Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Konoha High School

#21
iata ca am revenit si eu
imi place si capitolul acesta .....este superb. Imi place foarte mult descrierea, este foarte buna.....dialogul la fel, deloc sec, naratiunea este prezenta acolo unde trebuie. Doar ca nu am inteles de ce a lesinat Sakura dupa acel sarut cu Sasuke...poate s-a emotionat;)).........greselile de tastare au fost mentionate
so astept nextu' ....:* si spor la scris

#22
N-am mai trecut de moolt timp pe aici...O_O In fine...mai vedem...^^

Cand dragostea este respinsa de inocenta



In camera Sakurei era liniste.Fata statea si privea tavanul.Nu-si mai amintea cum ajunsese acasa.Stia doar ca, de cand se trezise in camera lui Sasuke, petrecuse mult mai mult timp cu el.Acum isi amintea clar ce se intamplase…
~FlashBack~
-Sa nu o iei in seama pe ingamfata aia!Nu va indrazni sa scoata niciun cuvintel.spuse Sasuke cu fermitate.
-Mda, si totusi… spuse rozalia putin nostalgica, privind parchetul din camera baiatului.
-Tu acum nu regret ca ne-a vezut ea ci ca te-ai sarutat cu mine?intreba brunetul apropiindu-se din ce in ce mai mult.
-Total gresit!Eu regret ca te-am lasat sa ma saruti.Nu a fost initiative mea sa ne sarutam!se scuza fata.
-Ei bine, pisicuto, am mai zis-o si o voi mai spune pana iti va intra in cap: gherele tale nu ma sperie.In fata mea, ele sunt inutile, in fata mea esti neajutorata si stii asta foarte bine.continua Sasuke apropiindu-se amenintator de Sakura.
Baiatul isi apropie buzele de ale fetei.Rozalia nu stia ce sa faca.Simtea cum panica se raspandea si o invada cu totul.Pana sa gaseasca ea o solutie si pana s-o aplice, era constienta ca brunetul va actiona.Era convinsa ca se va apropia incet si va reface un sarut pasional.Insa, se insela.
Sasuke se apropia incet, incet.Insa, in ultimul moment, schimba traiectoria brusc.Buzele baitului simteau cu placere bielea fina a fetei.Aceasta scotea cate un sunet sec de fiecare data cand brunetul accentua sarutul, transformandu-l intr-o mica muscatura.
Fata se supunea setei lui nebunesti de a cunoaste gustul trupului ei mult dorit de ceva timp.Ea strangea cearceaful in pumni si incerca sa nu scoata niciun sunet.Pana la urma, si ei ii facea placere sa-l simta aproape, poate acum era chiar prea aproape.
Mainile Sakurei scapara cearceaful iar fata aluneca pe spate.Prin urmare, si Sasuke cazut peste ea, fiind fortat s-o priveasca in ochi.Rozalia era atat speriata incat l-a facut pe baiat sa se opreasca.
-S-sakura… spuse acesta privind-o continuu.
Insa nimic.Se putea citi pe trupul fetei cat de panicata era.Tremura toata si privea tavanul.Nu era pregatita sa indure ceea ce probabil urma, in fond, nu o mai facuse niciodata.
Brunetul o lua pe Sakura in brate.O stranse cat putu de tare la piept.Isi daduse seama ca, mai intai, trebuia sa le faca placere amanduora, nu sa actioneze el de fiecare data cand avea chef.Pana la urma, daca ar proceda asa, fata ar ramane doar o papusa si nu l-ar mai interesa cu nimic.
~EndFlashBack~

Rozalia se ridica din pat cu un oftat profund.Isi dadu parul de pe fata, si merse catre baie.Se privi in oglinda si merse catre usa.Isi lua telefonul si observa ca nu are nici macar un apel de la baiat.
“Poate ca a fost doar o iluzie desarta.Trebuie sa-mi scot totul din minte.Cand ma gandesc la toate momentele cand am fost in stare sa fac orice imi vine sa… sa… nici nu mai stiu ce sa fac!”
Cu cat fata cobora pe scari, un sunet se auzea mai strident.Parea ca cineva juca…pingpong!Cand ajunse in dreptul usii, se convinse: o masa de pingpong era intinsa chiar in mikocul livingului, si doi baieti se jucau…
-Va intrerup?intreba fata asezandu-se pe canapea.
-Nu, chiar deloc.spuse Deidara care facu o mica pauza pentru a se odihni.Oricum, ai dormit cam mult si e cazul sa te destinzi.
-Cat am dormit?intreba din nou Sakura.
-Pai, de aseara… non-stop pana acum la ora unsprezece si jumatate.spuse Sasuke rezemanduse de masa.
Rozalia il privi pe Sasuke si el facu acela slucru, timp de cam cinci minute.Deidara era foarte confuz si se uita cand la brunet, cand la Sakura.Dupa ce se convinse ca intre cei doi exista ceva, spuse:
-Ei bine, cred ca va las singuri.Si asa eu trebuie sa-mi sun o colega si mai am si alte lucruri de facut…
Sasuke se aseza pe canapea langa fata.Insa nu se uita la ea, nu o baga in seama, ci se uita pe geam.
“Ce?Adica eu vin aici ca s ail scutesc sa vina la mine in camera sis a-mi spuna ceva si el se uita pe geam?”gandea rozalia iritata.
“Ah, ea crede ca a venit aici ca sa ma scuteasca de un drum pana in camera ei, dar tocmai aici si-a gasit sa vina?Oricine poate intra in living in orice moment, chiar si pramatia aia mica de Linsday.”
-Deci… nu mai vrei nimic, nu?intreba Sakura incercand sa deschida o discutie.
-Depinde la ce te referi.spuse baiatul absent.
-Mda, dupa gandurile tale, probabil crezi ca ma gandesc la… ,spuse fata, insa sa nu crezi asta!Eu ma respect si…
-Da...cum zici tu.Daca ai de gand sa ocolesti subiectul asta tot timpul…
-Ce?!De ce crezi tu asta?Mie nu mi-e frica de nimic, mai ales de tine!
-Esti dotata si nu ai de ce sa te feresti…
-Ce?!De unde stii tu asta?tipa fata trantindu-I o palma.

Scurt, foarte scurt, stiu>.<
Kudasai^^
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#23
Noul capitol.....yupii! Da intradevar cam scurt...dar poate il vei face pe urmatorul mai lung nu?. Oricum mi-a placut foarte mult si acest capitol. Dialogul nu a fost sec si nici fgoarte mult( mi-a placut enorm replica "-Ei bine, pisicuto, am mai zis-o si o voi mai spune pana iti va intra in cap: gherele tale nu ma sperie.In fata mea, ele sunt inutile, in fata mea esti neajutorata si stii asta foarte bine."....... este superba). Am vazut cateva repetitii care nu prea m-au incantat insa descrierea in general a fost foarte buna. Naratiunea este si ea prezenta si foarte bine amplasata......So astept nextu' sio Spor la scris!:*

#24
Momentan vreau sa va spun ca voi continua fic-ul peste ceva timp.Am o mica problema de rezolvat si nu prea imi mai gasesc timp sa scriu capitolele.Poate peste cateva saptamani ( doua sau cel mult trei) voi continua povestea.Pana atunci, sa nu mai fie niciun comentariu cu "de ce nu mai continui ficul".Cineva mi-a zis ca se considera spam si c a se va sterge asa ca v-am informat^^
Gambatte Kudasai pana data viitoare.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#25
I'm remember O.o Antrenamentele astea doamne! ^:)^ In fine, mai am doar o saptamana si termin iar atunci voi avea timp suficient^^ Pana atunci am revenit cu un nou capitol.E cam scurtut, stiu.
Astept criticile, parerile si observatiile voastre:

Un ajutor mic pentru o relatie mare




-Ce parere are baiatul asta despre mine?!Ca eu sunt doar o papusa “bine dotata”? spuse Sakura care se schimonosea cand cita cuvintele brunetului. Daca imi pun in cap sa-l distrug o fac cu mana mea daca e nevoie!
-Stai calma, Saku! o linisti Ino. Nu vezi ca tu cazi singura in groapa de care vrei sa te feresti atat de mult?
-Lasa filozofiile, Ino! spuse adolescenta trantinudu-se in pat. Credeam ca vara asta ar trebui sa fie una dintre cele mai minunate din viata mea. Familia se reuneste si bla, bla, bla alte chestii din astea. Dar nu, trebuie sa vina domnul Atitudine si sa-mi strice mie totate planurile de vacanta!
-Sincer, spuse Ino chicotind, zici ca sunteti impreuna si sunteti nemultumiti unul fata de altul.
-Nu te aud! spuse rozalia punandu-si mainile la urechi. In plus, eu nu ma voi injosi niciodata la lucrul idiot pe care l-ai spus tu adineauri!Eu nu voi fi niciodata cu...
-Gata! Spuse Ino puandu-i mana la gura. Trebuie sa inveti sa fii sireata si sa maia sculti si pe la usi.
Cele doua prietene iesira din camera in varful picioarelor. Blonda isi lipi urechea de usa alaturata si asculta cu mare atentie. Sakura o privea putin nedumerita, insa se lasa in mana lui Ino. Din interiorul camerei se puteau auzi doua voci care discutau un subiect delicat.
Sasuke statea pe biroul din lemn fin de langa fereastra. Era rezemat de peretele din spatele lui si arunca cu o minge micuta spre peretele din fata lui. Era o tacere mnortuara pana inainte cu cateva secunde ca blonda sa-si lipeasca urechea de usa camerei.
-Deci, tu cam ce ai de gand? intreba o voce recunoscuta in orice imprejurare de Sakura.
-Nu inteleg de ce ti-as raspunde. In plus, nu e treaba ta, pitico, spuse brunetul frustrat de intrebarea pusa.
-Haide, stii ca pot sa te ajut. In plus, eu stiu ca tu ai nevoie de ajutorul meu pentru asa-zisul tau vis, deci de ce dai cu piciorul unei sanse? intreba din nou vocea.
-Blondino, cu ce m-ai putea ajuta tu pe mine? Intreba Sasuke.
-In primul rand nu-mi mai spune blondina! Nu-mi place pentru ca unii fac aberatii care ma sacaie, spuse din nou vocea.
Din spatele usii, Ino asculta cu atentie si comenta din cand in cand.
-Ah, poate ca pitticania asta este de nesuportat, insa are perfecta dreptate! spuse indignata fata. Adica de ce blondele trebuie sa fie...
-Ino, taci! Porunci Sakura vrand sa auda conversatia in continuare.
De partea cealalta discutia continua fara a stii ca cineva o aude.
-Bine, sa spunem ca ma ajuti. Cam in cat timp se rezolva problema? Intreba din nou baiatul tot la fel de nepasator, aruncand neincetat cu mingiuta in perete.
-Daca vrei, si in doua zile. Pot s-o intorc cum vreau eu pe Sakura.
Brunetul se apropie de usa asa ca cele doua fete plecara rapid.Au mers in gradina din spatele vilei, iar nervii rozaliei incepeau sa se exprime.
-Cand am sa pun eu mana pe piticania aia nu stiu ce se va intampla cu ea! Ha, auzi, poate sa ma intoarca cum vrea ea? Cand ii voi intoarce eu o palma peste fetisoara ei inocenta va vedea ea intoarcere!
-Calmeaza-te! incerca Ino s-o linisteasca pe prietena ei. Nu s-a sfarsit lumea! Stii ce cred? Cred ca tu faci toata isteria asta doar pentru ca il iubesti si iti pasa prea mult, concluziona blonda.
-Ce?! Ino, delirezi sau te uiti prea mult la telenovele? Intreba Sakura nevrand sa recunoasca adevarul.
-Gata! Acum tu taci si eu vorbesc! spuse adolescenta luand-o de mana.

Acum se aflau in camera rozaliei.Aceasta statea pe un fotoliu micut de pe veranda, iar prietena ei ii explica la fel ca o adevarata profesoara, avand o revista in mana, ceea ce e de facut.
-Deci, stiind cuvant cu cuvant ce scrie aici, iti pot da anumite sfaturi, incepu Ino aratand revista intitulata „Viata adolescentelor de azi”.
-In primul rand, primul pas pe care trebuie sa-l faceti, citea blonda cuvant cu cuvant din revista, este sa acceptati ca il/o iubiti.
-Mda, mai departe, spuse Sakura oftand.

In timp ce lectiile continuau, intr-o alta parte a Konohai se afla un pericol imens.
Hinata statea in genunchi si varsa lacrimi amare, privindu-si verisorul cum se apropia de Naruto. Neji avea o privire dornica de lupta, de lovituri si alte lucruri. Se apropia de blondul care stata si el in genunchi, fiind aproape inconstient.
O dara rosie i se prelingea baiatului din partea dreapta a fruntii. Kiba privea si el ingrozit cat de furios era prietenul lui. Nu stiuse ca brunetul era in stare de orice pentru numele familiei lui.
Hinata privea ingrozita spre Naruto. Era atat de speriata incat paralizase. Nu putea misca niciun deget, de apoi sa sara in apararea blondului. Neji il apuca pe adolescent de guler si incepu sa tipe la el:
-Ei, fraierte, acum te mai crezi tare? Sa te inveti minte sa te mai apropii de vreun fir de par al vreunui membru din familia mea, idiotule!
Kiba o lua cu greu pe Hinata si o duse in masina. Aceasta privea la fel de ingrozita, chiar daca privelistea sangeroasa nu ii mai era vizibila.

A dat domnu sa termin capitolul ^^.
Gambatte Kudasai^^
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#26
N-ai mai continuat de mult timp ficul dar......AI VENIT CU UN CAPITOL BESTIAL!!!!!!
Imi place ca actiunea incepe sa fie din ce in ce mai palpitanta. Nu ramai tot capitolul la aceeasi actiune care sa se termine si fiecare capitol sa aiba o singura actiune...cum suna plictisitor pentru mine.
Sper sa continui cat mai repede posibil ca sa imi dispara din emotii. Vreau sa vad ce-i mai poate capu si muschii lu Neji dar in special cand o sa fie ceva intre Sau si Saku.Apropo, si ideea cu fetita (banuiesc ca Linday mai mult ca sigur) care il ajuta pe Sau imi place:))
Kissu'^^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ciresul din Konoha viviana 5 3.819 09-07-2010, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intamplarea din Konoha viviana 2 2.633 03-06-2010, 08:47 PM
Ultimul răspuns: Aly
  High School Vampire [+15] [yaoi] Aliss_anime 8 4.880 13-02-2010, 05:57 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele Uchiha_Sakura92 11 9.187 19-11-2009, 03:08 PM
Ultimul răspuns: Denny
  High School Love wolfkidgirl 2 2.905 27-09-2009, 12:09 AM
Ultimul răspuns: Kayura
  A High School Romance 2YounG2DyE 2 4.978 23-09-2009, 07:56 PM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Vrajitorul din Konoha-parodie Green Silver 0 3.318 22-01-2008, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Green Silver


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)