
-Abea-Abia
sac red-sa cred
tramspira-transpira
vampire-vampir
sic anta-si canta
incercat-incercand
rescaoleau-rascoleau
personae-persoana
Cam astea au fost, in rest descriere nu prea este,actiunea mult prea grabita, dialogul e bun.
Cred ca ar fi trebuit sa descrii acea faza cu Kaname, adica nu peste cateva minute a dat-o afara. Despre vampirul asta nu stiu ce sa zic, abia astept sa vad cine este.Inca ceva Sakura nu a zis nimic, chiar daca acel vampir a muscat-o sau atunci cu Kaname. Inteleg ca se gandea la Itachi, dar nici chiar asa. Cam atat am avut de zis, daca te-a deranjat cu ceva comm-ul meu da-mi un Pm.Astept nextu! Chu and Gambatte :*!
[Imagine: 2wf00ud.jpg]

I love momy:Hitman, my aunts4evika,Kiduu,mada_sasuke,sysurile mele: Mistic Girl,***candy bar**,Sakurika bombonik and CutMyLifeWIthThisScrissors. [Imagine: chibi_2722.gif]
, chibi-ul lui Amelia

#28
ms pt comm mai
astept in continuare comuri :*:*:*:*

Urmatoarele capitole vor fi din viziunea vampirului

Surpriza !


“ O vad plangand si parca mi se frange inima . Nu stiu de ce il iubeste atat . Stiu ca i-a fost tot timpul alaturi si totusi parca nu doresc sa fie asa apropiati . Urasc sa o vad plangand , trebuie sa fie ceva de facut . Si cred ca stiu si ce …“
-Nu mai plange am sa te ajut , dar trebuie sa imi promiti ca nu veti mai fi impreuna … niciodata .
-Bine . Orice doar salveaza-l ! imi spune ea hotarata stergandu-si lacrimile .
I-am luat mana brunetului si l-am Muscat cu putere . La fel ca in cazul Sakurei sangele se scurgea incet patand suprafata moale a patului . Dupa cateva secunde brunetul a inceput sa se simta mai bine , iar eu am luat-o pe rozalie de mana si am dus-o pe un coridor intunecat . Parea asa speriata de comportamentul meu , tremura toata . Am lipit-o de perete si am inceput sa o sarut . Ma simteam atat de bine , trebuia sa o ating doar si simteam ca imi pierd controlul . Niciodata nu simtisem ceva atat de puternic pentru nimeni . Ii era teama , dar imi raspundea cu atata caldura sarutului . Tot sarutand-o am luat-o in brate mai trantind-o odata de perete . Cred ca am trantit-o destul de tare pentru ca scos un scancet usor . Am continuat sa o sarut cu foc , dar dupa doua minute aceasta m-a oprit .
- Te rog ! Nu ma forta si tu ! imi spune ea aproape plangand .
Forta ? Si tu ? Ce vrea sa spuna cu asta ? Nu intelegeam deloc asa ca am imbratisat-o si am intrebat-o . Aceasta si-a deschis inima si mi-a povestit cu lux de amanunte ce ii facuse Kaname . Am dorit sa o imbratisez , dar nu am putut de nervi . Ideea ca acel monstru acela s-a atins de rozalie ma facea sa inebunesc .
- Se pare ca nu i-a ajuns faptul ca Itachi la desfigurat total . Nu iti face griji va plati cu varf si indesat . spun eu lasand-o pe fata pe podeaua rece . Eram atat de hotarat sa merg sa-I arat eu acelui “ smecher “ , dar mana plapanda a rozaliei m-a tras inapoi . M-am intors uimit si am privit-o in ochi . Era speciala , atat de binevoitoare uneori . Consider ca eram binecuvantat ca trebuia sa am grija de ea . Nu era ca si femeia din legenda , dar putea deveni .
- Nu , prea nulta violenta . Sunt asa confuza . Viata mea a luat o intorsatura asa ciudata . Acel tablou , tu , despartirea de Itachi si Kaname total desfigurat . Nu stiu ce sa fac , ce sa zic … .
- Ce ciudat ! Ti-a disparut zambetul de femeie fatala . spun eu incepand sa rad cu pofta .
Observand ca rad cu atata pofta a inceput si ea sa rada . “ E asa draguta cand rade . Imi place de ea . Cel mai rau e ca daca ii spun cine sunt s-ar putea sa nu ma mai placa . Oare sa imi asum riscul ? “ dar gandurile mele au fost intrerupte de vocea ei cristalina ce imi atrase atentia asupra rasaritului . Am condus-o in camera spunandu-I ca ne voi mai vedea sis a nu uite de promisiune . Intors in camera m-am imbracat comod pentru a pleca acasa . Afara o vasusem din nou , nu ma salutat era ocupata . Tocmai ddiscuta cu Itachi despre despartirea lor . Era asa frumoasa . Purta o pereche de pantaloni lungi rosi mulati si un tricou alb cu imprimeu rosu “ I love house music “ .Drumul a fost l fel de plictisitor ca deobicei , salvator fiind MP4 –ul care imi mai inveselea admosfera . Ajuns acasa nu am bagat pe nimeni in seama si am intrat la dus . Apa calda imi atingea corpul intr-un ritm alert amintindu-mi de trupul perfect al Sakurei . Avea acel ceva ce ma face sa tanjesc si acum . Dupa douazeci de minute am iesit de la baie , m-am pus in pat si am adornit cu gandul la acel ingeras roz . De anul nou , dupa o saptanama de vizite constante , m-am hotarat sa-I spun Sakurei adevarul . M-am imbracat si m-am duc acasa la rozalie . Stiam ca dorea raspunsuri si eram pregatit sa I le ofer .

~ FlashBack~

-Nu m-au mai vizitat ingeri de atunci . Doar Sasori si Deidara ! Crezi ca am gresit cu ceva ?
-Sakura . Nu ai gresit cu nimic . raspun eu incercand sa o opresc din plans . Se simtea singura .



~EndFlashBack~

Tot in acea seara mi-a spus ca nu va avea oaspeti de revelion asa ca am profitat . Am intrat in camera ei . Desi nu era nici miezul nopti , ea dormea ca un ingeras . Am trezit-o finut cu un sarut . Vazand ca eu am trezit-o m-a imbratisat .
-Sakura , am venit sa iti spun adevarul .
Parca nu ma auze , tot ce facea era sa ma sarute . M-a trantit de pat si s-a asezat peste mine . A inceput sa ma dezbrace sis a ma sarute pasional . Incercam sa nu ii raspund si sa fac pe domnul seriozitate , dar imi era imposibil . Incercam sa o opresc , dar trebuie sa recunosc imi placea .
-Bine micuto . Asculta-ma ! spun eu trantind-o pe pat si asezandu-ma peste ea . Vrei sa te joci , foarte bine . Atunci ar trebui macar sa stii cu cine , nu ? spun eu dandu-mi masca jos .
A ramas uimita , a ramas incremenita pentru un moment , dar dupa aceea m-a tras pe ea si a continuat sa ma sarute .
- Nu imi pasa , intelegi ? Nu distruge momentul ! imi spune ea printer saruturi .
Am ascultat-o cu atentie si am inceput sa o dezbrac . Era asa frumoasa , nu puteam pierde ocazia . I-am indepartat ca un obsedat rochia de noapte si lenjeria intima . Eram volcanic si aveam acea pofta nebuna de ai gusta trupul . Mi-a indepartat orice urma de decenta si m-a atras mai aproape de ea . i-am sarutat fiecare particica a corpului in timp ce-I masam comoara pana am simtit-o uda . Dupa ce am facut-o sa geana m-am introdus in ea cu putere . Aveam o senzatie atat de placuta simteam ca sunt in paradis langa persoana pe care o iubes . Puteai cere ceva mai mult ? Dupa cateva ore de agitatie nebuna , ne-am apropiat de geam pentru a vedea artificiile . Frumusetea lor palea in fata Sakurei . Ne simteam atat de bine . O tineam in brate si o ascultam .
- Te iubesc asa de mult … Sasuke-kun !

#29
Heya!
Am reaparut si eu! Inainte de toate vreau sa iti multumesc ca nu ai renuntat si ca ne-ai luminat ;)).
Actiunea nu a fost grabita, naratiunea si descrierea au fost foarte bune, iar dialogul mi-a placut la nebunie. Ce sa mai, un capitol superb! :*:x
Ce inspirata a fost mama cand mi-a spus ca vampirul e Sasuke, si culmea :)) chiar a fost el.
E un fic superb! Bravo!!! :-)

#30
scuze pentru intarziere
multumesc pentru comentari

Cand totul se destrama

A doua zi dimineata m-am trezit cu zambetul pe buze . Micutul meu ingeras nu era langa mine , mi-am facut siesta si am mers sa o caut . Auzisem cateva voci staine , iar cand m-am apropiat de scari am vazut ce se intampla . Ea manca linistita in timp ce-I asculta pe Sasori si Deidara . Acestia ii povesteau despre petrecerea tinuta de Itachi aseara si cum a fost invitata toata lumea din scoala , mai putin ea
- Si totusi uimitor e ca nici Sasuke nu a fost la petrecere . spune Sasori urmand-o in bucatarie .
- Oh asta pentru ca …
~ FlashBack~

-Acum esti numai a mea frumusete mica , dar nimeni nu trebuie sa stie promiti ?
-Stii ca nu-mi place expresia asta , dar da promit . Nu se va afla .

~EndFlashBack~

- … Pentru ca probabil nici el nu a apreciat ce a facut . In fond el a facut-o doar pentru a ma simti singura . Scuzati-ma trebuie sa urc pentru cateva momente . spune ea apropiindu-se de scari .
- Nu e nimic noi tocmai plecam ! spune Deidara iesind pe usa alaturi de Sasori . Pa !
Fata a raspuns salutului si a venit la mine . M-a sarutat dupa care m-a invitat la micul dejun , pe care ea mi-l pregatise . Ziua a trecut foarte repede , iar timpul pentru a pleca acasa a sosit repede . Am mers acasa cu atata greutate , nu doream sa ma despart de frumusetea aceea . Dupa cateva zile a venit vremea mersului la scoala . Ce putea fi asa rau ? Doar toata situatia mea de acolo era perfecta , aveam eu ceva absente , dar ce mai contau .
In prima zi de scoala am intrat in clasa foarte fericit , dar lucrurile aveau sa se schimbe . Karin o prindea pe Sakura de par si o tragea cu putere . Saracuta mea rozalie plangea din toate puterile , dar cateaua aia nu o lasa nici cum . Am simtit cum sangele mi se urca la cap . Fara nici o ezitare am itervenit intre ele impingand-o pe Karin si imbratisand-o pe Sakura . Ma strangea cu atata putere , plangea in continuare . Stiti ce e cel mai culmea ? Chiar atunci au intrat Deidara si Sasori in clasa noastra . Acestia au venit si mi-au luat ingerasul din clasa . I-am urmat pe coridor , unde Sasori si Deidara o imbratiseau cu foc . Incercau sa o linisteasca , dar aceasta vazandu-ma a inceput sa planga mai tare . Ne mai suportand plansetul ei asa ca am intrebat-o << Ce s-a intamplat ? >>.
-Am intrat in clasa , am inceput sa ne certam …. Dupa care si-a bagat laba aia a iei in parul meu si a inceput sa traga . Multumesc Sasuke-kun ! spune ea sarindu-mi in brate .
Tot restul anului scolar a trecut foarte repede si fara alte evenimente . Eu si Sakura am iesit pe primele doua locuri fara nici o problema . Pot sa spun ca relatia noastra a evoluat frumos de la acea intamplare . Bine , ma mai bazaia Itachi acasa cand veneam de la intalniri , dar nimic nu ma speriam eu asa usor . Mai era o singura saptamana si se termina anul scolar . Ce putea merge rau? Nu stiam ce furtuna puternica urma sa vina . Totul a inceput cand am mers alaturi de Sakura la un interviu pentru modeling . Rozalia si-a prezentat C.V.-ul dupa care a mers la masurat . Domnul cu pricina era foarte impresionat de ea si a acceptat foarte usor sa o introduca pe Sakura in lumea insipida a modei . Spun insipida pentru ca nu eram deacord cu ea , dar daca ea asta dorea … si oricum amandoi doream sa ne angajam in aceasta vacanta . Spre deosebire de ea eu doream ceva mai serios , de viitor , ceva in justitie .
In prima saptamana de vacanta , m-am mutat la Sakura . In timp ce ea defila prin fata mea , eu rezolvam cateva hartoage si din cand in cand mai trageam cu ochiul . Imi placea sa o vad facandu-si griji de cum arata , era asa de amuzanta . Am insotit-o la toate prezentarile ei , de fiecare data reusea sa socheze prin frumusetea .
-Sasuke , nu crezi ca ar trebui sa te culci ?
-Sakura … Vin imediat ! raspund eu continuand sa citesc .
De la ultima prezentare , sau mai bine zis de cand aparuse o noua fata la biroul de avocatura , am inceput sa o neglijez . Tot timpul ma chema cu ea la diferite petreceri la piscine , dar o refuz politicos spunandu-I ca am treaba si ca imi pare sincer rau . Imi parea , dar ispita era prea mare pentru a accepta oferta ingerasului meu roz . La birou , toate bune si frumoase . Eram des laudat de noua mea sefa . Facea foarte des ceva pentru a ma ridica din pat in toiul nopti si pentru a ma tara in biroul ei , sau sa spun in patul ei ?Ei bine asa s-a intamplat si in aceasta seara cand onorabilamea sefa m-a sunat , m-a fortat sa ma duc la birou si sa o las pe beata marquiza singura pe patul rece .
-Chiar trebuie sa pleci ?
-Da trebuie ! Imi pare rau ! spun eu sarutand-o scurt pe frunte .
Ajuns in biroul doamnei am intrat nervos si am intrebat-o asezandu-ma pe scaun ce se intampla . Aceasta nu mi-a raspun ci doar s-a apropiat de mine incepand sa ma sarute . M-a tras de cravata asezandu-se pe biroul ei . I-am raspuns sarutului incepand sa-I mangai picioarul . Atunci am auzit tipatul Sakurei si am tasnit doi pasi inapoi .
-S-a intamplat ceva ? ma intreaba doamna privindu-ma mirata .
Nu i-am raspuns ci am alergat disperat acasa . Eram foarte ingrijorat pentru ea . Ce Doamne fereste putea sa I se intample ? Ajuns acasa am vazut usa deschisa si am intrat disperat . Am strigat-o si am cautat-o prin toata casa . Am avut un soc cand am vazut-o in birou intr-o balta de sange . Am simtit ca se prabuseste cerul peste mine , nu intelegeam ce se intamplase . Am luat repede telefonul si am sunat ambulanta . Nu ma apropiam de ea , imi era frica de ce as putea vedea sau afla . Cand ambulanta a sosit eu eram in tocul usi cu o privire pierduta .
-Tinere ce s-a intamplat ? ma intreaba curios politistul sosit si el la fata locului .
-Nu stiu ! Am venit de la birou si ea era in birou , plina de sange … Ce s-a intamplat ? Cum se simte ?
-A fost injunghiata in jur de doua ori . Mai traieste , dar nu e intr-o stare prea stabile . Stiti cumva cine ar putea sa fi facut asta ?
Atunci mi-a venit in minte doua figuri cunoscute , prea cunoscute . Erau doua persone care ar fi putut face asta si oricare ar fi vor plati pentru ce au facut . Dar momentan ma voi interesa de situatia ingerului meu roz . In ambulanta lumea incerca sa o stabilizeze pe Sakura , toata lumea facea eforturi inimaginabile si totusi pentru mine nu era suficient .
- Domnule Uchiha . Imi pare rau , dar Sakura e in coma cu sanse minime de supravietuire .



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Contesa si piratul. Anu-chan 1 2.370 16-12-2012, 09:49 AM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  Iubire ascunsa in spatele tradarii... Ary^_^Arishime 2 2.219 03-08-2011, 08:43 AM
Ultimul răspuns: candy girl
  Marquiza Dragostei . Contesa Tradarii . *Extreme adventure * nimeni 5 4.462 10-02-2010, 02:41 AM
Ultimul răspuns: Aly
  Contesa noptii Tao_Jun 0 3.452 15-09-2007, 06:07 PM
Ultimul răspuns: Tao_Jun


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)