Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love and Hate [season 2]

#11
:(( crying :(( saracu taylor :( don't kill him pls
uof....mie si mila de maya...:|....
imi placi k taylor i-a zis lu maya cuvintele alea :X:X..uhuu..how sweet :X:X
frumoasa continuarea dar cam sad :|
bafta si astept urmatorul capitol:*
..::In the dark you find the light, and in the light you find the dark/You'll never fall, as long as I stand::..

#12
Maya a tresarit uimita,dupa care i-a strans puternic mana.
Au stat asa cateva minute.
Takudo era ca o statuie,cu privirea legata de Taylor,cateva suvite negre incercau sa-i acopere chipul,sa-l fereasca de un contact direct,insa deja era prea tarziu.
Tanarul blond privea fara sa clipeasca,pregatit fiind pentru orice.
-Nu,vei fi bine!sopti parca strangulat brunetul,amintindu-si de promisiunea facuta.
Fata ii privi zambind,pe rand,dupa care se apleca asupra lui Taylor si-l saruta usor.
Un alt doctor a intrat.
Avea privirea inghetata,ochii argintii,parul carunt si scurt,avea miscari rapide si exacte,se putea observa ca e chirurg,dupa precizia actiunilor si concentrarea continua.
-Tinere,parintii tai sunt aici si vor sa te vada.spuse rapid Domnisoara,ma tem ca trebuie sa iesiti.continua el, aratand catre usa,printr-un gest rapid .
Maya se supuse fara nici o obiectie,parasi camera si se aseza pe o canapea,fiind urmata de cei patru colegi ai blondului.
-Papusa,cum se simte Taylor?intreba Tony ducandu-si mana in jurul gatului ei.
-E bine acum, doctorii vor avea grija de el.raspunse ea,luandu-i calm mana .
Ceilalti trei baieti s-au uitat destul de ciudat la satena,intelegand ca il respingea elegant pe seful lor.
-Daca vrea ceva de la tine,ai face bine sa te supui,ii sopti la ureche unul din ei,care parea dealtfel cel mai linistit.
Maya se intoarse catre el,il analiza o secunda,dupa care ii raspunse:
-Nu am de gand sa ma supun nimanui,nici macar lui.
Tony a auzit insa replica fetei,cat si sfatul destul de intelept al camaradului sau.A vrut sa o dreseze putin,insa a hotarat ca nu era momentul atunci si s-a multumit prin a-i arunca o privire plina de superioritate,in care se putea citi jignirea adusa.
Tipul care o pregatise parea unul linistit,calm,care nu ar rani pe nimeni.
Avea ochii albastri si parul brunet,iar cateva suvite ii acopereau chipul,reusind sa mascheze o cicatrice care parea fi acolo de foarte mult timp.Privirea ii era plina de mila,indiferent la cine sau la ce s-ar fi uitat,isi tinea mereu mainile incrucisate,ca pentru rugaciune.
Parintii au parasit incaperea cu zambetul pe buze,fiind instiintati ca baiatul va scapa viu si probabil fara alte hemoragii.
Doctorii si-au dat seama intr-un final ca tot ce aveau de facut au facut,acum nu trebuia decat ca el sa ia niste pastile pentru un an sau poate toata viata.
Mai avea de stat in spital pana seara,cand,dupa unele calcule,sangele si energia ar trebui sa se refaca.
Fratele Mayei alerga mereu pe hol, cu baiatul din camera in care dormise ea.Il facea sa se simta bine,sa se simta util si iubit totodata.
-Stai!Alergi prea repede! Se audea uneori ca un ecou pe holuri,ecou urmat de tipete ale asistentelor care vroiau sa fie liniste,insa nimeni nu le baga in seama.
Soarele iesise in sfarsit,picaturile de ploaie ramase pe frunze straluceau,pasarile au inceput sa cante vesele, pacientii paraseau spitalul pe rand,bucurandu-se de vremea favorabila,rezultat al unei furtuni intunecate.
Tony a discutat cu doctorii,avand grija ca prietenul sau va fi tratat cu cea mai mare grija,pe cand Maya nu putea sa inteleaga ce cauta Taylor in gasca individului astuia ciudat.
Pentru a nu incetini refacerea,nimeni nu a mai avut voie sa intre in camera blondului timp de sase ore,pentru ca el sa poata dormi in liniste.
-Cafea?intreba Tony intainzand un pahar alb,de plastic,plin cu acea bautura aburinda,moment in care Maya l-a privit ciudat,dupa care a luat-o bucuroasa,multumindu-i.

#13
What? :-o Taylor e in gasca lui Tony?.....dar Tony e un pic ciudat ;))
Si ce e cu atitudinea aceea fata de Maya? [-(
Anyway.....ma bucur ca Taylor o sa se faca bine :yes:
Dupa cum se termina capitolul cred ca Tony o place pe Maya....oare e asa?...sau poate nu? O sa astept continuarea[sau continuarile]ca sa vad.
Spor la scris :* Bye :-h

#14
wow e super continuarea....imi pare rauc anu am venit sa citesc maid evreme dar nush ce s aintmaplat:((

dar acum ca ma citit....imi palce foarte mult,numi vn sa cred ca taylor e in gasca lui tony
oricum ma bucur ca taylor si-a revenit...si ca i-a marturisit mayei ce simte pt ea:D
byebye si succes in continuare
gambate:*

#15
uhuu..i like tony:X:X..ador atitudinea lui:X:X
dar oare taylor e in gasca lu tony?...ihii..debia astept sa aflu despre ce e vorba:D
imi place foarte mult contynuarea:)...bafta si astept capitolul urmator:*
..::In the dark you find the light, and in the light you find the dark/You'll never fall, as long as I stand::..

#16
se vede ca am lipsit candva timp:eto:
super continuarea si ma bucur ca taylor sa facut bine :chuu:
continuarea cat mai repede jigoku ca mor daca nu :s:
chu si gambate:*
[Imagine: 32132.jpg]


Romance addicted !!!:X:X:X
Just love and the rest will be okay

#17
In primul rand,scuze ca postez asa tarziu, am ceva probleme de sanatate si nu am putut sa scriu..in al 2-lea rand,luni dimineata plec si cam o saptamana nu voi mai putea posta >.< sper sa revin in forta :P

Dupa cateva ore de asteptare,Taylor a iesit insotit de un doctor si doua asistente ce aveau sa mearga la el acasa,pentru a se asigura ca va fi bine.Cand a parasit incaperea si s-a lovit de privirea lui Tony, a ramas parca fulgerat,dupa care a schitat un zambet si s-a apropiat.
-Salut amice! A strigat seful grupului,batandu-l pe umar.
-Mda...buna! spuse si Taylor intr-un final.
Cum il vazu,Lina sari si apuca de gat,insa blondul a lasat-o repede jos,fiind slabit.Maya il privea cu blandete si multumire,intampinandu-l cu un sarut si un zambet cald.
Soarele incepea sa coboare, pe cand grupul parasea spitalul.Tony si gasca lui s-au multumit sa-l conduca pana la iesirea din spital,dupa care au plecat la treburile lor. Blondul a convins-o pe Maya ca ar ficazul sa dea si ea pe acasa,dupa atata vreme, sa doarma si sa se puna pe picioare,asa ca a plecat cu Tom.
Kaoru si Lina s-au in parc,pentru a admira frunzele ude ale copacilor si petalele pline cu picaturi ale florilor,pe care micuta le adora.
Planurile tuturor au fost schimbate imediat insa,de o ploaie rapida.
Maya si Tom insa nu s-au grabit.Amandoi adorau ploaia.
-Acum,vrei sa imi explici ce ai spus la spital?Cum adica “aproape violata”?
-Nimic foarte complicat...la petrecerea aceea m-am cam ratacit prin casa in cautarea baii,sa-mi refac make-up’ul, pana cand m-am intalnit cu fratele Soniei,care era beat si a cam fortat lucrurile...bine ca a fost Taylor in zona...
Tom si-a intors privirea catre sora lui si nu-i venea sa creada.Fetita agitata, de acum cativa ani,cu o rochita rosie,vesnic rupta sau murdara,cu parul lung si incurcat,care topaia de colo-colo fara astampar,acum crescuse,privirea ii parea pierduta,era o adolescenta frumoasa,insa nu-i venea sa creada cum a reusit sa-i povesteasca pe scurt un cosmar, fara ca vocea sa-i tremure,fara sa schiteze macar un gest,cu acelasi calm cu care i-ar fi spus ca a spart o cana.
Conversatia a fost scurta,acum mergeau uzi,spre casa,fara a se grabi.
Kaoru si Lina alergau spre locuinta lui Taylor, incercand sa scape cat mai uscati,cand s-au lovit de Maya si fratele ei,care i-au invitat la ei,pana se va opri ploaia.
Ajunsi acasa,au aflat ca parintii Mayei tocmai plecasera in strainatate,cu afaceri si aveau sa stea acolo cam doua luni,pana la sfarsitul negocierilor.
Tom s-a ocupat de Lina,pregatindu-i un ceai cald si oferindu-i o prajitura facuta de el.
-Cu grija micuto,fratele meu exagereaza uneori!spuse satena razand
-Ticaloaso! Se auzi raspunsul fratelui mai mare,care incerca sa nu rada.
S-au distrat asa pana ploaia s-a oprit.
Au facut glume,a caror victima era de obicei Tom,au fost fugariti de puternica Lina, a carei bagheta magica fusese improvizata dintr-o crenguta decorata rapid cu cateva floricele,radeau,se tranteau extenuati pe canapea,iar Kaoru a avut sansa sa o cunoasca mai bine pe Maya, cat si sa-si formeze o parere despre fratele ei.
Ploaia se oprise,iar ei erau mai obositi ca oricand.Lina a adormit in camera satenei,pe un ursulet urias,Tom s-a asezat pe canapea alaturi de un bol plin cu chipsuri,privind un meci,iar Kaoru a iesit la plimbare impreuna cu noua lui amica.
Soarele isi facea loc printre norii de seara,razele strabateau cu greu,dar cand ajungeau printre frunzele copacilor erau extrem de frumoase,imprastiindu-se in picaturi.
Fata a alunecat,insa Kaoru a prins-o,dupa aceea s-au tinut de mana,continuand sa mearga.
-Fratele tau pare o persoana de treaba...sopti el intr-un final
-Mi-a fost si mama si tata,e o persoana care ofera mult, fara a se astepta la o rasplata,iar un simplu “merci” il face sa se simta cel mai fericit.
Brunetul zambi cald,mai apoi si-a dat seama ca incepe sa-i placa Maya din ce in ce mai mult,insa cand isi aminti de Taylor, se lovi involuntar peste frunte,actiune care a amuzat-o pe fata.
S-au oprit pe o banca,in parc,pentru a se mai odihni si a admira peisajul.

#18
waaa..:Cry:..bietul taylor...dupa ce k abia se mai tine pe picioare sa o mai si piarda pe maya ar fi prea mult[-(....pt k vad k acest kaoru castiga teren....@-)....sper sa nu o piarda taylor pe maya:love: si acestia sa traiasca happily ever after(aberez..nu ma baga-n seama:))8-})
continuare repede :-w...k ma omoara suspansul
chuu si gambate jigoku-chan >:D<
ja ne' :bye:
[center]rose|My Anime List|
[Imagine: ssjdgdgd.png]
"Oyasumi ,boku no yousei!" rose[/center]

#19
o saptamana jigoku?cum rezist eu fara povestea ta:((
sa revii in forta cum un capitolmai(stii u la ce ma refer):3:
ma bucur ca Taylor e bine acum si ca lucrurile s-au aranjat la maya acasa.
chu si gambate si continuarea cat mai repedee:love: :*
[Imagine: 32132.jpg]


Romance addicted !!!:X:X:X
Just love and the rest will be okay

#20
Priveau ingandurati la ultima umbra de soare,la norii ce erau din ce in ce mai intunecati,probabil va ploua iar...
O melodie ciudata strapunse linistea.
-Da Tom! Raspunse Maya.Venim acum.
Kaoru o privi ciudat,intrebator,insa ea ii zambi si ii spuse:
-Sora ta s-a trezit si zapacitul de frate-meu n-o prea intelege,dar a dedus ca intreaba de tine.
-Oh.. sa mergem atunci,raspunse brunetul zambind dulce
-Puteti dormi la noi,casa lui Taylor trebuie sa fie plina acum cu rude si prieteni...
-Daca nu te deranjeaza...e asa rau sa nu ai casa ta.. continua el,oftand si lasandu-si privirea in pamant.
Tot drumul au fost tacuti,insa mainile lor au fost mereu unite.Se simteau bine,comunicau parca printr-un camp emotional,dincolo de cuvinte.
Kaoru simtea ca protejeaza astfel cea mai mare comoara a lumii iar Maya ca este aparata de cel mai strasnic strajer al tuturor timpurilor,insa amandoi au detectat o prezenta straina,ce le urmarea fiecare miscare,dar au decis sa ignore partea asta,noaptea fiind calma,luna plina isi imprastia razele peste tot,luminandu-le celor doi calea.
Kaoru simti o atingere pe umar,dar cand se intoarse,o lovitura puternica l-a doborat.
-Nuuu!!!striga disperata fata cand isi vazu prietenul intins pe trotuar,sangerand.
-Tu vii cu noi...sopti individul astupandu-i gura Mayei si tinand-o strans.Aceasta din urma s-a zbatut,insa fara sanse de izbanda.
Au aruncat-o intr-o duba neagra,blindata.A incercat sa se agite si sa strige dupa ajutor, insa o lovitura a trimis-o in coltul masinii,unde si-a pierdut cunostinta.
Intre timp,Kaoru a reusit sa se trezeasca,insa a fost cuprins de panica atunci cand a observat ca fata nu era langa el.Era ametit si nu se putea misca foarte repede,ii sangera tampla, insa a incercat sa alerge pentru a-l anunta pe Tom.A ajuns cu greu,prabusindu-se pe prag,reusind sa-l sperie pe fratele Mayei.
-Ce ai patit amice?Unde e sora mea? Striga in disperare Tom
Nu a primit nici un raspuns,insa a observat ca unul din trandafirii aflati pe masa sangereaza,fapt care l-a inspaimantat si mai tare.Lina,observand si ea,a realizat ca era un mesaj de la fratele ei acolo si ca trebuie sa-l ajute,asa ca a ridicat floarea,apoi si-a lasat mana condusa.
*Maya a fost rapita* a scris micuta indrumata de constiinta lui Kaoru.
-Dar cum...
N-a apucat sa-si termine propozitia,pentru ca fetita a sarit peste tanarul insangerat,intins pe podea,direct afara,alergand de-a lungul strazii,dand din maini.Tom sari si el, fugi si o aduse inapoi,trantind-o nervos pe canapea,strigandu-i sa ramana acolo,dupa care l-a dus intr-un pat si pe Kaoru,avand grija sa i se opreasca sangerarea si sa-si recapete cunostinta,dar cand a vrut sa cheme politia brunetul l-a oprit,spunandu-i ca o va pune in pericol pe sora lui.
In acest timp, duba s-a oprit in fata unui bar iar Maya a fost legata intr-un colt,de o grinda.
Statea asa,agatata,cu picioarele indoite si mainile intinse,catusile ii raneau incheieturile,iar picaturi de sange se prelingeau pe suvitele maronii,ajungand apoi pe buze si urmandu-si drumului,cadeau pe lemnul murdar al podelei.
Cand a deschis ochii,tot ce a putut distinge a fost o mana indreptata spre ea si o suvita de par blond disparand dupa colt.
-Te-ai trezit,papusa?



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  I hate that I love you! RosetteFoxy 17 7.964 14-02-2013, 09:06 PM
Ultimul răspuns: Lain
  [Naruto] The Passion of Hate [+16] sickness 0 1.848 14-09-2012, 11:40 PM
Ultimul răspuns: sickness
  Hate, no Love Liar 2 2.715 20-01-2012, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  I can't hate you Peppers 0 1.848 18-12-2011, 04:15 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  [split] I hate you but I love you+18 Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 8 3.446 15-08-2011, 04:41 PM
Ultimul răspuns: ^Ciresica^
  I hate you but I love you+18 Pคnđค. 9 5.125 15-08-2011, 01:14 AM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  ,,I hate you because I love you!'' pinguin 2 2.436 22-07-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I Hate Love Alle 16 8.104 15-07-2011, 10:23 AM
Ultimul răspuns: Denisa_Deny
  I hate you but I love you+18 Pคnđค. 3 2.980 26-06-2011, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Hate or Love DiamondZ 7 3.911 05-06-2011, 10:15 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)