Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Marquiza dragostei. Contesa tradarii. [+16]

#11
(10-07-2009, 03:36 PM)shantell@ A scris: respectati avertizarea :P

Tradare dusa la extrem

In ziua in care am venit nu am putut face prea multe . Dar pentru a ne distra baieti(baietii) au venit la mine in camera cat timp Amy a fost plecata . Pe cand a sosit aceasta eu dormeam , iar Deidara alaturi de Sasori jucau poker . Aceasta i-a gonit pe acestia si a inceput sa isi facda(faca) planuri pentru a doua zi care a venit cu mult soare si temperature ridicate . M-am trezit devreme si mi-am facut siesta , dupa care m-am indreptat spre camera lui Itachi . “ Oare unde o fi ? “ ma indrep(indrept) eu observand ca nu raspunde la usa . “ Ce coincidenta ciudata , nici Amy nu a fost in camera cand m-am trezit . “ . Intram in banuieli , parca spuse ca-I pare rau . Oh ai incredere , totul va fi bine si totusi de ce iti faci atatea griji . ” . M-am indreptat anevoie spre parter , unde ma asteptau toti . Mi-am cerut scuze ca intarziasem si m-am dus la Sasori . Ajunsi pe plaja m-am asezat alaturi de baieti pe nisipul moale . Toti inafara de mine si Sasori au intrat in apa , se simteau atat de bine .
-Sakura , nu stii sa inoti si nu vreau sa te simti singura .
“ Face asta pentru mine ? El stie totul despre mine , singurul care ma ajuta si in cele mai neobisnuite moment . El mi-a fost mereu alaturi si tot timpul l-am simtit aproape .“
-Nu te deranjeaza ? Itachi alaturi de acea Amy . Esti mult mai buna … nu vrea numai sa afle barfe din scoala si sa fie popular . Stii tu stilul << Vreau sa vina iubitul meu ! >> . continua el prostinduse .
-Este alegerea lui . Daca este fericit pot suporta totul . Nu vreau sa fie nefericit .
-Bine , dar stii ca noi nu avem secrtete unul fata de celalat . Asculta ! Ieri treceam pe langa Itachi si Amy care discutau . Amy l-a rugat sa te scoata in oras ca sa poata avea si ea un reportaj “ bomba “ cu voi doi .
“ De aceea ma tinea el atat de stans de mana si a tinut sa plateasca el totul . Credeam ca , ar putea simti ceva pentru mine . Se pare ca m-am inselat din nou … Mi s-a mai intamplat . Acel Kaname , profita de mine si ma lasa balta de fiecare data . Ce esec sunt in calitate de iubita . “ Am zambit usor dupa care am luat-o la guana pe faleza . Nu intelegeam ce s-a intamplat cu brunet de ce ma trada ? De ce ? Din neatentie m-am lovit de Sasuke . Acesta venea cu patru inghetate in mana dintre care doua au cazut pe pieptul meu . In urma contactului inghetatelor cu pieptul meu rece am scos un scancet fara vlaga .
-Sakura . Nu te uiti pe unde mergi ? incepe el sa tipe la mine , dar vazandu-i inlacrimati s-a oprit . De ce plangi ? Sunt eu de vina ?
Nu am rausit(reusit) sa-I spun nimic deoarece m-a tras sup(sub) un dus unde a inceput sa imi curete pieptul .
-E Itachi . spun eu intr-un final . Haide iti voi povesti in drum spre standul de inghetata … Vezi tu relatia dintre mine si fratele tau s-a racit si …
- Lasa-ma cu deastea ce ti-a facut ?
-M-a vandut ca subiect la ziar lui Amy . Si cel mai culmea s-a descriditat si pe el . M-a dus la mall si m-a tinut de mana ca Amy sa aiba subiect la revista scolii. M-a simt vanduta . nu a spus nimic doar m-a imbratisat strans .
Cand am venit cu inghetata toti ma priveau uimiti . Ma jucam cu brunet pentru o inghetata . Printre atatea fete uimite am reusit sa zaresc si fata lui Sasori caruia i-am sarit in carca . Era atat de mandru de mine , parca doar el ma crescuse toata viata . Le-am dat inghetatele fiecaruia dupa care am intrat in apa alaturi de brunet . “ Nu sti ca nu stiu sa inot ! “ ma gandeam eu in timp ce inaintam din ce in ce mai mult in bratele brunetului . Am mers atat de mult incat nu mai simteam saolul , tot cea ce ma tinea la suprafata era Sasuke care inota pentru amandoi . Dupa cateva ore dirigintele ne-a chemat pe mal , era timpul sa mergem la hotel . Am mers linistita alaturi de Sasuke tot drumul pana cand am ajuns la hotel . Am intrat in camera extenuata si am facut un dus . Apa rece imi invaluia trupul cald . Dupa un dus revigorant am inceput sa ma cert cu reporterul nostrum aflat la fata locului .
-Ce ti-a trebuit atata ?
-Draga eu nu-s ca tine . Acum daca nu iti convine poti sa pleci .
-Bine plec …. La Itachi in camera .
Am lasat-o sa-si ia lucrurile si sa plece , in fond cine ar fi crezut-o . Dupa cinci minute cineva a batul la usa camerei . “ S-a intors . “ gandeam eu plina dwe mine .
-Sasuke ! Ce cauti aici ?
-Sunt noul tau coleg de camera . Amy si frate-meu vor sa fie singuri .
L-am poftit inauntru fara sa comentez . “ Chiar o place ? Poate ar trebui sa renunt , o iubeste mai mult decat pe mine . “ . Intre timp in camera alaturata Itachi si Amy purtau o discutie “ serioasa “ peferitoare la mine . Din vorba in vorba brunetul a lasat-o usor pe spate si a inceput sa o sarute . Fata nu s-a lasat mai prejos si i-a dezvelit pectorali . Dorind mai mult ingerul a inceput sa o dezbrace sis a o sarute agresiv . S-a introdus in ea cu putere in timp ce continua sa o sarute . Gemetele fetei se auzeau si din camera mea . Sasuke incerca sa se abtina in timp ce eu radeam cu pofta . Se pare ca Itachi facea o treaba buna . Intr-un final Sasuke a inceput sa rada apropiinduse de mine . Avea un zambet pervers pe fata , l-am privit cu coada ochiului dupa care am tras draperiile . M-am asezat din nou pe pat lasandu-ma pe spate permitandu-I demonului sa se aseze peste mine . M-a luat de mana si a inceput sa ma sarute . Fiecare sarut era un pas spre paradis . A inceput sa ma dezbrace lent .
-Sa inteleg ca le urmam exemplul sau ce ? il intreb eu glumeata .
-Da vreau ca-I arat lui Itachi ca se poate si mai tare . imi raspunde el razand .
-Si ce mai astepti , haide ! Let's be crazy !
M-a sarutat scurt pe buze dupa care ma penetrate rapid . “ E bun , are experienta . “ . Dupa o ora cineva ne-a batut la usa . M-am ridicat din bratele brunetului si m-am dus sa deschid . Am fost foarte surprinsa cand l-am zarit pe Itachi , el se uita la mine foarte mirat . “ Oare e dezamagit ? Ce mai conteaza . “ .I-am zambit si am iesit pe corridor pentru a vorbi cu el .
-Sakura ai facut-o cu fratemeu ? ma intreaba el strangandu-ma din ce in ce mai tare de mana .
-Ce iti pasa tie ? il intreb eu smucindu-ma . Intr-un moment de neatentie mi-am tras mana si l-am pleznit . Lasa-ma in pace . M-ai vandut si nici nu iti pasa . Te urasc . continui eu intrand in camera .
Asa greselile ti le-am corectat.Ai un fic super si abia astept capitolul urmator.Naratiune ai,descriere da si dialog si nu este sec.Mersi ca-ti place ficul meu ma voi stradui sa pun nextu.Despre Itachi dupa ce face ce face il intereseaza soarta Sakurei.Palma aia care a luat-o de la Sakura a luat-o pe meritate.Deci sper ca nu te-a deranjat comentariul meu.Astept nextu.Kissu and Bye!
[Imagine: 2wf00ud.jpg]

I love momy:Hitman, my aunts4evika,Kiduu,mada_sasuke,sysurile mele: Mistic Girl,***candy bar**,Sakurika bombonik and CutMyLifeWIthThisScrissors. [Imagine: chibi_2722.gif]
, chibi-ul lui Amelia

#12
multumesc pt comm-uri
sper sa am macar trei la acest capitol

Un trecut plin de aventuri

Ajunsa in camera m-a asez pe pat in bratele puternice ale brunetului . Curios din fire acesta nu s-a stapanit si m-a intrebat :
-Era el nu-I asa ? Ce dorea ?
-Nu stiu exact , a inceput sa se ia de mine . Stii … continui eu intr-un tarziu . Poate ar trebui sa ne imbracam , Tobi va sosi din moment in moment .
-Bine , dar am o intrebare . Cine a fost primul ?
Am plecat capul si am inceput sa plang . Zarindu-ma demonul s-a apropiat de mine si m-a intrebat inca odata in timp ce ma imbratisa cald . Nu puteam sa-I spun , in acel moment imi doream ca Tobi sa fie mai punctual ca niciodata . Salvarea mea a venit din partea soneriei . Aceasta a inceput sa sune facandu-l pe Sasuke sa se agite . Acesta a mers sa se imbrace in baie in timp ce eu deschideam usa . In fata mea erau Sasori si Tobi , le-am zambit si i-am invitat inauntru . Era o liniste mortal . Cand Sasuke a iesit , i-a salutat si s-a dus sa cumpere ceva de baut . Imediat cum a iesit pe usa , Tobi mi-a sarit in brate fericit .
-Cum a fost ?! ma intreaba sau mai bine zis imi tipa el l-a ureche .
Nu doream sa recunosc , dar el fusese primul . Stiu suna ciudat , dar atunci am cedat din cauza presiuni pe care o facea Itachi . El imi spunea ca nu merita sa astept . Avusesem norocoasa ca fusese Tobi primul . Multe colege fusesera dezamagite de parteneri si nu doreau sa repete prea curand . Cu toate astea eu l-am rugat pe Tobi sa o facem . A fost atat de intelegator si m-a luat incetul cu incetul . Nu pot descrie sentimental pe care l-am avut prima data , era amuzant . Fusese o simpla aventura . Dar acum ca imi aduc bine aminte , nu numai Itachi ma presa ci si ex-ul meu , nimeni altul decat Kaname . El dorea doar experimentate si i-am facut pe plac . De multe ori il puneam pe primul plan , lasandu-ma pe mine in urma . “ Ce sa-I spun ?” .
-Pai tu vrei sa intram in intimitati ? A fost foarte bine si gata . spun eu umpic rusinata de situatie .
Nu am astepat mult si a inceput sa se aglomereze camera. Venisera Kisaime , Deidara , Hidan , toti . Sau mai bine zis toti mai putin unul singur , Itachi . Bineinteles cum Kisaime nu putea sa se opreasca din vorbit , mi-a spus tot . Itachi era gelos pana in maduva oaselor .
-Singurul lucru pe care il face e sa se plimbe prin camera . Nu l-am vazut niciodata asa nervos . Cred ca e gelos sau dezamagit . Te dorea doar pentru el .
-E nervos . Am obersvat cand a venit aici , m-a strans atat de tare de mana . spun eu aratandu-I lui Sasori mana mea rosie . I-am promis !
Vedeti voi , dupa aventura cu Tobi m-am daruit lui Kaname . Acest fapt l-a enervate atat de tare pe Itachi . N-am sa uit niciodata acea seara .

~FlashBack~

-Itachi , trebuie sa vorbim . spun eu cu ochii in lacrimi . Eu m-am daruit lui Kaname . Si nu mi-a placut deloc . spun eu sarindu-I in brate si izbugnind in plans .
Nu imi raspunde-a imbratisari , ceva se intamplase . M-am indepartat usor de el si l-am privit in ochi . L-am intrebat curioasa : S-a intamplat ceva ? . Dar nu imi rasundea , tremura tot . Sprancenele I s-au umit , schitand o fata neroasa . Am pasit usor in spate speriata , dar m-a prins de umar si m-a tras in bratele sale .
-Cum ai indraznit ? Si mai vi sa te si plangi la mine ca te-a fortat . Esti o usuratica , asta esti ! spune el nervos .
Ochii mi-au fost invadati de lacrimi , ma simteam precum ultima carpa . De ce tocmai el? El trebuia sa spuna acum : Nu iti face griji esti in siguranta acum . Dar nu m-a lasat sa plang ci m-a impingans pe pat . Nu puteam face nimic eram paralizata , toata camera se invartea cu mine . Saruturile lui alerte m-a faceau se ametesc . A inceput sa ma dezbrace repede , si de abea atunci am inceput sa ma agit . Vazandu-ma goala si speriata acesta s-a oprit si m-a imbratisat . M-a privit in ochi dupa care m-a sarutat pe buze incet .
-Asta e pentru a vedea ca oricine poate sa f**a . Acum ce ar fi sa dormi la mine seara asta . M-a duc sa iti aduc o ciocolata calda .
-De ce ai vrut sa imi arati asta ? M-ai ranit .
-Sa nu te mai daruiesti nimanui inafara de mie . Inteles ?
Am dat afirmativ din cap in timp ce il priveam . Se indeparta de mine atat de mult .
~EndFlashBack~

Urmatoarele 4 zile am fost la plaja. Ma bronzasem atat de tare incat era inutil sa mai merg . Am hotarat sa mergem cu toti la un parc de sporturi . Acolo toate bune si frumoase pana cand i-am dat in cap cu mingea , nimeni altea decat Amy . Aceasta a venit revoltata la mine si m-a pins de cap . Eu mi-am cerut scuze , dar nu era deajuns pentru ea . A inceput sat raga mai tare , vazand-o Itachi a luat-o deoparte si a pleznit-o tipand :
-Sa nu te mai atingi niciodata de ea ! Este numai a mea , ai inteles ?
Desi eu si eu si Itachi nu fusesem niciodata unul singur , el spunea tot timpul ca sunt doar a lui . Seara a venit foarte repede . Mi-am facut bagajele pentru ca urma sa plecam a doua zi dimineata si m-am asezat in pat . Sasuke era plecat la Gaara si Neji in camera . Era seara lor de football si nimic nu putea impiedica asta . Pe la o ora tarzie am auzit sunetul soneriei . Am mers spre usa si am deschis-o . Nu era nimeni altcineva decat Itachi . Acesta a intrat si s-a asezat pe fotoliu .
-Multumesc pentu azi-dimineata . Spun eu asezandu-ma langa el.
Il simteam atat de ingandurat . Fara sa-mi dau seama mi-a cuprins talia cu bratele sale si m-a sarutat lasandu-ma pe spate .S-a sezat peste mine si a inceput sa isi criasca drum spre sutienul meu . Nu l-am oprit , ba din contra am continuat sa-l sarut din ce in ce mai pasional . Se putea citi in sarutul meu faptul ca-l doream . Eram aproape disperata , defiecare cand ma dorea se opera . Ma inebunea . Stiam ca se va incerca sa se opreasca si de aceasta data asa ca asa ca am preluat eu control . Stiam un singur lucru nu aveam de gand sa ma opresc pentru nimic in lume , cu toate astea ma simteam vinovata . Continuam sa-l sarut si sa-l dezbrac totodata . Nimic nu ma putea opri , sau asta credeam . Atunci usa camerei s-a deschis , era Tobi . Acesta observand ca nu ma opream din saruturi a inchis usa lasandu-ne singuri . Ingerul era atat de excitat si atat de uimit de prezenta mea deasupra lui , incat m-a impins asezandu-se deasupra mea . A inceput sa ma sarute mai cu foc , iar dupa cateva minute m-a patruns puternic facandu-ma sa scot un geamat de placere . Dupa o ora de agitatie si placere am ajuns in bratele brunetului .
-Poate ar trebui sa plec , v-a veni Sasuke si nu-I va placea sa ma vada aici .
-Nu te ingrijora intre mine si el nu a fost numai o aventura si in fond nu se intoarce . Si-a luat bagajele si a plecat la baieti in camera .
-Atunci esti pregatita pentru runda a doua ?
ma intreaba el ranjind.

lectura placuta

#13
Ey, uite ca sunt a doua!
Super si capitolul asta. Dar ce naiba? Sakura a facut-o cu toti ingerii ei?
Exceptandu-l pe Sasuke care nu este un inger al Sakurei (cred).
In legatura cu replica lui Itachi: ,,-Atunci esti pregatita pentru runda a doua ?'' => Atunci esti pregatita pentru inca o partida? Asta vrea sa insemne?
Greseli: nici daca as fi vrut nu as fi gasit, deci nu ai.
Naratiunea:
Descrierea: la greu.
Dialogul:
Astept next'.

#14
Ajunsa in camera m-a asez pe pat in bratele puternice ale brunetului . Curios din fire acesta nu s-a stapanit si m-a intrebat :
Pei erau 2 persoane. Deci amndoi au ajuns in camera si apoi te-a asezat pe pat... Aici e o fraza fara logica si nici exprimarea nu e buna.
Ajunsi in cmaera, ne-am asezat pe pat, el tinandu-ma in brate.

Mie mi se pare ceva mai normal, simplu, fara fraze 'mari' care te deruteaza si pe tine si pe cititori.

Era o liniste mortala



In primul rand grabesti foarte mult actiunea, aici nu ma refer in mod special la actiunea cand narezi, vorbesc de fpatul ca in cate capitole cate ai tu aici si cat de multe personaje ai introdus, trebuia sa descrii in vreo 10-14 capitole altii descriu si in 20 sau chiar m-ai mult. Personajele sunt foarte multe si naratiunea s-ar dezvolta foarte bine in vreo 20 de capitole. In ficul tau, Sakura este un personaj care nu e chair asa de bine conturat. Poate l-ai descris tu fizic, dar sufleteste nu. Din actiune deducem ca e o tipa controversata, care ba plange, ba rade, sentimentele ei sunt foarte puternice, insa nu reusesti sa le descrii in mare parte. Ceea ce este un lucru vital la o descriere.
Citat:-Poate ar trebui sa plec , v-a veni Sasuke si nu-I va placea sa ma vada aici .
-Nu te ingrijora intre mine si el nu a fost numai o aventura si in fond nu se intoarce . Si-a luat bagajele si a plecat la baieti in camera .
Si cumn spuneam, Sakura e cam frivola.Are aventuri si asta nu se numeste iubire.

Cum am spus, lucreaza la personaje. Nu sunt conturate bine sentimental si parca ar vorbi niste roboti.
-

#15
heya^^
o sa trec si eu cu comm pe aici;;)
acum...
sakura cu cine o sa o mai faca?=)) ca a facuto aproape cu toti:))
greseli de tastare nu am vazut:-?[dar nici ca m'am uitat dupa ele]
naratiune: ai avut
descriere: la fel
diagol: la fel ai avut si nu a fost sec
actiunea: putin grabita.
Astept next:* :bye:

#16
Buna!
Am trecut si eu pe aici si trebuie sa spun ca ficul este foarte interesant.
Pacat ca nu am trecut de la inceput ... clar nu stiam ce pierd. ;))
So, greseli nu am observat, naratiunea e buna, dialogul deasemenea (deloc sec de altfel) si descrierile sunt ok.
Ai actiune destul de rapida, iar eu am o intrebare :)) defapt doua:
1. Cu care dintre frati o sa ramana, ca nah, acum a fost cu amandoi?
2. Cand pui next-ul?
Spor la scris! :-)

#17
Multumesc mult pentru comuri
D@n@ -> da asta inseamna ( si saku nu a facut o doar cu Sasuke , Itachi , Kaname si Tobi )
Akasuma -> personalitatea pesonajelor va fi mai bine conturata si totusi daca ai descoperit toate astea inseamna ca tot am reusit ceva sa fac si eu pe acolo nu ? :))
Deborah- > sys ms de com
uchiha_blood_angel -> 1 . nu m-am hotarat exact pentru ca nu asta urmaresc in mod principal in acest Fic 2 . ACUM

Imi pare rau , dar o sa fiu plecata dn tara o saptamana incepand de vineri . pun nextu` cand ma intorc :*:*:*:* va rog sa-mi lasati commuri

Titlul de Marquiza

Dupa o luna , Itachi m-a sunat sa ne intalnim la o cafenea . Recunosc nu ne prea intalnisem in ultima vreme . M-am imbracat frumos si m-am dus lejera .
Ajunsa la cafenea , am intrat plina de incredere si m-am asezat la masa lui . M-a privit supa care mi-a comandat si mie o cafea . Dupa cinci minute de discuti prostesti , vocea lui s-a schimbat dintr-odata . Era mai serioasa , mai patrunzatoare .
-Sakura , vreau sa te muti cu mine !
-Poftim? spun eu socata . Cum asa ?
-Stiu suna ciudat , dar am vorbit cu parinti tai si am rezolvat . Si asta nu e tot . Avand in vedere ca se apropie sarbatorile de iarna si odata cu ele acel carnaval … Francez , stii la care participa parinti nostriI in fiecare an . Anul acesta mergem impreuna ca si cuplu . Ti-am comandat multe rochii din care o sa poti alege . Acum hai sa vezi apartamentul ! spune el achitand nota de plata si iesind cu mine din cafenea .
Eram atat de uimita , Itachi si eu la carnavalul de la Paris ? M-am asezat pe scaunul din dreapta soferului si am privit zona . Una din cele mai bune , aveam o priveliste atat de buna asupra orasului . Intata in apartament , care era la etajul sapte , am incremenit . Era perfect , avea un perete doar din sticla , culorile se imbinau intr-un mod atat de placut . Dizainul era atat de modern , de la intrare vedeai camera de zi si bucataria care erau separate printr-un bar . Acel apartament avea doua camera si un birou . Fiecare camera era diferita , una dintre ele era rosie si nu prea mobilata si avea o us ace ducea spre baie . Avea doar un pat mare si rotund frumos aranjat cu o lenjerie neagra foarte placuta la atingere . Cealalta era doar o camera pentru haine , fiecare avand coltisorul nostrum . Biroul era al lui Itachi , clar , nu eram o iubitoare de acte si hartoage . Dupa ce am inspectat terenul m-a intrebat daca imi doresc asta cu adevarat , am dat afirmativ din cap sarindu-I in brate . Mi-a spus sa ma duc sa-mi iau lucrurile de acasa pana vine el . Avea de gand sa isi gaseasa o slujba , una lejera cu un program cat mai “ aerisit “ . Am facut intocmai cum mi-a zis si i-am facut de mancare . Am asteptat cu sufletul la gura sa soseasca , dar a intarziat . Plictisita am sunat-o pe Hinata si am inceput sa vorbim . In unele privinte doream sa fiu la fel ca ea . Ea era inca virgina si nu numai . Mai avea si un iubit super , Naruto . Blondinul care zambeste tot timpul . Cand ma gandeam la trecut imi venea sa plang , trec prea usor dintr-o extrema in alta . Dar eram sufletista si aveam incredere in oameni . Sunt sociabila si cu toate acestea timida in multe privinte .Am o fire vulcanica si imperevizibila si totusi sunt calma si calculata . As putea spune ca sunt o persoana dificila si greu de inteles , dar imi deschid usor sufletul . Nu pot gasi o explicatie , dar asa sunt si nu ma poate schimba nimeni . Intr-un final in acea seara a sosit si Itachi , era foarte oboist singurul lucru pe care il vedea era patul . M-a salutat si a cazut pe pat intr-o stare somnolenta . Nu am mai spus nimic pentru ca ma distra modul in care dormea , era imbracat in costum cu fata in perna si cu mapa in mana care ii cadea din pat . Nu l-am bagat in seama si m-am dus sa-mi fac siesta , cand m-am intors Itachi nu mai era in pat . “ Oare unde s-a dus ? “ spun eu simtind o atingere usoara pe spate . M-am intors si l-am zarit pe el asa ca i-am zambit . L-am rugat sa se schimbe sis a se odihneasca maine urma sa fie ultima zi de scoala .
A doua zi a sosit repede , dar nu a venit singra ci insotita de minunati fulgi de mea ce dansau intr-un ritm atat de lent . M-am trezit devreme si observand ca ingerul nu s-a trezit mi-am facut siesta , iar lui o ceasca mare de cafea cu lapte . Cand brunetul a iesit din camera m-a sarutat scurt si s-a asezat la masa . A baut cu multa grija cafeaua , savurand fiecare picatura . Dupa cateva minute am iesit din bloc si ne-am dus la scoala . Cadourile fiind atat de grele nu le-am putut duce pe toate asa ca Itachi s-a oferit sa ma ajute si le-a dus el . Ajunsa in clasa am impartit cadourile dupa care dirigintele ne-a lasat acasa . Am mers la ingeri pentru a vedea daca mai stau la scoala . Acestia mi-au raspuns negative si ne-am indreptat toti la magazinul de unde comandase Itachi rochiile . Ajunsa acolo am inceput sa probez rochiile , iar ingeri au inceput sa le aprecieze dandu-le note de la unu la zece . Probeba principal a mea era ca toate rochiile trebuiau sa arate cat mai frantuzesti si sa se potriveasca in stilul secolului 18 . In final am ales 10 de rochi plus o camasa de noapte si un palton lung de lungimea unei rochi . Seara am plecat cu avionul la Paris . Acolo ne-am intalnit cu parinti mei si am plecat alaturi de ei la prima seara a festivalului . Fiecare am ajuns in posesia camerelor ajutati de major-domni dupa care am coborat jos in sala festiva . Acolo am fost intampinati de persoana care organiza festivalul . Era un barbat de o varsta cu tata imbracat foarte frumos .
- Duna seara doamnelor si domnilor si bine ati venit la Festivalul Francez editia a patra . Dupa cum bine stiti acest festival este conceput pentru donate caritabile , dumneavoastra fiind unii din cei mai instariti oameni din lume aveti onoarea de a participa la acest eveniment grandios . Bine inteles ca vom fi impartiti pe grupe sociale utilizate in secolul 18 . Avand in vedere ca eu organizez acest festival eu voi fi regale . “ Mi se pare destul de correct ! El da bani pe toate acestea . “Acum va rog sa dati ascultare spuselor acestui maiestru de ceremoni .
Acesta a inceput sa citeasca rangurile nobiliare , atentia toata ni-a fost captata cand am auzit : “ Domnisoara Sakura Rosy Haruno va fi deacum incolo Marquiza Michele Rosy Uchiha ! “ , nu puteam sa ma gandesc numai la un singur lucru “ De ce Uchiha ? ” atunci mi-am adus aminte de spusele brunetului : “Anul acesta mergem impreuna ca si cuplu .” . Si totusi nimic nu parea mai ciudat decat faptul ca numai numele meu se schimbase , Era al bunici mele care fusese frantuzoaica . Dupa minunata prezentare , lumea a inceput sa petreaca si sa se simta bine si sa petreaca . Eu si Itachi ne-am despartit fiecare cautad cea ce isi dorea . Eu si Itachi eram bine crescuti prin a ne imprieteni cu puterea . Nu eram materialisti , dar faceam tot cea ce ne sta in putinta pentru a ne atinge scopurile . M-am apropiat de niste domni care discutau alaturi de organizator si i-am salutat . Acestia m-au invitat sa stau cu ei , iar eu le-am acceptat oferta generoasa .
-Marquiza Michele Rosy Uchiha , ce frumusete . Rochia aceasta neagra , buzanta si cu un decolteu atat de bogat . Fiului meu i-ar placea sa va cunoasca . ma complimenta organizatorul .
-Atunci sa nu-l lasam sa astepte . spun eu lasandu-l sa ma conduca la fiul sau .
M-a condus pana intr-un birou , totul era alb si auriu si atat de … de imaculat . Parea atat de interesant , nu era nimeni . Organizatorul s-a scuzat si s-a dus sa-si cheme fiul . Am inspectat putin camera , imi placea atat de mult stilul francez in care era amenajata camera . Dupa cateva minute , usa s-a deschis si pe aceasta a intrat Kaname . Acesta s-a uitat la mine socat dupa care mi-a spus :
-Sakura ? Ce cauti tu aici ? Dar daca tot aI venit … Ce ai fi sa ne cunoastem mai bine ? spune el cu un ras pervers pe fata .
-As prefera sa respectam regulile sire si sa vorbin conform titlurilor , Sire . Si in plus consider ca ne cunoastem suficient de bine , nu-I asa ?
Da cred ca ii taiasem tupeul , deoarece statea si ma privea socat . M-am indepartat de el si intr-un final acesta a inceput sa vorbeasca :
-Marquiza , acest titlu nobiliar este atat de mic , dar poate creste . spune el incepand sa-mi mangaie mana .
-Nu sunt nici ultima , nici prima intre titluri deci ma multumesc . Si in plus daca asa se creste in grad , poate mai tarziu . Acum ma scuzati Sire , eu am sa ma alatur petreceri .
A dat afirmativ din cap , iar eu am parasit incaperea lasandu-l in birou nervos . “ Daca Sakura crede ca e doar un joc atunci , habar n-are ce pot sa-I fac . Mai ales aici . Dar din cate o cunosc pe Sakura nu ea e un pericol ci nemernicul ala de Inger al ei , Itachi . Voi avea eu grija de ei , de amandoi .“ gandea el in timp ce sorbea incet o bautura ametitoare . Intre timp eu ma intalnisem cu Itachi si ii spusesem noile vesti . Nu spunea nimic , de ce ? Dupa ce a golit paharul si-a intors privirea asupra mea si mi-a spus :
-Sakura , nu-I de bine . Ala o sa te vrea si o sa incerce sa ma elimine . Trebuie sa vina ingerii aici !
Zis si facut a doua zi la prima ora am auzit bataile in usa ale ingerilor . Acestia m-au trezit spunad ca e timpul sa-mi port noua rochita roza . Am zambit si m-am dus sa-mi fac siesta si sa ma imbrac . Am coborat jos incet si m-am asezat la masa salutandu-I pe toti .
-I-a uitati-o sip e somoroasa noastra . Marquiza locul ddumneavoastra a fost ocupat mai devreme . Va rog sa luati loc langa mine .
-Pourquoi ne pas ? Bon appétit ! spun eu asezandu-ma cu incredere .
Dupa masa m-am indreptat spre ingerii mei , doream sa aflu ce plan au impotriva lui Kaname . Ajunsa acolo Tobi mi-a spus :
-Am o veste proasta . Nu avem nici un plan !
-Oh baieti uitati de plan , am eu unul . Ne adaptam situatiei . Mereu spuneati ca trebuie sa imi ating telurile folosind orice fel de mijloace . Acum e timpul sa aplic ce m-ati invatat , nu credeti ?spun eu cu incredere .
-Sakura , adica Rosy . E bine daca gandesti asa , dar esti sigura ca te poti descurca singura cu el ? mas intreaba Itachi ingrijorat .
-Daca nu as fi , nu as fi spus toate astea . Acum scuzati-ma sunt invitata la un spectaculum . Care atrage atentia ,” Spectaculum “cum suna ! spun eu indepartandu-ma de ei .

~ FlashBack~

-Taci , ai vrut asta , nu ai cum sa dai inapoi . Sakura , nu te mai misca atat.
-Laissez-moi! Laissez-moi! Kaname , esti un bou ! Laissez-moi !
Dar nu se opera nici cum . Tot cea ce facea era sa ma agreseze mai mult . Imi tragea fusta din ce in ce mai jos . Ma tinea tot mai strans si ma plesnea .

~EndFlashBack~

“ Bine recunosc , imi este putin frica . Dar nu o s ail las sa vada asta . O sa-l infund in propria s-a mizerie . E un nenorocit si va plati pentru tot . Daca e nevoie na voi comporta la fel de josnic ca el , doar pentru al vedea distrus si bun de nimic .” . Dorinta de razbunare era atat de mare incat imi intuneca gandirea , fara sa vreau m-am izbit tocmai de acesta .
-Michele Rosy , va rog sa-mi permiteti sa va insotesc la plimbare .
-Desigur ! spun eu zambindu-I usor .
-De ce te compoti asa ? imi sopteste el . De ce ei asa in serios acest festival ?
-Pentru ca asa trebuie , Sire . Nu ma pot comporta cu dumneavoastra atat de necuvincios . Suntem la un festival pentru caritate , ar trebui sa uitam de trecut macar pana la final . Doar e pentru o cauza buna . O saptamana poate rezista oricine in asemenea conditi de gala . Acum daca ma scuzati Itachi este si el aici , ma va conduce acesta . spun eu indreptandu-ma spre ingeri.
Ajunsa la ingeri le-am povestit discutia mea cu Kaname dupa care am continuat sa ne plimbam . Totusi Kaname continua sa fie nervos , planuia ceva pentru al desgratia pe Ingerul meu si pentru a ma recuceri din nou .

Lectura placuta

#18
Deci nu am cuvinte ...
Inca un capitol foarte bun.
Mi-a placut mai ales ideea carnavalului si ca Itachi si Sakura sa mearga impreuna, cu tot cu ingeri care vin sa-i ajute.:x
Sunt foarte curioasa de cum va plati Kaname pentru fapta sa ... dar asta las pe capitolul urmator.
Imi place mult ficul! :-)

P.S - o mica atentionare la ultima fraza! Nu merge sa spui "a ma recuceri din nou" pentru ca acel "re" chiar asta exprima, ca incearca "din nou".

#19
Bun, deci ca de obicei voi incepe cu greselile...

Citat:M-am imbracat frumos si m-am dus lejera .
-- replica asta parca e picata din luna in gradina de rozmarin a lu`bunicu` Florinel... pur si simplu nu suna bine....

in afara de asta, au mai fost ceva replici trase de par, dar nu-mi vine acum sa le caut pe toate...

au mai fost, bineinteles, si greseli de tastare si ici-colo si de gramatica

naratiunea: exista, nu ma plang...
descrierea: este
dialog: avem :D
actiune: putin grabita, adica prima data ar trebui sa ne descrii personajele, starile lor emotionale; nu totul se rezuma la actiune dinamica

in mare, ficul e cam incurcat... adica, ba e cu unul, dar isi satisface placerile cu altul, ba e asa, ba e altfel, iar daca de la inceput ai fi stiut sa o iei mai usor cu astea, ar fi fost mai bine...

oricum, succes in contiunare^^

P.S.- dara te-am suparat, injura-ma prin Pm
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]





#20
Pai am vazut cateva neclaritati si tin sa explic cea ce nu intelegeti . Nu ezitati sa puneti intrebari .

~Marquiza Michele Rosy Uchiha~ - sunt miscata de faptul ca iti place numele , ms pt com

uchiha_blood_angel – pai da , Sakura fusese indragostita de Kaname ( pana la acea scena …. )

angelique.vampire – nu am motive sa te injur + ca ma ajuta comentariile voastre

Amelia- da scuze pentru greseli

Adevaratul conducator al demonilor

A doua zi Kaname a insistat sa ne prezinte niste picture vechi , de mare valoare . Eram exaltata de idee , iubeam expozitiile de acest gen . Am fost ce toti condusi spre un hol lung , unde Kaname incerca sa para informat prezentandu-ne fiecare tablou . Intr-un final atentia mi-a fost captata de un tablou bizar . In el era un grup mare de mostri mitologici , demoni care mai de care mai montruosi si inspaimantatori . Totusi desi acestia erau lucrati in detaliu , pe mine ma interesa pisica neagra ce-I conducea . Era interesanta combinatia dintre demoni si acea pisica care , parea inofensiva . Observand ca am ramas in urma , Kaname s-a apropiat de mine si mi-a soptit la ureche :
-Stii , se spune ca acest tablou reprezinta infernul .
-De ce ? intreb eu curioasa .
-Atat in tablou cat si in viata , demoni sunt condusi de o pisica aparent inofensiva … spune el surazand . Eu cred ca tu simbolizezi acea pisica si eu unul dintre acei demoni … Dar nu sunt singurul care se invarte dupa coada ta . Nu , nu ! Sunt foarte multi , inclusive acei ingeri sunt aici . Ai grija , observi ?spune el aratandu-mi un demon . Priveste acel demon care incearca sa ridice ghiara sa sangeroasa asupra pisici si sa o rapuna . Ce crezi v-a reusi ? ma intreaba el indepartandu-se si lasandu-ma cu ochii in soare .
“ Chiar asa sa fie ? … Are dreptate , toti se invart dupa mofturile mele , dar ce a vrut sa spuna cu acel demon ? “ gandesc eu in timp ce imi tineam privirea atintita spre demon . Era sangeros , privirea sa ma dezgusta si imi provoca sila .
-Sakura , esti bine ? ma intreaba Sasori curios .
-Sasori , da sunt bine … Tu crezi ca reprezint inferul ? Ca blochez calea ingerilor spre bucurie . Ca sunt … Acea pisica care controleaza totul in jur si asteapta ca unul din demoni care o urmeaza sa incerece sa o rapuna . Pentru al pedepsi atat de aspru incat sa isi doreasca sa … dar nu am apucat sa termin fraza pentru ca acesta m-a intrebat :
-Cine ti-a bagat prostiile acestea in cap ? Eu nu sunt unul din acei demoni si tu nu esti acea pisica . Asculta-ma cu atentie eu si Ingeri te iubim atat de mult incat am face crima de om pentru tine . spune el strangandu-ma puternic in brate . Esti ca si surioara mea mai mica , nu as pernite sa ti se intample ceva rau niciodata . Clar ?
Am dat afirmativ din cap dupa care l-am lasat sa se indeparteze de mine . Aveam nevoie de spatiu pentru a privi acel tablou si totusi parca imi era frica de el . Ceva ma atragea la el , era mistic si infricosator . L-am privit ore in sir , imi placea sa stau pe scaun si sa-l admir . “ L-as putea rog pe tata sa mi-l cumpere de Craciun . Am nevoie de el , niciodata nu mi-a placut un tablou mai mult .”
-Sakura , mai esti aici ? vocea calma a lui Sasuke ma trezi din visare . E foarte tarziu .
-Se pare ca da , dar de ce ma rog nu dormi ? il intreb eu poftindu-l sa se aseze langa mine .
-Parca ai fi mama . Am observant la pranz ca te atrage acest tablou , ce are asa special ? Esti parca himnotizata si totusi fascinata , in felul tau . spune el surazand .
-Ma reprezinta , stiu ca suna ciudat . Am nevoie de acest tablou , Sasuke . Mai mult decat crezi . Este incarcat la fel ca mine , contine presiunea care o acumulez eu zilnic , tot cea ce simt este aici .
Ma privit uimit cateva minute dupa care m-a condus pana la camera mea . Am trecut visatoare pe langa Itachi , care incepea sa se ingrijoreze . A asteptat sa imi fac siesta dupa care a inceput sa ma sarute cu foc . Nu realizam ce facea , eram cu capul in nori total . Il respingeam , facandu-l pe acesta sa se supere sis a ma intrebe nervos :
- Ce ai patit ? De cand am venit aici nu visezi numai prosti cu vampiri si acum esti obsedata de un tablou ?! Eu am plecat ! spune el trantind usa pe dinafara .
“ Itachi ! Haide du-te asa faci tot timpul ! “ . Am incercat sa astept sa se intoarca , dar somnul m-a furat prea repede . Din nou incepeam sa visez acel vis absurd si totusi infricosator . Un vampire cu masca ma urmarea peste tot prin palat . Niciodata nu-I zarisem fata sau macar culoarea parului . Tot timpul purta acea capa ce-I acoperea parul . Totusi acum ceva era altfel , ajunsesem in holul de la pranz . In care zarisem tabloul si cel mai ciudat era faptul ca demoni incepeau sa iasa din acesta . M-au inconjurat , iar la randu-l ei pisica a rasit si ea din acel tablou uimindu-ma cu adevarat . Pe masura ce se apropia de mine semana tot mai mult cu mine . Cand transformarea complete se facuse m-a impins in bratele vampirului . Acesta si-a apropiat dinti de zona mea aterocervicala penetratandu-mi pielea fina . Am tipat cat am putut de tare reusind performanta de al trezi pe brunet . Acesta m-a privit somnoros dupa care m-a luat in brate . Dupa cinci minute am auzit niste batai in usa , era o persoana trimisa de Kaname sa ma conduca pe pod . Am acceptat invitatia s-a lasandu-l pe brunet in camera sa doarma . M-am imbracat si l-am urmat pe barbat . Ajunsa acolo acesta m-a intampinat cu o sampanie si o privire posesiva . I-am zambit si m-am apropiat de el demna .
-Sakura priveste atenta raul nu-I asa ca e minunat ? Un lucru e foarte important , ca merge inainte tot timpul lasand in urma ce a fost . Asa e si timpul si asta iti sugerez sa faci sI tu .
- Suna ca o amenintare . Nu cred ca trebuie sa imi fie frica de tine . Ce mi-ai putea face ?
- Ar fi bines a asculti avertivarea mea , altfel ceva foarte grav ti se poate intampla . spune el indreptandu-se spre palat .
M-a lasat acolo singura pana cand am auzit un sunet ciudat . M -am grabit spre camera la randu-l meu , dar mai intai am mai zarit odata acel tablou . Il admiram urmarindu-I fiecare trasatura , parea atat de perfect . La un moment dat parca pisica se miscase . M-a indepartat un pas dupa care l-am mai privit odata . “ Ce naiba mi se intampla ? Inebunesc ? “

scuze ca e scurt , dar ma voi revansa eu
lectura placuta



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Contesa si piratul. Anu-chan 1 2.370 16-12-2012, 09:49 AM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  Iubire ascunsa in spatele tradarii... Ary^_^Arishime 2 2.219 03-08-2011, 08:43 AM
Ultimul răspuns: candy girl
  Marquiza Dragostei . Contesa Tradarii . *Extreme adventure * nimeni 5 4.462 10-02-2010, 02:41 AM
Ultimul răspuns: Aly
  Contesa noptii Tao_Jun 0 3.452 15-09-2007, 06:07 PM
Ultimul răspuns: Tao_Jun


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)