Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Konnichiwa minna-san~!

#1
Hello~ (^ v ^)
Eu sunt Piko.
Sunt din Buzau si invat la un Liceu de Arta, pe sectia - Arta textila c:
A inceput sa imi place Japonia din 2007 si de atunci dragostea mea pentru aceasta tara continua si acum in prezent.
Ma uit la anime si citesc manga. Genul meu favorit e Yaoi >////< dar si drama, tragedy si historical.
M-am apucat de cosplay in urma cu 2 ani. Imi place sa pun suflet in fiecare costum pe care il fac. Ma simt mandra pentru ca am putut sa ii intalnesc pe Reika si pe Kaname si pentru ca am apucat sa facem o poza plus ca au acceptat cadourile pe care le-am facut cu multa dragoste. TT v TT
M-am pus pe invatat limba Japoneza destil de intens deoarece dupa facultate as vrea sa vizitez tara mea favorita.
Acum lucrez la a doua mea Manga pe care sper ca o sa o postez si pe internet cat de curand. Si daca sunteti interesati o sa pun cate ceva si pe aici in sectiunea potrivita.
Sunt o fire sociabila, imi place sa dau tot ce am mai bun, nu ma dau batuta usor, in fiecare zi desenez cel putin 2 ore, imi place sa invat lucruri noi si imi plac foarte mult imbratisarile - astept sa primesc cat mai multe Crazy-monkey-emoticon-138

Astept intrebari de la toti cei care vor sa afle mai multe despre mine~ Pupici pufosi (/^ 3 ^)/
But never never never never regret,
It's my life, my life, my life, my life to live
-- One ok Rock - Decision

#2
Bine ai venit pe Animezup, Piko Tan!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bine ai venit pe aici, Piko, distractie placuta si sper sa te simti cat mai bine alaturi de noi! 4

Ne poti spune mai multe despre manga-ul tau?
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#4
Hopa o alta fana infocata a manga-urilor yaoi. Well este bine ca ai venit pe la noi prin vizita si sunt sigur ca iti vei face foarte multi prieteni. Oww ce nepoliticos sunt. Eu sunt Jorji 4. Si sunt curios legat de manga-ul acela de care zici si cam care ar fi manga-ul tau preferat din toate timpurile? Si ce caractere de cosplay preferi mai mult sa faci? si nu in ultimul rand ca tot suntem la sectiunea de cosplay ne spui si noua cam cat timp iti ia sa creezi un costum cap-coada? Oww oww si iti plac iepurasii?
Scuze ca te-am repezit asa si sper ca nu te-am plictisit cu intrebarile mele. Inca o data bine ai venit pe aici si bafta la postat si in continuare cu manga-ul hug
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#5
Bine ai venit, Piko~
Uh~ ai sa ne arati si noua un cosplay de al tau, pleasu?:3 Ce cadouri le-ai facut?xD (curios~)
Oh, as vrea sa ajung si eu prin Japonia candva TTwTT Would be nice~
Ai postat pe undeva primul manga pe care l-ai scris? Am avut si eu o tentativa candva...dar am l-am lasat balta dupa ce am terminat prima pagina xD
One Ok Rock in semnatura :3 Sunt si eu fan~ hehe
Well, hope you'll have fun here si sper ca o sa mai vorbim.
Take care hug

#6
Salutare, Piko ( Boku no Piko much, eh? Don't worry, hell is not that bad 21 ). Iti urez bun venit pe Animezup, draga mea si o activitate cat mai intensa pe forumul nostru. Daca zici ca esti pasionata de cosplay, sectiunea noastra dedicata special acestei arte te asteapta cu nerabdare sa iti postezi abordarea si metodele pe care le folosesti in crearea costumelor, sfaturile pentru incepatori etc. Eu unul abia astept sa vad poze cu cosplay-urile tale, deoarece sunt sigur ca sunt destul de reusite, mai ales ca urmezi un liceu axat pe un profil care ma gandesc ca ajuta direct in acest sens.

Daca zici ca esti o fire sociabila si vii la Nijikon anul acesta, poate reusim sa petrecem ceva timp impreuna cu totii, sa ne cunoastem mai bine. Ce zici? It will be fun, mai ales ca o sa ai parte de o supradoza de imbratisari, cel putin din partea mea 4. Este o oferta de nerefuzat, nu? XD.

Limba japoneza o studiezi pe cont propriu? Si daca da, ce materiale si resurse folosesti? Cate kanji-uri ai ajuns sa memorezi?

Sper sa ne auzim/citim curand. Pana atunci have fun si gandeste-te la oferta mea, nu fi timida ^^.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#7
Sushiiushii - O postez cateva pagini din el pentru a va face o impresie. Genul este: Drama, tragedie, istoric.
Jorji-kun - Hello Jorji ^-^ Manga favorit : Kaze to ki no uta
Eu prefer sa fac cosplay pe personaje masculine in marea parte. De exemplu costumul Attack on Titan mi-a luat in jur de 2 luni (costum + echipamentul 3D)
Andy :3 - Hei Andy. Cine este interesat as putea sa va las pagina mea de cosplay pentru a va tine la curent cu tot ce fac (^ v ^) - so just ask about it. Atunci cand m-am intalnit cu Reika si Kaname le-am dat ca si cadou 2 portrete.
Romania - Noo, my name is not from Boku no Pico.. but stiiill xDD
Am fost la Nijikon si am intalnit o multime de oameni minunati. Crazy-monkey-emoticon-096
Cu siguranta o sa postez si cate ceva in sectiunea de cosplay. ^-^ don't worry. Si in ceea ce priveste limba Japoneza, studiez singura si cu ajutorul unor vorbitori nativi.
Multumesc tuturor pentru primire~! >////<
But never never never never regret,
It's my life, my life, my life, my life to live
-- One ok Rock - Decision



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Konnichiwa nya~ lucy02 2 2.270 29-08-2015, 04:43 PM
Ultimul răspuns: cartof
  Konnichiwa!! Chiisai 14 5.656 09-03-2015, 08:36 PM
Ultimul răspuns: Chiisai
  Konnichiwa c: Georgiana xD 6 2.497 15-09-2013, 02:00 PM
Ultimul răspuns: ellymate
  Konnichiwa Arinbjorn 5 2.004 22-07-2013, 07:21 PM
Ultimul răspuns: Arinbjorn
  Konnichiwa! ^.^ MisaMisa 5 2.145 17-07-2013, 09:54 AM
Ultimul răspuns: MisaMisa
  Hi minna ! :) Hinata-san 9 3.044 01-06-2013, 04:12 PM
Ultimul răspuns: Hinata-san
  Yo minna ! theinnkeepervictor 8 3.008 12-05-2013, 01:51 AM
Ultimul răspuns: theinnkeepervictor
  Konnichiwa ! keisuke 17 6.566 11-05-2013, 06:12 AM
Ultimul răspuns: yangfeng
  Konban wa~ Minna-san~ ^ - ^ bittenichigo 2 1.636 05-01-2013, 02:17 AM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Konnichiwa mina-san!` Ame Ai 2 1.862 09-04-2012, 09:40 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)